Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
108 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 108 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια τρεμω απο τα νευρα μου κ δεν ξερω τι να κανω κ πως να το χειριστω...
πριν ενα μηνα πεθανε ο πεθερος μου η κηδεια εγινε πολυ γρηγορα γιατι ηταν κ μερα αργιας κ δεν ξεραν καλα καλα που θα τον θαψουν κτλ..πηγε ο αντρας μου απο το σπιτι μολις του το ειπαν κ εγω στο σπιτι με το παιδι κ σε συνεχει εποικοινωνια με τον αντρα μου να δω κ που θα γινει η κηδεια κ γενικα τι γινετε...μου ειπε να μην παω καλυτερα με το μωρο κ θα παμε τις επομενες μερες να δουμε πεθερα κ αδερφες..
με την πεθερα γενικα δεν υπαρχει κ πολυ επαφη ουτε απο του αντρα μου την πλευρα κ μας εχει δημιουργησει πολλες φορες προβλημα...
εγω την πηρα εκεινη την ημερα τηλ για συλυπητηρια..μετα απο λιγες μερες την περνουμε τηλ να παμε απο εκει κ ειπε οτι δεν ηταν ετοιμη να δει κοσμο κ δεν θα ενοιωθε βολικα να ειμαι κ εγω εκει που ποναει τοσο κ να πανε μονο τα παιδια της να φανε μαζι...οκ σεβαστω πηγανε ολα καλα...μετα απο λιγες μερες παλι το ιδιο θυμωσε ο αντρας μου αλλα ππηγε δεν το εκανε θεμα...παει στο σπιτι κ τελικα αποφασιζουν να πανε να φανε στο μαγαζι στου γαμπρου κ ειχαν πει κ σε εναν ξαδερφο τους να παει εκει...ο αντρας μου θυμωσε πααααααρα πολυ οταν καταλαβε τι γινετε αλλα δεν το εκανε θεμα κ παλι...
ειχαν μονο τηλ εποικοινωνια αυτον τον καιρο κ σε 2μερες ειναι τα σαραντα..της λεει ο αντρας μου οκ θα ερθω με την γυναικα μου.. κ λεει αυτη να μην ερθει αυτη ουτε νοιαστηκε κ ουτε τις αδερφες σου δεν πηρε τηλ για συλληπητηρια κ ενα σωρο τετοια κουλα..κ τα πηρε στο κρανιο ο αντρας μου αρχισε να της φωναζει κ τωρα πηγε απο εκει να κανει χαμο....
εγω οντως δεν πηρα της αδερφες του αλλα δεν ηθελα να το κανω απο το τηλ αυτο σαν μια ξενη..ολο γινοταν κατι να βρεθουμε κ αυτη ελεγε ολο να μην παω εγω κ ετσι περασαν οι μερες κ να τα αποτελεσματα...
τρεμω απο τα νευρα μου αυτην την στιγμη κ ο αντρας μου λεει τωρα παρε τις αδερφες μου κ παρε τις αδερφες μου να πεις πως εχουν τα πραγματα αλλα τωρα τι να παρω να πω κ να χαλαστουμε τοσο πολυ απο το τηλ....
εχω κ το ανχος τι θα γινετε τωρα εκει που πηγε γιατι εχει κανει πολλα τοσα χρονια...

https://www.facebook.com/myrodeve

nikitsa


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Πέθανε ο πεθερός σου και δεν πήγες; ούτε πήρες ενα τηλ τις κουνιαδες σου;; ούτε έχεις πάει τόσο καιροσπιτι της; εγω δεν νομίζω η πεθερά σού να εχει άδικο. και τι σημαίνει είχα το παιδι..... ο πατέρας του άντρα σου έφυγε απο τη ζωη.
Τι πρέπει να σου πούνε ευχαριστώ που ήσουν απούσα. Η οικογένεια κ οι φίλοι είναι για τα δύσκολα. Καλύτερα να συμπαρασταθεισ σε κάποιον στη λύπη του κ ας λυπεις στη χαρά του.

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΔΕΝ ΠΗΓΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ?ΟΥΤΕ ΤΗΛ ΠΗΡΕΣ ΤΙΣ ΑΔΕΛΦΕΣ?ΝΑΙ ΟΚ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΕΣ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ,ΑΛΛΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ, ΓΕΙΤΟΝΑΣ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΡΟΝ,ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΠΕΘΕΡΟΣ.
ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΦΟΥ ΕΤΣΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΟΥΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ.
ΚΟΙΤΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΜΟΥΡΜΟΥΡΙΣΟΥΝ ΟΙ ΑΔΕΛΦΕΣ ΚΑΙ Η ΜΑΝΑ ΧΗΡΑ ΚΑΙ ΤΣΑΚΩΘΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ.
ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΘΥΜΑΣΤΕ!

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
την ημερα της κηδειας δεν πηγα μαλλον δεν καταλαβατε πως εγινε...πηραν το πρωι οτι πεθανε ο ανθρωπος πηγε ο αντρας μου κ μιλουσαμε να μου πει που θα γινει για να παω.....ηταν αγιου πνευματος κ δεν βρισκαν εκκλησια..ετσι μιλουσαμε στο τηλ κ μου ειπε θα σου πω..εν τελη με πηρε αφου εγινε η κηδεια...μετα οπως αναφερω πηραμε πολλες φορες να παμε κ παντα ελεγε η μαμα του δεν ειμαι ακομα ετοιμη ελα μονο εσυ...αυτο εγινε αρκετες φορες τι να κανω να παω σπιτι τις ενω αυτη δεν ηθελε???τις αδερφες δεν πηρα σιγουρα μπορει να ειναι παρεξηγιστεω αυτο αλλα δεν το εκανα με προθεση αφου καθε φορα ετοιμαζομασταν να παμε για να συλληπηθω απο κοντα οταν περναμε τηλ πριν παμε ελεγαν παντα ελα μονο εσυ στον αντρα σου...ηθελα απο κοντα να τις το πω κ να συλληπηθω.... μεσολαβησαν κ θεματα υγειας με το παιδι που ετρεχα και ειχα πολυυυ μεγαλο ανχος με εξετασεις κ εξετασεις κ ετσι πηγε κ αυτο πισω...
δεν το λεω για να δικαιολογηθω αυτο αλλα ετσι ηρθαν τα πραγματα

https://www.facebook.com/myrodeve

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τηλέφωνο βρε κορίτσι μου έπρεπε να πάρεις και ας πήγαινες και από κοντά μετά.
πάρε τις αδελφές του και έξηγησέ τους.
εμένα πάντως μου έκανε τρομερή εντύπωση που σε πήρε ο άντρας σου μετά την κηδέια. Είσαι πχ 9 μηνών έγκυος? μόνο έτσι θα το κατανοούσα αυτο

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maryanastasia έγραψε:Τηλέφωνο βρε κορίτσι μου έπρεπε να πάρεις και ας πήγαινες και από κοντά μετά.
πάρε τις αδελφές του και έξηγησέ τους.
εμένα πάντως μου έκανε τρομερή εντύπωση που σε πήρε ο άντρας σου μετά την κηδέια. Είσαι πχ 9 μηνών έγκυος? μόνο έτσι θα το κατανοούσα αυτο

τηλ θα παρω κ πιο πολυ για να λυθει η παρεξηγησει αφου ετσι ηρθαν τα πραγματα....οχι δεν ειμαι εγκυος εχω το παιδι κ αφου δεν ειχα πουθενα να το αφησω δεν πηγα αποι νωρις στο σπιτι που ειχαν τον πεθαμενο ανθρωπο κ θα πηγαινα μετα μου λεγαν που να παω σε πια μνηματα...ετσι οπως εγιναν προφανος γρηγορα δεν με πηρε ο αντρας μου κ με πηρε επειτα...
απλα το θεμα ειναι οτι τα προκαλει η μαμα του παντα αυτα κ γινομαστε μετα μπαχαλο ολοι....στο γαμο εκανε φασαρια κ δεν μας μιλουσε 2 χρονια..για το ονομα του μωρου εκανε φασαρια κ δεν ηρτθε στα βαφτισια πριν 3μηνες...κ γενικα πολλα πολλα αλλα εχουν συμβει...

https://www.facebook.com/myrodeve

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ε αν ειναι από αυτές αφορμή ψάχνει για να σας δημιουργήσει πρόβλημα. καλά με τον άντρα σου να είσαι αυτό έχει σημασία!!!
δεν βγάλατε εκείνη για αυτο δεν ήρθε???

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
βαλεμε ενα ασχετο....
ο αντρας μου ειναι μαζι μου και οχι επειδη πρεπει να με υπερασπιστει αλλα γιατι ολα αυτα τα χρονια του εχουν κανει διαφορα ποτε δεν τον στιριξαν απο παιδι...το προβλημα ολο ειναι μεταξυ τους κ οχι με μενα...απλα τοσο καιρο ελεγε μην ερθει αυτη δεν ειμαι ετοιμη μην ερθει μην ερθει κ το κατανοησα οτι μπορει να μην νοιωθει ανετα αν κλαιει αν ειναι στεναχωρεμενη κ αυτη κ οι αδερφες του (με τις οποιες εχουμε καλες τυπικες σχεσεις) κ ετσι το αφησα κ αυτο γιατι δεν μπορουσα να παρω κ τηλ για κατι τετοιο στεναχωρηθηκα για τον αντρα δεν το εχω με το τηλ τι να κανω...δεν δικαιολογουμε κ εν μερη οντως μπορεις να πεις οτι φταιω σε αυτο το θεμα αλλα δεν εγινε εσκεμενα απλα το αφησα για να τα πουμε απο κοντα...αλλα τι να κανω εγω που δεν εχουν κ τοσο επαφη ολοι οικογενειακως κ βρισκονται τοσο σπανια..ποσο μαλλον κ οταν σε αποφευγουν...

https://www.facebook.com/myrodeve

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλά μην στενοχωριεσαι αφού εχει πάει απο εκει ο άντρας σου να της μιλήσει. εσύ να είσαι καλά και ο άνδρας σου!!!!

rouzaki

rouzaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Συγνώμη, αλλά είναι λίγο κουλό όλο το σκηνικό. Οτι ημέρα και ήταν, και Πρωτοχρονιά να ήταν, και οτι σχέσεις και να είχατε δεν παύει να είναι πεθερός σου.

Δεν είχες, μια μάνα, αδερφή, θεία, φίλη.... κάτι τέλος πάντων να σου κρετήσει το παιδί??? Για λίγες ώρες θα ήταν! Και ο άντρας σου σε πήρε μετά την κηδεία??? Αυτο και αν είναι κουλό!!

Δεν ξέρω, ούτε μπορώ να το καταλάβω όλο αυτό. Μαλλον εκπέμπουμε σε άλλο μήκος κύματος....

http://www.lovelyday.gr

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
οχι δεν ειχα κανεναν να τον αφησω οι περισσοτεροι συγγενεις ειναι στο εξωτερικο...θα πηγαινα με το παιδι εν τελη απλα δεν ηθελα να παω απο νωρις στο σπιτι με το παιδι που θα ειχαν τον νεκρο κ θα πηγαινα στην κηδεια..απλα οπως καταλαβα μετα τα χθεσινα του ειπαν του αντρα μου να μην παω εγω γιαυτο κ με πηρε πολυ μετα.....
τωρα απο ολο αυτο κ απο αυτα που λετε βγαινει....ουτε το εκανα εσκεμενα κ ειχα κανονισει να μην παω ουτε το εκανα επιτηδες για να δειξω...δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος κ παρολο που μας εχουν κανει παρα πολλα δεν θα φερομουν ετσι ποτε...οι συνθηκες ηρθαν ετσι κ στο σπιτι της μεχρι σημερα δεν πηγα γιατι οποτε ηταν να παμε ελεγε να μην παω εγω...

https://www.facebook.com/myrodeve

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ.ΚΑΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΣ?
ΕΜΕΝΑ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΡΙΝ 2 ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΒΑΡΟ.ΕΝΩ Η ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΕΠΕΜΕΝΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΩ, ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΑΦΗΣΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑ 2 ΩΡΕΣ ΣΤΗΝ ΝΟΝΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΠΗΓΑ-ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΛΙΓΟ-ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΣΗΚΩΘΗΚΕ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ,ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΙΔΕ ΣΤΟ ΠΡΟΑΥΛΙΟ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ.
ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΗΘΕΛΕ ΗΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΔΕΛΦΕΣ,ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ.ΑΥΤΕΣ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕ ΠΟΛΥΝΟΙΑΖΕΙ.
ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΜΕ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ, ΔΩΣΕ ΤΕΛΟΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΑΛΙΕΣΑΙ.
ΦΙΛΙΑ Very Happy

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσακι μου μην στεναχωριεσαι.παρε τις κουνιαδες για συλληπητηρια και τελος .
Η γιαγια μαλλον τις κακιες δεν τις αφηνει ,ακομα και σε τετοιες στιγμες.
Και ειχες και το παιδακι σου .
Δεν νομιζω να εκανες τιποτα λαθος.Εγω σε καταλαβαινω.Καποιο ανθρωποι ουτε στον πονο δεν χαλαρωνουν.

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θα τις παρω να βρεθουμε απο κοντα να λυσουμε κ μερικα θεματακια γιατι εχθες που μαλωσε ο αντρας μου με ολες βγηκε το πορισμα οτι για ολα φταιω εγω με παρουσιασαν σαν ζωον κ ξελαφρωσαν τις τυψεις τους που οι οικογενεια τους δεν εχει πολλα πολλα μεταξυ τους ριχνοντας τα ολα πανω μου..αυτο καταλαβα εγω

https://www.facebook.com/myrodeve

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Myro έγραψε:θα τις παρω να βρεθουμε απο κοντα να λυσουμε κ μερικα θεματακια γιατι εχθες που μαλωσε ο αντρας μου με ολες βγηκε το πορισμα οτι για ολα φταιω εγω με παρουσιασαν σαν ζωον κ ξελαφρωσαν τις τυψεις τους που οι οικογενεια τους δεν εχει πολλα πολλα μεταξυ τους ριχνοντας τα ολα πανω μου..αυτο καταλαβα εγω

Περαστικα τους ,να τους πεις.
Μην χαλιεσαι καθολου.
Πες οτι εχεις να πεις κρατα και την ψυχραιμια σου ,αστες να ξεκατινιαστουν μονες τους.
Ποσο μου την δινει που ουτε να αφησουν μια ψυχη να ηρεμησει.
Ποσο κακο κανουν και δεν το καταλαβαινουν.Μικρομυαλοι και στενομυαλοι ανθρωποι.
Αφου ο αντρας σου καταλαβαινει μην δινεις βαση,
Πες τα συλληπητηρια σου και τελος.

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
rouzaki έγραψε:Συγνώμη, αλλά είναι λίγο κουλό όλο το σκηνικό. Οτι ημέρα και ήταν, και Πρωτοχρονιά να ήταν, και οτι σχέσεις και να είχατε δεν παύει να είναι πεθερός σου.

Δεν είχες, μια μάνα, αδερφή, θεία, φίλη.... κάτι τέλος πάντων να σου κρετήσει το παιδί??? Για λίγες ώρες θα ήταν! Και ο άντρας σου σε πήρε μετά την κηδεία??? Αυτο και αν είναι κουλό!!

Δεν ξέρω, ούτε μπορώ να το καταλάβω όλο αυτό. Μαλλον εκπέμπουμε σε άλλο μήκος κύματος....

γενικα οι σχεσεις ολων ειναι πολυ τυπικες απο παντα...εδω ο ανθρωπος πεθανε το βραδυ κ πηραν τον αντρα μου 7η ωρα το πρωι να του το πουνε..κ την μερα της γιορτης δεν την ανεφερα γιατι ηταν γιορτη κ εγω ειχα αλλα πραγματα να κανω ειπα απλα οτι ειχε γινει μπερδεμα με το που θα γινει ολο αυτο αλλοιως θα ηξερα θα γινει στην εκκλησια της γειτονιας κ θα ξερω που να παω...

https://www.facebook.com/myrodeve

rouzaki

rouzaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δεν ξέρω βρε κουκλίτσα μου, και δεν είμαι εγώ αυτή που θα κρίνω τι είναι λάθος και τι σωστό.

Κάνε οτι σε κάνει να νιώθεις καλύτερα γιατί όπως λέει και ο λαός "όσα ξέρει ο νυκοκοίρης δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος"

Εσύ ξέρεις καλύτερα τι θες και πρέπει να κάνεις. Κοίτα να είσαι καλά με τον άντρα σου γιατί αυτό μετράει, μιας και όταν κλείνει η πόρτα του σπιτιού σου, ούτε η πεθερά ούτε οι κοιυνιάδες ξέρουν τι γίνεται.

http://www.lovelyday.gr

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
rouzaki έγραψε:Δεν ξέρω βρε κουκλίτσα μου, και δεν είμαι εγώ αυτή που θα κρίνω τι είναι λάθος και τι σωστό.

Κάνε οτι σε κάνει να νιώθεις καλύτερα γιατί όπως λέει και ο λαός "όσα ξέρει ο νυκοκοίρης δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος"

Εσύ ξέρεις καλύτερα τι θες και πρέπει να κάνεις. Κοίτα να είσαι καλά με τον άντρα σου γιατί αυτό μετράει, μιας και όταν κλείνει η πόρτα του σπιτιού σου, ούτε η πεθερά ούτε οι κοιυνιάδες ξέρουν τι γίνεται.
αυτη την εκφραση την ενοιωσα καλα στο πετσι μου κ την ειπα κ εγω κ την ενοιωσα πραγματικα λιγες μερες μετα τον γαμο μου που με σκυλοβρισε η πεθερα για αγνωστους λογους επι 2ωρες μενωντας με το στομα ανοιχτο...παγωμενη να μην μπορω να κουνηθω απο την θεση μου κ να φυγω λες κ ειμουν ριζωμενη...

https://www.facebook.com/myrodeve

rouzaki

rouzaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Myro έγραψε:παγωμενη να μην μπορω να κουνηθω απο την θεση μου κ να φυγω λες κ ειμουν ριζωμενη...

Αυτή την αίσθηση την έχω νιώσει κι εγώ απο την πεθερά μου επίσης (μα έτσι θα γίνουμε κι εμείς??? Sad ) αλλά απο τηλεφωνικό ξέχεσμα!

http://www.lovelyday.gr

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ε τοτε μπορεις να καταλαβεις λιγο σε τι θεση βρισκομαι κ γιατι γινονται ολα αυτα....για ολα εγω φταιω σε αυτην την οικογενεια κ βγαζουν απο το μυαλο τους διαφορες ιστοριες..ασε που εχω αρχισει να πιστευω οτι κρατανε καρνε κ γραφουν την καθε μου κινηση κ το καθε μου βλεμα για να μου την πουν μετα με την πρωτη ευκαιρια...

https://www.facebook.com/myrodeve

rouzaki

rouzaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Myro έγραψε:ασε που εχω αρχισει να πιστευω οτι κρατανε καρνε κ γραφουν την καθε μου κινηση κ το καθε μου βλεμα για να μου την πουν μετα με την πρωτη ευκαιρια...


χαχαχχαααααα εγώ πάλι θεωρώ οτι κάθονται και καταστρώνουν σχέδια εξόντωσης μου, μαζί με τη λατρεμένη μου κουνιαδούλα εννοείται!!

Χιουμοριστικά το λέω φυσικά, αλλα η πραγματικότητα είναι οτι απο τότε που με πρωτογνώρισαν έλεγαν διάφορα, και το κακό είναι οτι τα μάθαινα! Εδώ η πεθερά μου έπιασε τη μάνα μου να της κάνει επίπληξη γιατί δεν μου έγραψαν ένα άλλο σπίτι, αντί για αυτό που μου έγραψαν και διάφορα τέτοια χαριτωμένα. Ααα και φυσικά της είπε οτι το συζύτησαν και με την κουνιάδα μου κιόλας και το βρήκαν άδικο! (το θέατρο του παραλόγου έτσι???)
Ευτυχώς που η μάνα μου την ξέρει και δεν την πίστεψε αλλιώς θα μας ανακάτευε οικογειακώς!

Πάντως εγώ αν θέλει της κλείνω τώρα κιόλας μια σουίτα στο δαφνί!

http://www.lovelyday.gr

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τσ τσ τσ τσ και εσένα οι γονείς σου πρωτού σου γράψουν ένα σπίτι πρέπει να ρωτήσουν και την πεθερά και την κουνιάδα τς τς τς

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ε δικιο εχει η γυναικα με πιο δικαιωμα αποφασιζουν οι γονεις σου...επρεπε να πανε το ε9 στα πεθερικα να το δουν να το μελετησουν κ να αποφασισουν κ ετσι μετα να πραξουν κ οι δικοι σου...τιιι????οτι τους κατεβει???

https://www.facebook.com/myrodeve

rouzaki

rouzaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Έλα ντε!! Είναι πράγματαα αυτά???!! tongue

http://www.lovelyday.gr

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμενα μετα τον γαμο που μαλωσαμε κ μου ελεγε οτι εκανα οτι θελω στον γαμο μου(συγνωμη κιολας) μου ειπε κ γιατι δεν εκανες χειμωνα τον γαμο κ το αποφασισες μονο καλοκαιρι???????ενω ξερει οτι οι γονεις μου ειναι γερμανια κ ερχονται μονο καλοκαιρι για διακοπες...αααα κ επισης κουλο μου πηρε ενα χρυσαφικο να μου κρεμασει ετσι για να φανει κ ξεχασε εκεινη την ημερα να το παρει...κ μου λεει πανω στον καβγα(πριν αρχισει δηλ) παρε κ τον σταυρο σου το ξεχασα εκεινη την ημερα κ οχι τιποτα αλλο δεν φανηκα κιολας στον κοσμο οτι θα σου κρεμασω κατι...αυτο την εκαιγε να φανει μονο...

https://www.facebook.com/myrodeve

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις