Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
183 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 183 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

zenaki


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Λεμονάκι έγραψε:Πιστεύω πως όλα ξεκινούν απο κάπου, δεν μπορεί ένας άνθρωπος να φέρεται έτσι και ιδικά στο αίμα του.

Κάπου έγραψες πως όλα ξεκίνησαν απο το Γυμνάσιο ; έτσι ξαφνικά ;
κάτι φταίει που ίσως να μην το γνωρίζεται ίσως να μην ξέρει και η ίδια τι της φταίει..

η λύση δεν είναι πιστεύω να μην της μιλάς ή οι γονείς σου να τις κρύβουν πράγματα/καταστάσεις γιατί φοβούνται πως θα αντιδράσει
και το χαϊδολόγημα δεν είναι λύση αλλά ίσως και επιβράβευση με τον δικό της τρόπο σκέψεις.

θέλει διαφορετικό χειρισμό, επειδή είναι αδελφή σου το σωστό θα ήταν να την βοηθήσεις όπως και οι γονείς σου ίσως με βοήθεια κάποιου ιδικού..




Συμφωνώ θέλει βοήθεια για το καλό όλων πρέπει να συζητήσει με τους γονείς εκείνοι έχουν μεγαλύτερο μερίδιο ίσως δεν πρόσεξαν τόσο την εφηβια της.

Εσυ λόγο κατάστασης και εναλλαγής συναισθημάτων ίσως να μην μπορείς να βοηθήσεις τόσο.

Θα θελα πολύ να βοηθήσω δυστυχώς είστε επαρχεία Sad

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοπελα μου ειναι απλο σε ζηλευει μεχρι εκει που δν παιρνει...ειναι απλο γτ εσυ εχεις μια οικογενεια τον αντρα σου κ αυτη δεν εχει τπτ μα τπτ απολυτως.κοιτα να βαλεις τους γονεις σας να την στρωσουν κ αν σου πουν μα μου σου του πες τους ειμαι εγκυος κ δν μπορω να ανεχομαι καυγαδες κ ποσο μαλλον μπροστα στα παιδια

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν ξερω αν σε μισει, αλλα σιγουρα σε ζηλευει, among other things....

koukou

koukou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΘΑ ΕΙΧΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ. ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΙΔΙΚΟΥ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΖΗΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΕΓΩ 16 ΚΑΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ 13. ΑΥΤΗ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΙΣΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΘΙΕΙΑ

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θεωρω ότι οι γονείς σου κάνουν λάθος που 30 χρόνων γυναίκα την νταντευουν και προσκυνατε μπροστα της.ΒΡΙΣΚΕΙ και τα κάνει και μια χαρα σας χορεύει στο ταψί όλους σας.Πες τε της κι ενα όχι.Δεν κάνει κακο...Εμείς ειμΣτε 4 αδέρφια,όλο αυτο που περιγράψεις μου φαίνεται εξωπραγματικό,γιατί εγω είμαι πολυ δεμένη με τα αδέρφια μου.Μπορει να μην έχω με όλους την ίδια κατάσταση αλλα σε δυσκολίες γινόμαστε ενα.Έχω δει όμως και αδέρφια που σφάζονται για περιουσίες ή απλά έτσι.

Και επειδή είπε για τα μωρα σου ότι είναι μουλικα,εγω προσωπικά θα της είχα κλείσει την πόρτα στα μούτρα.Εδω το έκανα στην μάνα μου για να τηφρέσκου τα δόντια,που λατρεύει τον εγγονό της,δε θα το έκανα σε μια αχαριστη αδερφη;;;

koukou

koukou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΙ ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΝΕΑ. Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΠΡΟΧΘΕΣ ΚΑΙ ΓΥΡΙΣΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΙΔΙΚΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ. ΟΤΑΝ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΥΤΗ ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΧΕΤΑΙ Ή ΝΑ ΣΕΒΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΦΑΣΑΡΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΜΠΛΕΞΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ!!!! ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?
ΘΕΛΩ ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΗΡΕΜΙΑ ΜΟΥ

MAMASTE

MAMASTE
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΝΑ ΣΗΚΩΘΗΤΕ ΝΑ ΦΥΓΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ,ΚΑΙ ΑΝ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΟΡΗ ΤΟΥ Να ΦΟΒΑΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΣΕΙ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΤΟΥ...ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΝΕ ΕΣΥ ΚΟΥΜΑΝΤΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙΚΟ ΣΟΥ..
ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΣΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΞΥΛΟ ΝΑ΄ΡΘΕΙ ΝΑ ΣΤΡΩΣΕΙ.....
ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΘΕΙΟ ΕΤΣΙ ΑΛΛΑ ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ!!!!!!!!!!!
ΚΟΥΡΑΓΙΟ

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν το κατάλαβα. Για να έχει την ηρεμία της η αδερφή σου θα την χάσετε εσείς οικογενειάκως? Δηλαδή γιαυτό σου παραχωρήσανε το σπίτι? Για να υπάρχει κάποιος να την νταντεύει όταν θα πηγαίνει? Συγνώμη αλλά εμένα μου φαίνεται κουλό όλο αυτό. Και προσωπικά δεν πιστεύω ότι έχει δει ειδικό. Ή τους πουλάει παραμύθια και οι γονείς σου τα πιστεύουν ή τα λένε εκείνοι από μόνοι τους για να μην εναντιώνεστε.
Στην θέση σου θα τους ξεκαθάριζα και στην αδερφή μου φυσικά, ότι η ηρεμία της οικογένειάς μου είναι πάνω απ'όλα και να πάρει τα προβλήματά της αλλού. Αφού οι γονείς σου την νταντεύουν σε αυτήν την ηλικία ας πηγαίνει να κάθεται εκεί. Γιατί να κατσικώνεται στο δικό σου σπίτι? Σου δημιουργεί προβλήματα επιπλέον από τα δικά σου. Έλεος.. κάποτε πρέπει να μπουν τα πράγματα στην θέση τους δεν νομίζεις?

koukou

koukou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΦΑΣΑΡΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΕΜΕΝΑ. ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΓΡΑΦΟΥΝ ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΛΟΓΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΑΣΑΡΙΕΣ ΑΠΛΑ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗ ΒΛΕΠΩ ΚΑΝ. ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΟΣ ΝΟΙΑΣΤΗΚΕ ΑΝ ΕΓΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ??????????

koukou

koukou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΛΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΣ. ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΟΤΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΤΗΣ ΗΣΥΧΗΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ. ΑΦΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΒΡΕΘΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΚΑΥΓΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕ. ΛΕΩ ΝΑ ΠΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΖΗΤΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΓΑΛΗΝΗ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΔΟΥΜΕ.

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
koukou έγραψε:ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΛΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΣ. ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΟΤΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΤΗΣ ΗΣΥΧΗΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ. ΑΦΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΒΡΕΘΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΚΑΥΓΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕ. ΛΕΩ ΝΑ ΠΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΖΗΤΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΓΑΛΗΝΗ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΔΟΥΜΕ.

Συμφωνώ να μιλήσετε στους γονείς σου αλλά να μην το κάνει ο άντρας σου μόνος του. Εσύ είσαι η κόρη τους εσύ να τους το πεις. Από τα λεγόμενά σου κατάλαβα ότι είσαι το σωσίβιο για την αδερφή σου. Το σπίτι στο παραχωρήσανε για να μεταθέτουν την ευθύνη τους απέναντί της σε σένα. Λυπάμαι που σε φέρανε σε αυτήν την θέση γιατί τουλάχιστον εμένα μου φαίνεται σαφής διαχωρισμός ανάμεσα στα παιδιά τους. Δηλαδή θυσιάζουν την ηρεμία των παιδιών σου αντί να βάλουν την αλλη τους κόρη κάτω και να της τρίξουν τα δόντια. Τι να πω κορίτσι μου? Για μένα πρέπει να ανακοινώσεις τις αποφάσεις σου και όχι να τις συζητήσεις. Στην τελική και εσύ παιδί τους είσαι. Γιατί πρέπει να προστατεύουν μόνο εκείνη? Επειδή δηλαδή εσύ έχεις άντρα να σε στηρίζει? Εκείνη με αυτήν την συμπεριφορά λογικό είναι να μην βρίσκει. Συγνώμη αν ακούγομαι σκληρή αλλά έτσι μου βγαίνει με αυτά που μας γράφεις.

koukou

koukou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΕΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΣΑΣ. ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ. ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΚΛΑΙΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΓΝΩΜΗ.

koukou

koukou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΛΟΛΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ 2 ΠΑΙΔΙΑ 22 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟΝ ΠΕΜΠΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ. ΤΟΥΣ ΠΑΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ. ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΙΧΑ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΒΟΗΘΑΓΕ ΑΛΛΑ ΕΦΥΓΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ. ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΜΠΛΕΞΕΙ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΩ

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μην ζητάς συγνώμη κοριτσάκι μου. Η μόνη που δεν φταίει είσαι εσύ. Προσπάθησε να ηρεμήσεις και συζήτησε με τον άντρα σου τις κινήσεις σας. Βάλτε κάτω τα οικονομικά σας και αν σας παίρνει - αφού δεν σου γράφουν το σπίτι για να σε εξασφαλίσουν- εξετάστε το ενδεχόμενο να φύγετε και να μην τους πείτε που πάτε. Πίστεψέ με θα τους πονέσει πολύ αν δεν ξαναδούν τα εγγόνια τους (έστω για ένα χρονικό διαστημα μέχρι να αναλάβουν τις ευθύνες τους)

dina kardoyla

dina kardoyla
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δεν σε μισει με τον εαυτο της τα χει απο μικρη κ ξεσπαει πανω σε σενα κ τα παιδια κατι στην ζωη της δεν της καθεται οπως θελει,με κατι παιδευεται χροναι κ την κανει να φαινετε κακια φοβαται την μοναξια για αυτο ερχεται μαζι σου στο σπιτι κ ασ τρωγετε με ολα, τρεμει στην ιδεα οτι εχεις τα παιδια σου τον αντρα σου κ αυτην μπορει κ να την βγαλεις απο την ζωη σου.

zetoyla

zetoyla
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
συγνωμη που θα ρωτησω αλλα επειδη αναφερεις συνεχεια το να μην φυγει και μπλεξει εννοεις με ουσιες σαν τον πρωην? γιατι με ολη την κουβεντα εκει πηγε το μυαλο μου. Μην το παρεις στραβα χιλια συγνωμη δεν το λεω απο κακό αλλα θεωρω οτι με την σταση των γονιών σου και παιρνοντας την τοσο με το μαλακο χειροτερη την κανουν την κατασταση. Εσυ εχεις την ζωή σου και απ οτι βλεπω δεν σ αφηνουν να την χαρεις και να απολαυσεις τα παιδακια σου βαζοντας την αδερφή σου στον θρονο. Το καλύτερο ειναι οπως ειπε μια κοπελα να τους μιλήσεις και να εξηγησεις οτι πολυ απλα δεν μπορει να συνεχιστει αυτη η κατασταση και οτι κανουν λαθος που την αφηνουν γιατι θεωρω μπουρδες αυτο που λεει οτι εχει παει σε ειδικό αυτο το ειπε για να ριξει σταχτη στα ματια των γονιων σου και να μην χασει την βολή της. Με συνχωρεις που σου μιλαω λιγο σκληρά αλλα δεν μ αρεσει να σκεφτομαι την ολη αδικία γιατι εσυ εισαι το θυμα στην ολη υποθεση.
Και να σου πω κατι κοριτσακι μου μην χαλιεσαι εχεις την οικογενεια σου και τα παιδακια σου και αν δειτε οτι δεν γινεται κατι καντε το αδυνατον δυνατό για να βρειτε να πατε καπου αλλου και μακρυα κι αγαπημενοι

crazymama27

crazymama27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσακι μου γλυκο με το καλο το μωρακι σου και να χαιρεσαι την οικογενεια σου!
1.πρεπει να ξεκαθαριστει πλεον οτι το σπιτι θα ειναι δικο σου γιατι σιγουρα θα εχεις προβληματα στο μελλον!!!!!!να στο γραψουν οι δικοι σου και να βαλουν μια ταξη αναμεσα σας οπωσδηποτε..
2.ΑΠΑΙΤΗΣΕ να μην ξανατολμησει να μιλαει ασχημα και να ειναι ετσι μπροστα στα παιδια σου...καταλαβαινουν δεν ειναι χαζα αλλα πανεξυπνα.
3.κανε αδερφη να δεις καλο....
την εχεις κουβεντιασει με ηρεμο τροπο?
τι ζορι τραβαει και αναστατωνει εσενα και την οικογενεια σου?και με ποιο δικαιωμα?

koukou

koukou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΜΕ ΠΗΡΕ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΡΩΤΑΕΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ. ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ.

crazymama27

crazymama27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μια ευλογη ερωτηση...γιατι μιλαει ο ανδρα σου με τον πατερα σου και οχι απευθειας εσυ????

koukou

koukou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΕΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΓΕΙ Η ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΤΟΥ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΦΟΒΑΤΑΙ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ!!!!

mariahristos

mariahristos
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γλυκό μου κορίτσι, μου ακούγονται πολυ γνωστά αυτά που περιγράφεισ...άκουσέ με...φυσικά το ειδανικό θα ήταν να πάει η αδερφή σου σε ειδικό, αλλά νομίζω ότι πρέπει και οι γονείς σου να μιλήσουν σε ειδικό ακόμα και αν η αδερφή σου αρνείται!είναι λάθος έτσι που την "χαϊδεύουν"!!!!έχω δει να κατασρτέφεται ολόκληρη οικογένεια από τέτοιου είδους "φόβους" των γονιιιιιών!
το παιδί σου δεν πρέπει να το παρατάς αλλά νομίζω ότι επιβάλεται να βάζεις όρια...η γιαγιά μου λέει δύο πράγματα:1. όποο δάκτυλο και να κόψεις από το χ'ερι της μάνας το ίδιο πονάει και 2. η μάνα αγκαλιάζει περισσότερο το παιδί που έχει ανάγκη!δεν ξέρω ακριβώς τι γίνεται μέσα στο σπίτι σας, αλλά ξέρω ότι την ηρεμία σου οφείλουν οι γονείς σου να σου την διασφαλίσουν!από εκεί να απαιτείς! δεν νομίζω ότι η αδερφή σου σε μισεί!απλά νομίζω ότι είναι πολύ εγωκεντρική και κακομαθημένη!πρέπει οι γονείς να της τρίξουν τα δόντια...όσο την φοβούνται τηνν χάνουν...να μιλήσουν με ειδικό ακόμα και χωρρίς εκείνη!!
λυπάμαι για αυτά που βιώνεις...στην κατάστασή σου να ξέρεις ότι έχεις τουλάχιστον κάποιους που σε ακούνε να βγάλεις τον πόνο σου!!μην της δίνεις σημασία...άρρωστη είναι,όχι τρελή! να προσέχεις όλα τα ζουζούνια σου, και μέσα και έξω!!!!!

melissoula84

melissoula84
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
θα συμφωνησω με τη Ντινα. εσυ εχεις την οικογενεια σου, και το στηριγμα σου. Η αδερφη σου τωρα χρειαζεται κατανοηση. εγω προσωπικα θα απομακρυνομουν απο κοντα της αν ενιωθα οτι η σχεση μας μου κανει κακο. Πες της με ηρεμο τροπο τι σκεφτεσαι και αφησε της το χρονο που χρειαζεται για να σκεφτει και εκεινη πιο καθαρα.
Παντως δε φταις εσυ για την ασχημη ψυχολογικη της κατασταση και δε μπορεις να κανεις και πολλα πραγματα για να αλλαξει αυτο. Ισως εχουν την ευθυνη τους και οι γονεις σου για τη συμπεριφορα τους μεχρι τωρα.. αλλα κανεις δεν ειναι τελειος

vicioami

vicioami
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μαμακα μου έγραψε:ΟΟΟΟΤΙ ΚΑΙ ΟΟΟΟΠΟΙΟΣ ΧΑΛΑΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ....ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ!
ΝΑΙ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ-ΜΙΛΑΩ ΕΚ ΠΕΙΡΑΣ-ΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ, ΦΕΡΕΤΑΙ ΚΑΠΩΣ...ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ, ΔΥΣΤΥΧΩΣ.....
ΚΟΙΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ,ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΓΕΙΩΣΕ ΟΟΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ!
Μια χαρα τα λες. Πανω απ ολα η οικογενεια σου που αυτη τη στιγμη ειναι ο αντρας σου κ τα παιδια σου. Εχω κ εγω τρομερα προβληματα απο την αδερφη μου που πλεον δε μιλαμε. Εμενα μου το πε κ στα μουτρα οτι με ζηλευει. Το οτι ειμαι εγκυος ουτε που της το εχουμε πει ακομη.
Πανω απο ολα πρεπει να ναι ο αντρας σου κ τα παιδια σου. Εγω αυτο κατελαβα μετα απο τοσα χρονια ζηλειας κ θαψιματος πισω απο τη πλατη μου.
Μακαρι μια ζωη να στε αγαπημενοι με τον αντρα σου γιατι με αυτον θα ζησεις για παντα. Κ οι γονεις θα φυγουν, και τα αδερφια θα κανουν κ αυτα δικη τους οικογενεια και τα παιδια θα μεγαλωσουν κ θα ακολουθησουν τη δικη τους ζωη. Εσυ με τον αντρα σου θα σαι για παντα.
Οσο για τ´αδερφια... Σφαζονται για ενα κομματι γη. "Τα καλυτερα αδερφια ειναι αυτα που ειναι απο αλλη μανα κ αλλο πατερα" λεει ενα γνωμικο. Και το πιστευω ακραδαντα.

Μη χαλιεσαι για κανεναν αλλο. Την ηρεμια σου και την ψυχικη σου υγεια να χεις καλα. Τωρα ειδικα που εισαι εγκυος.

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοπελα μου είναι ξεκαθαρο πως η αδερφη σου σε ζηλευει. Και ειναι πολυ ασχημο να συνειδητοποιεις κατι τετοιο, ειδικα για την οικογένεια, για το αιμα σου, σαφεστατα ποναει περισσοτερο. Αλλά πολλες φορες συμβαινουν κι αυτα... Και ο λογος που σε ζηλευει ειναι γιατι εχεις κανει καποια πραγματα στην ζωη σου - τα παιδακια σου- που ο καθενας που θα τα ζηλευε...
Το καλυτερο στην περιπτωση σου θα ηταν να ειχες την δυνατοτητα να μην εξαρτασαι καθολου απο τους γονεις σου οικονομικα και να ξεκοψεις και με την αδερφη σου, οσο κι αν αυτο ποναει, για να μην έχει απολυτως καμια λαβη για να σε "τσιγγλάει" και να σου χαλαει την οικογενειακη ηρεμια... Στην ζωη όμως καποια πραγματα πρεπει να γινουν με τον δυσκολο τροπο.
Μην ανησυχεις, σιγουρα θα βρεθει μια λυση για το προβλημα σου εκει που δεν θα το περιμενεις! Απλα μην ταραζεσαι!
Καλό υπολοιπο εγκυμοσύνης σου ευχομαι!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις