Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
109 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 109 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ Πεμ Ιουλ 12, 2012 12:06 am

μαιρη88


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
astroneraidoula έγραψε:Τώρα είδα την απάντηση που έδωσες γιατί δεν τους θέλεις κοντά σου. Έχεις τόσο δίκιο τελικά. Τον καθρέφτη τον βλέπεις όπως σε βλέπει. Άκου "προβληματική". Ευτυχώς έχεις τον άντρα σου στήριγμά σου. Με το καλό η βάπτιση. Γερό και τυχερό να είναι το μωρό σας.

σε ευχαριστω καλη μου!
ναι μεσα μου νιωθω τοσο χαλια που δεν περιγραφεται πεσ το και σαν μισος!και παλι καλη ειμαι που τους μιλαω κιολας!ο αντρας μου ναι μεν με καταλαβαινει ναι μεν τοτε με υποστηριξε αλλα σε μερικα αλλα δεν μιλαει καθολου κοινος αδιαφορος!

27ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ Πεμ Ιουλ 12, 2012 12:15 am

Pitsa


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
μαιρη88 έγραψε:
Pitsa έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΒΑΠΤΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ.ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΣΕΝΑ..ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΩ ΟΤΙ Η ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΜΑΣ,ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ.ΝΑ ΜΑΣ ΑΦΗΣΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΕΜΕΙΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΤΟΥΝ.ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΑΣ ΜΗΝ ΕΡΘΟΥΝ ΚΑΝ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΝΕΥΡΙΑΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΚΑΜΑΡΩΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΓΓΟΝΟ..ΓΕΛΟΙΕΣ..

ετσι ειναι pitsa μου!!!δεν προσφερουν τιποτα αλλο αλλα εχουν και απαιτησεισ κιολας πολλες σχρτικα με το παιδι!ενω παλι οι δικοι μου με εχουν βοηθησει παρα πολυ και οικονομικα αλλα με στηριξαν και σεθεματα υγειας γιατι για να κανω αυτο το παιδακι χρειαστηκαν 3 χρονια σχεδον και με στηριξαν πολυ και ψυχολογικα!και παλι ετσι δεν ανακατευονται!και ειδικα μπροστα στον γαμπρο σουζα καθονται!τον σεβονται!αυτες γιατι να κανουν ετσι!κι το κακο ειναι οτι πεθερα και κουνιαδα μενουν απο κατω μου!εκει να δεις..... Rolling Eyes
θα ηθελα πολυ η μανα μου να με βοηθησει εκεινη την μερα αλλα δεν τησ λεω για να μην την δουν αυτες και ορμηξουν σαν τα σκυλια!ζηλευουν πολυ!ουφ!αν και την μανα μου να μην δουν παλι τα ιδια θα κανουν!


Οι δικές μου περισυ που γεννήσα πήγαν διακοπές αντί να βοηθήσουν λιγάκι ενώ η μαμά μου ήταν συνέχεια σε "επιφυλακη" για βοήθεια.Δεν έχουν προσφέρει το παραμικρό και κρατάνε και μούτρα όταν τους λέω να μην ανακατεύονται..Τις βαρέθηκα όμως και αποφάσισα να μην ασχολούμαι μαζίτους πια..Έλεος..Γελοίες..Υπομονή εύχομαι και να περάσεις όσο καλύτερα μπορείς στη βάπτιση.Φιλάκια στο παιδάκι σας!!!

28ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ Πεμ Ιουλ 12, 2012 12:17 am

μαιρη88


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Pitsa έγραψε:
μαιρη88 έγραψε:
Pitsa έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΒΑΠΤΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ.ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΣΕΝΑ..ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΩ ΟΤΙ Η ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΜΑΣ,ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ.ΝΑ ΜΑΣ ΑΦΗΣΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΕΜΕΙΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΤΟΥΝ.ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΑΣ ΜΗΝ ΕΡΘΟΥΝ ΚΑΝ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΝΕΥΡΙΑΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΚΑΜΑΡΩΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΓΓΟΝΟ..ΓΕΛΟΙΕΣ..

ετσι ειναι pitsa μου!!!δεν προσφερουν τιποτα αλλο αλλα εχουν και απαιτησεισ κιολας πολλες σχρτικα με το παιδι!ενω παλι οι δικοι μου με εχουν βοηθησει παρα πολυ και οικονομικα αλλα με στηριξαν και σεθεματα υγειας γιατι για να κανω αυτο το παιδακι χρειαστηκαν 3 χρονια σχεδον και με στηριξαν πολυ και ψυχολογικα!και παλι ετσι δεν ανακατευονται!και ειδικα μπροστα στον γαμπρο σουζα καθονται!τον σεβονται!αυτες γιατι να κανουν ετσι!κι το κακο ειναι οτι πεθερα και κουνιαδα μενουν απο κατω μου!εκει να δεις..... Rolling Eyes
θα ηθελα πολυ η μανα μου να με βοηθησει εκεινη την μερα αλλα δεν τησ λεω για να μην την δουν αυτες και ορμηξουν σαν τα σκυλια!ζηλευουν πολυ!ουφ!αν και την μανα μου να μην δουν παλι τα ιδια θα κανουν!


Οι δικές μου περισυ που γεννήσα πήγαν διακοπές αντί να βοηθήσουν λιγάκι ενώ η μαμά μου ήταν συνέχεια σε "επιφυλακη" για βοήθεια.Δεν έχουν προσφέρει το παραμικρό και κρατάνε και μούτρα όταν τους λέω να μην ανακατεύονται..Τις βαρέθηκα όμως και αποφάσισα να μην ασχολούμαι μαζίτους πια..Έλεος..Γελοίες..Υπομονή εύχομαι και να περάσεις όσο καλύτερα μπορείς στη βάπτιση.Φιλάκια στο παιδάκι σας!!!

σε ευχαριστω καλη μου!!!ετσι ειναι γελοιες να δειχτουνε θελουν μονο!!!

29ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ Πεμ Ιουλ 12, 2012 12:52 pm

natassa-st-pr

natassa-st-pr
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μαιρη88 έγραψε:
natassa-st-pr έγραψε:Επείδή είχα κ εγώ το ίδιο πρόβλημα με τη βάφτιση του μεγάλου μου ξεκαθάρισα το τοπίο απο το τώρα(το επόμενο μήνα κ εμεις βφτίζουμε). Το παιδί θ το ντύσω εγώ με την νονά του και τα γλυκάκια οι ξαδέρφες μου! Ευτυχώς οι μπομπονιέρες θα δωθούν με την πρόσκλήση και ούτε γάτα ούτε ζημιά!

μια χαρα καλη μου!!!!!

με το καλο η βαπτιση σας!!!κι ευχομαι ολα να ειναι ησυχα! Very Happy



Ευχαριστώ πολύ!! Και εσύ με το κάλό όλα να γίνουν!

Και άστες να λένε αυτές είναι οι προβληματικές μην ακούς κανέναν, κάνε αυτό που θα γεμίσει χαρά εσένα και τον άντρα σου!!!!!!

30ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ Πεμ Ιουλ 12, 2012 1:27 pm

μαιρη88


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
natassa-st-pr έγραψε:
μαιρη88 έγραψε:
natassa-st-pr έγραψε:Επείδή είχα κ εγώ το ίδιο πρόβλημα με τη βάφτιση του μεγάλου μου ξεκαθάρισα το τοπίο απο το τώρα(το επόμενο μήνα κ εμεις βφτίζουμε). Το παιδί θ το ντύσω εγώ με την νονά του και τα γλυκάκια οι ξαδέρφες μου! Ευτυχώς οι μπομπονιέρες θα δωθούν με την πρόσκλήση και ούτε γάτα ούτε ζημιά!

μια χαρα καλη μου!!!!!

με το καλο η βαπτιση σας!!!κι ευχομαι ολα να ειναι ησυχα! Very Happy



Ευχαριστώ πολύ!! Και εσύ με το κάλό όλα να γίνουν!

Και άστες να λένε αυτές είναι οι προβληματικές μην ακούς κανέναν, κάνε αυτό που θα γεμίσει χαρά εσένα και τον άντρα σου!!!!!!

σε ευχαριστω πολυ καλη μου!

31ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ Παρ Ιουλ 13, 2012 12:09 am

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσια!! Κι εγω το ιδιο "αγχος" ειχα στη βαπτιση του γιου μου, μην ερθει η πεθερα και θελει να το ντυσει, να το κρατησει και λοιπα.....τελικα εσκασε μυτη η μαμα μου να θελει να τον ντυσει!!!! Ευτυχως ο παπας φωναξε πως μονο η μαμα ασχολειται με το μωρο εκτος απο το νονο και τελος. (νομιζω εχει να κανει με το λαδι που εχει το μωρο). Ο καθενας στη θεση του.
Αν νομιζεις πως παει να γινει τιποτα τετοιο πες τον παπα απο πριν να ξεκαθαρισει και να τις πει πως μονο εσυ πιανεις το μωρο και κανεις αλλος.

32ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ Παρ Ιουλ 13, 2012 12:14 am

μαιρη88


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
σας ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησεις σας!!!τελικα αυτο με τον παπα δεν το ηξερα!τελικα θα το κανω!και θα παω πιο πριν να τους το ξεκαθαρισω!ηδη εχω πει και στον φωτογραφο αν δεις πολυ μπουγιο μαζεμενο γυρω απο το παιδι οταν το ντυνουμε βαλε φωνες!ετσι δεν ειναι?δεν θα πρεπει να βγαζει και αυτος φωτο?να μην κανει την δουλεια του ο ανθρωπος?και μου ειπε μην σε νοιαζει εγω ειμαι εδω!!!!! Laughing

33ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ Παρ Ιουλ 13, 2012 12:18 am

????????


Επισκέπτης
το μωρο το ντυνει η μαμα του και κανεις αλλος

ειναι λαδωμενο και δεν το πιανει ολη η επικρατεια---πρεπει να το ξερουν οι γιαγιαδες γιατι πανε εκκλησια πολυ

οσο για τις φωτο, με τρελλανε η κοπελα που ειπε οτι την αφηνε να βγει ενα σωρο και μετα δεν τις εμφανισε

χαχα.......απιστευτη!!!!!!!!!

34ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ Παρ Ιουλ 13, 2012 12:24 am

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μαιρη88 έγραψε:σας ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησεις σας!!!τελικα αυτο με τον παπα δεν το ηξερα!τελικα θα το κανω!και θα παω πιο πριν να τους το ξεκαθαρισω!ηδη εχω πει και στον φωτογραφο αν δεις πολυ μπουγιο μαζεμενο γυρω απο το παιδι οταν το ντυνουμε βαλε φωνες!ετσι δεν ειναι?δεν θα πρεπει να βγαζει και αυτος φωτο?να μην κανει την δουλεια του ο ανθρωπος?και μου ειπε μην σε νοιαζει εγω ειμαι εδω!!!!! Laughing


χαχαχα σωστο κι αυτο!!! το παιδι πρεπει να βγει ωραιες φωτο χωρις παρεμβολες! Λοιπον μακρια απο το τραπεζι που θα ντυσετε το μωρο, μακρια απο κολυμπηθρα γιατι δε θα γυρναει καλα ο παπας......οι φωτογραφοι εχουν δει τα χιλια μυρια οποτε φανταζομαι μπορουν να σωσουν την κατασταση αν δουν πως παει να ξεφυγει.

35ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ Παρ Ιουλ 13, 2012 12:39 am

μαιρη88


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
XAXAXAXXAXA ε ρε τι τραβαμε!!!!ολοκρηρη σκηνοθεσια στηνουμε!ελεος πια δεν μπορουνε απο μονες τους να καταλαβουνε 2 πραγματα?τελειως ανεγγεφαλες ειναι?

36ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ Παρ Ιουλ 13, 2012 4:20 am

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κάνε αυτό που σκέφτηκες με τον παπά και τον φωτογράφο. Έτσι δε θα ρίξουν σε σένα το άδικο (αν και μεταξύ μας πάλι εσύ θα φταις. Εγώ έχω πάρει απόφαση πως φταίω μέχρι και για το Πρωπατορικό αμάρτημα. Δεν την ξεγέλασε το φίδι την Εύα για να φάει το μήλο, εγώ ήμουν καλέ!). Πέρα από την πλάκα, η πεθερά και η κουνιάδα σου μου θυμίζουν τις δικιές μου. Εγώ βέβαια δεν έχω ακόμη μωρό αλλά τις βλέπω πώς κάνουν με το παιδί της άλλης μου κουνιάδας. Θέλουν να τα ξέρουν όλα και χώνονται εκεί που δεν τις σπέρνουν. Και φυσικά εγώ είμαι το τσουλί και η κακιασμένη που πήρε το γιο. 'Άσε, άκρη δε θα βρεις. Κάνε ό,τι κόλπο μπορείς για να απολαύσεις τη βάπτιση του παιδιού ΣΟΥ!
Με το καλό!

37ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ Παρ Ιουλ 13, 2012 4:28 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
didumomama έγραψε:Ναι ειναι η μερα σας αφου βαπτιζετε το παδι σας αλλαγιατι να μην τους αφηνεις να χαρουν;Δεν ειναι αναγκη να βοηθησουν αν δεν θελεις αλλα αν δεν θελανε εκεινοι θα ειχες αλλο προβλημα.
Τι πειραζει που λενε το μωρο οτι ειναι ο μπεμπης τους;Αφου ειναι εγγονι και ανηψι τους.Σαν να απαγορευα στην κουνιαδα μου να αγαπαει τις κορες μου και εμενα η νυφη μου να μην θελει να αγαπαω τον ανηψιο μου.
Αν δεν εχουν κανει κατι ιδιαιτερα κακο σε σενα και απλα δειχνουν την αγαπη τους στο παιδι σου,ισως με περισσοτερο ζηλο απο οτι θα ηθελες,δεν το θεωρω κακο.
Πιστευω οτι απλα εχεις αγχωθει και σου φταινε ολα.
Αν δεν ειχα την στηριξη ολων στη βαπτιση των παιδιων μου δεν θα τα εβγαζα περα.Ειχα τρελο αγχος.Χαλαρωσε λιγο για να μπορεσεις να την απολαυσεις κιολας.Οι γονεις και τα αδερφια μας ειναι για να μας βοηθανε και να μας στηριζουν.
Με το καλο η Βαπτιση σας.



Συμφωνώ απόλυτα!! Και γιατί εμένα μου ακούστηκε κάπως εκδικητικό μπομπονιέρες θα δώσουν οι φίλες μου.
Ε κακό είναι να συμπεριλάβεις και την κουνιάδα σου?
ετσι και αλλιώς όταν κάνεις κάτι καλό για πεθερές και κουνιάδες (με τις οποίες δεν έχεις πολύ καλές σχέσεις) το κάνεις για τον άνδρα σου.

Γιαγιά είναι η μία και θεία η άλλη. Αποκλείεται να ανακατεύονται από αγάπη προς το παιδί?

38ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ Παρ Ιουλ 13, 2012 4:48 am

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maryanastasia έγραψε:



Συμφωνώ απόλυτα!! Και γιατί εμένα μου ακούστηκε κάπως εκδικητικό μπομπονιέρες θα δώσουν οι φίλες μου.
Ε κακό είναι να συμπεριλάβεις και την κουνιάδα σου?
ετσι και αλλιώς όταν κάνεις κάτι καλό για πεθερές και κουνιάδες (με τις οποίες δεν έχεις πολύ καλές σχέσεις) το κάνεις για τον άνδρα σου.

Γιαγιά είναι η μία και θεία η άλλη. Αποκλείεται να ανακατεύονται από αγάπη προς το παιδί?


Θα σου πω πώς το βλέπω εγώ.
Το παιδί δεν είναι μόνο του σε αυτόν τον κόσμο ούτε είναι μόνο του γιου τους. Δεν μπορούν να απαιτούν δικαιώματα πάνω σε εκείνο όταν η μάνα του δε θέλει να τους τα δώσει. Πόσω μάλλον όταν αυτή η μάνα έχει περάσει πολλά εξαιτίας τους. Είναι η βάφτιση του παιδιού της και θέλει να τη ζήσει όπως την έχει ονειρευτεί εκείνη και ο άντρας της. Όλοι οι υπόλοιποι θα πρέπει να σεβαστούν τα θέλω των γονιών.
Επίσης, ο σεβασμός δεν πρέπει να είναι μονόπλευρος. Δε γίνεται μια ζωή να σεβόμαστε κάποιους ανθρώπους και να μην τους κακοκαρδίζουμε απλά και μόνο επειδή έχουν μια ηλικία ή επειδή έτυχε να είναι οι γονείς αγαπημένων μας προσώπων.
Συγνώμη που μιλάω έντονα αλλά επειδή τα ζω κι εγώ παρασύρομαι από τα συναισθήματά μου.

39ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ Παρ Ιουλ 13, 2012 4:56 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μα σωστά τα λες.
Εγώ δεν μπορώ να ξέρω τι σχέσεις έχει η κοπέλα. Μπορεί να της έχουν βγάλει το λάδι.
Και βεβαίως εκείνη πρέπει να κανονίσει απλά λέω κακό είναι να βοηθήσει η κουνιάδα και η γιαγιά?
Τώρα αν η κουνιάδα και η γιαγιά είναι σκύλες άλλο καπέλο...

40ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ Παρ Ιουλ 13, 2012 5:06 am

μαιρη88


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
elena μου θα συμφωνησω μαζι σου!για ολα φταιμε εμεις!οι νυφες οι κακιες!
ρε κοριτσια ας ηταν σωστες απεναντι μου για να ειμαι κι εγω!3 χρονια που ταλαιπωρηθηκα δεν ηταν πουθενα.γιατι τωρα να ειναι διπλα στο παιδι τους και στον αδερφο ε?το ξαναλεω οταν χειρουργηθηκα γιατι δεν ηταν κοντα στον αντρα μου για συμπαρασταση?ασε με εμενα χεστηκανε για μενα.στον αντρα μου γιατι?περιμενε ο κακομοιρης 5 ωρες εξω στην αναμονη μονο με τους δικους μου απο αυτους δεν ηρθε κανενας.ουτε οταν απεβαλε ουτε μια επισκεψη.
το ξαναλεω μονο στις χαρες????η τωρα θα δειξουν τισ καλες για να παρουν το παιδι μου με το μερος τους.γιατι αυτο καταλαβα.αλλα δεν θα τους κανω την χαρη περασα πολλα για να το κανω.κι εγω και ο αντρας μου και τον ευχαριστω που σταθηκε διπλα μου τοσα χρονια στα δυσκολα.ουτε την μπομπονιερα δεν θα τους αφησω να αγγιξουν.οχι,πιστευω κατα την γνωμη δεν το αξιζουν.το ξερω ειναι γιαγια και θεια αλλα ως εκει.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις