Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
64 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 64 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

ελενα ζωη

ελενα ζωη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
γεια σας!ειμαι και εγω μια που η πεθερα της θελει να κανει σε ολα κουμαντο χωρις να υπολογιζει την γνωμη μας!ας τα παρουμε απο την αρχη!εγω με τον αντρα μου μενουμε κω εκεινος ειναι απο πατρα και εγω απο αθηνα!στην αρχη ημουν η τελεια νυφη μεχρι να μεινω εγκυος!απο κει και περα αρχισε ο πολεμος!ηθελενα μας αγορασει το παιδικο δωματιο και εμεις ειπαμε ενταξει αφου δεν μπορουσαμε και οικονομικα!οταν ειχαν μεινει 2 μηνες για να γεννησω μου ελεγε οτι το παιδικο δωματιο θα το στειλω μετα που θα γεννησεις γιατι αν γινει κατι τι μωρο θα βαλεις μεσα?τοσο καλη!μετα απο πολλους καβγαδες με τον αντρα μου επειδη δεν της ελεγε κατι το εστειλαν 1 εβδομαδα πριν γεννησω!και επειδη δεν εγινε το δικο της δεν ηρθε ουτε στην γεννα μου!περιμενε να παει 4 μηνων το παιδι για να ταξιδεψουμε να παμε να το δει μεσα στον χειμωνα!μετα ηρθε το θεμα του θρησκευτικου γαμου και της βαπτισης!εμεις ειπαμε να γινουν και τα 2 στην αθηνα!εκεινη μας εκανε απο το τηλεφωνο ολοκληρους καβγαδες γιατι να μην γινει πατρα!οταν βρηκαμε μαγαζι στην αθηνα πηγε απο την πατρα να το δει και με λιγα λογια ηθελε να κανει μονο αυτο που ηθελε εκεινη!η μητεραμου ελεγε εμεις ειμαστε θεατες εκεινοι θα αποφασισουν και η καλη μου πεθερα ελεγε οτι οχι δεν εχουν λογο τα παιδια!στο τελος εβγαλε σε ολα την μανα μου ψευτρα προκειμενου να γινουν ολα πατρα!και το καλυτερο?τον απειλησαν οτι αν ο γαμος και η βαπτση γινουν αθηνα θα ερθουν μονο στην εκκλησια και μετα θα γυρισουν πισω!ουτε στο τραπεζι ουτε τιποτα!οταν ειπαμε να γινουν ολα στην πατρα να τελειωνουμε τοτε ειπε οτι οτιδηποτε ειπε η μητερα μου ηταν αληθεια!τωρα δεν μου μιλαει επειδη δεν την παιρνω τηλ να μου λεει τα δικα της!αχαριστια επειδη κανουμε οτι θελει!ουτε οταν εκανε σεισμο που ημουν μονη μου πηρε να ρωτησει για το παιδι ουτε που πριν 4 μερες ανεβασε πυρετο να δει πως ειναι!και το τελευταιο ειναι οτι πηρε τηλ τον αντρα μου και του ειπε οτι χαθηκε η παραγγελια απο τις μπουμπουνιερες και τα προσκλητηρια για να διαλεξειο εκεινη αυτα που θελει!πηρα ομως στο μαγαζι και μου ειπαν οτι δεν χαθηκε τιποτα και οτι πηγε εκει και διαλεγε αλλα!την σκοτωνεις η οχι?οσο για τον αντρα μου δεν εναντιωνεται μαζι της και στους καυγαδες που μας εκανε δεν επαιρνε θεση!και κατι που ξεχασα εχει αλλα 3 παιδια η πεθερα μου εκτος απο τον αντρα μου 2 αγορια και ενα κοριτσι!μα ποσο μαμακιδες ειναι οι αντρες πια?νοιωθω σαν να ειναι αυτη η οικογενεια του και οχι εμεις!σαν να ειμαστε εμεις διακοσμητικα και εκεινη να καθοριζει την ζωη μας!Τι να κανω για να ξεκολλησει ο αντρας μου και να μην την φοβαται?

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γειωσε την.μην την αφηνεις να σου χαλαει την ζαχαρενια σου.
να την χαιρεται τετοια μανα ο αντραας σου

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλώς ήρθες Very Happy
βλέπω είναι η πρώτη φορά που γράφεις.

τι να πω για την πεθερά σου ;
μα είναι δυνατών ;
καταλαβαίνω πως ο άντρας σου δεν μπαίνει στην μέση των καυγάδων σας γιατί δεν θέλει να στεναχωρήσει καμιά σας, όχι πως είναι το σωστό.

Είπες στον άντρα σου για τις μπομπό ;
πήρες τηλεφ. την πεθερά σου να τις πεις γιατί σου είπε ψέματα ;

και ο γάμος γίνεται στον τόπο τις νύφης αλλά άντε δεν πειράζει...


ελενα ζωη

ελενα ζωη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλως σας βρηκα ευχαριστω για τα μηνυματα!του τα ειπε ο ιδιος ο μαγαζατορας για τις μπουμπουνιερες και σε μενα ειπε μονο οτι θα κανουμε αυτες που διαλεξαμε εμεις!τωρα τι ειπε στην μανα του δεν ξερω!εμενα μου την υπερασπιζεται παντα και δεν μου λεει τι συζητανε!και δεν της φτανει που θα γινει πατρα θελει και σε ολα τα υπολοιπα να ανακατευεται!να σας πω την αληθεια ξερω οτι εκεινη την ημερα δεν θα την χαρω μονο και μονο επειδη περναει το θικο της και θα γινει στην πατρα!

ελενα ζωη

ελενα ζωη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
οσο για το αν την πηρα τηλ δεν την πηρα τοτε!την πηρα χτες και καλα να δω τι θα γινει με τα λεφτα του νυφικου και δεν απανταγε ουτε με πηρε μετα!

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τώρα να σου πω να μην αγχώνεσαι ψέμα θα είναι γιατί και εγώ προετοιμασίες γάμου κάνω και καταλαβαίνω πως νιώθεις...

αλλά ως τόσο προσπάθησε να μην επηρεάζεσαι πολύ..

το πρόβλημα της είναι τα λεφτά ;
δεν θέλει να δώσει ή γενικά το πρόβλημά της είσαι εσύ ;

nikos-danah


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Το πρόβλημα δεν είναι η πεθερά,ο άνδρας σου είναι.Αν δεν αλλάξει στάση μην περιμένεις και πολλά.Εγώ είμαι των άκρων,αν ήμουν στην θέση σου θα τον έβαζα κάτω και θα του εξηγούσα ότι αν θέλει οικογένεια πρέπει να μάθει και να την προστατεύει και να την υποστηρίζει αλλιώς το κουβαδάκι του και σε άλλη παραλία.Αλήθεια πως πήρε τόσο αέρα?

kefi

kefi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
πώπω ζόρικη κατάσταση. Τι παθαίνουν και αλλάζουν με το που έρχεται μωρό, δεν μπορώ να καταλάβω. Και συγκεκριμένα τη δική σου θα την είχα σκοτώσει.
Τώρα πέρα από την πλάκα, αυτός που φταίει κυρίως, είναι ο άντρας σου. Αυτός έπρεπε να πάρει σαφή θέση. Πώς να το αντιμετωπίσεις;
Κατ' αρχήν δεν πρέπει με κανένα τρόπο να κατηγορείς και να λες πράγματα για τη μάνα του στον άντρα σου. Θα τον φέρεις σε θέση άμυνας και θα αναγκαστεί να την υπερασπιστεί. Δεν ξέρω γιατί το κάνουν αυτό, αλλά το κάνουν όλοι οι άντρες. Και εμείς μετά νιώθουμε πληγωμένες και προδωμένες. Άρα δεν πρέπει να αρχίσεις τα "η μάνα σου είπε αυτό, η μάνα σου έκανε το άλλο". Θα πρέπει να εξιστορείς τα γεγονότα χωρίς χαρακτηρισμούς και χωρίς να χολή. Αυτό όμως που κυρίως πρέπει να κάνεις είναι να του πεις πώς ακριβώς νιώθεις, τι αισθάνεσαι κάθε φορά που η πεθερούλα σου αποφασίζει για εσάς χωρίς εσάς. Πες του ότι πληγώνεσαι, ότι πικραίνεσαι κλπ. Είναι συναισθήματα που οι άντρες δε θέλουν για τις γυναίκες τους.
Τώρα όσον αφορά την αγαπητή σου πέθυ, θα σου πω τι έκανα εγώ. Αντί να υπομένω και να πηγαίνω μετά να παραπονιέμαι στον άντρα μου (κάτι που έκανα στην αρχή με αρνητικά αποτελέσματα) και να τον φέρνω σε θέση άμυνας για τη μάνα του, άρχισα να ανοίγω το στόμα μου. Χωρίς υστερίες, χωρίς κατηγορίες, ξέκοβα τη μάνα του μια και καλή, με τρόπο που δε σήκωνε αμφισβήτηση. Μετά αυτήν παραπονιόταν στο γιόκα της και έτσι ο άντρας μου ερχόταν σε θέση άμυνας, αυτήν τη φορά υπέρ μου. Χρησιμοποίησα το ίδιο νόμισμα από την αντίθετη πλευρά.
Στη δική σου περίπτωση δηλ, θα έπαιρνα τηλέφωνο την πέθυ και θα της έλεγα να σταματήσει να κάνει του κεφαλιού της, ότι διαλέξαμε μπομπονιέρες και έχω δώσει ρητή εντολή στο μαγαζί να μη λάβει κανενός τη γνώμη. Αφού θα το έκανα, θα έλεγα στον άντρα μου ότι πήρα τηλέφωνο τη μαμά του και της είπα ότι θα πάρουμε τις μπομπονιέρες που διαλέξαμε στην αρχή και δε χρειαζόμαστε τη βοήθειά της (εντάξει, δεν της είπα ακριβώς αυτά, αλλά αυτό είναι το πλήρως εξευγενισμένο αυτού που είπα στην πεθερά μου). Έτσι, ο άντρας σου θα είναι ενημερωμένος και όταν θα του τηλεφωνήσει η μανούλα του για να παραπονεθεί και να σε στολίσει, θα έχει στο νου του τα δικά σου λεγόμενα και θα σε υπερασπιστεί, λογικά, στη μάνα του, κάτι που θα την τσούξει σε υπέρτατο βαθμό. Αν μπορείς, όταν θα ενημερώνεις τον άντρα σου πες "μα να διαλέξει μπομπονιέρες; χαχαχαχαχα" ρίξτο δηλ. στην πλάκα, δείχνοντας ότι δε σε πείραξε και τόσο πολύ η πράξη της πεθεράς σου, έτσι ώστε η κακιασμένη να φανεί αυτήν που θα την πειράξει το όλο γεγονός.
Γενικά, φρόντισε να αντιδράς με ανάλογο τρόπο σε όλα όσα θα έρθουν από εδώ και πέρα, γιατί θα έρθουν κι άλλα. Ελπίζω σύντομα, να καταλάβει η πεθερά σου ότι χάνει το παιχνίδι και να το πάρει απόφαση, όπως έκανε και η δική μου και πλέον έχω τον άντρα μου σαφώς με το μέρος μου.
Δυστυχώς, απέναντι σε τέτοιου είδους γυναίκες, μόνο με καλά οργανωμένη πονηριά μπορούμε να αντιδράσουμε

ελενα ζωη

ελενα ζωη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
το θεμα της ειναι να γινει στην πατρα για να δειχτει οτι εχει λεφτα και για να γινει το δικο της και οχι το δικο μας!!στο μεταξυ δεν ειναι καμια πλουσια τιποτα δεν εχει!ειμαι ανθρωπος που δεν εκμεταλευεται καταστασεις και δεν μιλαω και πολυ!γι'αυτο παταει η μανα
του και εχει παρει τοσο θαρρος!στον αντρα μου τα χωνω αλλα σε ολα
την υπερασπιζεται.

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nikos-danah έγραψε:Το πρόβλημα δεν είναι η πεθερά,ο άνδρας σου είναι.Αν δεν αλλάξει στάση μην περιμένεις και πολλά.Εγώ είμαι των άκρων,αν ήμουν στην θέση σου θα τον έβαζα κάτω και θα του εξηγούσα ότι αν θέλει οικογένεια πρέπει να μάθει και να την προστατεύει και να την υποστηρίζει αλλιώς το κουβαδάκι του και σε άλλη παραλία.Αλήθεια πως πήρε τόσο αέρα?
ε εντάξει δεν είναι και λύση όμως αυτή με την πρώτη δυσκολία με παιδί.
Για τα υπόλοιπα συμφωνώ.


και καλό είναι κάθε συζήτηση που γίνεται για το θέμα του γάμου να είναι όλοι μπροστά !!!

kefi

kefi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ελενα ζωη έγραψε:το θεμα της ειναι να γινει στην πατρα για να δειχτει οτι εχει λεφτα και για να γινει το δικο της και οχι το δικο μας!!στο μεταξυ δεν ειναι καμια πλουσια τιποτα δεν εχει!ειμαι ανθρωπος που δεν εκμεταλευεται καταστασεις και δεν μιλαω και πολυ!γι'αυτο παταει η μανα
του και εχει παρει τοσο θαρρος!στον αντρα μου τα χωνω αλλα σε ολα
την υπερασπιζεται.

αυτό ακριβώς σου λέω. Πρέπει να το κάνεις εντελώς ανάποδα

ελενα ζωη

ελενα ζωη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kefi πολυ χρησιμο αυτο που μου εγραψες!χτες την πηρα τηλ και δεν το σηκωσε και ουτε με πηρε που ειδε την κληση!αυτο θα κανω αλλα και παλι δεν ξερω αν θα της τα χωσει γιατι μιλανε οταν ειναι ο αντρας μου στην δουλεια και μετα οτι ειπαν η αν μιλησαν δεν μου τα λεει!και καλα δεν ειναι κατι σημαντικο!αυτη μας στελνει καποια λεφτα γιατι μεχρι να γεννησω της πληρωναμε ενα δανειο 400 ευρω το μηνα και μετα που γεννησα αναγκαστηκε να μας τα στελνει γιατι με 700 που παιρνει να την πληρωνουμε κιολας?

ελενα ζωη

ελενα ζωη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
στις συζητησεις δεν γινεται να ειναι ολοι μπροστα γιατι εμεις μενουμε κω οι δικοι του πατρα και η μητερα μου αθηνα!

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ελενα ζωη έγραψε:στις συζητησεις δεν γινεται να ειναι ολοι μπροστα γιατι εμεις μενουμε κω οι δικοι του πατρα και η μητερα μου αθηνα!

όχι εννοούσα εσύ ο άντρας σου και η μάνα του. Με ανοιχτή ακρόαση Wink
να ξέρει οτι ακούς και εσύ να δει ο άντρας σου τι λέει όταν είσαι μπροστά
και τι όταν μιλάνε πριβέ Wink

και δεν το κατάλαβα γιατί δεν σου λέει τι λένε ; μήπως τελικά ο άντρας σου τα ξεκινάει όλα ;

kefi

kefi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εσύ θα την παίρνεις τηλ. πάντα λίγο πριν έρθει ο άντρας σου από τη δουλειά, για να μην προλαβαίνει αυτή να αντιδράσει και να πάρει τηλ. στον άντρα σου και να τα πει πρώτη όπως θέλει. Και όταν θα γυρίζει ο άντρας σου θα του τα λες, με τον τρόπο που σου περιέγραψα. Και στο ξαναλέω, ποτέ δεν κατηγορούμε στον άντρα μας τη μαμά του. Θα βγούμε χαμένες από χέρι. Κοιτάμε να την εκθέτουμε και να το γυρνάμε στην πλάκα, δείχνοντας ότι δεν μας πείραξε και τόσο (όσο και να βράζουμε στο ζουμί μας) για να μην τον αναγκάσουμε να την υπερασπιστεί. Στην τελική οι άντρες κουράζονται από το άτομο που τους φέρνει διαρκώς σε θέση άμυνας. Ε άσε την πεθερά σου να τον κουράσει και να φανεί ότι τελικά αυτήν είναι που έχει το πρόβλημα μαζί σου, ενώ εσύ ως καλή νύφη δεν έχεις κανένα πρόβλημα

ελενα ζωη

ελενα ζωη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αυτη εκμεταλλευεται που μας στελνει τα λεφτα του δανειου που στην τελικη ειναι δικο της δανειο!και καλα αν δεν κανουν αυτο που θελω δεν τους ξαναστελνω!πριν γεννησω ειχε πει οτι θα μας στειλει το αυτοκινητο της που παρεπιπτωντος ειναι του αντρα μου και στο ονομα του επειδη εγω ειχα ενα πολυ μικρο που δεν βολευε και μολις γεννησα,ηταν 3 ημερων ο μπεμπης και ειπε δεν σας στο στελνω κοψτε το λαιμο σας τι θα κανετε!

kefi

kefi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Λεμονάκι έγραψε:
ελενα ζωη έγραψε:στις συζητησεις δεν γινεται να ειναι ολοι μπροστα γιατι εμεις μενουμε κω οι δικοι του πατρα και η μητερα μου αθηνα!

όχι εννοούσα εσύ ο άντρας σου και η μάνα του. Με ανοιχτή ακρόαση Wink
να ξέρει οτι ακούς και εσύ να δει ο άντρας σου τι λέει όταν είσαι μπροστά
και τι όταν μιλάνε πριβέ Wink

και δεν το κατάλαβα γιατί δεν σου λέει τι λένε ; μήπως τελικά ο άντρας σου τα ξεκινάει όλα ;
όχι, αποκλείεται να τα ξεκινάει ο άντρας της. Απλά η πεθερούλα της μάλλον "την στολίζει" κανονικότατα και ο άντρας της φυσικά δε θέλει να τα αναφέρει όλα αυτά. Εκτός αν είναι τόοοοοσο πολύ (πώς να το πω ευγενικά, δεν ξέρω) που η μανούλα του τού λέει τι ακριβώς θα κάνει και αυτός το δέχεται αδιαμαρτύρητα και μετά δε λέει τίποτα στη γυναίκα του. Αλλά αυτήν είναι τραβηγμένη κατάσταση και δύσκολα συμβαίνει. Οι περισσότεροι απλά στέκονται στη μέση, νομίζοντας ότι έτσι θα κρατήσουν ισορροπίες

ελενα ζωη

ελενα ζωη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
λεμονακι δεν τα λεει γιατι και καλα δεν λενε κατι σημαντικο!και να της τα χωνει και να της την λεει και να περνει σε εκεινη το μερος μου εγω δεν το ξερω γιατι δεν μιλαει!το γιατι ουτε εγω το ξερω!μαλλον για να μην παρω θαρρος και του΄λεω συνεχεια γι'αυτην?και πολλες φορες οταν του πω δεν παιρνεις το μερος μου εκεινος ισχυριζεται οτι και που ξερεις τι κανω εγω και τι της λεω!

ελενα ζωη

ελενα ζωη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
και εγω αυτο πιστευω οτι θελει να κρατησει ισορροπιες αλλα δεν ξερω αν ειναι ο σωστος τροπος!παντως στα περισσοτερα περναει το δικο της!τουλαχιστον δεν περασε στις μπουμπουνιερες και στα προσκλητηρια!

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δοκίμασε αυτό που λέει
η kefi είναι καλή στρατηγική Laughing

kefi

kefi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ελενα ζωη έγραψε:αυτη εκμεταλλευεται που μας στελνει τα λεφτα του δανειου που στην τελικη ειναι δικο της δανειο!και καλα αν δεν κανουν αυτο που θελω δεν τους ξαναστελνω!πριν γεννησω ειχε πει οτι θα μας στειλει το αυτοκινητο της που παρεπιπτωντος ειναι του αντρα μου και στο ονομα του επειδη εγω ειχα ενα πολυ μικρο που δεν βολευε και μολις γεννησα,ηταν 3 ημερων ο μπεμπης και ειπε δεν σας στο στελνω κοψτε το λαιμο σας τι θα κανετε!
α αυτήν είναι για πολλές μπούφλες. Σε ποιανού το όνομα είναι το δάνειο; Όσο για το αυτοκίνητο, τώρα που θα πάτε για τη βάφτιση και το γάμο, δεν ψήνεις τον άντρα σου να το κάνετε μια φορτωτική; Αλλιώς τουλάχιστον να κάνει μεταβίβαση, γιατί θα κάνει καμιά στραβή η κυρία και μετά σε εσάς θα το φορτώσει, είμαι σίγουρη.
Πάντως γενικά, θα πρέπει μαζί της, ό,τι είναι να κάνετε να μην της το ανακοινώνετε από πιο μπροστά. Να την φέρνεται προ των γεγονότων για να μην έχει περιθώριο αντίδρασης

κοριτσάκι μου, παίρνει το μέρος σου, είμαι σχεδόν σίγουρη ότι το κάνει. Απλά θεωρεί ότι αυτό που πρέπει να κάνει είναι να σταθεί στη μέση. Μην του ξαναπείς ότι δεν παίρνει το μέρος σου, γιατί τον φέρνεις απέναντι, ενώ εσύ τον θέλεις δίπλα σου. Σου ξαναλέω, φρόντισε να του πεις τα συναισθήματά σου από αυτές τις καταστάσεις, χωρίς να ρίξεις κατηγορίες, ούτε σε αυτόν, ούτε στη μάνα του

nikos-danah


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Λεμονάκι είναι ακραίο αυτό που θα έκανα εγώ,το είπα από την αρχή αλλά οι περιπτώσεις αυτές μόνο έτσι λύνονται.Αν δεν ξεκόψεις τέτοιες συμπεριφορές από την αρχή διαιωνίζονται και καταλήγεις μετά από χρόνια να έχεις μια φθαρμένη σχέση με τον άνδρα σου.Γιατί οι καταστάσεις αυτές το ζευγάρι θα φθείρουν όχι την πεθερά.Επιπλέον δεν είναι ωραίο ένα παιδί να βλέπει τον πατέρα του υπόδουλο στα θέλω της μάνας του.Ούτε καλό πρότυπο θα είναι ούτε θα μπορεί να τον σεβαστεί όταν θα βλέπει την μαμά του να αδικείται και να δυστυχεί με τέτοιες καταστάσεις.

ελενα ζωη

ελενα ζωη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
με πειραζει ομως που δεν μου τα λεει!τουλαχιστον να δειξει οτι ειναι με το μερος μου!οτι με στηριζει!απεναντι μου γενικα ειναι μια χαρα τρυφερος και δειχνει οτι αγαπαει και εμενα και το παιδι αλλα με ολα αυτα καποιες φορες νοιωθω σαν να ειμαι εγω και το παιδι οικογενεια και εκεινος με την μαμα του αλλη!θα το δοκιμασω εννοειται ειναι φοβερη ιδεα για να ειναι με το μερος μου το θεμα ειναιπως θα μου λεειτι λεει με τη μανα του?

ελενα ζωη

ελενα ζωη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
nikos-danah έγραψε:Λεμονάκι είναι ακραίο αυτό που θα έκανα εγώ,το είπα από την αρχή αλλά οι περιπτώσεις αυτές μόνο έτσι λύνονται.Αν δεν ξεκόψεις τέτοιες συμπεριφορές από την αρχή διαιωνίζονται και καταλήγεις μετά από χρόνια να έχεις μια φθαρμένη σχέση με τον άνδρα σου.Γιατί οι καταστάσεις αυτές το ζευγάρι θα φθείρουν όχι την πεθερά.Επιπλέον δεν είναι ωραίο ένα παιδί να βλέπει τον πατέρα του υπόδουλο στα θέλω της μάνας του.Ούτε καλό πρότυπο θα είναι ούτε θα μπορεί να τον σεβαστεί όταν θα βλέπει την μαμά του να αδικείται και να δυστυχεί με τέτοιες καταστάσεις.
σκεφτομαι το οτι εμεις θα τσακωθουμε για αλλη μια φορα αν φτασω στα ακρα γιατι το εχω κανει και αυτο και εκεινη θα ειναι κυρια και θα εχει το κεφαλι της ησυχο!

ελενα ζωη

ελενα ζωη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kefi έγραψε:
ελενα ζωη έγραψε:αυτη εκμεταλλευεται που μας στελνει τα λεφτα του δανειου που στην τελικη ειναι δικο της δανειο!και καλα αν δεν κανουν αυτο που θελω δεν τους ξαναστελνω!πριν γεννησω ειχε πει οτι θα μας στειλει το αυτοκινητο της που παρεπιπτωντος ειναι του αντρα μου και στο ονομα του επειδη εγω ειχα ενα πολυ μικρο που δεν βολευε και μολις γεννησα,ηταν 3 ημερων ο μπεμπης και ειπε δεν σας στο στελνω κοψτε το λαιμο σας τι θα κανετε!
α αυτήν είναι για πολλές μπούφλες. Σε ποιανού το όνομα είναι το δάνειο; Όσο για το αυτοκίνητο, τώρα που θα πάτε για τη βάφτιση και το γάμο, δεν ψήνεις τον άντρα σου να το κάνετε μια φορτωτική; Αλλιώς τουλάχιστον να κάνει μεταβίβαση, γιατί θα κάνει καμιά στραβή η κυρία και μετά σε εσάς θα το φορτώσει, είμαι σίγουρη.
Πάντως γενικά, θα πρέπει μαζί της, ό,τι είναι να κάνετε να μην της το ανακοινώνετε από πιο μπροστά. Να την φέρνεται προ των γεγονότων για να μην έχει περιθώριο αντίδρασης

κοριτσάκι μου, παίρνει το μέρος σου, είμαι σχεδόν σίγουρη ότι το κάνει. Απλά θεωρεί ότι αυτό που πρέπει να κάνει είναι να σταθεί στη μέση. Μην του ξαναπείς ότι δεν παίρνει το μέρος σου, γιατί τον φέρνεις απέναντι, ενώ εσύ τον θέλεις δίπλα σου. Σου ξαναλέω, φρόντισε να του πεις τα συναισθήματά σου από αυτές τις καταστάσεις, χωρίς να ρίξεις κατηγορίες, ούτε σε αυτόν, ούτε στη μάνα του
το εχουν παρει στο ονομα του αντρα μου πριν τον γνωρισω εγω και του τα τραβαει η τραπεζα κατευθειαν απο το μισθο του αλλα ειναι για σπιτι που ηθελε να χτισει η μανα του στο ονομα της βεβαια το σπιτι αλλα τελικα δεν εφτασαν τα λεφτα ηθελεκι αλλα!οσο για το αμαξι του το ειχα πει και πιο πριν οταν πρωτογεννησα και ενω πιο παλια ελεγε οτι ειναι δικο του και ολα μετα ειπε οτι ειναι απλα στο ονομα του και δεν το πληρωσε εκεινος!και παραμενειστο ονομα του ενω τους εχει πρηξει να κανουν μεταβιβαση και εχεςι φτιαξει και υπευθυνες δηλωσεις και της εχει στειλει εκεινη τιποτα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις