Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
99 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 99 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Δίλημμα στη σχέση μου - Σελίδα 2 Empty Απ: Δίλημμα στη σχέση μου Τρι Ιουλ 17, 2012 9:13 pm

shineon

shineon
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το θέμα σηκώνει πολλή συζήτηση γιατί είναι σοβαρό και είναι σίγουρο ότι με τέτοιους "όρους" θα έχετε παρατράγουδα.Εμένα πάλι με παραξενεύει η ξαφνική αλλαγή.Γιατί μέχρι χτες δεν ήξερες αυτή του την πλευρά;Την είχε ή τώρα την απέκτησε;Τι σχέση έχει με τους δικούς του;Πως έχει βιώσει τους γάμους της οικογενειάς του;Εσύ τι σχέση έχεις με τους δικούς του;Τι γνώμη έχει γενικά για τις γυναίκες;Μήπως βλέπει γύρω του συνομωσίες παντού;Γιατί θεωρεί τους φίλους πριν το γάμο ΟΚ και μετά το γάμο φίδια;Η κοινωνική σας ζωή θα είναι μόνο μέσω του ίδιου και συ μόνο γλάστρα;Είστε ίσοι στη σχέση ή κάποιος κάνει κουμάντο;Και τελικά πως σκοπεύεις εσύ να ζήσεις αν κάποια απάντηση απ'αυτές δε θα σ'αρέσει καθόλου;Αυτά που σου λέω είναι ερωτήματα που πρέπει μεχρι τώρα να ξέρεις τις απαντήσεις.Αν όχι θα βρεθούν μπροστά σου.

http://shineon-n-on.blogspot.com

27Δίλημμα στη σχέση μου - Σελίδα 2 Empty Απ: Δίλημμα στη σχέση μου Τρι Ιουλ 17, 2012 11:46 pm

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
bluebird έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:Εγώ πιστεύω πως αν πραγματικά σε αγαπάει ,,και θέλει να είσαστε για παντα μαζί..αυτό θα φαίνεται...

προφανώσ αυτά δεν είναι δικά του λόγια ..αλλα τησ πεθερασ ,,των αδερφων του κλπ...που αρχιζουν να αισθάνονται ότι τον ΄΄χανουν΄΄...παράλογο μεν..αλλα έτσι συμβαίνει πάντα!!

εγώ δεν νομίζω ότι αν όλα ειναι καλά είναι λόγογς να χωρίσεις...

αυτά που λεει σιγουρα δεν τα έχει σκεφτεί μόνος ...και εκει παει αναγκαστικά μια σχεση - γαμος αν κανεις οικογενεια και παιδια...
ετσι και αλλιως δεν θα εχεις το χρονο να βαγινεις οπως τωρα αμα κανεις παιδια...δεν θα ''ταιριαζεις'' πια με όλες σου τις φιλες.....αναγκαστικα θα στραφεις σε αυτες που εξισου θα έχουν οικογένεια...
όλα αυτά που λεει θα γινουναναγκαστικα με το χρόνο..

οχι οτι δεν θα μπορείς να πας για καφε με μια φιλη...

εγω πιστευω πως πρέπει να τον καθυσηχάσεις...ισως αισθανεται καποια ανασφαλεια επειδη σε περναει και 10 χρονια...

ισως σκεφτεται πιο ωριμα..οτι οταν αρχισουν οι τριβες του εγγαμου βιου..και εμφανιστουν μικροπροβληματακια..(που ειναι αναμενομενα και μεσα στο προγραμμα) το να εχεις δικες σου παρεες και να βγαινεις μονη μπορει να σε οδηγησει αλλου...ακόμη και σε κάποιον άλλο...

εχουν συμβεί και αυτα...

ηρεμησε τον αρχικα!!

δεν νομιζω να μην θελει να παντρευτει...αυτα που λεει ειναι αγχοι που του εχουν βαλει αλλοι..αφορουν το μελλον ..γιαυτο εσενε σε ξενιζουν τελειως τωρα...


ισως αν εχεις ...η αν ειχες και εσυ μεγαλα αδερφια παντρεμενα χρονια ..με παιδια κλπ...να μπορουσες να καταλαβεις τι μαλλον του εχουν πει...


bou-boukitsa

Όντως!!! Τον ρώτησα τι ακριβώς φοβάται ότι θα γίνει και πώς στα κομμάτια μπορούν οι φίλες/οι και οι παρέες που έχουμε τώρα να απειλήσουν τον γάμο μας μετέπειτα, και μου είπε πως για όποιο μικρό προβληματάκι δημιουργείται εάν πηγαίνουμε στους φίλους/ες να τα λέμε τότε θα υπάρχει άσχημη κατάληξη γιατί θα τσακωνόμαστε γι' αυτά που θα υποστηρίζουν οι φίλοι μας. Απ' ό,τι κατάλαβα φοβάται την εκδοχή του όταν έχουμε κάποια διαφωνία μεταξύ μας οι φίλοι να ανάβουν "φυτιλιές" με τις γνώμες και τις συμβουλές τους (; ). Ότι έχει συμβεί και στους γονείς και στις αδερφές του αυτό και ότι αντιμετώπιζαν προβλήματα με το γάμο τους εξαιτίας αυτού. Λέει ότι δε θέλει να συμβεί και στον ίδιο, και γι'αυτό θέλει να βγαίνουμε ως ζευγάρι είτε μόνοι μας είτε με άλλα ζευγάρια, ή να πηγαίνουμε στους φίλους του και στις φίλες μου μαζί.

Επίσης, να σημειώσω ότι αυτή τη στιγμή δεν έχω φίλες στην Ελλάδα, μόνο μία-δυο γνωστές, γιατί σπούδασα στο εξωτερικό και όλες μου οι φίλες είναι εκεί και μάλιστα έχει γνωρίσει και μερικές από αυτές. Όταν τον ρώτησα γι'αυτές μου είπε ότι δεν έχει πρόβλημα εάν έρθουν Ελλάδα ποτέ να με επισκεφτούν (πράγμα πολύ πιθανό), να τις βλέπω, να βγαίνουμε κτλ. Πάλι καλά που είχε θετική στάση σε αυτό, ειδάλλως θα έχανα πάσα ιδέα.

Σχετικά με τους φίλους εγω πιστεύω ότι αν τους δώσεις το δικαίωμα τοτε επεμβαίνουν στον γάμο και λένε και την άποψη τους και γενικά ο όποιοσδήποτε! άρα αν ξέρει τα όρια σου και αν γενικός δεν δίνεις δικαίωμα αυτο δεν αποτελεί πρόβλημα!
αυτο όμως αν το φοβάται δεν πρέπει να του δίνει το δικάιωμα να σου βάζει όρους γιατι με τους όρους θα φέρει και πάλι αντίθετα αποτελέσματα απο τα επιθυμιτα άρα... είναι κρίμα και άδικο, σκέφτου και ξανα κάνε μια δυο κουβεντούλες μαζί του και πες τους προβληματισμούς σας, επιδή οι γονείς του ή αδελφές του έκαναν λάθη τοτε πρέπει και εσέις??? αν σε ξέρει ως άνθρωπο αφους ήσαστε και τόσα χρόνια μαζι τότε δεν πρέπει να έχει τέτοιες φοβίες εκτός αν στο παρελθόν έγινε κάτι παρόμοιο και το φοβάται!
Μπορεί επίσης να τον φοβίζει ο γάμος και να σχετίζεται με την σχέση που είχαν οι γονείς του και τα βιώματα του.
Θέλει σκέψει και συζήτηση το θέμα!!

28Δίλημμα στη σχέση μου - Σελίδα 2 Empty Απ: Δίλημμα στη σχέση μου Πεμ Ιουλ 26, 2012 1:17 pm

bluebird

bluebird
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Και πάλι ευχαριστώ για τις απαντήσεις και συμβουλές.

Τελικά περίμενα να περάσουν μερικές μέρες χωρίς να του μιλήσω για αυτό το θέμα, το είχα αφήσει λίγο στο φλου, προκειμένου να ηρεμήσω κι εγώ κι εκείνος, και μετά τον έπιασα και του έκανα συζήτηση. Κατάλαβα τι φοβάται, γιατί, κτλ.. είναι πάνω-κάτω αυτό που περιέγραψα κι εδώ. Πιστεύω πως τον καθησύχασα αρκετά και πως συνενοηθήκαμε σαν άνθρωποι αυτή τη φορά καθώς δεν ήταν τσιτωμένα τα νεύρα. Του εξήγησα αναλυτικά ότι είμαστε εντελώς διαφορετικοί από την οικογένειά του και σα χαρακτήρες και σαν ζευγάρι. Ότι το θέμα δεν είναι τι λένε οι φίλοι αλλά το πόσο εμείς αφήνουμε να μας επηρρεάσουν οι φίλοι. Ότι δεν μπορεί κάποιος να πει ότι επειδή υπάρχουν αυτοκίνητα στους δρόμους και είναι επικίνδυνα, δε θα βγω από το σπίτι μου επειδή φοβάμαι μην περάσω το δρόμο και με πατήσει αυτοκίνητο.. ΌΧΙ! Θα βγεις εκεί έξω αλλά θα προσέχεις πολύ στο κάθε σου βήμα. κτλ.

Εν θερμώ δεν μπορεί να συνενοηθεί κανείς τελικά, λες και υπάρχουν δύο ωραιότατοι τοίχοι στα αυτιά.. Είχαμε και γύρω στα 3 χρόνια να διαφωνήσουμε/τσακωθούμε και πραγματικά είχα "ξεχάσει" το πώς διαχειρίζονται τέτοιες καταστάσεις.. δεν πρέπει να χάνεις την ψυχραιμία σου.

29Δίλημμα στη σχέση μου - Σελίδα 2 Empty Απ: Δίλημμα στη σχέση μου Πεμ Ιουλ 26, 2012 1:40 pm

bluebird

bluebird
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
A.A έγραψε:
Σχετικά με τους φίλους εγω πιστεύω ότι αν τους δώσεις το δικαίωμα τοτε επεμβαίνουν στον γάμο και λένε και την άποψη τους και γενικά ο όποιοσδήποτε! άρα αν ξέρει τα όρια σου και αν γενικός δεν δίνεις δικαίωμα αυτο δεν αποτελεί πρόβλημα!
αυτο όμως αν το φοβάται δεν πρέπει να του δίνει το δικάιωμα να σου βάζει όρους γιατι με τους όρους θα φέρει και πάλι αντίθετα αποτελέσματα απο τα επιθυμιτα άρα... είναι κρίμα και άδικο, σκέφτου και ξανα κάνε μια δυο κουβεντούλες μαζί του και πες τους προβληματισμούς σας, επιδή οι γονείς του ή αδελφές του έκαναν λάθη τοτε πρέπει και εσέις??? αν σε ξέρει ως άνθρωπο αφους ήσαστε και τόσα χρόνια μαζι τότε δεν πρέπει να έχει τέτοιες φοβίες εκτός αν στο παρελθόν έγινε κάτι παρόμοιο και το φοβάται!
Μπορεί επίσης να τον φοβίζει ο γάμος και να σχετίζεται με την σχέση που είχαν οι γονείς του και τα βιώματα του.
Θέλει σκέψει και συζήτηση το θέμα!!

Α.Α

Έχεις δίκιο. Επίσης, όσον αφορά αυτό που εύλογα γράψανε πολλές, το ότι "δεν καταλαβαίνω την απότομη αλλαγή του.. και τι έγινε που θα είστε παντρεμένοι;".. κατάλαβα ακριβώς τι έπαιζε. Τελικά δεν ήταν απότομη αλλαγή, αλλα απ' ό,τι κατάλαβα από την τελευταία μας συζήτηση, πίστευε πως σε μία σχέση εάν μπουν οι φίλοι στη μέση και γίνει κουβάρι η υπόθεση το πολύ πολύ να χωρίσει το ζευγάρι, ενώ στο γάμο είναι πιο σοβαρό, πιο "βαρύ", μπορεί να πάει προς διαζύγιο, μπορεί να είναι και παιδιά στη μέση, κτλ. Αυτό φοβόταν, και για να προστατευτεί ο γάμος είπε αυτά που μετέφερα κι εδώ, αλλά πιστεύω πως κατάφερα να τον πείσω πως είναι παράλογη κατά το πλείστον η άποψή του και πως έτσι θα κάνει κακό στη σχέση μας.

Όσον αφορά αυτά που λες Α.Α. ίσως να του έχω δώσει δικαίωμα στο παρελθόν, γιατί τον πρώτο καιρό είχε συμβεί και είχαμε τσακωθεί για το τίποτα μόνο και μόνο επειδή μου ανάβανε "φυτιλιές" όχι οι φίλες, αλλά η οικογένειά μου. Αλλά το συνειδητοποίησα αυτό και από τότε σταμάτησα να επηρρεάζομαι από τρίτους πάνω στη σχέση μου και ό,τι πρόβλημα υπήρχε το ξεπερνούσαμε μαζί ως ζευγάρι χωρίς τις παρεμβολές από τρίτους. Έτσι, δεν διαφωνούσαμε καν για τρία χρόνια! Οπότε ίσως να φοβήθηκε μην το ξαναβιώσουμε αυτό που συνέβει στην αρχή της σχέσης και στην αρχή του γάμου.

30Δίλημμα στη σχέση μου - Σελίδα 2 Empty Απ: Δίλημμα στη σχέση μου Πεμ Ιουλ 26, 2012 1:47 pm

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
bluebird έγραψε:
A.A έγραψε:
Σχετικά με τους φίλους εγω πιστεύω ότι αν τους δώσεις το δικαίωμα τοτε επεμβαίνουν στον γάμο και λένε και την άποψη τους και γενικά ο όποιοσδήποτε! άρα αν ξέρει τα όρια σου και αν γενικός δεν δίνεις δικαίωμα αυτο δεν αποτελεί πρόβλημα!
αυτο όμως αν το φοβάται δεν πρέπει να του δίνει το δικάιωμα να σου βάζει όρους γιατι με τους όρους θα φέρει και πάλι αντίθετα αποτελέσματα απο τα επιθυμιτα άρα... είναι κρίμα και άδικο, σκέφτου και ξανα κάνε μια δυο κουβεντούλες μαζί του και πες τους προβληματισμούς σας, επιδή οι γονείς του ή αδελφές του έκαναν λάθη τοτε πρέπει και εσέις??? αν σε ξέρει ως άνθρωπο αφους ήσαστε και τόσα χρόνια μαζι τότε δεν πρέπει να έχει τέτοιες φοβίες εκτός αν στο παρελθόν έγινε κάτι παρόμοιο και το φοβάται!
Μπορεί επίσης να τον φοβίζει ο γάμος και να σχετίζεται με την σχέση που είχαν οι γονείς του και τα βιώματα του.
Θέλει σκέψει και συζήτηση το θέμα!!

Α.Α

Έχεις δίκιο. Επίσης, όσον αφορά αυτό που εύλογα γράψανε πολλές, το ότι "δεν καταλαβαίνω την απότομη αλλαγή του.. και τι έγινε που θα είστε παντρεμένοι;".. κατάλαβα ακριβώς τι έπαιζε. Τελικά δεν ήταν απότομη αλλαγή, αλλα απ' ό,τι κατάλαβα από την τελευταία μας συζήτηση, πίστευε πως σε μία σχέση εάν μπουν οι φίλοι στη μέση και γίνει κουβάρι η υπόθεση το πολύ πολύ να χωρίσει το ζευγάρι, ενώ στο γάμο είναι πιο σοβαρό, πιο "βαρύ", μπορεί να πάει προς διαζύγιο, μπορεί να είναι και παιδιά στη μέση, κτλ. Αυτό φοβόταν, και για να προστατευτεί ο γάμος είπε αυτά που μετέφερα κι εδώ, αλλά πιστεύω πως κατάφερα να τον πείσω πως είναι παράλογη κατά το πλείστον η άποψή του και πως έτσι θα κάνει κακό στη σχέση μας.

Όσον αφορά αυτά που λες Α.Α. ίσως να του έχω δώσει δικαίωμα στο παρελθόν, γιατί τον πρώτο καιρό είχε συμβεί και είχαμε τσακωθεί για το τίποτα μόνο και μόνο επειδή μου ανάβανε "φυτιλιές" όχι οι φίλες, αλλά η οικογένειά μου. Αλλά το συνειδητοποίησα αυτό και από τότε σταμάτησα να επηρρεάζομαι από τρίτους πάνω στη σχέση μου και ό,τι πρόβλημα υπήρχε το ξεπερνούσαμε μαζί ως ζευγάρι χωρίς τις παρεμβολές από τρίτους. Έτσι, δεν διαφωνούσαμε καν για τρία χρόνια! Οπότε ίσως να φοβήθηκε μην το ξαναβιώσουμε αυτό που συνέβει στην αρχή της σχέσης και στην αρχή του γάμου.

εσύ και μόνο εσύ ξέρεις τι γίνεται στην σχέση σου άρα βρες τα κουμπιά του και προσπάθα για το καλύτερο της σχέσης σου απλά να έχεις υπόψη ότι αν συμβιβαστείς με όρους και τέτοια θα οδηγηθείς στην καταστροφή γιατι σε κάποια φάση απλα και μόνο αν δεν ενεργείς ώς ο εαυτός σου θα κάνεις το ΜΠΑΜ και θα έρθουν όλα μπουμερανγ άρα πράξε για το καλό και των 2 σας!! σου εύχομαι τα καλύτερα

31Δίλημμα στη σχέση μου - Σελίδα 2 Empty Απ: Δίλημμα στη σχέση μου Παρ Ιουλ 27, 2012 12:40 am

Elenitsa_28


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Astarte έγραψε:Είναι εντελώς παράλογος. Μην τον χωρίσεις, αλλά μην τον παντρευτείς μέχρι να αλλάξει στάση. Θέσε και εσύ τα όριά σου.

Συμφωνώ απολύτως!
Αλλά πως είναι είναι δυνατόν 5 χρόνια να μην σου έδειξε κάτι τέτοιο και να το βγάζει ξαφνικά?
Μήπως είχε πρόσφατα κάποια συζήτηση που τον επηρέασε? Έγινε κάτι στο γάμο κάποιου φίλου, συγγενή ή συναδέλφου?
Αν δεις ότι δε βγάζεις άκρη με τη συζητηση απλά καθυστέρησε το γάμο και ασε το χρόνο να σου δείξει.

32Δίλημμα στη σχέση μου - Σελίδα 2 Empty Απ: Δίλημμα στη σχέση μου Παρ Ιουλ 27, 2012 12:56 am

maria2010

maria2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πες του ότι δέχεσαι τους όρους που έθεσε προκειμένου να παντρευτείτε. Κάτι μου λέει ότι αμέσως μετά θα σκεφτεί κάτι ακόμα πιο εξωφρενικό...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις