Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
376 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 376 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Ψηφοφορία ουρολοιμωξη Παρ Ιουλ 20, 2012 4:17 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
KALISPERA SE OLES SAS KORITSIA!!!!!EXO FOVERO PROVLIMA!!!!APO TA 20 MOU KSAFNIKA EPATHA OUROLOIMOKSI K APO TOTE EXO PATHEI TOULAXISTON ALLES 8 FORES MESA SE 3 XRONIA...PALI EPATHA PRIN 3 MERES...PAO STON GIATRO KANO EKSETASEIS MOU DINEI TA XAPIA KANO TIN THERAPEIA PERNAEI,K META APO KANA 3 MHNO PALI TA IDIA...DEN ANTEXO ALL0.TA NEVRA MOU..ESEIS PATHENETE TOSO SIXNA?O GIATROS MOU POU TO SUZHTHSAME MOU EIPE OTI EIMAI POLU EVAISTHTH...KORITSIA DEN ANTEXO ALLO..KSERETE KATI POU MPOREI NA ME VOHTHISEI..SOS!!!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

2Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Παρ Ιουλ 20, 2012 5:05 am

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλη μου μπορω να σε καταλαβω περρισοτερο απο καθε αλλον παιδευομουνα 2 χρονια με χρονια ουρολοιμωξη με αποτελεσμα να περασω ολη μου την δευτερη εγκυμοσυνη με αντιβιωσεις μεχρι και αιμοραγικη κυστιτιδα εχω παθει 2 φορες εχω τρεξει σε πολλους γιατρος και εντελει απο τις πολλες αντιβιωσεις εχει παθει ανοσια το μικροβιο σε καποιες αντιβιωσεις τελικα μετα πο εξετασεις διαπιστωσαμε οτι μενει υπολλειμα ουρων γιατι δεν εχει δυναμη η κυστη μου να αδειασει με ουρομετρια και ουροδυναμικο ελενχγο το βλεπεις αυτο παντως να ξερεις οτι οταν εχεις ουρολοιμωξη να αποφευγεις τις επαφες με τον συντροφο σου οτι χρειαστεις να σεβοηθησω εχω τρεξει πολυ με αυτο το θεμα μεχρι να καταληξω στο τι εχω και εχω διαβασει πολυ γιατι με προβληματιζει και εμενα αυτο το τσουξιμο ειδικα δεν αντεχεται με τιποτα

3Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Παρ Ιουλ 20, 2012 5:09 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
popopo uparxoune k pio xeirotera!!!Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked souzan tora ksemperdepses diladi?prepei na kano kapoia sigekrimenh eksetash gia na doume an ola pane kala????ama theleis dose mou oti plhrofories mporeis epi tou thematos den antexo allo pragmatika!!!!se euxaristo para polu gia tin apanthsh sou k na xerese ta paidakia sou ουρολοιμωξη 215994 ουρολοιμωξη 215994 ουρολοιμωξη 215994

4Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Παρ Ιουλ 20, 2012 5:11 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
για 3 χρονια παθαινα ουραλοιμωξη σχεδον μια φορα το 2μηνο κι ειχαν σπασει τα νευρα μου! Καποια στιγμη με "ξεχασε" για καμια 3 ετια και αποφασισαμε να κανουμε μωρακι! Ε για 3 μηνες σε καθε μας προσπαθεια παθαινα ουρολοιμωξη και σταματουσαμε φυσικα μεχρι που πηγαμε μαζι σε ουρολογο και σωθηκα! πηρα αντιβιωση για 1 ολοκληρο μηνα κι ειχαμε αποχη απο οποιαδηποτε επαφη! μετα απ αυτο ειχαμε 1 μηνα επαφες μονο με προφυλαξη κι οταν περασε οοοολο αυτο το διαστημα κι εκανα ξανα καλλιεργεια ειχα καθαρισει! απο τοτε δεν ξαναεπαθα και ειμαι εγκυος στην 19η εβδομαδα! Σε τι γιατρο απευθυνθηκες;;

5Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Παρ Ιουλ 20, 2012 5:18 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπου ston gunaikologo mou apefthinthika...k mou eipe ekeinos ti na kano..tora zo sto eksoteriko k den exo akoma giatro edo..apla pao sta epeigonta...maniki pou exeis faei k esu omos re paidi mou.ti einai ayto to pragma re koritsia den antexo allo..tha to psakso k edo to them giati den palevete!!!!esena ti sou vrike diladi k ekanes 1 mhna therapeia???sas euxaristo gia tis apanthseis sas

6Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Παρ Ιουλ 20, 2012 5:24 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
παντα ειχα αυτο το βρωμο...e-coli! μονο ο ουρολογος μου ελυσε το προβλημα! η ..θεραπεια ηταν αποχη και μετα μονο με προφυλαξη για ακομη ενα μηνα και πολυ νερο! αλλα παρα πολυ νερο! δηλαδη να ποναει το νεφρο απ το...κατουρημα(συγνωμη και για την εκφραση)κι εγω περασα πολυ πονο,τσουξιμο,μεχρι και πυρετο ειχα ανεβασει...τωρα δοξα τω θεω ειμαι καλα αρκετο καιρο! σου ευχομαι να ξεμπερδεψεις συντομα! παντως πολλες κοπελες εχουν το ιδιο προβλημα! και ξερω οτι αν σε ¨βρει" μια φορα μετα εισαι πιο επιρρεπης!!! Shocked

7Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Παρ Ιουλ 20, 2012 5:24 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
k tora pou to thimithika mou eixe sisthsei na pao se enan ourologo gia perissoteres eksetaseis phga,mou ekane kaliergia ouron mou vrike to mikrovio ekana therapeia k perase..meta apo merikous mhnes ante pali....malon prepei na kano kapoies sigekrimenes eksetaseis gia ayto to thema...

8Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Παρ Ιουλ 20, 2012 5:27 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμενα μου ειχε πει μαλιστα πως το μικροβιο κοιμαται και δεν πρεπει να το ξυπναω...χαχα! α! και μετα την επαφη παντα να προσπαθεις να πηγαινεις αμεσως στην τουαλετα και να πλενεσαι με οχι πολυ ζεστο νερο και επισης να σκουπιζεσαι απο μπρος προς τα πισω...και να αποφευγεις τα.....εσωρουχα...τα λιγο πιο.... Embarassed "μικρα"... Embarassed Embarassed σορυ γι αυτα που γραφω αλλα αυτα εκανα και συνεχιζω και θα συνεχιζω να κανω για να κοιμηθει για παντα πια!!!!

9Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Παρ Ιουλ 20, 2012 5:29 am

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
λοιπον εγω ξεκινησα με καλλιεργιες οπου εβγαζε το μικροβιο εcoli επαιρνα αντιβιωση μου περναγε αντε παλι τον αλλο μηνα τα ιδια εκανα υπερηχο στα νεφρα και στην κυστη απο την στιγμη ομως που ετρεχα συνεχεια στον ουρολογο και βλεπαμε οτι μετα την θεραπεια ξαναπαθαινα μου εκανε ουρομετρια και ειδε οτι μενει υπολλειμα ουρων οπως ειχαμε δει και στο υπερηχο τωρα μολις τελειωσει το καλοκαιρι θα παω αθηνα στο λητω μαλλον σε ουρογυναικολογο να μου κανει τον ουροδυναμικο ελενχγο για να επιβαιβεωσει την παθηση της κυστης και να μου δωσει χαπια τα οποια θα βοηθησουν να δυναμωσει η κυστη και να αδειαζει γιατι οταν μενουν ουρα μεσα γεμιζουν μικροβια παντως οι συμβουλες που μου εχουν δωσει ειναι παντα πριν και μετα την επαφη να πλενομαστε πολυ καλα και να πηγαινουμε τουαλετα πολλα νερα και 2 λιτρα την ημερα αν μποριετε και ενα ακομα μυστικο ειναι κατι χαπια που μου εγραψε ο ουρολογος λεγονται urovaxom και επισης παιρνω απο το φαρμακειο σε σκονη φυτικο granberry το διαλυω σε νερο και το πινω μια φορα την ημερα εχω δει καλο με αυτα τα δυο ειδικα με το granberry

10Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Παρ Ιουλ 20, 2012 5:31 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nai re sy Μπου se auto pou les exeis apoluto dikio...apo tote pou epatha ouroloimoksi gia proth fora stin zoi mou meta ana mikra (kathe 1-2-3 mhnes) diastimata pali pathaina...h k pio araia mexri k 5 mhno..ton fevrouario pali epatha k tora augousto...den tin palevo allo milame tha trelatho...makari na vroume oles oi kopeles mia lysei se ayto to vromo vakriridio...den antexo...k to melethsa k kala...legete escherichia coli se oles mas gnosto os kolovaktiridio..k ligo lathos ama skoupisteis tin pathses....alla prosexo re koritsia..den fantazeste poso..plenomai...eimai kathari...alla ekei pali..ti na po..exei erota mazi mou xaxaxaxa

11Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Παρ Ιουλ 20, 2012 5:35 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
souzan ayto pou les me to cranberry exeis dikio..k ego pino xhmo tora teleytaia..to diavasa se ena afieroma...tora me ayta pou eiepes mou evales idees...tha to psakso to thema na do ama mporo na kano k ego aythn tin eksetash na doume tin tha vgalei...den ginete ana 3 mhno k 4 mhno na pathaino ouroloimoksi..kati den paei kala..axxx koritsia sas euxaristo para polu gia tis apanthseis sas!!!na ste kala eseis k ta paidakia sas!!!!!ante na pernoume seira k emeis oi ateknes ουρολοιμωξη 654316 ουρολοιμωξη 654316

12Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Παρ Ιουλ 20, 2012 5:36 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
souzan έγραψε:λοιπον εγω ξεκινησα με καλλιεργιες οπου εβγαζε το μικροβιο εcoli επαιρνα αντιβιωση μου περναγε αντε παλι τον αλλο μηνα τα ιδια εκανα υπερηχο στα νεφρα και στην κυστη απο την στιγμη ομως που ετρεχα συνεχεια στον ουρολογο και βλεπαμε οτι μετα την θεραπεια ξαναπαθαινα μου εκανε ουρομετρια και ειδε οτι μενει υπολλειμα ουρων οπως ειχαμε δει και στο υπερηχο τωρα μολις τελειωσει το καλοκαιρι θα παω αθηνα στο λητω μαλλον σε ουρογυναικολογο να μου κανει τον ουροδυναμικο ελενχγο για να επιβαιβεωσει την παθηση της κυστης και να μου δωσει χαπια τα οποια θα βοηθησουν να δυναμωσει η κυστη και να αδειαζει γιατι οταν μενουν ουρα μεσα γεμιζουν μικροβια παντως οι συμβουλες που μου εχουν δωσει ειναι παντα πριν και μετα την επαφη να πλενομαστε πολυ καλα και να πηγαινουμε τουαλετα πολλα νερα και 2 λιτρα την ημερα αν μποριετε και ενα ακομα μυστικο ειναι κατι χαπια που μου εγραψε ο ουρολογος λεγονται urovaxom και επισης παιρνω απο το φαρμακειο σε σκονη φυτικο granberry το διαλυω σε νερο και το πινω μια φορα την ημερα εχω δει καλο με αυτα τα δυο ειδικα με το granberry
εγω μαλλον δεν ειχα τετοιο προβλημα! περαστικα σου κοριτσακι και συντομα να βρεις τη λυση για το προβλημα σου!!! ουρολοιμωξη 417472

13Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Παρ Ιουλ 20, 2012 5:36 am

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αυτο το μικροβιο βρισκεται στο εντερο ως φυσικη χλωριδα του εντερου αν περασει ομως αλλου καηκαμε οπως τωρα δεν φταιμε εμεις αλλα η ουρηθρα μας και η γυναικια ανατομια μας που ειναι σε μικρη αποσταση χαχαχα παντως εχε4ι τυχει να παθω κυστιτιδα απο την πολυ συχνη επαφη με τον αντρα μου αχ ολα εμεις οι γυναικες τα τραβαμε καλα που εχω γιους Very Happy

14Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Παρ Ιουλ 20, 2012 5:40 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπου έγραψε:εμενα μου ειχε πει μαλιστα πως το μικροβιο κοιμαται και δεν πρεπει να το ξυπναω...χαχα! α! και μετα την επαφη παντα να προσπαθεις να πηγαινεις αμεσως στην τουαλετα και να πλενεσαι με οχι πολυ ζεστο νερο και επισης να σκουπιζεσαι απο μπρος προς τα πισω...και να αποφευγεις τα.....εσωρουχα...τα λιγο πιο.... Embarassed "μικρα"... Embarassed Embarassed σορυ γι αυτα που γραφω αλλα αυτα εκανα και συνεχιζω και θα συνεχιζω να κανω για να κοιμηθει για παντα πια!!!!
mhn to ksipniseis kale asto ekei pou koimatai yshxa..den theloume mpelades allous Razz Razz Razz Razz panta pao meta tin epafh k plenomai me xliaro nero,kano pipi mou Very Happy k panta skoupizomai apo mprosta pros ta piso...alla me ta esorouxa ta mikra Laughing Laughing Laughing Laughing mou aresoune me volevoune k ta forao sixna ti na kano Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed tha forao pio sixna an einai ta kanonika xaxaxaxa...aaaa koritsia ama katafero k to koimiso k ego tha sas kaleso stin khdeia tou..giati den tha to koimiso apla tha to eksolothreuso Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

15Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Παρ Ιουλ 20, 2012 5:40 am

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σας ευχαριστω πολυ κοριτσια υγεια να εχουμε περαστικα σε ολες μας αχ ξεχασα το πιο σημαντικο που μου ειπε ο γιατρος ποτε να μην κρατιεμαι οταν θελω να παω τουαλετα και οπου και να ειμαι να καθομαι γιατι οταν στεκομαστε ορθιες δεν αδειαζει η κυστη μας γιατι δεν χαλαρωνουν οι μυες εχει στο σουπερ μαρκετ κατι ειδικα μιας χρησης καλυμματα για την τουαλετα να τα βαζω και να καθομαι αν ειμαι εκτος σπιτιου αχ αν θυμηθω και αλλα θα σας τα πω ελπιζω να σας βοηθησα λιγο βρε κοριτσια μου

16Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Παρ Ιουλ 20, 2012 5:44 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
souzan έγραψε:αυτο το μικροβιο βρισκεται στο εντερο ως φυσικη χλωριδα του εντερου αν περασει ομως αλλου καηκαμε οπως τωρα δεν φταιμε εμεις αλλα η ουρηθρα μας και η γυναικια ανατομια μας που ειναι σε μικρη αποσταση χαχαχα παντως εχε4ι τυχει να παθω κυστιτιδα απο την πολυ συχνη επαφη με τον αντρα μου αχ ολα εμεις οι γυναικες τα τραβαμε καλα που εχω γιους Very Happy
ayto ksana pes toooooo!!!!polu tuxeroi oi antres!!!aaaaxxxxx...nai h anatomia tis ourothras mas ftaiei...epeidh ta gynaikia organa einai ekso eno ton antron mesa..katalaves oi tixeroulides??????? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes katalava oute ton erota den mas afinei na xaroume ayta ta palio mikrovia axxxxxx Mad Mad Mad Mad

17Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Παρ Ιουλ 20, 2012 5:45 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κι εγω τωρα που το θυμηθηκα μου ειχε πει ο γιατρος να μην κρατιεμαι γιατι οσο μαζευονται τοσο δεν αδειαζει ευκολα η κυστη!!! περαστικα !!!!!!!!!!!!!

18Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Παρ Ιουλ 20, 2012 5:47 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
souzan έγραψε:σας ευχαριστω πολυ κοριτσια υγεια να εχουμε περαστικα σε ολες μας αχ ξεχασα το πιο σημαντικο που μου ειπε ο γιατρος ποτε να μην κρατιεμαι οταν θελω να παω τουαλετα και οπου και να ειμαι να καθομαι γιατι οταν στεκομαστε ορθιες δεν αδειαζει η κυστη μας γιατι δεν χαλαρωνουν οι μυες εχει στο σουπερ μαρκετ κατι ειδικα μιας χρησης καλυμματα για την τουαλετα να τα βαζω και να καθομαι αν ειμαι εκτος σπιτιου αχ αν θυμηθω και αλλα θα σας τα πω ελπιζω να σας βοηθησα λιγο βρε κοριτσια μου
ygeia nai pano apo ola den to suzhtame uparxoun k polu xeirotera
k doksa ton theo na leme!! Very Happy Very Happy
Very Happy ayto pou les gia na mhn kratame ta oura mas to exo akousei k ego...giati ta mikrovia kanoune parti stin fouskomenh kusth mas k pollaplasiazontai ta mikrovia!!! Mad Mad mia xara mas vohthises..eipe k h kathe mia tis empeiries tis k oles mas mathame apo kati...oses kseroune kati eph tou thematos kalo einai na to leme gia na vohthame k alles kopeles study study study study study study study

19Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Παρ Ιουλ 20, 2012 5:49 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπου έγραψε:κι εγω τωρα που το θυμηθηκα μου ειχε πει ο γιατρος να μην κρατιεμαι γιατι οσο μαζευονται τοσο δεν αδειαζει ευκολα η κυστη!!! περαστικα !!!!!!!!!!!!!
na se kala Μπου mou!!!!se euxaristoume gia to tip sou xaxaxa!!!!latrevo mpampoules A.E!!!!!!Liono leme xaxaxaxa
maik mpazofski xaxaxaxa

20Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Παρ Ιουλ 20, 2012 5:51 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
eirinaki έγραψε:
Μπου έγραψε:κι εγω τωρα που το θυμηθηκα μου ειχε πει ο γιατρος να μην κρατιεμαι γιατι οσο μαζευονται τοσο δεν αδειαζει ευκολα η κυστη!!! περαστικα !!!!!!!!!!!!!
na se kala Μπου mou!!!!se euxaristoume gia to tip sou xaxaxa!!!!latrevo mpampoules A.E!!!!!!Liono leme xaxaxaxa
maik mpazofski xaxaxaxa
I love you ουρολοιμωξη 417472 ουρολοιμωξη 417472 ουρολοιμωξη 417472

21Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Παρ Ιουλ 20, 2012 5:52 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Προδιαθεσικοί παράγοντες

Παράγοντες που προδιαθέτουν στην ανάπτυξη ουρολοιμώξεων είναι η κατάχρηση αντιβιοτικών, η χρήση τοπικών αντισυλληπτικών όπως σπερματοκτόνων και διαφραγμάτων, οι κακές συνθήκες σεξουαλικής ή ατομικής υγιεινής που εκθέτουν τον κόλπο και την ουρήθρα άμεσα σε μικρόβια από τον πρωκτό, η κύηση, οι λίθοι, ουρολογικές παθήσεις όπως όγκοι, περιπτώσεις κυστεοουρητηρικής παλινδρόμησης, στένωση του ουροποιητικού, η υπερτροφία προστάτη, οι παθήσεις του νωτιαίου μυελού, η σκλήρυνση κατά πλάκας, ο διαβήτης, γενετικές προδιαθέσεις, ιατρικοί χειρισμοί, η καταστολή του ανοσοποιητικού.

22Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Παρ Ιουλ 20, 2012 5:52 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Διάγνωση

Η διάγνωση των ουρολοιμώξεων γίνεται με ειδικές εξετάσεις ούρων.
Eίναι πολύ σημαντικό να έχει προηγηθεί σωστός καθαρισμός της περιοχής και των χεριών και να έχει γίνει ορθή συλλογή ούρων. Τα ούρα πρέπει να έχουν συλλεχθεί σε ειδικό αποστειρωμένο δοχείο. Το άτομο πρέπει να αρχίσει να ουρεί πρώτα στην τουαλέτα και στη συνέχεια, ενώ ουρεί να συλλεχθεί μέρος από τα ούρα στο ειδικό αποστειρωμένο δοχείο, το οποίο παρεμβάλλεται ακριβώς στη θέση της τροχιάς του ούρου, χωρίς να διακοπεί η ούρηση και πριν ολοκληρωθεί. Το δείγμα πρέπει να αποσταλεί άμεσα προς εξέταση.

23Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Παρ Ιουλ 20, 2012 5:53 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θεραπεία

Σήμερα υπάρχει αποτελεσματική θεραπεία για τις ουρολοιμώξεις. Αποτελεσματική θεραπεία δεν σημαίνει μόνο υποχώρηση της συμπτωματολογίας, αλλά πλήρης αποκατάσταση των διαταραχών από τα ούρα. Η κακή θεραπεία και οι υποτροπιάζουσες ουρολοιμώξεις, μπορεί να οδηγήσουν σε νεφρική βλάβη ή θάνατο. Ο εντοπισμός τυχόν συνυπάρχουσας αιτίας που έδρασε προδιαθεσικώς, είναι επιβαλλόμενος, τόσο για την πρόληψη υποτροπών όσο και για την πρόληψη γενικότερων παθολογικών διαταραχών που σχετίζονται με την υποκείμενη βλάβη.

Για παράδειγμα, όταν η υποκείμενη αιτία μιας ουρολοίμωξης είναι ο διαβήτης, η άριστη θεραπεία της περιλαμβάνει τόσο την εκρίζωση της λοίμωξης αυτής καθαυτής, όσο και την αποκατάσταση της εμμένουσας υπεργλυκαιμίας, που εάν δεν αντιμετωπιστεί, μπορεί να προκαλέσει διαταραχές και σε άλλα όργανα, όπως στην καρδιά, στο νευρικό σύστημα, στα αγγεία.

24Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Παρ Ιουλ 20, 2012 5:55 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπου έγραψε:
eirinaki έγραψε:
Μπου έγραψε:κι εγω τωρα που το θυμηθηκα μου ειχε πει ο γιατρος να μην κρατιεμαι γιατι οσο μαζευονται τοσο δεν αδειαζει ευκολα η κυστη!!! περαστικα !!!!!!!!!!!!!
na se kala Μπου mou!!!!se euxaristoume gia to tip sou xaxaxa!!!!latrevo mpampoules A.E!!!!!!Liono leme xaxaxaxa
maik mpazofski xaxaxaxa
I love you ουρολοιμωξη 417472 ουρολοιμωξη 417472 ουρολοιμωξη 417472
cheers cheers cheers jocolor jocolor ουρολοιμωξη 417472 ουρολοιμωξη 417472 ουρολοιμωξη 417472 ουρολοιμωξη 35468

25Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Σαβ Απρ 20, 2013 5:50 am

mariasot2206


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπερα κοριτσαι και εγω απο τα 20 μου επαθα πρωτη φορα ουρολοιμωξη και απο τοτε μου εχει γινει μονιμο προβλημα πλεον ειμαι 30 και γενικα εχει γινει αιτια πολλων προβλημνατων μου και με εχει κουρασει απιστευτα ψυχολογικα αυτο που λετε οτι κοιμαται το μικροβιο ισχυει το εχω διαβασει εχω παρει απειρες αντιβιωσεις αλλα το προβλημα παραμενει ειναι πραγματι πολυ κουραστικο ψυχολογικα και απο οτι εχω καταλαβει δεν υπαρχει πληρης ιαση σε αυτες με επαναλαμβανομενες ουρολοιμωξεις οπως εγω τι να πω φταιει η ποσοτητα μικροβιου πιυ μπηκε στην κυστη και επειδη πολλαπλασιαστηκαν δεν μπορει να εξαφανιστει πληρως εχω σηκβσει τα χερια ψηλα 10 χρονια και ακομα κανω υποτροπες μαλλον φωλιαζει μεσα στην κυστη το μικροβιο το εcoliκαι με ανιβιωση απλα φευγουν τα συμπτωματα τι να πω μεγαλο προβλημα και σε ψυχολογικο επιπεδο ιδιατερα Crying or Very sad

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις