Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
493 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 493 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Σαβ Απρ 20, 2013 9:03 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και εγω απο τα 20 παθαινω ουρολοιμωξεις... δυστυχως δεν μπορεις να κανεις και πολλα εκτος απο αντιβιωση καθε φορα, εγω βεβαια περνω μονο οταν ειναι βαριας μορφης ουρολοιμωξη γιατι καμια φορα εχω μονο ενοχλησεις που μου περνανε σε μια μερα, και δεν θελω να επιβαρυνω τον οργανισμο μου με αντιβιωσεις. το μονο που μπορω να πω απο την εμπειρια μου ειναι οτι οταν νιωθω την παραμικρη ενοχληση περνω ενα μεγαλο μπουκαλι νερο και την βγαζω στην τουαλετα αν δεν το πιω ολο και αν δεν το βγαλω, δεν βγαινω απο το μπανιο!!! επιπλεον κανει πολυ καλο ο χυμος γκρανμπερυ, εγω πινω ολο το χρονο καθε μερα σχεδον και οταν εχεις ουρολοιμωξη ειναι καλο να πινεις χαμομυλι αλλα να το αφηνεις πολυ ωρα να βρασει μεχρι να αποκτησει σκουρο χρωμα και να ειναι στιφο. φυσικα οχι αλκοολ!! α και να κανεις και τοπικες πλησεις με χαμομυλι! αυτα!

27Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Τετ Απρ 24, 2013 6:14 am

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
annamaria εχεις δει μηπως εχεις καποιο προβλημα με την κυστη σου?εμενα δεν αδειαζει καλα ολες τις φορες δεν εχει δυναμη η κυστη να αδειασει και ετσι μενει υπολλειμα ουρων με αποτελεσμα να δημιουργουνται μικροβια ο γιατρος μου εχει πει να πηγαινω συνεχεια τουαλετα το πολυ μεχρι 3 ωρες να μην εχω ουρησει και παντα καθιστη ακομα και σε ξενη τουαλετα να βαζω ενα καλυμμα μιας χρησης στην λεκανη και να καθομαι μονο ετσι χαλαρωνουν οι μυες και αδειαζει καλυτερα οσο για το granberry το πινω και εγω με βοηθησε παρα πολυ

28Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Τετ Απρ 24, 2013 8:44 am

sp1978


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλησπέρα,παλαιότερα ειχα κι εγω καποια κρουσματα ουρολοιμωξεων,και μετα μου εμεινε ευαισθησια,δηλ ενω οι εξετασεις ηταν καθαρες εγω ενιωθα τσουξιμο στην ουρηθρα και ενοχλησεις γενικως,και ακομα και τωρα στην εγκυμοσυνη ενιοτε.ειχα κανει πολλες εξετασεις μεχρικαι ουροδυναμικη μελετη αλλα λυση ριζικη δεν βρηκα!και δεν του δινω και πολυ σημασια γιατι οποτε εκανα γενικη ουρων δεν εδειξε κατι οποτε προσπαθω με αλλους τροπους. γενικα το προβλημα υποχωρει με ενα μεγαλο μπουκαλι νερο!τοσο ευκολα! απλα πιειτε το με τη μια!για το cranberry εχω διαβασει πολλες μελετες,ειναι αληθεια, απο που αγοραζετε ομως τον χυμο???

29Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Τετ Απρ 24, 2013 8:50 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
με προλαβε η κοπελα παραπανω. και εμενα ευαισθησια μου εχει μεινει. ολες οι εξετασεις μου ειναι καλες. επιπελον με πιανει και οταν εχω πολυ αγχος αλλα αυτο μπορει να ειναι και ιδεα μου γιατι ειμαι πολυ αγχωδεις και παθενω κατακαιρους διαφορα ψυχοσωματικα. βεβαια οταν ειναι απο το αγχος το καταλαβαινω γιατι υποχωρει πολυ γρηγορα. τον χυμο γκρανμπερι εδω στηην αθηνα τον περνω απο ενα μινι μαρκετ της περιοχης μου που φερνει, αλλα εχω δει και σε μεγαλα σουπερ μαρκετ. νομιζω οτι εχει σχεδον παντου. απλος χυμος ειναι τυπου αμιτα, απλα ειναι απο αυτο το φρουτο.

30Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Τετ Απρ 24, 2013 11:30 am

poivre


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Για τις ουρολοιμώξεις επίσης κάνει καλό και ο χυμός λεμονιού ή σόδα διαλυμένη σε νερό. Κάνουν το περιβάλλον αλκαλικό (όπως πρέπει να είναι), γενικά η διατροφή μας καθιστά το σώμα όξινο και ευθύνεται για ουρολοιμώξεις, κολπίτιδες κτλ.

Επειδή πρόσφατα είχα και εγώ ενοχλήσεις και η γενική βγήκε καθαρή, ο γιατρός μου είπε πως ενδεχομένως να ήταν ουρηθρίτιδα, δηλαδή να περιορίζεται στην ουρήθρα η φλεγμονή.

31Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Τετ Απρ 24, 2013 2:44 pm

stalicha


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μεγαλο προβλημα αυτες οι ουρολοιμωξεις τελικα!Και γω μια απτα ιδια..Παθαινω συχνα και η παθολογος μου ειπε να προσεχω πολυ στην επαφη. Γενικα ισχυει οτι εχω μεγαλη ευαισθησια εκει κατω οπως ειπαν και καποιες αλλες κοπελες, και πρεπει να πινω πολλα υγρα (πραγμα το οποιο δεν πολυκανω να πω την αληθεια) και μετα την επαφη αν υπαρχουν αρκετα υγρα πηγαινω και κανω τοπικα ενα ντουζακι..Αυτο οχι παντα ομως...Αναλογα με το πως εκτιμω εγω την κατασταση... Laughing Αυτο που κανω ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΟΜΩΣ ειναι να ουρω μετα την επαφη. Πιστευω πως αυτο εχει βοηθησει.Μου το ειπε η παθολογος γτ πρεπει να προσεχω επειδη εχω παρει αρκετες φορες αντιβιωση, μου ειπε πως στο τελος θα παθω ανοσια ... Ετσι, μετα την επαφη,φροντιζω να πηγαινω τουαλετα και προσπαθω να μην κραταω πολυ τα ουρα μου. Ειδικα τις μερες γυρω απο την περιοδο(πριν,λιγο μετα και κατα τη διαρκεια)που ξερω πως ειμαι πιο ευαισθητη κατω...Εχω αρκετο καιρο να το παθω και σου λεω πως με βοηθησε πααααρα πολυ η ουρηση μετα την επαφη.

32Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Τετ Απρ 24, 2013 5:12 pm

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stalicha έγραψε:Μεγαλο προβλημα αυτες οι ουρολοιμωξεις τελικα!Και γω μια απτα ιδια..Παθαινω συχνα και η παθολογος μου ειπε να προσεχω πολυ στην επαφη. Γενικα ισχυει οτι εχω μεγαλη ευαισθησια εκει κατω οπως ειπαν και καποιες αλλες κοπελες, και πρεπει να πινω πολλα υγρα (πραγμα το οποιο δεν πολυκανω να πω την αληθεια) και μετα την επαφη αν υπαρχουν αρκετα υγρα πηγαινω και κανω τοπικα ενα ντουζακι..Αυτο οχι παντα ομως...Αναλογα με το πως εκτιμω εγω την κατασταση... Laughing Αυτο που κανω ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΟΜΩΣ ειναι να ουρω μετα την επαφη. Πιστευω πως αυτο εχει βοηθησει.Μου το ειπε η παθολογος γτ πρεπει να προσεχω επειδη εχω παρει αρκετες φορες αντιβιωση, μου ειπε πως στο τελος θα παθω ανοσια ... Ετσι, μετα την επαφη,φροντιζω να πηγαινω τουαλετα και προσπαθω να μην κραταω πολυ τα ουρα μου. Ειδικα τις μερες γυρω απο την περιοδο(πριν,λιγο μετα και κατα τη διαρκεια)που ξερω πως ειμαι πιο ευαισθητη κατω...Εχω αρκετο καιρο να το παθω και σου λεω πως με βοηθησε πααααρα πολυ η ουρηση μετα την επαφη.

μπραβο και αυτα που ειπε η κοπελα επησεις τα κανω και ξεχασα να τα γραψω! αν και εγω παντα κανω τοπικη πλυση μετα την επαφη!

33Ψηφοφορία ουρολοιμωξη Τετ Απρ 24, 2013 11:23 pm

katiag26

katiag26
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και εγώ πάθαινα πολύ συχνά όπως κόλλαγα και πολύ εύκολα μικρόβιο. Αυτό που έκανα πέρα απο τις επαναλαμβανόμενες θεραπείες μου είπε η γυναικοόγος να σιδερώνω τα εσωρουχά μου και να πλένομαι συχνα και να προσέχω να μην κάθομαι σε δημόσιες τουαλέτες η τουαλέτες που δεν είναι καθαρές και τουλάχιστον 1 1/2 χρόνο τώρα δεν έχω τίποτα.

34Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Πεμ Απρ 25, 2013 4:37 am

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω πλενομαι μετα απο καθε επαφη και πηγαινω τουαλετα μου το εχει πει ο γιατρος πλυσεις ομως κολπικες μου ειπε να μην κανω συχνα γιατι χαλαει η χλωριδα του κολπου.
granberry παιρνω μονο απο φαρμακειο υπαρχει σε χαπια και σε σκονη που το διαλυεις σε νερο
θελω να ρωτησω την κοπελα που εχει κανει ουροδυναμικο ελενχο αν ποναγε πολυ η εξεταση γιατι πρεπει να την κανω και ακομα δεν εχω παει γιατι φοβαμαι πολυ παντως δεν ξερω αν φταινε οι ουρολοιμωξεις αλλα η ουρηθρα μου ειναι ιδιατερα ευαισθητη και στην επαφη αναλογα την σταση με ενοχλει καποιες φορες

35Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Πεμ Απρ 25, 2013 10:08 am

poivre


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τον χυμό κράνμπερρυ πως τον βρίσκετε? Πήγα στο σουπερμάρκετ και είχε μόνο αραιωμένους με νερό και ζάχαρη, δηλαδή δώρον άδωρον.

36Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Πεμ Απρ 25, 2013 11:36 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κι εγώ παθούσα από τα 21, μετά τη γέννα ουσιαστικά άρχισε το πρόβλημα για 1-2 χρόνια ήταν μόνιμο πρόβλημα από αντιβίωση σε αντιβίωση ήμουν μέχρι που συνειδητοποίησα πώς το πρόβλημα ήταν ψυχολογικό. Με κάθε κρίση άγχους το άγχος εστιαζόταν στην ουρήθρα και στην κύστη και έκανα ουρολοιμώξεις. Κατάφερα να λύσω ένα δύο προβλήματα που μου δημιουργούσαν άγχος και τώρα είχα 1,5 χρόνο να κάνω ουρολοίμωξη μέχρι πρόσφατα που έπεσε το ανοσοποιητικό μου από συνεχείς ιώσεις στο σπίτι.
Από τότε ένα κόλπο που πιάνει(ενίοτε από τότε που έκοψα την αντιβίωση νιώθω ότι πάει να γίνει ουρολοίμωξη) είναι να πίνω όσο περισσότερο νερό μπορώ μόλις βγώ από την τουαλέτα. ναι μεν πάω συχνότατα τουαλέτα, αλλά έτσι θυμάμαι να πίνω πολύ νερό, που στην τελική κάνει καλό κιόλας. Εμένα με βοήθησε. Όσο για το θέμα της επαφής, όσες κολλάτε ουρολοιμώξεις έτσι, επειδή έχω ψαχτεί με το θέμα, να κάνετε και μια κολπική εξέταση γιατί συχνά το πρόβλημα ξεκινά από μικρόβιο εκεί.εγώ είχα χλαμύδια καιρό και έκανα ουρολοιμώξεις ταυτόχρονα.

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

37Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Παρ Απρ 26, 2013 5:01 am

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κολπικα ειμαι καθαρη αλλα εχω παρατηρησει οτι καναδυο φορες που επαθα μυκητες ειχα και τσουξιμο πιο εντονο τωρα και εγω ειμαι καλυτερα υπαρχουν μερες που με ενοχλει αλλα πινω παραπανω νερο και χαμομηλι το granberry οπως εγραψα και παραπανω το παιρνω μονο απο φαρμακειο υπαρχει σε χαπια και σε σκονη που την διαλυεις σε νερο

ντινακη τι κανεις?για το θεμα που μιλαγαμε πιο παλια πως ειναι τα πραγματα τωρα ???περιμενω νεα σου μικρομαμα μου και εσυ

38Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη Παρ Απρ 26, 2013 10:59 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σόρρυ για το άσχετο
souzan
Σπόιλερ:

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις