Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
86 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 86 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26ποιον γυναικολογο εμπιστευτηκατε?? - Σελίδα 2 Empty Θεοδώρου Τζούλια Πεμ Ιαν 24, 2013 10:09 am

pitsira


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΤΖΟΥΛΙΑ λέγεται η γυναικολόγος μου στο ΑΤΤΙΚΟ και εχω να πω μόνο τα καλύτερα. Το μωρό μου είναι μόλις 10 ημερών και περιμενα να σταθώ λίγο στα πόδια μου για να σας πω και την δική μου εμπειρία μιας και μέχρι να αποφασίσω σε ποιον γιατρό θα πάω διάβασα πάρα πολλά σχόλια απο το συγκεκριμένο forum. Μιας και είχα ενα πολύ μικρό πλακούντα με αποτέλεσμα να ζορίζετε πολύ και το μωρό μου απο την 32η βδομάδα επρεπε να με παρακολουθεί καθημερινά πολλές φορές πρωί βράδυ ή να μου τον πάρει κατευθείαν με καισαρικη (οπως ίσως να είχε κάνει ενας γιατρός σε ιδιωτικό νοσοκομείο για να πληρώσω θερμοκοιτίδα). Τέτοια υπομονή απο γιατρό Δημοσίου δεν εχω ξαναδεί! οχι για να λέμε και τα καλα! με έφτασε αισίως μέχρι και την 39 εβδομάδα που σημαίνει ότι πάτησα τον 9ο για τα καλά και προσπάθησε όλη νύχτα η γυναίκα δίπλα μου να γεννήσω με φυσιολογικό τοκετό αλλα δεν τα καταφέραμε. Μικρό το κακό μπρος σε αυτό που μου χάρισε. Ασφαλώς και δε μου ζήτησε τίποτα για πληρωμή και πραγματικά αν μπορούσα θα της έδινα έτσι απο μόνη μου τόσα όσα μου είχε ζητήσει και ο ιδιωτης γιατι τα άξιζε.
Όλο το διάστημα ωστόσο που με εξεταζε θέλω να πώ πως γνώρισα σχεδόν όλους τους γυναικολογος που προαναφέρονται στο forum και έχω σχηματίσει άποψη για τους περισσότερους με βάση και άλλες γυναικες που συζήτησα όσο ήμουν εκει. 50 μερες πήγαινε έλα δεν τις λες και λίγες. Τελικά δε χρειαζεται να φοβόμαστε το γιατρό που τα μαλλιά του δεν εχουν γίνει καταλευκο μπαμπάκι ! Δε σημαινει τίποτα ! ίσα ίσα νεότεροι γιατροι εχουν αντοχή και μεράκι ακόμη για την επιστήμη τους και δεν τα μετράνε ακομη όλα σε νούμερα.......
Πάντως ανεπιφύλακτα και στην επόμενη εγκυμοσύνη μου με την ίδια γιατρό θα την κάνω ακόμη και αν φύγει απο το Αττικό.

panagiota 12

panagiota 12
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mariatsak έγραψε:καλησπέρα.
είμαι στην 6η εβδομάδα ως τώρα με παρακολουθεί ο νίκος δουληγέρης. είναι πάρα πολύ καλός σαν άνθρωπος δεν ξέρω όμως σε μία γέννα πώς είναι και το έχω άγχος για αύτο το λόγο κι δεν ξέρω τι να κάνω.
egw eixa ton kurio zaxaro dieythunth sto elena opoia thelei dinw thl poli kalos den m pire lefta ekana kaisariki

elenhtsa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπερα. Τον δικο μου γιατρο τον λενε Μαραγκουδακη Αντωνη ηταν στο Μητερα και πλεον ειναι στο γαια. Δεν εχω γεννησει ακομα σε λιγες μερες...
Αληθεια υπαρχει καποια κοπελα που τον ειχε η εχει?

Mama balitsas

Mama balitsas
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γέννησα φυσιολογικά ενα υπέροχο κοριτσάκι πριν 4 μήνες στο Μητέρα. Ο γυναικολόγος μου ο κ. Χρήστου Γιώργος ήταν συνέχεια δίπλα μου και με διάφορα ανέκδοτα κ συζητήσεις με εκανε να χαλαρώσω και να γελάω! Να είναι καλά γιατι σπανίζουν οι καλοί επιστήμονες που πάνω απ όλα είναι και άνθρωποι!

Very Happy ποιον γυναικολογο εμπιστευτηκατε?? - Σελίδα 2 417472

Maraki8


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Νομίζω πως το χω ξαναγραψει κάπου εδω μέσα, αλλά ας το ξαναπώ Razz Εχω τον Χρήστο Καρκάνη, είμαι απόλυτα ικανοποιημένη και δε θα σκεφτόμουν να τον αλλάξω για κανένα λόγο. Το ιατρείο του είναι στην Αργυρούπολη. Το πρώτο παιδί το έκανα στο ΜΗΤΕΡΑ τώρα θα πάμε στο ΡΕΑ!

Μαμά2011


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
lista έγραψε: TO ΔΙΚΟΜΘ ΓΑΤΡΟΣ ΛΕΓΕΕΤΕ ,,ΠΕΤΡΟΓΑΝΝΙΣ ,ΚΕ ΙΝΕ ΣΤΟ ΓΑΣΟ ΚΑΤΑΠΛΙΚΤΙΚΟΣ ,ΘΑ ΓΕΝΙΣΟ ΤΟΝ ΟΚΤΟΜΒΡΙΟ, Ι ΕΓΙΜΥΣΙΝΙ ΜΟΥ ΙΝΕ ΠΟΛΙ ΔΙΣΚΟΛΙ, ΙΝΕ ΑΝΘΡΟΠΣ, ΠΑΡΑ ΠΟΛΙ ΚΑΛΟΣ ΔΕΝ ΑΛΑΖΟ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ

Τόση ώρα σκέφτομαι, να σχολιάσω ή να μη σχολιάσω; Αλλά δεν μπορώ... είμαι οπαδός της ορθογραφίας και του σωστού συντακτικού. Γιατί κοπελιά τόσα λάθη;
Εκτός αν δεν είσαι Ελληνίδα, οπότε δικαιολογείσαι....



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μαμά2011 στις Τετ Μάης 15, 2013 2:22 am, 1 φορά

LiaS


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγώ γέννησα με τον κ.ΓΚΑΡΑ ΑΝΤΩΝΗ στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο στη Λάρισα...πάρα πολύ καλός και έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη...όταν αποφασίσουμε για δεύτερο εκεί θα πάω πάλι

LiaS


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μαμά2011 έγραψε:
lista έγραψε: TO ΔΙΚΟΜΘ ΓΑΤΡΟΣ ΛΕΓΕΕΤΕ ,,ΠΕΤΡΟΓΑΝΝΙΣ ,ΚΕ ΙΝΕ ΣΤΟ ΓΑΣΟ ΚΑΤΑΠΛΙΚΤΙΚΟΣ ,ΘΑ ΓΕΝΙΣΟ ΤΟΝ ΟΚΤΟΜΒΡΙΟ, Ι ΕΓΙΜΥΣΙΝΙ ΜΟΥ ΙΝΕ ΠΟΛΙ ΔΙΣΚΟΛΙ, ΙΝΕ ΑΝΘΡΟΠΣ, ΠΑΡΑ ΠΟΛΙ ΚΑΛΟΣ ΔΕΝ ΑΛΑΖΟ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ

Τόση ώρα σκέφτομαι, να σχολιάσω ή να μη σχολιάσω; Αλλά δεν μπορώ... είμαι οπαδός της ορθογραφίας και του σωστού συντακτικού. Γιατί κοπελιά τόσα λάθη;
Εκτός αν δεν είσαι Ελληνίδα, οπότε δικαιολογείσαι....

Συγνώμη και εγώ σκεφτόμουνα να σχολιάσω ή όχι...αλλά βρε κοπέλα μου δεν είναι αυτό το θέμα εδώ...δεν ξέρεις τι συμβαίνει με τον άλλο και κάνει ορθογραφικά και δεν είναι σωστό να φέρνεις τον άλλο σε δύσκολη θέση...και συγνώμη κιόλας για την άποψή μου δεν θέλω να τσακωθώ με κανένα απλά ήθελα να επισημάνω κάτι

Καλή συνέχεια

Μαμά2011


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
LiaS έγραψε:
Μαμά2011 έγραψε:
lista έγραψε: TO ΔΙΚΟΜΘ ΓΑΤΡΟΣ ΛΕΓΕΕΤΕ ,,ΠΕΤΡΟΓΑΝΝΙΣ ,ΚΕ ΙΝΕ ΣΤΟ ΓΑΣΟ ΚΑΤΑΠΛΙΚΤΙΚΟΣ ,ΘΑ ΓΕΝΙΣΟ ΤΟΝ ΟΚΤΟΜΒΡΙΟ, Ι ΕΓΙΜΥΣΙΝΙ ΜΟΥ ΙΝΕ ΠΟΛΙ ΔΙΣΚΟΛΙ, ΙΝΕ ΑΝΘΡΟΠΣ, ΠΑΡΑ ΠΟΛΙ ΚΑΛΟΣ ΔΕΝ ΑΛΑΖΟ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ

Τόση ώρα σκέφτομαι, να σχολιάσω ή να μη σχολιάσω; Αλλά δεν μπορώ... είμαι οπαδός της ορθογραφίας και του σωστού συντακτικού. Γιατί κοπελιά τόσα λάθη;
Εκτός αν δεν είσαι Ελληνίδα, οπότε δικαιολογείσαι....

Συγνώμη και εγώ σκεφτόμουνα να σχολιάσω ή όχι...αλλά βρε κοπέλα μου δεν είναι αυτό το θέμα εδώ...δεν ξέρεις τι συμβαίνει με τον άλλο και κάνει ορθογραφικά και δεν είναι σωστό να φέρνεις τον άλλο σε δύσκολη θέση...και συγνώμη κιόλας για την άποψή μου δεν θέλω να τσακωθώ με κανένα απλά ήθελα να επισημάνω κάτι

Καλή συνέχεια

Ίσως είμαι λίγο αυστηρή σε αυτά, απλά θεωρώ ότι δεν γίνεται στις μέρες μας να υπάρχει νέος άνθρωπος με τη στοιχειώδη παιδεία που να μην μπορεί να γράψει σωστά. Δεν ήταν 1 και 2 τα λάθη, ήταν πολλά και χοντρά!

LiaS


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μαμά2011 έγραψε:
LiaS έγραψε:
Μαμά2011 έγραψε:
lista έγραψε: TO ΔΙΚΟΜΘ ΓΑΤΡΟΣ ΛΕΓΕΕΤΕ ,,ΠΕΤΡΟΓΑΝΝΙΣ ,ΚΕ ΙΝΕ ΣΤΟ ΓΑΣΟ ΚΑΤΑΠΛΙΚΤΙΚΟΣ ,ΘΑ ΓΕΝΙΣΟ ΤΟΝ ΟΚΤΟΜΒΡΙΟ, Ι ΕΓΙΜΥΣΙΝΙ ΜΟΥ ΙΝΕ ΠΟΛΙ ΔΙΣΚΟΛΙ, ΙΝΕ ΑΝΘΡΟΠΣ, ΠΑΡΑ ΠΟΛΙ ΚΑΛΟΣ ΔΕΝ ΑΛΑΖΟ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ

Τόση ώρα σκέφτομαι, να σχολιάσω ή να μη σχολιάσω; Αλλά δεν μπορώ... είμαι οπαδός της ορθογραφίας και του σωστού συντακτικού. Γιατί κοπελιά τόσα λάθη;
Εκτός αν δεν είσαι Ελληνίδα, οπότε δικαιολογείσαι....

Συγνώμη και εγώ σκεφτόμουνα να σχολιάσω ή όχι...αλλά βρε κοπέλα μου δεν είναι αυτό το θέμα εδώ...δεν ξέρεις τι συμβαίνει με τον άλλο και κάνει ορθογραφικά και δεν είναι σωστό να φέρνεις τον άλλο σε δύσκολη θέση...και συγνώμη κιόλας για την άποψή μου δεν θέλω να τσακωθώ με κανένα απλά ήθελα να επισημάνω κάτι

Καλή συνέχεια

Ίσως είμαι λίγο αυστηρή σε αυτά, απλά θεωρώ ότι δεν γίνεται στις μέρες μας να υπάρχει νέος άνθρωπος με τη στοιχειώδη παιδεία που να μην μπορεί να γράψει σωστά. Δεν ήταν 1 και 2 τα λάθη, ήταν πολλά και χοντρά!

Και πάλι χωρίς να θέλω και εγώ να ακουστώ κάπως, απλώς θέλω να αναφέρω οτι υπάρχει ιατρική ορολογία (δεν μου έρχεται τώρα) για να περιγράψει την κατάσταση κατά την οποία ένας άνθρωπος κάνει πολλά ορθογραφικά λάθη.Γι'αυτό λέω να μην είμαστε τόσο αυστηροί με τον άλλο όταν δεν ξέρουμε τι ακριβώς συμβαίνει.Όλα αυτά με καλή πρόθεση πάντα

Μαμά2011


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
LiaS έγραψε:
Μαμά2011 έγραψε:
LiaS έγραψε:
Μαμά2011 έγραψε:
lista έγραψε: TO ΔΙΚΟΜΘ ΓΑΤΡΟΣ ΛΕΓΕΕΤΕ ,,ΠΕΤΡΟΓΑΝΝΙΣ ,ΚΕ ΙΝΕ ΣΤΟ ΓΑΣΟ ΚΑΤΑΠΛΙΚΤΙΚΟΣ ,ΘΑ ΓΕΝΙΣΟ ΤΟΝ ΟΚΤΟΜΒΡΙΟ, Ι ΕΓΙΜΥΣΙΝΙ ΜΟΥ ΙΝΕ ΠΟΛΙ ΔΙΣΚΟΛΙ, ΙΝΕ ΑΝΘΡΟΠΣ, ΠΑΡΑ ΠΟΛΙ ΚΑΛΟΣ ΔΕΝ ΑΛΑΖΟ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ

Τόση ώρα σκέφτομαι, να σχολιάσω ή να μη σχολιάσω; Αλλά δεν μπορώ... είμαι οπαδός της ορθογραφίας και του σωστού συντακτικού. Γιατί κοπελιά τόσα λάθη;
Εκτός αν δεν είσαι Ελληνίδα, οπότε δικαιολογείσαι....

Συγνώμη και εγώ σκεφτόμουνα να σχολιάσω ή όχι...αλλά βρε κοπέλα μου δεν είναι αυτό το θέμα εδώ...δεν ξέρεις τι συμβαίνει με τον άλλο και κάνει ορθογραφικά και δεν είναι σωστό να φέρνεις τον άλλο σε δύσκολη θέση...και συγνώμη κιόλας για την άποψή μου δεν θέλω να τσακωθώ με κανένα απλά ήθελα να επισημάνω κάτι

Καλή συνέχεια

Ίσως είμαι λίγο αυστηρή σε αυτά, απλά θεωρώ ότι δεν γίνεται στις μέρες μας να υπάρχει νέος άνθρωπος με τη στοιχειώδη παιδεία που να μην μπορεί να γράψει σωστά. Δεν ήταν 1 και 2 τα λάθη, ήταν πολλά και χοντρά!

Και πάλι χωρίς να θέλω και εγώ να ακουστώ κάπως, απλώς θέλω να αναφέρω οτι υπάρχει ιατρική ορολογία (δεν μου έρχεται τώρα) για να περιγράψει την κατάσταση κατά την οποία ένας άνθρωπος κάνει πολλά ορθογραφικά λάθη.Γι'αυτό λέω να μην είμαστε τόσο αυστηροί με τον άλλο όταν δεν ξέρουμε τι ακριβώς συμβαίνει.Όλα αυτά με καλή πρόθεση πάντα

Σε αυτό συμφωνώ... σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση επαναλαμβάνω δεν δικαιολογείται. Κι αν επιμένω σε αυτό είναι γιατί όλα ξεκινάνε από το σπίτι και όπως όλες μας τρελαινόμαστε να κάνουμε το καλύτερο για τα παιδιά μας (τα πιο ασφαλή παιχνίδια, τα πιο καλά γάλατα, τα πιο, τα πιο, τα πιο....) πρέπει να προσέχουμε προσωπικά και για την πνευματική ανάπτυξή τους, που ξεκινάει από εμάς!

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαμά2011 έγραψε:
LiaS έγραψε:
Μαμά2011 έγραψε:
LiaS έγραψε:
Μαμά2011 έγραψε:
lista έγραψε: TO ΔΙΚΟΜΘ ΓΑΤΡΟΣ ΛΕΓΕΕΤΕ ,,ΠΕΤΡΟΓΑΝΝΙΣ ,ΚΕ ΙΝΕ ΣΤΟ ΓΑΣΟ ΚΑΤΑΠΛΙΚΤΙΚΟΣ ,ΘΑ ΓΕΝΙΣΟ ΤΟΝ ΟΚΤΟΜΒΡΙΟ, Ι ΕΓΙΜΥΣΙΝΙ ΜΟΥ ΙΝΕ ΠΟΛΙ ΔΙΣΚΟΛΙ, ΙΝΕ ΑΝΘΡΟΠΣ, ΠΑΡΑ ΠΟΛΙ ΚΑΛΟΣ ΔΕΝ ΑΛΑΖΟ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ

Τόση ώρα σκέφτομαι, να σχολιάσω ή να μη σχολιάσω; Αλλά δεν μπορώ... είμαι οπαδός της ορθογραφίας και του σωστού συντακτικού. Γιατί κοπελιά τόσα λάθη;
Εκτός αν δεν είσαι Ελληνίδα, οπότε δικαιολογείσαι....

Συγνώμη και εγώ σκεφτόμουνα να σχολιάσω ή όχι...αλλά βρε κοπέλα μου δεν είναι αυτό το θέμα εδώ...δεν ξέρεις τι συμβαίνει με τον άλλο και κάνει ορθογραφικά και δεν είναι σωστό να φέρνεις τον άλλο σε δύσκολη θέση...και συγνώμη κιόλας για την άποψή μου δεν θέλω να τσακωθώ με κανένα απλά ήθελα να επισημάνω κάτι

Καλή συνέχεια

Ίσως είμαι λίγο αυστηρή σε αυτά, απλά θεωρώ ότι δεν γίνεται στις μέρες μας να υπάρχει νέος άνθρωπος με τη στοιχειώδη παιδεία που να μην μπορεί να γράψει σωστά. Δεν ήταν 1 και 2 τα λάθη, ήταν πολλά και χοντρά!

Και πάλι χωρίς να θέλω και εγώ να ακουστώ κάπως, απλώς θέλω να αναφέρω οτι υπάρχει ιατρική ορολογία (δεν μου έρχεται τώρα) για να περιγράψει την κατάσταση κατά την οποία ένας άνθρωπος κάνει πολλά ορθογραφικά λάθη.Γι'αυτό λέω να μην είμαστε τόσο αυστηροί με τον άλλο όταν δεν ξέρουμε τι ακριβώς συμβαίνει.Όλα αυτά με καλή πρόθεση πάντα

Σε αυτό συμφωνώ... σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση επαναλαμβάνω δεν δικαιολογείται. Κι αν επιμένω σε αυτό είναι γιατί όλα ξεκινάνε από το σπίτι και όπως όλες μας τρελαινόμαστε να κάνουμε το καλύτερο για τα παιδιά μας (τα πιο ασφαλή παιχνίδια, τα πιο καλά γάλατα, τα πιο, τα πιο, τα πιο....) πρέπει να προσέχουμε προσωπικά και για την πνευματική ανάπτυξή τους, που ξεκινάει από εμάς!

Συγνωμη μου επεμβαινω, αλλα επειδη ειμαι και εγω ανθρωπος που κανω αρκετα ορθογραφικα κυριως οταν γραφω στον υπολογιστη, εξαιτιας της δυσλεξειας που εχω, να πω οτι δεν ειναι απαραιτητο οποιος κανει ορθογραφικα να ειναι και αμορφωτος. Μπορει να ειναι μπορει και οχι. Οποτε ας μην ειμαστε τοσο αυστηροι. Very Happy
Αν και η κοπελα μου φαινεται οτι δεν ειναι Ελληνιδα, οποτε μπραβο της που δεν γραφει και greeklish που θα της ηταν και πιο ευκολο!

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμενα λεγετε Χαιδογιαννος κωνσταντινος επιμελητης στο αττικο ειναι ειναι τελειος για μενα και εκανα καισαρικη μετα απο πολλες ωρες τοκετου γυρω στις 12 νομιζω γιατι η μπεμπα μ δεν κατεβαινε μ τπτ.Ναναι καλα γιατι με βοηθησε σε πολλα

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

balshine


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
anthaki έγραψε:Το δευτερο παιδι δεν ηθελε να ερθει,αλλαξα 4 γιατρους,τρανταχτα ονοματα ολοι τους,κατεληξα στον Δ.Τρυφο.πανω ολα ανθρωπος,στιγμη δν σκεφτηκε τα λεφτα,ηρεμος και με ιδιαιτερο χιουμορ!και 10 παιδια να εκανα ακομα σε αυτον θα πηγαινα! Wink Wink

Σε ποια περιοχή βρίσκεται ο γιατρός σου?

balshine


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ak.fassa έγραψε:Eγώ γέννησα στο Ρέα και είμαι πολύ ευχαριστημένη από τον γιατρό μου. Λέγεται Βαμβακάρης Ιωάννης και έχει το ιατρείο του στο Παλαιό Φάληρο. Πολύ καλός γιατρός, άνθρωπος και επαγγελματίας. Να'ναι καλά γιατί εξαιτίας του έχω τώρα το αγοράκι μου!!! Κι αν με το καλό τύχει και δεύτερο σε αυτόν θα πάω, δεν τον αλλάζω!
μπορείς να μου στείλεις λεπτομέρειες για το γιατρο αυτο?

rinamar

rinamar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
"δεν μπορείτε να κάνετε παιδί με φυσιολογική σύλληψη..." Έκλαψα, είπα δεν θα μείνω χωρίς μωρό με τπτ, σήκωσα τα μανίκια και "πήρα τους δρόμους" να βρώ αυτόν τον Ανθρωπο που θα με βοηθήσει σ'αυτό το ταξίδι.
Τα βήματα είχαν ως εξής: πρώτα πρέπει να κάνω επέμβαση για να "φτιαχτεί" το ήδη "αφιλόξενο" περιβάλλον της μήτρας μου και να δέσω τις σάλπιγγες μου.. Και όλοι οι δρόμοι τελικά με οδήγησαν στον Γιώργο Πιστοφίδη. Με το καλημέρα σας με κέρδισε!! Έκανα την λαπαροσκόπιση μαζί του και πήγα σπίτι μου την ίδια μέρα με δύο απλα χαντζαπλάστ να μου καλύπτουν τις δυο μικροσκοπικές τρυπίτσες στην κοιλιά μου που τώρα τις ψάχνω...! Συνέχισα το δεύτερο βήμα της εξωσωματικής μαζί του. Έμεινα αμέσως έγκυος στα διδυμάκια μας!!! Το ταξίδι της εγκυμοσύνης ήταν το καλύτερο της ζωής μου!! Δεν έχω λόγια να περιγράψω τη φροντίδα της μαίας τους και της δικής του εννοείται.. Ο τοκετός ήταν μοναδική εμπειρία με καισαρική γιατί ερχόντουσαν ισχιακά και τα δύο μωρά και με τις αμέσως επόμενες ώρες να στηρίζομαι στους κοιλιακούς μου στο δωμάτιο του μαιευτηρίου σα να μην έγινε τπτ εκεί κάτω, -εννώ η διπλανή μου (καισαρική με άλλο γιατρό και ένα μωρό) την σηκώνανε και αν ήταν μόνη της φώναζε τις μαίες γιατί πονούσε τρελά- και τώρα μια τομή που ίσα που φαίνεται... Δεν έχω λόγια αλλά έχω τις καλύτερες αναμνήσεις στην πιο δύσκολο αλλά και σημαντικό σταθμό της ζωής μου!!
Κάποιος γυναικολόγος μια φορά μου είχε πει: "ααα τον κ. Πιστοφίδη έχεις γιατρό? Συγχαρητήρια!! είναι πολύ καλύτερος απο'μένα!!"
Είναι απ'τους κορυφαίους χειρουργούς (παραδίδει σεμινάρια σε Έλληνες γυναικολόγους) απ'τους πρώτους και καταξιωμένους εξωσωματικούς και Άνθρωπος στην φροντίδα της εγκύου.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις