Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
80 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 80 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα! Είμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι. Σήμερα κάναμε τη β επιπέδου και το μωράκι μας παρόλο που ανατομικά ήταν όλα οκ φαίνεται στην ανάπτυξή του να είναι μια εβδομάδα πίσω. Δηλαδή, το ύψος και το βάρος να αντιστοιχούν σε παιδάκι 20 και όχι 21 εβδομάδων. Σύμφωνα και με τα αποτελέσματα της αυχενικής (καθώς έγινε σύγκριση/μελέτη) έπρεπε να έχει ανάπτυξη 21 εβδομάδων. Έχετε καμία παρόμοια εμπειρία; Γνωρίζετε κάτι; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΙΚΟΣ!ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤ΄ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΤΗ ΣΥΛΛΗΨΗ, ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΗ ΣΥΛΛΗΨΗ?ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΟ:ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΦΕΤΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ?Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ Ο ΕΜΒΡΥΟΛΟΓΟΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΟΝ 5ο ΜΗΝΑ.ΜΕΤΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΧΤΥΠΑ ΕΝΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ!ΚΑΙ ΜΑΝΤΕΨΕ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΓΙΑ ΤΟ ΦΥΛΟ?

elpidamamy

elpidamamy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κ εμενα 5 μερες πιο μικρη ηταν β επιπεδου δεν τρεχει τιποτα μια χαρα γεννηθηκε το παιδι μου. ο γιατρος μου μου ειχε πει οτι πανω απο 15 μερες ανησυχουμε.... με το καλο!!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια...
Ελπίδα ήταν μικρότερο το μωράκι σου μόνο στη β επιπέδου. Καλά το κατάλαβα? Στην αυχενική ήταν εντάξει. Ε? Γιατί σε μένα αυτό συμβαίνει. Θυμάσαι αν το αμνιακό υγρό ήταν λιγότερο? Εμένα μου είπε στα κατώτερα φυσιολογικά είμαστε.Συνέχισε και μετά να είναι λίγο μικρότερο ή άλλαξε στην πορεία;

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η καθεπεριπτωση δεν ειναι ιδια.μην αναλλωνεσαι να διαβαζεις και να συκρινεις. εμπιστευσου τον γιατρο σου και αν νομιζεις οτι θα σου κανει καλο παρε και μια 2η γνωμη απο εναν αλλο γιατρο.
δημητρουλα μην γεμιζεις το μυαλουδακι σου με κακες σκεψεις και ασχημα σεναρια. ολα θα πανε καλα!θετικη σκεψη. καλο φαγητο,ξεκουραση και πολυ νερο.
με καθε φιλικη διαθεση! ματσ στην κοιλιτσα!

elpidamamy

elpidamamy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
demmy29 έγραψε:Ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια...
Ελπίδα ήταν μικρότερο το μωράκι σου μόνο στη β επιπέδου. Καλά το κατάλαβα? Στην αυχενική ήταν εντάξει. Ε? Γιατί σε μένα αυτό συμβαίνει. Θυμάσαι αν το αμνιακό υγρό ήταν λιγότερο? Εμένα μου είπε στα κατώτερα φυσιολογικά είμαστε.Συνέχισε και μετά να είναι λίγο μικρότερο ή άλλαξε στην πορεία;
αυχενικη ηταν οκ , ναι συνεχιζε κ στο doppler να φενεται πιο μικρο, απο υγρα δεν ειχα προβλημα. μην ανησυχεις αν ηταν κατι θα στο ελεγε ο γιατρος

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ!ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΣΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΟΤΙ ΣΟΥ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΙΝΕΣΑΙ!ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΟ!ΣΟΥ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΕΛΑΦΡΑ ΤΗ ΚΑΡΔΙΑ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΣΕ ΑΝΗΣΥΧΗΣΑ!ΕΧΕ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΑΦΟΥ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ! Very Happy

annamaria2011


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Demmy μου καταρχάς ήθελα να σου πω ότι και τα κορίτσια! Ένα πράγμα μου είπε ο γυναικολόγος μου όταν μου είπε ότι είμαι έγκυος...αν θέλεις να τα πάμε καλά δεν θα αγχώνεσαι για διάφορα ρωτώντας άλλες κοπέλες παρά μόνο εμένα και αν δεν με εμπιστεύεσαι ούτε εμένα συμβουλέψου κάποιον άλλο αρκεί να είναι γιατρός. Είχε τόσο δίκιο! Λοιπόν και μένα η μικρούλα μου ακριβώς έτσι παρουσιαστηκε στην αυχενική β επιπέδου (δηλ.κατά μια εβδομάδα μικρότερη) και έτσι συνέχισε μέχρι το τέλος.Δεν σου κρύβω ότι και 'γω είχα αγχωθεί είχα και την πεθερά μου να με πρήζει και να μου λέει δεν τρως τί μωρό θα βγάλεις κλπ. Ο γυναικολόγος μου μου είπε πως δεν είναι θέμα φαγητού της μαμάς αλλά θέμα κούρασης και άγχους. Για ψάξε λίγο αυτά..εννοώ χαλάρωσε και ξεκουράσου! Είναι μια πολύ ωραία περίοδος αυτή που διανύεις και δεν θα είσαι ποτέ στην πλεονεκτική θέση να ξεκουράζεσαι όσο θες γι'αυτό εκμεταλλεύσου το! Τελικά για να ολοκληρώσω γέννησα ένα υγιέστατο κοριτσάκι 2.600 kg και δεν μου έκαναν παρά μόνο 2 ράμματα γιατί ήταν μικρούλι αλλά ξανατονίζω υγιέστατο! Τώρα είναι 15 μηνών και ψηλότερο και χοντρότερο από τα παιδάκια της ηλικίες του. Γι'αυτό χαλάρωσε και άκου τον γιατρό σου!!! Με το καλό να ρθεί το μωράκι σου!!!

n@n@

n@n@
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Περιμένω κι εγω το 2ο παιδάκι μου και στη β επιπέδου μου είπε ότι είναι μια εβδομάδα μικρότερο αλλά δεν είναι ανισυχητικό.Από κει και πέρα δε με αποσχόλησε το θέμα.Να έχεις εμπιστοσήνη στο γιατρό σου και να μη ανχώνεσαι.Όλα καλά θα πάνε και σε λίγο καιρό θα έχεις το μωράκι σου αγκαλίτσα!!! Very Happy

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια μέσα από την καρδιά μου σας ευχαριστώ που απαντήσατε...Να είστε καλά και να χαίρεστε τα παιδάκια σας και τις κοιλίτσες σας όσες έχετε! Η αλήθεια είναι ότι σήμερα είμαι πιο χαλαρή. Σκέφτομαι ότι όσο και να κλάψω δε θα μεγαλώσει το μωράκι... οπότε, θα το αφήσω να κάνει τη δουλειά του ήσυχο και εγώ θα ξεκουράσω το σώμα και το κεφάλι μου! Και πάλι σας ευχαριστώ!

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
demmy29 έγραψε:Κορίτσια μέσα από την καρδιά μου σας ευχαριστώ που απαντήσατε...Να είστε καλά και να χαίρεστε τα παιδάκια σας και τις κοιλίτσες σας όσες έχετε! Η αλήθεια είναι ότι σήμερα είμαι πιο χαλαρή. Σκέφτομαι ότι όσο και να κλάψω δε θα μεγαλώσει το μωράκι... οπότε, θα το αφήσω να κάνει τη δουλειά του ήσυχο και εγώ θα ξεκουράσω το σώμα και το κεφάλι μου! Και πάλι σας ευχαριστώ!

ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ! ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙΣ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ.ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ Β Επιπέδου, έμβρυο μικρότερο κατά μια εβδομάδα 215994

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα!
δεν ειναι τπτ ανησυχητικο!θα ειναι καθυστερημενη συλληψη!εμενα η μπεμπα ητανε 5 μερες πισω απο μενα συμφωνα με Wink την ημερολογιακη ημερομηνια και τη δευτερα που εκανα υπερηχο ειναι στα κανονικα της!ο γιατρος δεν ανησυχησε ποτε γι'αυτο γιατι αναπτυσεται κανονικα!

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλα μια μερα πριν γεννησω μου εδειχνε το μωρο 3500κιλα κ τελικα βγηκε μετα απο 24ωρες 3270.υπαρχει αποκλιση.ας ειναι καλα κ υγιες κ αυτα δεν εχουν σημασια.ειμαι βεβαιη οτι ο γιατρος σου δε θα ανησυχησε καθολου...

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sofouli έγραψε:καλημερα!
δεν ειναι τπτ ανησυχητικο!θα ειναι καθυστερημενη συλληψη!εμενα η μπεμπα ητανε 5 μερες πισω απο μενα συμφωνα με Wink την ημερολογιακη ημερομηνια και τη δευτερα που εκανα υπερηχο ειναι στα κανονικα της!ο γιατρος δεν ανησυχησε ποτε γι'αυτο γιατι αναπτυσεται κανονικα!

Δεν είναι καλή μου καθυστερημένη σύλληψη. Μου το απέκλεισαν, γιατί μερτήσαν από την αυχενική μέχρι τώρα την περίοδο ανάπτυξης και όχι από την ημερολογιακή. Για κάποιο λόγο έχει μια εβδομάδα καθυστέρηση. Την επόμενη φορά που θα την μετρήσουμε θα δείξει αν είναι κάτι σοβαρό. Ευχαριστώ για την απάντηση! Με το καλό το μωράκι σου!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kaatrin έγραψε:καλα μια μερα πριν γεννησω μου εδειχνε το μωρο 3500κιλα κ τελικα βγηκε μετα απο 24ωρες 3270.υπαρχει αποκλιση.ας ειναι καλα κ υγιες κ αυτα δεν εχουν σημασια.ειμαι βεβαιη οτι ο γιατρος σου δε θα ανησυχησε καθολου...

Ναι καλή μου το ξέρω ότι υπάρχει απόκληση. Απλά εμείς βγαίνουμε πολύ έξω από το στατιστικό λάθος! Η γιατρός μου μου είπε ότι χρειάζεται να ξεκουράζομαι πολύ, να κάθομαι στο πλάι και να πίνω νερά... Ακόμα δεν ξέρει κι η ίδια πόσο σοβαρό είναι. Μπορεί πολύ, μπορεί και καθόλου... Θα δείξει η επόμενη μέτρηση...Τέλος του μήνα θα ξαναπάμε. Ευχαριστώ για την απάντηση! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
DEMMY29 ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ?

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αφρουλα έγραψε:DEMMY29 ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ?

Αυτό δεν το ξέρω! Όπως δεν ξέρω κι αν έχω άλλα πράγματα...Η γιατρός δε μου είπε να κάνω εξετάσεις ακόμα. Μάλλον εκείνη θα το έχει αποκλείσει για κάποιους λόγους. Τι να σου πω κι εγώ...

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΝΥΞΗ!ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΗΣ!ΤΗΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ?ΓΙΑ ΤΗ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.ΜΟΝΟ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΔΕΙΚΤΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΣΟΥ Η΄ΣΤΟΝ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΥΠΟΔΗΛΩΝΕΙ.

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αφρουλα έγραψε:ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΝΥΞΗ!ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΗΣ!ΤΗΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ?ΓΙΑ ΤΗ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.ΜΟΝΟ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΔΕΙΚΤΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΣΟΥ Η΄ΣΤΟΝ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΥΠΟΔΗΛΩΝΕΙ.

Ναι την εμπιστεύομαι την γιατρό μου. Δε θα μπω στη διαδικασία από μόνη μου για τη διάγνωση. Θα πάω πάλι τέλος του μήνα και θα ακούσω ότι έχει να μου πει. Τώρα αν μου πει να κάνω εξετάσεις, φυσικά και θα τις κάνω... Εσύ έχεις παιδάκια?

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σου demmy!
Το οτι ειναι πισω το μωρο σε αναπτυξη 1 βδομαδα δε σημαινει κατι .. Ποσο μαλλον οτι εχεις θρομβοφιλία.. Καλο ειναι να μιλας με το γιατρο σου κ μονο με αυτον... Γιατι αν η καθεμια μας αρχισει κ λεει τη δική της ιστορια απο συγγενεις-φιλους σιγουρα θα τρελαθεις!
Για τη θρομβοφιλια μη το σκεφτεσαι καν αν δε στο χει αναφερει ο γιατρος σου! Δεν ειναι δα κ τοοσο συχνο. Αν ηταν θα μας εβαζαν να κανουμε κ τις αντιστοιχες εξετασεις καθε φορα... Σε καθε περιπτωση να εμπιστευεσαι μονο εκεινον ...
Με το καλο το μωρακι σου!!

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αν η γιατρο σου δε δειχνει ν'ανησυχει μην ανησυχεις και εσυ!εμενα μου ειχε πει πωε υπαρχουνε περιπτωσεις που τα μωρακια μενουνε 2-3 βδομαδες πισω και παρολαυτα ειναι υγιεστατα απλα βγαινουνε μικρουλικα! Very Happy μην ακους πολλες γνωμες γιατι θα χαλιεσαι χωρις λογο!δε συμβαδιζουνε ολα τα μωρα με την ημερολογιακη.αλλα ειναι και πιο μπροστα!μη στεναχωριεσαι!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Iokasti27 έγραψε:Γεια σου demmy!
Το οτι ειναι πισω το μωρο σε αναπτυξη 1 βδομαδα δε σημαινει κατι .. Ποσο μαλλον οτι εχεις θρομβοφιλία.. Καλο ειναι να μιλας με το γιατρο σου κ μονο με αυτον... Γιατι αν η καθεμια μας αρχισει κ λεει τη δική της ιστορια απο συγγενεις-φιλους σιγουρα θα τρελαθεις!
Για τη θρομβοφιλια μη το σκεφτεσαι καν αν δε στο χει αναφερει ο γιατρος σου! Δεν ειναι δα κ τοοσο συχνο. Αν ηταν θα μας εβαζαν να κανουμε κ τις αντιστοιχες εξετασεις καθε φορα... Σε καθε περιπτωση να εμπιστευεσαι μονο εκεινον ...
Με το καλο το μωρακι σου!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Ήδη έχω αποφασίσει να αδειάσω το κεφάλι μου από άσχημες σκέψεις και να αφήσω τη φύση να κάνει τη δουλειά της... Τώρα αν είναι και κάτι...Νομίζω δε μου περνάει από το χέρι μου να το αλλάξω... Να σαι καλά!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sofouli έγραψε:αν η γιατρο σου δε δειχνει ν'ανησυχει μην ανησυχεις και εσυ!εμενα μου ειχε πει πωε υπαρχουνε περιπτωσεις που τα μωρακια μενουνε 2-3 βδομαδες πισω και παρολαυτα ειναι υγιεστατα απλα βγαινουνε μικρουλικα! Very Happy μην ακους πολλες γνωμες γιατι θα χαλιεσαι χωρις λογο!δε συμβαδιζουνε ολα τα μωρα με την ημερολογιακη.αλλα ειναι και πιο μπροστα!μη στεναχωριεσαι!

Ευχαριστώ! Θα χαλαρώσω ναι και αν είναι κάτι θα φανεί... Δε μπορώ να κάνω και τίποτα άλλο ούτως ή αλλιώς!!! Να σαι καλά!

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
DEMMY29 ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΩ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΥΣ.ΑΦΟΥ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ ΤΟΣΟ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΔΕΝ ΤΙΘΕΤΑΙ ΘΕΜΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΜΕ ΤΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΑΤΟΜΟ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΕΣ.Η ΕΠΙΜΟΝΗ ΣΟΥ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΛΑΘΗ ΝΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜ ΟΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΙΑΣ ΜΕΛΛΟΥΣΑΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ.

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αφρουλα έγραψε:DEMMY29 ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΩ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΥΣ.ΑΦΟΥ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ ΤΟΣΟ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΔΕΝ ΤΙΘΕΤΑΙ ΘΕΜΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΜΕ ΤΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΑΤΟΜΟ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΕΣ.Η ΕΠΙΜΟΝΗ ΣΟΥ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΛΑΘΗ ΝΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜ ΟΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΙΑΣ ΜΕΛΛΟΥΣΑΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ.

Καλή μου ούτως ή αλλιώς την άποψή σου λες, μην νομίζεις ότι την λαμβάνω ως επιστημονική. Έκανες κάποιες σκέψεις και τις παράθεσες. Εγώ γι΄ αυτό έγραψα. Για να ακούσω σκέψεις και εμπειρίες. Ήδη, είμαι πολύ πιο χαλαρή. Θα ακολουθήσω τις συμβουλές της γιατρού μου όπως έχουν. Απλά κάποια κορίτσια τυχαίνει να το πέρασαν κι οι ίδιες, οπότε για μένα είναι ανακουφιστικό να ξέρω ότι όλα πήγαν καλά σ' εκείνες, ακόμα κι αν τα πράγματα δεν πάνε καλά με μένα. Όπως και να 'χει, ευχαριστώ για το χρόνο σου!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις