Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
25 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 25 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΘΕΙΣ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αφρουλα έγραψε:ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΘΕΙΣ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ!

Να σαι καλά και ότι επιθυμείς...

dina kardoyla

dina kardoyla
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κ εγω το ιδιο θα σου πω κοριτσακι μου γλυκο εδω μεσα οτι κ να σου λεμε γιατροι δεν ειμαστε κ δεν γινομαστε διαβαζοντας διαφορα στο google, σιγουρα ολες θελουμε να βοηθησουμε η μια την αλλη αλλα δεν γινεται παντα μονο η γιατρος σου ξερει κ να σου πω κατι αν στεναχωριεσαι τοσο πολυ που ειναι λογικο γιατι δεν πας κ σε αλλον γιατρο να σου κανει εναν υπερηχο κ να σου πει την γνωμη του?θα εισαι πιο ησυχη κ θα απολαυσεις τους υπολοιπους μηνες ευχομαι ολοψυχα να ειναι το μωρακι σου υγιεστατο κ κουκλι!! Β Επιπέδου, έμβρυο μικρότερο κατά μια εβδομάδα - Σελίδα 2 417472

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έγραψα αυτό το θεματάκι με πολλά δάκρυα να κυλάνε στο πρόσωπό μου πριν από κάποιους μήνες! Χάιδευα την κοιλίτσα μου και της τραγουδούσα να μεγαλώσει! Η μικρή εξεταζόταν κάθε δύο εβδομάδες και η ανάπτυξή της έμενε όλο και πιο πίσω... Από μια εβδομάδα, φτάσαμε στις 4!!! Κλάμα και κακό εγώ! Μέχρι την 35η εβδομάδα η μικρή ήταν στην 12η με 10η εκατοστιαία θέση ανάπτυξης! 5 ντόπλερ κάναμε! Το ένα χειρότερο από το άλλο!!! Φτάσαμε στην 1η εκατοστιαία θέση! Υπολειπόμενη ενδομήτρια ανάπτυξη! Η καρδιά μου είχε παγώσει... Ανησυχούσα τόσο πολύ για το παιδάκι μου που κανένα λεπτό της ημέρας δε χαλάρωνα. Στις 36 εβδομάδες μιλήσαμε για επείγον τοκετό καθώς η αιμάτωση περιοριζόταν και το μωράκι μπορούσε από μέρα σε μέρα να χερειαστεί να βγει! Έκανα δυο ενέσεις κορτιζόνης για τα πνευμονάκια της και κάθε μέρα πήγαινα για καρδιοτοκογράφημα! Η γιατρός μου πάντα με χαμόγελο και αισιοδοξία! Είχα ενημερωθεί ότι το βάρος της θα ήταν 2 κιλά περίπου και μάλιστα ότι θα γεννούσα με καισαρική για να μην ταλαιπωρηθεί! Κάθε μέρα που έμενε στην κοιλίτσα μου χαιρόμουν!!! Φτάσαμε στις 37 και 1 μέρα!!! Στις 23/11/'12 πήρα το μωράκι μου αγκαλίτσα, 2100 υγιέστατο! Νευρολογικά και αναπνευστικά έτοιμο! Γλύτωσε η μαχήτριά μου την θερμοκοιτίδα και τη μονάδα! Είναι μικρή, ναι! Είναι τοσοδούλα, ναι! Είναι όμως δυνατή και μαχήτρια! Είναι το παιδάκι μου! Σας τα γράφω γιατί αν κάποια κοπέλα συναντήσει στο μέλλον πρόβλημα σαν το δικό μου, να πάρει κουράγιο, να χαιδέψει την κοιλίτσα της και να χαμογελάσει! Η ενδομήτρια υπολειπόμενη ανάπτυξη θέλει παρακολούθηση, ξεκούραση και νερό! Επίσης πολύ υπομονή!!! Ευχαριστώ τη γιατρό μου που πήρε σωστές αποφάσεις και μου έσωσε το παιδάκι μου! Ευχαριστώ τις φίλες μου από το φόρουμ που κάθε μέρα με στήριζαν στις ξάπλες μου, στα αποκάτω μου, στις αγωνίες μου, στα νεύρα μου!!! Ευχαριστώ την Παναγιά που με βοήθησε και την κρατάω αγκαλιά! Ευχαριστώ τον άντρα μου που είναι ο καλύτερος του κόσμου! Να έχετε όλες καλή ζωή!

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΕ ΤΗΝ ΤΟΣΟΔΟΥΛΑ ΣΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ.ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ.ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ.

kleopatra1981

kleopatra1981
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
demmy να χαίρεστε το μωράκι σας, να είναι πάντα καλά, υγιές και καλότυχο!! Με συγκίνησες πολύ να ξέρεις!!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ έγραψε:ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΕ ΤΗΝ ΤΟΣΟΔΟΥΛΑ ΣΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ.ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ.ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ.
Σε ευχαριστώ καλή μου! Εύχομαι να έχετε μια ευλογημένη ζωή!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kleopatra1981 έγραψε:demmy να χαίρεστε το μωράκι σας, να είναι πάντα καλά, υγιές και καλότυχο!! Με συγκίνησες πολύ να ξέρεις!!
Με το καλό να πάρεις το μωράκι σου αγκαλίτσα! Να είναι γερό και τυχερό! Η εγκυμοσύνη είναι μόνο η αρχή! Τα καλύτερα έρχονται!!!

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πανέμορφη τοσοδούλα, πανέμορφο πλάσμα να είναι πάντα καλά!!!!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maryanastasia έγραψε:πανέμορφη τοσοδούλα, πανέμορφο πλάσμα να είναι πάντα καλά!!!!
Β Επιπέδου, έμβρυο μικρότερο κατά μια εβδομάδα - Σελίδα 2 417472 Με το καλό κι εσύ καμάρι! Με (καν)έναν πόνο!

bettoulina

bettoulina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
demmy29 έγραψε:Έγραψα αυτό το θεματάκι με πολλά δάκρυα να κυλάνε στο πρόσωπό μου πριν από κάποιους μήνες! Χάιδευα την κοιλίτσα μου και της τραγουδούσα να μεγαλώσει! Η μικρή εξεταζόταν κάθε δύο εβδομάδες και η ανάπτυξή της έμενε όλο και πιο πίσω... Από μια εβδομάδα, φτάσαμε στις 4!!! Κλάμα και κακό εγώ! Μέχρι την 35η εβδομάδα η μικρή ήταν στην 12η με 10η εκατοστιαία θέση ανάπτυξης! 5 ντόπλερ κάναμε! Το ένα χειρότερο από το άλλο!!! Φτάσαμε στην 1η εκατοστιαία θέση! Υπολειπόμενη ενδομήτρια ανάπτυξη! Η καρδιά μου είχε παγώσει... Ανησυχούσα τόσο πολύ για το παιδάκι μου που κανένα λεπτό της ημέρας δε χαλάρωνα. Στις 36 εβδομάδες μιλήσαμε για επείγον τοκετό καθώς η αιμάτωση περιοριζόταν και το μωράκι μπορούσε από μέρα σε μέρα να χερειαστεί να βγει! Έκανα δυο ενέσεις κορτιζόνης για τα πνευμονάκια της και κάθε μέρα πήγαινα για καρδιοτοκογράφημα! Η γιατρός μου πάντα με χαμόγελο και αισιοδοξία! Είχα ενημερωθεί ότι το βάρος της θα ήταν 2 κιλά περίπου και μάλιστα ότι θα γεννούσα με καισαρική για να μην ταλαιπωρηθεί! Κάθε μέρα που έμενε στην κοιλίτσα μου χαιρόμουν!!! Φτάσαμε στις 37 και 1 μέρα!!! Στις 23/11/'12 πήρα το μωράκι μου αγκαλίτσα, 2100 υγιέστατο! Νευρολογικά και αναπνευστικά έτοιμο! Γλύτωσε η μαχήτριά μου την θερμοκοιτίδα και τη μονάδα! Είναι μικρή, ναι! Είναι τοσοδούλα, ναι! Είναι όμως δυνατή και μαχήτρια! Είναι το παιδάκι μου! Σας τα γράφω γιατί αν κάποια κοπέλα συναντήσει στο μέλλον πρόβλημα σαν το δικό μου, να πάρει κουράγιο, να χαιδέψει την κοιλίτσα της και να χαμογελάσει! Η ενδομήτρια υπολειπόμενη ανάπτυξη θέλει παρακολούθηση, ξεκούραση και νερό! Επίσης πολύ υπομονή!!! Ευχαριστώ τη γιατρό μου που πήρε σωστές αποφάσεις και μου έσωσε το παιδάκι μου! Ευχαριστώ τις φίλες μου από το φόρουμ που κάθε μέρα με στήριζαν στις ξάπλες μου, στα αποκάτω μου, στις αγωνίες μου, στα νεύρα μου!!! Ευχαριστώ την Παναγιά που με βοήθησε και την κρατάω αγκαλιά! Ευχαριστώ τον άντρα μου που είναι ο καλύτερος του κόσμου! Να έχετε όλες καλή ζωή!

demmy..ειναι σαν να εγραψα εγω την ιστορια του μπουμπουκιου μου....4 εβδομαδες μικροτερο στον υπερηχο.νοσοκομεια..doppler..ενεσεις για τα ππευμονακια του.αγχος.κλαμα....βγηκε 2.050.στις 37 εβδομαδες 27.7.12.αλλα ηταν τοσο δυνατη που δεν χρειαστηκε θερμοκοιτιδα....την πηραμε 1935κιλα..αλλα τελος καλα ολα καλα!!τωρα ειναι 4 μηνων..ειναι ακομα λεπτουλα βεβαια..αλλα ετσι ειμαστε εμεις τα κοριτσια..κομψες!!!!
φιλακια και να χαιρεσαι το μπουμπουκι σου!!!!

kleopatra1981

kleopatra1981
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
demmy29 έγραψε:
kleopatra1981 έγραψε:demmy να χαίρεστε το μωράκι σας, να είναι πάντα καλά, υγιές και καλότυχο!! Με συγκίνησες πολύ να ξέρεις!!
Με το καλό να πάρεις το μωράκι σου αγκαλίτσα! Να είναι γερό και τυχερό! Η εγκυμοσύνη είναι μόνο η αρχή! Τα καλύτερα έρχονται!!!


Ευχαριστώ πολύ, να είσαι καλά!!!

elsa1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
demmy29 έγραψε:Καλησπέρα! Είμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι. Σήμερα κάναμε τη β επιπέδου και το μωράκι μας παρόλο που ανατομικά ήταν όλα οκ φαίνεται στην ανάπτυξή του να είναι μια εβδομάδα πίσω. Δηλαδή, το ύψος και το βάρος να αντιστοιχούν σε παιδάκι 20 και όχι 21 εβδομάδων. Σύμφωνα και με τα αποτελέσματα της αυχενικής (καθώς έγινε σύγκριση/μελέτη) έπρεπε να έχει ανάπτυξη 21 εβδομάδων. Έχετε καμία παρόμοια εμπειρία; Γνωρίζετε κάτι; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ...ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΕΙΧΑΜΕ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟΚΛΗΣΗ(ΔΕΝ ΞΕΡΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΝΗΝΙΑ ΣΥΛΗΨΗΣ,ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΤΑΝΤΑΡ ΠΕΡΙΟΔΟ)ΟΠΟΤΕ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΞΕΡΑΜΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΠΟΚΛΗΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΑΝΧΩΘΕΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ...ΓΕΝΝΗΣΑ 38+1 ΕΝΑ ΤΓΕΙΕΣΤΑΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2990 ΚΑΙ 50 ΠΟΝΤΟΥΣ ....ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ!!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΤΕΙΣ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΟΥ...... Β Επιπέδου, έμβρυο μικρότερο κατά μια εβδομάδα - Σελίδα 2 35468

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Συγκινηθηκα και χαρηκα απίστευτα με την ιστορια σου!Ειναι η κουκλίτσα στο αβαταρ αυτη που σε λαχτάρισε; Πραγματικα χαλάλι της σε εχει αποζημιωσει πολλαπλά τωρα και τα καλυτερα έπονται! Να τη χαίρεσαι!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bettoulina έγραψε:
demmy29 έγραψε:Έγραψα αυτό το θεματάκι με πολλά δάκρυα να κυλάνε στο πρόσωπό μου πριν από κάποιους μήνες! Χάιδευα την κοιλίτσα μου και της τραγουδούσα να μεγαλώσει! Η μικρή εξεταζόταν κάθε δύο εβδομάδες και η ανάπτυξή της έμενε όλο και πιο πίσω... Από μια εβδομάδα, φτάσαμε στις 4!!! Κλάμα και κακό εγώ! Μέχρι την 35η εβδομάδα η μικρή ήταν στην 12η με 10η εκατοστιαία θέση ανάπτυξης! 5 ντόπλερ κάναμε! Το ένα χειρότερο από το άλλο!!! Φτάσαμε στην 1η εκατοστιαία θέση! Υπολειπόμενη ενδομήτρια ανάπτυξη! Η καρδιά μου είχε παγώσει... Ανησυχούσα τόσο πολύ για το παιδάκι μου που κανένα λεπτό της ημέρας δε χαλάρωνα. Στις 36 εβδομάδες μιλήσαμε για επείγον τοκετό καθώς η αιμάτωση περιοριζόταν και το μωράκι μπορούσε από μέρα σε μέρα να χερειαστεί να βγει! Έκανα δυο ενέσεις κορτιζόνης για τα πνευμονάκια της και κάθε μέρα πήγαινα για καρδιοτοκογράφημα! Η γιατρός μου πάντα με χαμόγελο και αισιοδοξία! Είχα ενημερωθεί ότι το βάρος της θα ήταν 2 κιλά περίπου και μάλιστα ότι θα γεννούσα με καισαρική για να μην ταλαιπωρηθεί! Κάθε μέρα που έμενε στην κοιλίτσα μου χαιρόμουν!!! Φτάσαμε στις 37 και 1 μέρα!!! Στις 23/11/'12 πήρα το μωράκι μου αγκαλίτσα, 2100 υγιέστατο! Νευρολογικά και αναπνευστικά έτοιμο! Γλύτωσε η μαχήτριά μου την θερμοκοιτίδα και τη μονάδα! Είναι μικρή, ναι! Είναι τοσοδούλα, ναι! Είναι όμως δυνατή και μαχήτρια! Είναι το παιδάκι μου! Σας τα γράφω γιατί αν κάποια κοπέλα συναντήσει στο μέλλον πρόβλημα σαν το δικό μου, να πάρει κουράγιο, να χαιδέψει την κοιλίτσα της και να χαμογελάσει! Η ενδομήτρια υπολειπόμενη ανάπτυξη θέλει παρακολούθηση, ξεκούραση και νερό! Επίσης πολύ υπομονή!!! Ευχαριστώ τη γιατρό μου που πήρε σωστές αποφάσεις και μου έσωσε το παιδάκι μου! Ευχαριστώ τις φίλες μου από το φόρουμ που κάθε μέρα με στήριζαν στις ξάπλες μου, στα αποκάτω μου, στις αγωνίες μου, στα νεύρα μου!!! Ευχαριστώ την Παναγιά που με βοήθησε και την κρατάω αγκαλιά! Ευχαριστώ τον άντρα μου που είναι ο καλύτερος του κόσμου! Να έχετε όλες καλή ζωή!

demmy..ειναι σαν να εγραψα εγω την ιστορια του μπουμπουκιου μου....4 εβδομαδες μικροτερο στον υπερηχο.νοσοκομεια..doppler..ενεσεις για τα ππευμονακια του.αγχος.κλαμα....βγηκε 2.050.στις 37 εβδομαδες 27.7.12.αλλα ηταν τοσο δυνατη που δεν χρειαστηκε θερμοκοιτιδα....την πηραμε 1935κιλα..αλλα τελος καλα ολα καλα!!τωρα ειναι 4 μηνων..ειναι ακομα λεπτουλα βεβαια..αλλα ετσι ειμαστε εμεις τα κοριτσια..κομψες!!!!
φιλακια και να χαιρεσαι το μπουμπουκι σου!!!!
Πόσο πολύ καταλαβαινόμαστε;;; Το παιδάκι σου είναι ένα κουκλί! Πραγματικά τα ακριβά αρώματα είναι σε μικρό μπουκαλάκι!!! Wink Φιλάκια στη ζουζούνα σου!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
toutounaki έγραψε:Συγκινηθηκα και χαρηκα απίστευτα με την ιστορια σου!Ειναι η κουκλίτσα στο αβαταρ αυτη που σε λαχτάρισε; Πραγματικα χαλάλι της σε εχει αποζημιωσει πολλαπλά τωρα και τα καλυτερα έπονται! Να τη χαίρεσαι!
Αυτή είναι ναι! Η Τοσοδούλα μου! Ευχαριστώ πολύ! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου τα όμορφα! Η μητρότητα έχει κι αυτή με τη σειρά της μεγαλύτερη αγωνία!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις