Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
78 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 78 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 41]

toniach29

toniach29
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΒΕΛΙΝΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!
ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΣΤΙΓΜΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ!!!!

goldangel1990

goldangel1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μακάρι τόνια μου και εσύ το ίδιο...!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

αλλα μέχρι τις 21 αυγούστου θα σπάσει η καρδούλα μου..!!!!

toniach29

toniach29
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
goldangel1990 έγραψε:μακάρι τόνια μου και εσύ το ίδιο...!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

αλλα μέχρι τις 21 αυγούστου θα σπάσει η καρδούλα μου..!!!!
ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ....ΕΓΩ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΝΕΑ ΧΟΡΙΑΚΗ Κ 99.9% ΣΤΙΣ 20 ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΘΑ ΜΕ ΔΕΙ...ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ!!!

goldangel1990

goldangel1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
το είπες στα παιδάκια σου?? Very Happy

toniach29

toniach29
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
goldangel1990 έγραψε:το είπες στα παιδάκια σου?? Very Happy


ΣΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΤΟ ΕΙΠΑ..Ο ΜΙΚΡΟΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΑΚΟΜΑ..ΧΙΧΙ!!!ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΑΜΟΣ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!!! Shocked Shocked Shocked Shocked

goldangel1990

goldangel1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πραγματι,ομως τι ευτυχία...να έχεις 3 κομματάκια σου,που θα σε λατρευούν!!

toniach29

toniach29
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
goldangel1990 έγραψε:πραγματι,ομως τι ευτυχία...να έχεις 3 κομματάκια σου,που θα σε λατρευούν!!

ΠΡΑΓΜΑΤΙ...ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΥΤΥΧΙΑ..ΜΠΟΡΕΙ Η ΖΩΗ ΣΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΣΟΥ...ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΑΣΑ ΣΟΥ Η ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ..
ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΡΙΝ ΦΥΓΕΙ ΤΟ 2012 ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΝΑ ΒΙΩΣΟΥΝ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΗΣ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ

toniach29

toniach29
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΠΑΩ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΩ ΤΟ ΦΑΓΑΚΙ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ Ο ΝΙΚΟΛΑΚΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟΣ...ΚΛΑΨ ΚΛΑΨ
ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΑΚΙ...

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια γεια σας κι απο μένα.. καλορίζικο το νέο θέμα! Έχω χάσει επεισόδια αλλά δυστυχώς διάβασα μόνο 2-3 σελ, τις άλλες δεν προλαβαίνω.. ελπίζω όλες ναστε καλά! Smile

Εμείς δυστυχώς είχαμε άσχημα νέα χθες γιαυτό δεν ξαναμπήκα.. μόλις τα μάθαμε κι αφού είχα τελειώσει τη δουλειά μου, κατεβήκαμε κάτω κ το αρχίσαμε απ'τις μπίρες, μετά κάτσαμε στο μπιτς μπαρ και πιάσαμε τα ποτά, τέλος πάντων κουνουπίδια γυρίσαμε.   Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #56 - Σελίδα 2 911307 Και μόνο που δεν κλαίγαμε δημοσίως κι όλας. Με το που γυρίσαμε να το κλάμμα κι εγώ κι ο άντρας μου...   Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #56 - Σελίδα 2 534787

Μην τα πολυλογώ, βγήκαν τα αποτελέσματα της 1ης εξέτασης που έκανε ο άντρας μου, του καρυότυπου. Δεν είναι φυσιολογικός. Είχε πιθανότητ 1 στα 1000 να γίνει αυτό και ΕΓΙΝΕ!!   Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #56 - Σελίδα 2 585182 Έχει μια μικρή αναστροφή σε ένα χρωμόσωμα. Ψάξαμε να διαβάσουμε τι είναι αυτό, εν ολίγοις σημαίνει ότι, δεν έχει μεν ο ίδιος κανένα πρόβλημα υγείας (πάλι καλά) αλλά όσον αφορά στην τεκνοποίηση, θεωρείται "υπογόνιμος" διότι δεν έχει πρόβλημα μεν στη γονιμοποίηση, ΑΛΛΑ όταν δεν μπορεί να παράγει πάντα, φυσιολογικούς γαμέτες δλδ σπερματοζωάρια. Οι πιθανότητες είναι: 1 φυσιολογικό εντελώς, 1 με αυτήν την ίδια αναστροφή (οπότε και το έμβρυο θα την έχει και αυτό, και θα έχει προβλήματα υγείας + νοητικά προβλήματα) και 2 μη φυσιολογικά εντελώς τα οποία ή θα αποβληθούν (εξ ου και η παλίνδρομη που είχα) ή θα μεγαλώσουν μεν, αλλά με τρισωμίες κλπ οπότε τα διακόπτεις (εξ ου και αυτό που πάθαμε τη 2η φορά).

Τέλος πάντων αυτό σημαίνει ότι μπορεί να χρειαστούν και 7, 8, 10 φορές να μείνω έγκυος για να πετύχουμε 1 εντελώς φυσιολογικό παιδί.   Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #56 - Σελίδα 2 585182 Γιατί ούτε τον φορέα δεν θέλεις, θα έχει και αυτό προβλήματα.

Με εξωσωματική με προεμφυτευτικό έλεγχο, που μας είπανε, και εκεί ενώ έχω φυσιολογικό κύκλο κ.λπ. πάλι θα υπάρχει πρόβλημα διότι από όοοσα ωάρια καταφέρουν να πάρουν χωρίς να χαλάσουν, θα τα γονιμοποιήσουν και όοοοοσα γονιμοποιηθούν, πρέπει να διαλέξουν τα σωστά από τα οποία είπαμε έχουμε πιο πολλές πιθανότητες να είναι λάθος, και από όόοοοοσα είναι ΟΚ, θα πάνε να τα εμφυτεύσουν για να δούμε πόσα θα εμφυτευθούν. ΖΗΣΕ ΜΑΗ ΜΟΥ δλδ. Sad Sad

Πάει παιδιά δεν μας θέλει. Δεν θα κάνουμε ποτέ παιδάκι εμείς.

Κι ο,τι περίμενα πώς και πώς και εγώ η έρμη σαν εσάς να περάσει το 2μηνο και να ξαναρχίσουμε τις προσπάθειες τέλη Σεπτέμβρη, να μπω στη λίστα ΔΕΝ περιμένω, και ναχω αυτή τη γλυκιά αγωνία

ΑΜ ΔΕ!

Κορίτσια είμαι ΧΑΑΑΑΑΑΑΑΛΙΑΑΑΑΑΑ   Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #56 - Σελίδα 2 534787   Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #56 - Σελίδα 2 534787   Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #56 - Σελίδα 2 534787   Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #56 - Σελίδα 2 534787   Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #56 - Σελίδα 2 534787   Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #56 - Σελίδα 2 534787   Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #56 - Σελίδα 2 534787   Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #56 - Σελίδα 2 534787

Εύχομαι να μην συμβεί σε ΚΑΜΙΑ

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
συγγνώμη για το σεντόνι τώρα είδα πόσο μεγάλο ήταν το ποστ. Embarassed

eva34

eva34
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πολυ λυπάμαι Ιόλη.Πραγματικά Sad Sad Sad
Από την άλλη βέβαια θα σου πω να μη χάνεις τις ελπίδες σου.Δεν είναι δα και τόοοοοοοοοσο άσχημα τα πράγματα. Απλά θέλει υπομονή και επιμονή. Δεν έχετε πρόβλημα στειρότητας και θα πρέπει να το θυμάσαι αυτό.¨Όλα τα άλλα θα έρθουν. Ίσως όχι τόσο γρήγορα όσο ποθείς(και αυτός είναι ο λόγος που λυπάμαι) αλλά θα έρθουν.
Έχε πίστη,υπομονή και πεισμα και θα δεις που θα σκάσει και έσενα το μωράκι στην αγκαλιά σου.
Μη στενοχωριέσαι κοριτσάκι   Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #56 - Σελίδα 2 35468   Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #56 - Σελίδα 2 35468   Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #56 - Σελίδα 2 35468

eva34

eva34
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
IoliAtore έγραψε:συγγνώμη για το σεντόνι τώρα είδα πόσο μεγάλο ήταν το ποστ. Embarassed
Dont worry. Καλά έκανες και τα έγραψες για να ξαλαφρώσεις.
Όλα θα πάνε καλά.Θα δεις Wink

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΙΟΛΗ ΜΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ!ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΕΚΛΕΙΣΕΣ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ?ΕΚΕΙ ΣΤΡΕΦΟΝΤΑΙ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘ΄ΟΛΑ ΥΓΙΗ ΚΑΙ Ο ΑΝΕΞΗΓΗΤΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΓΟΝΕΙΣ!ΕΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΑ ΥΓΙΗ ΠΡΟΣ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗ ΕΜΒΡΥΑ ΕΧΕΤΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!ΟΙ ΔΥΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΣΟΥ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΟΥΝ!ΑΠΛΩΣ ΘΕΛΕΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ (ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ) ΣΕ ΠΟΛΥ ΑΡΧΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!!!!   Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #56 - Σελίδα 2 215994

eva34

eva34
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
xaftounaki έγραψε:
toniach29 έγραψε:
ΑΧ ΩΡΑΙΑ!!!
ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΗΜΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΣΙΓΟΥΡΗ ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΑΓΕ Κ ΜΙΑ ΠΙΣΙΝΗ..ΕΙΧΕ ΠΡΗΣΤΕΙ Κ ΠΟΝΟΥΣΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ 15 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟ...Κ ΕΙΧΑ ΣΥΧΡΟΝΩΣ ΠΟΝΑΚΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΑΝ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΕ ΤΡΑΒΑΓΕ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ...Ο ΝΙΚΟΣ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΣΑΝ ΝΑ ΜΠΗΚΕ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΟΥ Κ ΝΑ ΓΛΥΚΑΝΕ (ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΑΓΟΥΛΑΚΑΙ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΨΙΛΟΕΦΥΓΑΝ)...ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΛΕΓΑ ΜΠΑ ΜΩΡΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ...ΕΣΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ?ΠΩΠΩΠ ΛΕΣ ΝΑ ΠΙΑΣΤΗΚΕ ΕΙΣ ΤΗΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΝ??

Εσυ έχεις μάθει αρκετα το σώμα σου μετα απο δυο εγκυμοσύνες οπότε μπορείς να κρίνεις καλύτερα!
Γύρω στο 15 Αύγουστο περιμένω, δεν το βλέπω πολυ πιθανο! Αν και ωορηξια πρέπει να είχα πάνω, Παρασκευή και Σάββατο είχα λίγους πόνους και λίγα υγρα! Εγινε εκείνες τις μέρες και μετα πάλι Τρίτη, θα δείξει! Απλα τώρα δεν νοιώθω ούτε το στήθος μου πρησμενο, ενω τους τελευταίους μήνες απο την ωορηξια μεχρι την περίοδο πρηζοταν!
Αννούλα, τις ίδιες μέρες περίπου ΔΕΝ περιμένουμε.Μακάρι να είναι δώρο της Παναγίας και για τις δυο μας.Χαλαρά και βλέπουμε...
Ερώτηση προς την Τόνια ή όποια ξέρει.Μετά την 13η μέρα που   Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #56 - Σελίδα 2 215994   Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #56 - Σελίδα 2 215994 και είχα εκείνη τη σταγόνα καφέ με το λίιιιιιγο πόνο(για μένα πλέον καραμπινάτη ωορρηξία) από χτες το μεσημέρι έχω αρκετά έντονους πόνους χαμηλά ρε κορίτσια.Είναι αρκετά αισθητοί σε σημείο μέχρι και που πάω να καθήσω να πονάω.΄Ξέρει καμία τί γίνεται;;;Σκέφτηκα μέχρι και μήπως είναι ωορρηξία και έκανα λάθος την πρώτη φορά αλλά να πονάω ένα 24ωρο συνέχεια scratch scratch scratch
Κάτι παθολογικό δεν είναι γιατί έκανα έλεγχο πρόσφατα(πριν 15 μέρες).Ξέρει καμία;;;;;;

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια σας ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνετε..

Δεν απέκλεισα το ενδεχόμενο εξωσωματικής, ίσα ίσα μάλλον για εκεί πάμε. Όμως δεν είναι καθόλου μα καθόλου εύκολο διότι όπως είπα παραπάνω, δυστυχώς τα περισσότερα εμβρυάκια από αυτά που θα καταφέρουν να γονιμοποιηθούν, δεν θα είναι καλά Sad

Είναι μερικοί γιατροί που μας λένε να ξαναδοκιμάσουμε. Οι πιθανότητες ομως είναι εναντίον μας κι εγώ δεν ξέρω κατά πόσον μπορώ να το ξαναπεράσω όλο αυτό..

Κορίτσια πραγματικά ανυπομονούσα να έρθει ο καιρός να γράφω κι εγώ σαν εσάς, να τώρα έχω ωορρηξία, κάναμε προσπάθειες, μου ήρθε δεν μου ήρθε η αλέκα, τέτοια.. Sad

Τώρα γιοκ..

Θα δούμε, δεν είναι κι όλας 100% ότι δεν μπορούμε να κάνουμε παιδί, απλώς ότι θα δυσκολευτούμε ΠΟΛΥ όμως..

Και να φανταστείτε ότι έχω και ενδομητρίωση και τόσα χρόνια πίστευα ότι εγώ θα τόχω το πρόβλημα (στη σύλληψη) έλα μου όμως που είμαι μια χαρά σ' αυτό το θεμα και μας προέκυψε άλλο... Crying or Very sad

Όσο για την εξωσωματική, πιστεύω ότι είναι δύσκολη κ ψυχοφθόρα διαδικασία. Ναι μεν ΑΝ τα καταφέρεις να έχεις 1 καλό εμβρυο μάλλον θαναι οκ μετά, ΑΛΛΑ ώσπου να τοχεις;;

Αφήστε που εμείς έχουμε και πρόβλημα με το βάρος μας. Δεν θα μας βάλουν για εξωσωματική στα κιλά που είμαστε. pig Βάλε και ένα 6μηνο-μην πω χρόνο για να κατέβουμε στο βάρος... άστα... και είμαι και 33μισό.... Crying or Very sad

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εύα δεν ξέρω καθόλου αν αντιστοιχούν οι μέρες σε σένα, αλλά εγώ είχα τέτοιους πόνους τις ημέρες που γινόταν η εμφύτευση. Μου το είπε δλδ η γιατρός ότι μάλλον από αυτό ήταν, όταν τη ρώτησα επειτα.

Δεν ξέρω όμως αν εσένα σου βγαίνουν οι μέρες για να είναι αυτό...;;

eva34

eva34
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
IoliAtore έγραψε:Εύα δεν ξέρω καθόλου αν αντιστοιχούν οι μέρες σε σένα, αλλά εγώ είχα τέτοιους πόνους τις ημέρες που γινόταν η εμφύτευση. Μου το είπε δλδ η γιατρός ότι μάλλον από αυτό ήταν, όταν τη ρώτησα επειτα.

Δεν ξέρω όμως αν εσένα σου βγαίνουν οι μέρες για να είναι αυτό...;;
Η εμφύτευση δε γίνεται 6-12 μέρες μετά τη γονιμοποίηση;;;; Εμένα άρχισε χτες.Δηλαδή 2 μέρες μετά το   Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #56 - Σελίδα 2 215994   Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #56 - Σελίδα 2 215994 .Είναι δυνατόν να συμβαίνει κατι τέτοιο τοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο νωρίς;;;Και το εντυπωσιακό είναι ότι έχει κλείσει τώρα ένα 24ωρο! Shocked



Έχει επεξεργασθεί από τον/την eva34 στις Σαβ Αυγ 04, 2012 2:34 am, 1 φορά

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΙΟΛΗ.
ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ.ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΝΑΦΕΡΕΣ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ? Η ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ?
ΠΛΕΟΝ ΟΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ.ΑΠ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗ ΣΥΛΛΗΨΗ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ.ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΑ ΥΓΕΙΕΙ ΕΜΒΡΥΑΚΙΑ.
ΟΥΤΕ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ.ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟ 33 ΧΡΟΝΩΝ.ΕΔΩ ΑΛΛΕΣ ΜΕΤΑ ΤΑ 40 ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ.
ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΣΕΝΑ.   Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #56 - Σελίδα 2 315810   Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #56 - Σελίδα 2 315810   Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #56 - Σελίδα 2 315810

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΥΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ.ΜΗΠΩΣ ΑΠΛΑ ΚΡΥΣΩΣΕΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΝΑΣ?

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γιάννα σ' ευχαριστώ για την +++ σκέψη!

Δεν ρώτησα τη γιατρό μου ακόμα γιατί είναι διακοπές, ρωτήσαμε όμως ειδικό γενετιστή που εργάζεται σε τμήμα υποβοηθούμενης αναπαραγωγής και μας τα εξήγησε. Είχαμε διαβάσει βέβαια κι από το ίντερνετ.

Κάποια στιγμή θα γίνει, ίσως, αν έχουμε το κουράγιο και το σθένος να δοκιμάζουμε..

Απλώς δεν μπορώ να μην σκεφτώ, ΓΙΑΤΙ ρε γμτ;;!! Στον κύκλο μου ΟΛΕΣ οι κοπέλες, καλά νάναι, μεγάλες-μικρές, μόλις μένουν εγκυούλες, ΤΣΟΥΠ, σε 9 μήνες, με το μωράκι τους!

Προφανώς έμελλε να είμαστε ΕΜΕΙΣ αυτό το ζευγάρι που θα κάνει παιδί σε 5, 6, 7 χρόνια... Sad

Εύα νομίζω πιο γρήγορα παίζει η εμφύτευση... δεν ξέρω, νόμιζα ότι ήταν σε 4-5-6 μέρες από τη σύλληψη. Έχω σβήσει και τις εφαρμογές απτο iPhone που τα γράφανε αναλυτικά..

Μακάρι, στο εύχομαι πάντως νάναι αυτό!!! Wink

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ έγραψε:
ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΣΕΝΑ.   Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #56 - Σελίδα 2 315810   Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #56 - Σελίδα 2 315810   Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #56 - Σελίδα 2 315810

ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ σας ευχαριστώ γι' αυτό!!!   Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #56 - Σελίδα 2 379767

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΒΑΝΑΥΣΟ ΝΑ ΜΕΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΗ 12 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΑΝΑΓΚΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΤΡΩΣΗ?ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗ ΨΥΧΗ ΣΟΥ ΑΥΤΟ?ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΔΥΣΚΟΛΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΘΑ ΚΥΟΦΟΡΕΙΣ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣ ΝΙΝΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΑ!ΜΗ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΔΥΟ!ΕΥΑΚΙ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΕΛΑΦΡΙΕΣ ΚΡΑΜΠΕΣ?ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΟΥ ΖΥΓΩΤΟΥ ΠΡΟΣ ΤΗ ΜΗΤΡΑ ΚΑΙ Η ΠΡΟΣΚΟΛΛΗΣΗ ΣΤΑ ΤΟΙΧΩΜΑΤΑ ΤΗΣ!

eva34

eva34
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ έγραψε:ΕΥΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ.ΜΗΠΩΣ ΑΠΛΑ ΚΡΥΣΩΣΕΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΝΑΣ?
Λες scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch
Πώς κρύωσα όμως;;;;; scratch scratch scratch scratch scratch
Τέλος πάντων. Ότι και αν είναι θα δείξει.Πάντως δε πεθαίνω. Αυτό είναι σίγουρο.Λέτε να είναι κανένα έντερο;;; scratch scratch
Ιόλη μου μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες.Εννοείται πως θέλω να είναι ζουζούνι και όχι κρυωματάκι ή εντεράκι.Τί να πω!!!
Θα σας πω όταν καταλάβω τί συμβαίνει.
Προς το παρόν πάω να φάω τη σαλατούλα μου και το γιουβετσάκι μου(μικρή ποσότητα βέβαια λόγω διατροφής).
Φιλιά

eva34

eva34
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αφρουλα έγραψε:ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΒΑΝΑΥΣΟ ΝΑ ΜΕΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΗ 12 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΑΝΑΓΚΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΤΡΩΣΗ?ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗ ΨΥΧΗ ΣΟΥ ΑΥΤΟ?ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΔΥΣΚΟΛΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΘΑ ΚΥΟΦΟΡΕΙΣ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣ ΝΙΝΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΑ!ΜΗ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΔΥΟ!ΕΥΑΚΙ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΕΛΑΦΡΙΕΣ ΚΡΑΜΠΕΣ?ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΟΥ ΖΥΓΩΤΟΥ ΠΡΟΣ ΤΗ ΜΗΤΡΑ ΚΑΙ Η ΠΡΟΣΚΟΛΛΗΣΗ ΣΤΑ ΤΟΙΧΩΜΑΤΑ ΤΗΣ!
Νιώθω ένα γλυκό πόνο χαμηλά.Όταν περπατάω, όταν πάω να καθήσω.Δε μπορώ να το εξηγήσω.Δε ξέρω αν μπορείτε να καταλάβαιτε τί εννοώ.....

xaftounaki

xaftounaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ιόλη μου λυπάμαι πραγματικά! Μην χάνεις όμως το κουράγιο σου, αφου υπάρχει και η λύση της εξοσωματικης, υπάρχουν πιθανότητες,να μιλήσεις με τους γιατρούς και ισως με κάποιον γενετιστη και θα τη βρείτε τη λύση σίγουρα!
Εμείς είμαστε εδω για να σου συμπαρασταθούμε, δεν μας κουραζεις, μην το ξαναπεις αυτο! Ότι θες εδω είμαστε!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις