Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
77 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 77 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα σε ολες κοριτσια!
ειμαι εγκυος κ σημερα μολις κλεινω τον 7ο μηνα! λογω καποιων μικροπροβληματων....περαμενω ξαπλα στο σπιτι.....αλλα ευτυχως ολα πανε καλα! εχω το εξης προβλημα....θελω να παρακολουθησω μαθηματα ανωδυνου τοκετου....αλλα δυστυχως...δεν μπορω να μετακινηθω απο το σπιτι ωστε να παω να τα παρακολουθησω....κ δυστυχως ρωτησα το κοστος για να ερθει μαια στο σπιτι...κ ειναι αρκετα μεγαλο.....!! επισης ο γιατρος μου δεν εχει δικη του μαια να συνεργαζεται! ηθελα να ρωτησω....ξερετε καποιο site...η καπως να παρακολουθησω ηλεκτρνικα καποια πραγματα...????.για την φροντιδα του μωρου...κ για το θηλασμο...εχω βρει καποια πραγματα.....αυτο ομως που επισης με ενδιαφερει πααααρα πολυ κ δεν εχω βρρει τιποτα ειναι σχετικα με τις αναπνοες κατα την γεννα.....καποιο βιντεακι...η οδηγιες αναπνοων για ανωδυνο τοκετο...(οχι οτι θα ειναι ανωδυνος αλλα εχω ακουσει οτι σε βοηθουν να συγκεντρωνεσαι αυτες οι αναπνοες...)......ξερετε καποιο site....h που μπορω να βρω τετοια βιντεακια???????
ευχαριστω !!

Constantin@

Constantin@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έψαχνα κι εγώ όταν ήμουν έγκυος και δεν είχα βρει απολύτως τίποτα. Πάντως για να μην τρελαίνεσαι, πιστεύω πως αν ακούς τι σου λέει η μαία εκείνη την ώρα και κάνεις τις αναπνοές μαζί της δε θα έχεις πρόβλημα. Οι αναπνοές βασικά βοηθούν το μωράκι όταν έρχονται οι ωδίνες για να μην πέφτουν οι παλμοί του.
Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να γεννήσεις με όσο το δυνατόν λιγότερη ταλαιπωρία.

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου! ειναι το πρωτο μου...κ εχω αγχωθει λιγακι!! δηλαδη....οι μεαιες...του νοσοκομειου...εκεινη την ωρα...σου δινουν οδηγιες??? σε βοηθουν???...πιστευα οτι ισως δεν πολυδινουν σημασια....

odysseia

odysseia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Constantin@ έγραψε:Έψαχνα κι εγώ όταν ήμουν έγκυος και δεν είχα βρει απολύτως τίποτα. Πάντως για να μην τρελαίνεσαι, πιστεύω πως αν ακούς τι σου λέει η μαία εκείνη την ώρα και κάνεις τις αναπνοές μαζί της δε θα έχεις πρόβλημα. Οι αναπνοές βασικά βοηθούν το μωράκι όταν έρχονται οι ωδίνες για να μην πέφτουν οι παλμοί του.
Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να γεννήσεις με όσο το δυνατόν λιγότερη ταλαιπωρία.
και εγω ειχα ρωτησει το γιατρο μου και μου ειχε πει ''δε χρειαζεται αν κανεις επισκληριδιο δε θα πονας και το τι θα κανεισ θα στο λεω εγω΄΄ περισσοτερα δε μπορω να σου πω γιατι τελικα επρεπε να κανω καισαρικη.

φωτεινουλης

φωτεινουλης
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μην αγχωνεσαι κοπελα μου.και εγω επειδη την εβγαλα την εγκυμοσυνη στο κρεβατι δεν μπορεσα να παρακολουθησω μαθηματα ανωδυνου τοκετου.εμενα μου εδειξε ο γιατρος μου πως πρεπει να τις κανω.συγκεκριμενα θυμαμαι μου ελεγε τη στιγμη της συσπασης να κανω σαν να σβηνω μαζεμενα πολλα κερακια συνεχομενα μεχρι να περασει ο πονος!δεν ειναι τιποτα!συγουρα θα ηταν καλο να τα ειχα παρακολουθησει και εγω αλλα θα σου πουνε εκει τι να κανεις.με το καλο!!

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
σας ευχαριστω κοριτσια! θα γεννησω στο μητερα....ξερετε αν εκει οι μαιες βοηθουν στις αναπνοες??? ....θα ρωτησω κ τον γιατρο για αναπνοες...εχεις δικιο κοπελα μου...απλα εχω αγχωθει λιγο λογω της καταστασης....

φωτεινουλης

φωτεινουλης
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ειναι λογικο να εισαι αγχωμενη!!ετσι ημουν και εγω και φανταζομαι ολες!!αλλα η στιγμη της γεννας ειναι μονο η αρχη για μια ολοκληρη ζωη με το μωρακι σου!ειναι μονο λιγες ωρες!!εγω την στιγμη που ποναγα γιατι γεννησα χωρις επισκληριδιο σκεφτομουν ολες τις φιλες μου που εχουν γεννησει και ελεγα αυτες πως τα καταφεραν???χιχι!!τελικα δεν ηταν τιποτα!!!!

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλα ειναι απολυτα λογικο να εισαι αγχωμενη κ σε συνδυασμο με την ακινησια αυτο επιβαρυνεται...η φυση εχει προνοησει για ολα μην ανησυχεις...κανε ο,τι σου λεει η μαια κ θα τα καταφερεις!!!!!!!!!!με το καλο

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
σας ευχαριστω κοριτσια μου!!! ετσι κ εγω....θελω να προσπαθησω να γεννησω χωρις επισκλειριδιο.....δεν ξερω αν τα καταφερω....αλλα θελω να ζησω ολο το θαυμα...χωρις αναισθησια.....κ γιαυτο ηθελα να ξερω τουλαχιστον τις αναπνοες....!! πως το περιμενω.....σαν τρελη μετραω τις μερες!!!!!!!

φωτεινουλης

φωτεινουλης
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
τοτε να σου ευχηθω μια γρηγορη και ευκολη γεννα σαν την δικια μου!!!!

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοιτα εγω ουτε εκανα μαθηματα ουτε κ ειχα σκοπο να κανω γιατι κ εγω ψιλοξαπλα την περασα την εγκυμοσυνη μου.βεβαια τελικα εκανα καισαρικη αλλα μεχρι να αποφασιστει οτι δε μπορουσε να γεννηθει φυσιολογικα κ περασα λιγα πονακια εκανα οτι μου ελεγαν κ ολα ηταν οκ.σε ποιο γεννας;

iridoula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑΣ ΣΕ 2 ΩΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ.ΕΙΧΑ ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ,ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΠΟΛΥ ΣΤΟ ΝΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΝΟΜΑΙ Κ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΨΥΧΡΑΙΜΗ.ΦΑΝΤΑΖΟΜΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΚΕΡΙ ΠΟΥ ΤΟ ΦΥΣΑΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ Κ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΒΗΝΕΙ!!ΜΑΣ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΑΥΤΟ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ.ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΒΟΗΘΑΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ Η ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ,Η ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ,ΟΙ ΣΩΣΤΕΣ ΑΝΑΠΝΟΕΣ Κ Η ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΙΕΣ Κ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΑ Κ-Υ-Ρ-Ι-Ο-Τ-Ε-Ρ-Α ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΤΕΛΕΙΟ ΤΟΚΕΤΟ.ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΗΤΑΝ ΨΗΛΑ,ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΙΑΣΤΟΛΗ,ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙΠΟΤΑ!!!ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΑ ΟΛΟΥΣ ΑΦΩΝΟΥΣ!!ΕΝΝΟΩ ΜΕΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ,ΤΙΣ ΜΑΙΕΣ Κ.Λ.ΜΕΤΑ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ!ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΙΟ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ(ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΕΝΝΟΙΑ)Κ ΤΗΝ ΠΙΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΣΤΓΜΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ!!!!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΙΓΡΑΨΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ!!!ΤΟΣΟ ΤΕΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ!!!ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ!!

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
στο μητερα γενναω....! αληθεια εε??? σας ευχαριστω κοριτσια! μακαρι ολα να πανε καλα...!!! ανυπονομω σαν τρελη!!! κ μονο που την νοιωθω να στριφογυρναει...νοιωθω ευτυχια....που να την παρω κ αγκαλιτσα...!!!! απλα ηθελα να νοιωσω οοολη τη διαδικασια χωρις παρεμβολες απο αναισθησιες.....αλλα θα δειξει....

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μακαρι!!!σου το ευχομαι

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ρε Βαρβάρα μπαίνεις στον όγδοο; Πως πέρασε έτσι ο καιρός? Πω πω! Με το καλό κορίτσι μου! Όλα να έρθουν όπως τα θες! Φιλάκια!

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
σε ευχαριστω δημητρουλα μου! ναι ναι....ασε...αερας περασε ο καιρος....!!!!!! κ οσο πλησιαζει ο καιρος....τοσο πιο πολυ αγχωνομαι!!! μακαρι κοριτσια να πανε ολα καλα....σας ευχαριστω ολες! οσο για τις αναπνοες.....ελπιζω να τα καταφερω....

Constantin@

Constantin@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
barbie! έγραψε:σας ευχαριστω κοριτσια μου!!! ετσι κ εγω....θελω να προσπαθησω να γεννησω χωρις επισκλειριδιο.....δεν ξερω αν τα καταφερω....αλλα θελω να ζησω ολο το θαυμα...χωρις αναισθησια.....κ γιαυτο ηθελα να ξερω τουλαχιστον τις αναπνοες....!! πως το περιμενω.....σαν τρελη μετραω τις μερες!!!!!!!

Είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις, με ή χωρίς επισκληρίδιο. Εγώ έκανα και με βοήθησε να προχωρήσει η διαστολή γρήγορα, αλλά μετά η μπουμπού μου ερχόταν κοιτώντας προς τα πάνω, ενώ κανονικά πρέπει να κοιτάνε προς τα κάτω τα μωράκια, και δεν μου έκαναν άλλη δόση. Και πάλι τα κατάφερα. 2,5 ώρες εξωθήσεις, εξαντλήθηκα, πόνεσα τρελά, αλλά γέννησα φυσιολογικά. Έχουμε πολλές αντοχές...θα τα καταφέρεις!

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Constantin@ έγραψε:
barbie! έγραψε:σας ευχαριστω κοριτσια μου!!! ετσι κ εγω....θελω να προσπαθησω να γεννησω χωρις επισκλειριδιο.....δεν ξερω αν τα καταφερω....αλλα θελω να ζησω ολο το θαυμα...χωρις αναισθησια.....κ γιαυτο ηθελα να ξερω τουλαχιστον τις αναπνοες....!! πως το περιμενω.....σαν τρελη μετραω τις μερες!!!!!!!

Είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις, με ή χωρίς επισκληρίδιο. Εγώ έκανα και με βοήθησε να προχωρήσει η διαστολή γρήγορα, αλλά μετά η μπουμπού μου ερχόταν κοιτώντας προς τα πάνω, ενώ κανονικά πρέπει να κοιτάνε προς τα κάτω τα μωράκια, και δεν μου έκαναν άλλη δόση. Και πάλι τα κατάφερα. 2,5 ώρες εξωθήσεις, εξαντλήθηκα, πόνεσα τρελά, αλλά γέννησα φυσιολογικά. Έχουμε πολλές αντοχές...θα τα καταφέρεις!


αχ μακαρι μακαρι κοπελα μου!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις