Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 39, 40, 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 40 από 41]

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σας ευχαριστώ πολύ για την αγάπη σας όλες.Αντε με το καλό να έρχονται ολα τα μικρούλια ένα ένα

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κωνσταντινα μου δεν το ηξερα.. ειχες προχωρημενη εγκυμοσυνη;

αντε με το καλο να φερεις στο κοσμο το νινακι σου! σου ευχομαι οτι καλυτερο

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημέρα κορίτσια μου!Όλα καλά για τις περισσότερες από οτι διαβάζω!Τα ψιλοπονάκια είναι μέσα στο πρόγραμμα πια.Ξεκούραση και χαλάρωση για όλες μας πρέπει,και να αποφεύγουμε τη ζέστη αυτές τις μέρες.Η γιατρός μου μου επισημαίνει ιδιαίτερα έντονα οτι περισσότερο την απασχολεί ο καύσωνας για τις συσπάσεις παρά η μετακίνση πχ με το αυτοκίνητο απο εδώ και από εκει..

Χριστινάκι τα έπιπλα της μπέμπας σου είναι καταπληκτικά!!Να τα χαρείτε εύχομαι!

Κωνσταντίνα μου φαντάζομαι ότι θα είσαι σε φοβερή ένταση μέχρι το άλλο σ/κ τώρα που το έμαθες!!Γιατί σε προγραμμάτισε όμως?Συγγνώμη αλλά έχω χάσει επεισόδια και δν ξέρω τι έχει προηγηθεί..

Εγώ ακόμα έχω λίγο αίμα.Πήγα το πρωί για αιματος και ουρων (παρεμπιπτόντως και εμένα με βάζει να κάνω κάθε μήνα),αλλά μου ειχε πει κ άλλες αιματολογικές να κάνω,που όμως επειδη ημουν στο αμάξι οταν τις έλεγε,τις ξέχασα..Οπότε θα ξαναπάω αναπόφευκτα από Δευτέρα να με ξανατρυπήσουν.
Από χτες εντωμεταξύ που μου είπε για το χαμηλό αμνιακό υγρό,προσπαθώ να προσέχω αν βγάζω υγρά αλλά δε μπορώ να καταλάβω ρε γαμώτο.Ναι μεν το σερβιετάκι κατά τη διάρκεια της μέρας βρέχεται,αλλά δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό,αν είναι ιδρώτας ή κάτι τέτοιο.Πάντως καμμιά αξιοπρόσεχτη πλημμύρα δεν έχω..! Shocked

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πηνελοπη μου ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 40 417472 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 40 417472 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 40 417472

Χριστινα μου τελεια τα επιπλακια καλωριζικα!!! βρε Χριστινα ξερεις τπτ εσυ για την joannoua απο τοτε που ειπε οτι παει να γεννησει δεν εχει ξαναμπει ...

Κωνσταντινα αντε με το καλο θα τα πουμε βεβαια και τοτε .... να εισαι ηρεμη !!!

Εμη νομιζω οτι εισαι καλημενη με τα πιτζαμακια και το νυχτικουλι

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
emilou έγραψε:εγω μια νυχτικια εχω παρει και 4 πυζαμες... λετε πρεπει να παρω να εχω κι αλλη?

δε νομιζω να χρειαζεσαι κατι αλλο! στο κατω κατω και αυτο που σκεφτομαι εγω, αν μη τυχον και τις λερωσουμε, τις δινουμε σε μανουλα / πεθερα κτλ κτλ μας τις πλενουν και τις φερνουν την επομενη μερα. δεν ειναι το τελος τ κοσμου

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ινακι μου για την κυπρια κοπελα λες ετσι; αγαπη μου και εγω ανησυχω παρα πολυ για την Ιωαννα.. παντα εμπαινε και ξαφνικα χαθηκε.. τις εστειλα μηνυματα και τιποτα.. δεν απανταει.. και δυστυχως το τηλεφωνο της δεν το εχω γιατι μιλουσαμε παντα φεις και δεν της το ζητησα.. κακως..

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
konstantina έγραψε:
Kristinaki έγραψε:

Κωνσταντινα μου τελεια!! προετοιμαστου ψυχολογικα τωρα, αλλα μην αγχωθεις. αλλα γιατι θα γεννησεις πιο νωρις; λογω συσπασεων; θα κανεις καισαρικη ετσι;

λόγο παλαιοτέρου ιστορικού ενδομήτριος θάνατος στο πρώτο μου παιδάκι και πρόωρο τοκετό στην 36η εβδομάδα στο αγοράκι μου.Θα γεννήσω με καισαρική και απο οτι μου είπε με επισκληριδιο


Λυπάμαι πολύ κοπέλα μου για την απώλεια.Δεν το ήξερα,συγγνώμη..

Επίσης είχα την εντύπωση ότι από την 36η βδομάδα δεν θεωρείται πρόωρος ο τοκετός..Από ποια βδομάδα τελικά είναι οκ τα πράγματα?

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kat3r1na έγραψε:
Από χτες εντωμεταξύ που μου είπε για το χαμηλό αμνιακό υγρό,προσπαθώ να προσέχω αν βγάζω υγρά αλλά δε μπορώ να καταλάβω ρε γαμώτο.Ναι μεν το σερβιετάκι κατά τη διάρκεια της μέρας βρέχεται,αλλά δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό,αν είναι ιδρώτας ή κάτι τέτοιο.Πάντως καμμιά αξιοπρόσεχτη πλημμύρα δεν έχω..! Shocked
δεν δοκιμαζεις να εισαι μια μερσ χωρις σερβιετακι για να καταλαβεις καλυτερα την υφη και την ποσοτητα τους?

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κατερινακι μου ολα θα πανε καλα μην στεναχωριεσε....για να δεις αμα χανεις υγρα κανε το εξης που μου εκαναν εμενα στην κλινικη οταν νομιζα οτι σπασανε μου βαλανε χαρτι στο εωρουχο ξαπλωσα και μου ειπανε να βηξω 4-5 φορες δεν θυμαμαι ακριβως ...ετσι θα δεις γιατι με το σερβιετακι δεν βλεπεις......καντο δεν εχεις να χασεις κατι αμα εχεις και χρωματιστο χαρι θα εισαι sou ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 40 215994 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 40 215994 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 40 215994 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 40 215994 perrrrrrrrrrrrrrrrrr

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
emilou έγραψε:
kat3r1na έγραψε:
Από χτες εντωμεταξύ που μου είπε για το χαμηλό αμνιακό υγρό,προσπαθώ να προσέχω αν βγάζω υγρά αλλά δε μπορώ να καταλάβω ρε γαμώτο.Ναι μεν το σερβιετάκι κατά τη διάρκεια της μέρας βρέχεται,αλλά δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό,αν είναι ιδρώτας ή κάτι τέτοιο.Πάντως καμμιά αξιοπρόσεχτη πλημμύρα δεν έχω..! Shocked
δεν δοκιμαζεις να εισαι μια μερσ χωρις σερβιετακι για να καταλαβεις καλυτερα την υφη και την ποσοτητα τους?
Στο μυαλό μου είσαι γιατί αυτό αποφάσισα να κάνω σήμερα..

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κατερινακι μου γεια σου.. τι πρεπει να κανεις για το αμνιακο υγρο; σου ειπε να προσεξεις κατι; αληθεια εισαι η πρωτη κοπελα που ακουω κατι τετοιο.. αλλα οπως σου ειπα και χθες ειμαστε πλεον στην τελικη ευθεια και ετσι δεν πρεπει να αγχωνεσαι ολα θα πανε καλα.. Τα επιπλακια τα περιμενω πως και πως η αληθεια¨) αχχχ κοριτσακια πως αλλαζουν οι προτεραιοτητες μας, ειναι απιστευτο!

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kristinaki έγραψε:Ινακι μου για την κυπρια κοπελα λες ετσι; αγαπη μου και εγω ανησυχω παρα πολυ για την Ιωαννα.. παντα εμπαινε και ξαφνικα χαθηκε.. τις εστειλα μηνυματα και τιποτα.. δεν απανταει.. και δυστυχως το τηλεφωνο της δεν το εχω γιατι μιλουσαμε παντα φεις και δεν της το ζητησα.. κακως..

ναι γι αυτην λεω ... περασε μηνας και τπτ !!! μακαρι να ειναι ολα καλα !

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κατερινιω εγω ξερω απο την 37η βδομαδα δε θεωρειται προωρος ο τοκετος

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
inakriti έγραψε:
Kristinaki έγραψε:Ινακι μου για την κυπρια κοπελα λες ετσι; αγαπη μου και εγω ανησυχω παρα πολυ για την Ιωαννα.. παντα εμπαινε και ξαφνικα χαθηκε.. τις εστειλα μηνυματα και τιποτα.. δεν απανταει.. και δυστυχως το τηλεφωνο της δεν το εχω γιατι μιλουσαμε παντα φεις και δεν της το ζητησα.. κακως..

ναι γι αυτην λεω ... περασε μηνας και τπτ !!! μακαρι να ειναι ολα καλα !

θα προσπαθησω να την εντοπισω Ινακι.. μακαρι απλα να μην εχει ιντερνετ...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Kristinaki στις Παρ Αυγ 24, 2012 7:25 am, 1 φορά

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
letitsa έγραψε:κατερινακι μου ολα θα πανε καλα μην στεναχωριεσε....για να δεις αμα χανεις υγρα κανε το εξης που μου εκαναν εμενα στην κλινικη οταν νομιζα οτι σπασανε μου βαλανε χαρτι στο εωρουχο ξαπλωσα και μου ειπανε να βηξω 4-5 φορες δεν θυμαμαι ακριβως ...ετσι θα δεις γιατι με το σερβιετακι δεν βλεπεις......καντο δεν εχεις να χασεις κατι αμα εχεις και χρωματιστο χαρι θα εισαι sou ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 40 215994 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 40 215994 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 40 215994 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 40 215994 perrrrrrrrrrrrrrrrrr

Λετίτσα σε ευχαριστώ για τη συμβουλή.Θα το εφαρμόσω σίγουρα!

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τινι 2000κλ ειναι πολυ καλα για την εβδομάδα σου.
βυκακι χρονια πολλα να τα εκατοστισεις: ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 40 130627 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 40 130627
χριστινα με το καλο να τα χαρει τα πραγματάκια που διαλέξατε για το μωρακι σας.
Κωνσταντίνα αντε με το καλό εγω δεν ξερω δεν αισθάνομαι έτυμη για γεννά εχω ακομη βεβαία, με χει πιάσει ενα ανχος δεν θελω να γεννησω φοβαμαι. σημερα εχω γιατρο το απογευμα αντε να δω το μωρακι μου εχω ενα μηνα και 5 μερες να το δω.

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Το ειχα ξανά γράψει πριν μερικούς μήνες εχω ερυθηματωδη λύκο και μια μορφή θρομβοφιλιας,μαζι με δικερο μήτρα η εγκυμοσύνη μου ειναι υψηλού κινδύνου.Ετσι κι ο γιατρός θεωρεί καλύτερο να το πάρουμε με το που θα μπω στον μηνά μου .
Κατερίνα 36 η μπαίνουμε στον μήνα μας αλλά καλό είναι να πάρει και κάποιες ημέρες απο τον ένατο.Εγω πάντως το γιο μου 36 και 1 που γέννησα ηταν μια χαρά 2810 αρα νομίζω οτι δεν ειναι πρόβλημα αν κάποιο παιδάκι γεννηθεί τότε.
Οσο για τα κιλά του μωρού σου μην φοβάσαι αυτό το μήνα θα δεις οτι θα πάρει αρκετά απο εδω και κάτω παίρνουν και 250 γραμμάρια την εβδομάδα

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kristinaki έγραψε:Κατερινιω εγω ξερω απο την 37η βδομαδα δε θεωρειται προωρος ο τοκετος

Πώωωωωπω Χριστινάκι με ξενέρωσες!!Νόμιζα πώς μου έμεναν μόνο δυο βδομάδες επιφυλακής!!χεχεχεχε δεν πειράζει,τί να γίνει!
Με το υγρό από οτι είπε ο γιατρός συμβαίνει το εξής.Τα επίπεδά του φυσιολογικά μειώνονται όσο περνάει ο καιρός,και φτάνουμε στα κατώτερα φυσιολογικά γύρω στην 40η βδομάδα.Αυτός είναι κ ένας από τους λόγους που δεν παρατείνονται οι κυήσεις μετά τις 40 βδομάδες.Εμένα αυτή η μείωση άρχισε πρόωρα.Ίσως να φταίει ότι παράλληλα έχω και πρόωρα γερασμένο πλακούντα (φτάσαμε σχεδόν στη φάση ΙΙΙ,η οποία συμβαίνει κανονικά και αυτή γύρω στις 40 βδομάδες.)Όπως και να έχει δεν γίνεται κάτι,δεν ξαναγεμίζει το μπαλόνι δλδ!!Απλά θα γτο παρακολουθούμε και θα πράξουμε ανάλογα.Οκ, το πολύ πολύ να γεννήσουμε πρόωρα.Το έχω αποδεχτεί πλέον,και δε με ενοχλεί από τη στιγμή που το μπεμπε αναπτύσσεται κανονικά..

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kat3r1na έγραψε:
Kristinaki έγραψε:Κατερινιω εγω ξερω απο την 37η βδομαδα δε θεωρειται προωρος ο τοκετος

Πώωωωωπω Χριστινάκι με ξενέρωσες!!Νόμιζα πώς μου έμεναν μόνο δυο βδομάδες επιφυλακής!!χεχεχεχε δεν πειράζει,τί να γίνει!
Με το υγρό από οτι είπε ο γιατρός συμβαίνει το εξής.Τα επίπεδά του φυσιολογικά μειώνονται όσο περνάει ο καιρός,και φτάνουμε στα κατώτερα φυσιολογικά γύρω στην 40η βδομάδα.Αυτός είναι κ ένας από τους λόγους που δεν παρατείνονται οι κυήσεις μετά τις 40 βδομάδες.Εμένα αυτή η μείωση άρχισε πρόωρα.Ίσως να φταίει ότι παράλληλα έχω και πρόωρα γερασμένο πλακούντα (φτάσαμε σχεδόν στη φάση ΙΙΙ,η οποία συμβαίνει κανονικά και αυτή γύρω στις 40 βδομάδες.)Όπως και να έχει δεν γίνεται κάτι,δεν ξαναγεμίζει το μπαλόνι δλδ!!Απλά θα γτο παρακολουθούμε και θα πράξουμε ανάλογα.Οκ, το πολύ πολύ να γεννήσουμε πρόωρα.Το έχω αποδεχτεί πλέον,και δε με ενοχλεί από τη στιγμή που το μπεμπε αναπτύσσεται κανονικά..

αγαπη μου ακριβως αυτο θα σου ελεγα και εγω. απο τη στιγμη που το μωρακι αναπτυσσεται δεν εχεις τιποτα να φοβασαι! επισης ο γιατρος μου ειπε οτι τα μωρακια που γεννιουνται πανω απο 2 κιλα θα ειναι μια χαρα. το πολλυ πολλυ να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλια πιο νωρις λοιπον !!! ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 40 215994 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 40 215994

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
konstantina έγραψε:Το ειχα ξανά γράψει πριν μερικούς μήνες εχω ερυθηματωδη λύκο και μια μορφή θρομβοφιλιας,μαζι με δικερο μήτρα η εγκυμοσύνη μου ειναι υψηλού κινδύνου.Ετσι κι ο γιατρός θεωρεί καλύτερο να το πάρουμε με το που θα μπω στον μηνά μου .
Κατερίνα 36 η μπαίνουμε στον μήνα μας αλλά καλό είναι να πάρει και κάποιες ημέρες απο τον ένατο.Εγω πάντως το γιο μου 36 και 1 που γέννησα ηταν μια χαρά 2810 αρα νομίζω οτι δεν ειναι πρόβλημα αν κάποιο παιδάκι γεννηθεί τότε.
Οσο για τα κιλά του μωρού σου μην φοβάσαι αυτό το μήνα θα δεις οτι θα πάρει αρκετά απο εδω και κάτω παίρνουν και 250 γραμμάρια την εβδομάδα

πώπω δε το είχα διαβάσει καν ρε Κωνσταντίνα,χίλια συγγνώμη.Να υποθέσω ότι αποτέλεσε μεγάλη απόφαση και δοκιμασία το να κάνεις μωράκι?
Όλα καλά εύχομαι λοιπόν για την άλλη βδομάδα!Άντε,να μας βάλεις στο κλίμα και εμάς τις υπόλοιπες!!

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Άντε κων/να με το καλο κοριτσάκι!!! Σκέψου ότι σε λίγο θα κρατάς αγκαλιά το αγγελουδι σου!!! Τα ψώνια απο σήμερα αποφάσισα να τα αφήσω για μετα τον γιατρο.. Γιατί μόλις περπατησα λίγο, να ξανά ο πόνος.. Μόνο αύριο θα πάω να πάρω ένα δωράκι για 1 νεογέννητο κ τέλος.
Κορίτσια κ εμένα η Μαια μου μου είπε ότι μόλις μπω στις36 εβδ μπορώ να γέννησω χωρίς κίνδυνο..

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
konstantina έγραψε:Το ειχα ξανά γράψει πριν μερικούς μήνες εχω ερυθηματωδη λύκο και μια μορφή θρομβοφιλιας,μαζι με δικερο μήτρα η εγκυμοσύνη μου ειναι υψηλού κινδύνου.Ετσι κι ο γιατρός θεωρεί καλύτερο να το πάρουμε με το που θα μπω στον μηνά μου .
Κατερίνα 36 η μπαίνουμε στον μήνα μας αλλά καλό είναι να πάρει και κάποιες ημέρες απο τον ένατο.Εγω πάντως το γιο μου 36 και 1 που γέννησα ηταν μια χαρά 2810 αρα νομίζω οτι δεν ειναι πρόβλημα αν κάποιο παιδάκι γεννηθεί τότε.
Οσο για τα κιλά του μωρού σου μην φοβάσαι αυτό το μήνα θα δεις οτι θα πάρει αρκετά απο εδω και κάτω παίρνουν και 250 γραμμάρια την εβδομάδα

Κ εγω Κωνσταντινα μου δεν το γνωριζα, μαλλον δεν το παρακολουθουσα το φορουμ τοτε... τα καλυτερα ευχομαι, αυτο που εχει σημασια τωρα ειναι οτι σε μια εβδομαδα θα κρατας αγκαλια το μωρακι σου και θα το χαιρεστε με την υπολοιπη οικογενεια!!!

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν πειράζει Κατερίνα μου ολα καλά.
Πραγματικά ήταν πολύ μεγάλη απόφαση αφού είδη έχω ενα παιδάκι, απλά ηταν θέμα χρόνου να το πάρω απόφαση απο την στιγμή που το πήρα δεν με σταματούσε τίποτα,Αν σκεφτούμε οτι υπάρχουν περιπτώσεις γυναικών με πολύ μεγαλύτερα προβλήματα υγείας που ταλαιπωρούνται πολύ περισσότερο απο εμένα εγώ δεν έκανα τίποτα.Να σου πω και κατι το αξίζει ειναι πραγματικά οτι ποιο όμορφο εχω ζήσει στην ζωή μου κι ας ταλαιπωρήθηκα με διαφορά φάρμακα που παίρνω.
Τα παιδιά μας είναι όλη μας η ζωή.

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ANNAST έγραψε:Άντε κων/να με το καλο κοριτσάκι!!! Σκέψου ότι σε λίγο θα κρατάς αγκαλιά το αγγελουδι σου!!! Τα ψώνια απο σήμερα αποφάσισα να τα αφήσω για μετα τον γιατρο.. Γιατί μόλις περπατησα λίγο, να ξανά ο πόνος.. Μόνο αύριο θα πάω να πάρω ένα δωράκι για 1 νεογέννητο κ τέλος.
Κορίτσια κ εμένα η Μαια μου μου είπε ότι μόλις μπω στις36 εβδ μπορώ να γέννησω χωρίς κίνδυνο..

Ποτε εχεις ξανα γιατρο? Σημερα? Αντε επιτελους αποφασισες να ξεκουραστεις λιγακι!!!!!

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κωνσταντινα μου σε μια βδομαδα θα εχεις το μωρακι σου! Αντε με το καλο! Αυτες οι μερες δε θα περνανε με τιποτα μεχρι να γεννησεις!!!Smile

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 40 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 39, 40, 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις