Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
107 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 107 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26ΧΩΡΙΣ ΠΕΘΕΡΑ......!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΧΩΡΙΣ ΠΕΘΕΡΑ......!!!! Παρ Αυγ 24, 2012 6:12 am

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ πάντως προς το παρών χαίρομαι πολύ που έχω πεθερά.Καμιά φορά μπορει να πει κάτι που δε μου αρέσει,αλλά από την άλλη χαίρομαι που ότι είναι το λέει απ'ευθείας μπροστά μου και αυτό να πω την αλήθεια το εκτιμώ και με κάνει να μην της κρατάω κακία.Η αλήθεια είναι ότι προχτές με συγκίνησε αφάνταστα.Διότι έβγαλα το γυψονάρθηκα από το χέρι μου μετά από 6 εβδομάδες και έτυχε να πάμε σπίτι της,μένει σε άλλη πόλη.Μόλις μπαίνω μέσα στο σπίτι και με βλέπει κάνει το σταυρό της και λέει δόξα το Θεό που δε θα κάνεις τη νύφη παιδί μου με το γύψο και μετά με παίρνει αγκαλιά και μου λέει σου εύχομαι να να μη σου τύχει ξανά τίποτα που να σε στεναχωρήσει και να σε πονέσει ,μου σκάει και ένα φιλί στο μάγουλο που κόντεψα να βάλω τα κλάμματα. Very Happy Very Happy
Η αλήθεια είναι ότι οι ισορροπίες είναι δύσκολες, αλλά δε μπαίνω στη διαδικασία να αναλωθώ σε πράγματα που δε μου δημιουργούν πρόβλημα στη σχέση μου.Κάνοντας αυτό να αφήνω κάποια πράγματα να περνάνε έτσι δε βάζω και τον άντρα μου στη διαδικασία να υπερασπιστεί κανένα και βλέπει κάποια πράγματα γρηγορότερα.Αυτά από μένα φιλια

27ΧΩΡΙΣ ΠΕΘΕΡΑ......!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΧΩΡΙΣ ΠΕΘΕΡΑ......!!!! Παρ Αυγ 24, 2012 7:52 am

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:η δικη μου πεθερα ειναι απαραδεκτη...δε χαιρομαι καθολου που την εχω...σας ζηλευω τρομερα το λεω κι ας ακουγεται κακο...αλλα κακο ακουστηκε κι οταν ειπε για την εγκυμοσυνη μου "τωρα ειναι ευχαριστα αυτα τα νεα?" Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked και ηρθε να δει το εγγονι της οταν αυτο εγινε 35 ημερων..........
και τωρα αυτη ειναι γιαγια?! λεω εγω...μηπως να την στειλεις καπου μακρια να εισαι οκ....
ilvii έγραψε:wow!!
μακάρι να είχα και εγώ μια τέτοια πεθερά όπως την περιγράφεται πεθερά-φιλη
ΠAPA αυτό που εχω πάντως πιστεύω πως αν είσαι μακριά οι σχέσει θα είναι καλές το να μένεις μαζί είναι ότι χειρότερο εδώ τσακωνόμαστε με την μαμα μας όχι την πεθερά που στην τελική δεν την έχουμε τίποτα
αλλά όπως και να χουν τα πράγματα δυστυχώς με έχει κάνει η ίδια η πεθερά μου να είμαι αρκετά αρνητική στο όλο θέμα και να σας ζηλεύω(μεγάλη κακιά)
ειδες μωρε τι κανουνε?! δενσκεφτονται ορισμενοι ανθρωποι.....

bou-boukitsa έγραψε:
Ευάκι έγραψε:

ε καλα την αδικουμε λιγο εδω...το τριτο μου παιδι ειναι!αφου πηρε ονομα ο πεθερος στο πρωτο κι αυτη στο δευτερο ε τι θα γινει καθε φορα που θα γεννοβολαω θα ερχεται να βλεπει το μωρο????ασε που αυτο δε θα εχει ονομα απο το σοι της.... cyclops cyclops cyclops cyclops cyclops cyclops cyclops cyclops cyclops cyclops Razz


ΧΑΧΑ τα καλά τα δικά μας και εσείς ε???

και εμένα ενω είχα βάλει το όνμα της , στο επόμενο που είχε όνομα από εμενα ούτε καν πάτησε στην βαφτιση...4 μηνων το είδε πρωτη φορα το παιδι..


καλά η κοπελα που άνοιξε το θεμα????

μας δουλευεις τωρα ??? κατσε εκει στην ησυχία σου!!! και ευχαρίστησε το Θεο που σου έκανε τόσο μεγαλο δώρο να την έχει κοντά του!!!

Οσο για τα καλα λογια...φυσικό ειναι για όλους τους πεθαμενους λενε πως ηταν ΄΄χρυσοι άνθρωποι ΄΄ κλπ...

ειναι δυνατόν να σου λεγανε αν ηταν ΄΄στιργγλα ΄΄ πχ?? δεν θα τολμούσε κανεις!!

μπουμπουκιτσα ναι υπαρχουν και καλες πεθερες.δεν ειναι ολες σαν την δικια σου! -πλακα κανω-λοιπον σε οσες απαντησα κανονιστε να πιουνε καφεδακιοι πεθερες,....ωρε θαψιμο λ εμε!

28ΧΩΡΙΣ ΠΕΘΕΡΑ......!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΧΩΡΙΣ ΠΕΘΕΡΑ......!!!! Παρ Αυγ 24, 2012 7:57 am

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και τωρα στην δικια μου πεθερα....
με αγαπαει σαν κορη της.μου εχει σταθει απιστευτα. τι να κραταει το παιδι οποτε θελω και για οσο θελω,τι να μαςβοηθαει οικονομικα-οσο μπορει-,τι να ερχεται για γενικη, ενταξει ουτε μανα μου να ηταν.ομως...εχει ενα κακο.ειναι αγυριστο ηπειρωτικο κεφαλι.ετσι και αποφασισει κατι,δεν αλαλζει γνωμη με τιποτα λεμε.α και δεν σεβεται την διαφορετικοτητα ενος αλλου ανθρωπου.αυτα! Very Happy

29ΧΩΡΙΣ ΠΕΘΕΡΑ......!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΧΩΡΙΣ ΠΕΘΕΡΑ......!!!! Κυρ Αυγ 26, 2012 10:46 pm

xrisili

xrisili
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bou-boukitsa έγραψε:
Ευάκι έγραψε:

ε καλα την αδικουμε λιγο εδω...το τριτο μου παιδι ειναι!αφου πηρε ονομα ο πεθερος στο πρωτο κι αυτη στο δευτερο ε τι θα γινει καθε φορα που θα γεννοβολαω θα ερχεται να βλεπει το μωρο????ασε που αυτο δε θα εχει ονομα απο το σοι της.... cyclops cyclops cyclops cyclops cyclops cyclops cyclops cyclops cyclops cyclops Razz


ΧΑΧΑ τα καλά τα δικά μας και εσείς ε???

και εμένα ενω είχα βάλει το όνμα της , στο επόμενο που είχε όνομα από εμενα ούτε καν πάτησε στην βαφτιση...4 μηνων το είδε πρωτη φορα το παιδι..


καλά η κοπελα που άνοιξε το θεμα????

μας δουλευεις τωρα ??? κατσε εκει στην ησυχία σου!!! και ευχαρίστησε το Θεο που σου έκανε τόσο μεγαλο δώρο να την έχει κοντά του!!!

Οσο για τα καλα λογια...φυσικό ειναι για όλους τους πεθαμενους λενε πως ηταν ΄΄χρυσοι άνθρωποι ΄΄ κλπ...

ειναι δυνατόν να σου λεγανε αν ηταν ΄΄στιργγλα ΄΄ πχ?? δεν θα τολμούσε κανεις!!

χαχαχα καλημέρα!!! αχ με έκανες και γέλασα..
η αλήθεια είναι αυτή..για κανένα πεθαμένο δεν λένε ότι ήταν κακός άνθρωπος..
εμένα η πεθερά μου είχε πρόβλημα ούτως ή άλλως και δεν θα μπορούσαμε να συννενοηθούμε αλλά θα ήθελα και εγώ όπως είπε η κοπέλα παραπάνω μία πεθερά φίλη..
Το κακό είναι ότι εγώ μένω μακρία και τους γονείς μου και τον πεθερό μου τον βλέπω ελάχιστα.. πόσο μάλλον το παιδάκι μου όταν αποφασίσω να κάνω δεν θα τους βλέπει καθόλου..

30ΧΩΡΙΣ ΠΕΘΕΡΑ......!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΧΩΡΙΣ ΠΕΘΕΡΑ......!!!! Κυρ Αυγ 26, 2012 10:51 pm

xrisili

xrisili
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χαίρομαι με τα κορίτσια που έχουν καλές πεθερές και πεθερούς...είναι τυχερές πραγματικά...έχω ακούσει τα άπειρα εδώ στην Κρήτη..η αδερφή μου μένει με τα πεθερικά της μέχρι να φτιάξουν το σπίτι τους..άστε ο χαμός ο ίδιος....!!! "πάλι άνοιξες την τηλεώραση??" "καίει ρεύμα" περνάει ένα βασανοστήριο...!!! οπότε να τους φιλάτε τα χέρια...

31ΧΩΡΙΣ ΠΕΘΕΡΑ......!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΧΩΡΙΣ ΠΕΘΕΡΑ......!!!! Κυρ Αυγ 26, 2012 10:58 pm

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμενα τα πεθερικα ειναι στην κρητη. Μετα το γαμο μετακομισαν μονιμα εκει. Η πεθερα ειναι καλος ανθρωπος και διακριτικος. Τη βλεπω 4-5 φορες το χρονο οταν ερχεται αθηνα η παμε Χανια.. Δε θα θελα να τους ειχα κοντα παντως. Απο μακρια κ αγαπη που λενε...

32ΧΩΡΙΣ ΠΕΘΕΡΑ......!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΧΩΡΙΣ ΠΕΘΕΡΑ......!!!! Κυρ Αυγ 26, 2012 11:26 pm

path_83


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημέρα!!!

Εγώ τα πεθερικά μου τα έχω κοντά μου, στην ίδια γειτονιά και οσονούπω στην ίδια πολυκατοικία.
Ευτυχώς οι σχέσεις μας είναι πάρα πολύ καλές. Και ευελπιστώ να παραμείνουν έτσι.
Ο πεθερός μου είναι λίγο στην κοσμάρα του, με τα καλά του και τα κακά του, η πεθερά μου είναι ίσως ο πιο δοτικός άνθρωπος που έχω γνωρίσει στη ζωή μου. Αυτό πραγματικά είναι και το μόνο που ίσως με κουράζει καμιά φορά, γιατί από τη μαμά μου έχω συνηθίσει να μου προσφέρει μέχρι ένα βαθμό. Από εκεί και πέρα, χεράκια έχω, ποδαράκια έχω, μπορώ και μόνη μου. Γενικώς έχω μεγαλώσει με τη φιλοσοφία ότι καλό είναι να ανοίγουμε και τα δικά μας φτερά.
Όπως και να έχει σκέφτομαι και εύχομαι να είναι πάντα καλά οι άνθρωποι και οι σχέσεις μας γιατί εγώ έχω στερηθεί το μπαμπά μου που τον έχω χάσει, αλλά και τη μαμά μου που ως επι τω πλείστον μένει επαρχία. Οπότε αυτή την απουσία δε θέλω να τη νιώσει στη ζωή του ο άντρας μου.

33ΧΩΡΙΣ ΠΕΘΕΡΑ......!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΧΩΡΙΣ ΠΕΘΕΡΑ......!!!! Δευ Αυγ 27, 2012 12:41 am

xrisili

xrisili
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
path_83 έγραψε:Καλημέρα!!!

Εγώ τα πεθερικά μου τα έχω κοντά μου, στην ίδια γειτονιά και οσονούπω στην ίδια πολυκατοικία.
Ευτυχώς οι σχέσεις μας είναι πάρα πολύ καλές. Και ευελπιστώ να παραμείνουν έτσι.
Ο πεθερός μου είναι λίγο στην κοσμάρα του, με τα καλά του και τα κακά του, η πεθερά μου είναι ίσως ο πιο δοτικός άνθρωπος που έχω γνωρίσει στη ζωή μου. Αυτό πραγματικά είναι και το μόνο που ίσως με κουράζει καμιά φορά, γιατί από τη μαμά μου έχω συνηθίσει να μου προσφέρει μέχρι ένα βαθμό. Από εκεί και πέρα, χεράκια έχω, ποδαράκια έχω, μπορώ και μόνη μου. Γενικώς έχω μεγαλώσει με τη φιλοσοφία ότι καλό είναι να ανοίγουμε και τα δικά μας φτερά.
Όπως και να έχει σκέφτομαι και εύχομαι να είναι πάντα καλά οι άνθρωποι και οι σχέσεις μας γιατί εγώ έχω στερηθεί το μπαμπά μου που τον έχω χάσει, αλλά και τη μαμά μου που ως επι τω πλείστον μένει επαρχία. Οπότε αυτή την απουσία δε θέλω να τη νιώσει στη ζωή του ο άντρας μου.
να είσαι ευτυχισμένη που είναι καλοί ανθρώποι και σε βοηθάνε γιατί αυτό είναι σπάνιο!!!

34ΧΩΡΙΣ ΠΕΘΕΡΑ......!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΧΩΡΙΣ ΠΕΘΕΡΑ......!!!! Δευ Αυγ 27, 2012 1:02 am

path_83


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
xrisili έγραψε:
path_83 έγραψε:Καλημέρα!!!

Εγώ τα πεθερικά μου τα έχω κοντά μου, στην ίδια γειτονιά και οσονούπω στην ίδια πολυκατοικία.
Ευτυχώς οι σχέσεις μας είναι πάρα πολύ καλές. Και ευελπιστώ να παραμείνουν έτσι.
Ο πεθερός μου είναι λίγο στην κοσμάρα του, με τα καλά του και τα κακά του, η πεθερά μου είναι ίσως ο πιο δοτικός άνθρωπος που έχω γνωρίσει στη ζωή μου. Αυτό πραγματικά είναι και το μόνο που ίσως με κουράζει καμιά φορά, γιατί από τη μαμά μου έχω συνηθίσει να μου προσφέρει μέχρι ένα βαθμό. Από εκεί και πέρα, χεράκια έχω, ποδαράκια έχω, μπορώ και μόνη μου. Γενικώς έχω μεγαλώσει με τη φιλοσοφία ότι καλό είναι να ανοίγουμε και τα δικά μας φτερά.
Όπως και να έχει σκέφτομαι και εύχομαι να είναι πάντα καλά οι άνθρωποι και οι σχέσεις μας γιατί εγώ έχω στερηθεί το μπαμπά μου που τον έχω χάσει, αλλά και τη μαμά μου που ως επι τω πλείστον μένει επαρχία. Οπότε αυτή την απουσία δε θέλω να τη νιώσει στη ζωή του ο άντρας μου.
να είσαι ευτυχισμένη που είναι καλοί ανθρώποι και σε βοηθάνε γιατί αυτό είναι σπάνιο!!!

Εννοείται...!
Για αυτό και όταν έχω κανα παραπονάκι το λέω μεν στον άντρα μου αλλά ίσα για να το βγάλω από μέσα μου. Αλλά πρόβλημα δεν έχω κανένα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις