Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
93 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 93 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αν ο άντρας είναι μαλάκας ώστε να χάσει την γυναίκα του κ το παιδι του για την μανούλα του,τότε ναι μακρυά κ αλαργα όπως λέει μια φίλη μου...Αν όχι θα είναι στην οικογένεια του,θα κάνω εγω πίσω για να μου καταστρέψουν την ψυχολογία γιατί αυτη είναι άντε γεια;;;;Όχι αυτοί όλοι θα με σέβονται και ο άντρας μου...Εμένα είδαν οτι δεν καταλαβαίνω...Και τώρα σουζα η δικιά σου.
Δεν σέβονται καθόλου τις λεχωνες κάποιες πεθερες.Δεν σέβονται γενικότερα τις γυναίκες των παιδιών τους,εμείς σε πηγάδι κατουρισαμε...Αυτο που είπε η μαρκελα,συμφωνώ....Καλύτερα να σε φοβούνται παρα να σε λυπουνται.

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!

Πες στο μπαμπά σου οταν έρθει να πάρει το μωρό κ να πει έλα στο μπαμπά κ ακόμα καλύτερα να είναι κ η πεθερά μπροστά...

AntoniaA.

AntoniaA.
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα σας κοριτσια. Καλό μήνα και καλό Φθινόπωρο να έχουμε.

Εμείς έχουμε και τους δικούς μου γονείς κοντά αλλά και του άντρα μου. Και οι τέσσερις χαρήκαν πολύ με τη γέννηση της μικρής μας, απλά οι δικοί μου επειδή είμαι η κατά πολύ μικρότερή τους 3η κόρη μου έχουν περισσότερη αδυναμία και αυτή πέρασε και στο μωρό μου.
Από την πρώτη στιγμή που ο πατέρας μου πήρε αγκαλιά το μωρό μου το φώναξε ''ΚΟΡΗ ΜΟΥ''. Από εκεί και πέρα όποτε το βλέπει το φωνάζει Κόρη μου.
Αφου η μικρή πλέον 11 μηνών όταν της φωνάζουμε εγώ και ο άντρας μου ''Κοόορη μουυυ'' αρχίζει και χασκογελάει και μπουσουλάει γρήγορα στα πόδια του παππού της.

Όλο αυτό το βρίσκουμε και οι δύο μας πολύ τρυφερό και δε μας πείραξε ούτε στιγμή.

Αν το έλεγε η πεθερά μου και όχι ο πατέρας μου, θα έπρεπε επίσης να το δεχτώ και από εκείνη.

Ξέρω ότι δεν είναι ακριβώς ίδια περίπτωση αλλά μήπως η πεθερά σου το κάνει από ενθουσιασμό και όχι για να σε αναστατώσει?

Σε κάθε περίπτωση αυτή που θα πρέπει να είναι καλά είσαι εσύ και κανένας άλλος.

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κι εγώ δεν το βλέπω κακό να το φωνάζει παιδί της.Αλλά μόνο αυτό.Το να τη φωνάζει μαμά δεν θα μου άρεσε με τίποτα.
Τον ανιψιό μου τον φωνάζω παιδί μου και γιε μου αλλά έχω την έγκριση της νύφης μου, όπως και τα παιδιά της κουνιάδας μου γιατί τα λατρεύω.
Το κάνει από αγάπη πιστεύω.Τώρα για τα υπόλοιπα σου λέω να κάνεις υπομονή και να της μιλήσεις όπως και στον άντρα σου για να βρείτε μία άκρη.

kefi

kefi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
βρε κορίτσια, το θέμα δεν είναι ότι η συγκεκριμένη γυναίκα-πεθερά αποκαλεί το παιδί παιδί της, το οποίο σε κάποιο σημείο θα ήταν αποδεκτό, αλλά λέει ότι αυτήν είναι η μαμά του. Του λέει να έρθει στη μαμά και εννοεί τον εαυτό της. Θέλει να μάθει το παιδί να την φωνάζει μαμά.
Αυτό είναι απαράδεκτο και θεωρώ ότι έχει έντονο ψυχολογικό πρόβλημα

κατερινα@


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
να σου πω κατι?μν τησ δινεισ σημασια.απλα καμια μερα που θα εχεισ νευρα κοιταξε την με σοβαρο υφοσ κ πεσ τησ οτι αυτο θελεισ να σταματησει εδω.;αν δεν σταματησει παρε το μωρο απ την αγγαλια τησ εκεινη την στιγμη και πανε κατσε πιο μακρυα τησ.ειναι ηλιθιεσ παντωσ!!!!!!!

Livia_Kb

Livia_Kb
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ πάλι, αφού είδα και παραείδα και δεν γινόταν τίποτα, βρήκα άλλο τρόπο… Όταν δεν μου αρέσει κάτι τους λέω « Ο παιδίατρος είπε ότι δεν πρέπει να κάνουμε αυτό, για αυτόν τον λόγο…» και πιστέψτε με, πιάνει!!!! Χι χι χι….!!!!

Efita

Efita
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mamavivo έγραψε:ή οταν πει ελα στην μανουλα σπρωξε τον αντρα σου να κατσει στην αγκαλια της να του κανει νταχτιριντι

αχαχααχαχχαχαχχαχαχχαχαχχαχαχχαχαχχαχαχχαχαχχαχαχχαχα

Respect Respect Respect

Sofia76

Sofia76
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσι μου μην κάνεις άλλο υπομονή. Είναι σίγουρο ότι αν δεν βάλεις φρένο θα χάσεις τον έλεγχο της ζωής σου. Η γυναίκα βγάζει μάτι ότι είναι άρρωστη. Η δική μου μόλις γέννησα μπαστακώθηκε στο σπίτι μου και δεν με άφηνε ούτε αγκαλιά να πάρω το παιδί μου όταν έκλαιγε. Έκανε διαρκώς υποδείξεις σε όλους και μιλούσε στο παιδί μου σαν να ήταν δικό της ώσπου έκανε το μεγάλο λάθος. Εγώ δυστυχώς μετά απο πολλές προσπάθειες δεν μπόρεσα να θηλάσω το παιδί μου και θεωρώ ότι εν μέρει υπεύθυνη ήταν και αυτή γιατί εξαιτίας της έπαθα επιλόχεια κατάθλιψη. Μία μέρα λοιπόν πήρε αγκαλιά το μωρό μου και το εβαλε στο στήθος της και το μωρό ανοιξε το στοματάκι γιατί νόμιζε πως θα το θηλάσει και γυρνάει προς τον γιο της και λέει "Εγώ αν είχα τώρα γάλα θα το θήλαζα".. Ήταν σαν να έπαθα εγκεφαλικό. Ο άντρας μου τρόμαξε όταν με είδε να κλαίω και να κοιτάζω αυτόν και το μωρό σαν να μην τους αναγνωρίζω. Την πέταξε εξω με τις κλοτσιές. Περιττό να σου πω ότι απο τότε δεν σταμάτησε να μας ενοχλεί αλλά οι σχέσεις μας έχουν κρυώσει. Συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα αλλά δεν αντέχω να ακούω άλλο τέτοιες αηδίες. Υπερασπίσου το μωρό σου και τον εαυτό σου. Καλή δύναμη.

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sofia76 έγραψε:Κορίτσι μου μην κάνεις άλλο υπομονή. Είναι σίγουρο ότι αν δεν βάλεις φρένο θα χάσεις τον έλεγχο της ζωής σου. Η γυναίκα βγάζει μάτι ότι είναι άρρωστη. Η δική μου μόλις γέννησα μπαστακώθηκε στο σπίτι μου και δεν με άφηνε ούτε αγκαλιά να πάρω το παιδί μου όταν έκλαιγε. Έκανε διαρκώς υποδείξεις σε όλους και μιλούσε στο παιδί μου σαν να ήταν δικό της ώσπου έκανε το μεγάλο λάθος. Εγώ δυστυχώς μετά απο πολλές προσπάθειες δεν μπόρεσα να θηλάσω το παιδί μου και θεωρώ ότι εν μέρει υπεύθυνη ήταν και αυτή γιατί εξαιτίας της έπαθα επιλόχεια κατάθλιψη. Μία μέρα λοιπόν πήρε αγκαλιά το μωρό μου και το εβαλε στο στήθος της και το μωρό ανοιξε το στοματάκι γιατί νόμιζε πως θα το θηλάσει και γυρνάει προς τον γιο της και λέει "Εγώ αν είχα τώρα γάλα θα το θήλαζα".. Ήταν σαν να έπαθα εγκεφαλικό. Ο άντρας μου τρόμαξε όταν με είδε να κλαίω και να κοιτάζω αυτόν και το μωρό σαν να μην τους αναγνωρίζω. Την πέταξε εξω με τις κλοτσιές. Περιττό να σου πω ότι απο τότε δεν σταμάτησε να μας ενοχλεί αλλά οι σχέσεις μας έχουν κρυώσει. Συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα αλλά δεν αντέχω να ακούω άλλο τέτοιες αηδίες. Υπερασπίσου το μωρό σου και τον εαυτό σου. Καλή δύναμη.
πω πω ανατριχιασαααααα

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Sofia76 έγραψε:Κορίτσι μου μην κάνεις άλλο υπομονή. Είναι σίγουρο ότι αν δεν βάλεις φρένο θα χάσεις τον έλεγχο της ζωής σου. Η γυναίκα βγάζει μάτι ότι είναι άρρωστη. Η δική μου μόλις γέννησα μπαστακώθηκε στο σπίτι μου και δεν με άφηνε ούτε αγκαλιά να πάρω το παιδί μου όταν έκλαιγε. Έκανε διαρκώς υποδείξεις σε όλους και μιλούσε στο παιδί μου σαν να ήταν δικό της ώσπου έκανε το μεγάλο λάθος. Εγώ δυστυχώς μετά απο πολλές προσπάθειες δεν μπόρεσα να θηλάσω το παιδί μου και θεωρώ ότι εν μέρει υπεύθυνη ήταν και αυτή γιατί εξαιτίας της έπαθα επιλόχεια κατάθλιψη. Μία μέρα λοιπόν πήρε αγκαλιά το μωρό μου και το εβαλε στο στήθος της και το μωρό ανοιξε το στοματάκι γιατί νόμιζε πως θα το θηλάσει και γυρνάει προς τον γιο της και λέει "Εγώ αν είχα τώρα γάλα θα το θήλαζα".. Ήταν σαν να έπαθα εγκεφαλικό. Ο άντρας μου τρόμαξε όταν με είδε να κλαίω και να κοιτάζω αυτόν και το μωρό σαν να μην τους αναγνωρίζω. Την πέταξε εξω με τις κλοτσιές. Περιττό να σου πω ότι απο τότε δεν σταμάτησε να μας ενοχλεί αλλά οι σχέσεις μας έχουν κρυώσει. Συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα αλλά δεν αντέχω να ακούω άλλο τέτοιες αηδίες. Υπερασπίσου το μωρό σου και τον εαυτό σου. Καλή δύναμη.

Δεν έχω λόγια για την πεθερά σου. ή μάλλον έχω αλλά θα τα κόψει η λογοκρισία.... Twisted Evil

renaki21


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
τελικα υπαρχουν και χειροτερα????ελεος δηλαδη να αποκαλει τον εαυτο της μανα???ε οχιιι ν της το πεις εσας ετσι ελεγε η πεθερα σας στο παιδι σας....και εμενα να φανταστεις με νευριαζε που ελεγε που ειναι το παιδι μου...αλλα ποτε δεν ειπε ελα στη μανουλα...παντα γιαγια αποκαλειται ρε παιδια τι ειναι αυτα που ζουμε....τελικα ολες ιδιες ειναι.....

hhmaria


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μήπως το εννοούσε σε πάχος;;;

μανουλα είσαι εσυ...αστην αυτη να ζει την φαντασία της....
ετσι κι αλλιως ΟΛΟΙ την λυπουνται με την μλκ που πεταει!...

ειλικρινα, νομίζεις οτι κανεις πιστευει τα λογια της;;;

αν της κανετε το χατηρι και της κανετε παρατηρηση, νιωθει τελεια γιατι πετυχαινει το σκοπο της!

ναι οντως ειναι μεγαλη ιστορια να γινεις γιαγια, και οντως ειναι 2 φορες παιδί σου, αλλά η ΜΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ!

αν εσυ δεν αντεχεις αυτο, τοτε δυο πραγμτα κανεις..
1) αναλαμβανει ο αντρας σου να κοπει μαχαιρι
2) μετα αναλαμβανεις δραση εσυ
πανω απο ολα πολιτισμενα!

πιστευω ομως οτι πρωτα απο ολα, πρεπει να χαιρεσαι το μωρακι σου πιο πολύ ωρα, απο οτι να χαλιεσαι γι αυτην!

http://www.kordelitsa.com

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ουαου.εχω μεινει αφωνη.αλλο να το λεει παιδι μου,γιε μου κορη μου και αλλο ελα στη μανουλα.συγνωμη ρε κοπελια ανεχεσαι τατοιες καταστασεις?και τι αν σε πουν κακια αν της μιλησεις?στο κατω κατω καντο οταν ειστε οι δυο σας.και αν κανει παραπονα στον αντρα σου παιξτο οτι δεν ξερεις τι λεει.αντε πια με τις τρελοκαμπερες.

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΟΡΙΣΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
ΠΟΙΟΣ ΗΡΘΕ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ?????δηλαδη αυτο το παιδακι αμα γυρησει μια μερα και πει στην γιαγια του ΜΑΜΑ ????κομενα κοψτω τελειως ξεκαθαρισε το κ πες αν συνεχηση δεν θα ξανα δει το παιδι τι πραγματα παραλογα ειναι αυτα ελεος παναγια
ελεος ειπαμε οχι και ετσι

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τα πηρα κρανιο μονο απο τον τιτλο!!! Ελεος!!!! Ξεκοψε της το οσο ειναι καιρος!!! 'Η θα το λες το παιδι εγγονι ή δεν θα το βλεπεις καθόλου! Η σκατογρια που αποκαλει τον εαυτο της και μανουλα!!! Πω πω μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι της εγκυας!!!!!

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Τα πηρα κρανιο μονο απο τον τιτλο!!! Ελεος!!!! Ξεκοψε της το οσο ειναι καιρος!!! 'Η θα το λες το παιδι εγγονι ή δεν θα το βλεπεις καθόλου! Η σκατογρια που αποκαλει τον εαυτο της και μανουλα!!! Πω πω μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι της εγκυας!!!!!
ηρεμησε μην παθεις τπτ και τρεχουμε εγκυα που εισαι καλε...
εγω απτα νευρα μ εσπασα πιατο αη σηκτηρ

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
XAXAXAXAXAAXAXAAXAX λεει το παιδι μου παιδι της! - Σελίδα 3 417472 λεει το παιδι μου παιδι της! - Σελίδα 3 417472 λεει το παιδι μου παιδι της! - Σελίδα 3 417472 λεει το παιδι μου παιδι της! - Σελίδα 3 417472 λεει το παιδι μου παιδι της! - Σελίδα 3 417472 λεει το παιδι μου παιδι της! - Σελίδα 3 417472 λεει το παιδι μου παιδι της! - Σελίδα 3 417472

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις