Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
84 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 84 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1κρεμα για ραγαδες Empty κρεμα για ραγαδες Παρ Αυγ 31, 2012 12:09 pm

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια καλησπερα!ξεκινησα να βαζω κρεμα για τις ραγαδες ειμαι στην 16η εβδομαδα αλλα με αρκετη κοιλιτσα καθως ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη μου ουσιαστικα.Να ρωτησω εσεις την βαζετε και στο στηθος?εγω εβαλα σε γοφους και κοιλια(στην κοιλια ειχα βγαλει και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου ραγαδες) αλλα δεν θυμαμαι αν την εβαζα στο στηθος,εσεις την βαζετε?

2κρεμα για ραγαδες Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Παρ Αυγ 31, 2012 2:51 pm

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα. Εννοείται ότι μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις κ στο στήθος αν έχεις την εντύπωση ότι θα κάνεις κ εκεί ραγάδες. Εγώ είχα αρχίσει να χρησιμοποιώ μόνο στο στήθος γιατί εκεί είναι ευαίσθητο το δέρμα μου. Τώρα βέβαια την έχω εγκαταλήψει λόγω βαρεμάρας αλλά αυτό είναι άλλο θέμα...

3κρεμα για ραγαδες Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Σαβ Σεπ 01, 2012 12:04 am

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγώ πάλι στο στήθος δε βάζω...έχει μεγαλώσει ελάχιστα κια δεν τη χρειάζομαι, αλλά στην κοιλιά βάζω κάθε μέρα και 2 φορές τη μέρα!

4κρεμα για ραγαδες Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Σαβ Σεπ 01, 2012 1:17 am

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ποια κρέμα χρησιμοποιείς? Στην πρώτη εγκυμοσύνη σε βοήθησε? Μια νύφη μου πάντως έγινε αγνώριστη κ ας χρησιμοποιούσε κρέμα. Είναι γεμάτη κόκκινες ραγάδες πάχους 1εκ. Φαντάζομαι θα ασπρίσουν κ θα συμμαζευτούν με τον καιρό αλλά πόσο? Εγώ είμαι στην 22η εβδομάδα κ δεν έχω ενδείξεις ότι θα κάνω ραγαδες στην κοιλιά.(έχει ήδη φουσκώσει αρκετά). Οι γλουτοί μου όμως είναι γεμάτοι από τις μεγάλες αυξομειώσεις βάρους που είχα γενικότερα.

5κρεμα για ραγαδες Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Σαβ Σεπ 01, 2012 1:42 am

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια εμενα ο γιατρος μου ειπε να βαζω μονο βαζελινι αλλα εγω πηρα και μια κρεμα απο το φαρμακειο που ακουσα καλα λογια λεγεται simulcioum.βαζω και βαζελινι και στο στηθος και οπου νομιζω οτι χρειαζεται.παντως αν ειναι να κανουμε θα κανουμε ειναι αναλογα η με το ποσο ελαστικο δεμα εχει ο καθενας.εγω δεν εχω κανει ακομα και ο γιατρος μου ειπε οτι αν δεν παρω πολλα κιλα δεν θα κανω.θα δειξει Wink

6κρεμα για ραγαδες Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Σαβ Σεπ 01, 2012 2:39 am

amalia1982


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ναι εβαζα και στο στηθος και στα μπρατσα.γενικα εβαζα σε ολο μου το σωμα.μα το καλο το μωρακι σου!!

7κρεμα για ραγαδες Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Σαβ Σεπ 01, 2012 2:43 am

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
amalia1982 έγραψε:ναι εβαζα και στο στηθος και στα μπρατσα.γενικα εβαζα σε ολο μου το σωμα.μα το καλο το μωρακι σου!!

Ποια κρέμα κ πόσο κάνει? Εγώ έχω την Prevenstria της Frezyderm κ κάνει 27€! Πολλά μου φαίοονται. Γιατί αν την χρησιμοποιώ παντού κ μάλιστα 2 φορές τη μέρα θα τελειώσει αμέσως...

8κρεμα για ραγαδες Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Σαβ Σεπ 01, 2012 3:19 am

Elenathens

Elenathens
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
marilou27 έγραψε:κοριτσια εμενα ο γιατρος μου ειπε να βαζω μονο βαζελινι αλλα εγω πηρα και μια κρεμα απο το φαρμακειο που ακουσα καλα λογια λεγεται simulcioum.βαζω και βαζελινι και στο στηθος και οπου νομιζω οτι χρειαζεται.παντως αν ειναι να κανουμε θα κανουμε ειναι αναλογα η με το ποσο ελαστικο δεμα εχει ο καθενας.εγω δεν εχω κανει ακομα και ο γιατρος μου ειπε οτι αν δεν παρω πολλα κιλα δεν θα κανω.θα δειξει Wink

Η βαζελινη λενε οτι ειναι καλυτερα να μην χρησιμοποιειται γιατι ειναι παραγωγο πετρελαιου.
Εγω παντως απο τον 2-7 εβαζα ελαιολαδο( αλλα μιλαμε για ποοοοολυ ελειολαδο)και μετα την συγκεκριμενη κρεμουλα και δεν επαθα τιποτα. Σιγουρα παιζει η προδιαθεση, αλλα θεωρω οτι και η καθημερηνη ενυδατωση βοηθαει πολυ. Το λεω γιατι εχω και εγω παλιες ραγαδες στους γοφους απο τις αυξομειωσεις και στην εγκυμοσυνη δεν εκανα καμια και πηρα πολλα κιλα. Πιστευω οτι προλαμβανονται δηλαδη!

9κρεμα για ραγαδες Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Κυρ Σεπ 02, 2012 12:11 pm

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια εγω βαζω της fissan mama την εβαζα και στην πρωτη εγκυμοσυνη,απλα δεν εβαζα χαμηλα στην κοιλια ωσπου εκανα ραγαδες.Τωρα ομως θυμηθηκα οτι για το στηθος πρεπει να παρω αλλη την fissan nipple.Παντως γενικα ειμαι ευχαριστημενη με αυτην και η τιμη της λογικη οχι τσουχτερη

10κρεμα για ραγαδες Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Δευ Σεπ 03, 2012 1:22 am

Helen M.

Helen M.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια εγώ έβαζα απο την πρώτη επίσκεψη που πήγα στον γιατρό με δική του παρότρυνση, βλέποντας τις ραγάδες που είχα στα μπούτια μου.Τελίκα στον 6ο μήνα είδα την πρώτη μου ραγάδα.Μετά γέμισα και όχι μόνο στην κοιλιά αλλα παντού Mad .Στήθος, μπράτσα, μέχρι και πίσω απο τις γάμπες κρεμα για ραγαδες 679259 Είχα πάθει σόκ!Και γνώρίζω γυναίκες που ούτε μία φορά δεν έβαλαν κρέμα και δεν έχουν ούτε μία ραγάδα.Εγώ βέβαια πήρα και 20 κιλά και αυτό παίζει ρόλο αν και όχι πάντα.Δεν ξέρω αν η κεραλοιφή βοηθάει λόγω βαθιάς ενυδάτωσης?

11κρεμα για ραγαδες Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Σαβ Οκτ 06, 2012 4:30 am

annoyla


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Νομίζω κι εγώ πως οι ραγάδες είναι πιο πολύ θέμα δέρματος αλλά δεν κάνει κακό να το φροντίζουμε λιγάκι.Εγώ βάζω κάθε βράδυ τη fissan mama και μέσα στη μέρα της vaseline το βούτυρο κακάο και το αμυγδαλέλαιο της apivita.Δεν ξέρω αν θα κάνω ραγάδες,αλλά προς το παρόν έχω δει διαφορά σε αυτές που είχα ήδη!!! κρεμα για ραγαδες 604962

12κρεμα για ραγαδες Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Σαβ Οκτ 06, 2012 4:34 am

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οντως ειναι θεμα δερματος...εγω σε ολη την εγκυμοσυνη εβαζα βαζελινη,πρωι βραδυ,αλλα 3 μερες πριν γεννησω γεμισα ραγαδες..εκει να δεις ατυχια...

13κρεμα για ραγαδες Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Σαβ Οκτ 06, 2012 2:49 pm

lelaki1980


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κουκλιτσα μου με το καλο και το δευτερο μωρακι σου!εγω εχω ενα 2 ετων και στην εγκυμοσυνη εβαζα αποκλειστικα και μονο βαζελινη αλλα σε μεγαλη ποσοτητα!να φανταστεις το βραδυ που την εβαζα εστρωνα και μια πετσετα και κοιμομουνα πανω της για να μην αλλαζω καθε μερα σεντονια!βεβαια ειναι και στο δερμα αλλα δεν εκανα ουτε μια και ειχα μεγαλη κοιλιτσα!και καλη και πανω απο ολα φτηνη!!

14κρεμα για ραγαδες Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Δευ Οκτ 08, 2012 12:16 pm

ziou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας!εγώ μπαίνω στον 6ο μήνα.στην αρχή έβαζα βαζελίνη τησ johnson για μωρά κ στη συνέχεια πήρα μία κρεμούλα από φαρμακείο.simulgiun g3 τη λένε.μέχρι τώρα δεν έχω βγάλει ραγάδες,αν κ δεν είμαι σίγουρη ότι είναι αποτέλεσμα της κρέμας.πάντως όταν νίωθω την κοιλίτσα μου να με τραβάει κ να με γαργαλάει κ τη βάζω,αμέσως το δέρμα ενυδατώνεται καλά!επίσης, είναι λίγο ακριβή:32 € στο φαρμακείο,αλλά βρήκα κ ένα ηλεκτρονικό φαρμακείο κ την πήρα 21 κ κάτι τελικά! www.pharmacy4u.gr/ είναι η διεύθυνση.με το καλό τα μωράκια μας!

15κρεμα για ραγαδες Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Δευ Οκτ 08, 2012 11:33 pm

mom Natassa

mom Natassa
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλά θα κάνεις να βάζεις και στο στήθος ειδικά αν έχει αρχίσει να μεγαλώνει απο την παραγωγή γάλακτος.Εγώ έβαζα του ΚΟΡΡΕ την κρέμα για πρόληψη ραγάδων που περιέχει αμυγδαλέλαιο.Φοβερή ενυδάτωση με λίγη ποσότητα και φυτική.Δεν έκανα ούτε μια ραγάδα παρ'όλο που ήμουν πολύ αδύνατη με τεράστια κοιλιά και γένικα δεν επινα και πολύ νέρο(μέγα λάθος μου). Φρόντισε να πίνεις πόλυ νερό γιατί απο μέσα μας ξεκινάει η ενυδάτωση.Σίγουρα παίζει ρόλο ο τύπος δέρματος γιατί είναι διαφορετικός σε κάθε άνθρωπο.Με το κάλο να έρθει το μωράκι σου!

16κρεμα για ραγαδες Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Δευ Οκτ 08, 2012 11:41 pm

Φρου-Φρου

Φρου-Φρου
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Λοιπόν εμένα το δέρμα μου κάνει πολλές ραγάδες. Ωστόσο στην εγκυμοσύνη έβαζα κάθε πρωί την mama salba uno, η οποία κάνει 10 ευρώ περίπου και κάθε βράδυ έβαζα παχύ στρώμα βαζελίνης της johnson's. Δεν έκανα ούτε μία ραγάδα και η κοιλιά μου ήταν τεράστια!!!!!

17κρεμα για ραγαδες Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Τρι Οκτ 09, 2012 12:41 am

kleopatra1981

kleopatra1981
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ γενικά έχω την τάση να κάνω ραγάδες. Μπαίνοντας στην εφηβεία, ψήλωσα πολύ απότομα (από 1.55 πήγα 1.70) μέσα σε λίγους μήνες και αδυνάτισα αρκετά..Αυτό είχε σας αποτέλεσμα να γεμίσω παντού ραγάδες...Στήθος,γλουτούς ως και τα κόκαλα της λεκάνης,γοβούς στο εσωτερικό των μηρών, γάμπες..Τώρα φοβάμαι ότι θα κάνω και στην κοιλιά λόγω εγκυμοσύνης..Ο τρόπος ζωής μου βέβαια είχε αλλάξει,έκανα σωστή διατροφή και γυμναζόμουν μέχρι που έμεινα έγκυος. Τώρα σκέφτομαι να ξεκινήσω σιγά σιγά,είμαι στη 12η εβδομάδα. Μια φίλη μου συνέστησε βαζελίνη και αμυγδαλέλαιο που είναι και οικονομικά. Εκείνη που τα χρησιμοποίησε δεν έκανε ούτε μια.

18κρεμα για ραγαδες Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Τρι Οκτ 09, 2012 2:49 am

newmum

newmum
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω εβαζα στην αρχη της εγκυμοσυνης τη fissan mama,ειναι πολυ καλη και εχει τελεια μυρωδια,τους τελευταιους μηνες βαζω τη Biolane, τη πηρα απο τα λητω,πολυ καλη και αυτη, αλλα τωρα που βρισκομαι στον ενατο μηνα η κοιλια μου τεντωσε ξαφνικα παρα πολυ και αρχισα να βλεπω κατι μικρες ραγαδες Sad

19κρεμα για ραγαδες Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Παρ Οκτ 12, 2012 2:39 am

jennia

jennia
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
΄Κορίτσια απ΄ότι έχω καταλάβει αρχικά είναι θέμα σώματος και τι τάση έχει το σώμα κάθεμιας.Εμένα η αισθητικός μου συνέστησε το σιτέλαιο, είναι φυτικό και το βρίσκεις στα φαρμακεία συνήθως μετά από παραγγελία.Είναι όμως λίγο ακριβό και πολύ λιπαρό.Προσπάθησα να βάλω και βαζελίνη αλλά κολλάει πολύ!!!Εσείς πώς τη βάζετε?Το βράδυ και μετά ξαπλώενετε???....Και πάλι κολλάει σε ρούχα, σεντόνια...παντού!!!

20κρεμα για ραγαδες Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Παρ Οκτ 26, 2012 1:03 pm

fraoulenia

fraoulenia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
doritaki έγραψε:
amalia1982 έγραψε:ναι εβαζα και στο στηθος και στα μπρατσα.γενικα εβαζα σε ολο μου το σωμα.μα το καλο το μωρακι σου!!

Ποια κρέμα κ πόσο κάνει? Εγώ έχω την Prevenstria της Frezyderm κ κάνει 27€! Πολλά μου φαίοονται. Γιατί αν την χρησιμοποιώ παντού κ μάλιστα 2 φορές τη μέρα θα τελειώσει αμέσως...

Και εγώ αυτήν φορούσα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και δεν έκανα ούτε μια ραγάδα..χαλάλι τα 30 ευρώ που έδωσα..α και παρεπιπιπτόντως σε ολη την εγκυμοσύνη χρησιμοποίησα 1 και μισή κρέμα..την υπόλοιπη την φορούσα και μετά την εγκυμοσύνη..θέλει υπομονή και να μην την ξεχνάς
υγ στο στήθος μου έβαζα,άλλα δυστυχώς το είχα γεμίσει σημάδια στην εφηβεία και μετα

21κρεμα για ραγαδες Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Παρ Οκτ 26, 2012 2:54 pm

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εγω αυτην την κρεμα χρησιμοποιω, την Prevenstria της Frezyderm. Και νομιζω πως ειναι πολυ καλη, γιατι ενω εχω βαλει πολλα κιλα, και το στηθος μου εχει μεγαλωσει 2 με 3 νουμερα, εχω βγαλει μια στο στηθος και 2 στην κοιλια μονο, και παλι μικρες.
Να πω επισης οτι λογω της φυσης του δερματος μου, εχω την ταση να κανω ευκολα ραγαδες.

Αρα, υποθετω, πως τα αξιζει τα (αρκετα)λεφτα της!!

22κρεμα για ραγαδες Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Παρ Οκτ 26, 2012 8:15 pm

efffie

efffie
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
φθσικο και πολυ οικονομικο ειναι τα αμυγδαλελαιο, υπάρχει και βιολογικο και κανει καλη δουλεια

23κρεμα για ραγαδες Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Παρ Οκτ 26, 2012 10:45 pm

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
geia sas koritsia!!!!eixa k egw poly agxos me tis ragades giati stin efivia eixa psilwsei k stoys miroys exw arketes...otan emeina egkyos loipn arxisa na to psaxnw..akoyga gia kati treles times wspoy moy eipe mia gynaika 42xr me 4 paidia oti ekeini se oles tis egkymosines xrisimopoioyse vazelini alla evaze mpoliki wste na einai liparo to derma k na einai elastiko gia na min kanei ragades(aisthitikos einai)..etsi to ekana loipon k sto stithos k stin koilia !!!den evgala oyte mia!!!!!evaza apo 3 minwn an k moy elegan oti einai nwris alla fovomoyn!!!ayta!!arketa oikonomiki lysi tha elega...!!!
kalimeroydia κρεμα για ραγαδες 417472 κρεμα για ραγαδες 417472

24κρεμα για ραγαδες Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Σαβ Οκτ 27, 2012 8:51 am

bluerose

bluerose
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κορίτσια!

Εγώ είμαι στον τέταρτο ακόμα, οπότε είναι νωρίς για να ξέρω αν θα κάνω ραγάδες τελικά, αλλά γενικά στη ζωή μου ενώ είχα αρκετές αυξομειώσεις (συνηθως όταν πάχαινα έπαιρνα μαζεμένα και τα 10 κιλά μέσα σε ένα μήνα!),δεν έχω ούτε μία.

Αποφάσισα λοιπόν να μην ακολουθήσω ούτε τις κρέμες για ραγάδες που είναι ακριβές ούτε τη βαζελίνη. Χρησιμοποιώ καθημερινά και στην κοιλιά και στο στήθος την ενυδατική σώματος της Bepanthol η οποία είναι και οικονομική, και πιστεύω ότι αφού είναι ότι πρέπει για να κρατά ενυδατωμένη την περιοχή του τατουάζ μου (το οποίο στην ουσία είναι έγκαυμα για το δέρμα αν το καλοσκεφτείς) σίγουρα είναι αρκετό και για την κοιλιά μου Smile

Άλλωστε αυτές οι μικρές ραγάδες είναι και ένα μικρό αναμνηστικό βραβείο αυτών των 9 μηνών!

25κρεμα για ραγαδες Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Σαβ Φεβ 09, 2013 7:15 am

demi.v.

demi.v.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
doritaki έγραψε:
amalia1982 έγραψε:ναι εβαζα και στο στηθος και στα μπρατσα.γενικα εβαζα σε ολο μου το σωμα.μα το καλο το μωρακι σου!!

Ποια κρέμα κ πόσο κάνει? Εγώ έχω την Prevenstria της Frezyderm κ κάνει 27€! Πολλά μου φαίοονται. Γιατί αν την χρησιμοποιώ παντού κ μάλιστα 2 φορές τη μέρα θα τελειώσει αμέσως...


kalipera eimai kainouria mama k tha ithela na rwtisw k egw pws mporoume na diwksoume ts ragades i toulaxiston na ts meiwsoume me mia krema eimai stn 20 evdomada ts egkumosunis k xreisimopoio edw k 1mina k egw tn idia krema me esas alla mou fainetai oti dn exei allaksei kati me ts ragades mou..ti na kanw?na allaksw krema gia kalutera apotelesmata?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις