Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
78 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 78 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26κρεμα για ραγαδες - Σελίδα 2 Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Σαβ Φεβ 09, 2013 7:26 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια εγώ είμαι στην 27 εβδομάδα της εγκυμοσύνης και από τον τρίτο μήνα βάζω αμυγδαλέλαιο παντού, κοιλιά, στήθος, μέση, γλουτούς. Και από τον 5ο μήνα ξεκίνησα και βάζω στις θηλες της frezyderm την nipple care. Και απλά παρακαλάω να μην κάνω ραγάδες γιατί όλοι μου λένε ότι είναι θέμα δέρματος. Ελπίζω το αποτέλεσμα να με δικαιώσει!

27κρεμα για ραγαδες - Σελίδα 2 Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Σαβ Φεβ 09, 2013 11:14 am

kleopatra1981

kleopatra1981
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
demi.v. έγραψε:
doritaki έγραψε:
amalia1982 έγραψε:ναι εβαζα και στο στηθος και στα μπρατσα.γενικα εβαζα σε ολο μου το σωμα.μα το καλο το μωρακι σου!!

Ποια κρέμα κ πόσο κάνει? Εγώ έχω την Prevenstria της Frezyderm κ κάνει 27€! Πολλά μου φαίοονται. Γιατί αν την χρησιμοποιώ παντού κ μάλιστα 2 φορές τη μέρα θα τελειώσει αμέσως...


kalipera eimai kainouria mama k tha ithela na rwtisw k egw pws mporoume na diwksoume ts ragades i toulaxiston na ts meiwsoume me mia krema eimai stn 20 evdomada ts egkumosunis k xreisimopoio edw k 1mina k egw tn idia krema me esas alla mou fainetai oti dn exei allaksei kati me ts ragades mou..ti na kanw?na allaksw krema gia kalutera apotelesmata?

Κορίτσι τώρα το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βάζεις κρέμα για πρόληψη. Αφού γεννήσεις υπάρχουν στο εμπόριο κρέμες που απλά βελτιώνουν την εμφάνιση των ραγάδων. Δε μπορείς να τις εξαφανίσεις τελείως ειδικά αν είναι παλιές με καμία μέθοδο,ούτε κ με το λέιζερ.

28κρεμα για ραγαδες - Σελίδα 2 Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Σαβ Φεβ 09, 2013 11:24 am

ΕΦΑΚΙ

ΕΦΑΚΙ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα κοριτσια.Εγω εβαζα την SIMULCIUM και μετα αμυγδαλελαιο.Μπορω να πω οτι δεν εκανα καθολου ραγαδεs παρολο που εχω πολυ ευαισθητο δερμα και σε αλλεs περιοδουs τηs ζωηs μου,οπωs εφηβεια ειχα εμφανισει στην μεση.Η κρεμα βεβαια ειναι λιγο ακριβη(γυρω στα 35 ευρω)αλλα εμεινα πολυ ευχαριστημενη.

29κρεμα για ραγαδες - Σελίδα 2 Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Σαβ Φεβ 09, 2013 2:57 pm

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω χρησιμοποιω απο την αρχη σχεδον της εγκυμοσυνης μου την salba mamma uno για προληψη..οταν με το καλο γεννησω θα αρχισω την due για αποκατασταση..

δεν εχω κανει ουτε μιση ραγαδιτσα..ευχαριστω Παναγιτσα μου!!!βεβαια, να πω οτι ουτε πολλα κιλα εχω παρει, ουτε πολυ εχει μεγαλωσει η κοιλια μου, και εν τελει ποτε δεν ειχα θεμα με ραγαδες(παρα μονο λιγες στο στηθος κατα την εφηβεια κ φυσικα στους γλουτους που κ ποια δεν εχει???ατιμη κυτταριτιδα.. Mad )

πιστευω οτι ειναι θεμα δερματος βασικα..την χρησιμοποιω πριν πεσω για υπνο, σε στηθος, κοιλια, γλουτους, γυρω στα 12 ευρω το σωληναριο των 100ml εχει.4-5 εχω χρησιμοποιησει ως τωρα..

30κρεμα για ραγαδες - Σελίδα 2 Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Σαβ Φεβ 09, 2013 10:38 pm

Crazymamy

Crazymamy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Kαλημέρα!!!
Εχω ένα μωράκι 11 μηνών.
Ογιατρός δεν μου συνέστησε κάποια κρέμα διότι μου χε πεί είναι τσάμπα λεφτά!Μου είπε να αλείφομαι με ΑΜΥΓΔΑΛΕΛΑΙΟ .Και είχε δίκιο !Δεν έκανα όυτε 1 ραγάδα.
Έβαζα σε κοιλία-γοφούς και στο πλαι δεξια και αριστερά απ την κοιλια (αρκετα πιο πίσω ).
Εκεί που δεν έβαζα καθόλου ήταν στο στήθος(κακώς) εχώ κάνει ραγάδες εκεί Crying or Very sad
Εγώ έβαζα τη μία μέρα αμυγδαλέλαιο,την άλλη bepanthol (δική μου ιδέα ,επειδη είναι για ανάπλαση του δέρματος)και ξανά...αμυγδαλέλαιο-bepanthol.

Υ.Γ Η κουμπάρα μου -η συνηφάδα μου και μια γνωστή έκαναν το ίδιο ,μόνο αμυγδαλέλαιο και δεν έχουν ραγάδες.
Τους το είπαν επίσης οι γιατροί τους κρεμα για ραγαδες - Σελίδα 2 417472 κρεμα για ραγαδες - Σελίδα 2 417472

Ξέχασα να σημειώσω ότι έχω εκνευριστηκά ευαίσθητο δέρμα!!!!!

31κρεμα για ραγαδες - Σελίδα 2 Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Σαβ Φεβ 09, 2013 10:49 pm

Crazymamy

Crazymamy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Nancy82 έγραψε:Κορίτσια εγώ είμαι στην 27 εβδομάδα της εγκυμοσύνης και από τον τρίτο μήνα βάζω αμυγδαλέλαιο παντού, κοιλιά, στήθος, μέση, γλουτούς. Και από τον 5ο μήνα ξεκίνησα και βάζω στις θηλες της frezyderm την nipple care. Και απλά παρακαλάω να μην κάνω ραγάδες γιατί όλοι μου λένε ότι είναι θέμα δέρματος. Ελπίζω το αποτέλεσμα να με δικαιώσει!

Καλημέρα νάνσυ!!Εγραψα και παρακάτω ότι έβαζα κ εγώ αμυγδαλέλαιο και είναι τέλειο !Την πάτησα με το στήθος που δεν έβαζα αλλα ευτυχώς με μαγιώ για παράδειγμα δεν φαίνονται ,είναι προς την θηλή οι πιο πολλές !
Βάζε ,βάζε , βάζε !! χεχεχε!Μην ανυσηχείς!! κρεμα για ραγαδες - Σελίδα 2 417472

32κρεμα για ραγαδες - Σελίδα 2 Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Κυρ Φεβ 10, 2013 2:09 am

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Crazymamy έγραψε:Kαλημέρα!!!
Εχω ένα μωράκι 11 μηνών.
Ογιατρός δεν μου συνέστησε κάποια κρέμα διότι μου χε πεί είναι τσάμπα λεφτά!Μου είπε να αλείφομαι με ΑΜΥΓΔΑΛΕΛΑΙΟ .Και είχε δίκιο !Δεν έκανα όυτε 1 ραγάδα.
Έβαζα σε κοιλία-γοφούς και στο πλαι δεξια και αριστερά απ την κοιλια (αρκετα πιο πίσω ).
Εκεί που δεν έβαζα καθόλου ήταν στο στήθος(κακώς) εχώ κάνει ραγάδες εκεί Crying or Very sad
Εγώ έβαζα τη μία μέρα αμυγδαλέλαιο,την άλλη bepanthol (δική μου ιδέα ,επειδη είναι για ανάπλαση του δέρματος)και ξανά...αμυγδαλέλαιο-bepanthol.

Υ.Γ Η κουμπάρα μου -η συνηφάδα μου και μια γνωστή έκαναν το ίδιο ,μόνο αμυγδαλέλαιο και δεν έχουν ραγάδες.
Τους το είπαν επίσης οι γιατροί τους κρεμα για ραγαδες - Σελίδα 2 417472 κρεμα για ραγαδες - Σελίδα 2 417472

Ξέχασα να σημειώσω ότι έχω εκνευριστηκά ευαίσθητο δέρμα!!!!!

αυτο ακριβως μου ειχε πει κ ο δικος μου!!!μου ειπε χαρακτηριστικα οτι αυτες ειναι "κρεμες ομορφιας"..εγω πιστευω ακραδαντα οτι ειναι στο δερμα..δεν πιστευα εξαρχης οτι θα κανω να ειμαι ειλικρινης..και αυτη που πηρα πιο πολυ σαν ενυδατικη την ξεκινησα..οποτε..ο,τι νομιζει η καθεμια..!!!

33κρεμα για ραγαδες - Σελίδα 2 Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Κυρ Φεβ 10, 2013 7:57 am

efffie

efffie
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
όπως προείπα το αμυγδαλέλαιο κάνει θαύματα και είανι φυσικό προιόν. Απλά όταν μεγαλώσει η κοιλιά, μη παραλείψετε να αλείφετε και την περιοχή αρχίζοντας από πολύ κάτω, πάνω από το εφηβαίο δηλαδή, γιατί όταν θα φύγει η κοι΄λιά, αποκαλύπτετε και αυτή η περιοχή! Εγώ δεν έφτανα μέχρι εκεί και είναι το μόνο σημείο που έκανα λίγες ραγάδες Sad .
Πιστεύω πως αν επάλειφα και κεί δεν θα είχα τίποτα

34κρεμα για ραγαδες - Σελίδα 2 Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Παρ Φεβ 15, 2013 11:15 am

KittyCat

KittyCat
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μπορεί να ακουστώ λίγο παράξενη αλλά βρε παιδιά βαζελίνη!? εχω ακούσει πολυ άσχημα πράγματα για αυτή γιατί ειναι και παραγωγο πετρρελαίου.. και οι κρέμες/έλαια που περιέχουν βιταμίνη ε δεν είναι επικύνδινες για τερατογένεση;το διάβασα και αυτό (οτι η βιταμίνη ε μπορεί να προκαλέσει κατι τέτοιο).. ακόμα δεν εχω δοκιμάσει να βαλω τπτ στη κοιλια μου γιατι τα φοβαμαι ολα αυτα.. σκέφτομαι το ελαιόλαδο αλλα δεν θα λεκιάζει αυτο..?

35κρεμα για ραγαδες - Σελίδα 2 Empty Απ: κρεμα για ραγαδες Παρ Φεβ 15, 2013 1:56 pm

Anna - mana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
efffie έγραψε:όπως προείπα το αμυγδαλέλαιο κάνει θαύματα και είανι φυσικό προιόν. Απλά όταν μεγαλώσει η κοιλιά, μη παραλείψετε να αλείφετε και την περιοχή αρχίζοντας από πολύ κάτω, πάνω από το εφηβαίο δηλαδή, γιατί όταν θα φύγει η κοι΄λιά, αποκαλύπτετε και αυτή η περιοχή! Εγώ δεν έφτανα μέχρι εκεί και είναι το μόνο σημείο που έκανα λίγες ραγάδες Sad .
Πιστεύω πως αν επάλειφα και κεί δεν θα είχα τίποτα


Συμφωνώ απόλυτα. Εγώ έβαζα αμυγδαλέλαιο με σιτέλαιο σε αναλογία 2 προς 1 και νομίζω πως είναι ό,τι καλύτερο. Καμία ραγάδα παρά τα 24 κιλά που πήρα! Έβαζα και στο στήθος τους 2 τελευταίους μήνες της εγκυμοσύνης και έκανα μασαζ και είχα σταγονίτσες γάλα από τον ένατο, θήλασα από την ανάνηψη! Και επίσης όσες πάνε για φυσιολογικό τοκετο (εγώ τελευταία στιγμή έκανα ΚΤ αλλά είχα κάνει ολη την προετοιμάσια για ΦΤ), μπορούν να το βάζουν και στο περίνεο. Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να γλιτώσουν την περινεοτομή. Κόλπα της μαίας μου!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις