Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
418 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 418 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

MariaMous

MariaMous
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Στον Γκαρα θα παω κ εγω.

μανουλα25


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μαρια εγω μιλαω κατευθειαν με τον νταφοπουλο για ραντεβου δεν μπλεκω με το τηλεφωνικο κεντρο.Δεν ζηταει τιποτα παραπανω αν θες δινεις εσυ ο,τι θες.Αν θες να σου δωσω το κινητο του

xrysakoski

xrysakoski
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaMous έγραψε:Στον Γκαρα θα παω κ εγω.
KAI o νταφοπουλοσ καλοσ γιατροσ αλλα ο γκαρασ δεν παιζεται μαρια εχω παει κ στουσ 2 αλλα επελεξα να με αναλαβει στην εγκυμοσυνη ο γκαρασ....οταν πασ θα καταλαβεισ εχω σταθερο του τη κ κινητο αν θεσ να στο δωσω κ αν θεσ πεσ και το ονομα μου γιατι θα σε ρωτησει αν πηγεσ μεσο καποιου γνωστου...ΚΟΣΚΙΝΙΩΤΗ ΧΡΥΣΑ με λενε με εχει γραψει με το πατρικο μου.

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
koritsia sas to meipa oti einai apopsi h genna kai h ka8emia einai opos to blepei. ola exoyn kai ta yper kai ta kata....ego den mporo na katso moni moy sto nosokomeio kai fantazoy na eisai monos meta apo kaisariki kai na exeis kai to moraki dipla......edo den mporeis na maseis ta podia soy na to exeis kai dipla???stin kliniki mporei einai kai kapoios akoma mazi soy se prosexoune kai sygkekrimena gia tin kliniki toy rizoy legonte ta kalitera...h ederfi moy ekane 3 paidia ekei kai h synifada moy 2 kai eimaste ikanopoihmenh....
tora oikonomika ama epelega apogeymatino tha ebgaina ta idia lefta kai se eemenapoio polla ama baleis kai tis benzines

MariaIoanna

MariaIoanna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια γεια σας


έχω 2 κορίτσια γεννημένα το ένα τέλος του 2007 και το άλλο το 2009. Γέννησα στην κλινική του Ρίζου με τον κ. Ντούσια. Έμεινα υπερευχαριστημένη με τον γιατρό, το προσωπικό και την κλινική. Σε μονόκλινο με φτ δώσαμε όλα μαζί (γιατρό + κλινική) 2300 αν θυμάμαι καλά..μέχρι 2500 το πολύ. Σε αυτά τα χρήματα είναι και η αμοιβή του γιατρού σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Δηλ. χωρίς να πληρώνω επισκέψεις. Όλα στο τέλος.
Τώρα για το νοσοκομείο, ρωτήστε καλά γιατί πλέον ακούγεται ότι έχουν σοβαρές ελλείψεις σε απλά υλικά.
Φίλες μου που γέννησαν στο νοσοκομείο με τους γιατρούς που προαναφέρατε, η γέννα μαζί με τα φακελάκια τους πήγε όσο έδωσα εγώ στο ιδιωτικό και ίσως και παραπάνω.

xrysakoski

xrysakoski
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaIoanna έγραψε:Κορίτσια γεια σας


έχω 2 κορίτσια γεννημένα το ένα τέλος του 2007 και το άλλο το 2009. Γέννησα στην κλινική του Ρίζου με τον κ. Ντούσια. Έμεινα υπερευχαριστημένη με τον γιατρό, το προσωπικό και την κλινική. Σε μονόκλινο με φτ δώσαμε όλα μαζί (γιατρό + κλινική) 2300 αν θυμάμαι καλά..μέχρι 2500 το πολύ. Σε αυτά τα χρήματα είναι και η αμοιβή του γιατρού σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Δηλ. χωρίς να πληρώνω επισκέψεις. Όλα στο τέλος.
Τώρα για το νοσοκομείο, ρωτήστε καλά γιατί πλέον ακούγεται ότι έχουν σοβαρές ελλείψεις σε απλά υλικά.
Φίλες μου που γέννησαν στο νοσοκομείο με τους γιατρούς που προαναφέρατε, η γέννα μαζί με τα φακελάκια τους πήγε όσο έδωσα εγώ στο ιδιωτικό και ίσως και παραπάνω.

ΓΕΙΑ ΣΟυ αλλα υπερβαλλεισ τωρα οχι κ 2500 ευρω στο νοσοκομειο με βιβλιαριο του ογα για παραδειγμα δεν πληρωνεισ τιποτα μονο αν θεσ εσυ να δωσεισ κατι στο γιατρο στο τελοσ και ποσο θα σου βγουνε τα ραντεβου μεσα στο 9 μηνο...ουτε να το σκεφτεσαι γιαυτο το ποσο ειναι ψεμα ....ξερεισ ποσεσ κοπελεσ που μπορει να θελουν κλινικη δεν πανε γιαυτο το λογο το οικονομικο παρα πολλεσ....κ δεν ξερω πωσ το εβγαλεσ αυτο αλλα στο νοσοκομειο δεν σε εχουν κ για πεταμα ολα στα παρεχουν μην τρελαθω ολεσ αυτεσ ειναι υπερβολεσ...οκ η επιλογη ειναι του καθενοσ οπου θελει παει αλλα οχι οτι δεν παρεχουν τα νοσοκομεια τα παντα κ τα παρεχει η κλινικη???ε οχι ρε παιδια να λεμε τα πραγματα με το ονομα τουσ σορυ γλυκεια μου αλλα σε βρισκω παρα μα παρα πολλη υπερβολικη σε ολα αυτα που ειπεσ....το οτι γεννησεσ σε κλινικη και εχεισ μεινει υπερευχαριστημενη απο τον γιατρο σου δεν σημαινει οτι δεν υπαρχουν και αλλοι γιατροι καλητεροι...

MariaIoanna

MariaIoanna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημέρα σας

εγώ είπα απλά τη γνώμη μου και σας κατέθεσα την εμπειρία μου...καθώς και των φιλενάδων μου που γέννησαν στο νοσοκομείο, τις παρακολουθούσε τα απογεύματα γιατρός και το σύνολο εγκυμοσύνης-τοκετού + το σχετικό φακελάκι ε δεν τους βγήκε και φτηνά.


Δεν θεωρώ τραγικό το ποσό της ιδιωτικής σε σχέση με τα όσα ισχύουν τώρα στα δημόσια νοσοκομεία. Μακάρι να μην πληρώναμε τίποτα στο νοσοκομείο ή έστω πολύ λιγότερα και θα το επιλέξω σίγουρα. Δεν μου περισσεύουν μη νομίζεις.
Κανονικά έτσι θα έπρεπε να είναι, να μην πληρώνεις, αλλά..τουλάχιστον ο ιδιώτης γιατρός τα παίρνει νόμιμα και με απόδειξη και κάνει τη δουλειά.

Εννοείται και δεν προσπαθώ να πείσω καμία ούτε φυσικά είπα ότι ο γιατρός μου είναι ο καλύτερος, είπα οτι εγώ έμεινα ευχαριστημένη. Και για τους γιατρούς του νοσοκομείου επίσης έχω ακούσει τα καλύτερα.
Εμπειρίες καταθέτουμε..
Με το βιβλιάριο του ΟΓΑ δεν ξέρω τι παίζει να σου πω.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την MariaIoanna στις Τετ Σεπ 12, 2012 10:13 pm, 1 φορά

MariaIoanna

MariaIoanna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
επίσης αν κάποια επιθυμεί ιδιωτική κλινική γνώμη μου είναι να ρωτήσει τιμές ξανά μπας κι έχουν πέσει λόγω της κρίσης Rolling Eyes

MariaIoanna

MariaIoanna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
xrysakoski έγραψε: στο νοσοκομειο δεν σε εχουν κ για πεταμα ολα στα παρεχουν

και φυσικά πουθενά δεν ανέφερα ότι στο νοσοκομείο σε έχουν για πέταμα οι άνθρωποι Shocked
Λέω απλώς ότι λόγω της σημερινής κατάστασης (κρίση, περικοπές κλπ) καλό είναι να ενημερωνόμαστε πιο πριν για το τι θα χρειαστούμε. Δεν είναι καθόλου περίεργο να μην υπάρχουν ιατρικά αναλώσιμα κι ετσι ο κόσμος να μην εξυπηρετείται. Και ξαναλέω οι άνθρωποι δεν το κάνουν επίτηδες, οι συνθήκες δε το επιτρέπουν. Δεν είπα ποτέ ότι οι γιατροί του ιδιωτικού είναι καλύτεροι από του δημοσίου. Αν είναι δυνατόν.
Μια διαφορετική άποψη είπα να παραθέσω.

μανουλα25


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟ 2010 ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΑΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ.ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΕΙΧΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΣΤΟ ΕΞΙΤΗΡΙΟ 240 ΕΥΡΩ.ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΣ ΔΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΕΓΩ ΕΔΩΣΑ 150Ε.Ο,ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΣΕ ΒΟΗΘΑΝΕ,ΕΙΧΑ ΓΑΛΑ Κ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΕΙΔΗ ΡΟΥΧΙΣΜΟΥ ΔΙΚΑ ΜΟΥ.

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ το 2009 πριν ενωθούν τα ταμεία γέννησα στο Υγεία και έδωσα για μονόκλινο 1600 και 1300 μας πείρε ο γιατρός.
Ο άνδρας μου κάτι είπε για πανεπιστημιακό αλλά δεν πήγα για 2 λόγους.
Γιατί είχα εμπιστοσύνη στον γιατρό μου και γιατί θα γεννούσα με καισαρική και από ότι ξέρω στο πανεπιστημιακό πρέπει να έχεις το μωράκι δίπλα σου.
Εγώ τις πρώτες μέρες δεν μπορούσα να κουνηθώ , φανταστείτε να έπρεπε να έχω και το μωρό .

xrysakoski

xrysakoski
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaIoanna έγραψε:
xrysakoski έγραψε: στο νοσοκομειο δεν σε εχουν κ για πεταμα ολα στα παρεχουν

και φυσικά πουθενά δεν ανέφερα ότι στο νοσοκομείο σε έχουν για πέταμα οι άνθρωποι Shocked
Λέω απλώς ότι λόγω της σημερινής κατάστασης (κρίση, περικοπές κλπ) καλό είναι να ενημερωνόμαστε πιο πριν για το τι θα χρειαστούμε. Δεν είναι καθόλου περίεργο να μην υπάρχουν ιατρικά αναλώσιμα κι ετσι ο κόσμος να μην εξυπηρετείται. Και ξαναλέω οι άνθρωποι δεν το κάνουν επίτηδες, οι συνθήκες δε το επιτρέπουν. Δεν είπα ποτέ ότι οι γιατροί του ιδιωτικού είναι καλύτεροι από του δημοσίου. Αν είναι δυνατόν.
Μια διαφορετική άποψη είπα να παραθέσω.

ΜΑΡΙΑ καλη μου εμενα απλα μου φανηκαν υπερβολικα ολα αυτα που ειπεσ παραπανω τιποτα λιγοτερο τιποτα περισσοτερο....αυτα η επιλογη ειναι του καθενα...απο κει κ περα...

xrysakoski

xrysakoski
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια εγω απο οσο ξερω βεβαια οχι με σιγουρια οτι με βιλιαριο του ογα δεν πληρωνεισ τιποτα μονο οτι θεσ να δωσεισ στο γιατρο...τωρα δεν ξερω τι γινεται φυσικα με το αν σου επιστρεφουν τιποτα πισω θα τα ρωτησω ολα...κοπελια εσυ που γεννησεσ στο πανεπηστιμιακο πιο γιατρο ειχεσ?

MariaMous

MariaMous
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
MariaIoanna έγραψε:Κορίτσια γεια σας


έχω 2 κορίτσια γεννημένα το ένα τέλος του 2007 και το άλλο το 2009. Γέννησα στην κλινική του Ρίζου με τον κ. Ντούσια. Έμεινα υπερευχαριστημένη με τον γιατρό, το προσωπικό και την κλινική. Σε μονόκλινο με φτ δώσαμε όλα μαζί (γιατρό + κλινική) 2300 αν θυμάμαι καλά..μέχρι 2500 το πολύ. Σε αυτά τα χρήματα είναι και η αμοιβή του γιατρού σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Δηλ. χωρίς να πληρώνω επισκέψεις. Όλα στο τέλος.
Τώρα για το νοσοκομείο, ρωτήστε καλά γιατί πλέον ακούγεται ότι έχουν σοβαρές ελλείψεις σε απλά υλικά.
Φίλες μου που γέννησαν στο νοσοκομείο με τους γιατρούς που προαναφέρατε, η γέννα μαζί με τα φακελάκια τους πήγε όσο έδωσα εγώ στο ιδιωτικό και ίσως και παραπάνω.

Ε οχι και να τους βγηκε στο νοσοκομειο με τα φακελακια 2.500ευρω μου φαινεται απιθανο. Εχω φιλες που γεννησαν στο νοσοκομειο και δεν πληρωσαν ουτε ευρω. Κ οσο για το θεμα κρισης δεν παιζει ρολο οι τιμες αντιθετως ανεβαινουν δεν κατεβαινουν. Εδω εχεις ασφαλεια κ παλι πληρωνεις. Εχω φιλη που δουλευει μεσα στη κλινικη του Ριζου, δεν ειναι τοσο φτηνα. Ελλειψεις υπαρχουν παντου δεν βλεπετε τι γινετε κ πως μας εχουν καταντησει... Ο καθενας οτι πιστευει κ οπου μπορει παει. ΠΑντου καλα ειναι πλεον αρκει να εχεις το σωστο γιατρο, αυτο παιζει ρολο!

MariaIoanna

MariaIoanna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοιτάξτε δεν ξέρω τι ζητάει ο κάθε γιατρός ως φακελάκι.
Η φίλη μου που γέννησε μου είπε "μη νομίζεις ότι μου βγήκε λιγότερα το κοστούμι"
Αν κάνω 3ο και γεννήσω στο νοσοκομείο ο γιατρός μου δεν θα πάρει μια.
Θεωρώ χαζό να πληρώνεται και 50 ευρώ φακελάκι έτσι για να κάνει τη δουλειά του.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την MariaIoanna στις Πεμ Σεπ 13, 2012 6:53 am, 1 φορά

MariaIoanna

MariaIoanna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Laughing Μικρή η Λάρισα
Κι εγώ εχω φίλες που γέννησαν στο νοσοκομείο αλλά και φίλη που δουλεύει στον Ιπποκράτη Laughing

MariaIoanna

MariaIoanna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κι επειδή θέλω να κάνω 3ο Very Happy
και δε μας περισσέυει φράγκο ας πούμε ότι επιλέγω νοσοκομείο.
Πόσο να υπολογίζω λέτε?
Γιατί αν είναι φτηνά ξεκινάω προσπάθειες Laughing Laughing Laughing Laughing

xrysakoski

xrysakoski
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaIoanna έγραψε:κι επειδή θέλω να κάνω 3ο Very Happy
και δε μας περισσέυει φράγκο ας πούμε ότι επιλέγω νοσοκομείο.
Πόσο να υπολογίζω λέτε?
Γιατί αν είναι φτηνά ξεκινάω προσπάθειες Laughing Laughing Laughing Laughing

KALHMERAβιβλιαριο υγειασ εχεισ?
αν εχεισ βιβλιαριο υγειασ σε αλλεσ περιπτωσεισ δεν πληρωνεισ τιποτα μιλαω για τοκετο παντα κ αν θεσ δινεισ στο γιατρο δεν ζητανε ολοι η γιατροι φακελακι απλα οι περισσοτεροι δινουν για ευχαριστηση
θα σου βγει το διαστημα των 9 μηνων που θα πασ στο γιατρο μονο δεν βαζω μεσα τισ εξετασεισ γιατι αυτεσ ετσι και αλλιωσ τισ κανεισ ειτε εδω ειτε εκει

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω παντως θεωρω βλακεια να πληρωνω στο νοσοκομειο...ελεος και μετα λενε δωρεαν υγεια.....εγω μενω επαρχεια και δεν μπορουσα να αφησω την δουλεια μου και να παω να περιμενω απο το πρωι μεχρι το μεσημερι να στηθω εκει μεχρι να με εξετασει για 10 λεπτα ο καθε νοσοκομειακος γιατρος.....ενω σε αντιθεση εγω στον γιατρο μου δεν εχω κανει επισκεψη κατω απο μια ωρα...αρα ετσι οπως ειναι σε εμενα θα επρεπε να παω απογευματινο που παει να πει 70 ευρω...οχι ρε δεν θα εδινα αυτα τα λεφτα στο νοσοκομειο...μετα το φακελακι που δινεις????που το πας.....αρα πας στιν κλινικι και απο εκει και περα δεν ειναι αναγκη να πας στα λουξ τα δωματια αμα δεν σου φτανουνε υπαρχουν και τα τετρακλινα που ειναι ποιο οικονομικα...εγω αμα πηγενα στο νοσοκομειο και πληρωνα απογευματινα θα μου εβγαιναν τουλαχιστων 1500 μονο ο γιατρος χωρις την γεννα και βαλε τι θα επερνε μετα .....ααααα και εχω ικα ασφαλεια

xrysakoski

xrysakoski
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
letitsa έγραψε:εγω παντως θεωρω βλακεια να πληρωνω στο νοσοκομειο...ελεος και μετα λενε δωρεαν υγεια.....εγω μενω επαρχεια και δεν μπορουσα να αφησω την δουλεια μου και να παω να περιμενω απο το πρωι μεχρι το μεσημερι να στηθω εκει μεχρι να με εξετασει για 10 λεπτα ο καθε νοσοκομειακος γιατρος.....ενω σε αντιθεση εγω στον γιατρο μου δεν εχω κανει επισκεψη κατω απο μια ωρα...αρα ετσι οπως ειναι σε εμενα θα επρεπε να παω απογευματινο που παει να πει 70 ευρω...οχι ρε δεν θα εδινα αυτα τα λεφτα στο νοσοκομειο...μετα το φακελακι που δινεις????που το πας.....αρα πας στιν κλινικι και απο εκει και περα δεν ειναι αναγκη να πας στα λουξ τα δωματια αμα δεν σου φτανουνε υπαρχουν και τα τετρακλινα που ειναι ποιο οικονομικα...εγω αμα πηγενα στο νοσοκομειο και πληρωνα απογευματινα θα μου εβγαιναν τουλαχιστων 1500 μονο ο γιατρος χωρις την γεννα και βαλε τι θα επερνε μετα .....ααααα και εχω ικα ασφαλεια

ΓΛΥΚΕΙΑ ΜΟΥ κοπελα τι δεν καταλαβαινεισ την κλινικη δεν θα τη πληρωσεισ?απλα τα δινεισ ολα μαζι μετα ....τωρα η αποσταση κ η δουλεια ειναι αλλο θεμα μην τα μπερδευεισ....

MariaMous

MariaMous
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σε κλινικη το λιγοτερο να δωσεις 3000 συνολο μαζι με το γιατρο και το δωματιο. Απο την ασφαλεια περνεις πισω καπου στα 900 ευρω. Στο νοσοκομειο πληρωνεις τισ επισκεψεις του γιατρου κανα 40αρι συνολο να σου βγουν ολα μαζι καπου στα 500. Κ οσο για το φακελακι αν θες το δινεις εκτος αν στο επιβαλλει ο γιατρος. Αυτα ειναι καθαρα επιλογες του καθενος κ ποσα ειναι διαθετημενος να δωσει. Κ ολα εξαρτονται κ απο το γιατρο που επιλεγεις. Σημασια εχει με αυτον να νιωθεις ανετα οπου κ αν ειναι. Δεν υπαρχει λογος για διαφωνιες αυτα ειναι γνωμες του καθενος!

MariaIoanna

MariaIoanna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια εμένα με πειράζει το γεγονός ότι ο γιατρός θα πάρει το φακελάκι του και θα κάνει τη δουλειά του χρησιμοποιόντας τον χώρο, τα υλικά και ότι άλλο χρειάζεται ένας τοκετός από το νοσοκομείο, δηλ. από δημ. περιουσία αυτός θα βγάλει και φακελάκι...
Δηλ. αν είναι σε μονόκλινο να μου βγήκε 2500 στην ιδιωτική, πάω σε τετράκλινο πλησιάζω το ποσό που θα δώσω στο νοσοκομείο και παίρνω και απόδειξη.

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΠΙΜΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΗΝ ΔΩΡΕΑΝ ΥΓΕΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΥ ΕΓΩ ΠΑΩ ΣΕ ΚΛΙΝΙΚΗ...ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ?? - Σελίδα 2 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ?? - Σελίδα 2 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ?? - Σελίδα 2 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ?? - Σελίδα 2 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ?? - Σελίδα 2 215994

xrysakoski

xrysakoski
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
letitsa έγραψε:ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΠΙΜΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΗΝ ΔΩΡΕΑΝ ΥΓΕΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΥ ΕΓΩ ΠΑΩ ΣΕ ΚΛΙΝΙΚΗ...ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ?? - Σελίδα 2 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ?? - Σελίδα 2 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ?? - Σελίδα 2 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ?? - Σελίδα 2 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ?? - Σελίδα 2 215994

ΔΩΡΕΑΝ υγεια σου προσφερει το βιβλιαριο τον τοκετο οχι τον γιατρο....ο γιατροσ πληρωνεται εκτοσ αν δεν θελεισ να εχεισ συγκεκριμενο γιατρο κ πασ στα πρωινα ραντεβου κ οποιοσ εφημερευει σε κοιταει κ δεν πληρωνεισ τιποτα...απο κει κ περα οι γιατροι που ειναι με ραντεβου ειτε στο νοσοκομειο ειτε σε ιδιωτη πληρωνοντε βαση νομου οχι παρανομα..το φακελακι απλα στο παιρνει ο ιδιωτησ στο συνολο τησ τιμησ στο τελοσ...

MariaIoanna

MariaIoanna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ναι κανονικά στο νοσοκομείο πας σε όποιο εφημερεύει και γεννάς με όποιον εφημερεύει. Σε όλες τις χώρες αυτό συμβαίνει. Μόνο στην Ελλάδα σε παρακολουθεί και σε ξεγεννάει σε δημ. νοσοκομείο παίρνοντας φακελάκι, το οποίο δεν είναι σε καμία περίπτωση νόμιμο. Πληρώνεται το μισθό του κάθε μήνα σαν δημ. υπάλληλος. Απο κει και πέρα αν ζητήσει δώρο ή φακελάκι είναι παράνομος.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις