Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
199 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 199 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

stalitsa1980

stalitsa1980
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω θεωρω οτι ως γιατρος θεωρει οτι εχει την ευθυνη εντελως μην συμβει κατι κακο και ειναι λιγο προσεκτικη παραπανω,αλλα δεν πειραζει καλα κανει και να μην κανατε τοσο συχνα παλι δεν θα πειραζε,κολπικο ιπερηχο εννος.Πιστευω θα σου πει απο μονη της για την συνουσια οταν ακουσει την καρδουλα,μπορει βεβαια να μην πει κατι μεχρι να τελειωσει το 1ο τριμηνο.Εσυ αν περασει και δεν σου πει κατι,ρωτα την!

April82


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Έτσι είναι stalitsa έχεις δίκιο. Κι εγώ το έχω δεχτεί και δεν παραπονιέμαι πια τόσο. Κατάλαβα οτι δεν είναι μόνο η γιατρός που είπε να το αποφύγουμε αλλά και εμείς που δε νιώθουμε όπως πριν. Δεν μπορούμε να αφεθούμε καθόλου και έχουμε στο μυαλό μας συνεχώς μη βλάψουμε το μωράκι. Με τον καιρό θα δούμε.. Πάντως δε μας έχει επηρεάσει αρνητικά. Θα έλεγα οτι νιώθουμε ακόμα μεγαλύτερη τρυφερότητα και έτσι παίρνουμε κουράγιο για να κάνουμε υπομονή.. Πού και πού όμως με το χεράκι επιτρέπεται. Βοηθάει να ισορροπήσουν και οι ορμόνες μας. ο οργασμός από μόνος του δεν πειράζει. Φαντάσου πως κάποιες φορές μπορεί να είναι και ακούσιος. Δεν ελέγχεις πχ την πιθανότητα να έχεις στον υπνο σου επειδή είδες κάποιο όνειρο.. Εγώ από τώρα άρχισα τα "περίεργα" όνειρα... Wink

GeorgiaM

GeorgiaM
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
April82 έγραψε:χαχα η ώρα του τοστ! μόλις έφτιαξα κι εγώ! βασικά μόνο με ψωμάκι, κριτσίνια και λίγο τυράκι περνάνε προσωρινά οι ανακατωσούρες. Άρα είμαι "καταδικασμένη" να τρώω όσα μέχρι πριν λίγο καιρο προσπαθούσα να αποφεύγω Smile Τέτοια ώρα έτρωγα ένα φρούτο και λίγους ανάλατους ξηρούς καρπούς. Τώρα τέτοιες τροφές με κάνουν χάλια. ααααχχ!!!
Για την αυχενική ακόμα δεν έχουμε μιλήσει γιατί πρώτα θα δει τις εξετάσεις και μάλλον θα κανονίσουμε όταν θα πάω για τον επόμενο υπέρηχο από βδομάδα. Λογικά στο ιασώ θα πάω που είναι και η γιατρός. Από τιμές δεν έχω ιδέα. Το ικα δεν την καλύπτει αυτή την εξέταση?
Δυστυχώς όχι..εγω έκλεισα καλού κακού στο Αλεξάνδρας που η τιμή δεν είναι απαγορευτικη αλλά εαν μου πει πως θέλει στο ΛΗΤΩ για να είναι κ αυτός τι να κάνω θα πάω..Για τις εξετάσεις που λες θα πάω μάλλον αυριο αφου τις πάρω σήμερα σωστά γραμμένες..πολύ αγχος και με τις εξετάσεις..και εσύ σπίτι κάθεσαι;καναπε-κρεβάτι;

stalitsa1980

stalitsa1980
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ωχ απαντησα σε αυτα που γραφατε στην αρχη των μηνυματων και μετα διαβασα τα υπολοιπα.σορρυ... ασχετο ισχυει οτι στο Αλεξανδρασ ειναι σχεδον τα μισα λεφτα για αυχενικη διαφανεια?70 εθρω απο 100--120-140 που ειναι στο ιασω,ραια και λητω?

GeorgiaM

GeorgiaM
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
όσο για τα όνειρα κορίτσια..αφήστε..χθες βράδυ έβλεπα τ ανείπωτα..ξυπνησα με πόνο στην κοιλια..ο Θεός να φυλάει!!!

GeorgiaM

GeorgiaM
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stalitsa1980 έγραψε:ωχ απαντησα σε αυτα που γραφατε στην αρχη των μηνυματων και μετα διαβασα τα υπολοιπα.σορρυ... ασχετο ισχυει οτι στο Αλεξανδρασ ειναι σχεδον τα μισα λεφτα για αυχενικη διαφανεια?70 εθρω απο 100--120-140 που ειναι στο ιασω,ραια και λητω?

Μάλιστα ..70ε αυχενικη διαφανεια και PAPP-A..ΤΡΕΛΛΉ ΔΙΑΦΟΡΆ!

April82


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ναι σπίτι είμαι, φέτος δε θα εργαστώ οπότε θα με χαρεί κι ο καναπές και το κρεβάτι. Πρωτόγνωρα για μένα όλα αυτά αλλά είπαμε, ιερός ο σκοπός μας..!
κρίμα που δεν δίνει το ικα για την αυχενική.. Το Αλεξάνδρα ειναι οικονομικό σίγουρα αλλά ίσως και επειδή είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη έχω μια εξάρτηση από τη γιατρό και θα ήθελα να είναι παρούσα σε όλες τις εξετάσεις. Στο ιασώ δε ξέρω πόσο θα ζητήσουν.

GeorgiaM

GeorgiaM
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κανα 150άρι..
και μενα η πρώτη μου είναι αλλα επειδη προέρχομαι από κύκλο γιατρών και ξέρω τι εκμετάλλευση πέφτει δεν δέχομαι να πληρώσω φράγκο παραπάνω..κυστική ίνωση έκανες;

April82


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
GeorgiaM έγραψε:όσο για τα όνειρα κορίτσια..αφήστε..χθες βράδυ έβλεπα τ ανείπωτα..ξυπνησα με πόνο στην κοιλια..ο Θεός να φυλάει!!!

Έτσι ακριβώς! κι εγώ με πόνο ξυπνάω και νιώθω τύψεις μετά λες και το έκανα επίτηδες!! Smile Περνάει όμως αμέσως ο πόνος είναι σαν συσσωρευμένη ένταση που μόλις ξυπνήσεις και ηρεμήσεις φεύγει..

April82


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
GeorgiaM έγραψε:Κανα 150άρι..
και μενα η πρώτη μου είναι αλλα επειδη προέρχομαι από κύκλο γιατρών και ξέρω τι εκμετάλλευση πέφτει δεν δέχομαι να πληρώσω φράγκο παραπάνω..κυστική ίνωση έκανες;

ισχύει..και ο,τι μπορούμε να γλιτώσουμε καλό είναι. Κυστική ίνωση δεν πρέπει να μου έχει συμπεριλάβει στις εξετάσεις. Εκτός αν ειναι γραμμένο με τίποτα αρχικά ή άλλη ονομασία και δεν την αναγνωρίζω.

GeorgiaM

GeorgiaM
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εχεις δίκιο..θα περάσει το τρίμηνο και θα ησυχάσουμε.. Μου έτυχε σχολαστική γυναικολόγος ή να ανησυχήσω? - Σελίδα 3 654316

GeorgiaM

GeorgiaM
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
April82 έγραψε:
GeorgiaM έγραψε:Κανα 150άρι..
και μενα η πρώτη μου είναι αλλα επειδη προέρχομαι από κύκλο γιατρών και ξέρω τι εκμετάλλευση πέφτει δεν δέχομαι να πληρώσω φράγκο παραπάνω..κυστική ίνωση έκανες;

ισχύει..και ο,τι μπορούμε να γλιτώσουμε καλό είναι. Κυστική ίνωση δεν πρέπει να μου έχει συμπεριλάβει στις εξετάσεις. Εκτός αν ειναι γραμμένο με τίποτα αρχικά ή άλλη ονομασία και δεν την αναγνωρίζω.



Δεν τη βάζουν ολοι οι γυναικολογοι αλλα καλα θα κανουν οι γυναικες να να την κανουν...υπαρχει και σχετικο θεμα εδω μεσα..την εκανα στο ΛΑΙΚΟ και πληρωσα 110Ε ενω ας πουμε στο EUROMEDICA που ρώτησα μου ειπαν 280ε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις