Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
57 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 57 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Asabache

Asabache
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kalimera
e tote ti na pw koritsi mou afou o patera sou den 8elei na katalauei tote 8a simfonisw me tin eirini na figeis na mineis me ton kalo sou afou pate gia sobara...kai egw auto ekana otan ida oti o mpampas mou den katalauenei mo9no tote brika tin isixia mou kai twra ginane filarakia

ak.fassa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα και πάλι.
Ευτυχία μου, εφόσον δεν υπάρχει το θέμα του σπιτιού, πήγαινε να ζήσεις μαζί του! Φύγε από το σπίτι σου κι αν η μαμά σου σε αγαπάει θα είναι στο πλευρό σου.
Είσαι 20 ετών, δεν πρέπει να ζεις έτσι καταπιεσμένη. Άκου σε ήθελε ο άλλος για νύφη του και έβαλε λόγια!!! Δεν πάμε καλά. Και καλά αυτός τα είπε τα χαζά που είπε, ο μπαμπάς σου δεν σου έχει καθόλου εμπιστοσύνη? Δεν σε εκτιμάει καθόλου επιτέλους?
Επειδή (θεωρώ)αυτή η κατάσταση είναι άσχημη και απαράδεκτη για μια κοπέλα 20 ετών στην εποχή μας, σήκω και φύγε κοπέλα μου. Τον έχεις ανάγκη τον μπαμπά σου? Σε συντηρεί επειδή δεν δουλεύεις? Κανένα πρόβλημα! Ψάξε για δουλειά (εκτός κι αν σπουδάζεις) και πήγαινε να ζήσεις με τον καλό σου. Άκου δεν θα έρθει στον γάμο σου. Ας μην έρθει!!! Μην του επιτρέπεις να μιλάει και να φέρεται έτσι καλή μου!!!

Asabache

Asabache
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ak.fassa έγραψε:Καλημέρα και πάλι.
Ευτυχία μου, εφόσον δεν υπάρχει το θέμα του σπιτιού, πήγαινε να ζήσεις μαζί του! Φύγε από το σπίτι σου κι αν η μαμά σου σε αγαπάει θα είναι στο πλευρό σου.
Είσαι 20 ετών, δεν πρέπει να ζεις έτσι καταπιεσμένη. Άκου σε ήθελε ο άλλος για νύφη του και έβαλε λόγια!!! Δεν πάμε καλά. Και καλά αυτός τα είπε τα χαζά που είπε, ο μπαμπάς σου δεν σου έχει καθόλου εμπιστοσύνη? Δεν σε εκτιμάει καθόλου επιτέλους?
Επειδή (θεωρώ)αυτή η κατάσταση είναι άσχημη και απαράδεκτη για μια κοπέλα 20 ετών στην εποχή μας, σήκω και φύγε κοπέλα μου. Τον έχεις ανάγκη τον μπαμπά σου? Σε συντηρεί επειδή δεν δουλεύεις? Κανένα πρόβλημα! Ψάξε για δουλειά (εκτός κι αν σπουδάζεις) και πήγαινε να ζήσεις με τον καλό σου. Άκου δεν θα έρθει στον γάμο σου. Ας μην έρθει!!! Μην του επιτρέπεις να μιλάει και να φέρεται έτσι καλή μου!!!

+fwnw apolita kai se emana den eir8e ston gamo mou o mpampas mou kai ti egine epa8a tipota OXI gia auto fige koukla mou bres mia doulitsa kai pane na mineis me to agori sou

eytyxia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημερα κοριτσια!η αληθεια ειναι οτι αυτη η κατασταση οχι μονο πολυ ασχημη ειναι αλλα ωρες ωρες νομιζω αν συνεχιστει αυτο θα αρρωστησω...συνεχεια κλαιω..εχω μονιμο αγχος..θελω να κανω πραγματα με τον ανθρωπο μου και δεν μπορω..πρεπει να παρω την αδεια του μπαμπα για ολα.και οταν του λεω οτι δεν εχει δικαιωμα να με κλεινει μεσα μου λεει οτι μονο οταν παντρευτω δεν θα εχει αυτο το δικαιωμα..ακουστε αποψεις στο 2012!!!πραγματικα οταν βγαινω και ειμαι με τον φιλο μου ειμαι τοσο ηρεμη τοσο χαρουμενη καιοταν με φερνει σπιτι νιωθω σα να με πηγαινει στο αποσπασμα..τις σπουδες μου τις εχω τελειωσει.εσεις πως φυγατε απο το σπιτι?

ak.fassa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eytyxia έγραψε:Καλημερα κοριτσια!η αληθεια ειναι οτι αυτη η κατασταση οχι μονο πολυ ασχημη ειναι αλλα ωρες ωρες νομιζω αν συνεχιστει αυτο θα αρρωστησω...συνεχεια κλαιω..εχω μονιμο αγχος..θελω να κανω πραγματα με τον ανθρωπο μου και δεν μπορω..πρεπει να παρω την αδεια του μπαμπα για ολα.και οταν του λεω οτι δεν εχει δικαιωμα να με κλεινει μεσα μου λεει οτι μονο οταν παντρευτω δεν θα εχει αυτο το δικαιωμα..ακουστε αποψεις στο 2012!!!πραγματικα οταν βγαινω και ειμαι με τον φιλο μου ειμαι τοσο ηρεμη τοσο χαρουμενη καιοταν με φερνει σπιτι νιωθω σα να με πηγαινει στο αποσπασμα..τις σπουδες μου τις εχω τελειωσει.εσεις πως φυγατε απο το σπιτι?

Κοίτα, δεν είναι τόσο εύκολο το να φύγεις από το σπίτι όσο το παρουσιάζουμε αλλά ούτε και δύσκολο.
Εγώ προσωπικά δεν είχα πρόβλημα με τους γονείς μου και απλά κάποια στιγμή τους ανακοίνωσα ότι μετακομίζω. Μεγάλωσα στο Λαύριο και μετά τις σπουδές μου ξαναγύρισα στο πατρικό. Η δουλειά μου ήταν στον Γέρακα οπότε ήταν πολύ εύκολο να την κάνω. Η μαμά μου έβαλε τα κλάματα, ο μπαμπάς είπε καλύτερα για να μην οδηγείς τόσα χιλιόμετρα κάθε μέρα, και απλά νοίκιασα σπίτι που θα το πλήρωνα εγώ με το μισθό μου, μάζεψα τα ρούχα και τα πράγματά μου κι έφυγα. Είναι σημαντικό να νιώθεις έτοιμη (που εσύ μάλλον το νιώθεις πολύ καιρό τώρα) και να νιώθεις και δυνατή να το κάνεις. Κατά τ'άλλα δεν είναι τόσο τρομερό.
Εσύ τώρα που νιώθεις ότι πας σε απόσπασμα όταν γυρίζεις σπίτι πρέπει να το κάνεις αυτό το βήμα. Κι αν είναι τόσο σοβαρό το θέμα με τον καλό σου θα μείνετε μαζί. Σιγά σιγά θα βρεις κάποια δουλειά (είναι σχετικά απορροφήσιμο το επάγγελμά σου) και όλα θα μπουν στη σειρά τους.
Καλή τύχη και όλα να πάνε καλά σου εύχομαι!!!

eytyxia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Οντως ειμαι πολυ καιρο τωρα ετοιμη γι αυτο αλλα νομιζω πως δεν εχω τη δυναμη γιατι φοβαμαι τις ενδεχομενες φασαριες..πριν λιγο καιρο με ειχε διωξει ο ιδιος απο το σπιτι..και ο λογος που δεν εφυγα ηταν για την μαμα μου οπως λεω και παραπανω..αλλα πιστευω οτι θα με καταλαβει γιατι ειναι με το μερος μου....φανταστειτε οτι του εχει μιλησει η μαμα μου,η κουμπαρα τους,η κορη της κουμπαρας..του εχουν πει τα καλυτερα για τον φιλο μου και οτι δεν ειναι σωστα ολα αυτα που κανει,οτι δεν μπορει να μου φερετε με αυτον τον τροπο και αυτος τιποτα...τον χαβα του...

ak.fassa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eytyxia έγραψε:Οντως ειμαι πολυ καιρο τωρα ετοιμη γι αυτο αλλα νομιζω πως δεν εχω τη δυναμη γιατι φοβαμαι τις ενδεχομενες φασαριες..πριν λιγο καιρο με ειχε διωξει ο ιδιος απο το σπιτι..και ο λογος που δεν εφυγα ηταν για την μαμα μου οπως λεω και παραπανω..αλλα πιστευω οτι θα με καταλαβει γιατι ειναι με το μερος μου....φανταστειτε οτι του εχει μιλησει η μαμα μου,η κουμπαρα τους,η κορη της κουμπαρας..του εχουν πει τα καλυτερα για τον φιλο μου και οτι δεν ειναι σωστα ολα αυτα που κανει,οτι δεν μπορει να μου φερετε με αυτον τον τροπο και αυτος τιποτα...τον χαβα του...

Είναι σύνηθες οι μπαμπάδες να φέρονται έτσι αυταρχικά και να θέλουν να επιβληθούν με οποιοδήποτε κόστος. Ο συγκεκριμένος πιθανότατα μετά από τόσο καιρό απλά δεν θέλει να κάνει πίσω.
Φύγε κοπέλα μου και όλα θα πάνε καλά. Η μαμά σου θα είναι στο πλευρό σου και θα έχεις και τον καλό σου και όλα μέλι γάλα.

eytyxia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Χθες μου ειπε οτι δεν θα του σπασω εγω τα νευρα,αυτος θα μου τα σπασει.και οτι αν ξανα δει να με φερνει σπιτι ο φιλος μου θα του σπασει το αμαξι και οτι ντρεπετε λεει που ειμαι παιδι του γιατι δε συμφωνει με την επιλογη μου και οτι δεν τον νοιαζει το οτι εγω αυτον τον ανθρωπο τον αγαπαω και πως αν θελω να κανω κατι για να φτιαξουν τα πραγματα τοτε να χωριχω αλλιως θα ημαστε μια ζωη ετσι..

αννα-μαμα


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="eytyxia"]Γεια σας..εχω ενα σοβαρο προβλημα και θα ηθελα την βοηθεια σας.ειμαι 21 χρονων,εχω μια σχεση εδω και 2 χρονια και ο πατερας μου δε λεει να αποδεχτει τον φιλο μου με τιποτα...δεν τον ξερει και δεν θελει και να τον μαθει λεει.με τον φιλο μου περναμε πολυ δυσκολα γιατι ο πατερας μου δεν με αφηνει να ζησω και να χαρω τη σχεση μου..ημαστε συνεχεια με το αγχος..δεν με αφηνει ουτε μια εκδρομη να παω μαζι του.μου λεει πολλα που με πληγωνουν και με κανει να νιωθω πολυ ασχημα...θελω να μου πειτε την γνωμη σας γιατι δεν αντεχω αλλο αυτη την κατασταση....θελω να ζησω τη ζωη μου οπως θελω και δεν με αφηνει....[/quo?

ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΙΓΟ ΤΟ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ?ΜΗΠΩΣ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΕΛΕΙ?ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΗ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ ΓΙ ΑΥΤΟΝ.ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ Η ΔΕ ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙΣ?Π.Χ Ο ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ Ή ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Ή ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΓΕΝΙΚΩΣ(ΠΟΤΑ,ΟΥΣΙΕΣ,ΤΖΟΓΟΣ)ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΜΗΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΚΟΥΓΟΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΙ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΗ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙΣ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ ΩΣ ΠΑΡΑΛΟΓΑ ΑΥΣΤΗΡΟ

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΠΡΩΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΕΞΑΝΤΗΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΘΟΡΙΑ...Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΟΤΕ ΕΤΣΙ?????ΜΗΠΩΣ ΟΝΤΩΣ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Η ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ???ΜΙΛΗΣΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΜΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ Κ ΔΕΝ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ....ΠΑΙΖΕΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΠΟΛΕΜΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ???ΝΑ ΝΤΡΕΠΕΤΕ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΟΡΗ ΤΟΥ???ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΔΗΛΑΔΗ???ΒΓΗΚΕΣ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ Κ ΠΟΥΛΗΣΕΣ ΤΟ ΚΟΡΜΙ ΣΟΥ???ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ Κ ΑΥΤΟ ΝΑ ΕΚΑΝΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΕΤΣΙ...ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΟΙ ΣΩΣΤΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΙΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥΣ Κ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΕΝΗΛΙΚΕΣ...ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΔΗΛΑΔΗ..ΕΙΣΑΙ 21 ΧΡΟΝΩΝ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΚΟΠΕΛΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΩΡΟ...ΠΟΤΕ ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΕΣΥ ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ????ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΞΕΝΙΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ ΜΕ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ???ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΣΩΣΤΟ ΤΩΡΑ???ΜΙΛΗΣΕ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ Κ ΑΜΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΚΡΗ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟΣ...ΑΝ ΟΧΙ ΜΑΖΕΨΕ ΤΑ Κ ΦΥΓΕ....ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΠΙΣΩ Κ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΟΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΣΑΣ...ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ Κ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΑΥΤΟ

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="αννα-μαμα"]
eytyxia έγραψε:Γεια σας..εχω ενα σοβαρο προβλημα και θα ηθελα την βοηθεια σας.ειμαι 21 χρονων,εχω μια σχεση εδω και 2 χρονια και ο πατερας μου δε λεει να αποδεχτει τον φιλο μου με τιποτα...δεν τον ξερει και δεν θελει και να τον μαθει λεει.με τον φιλο μου περναμε πολυ δυσκολα γιατι ο πατερας μου δεν με αφηνει να ζησω και να χαρω τη σχεση μου..ημαστε συνεχεια με το αγχος..δεν με αφηνει ουτε μια εκδρομη να παω μαζι του.μου λεει πολλα που με πληγωνουν και με κανει να νιωθω πολυ ασχημα...θελω να μου πειτε την γνωμη σας γιατι δεν αντεχω αλλο αυτη την κατασταση....θελω να ζησω τη ζωη μου οπως θελω και δεν με αφηνει....[/quo?

ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΙΓΟ ΤΟ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ?ΜΗΠΩΣ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΕΛΕΙ?ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΗ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ ΓΙ ΑΥΤΟΝ.ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ Η ΔΕ ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙΣ?Π.Χ Ο ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ Ή ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Ή ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΓΕΝΙΚΩΣ(ΠΟΤΑ,ΟΥΣΙΕΣ,ΤΖΟΓΟΣ)ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΜΗΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΚΟΥΓΟΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΙ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΗ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙΣ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ ΩΣ ΠΑΡΑΛΟΓΑ ΑΥΣΤΗΡΟ

ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΝΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΟΥ ΚΛΕΙΣΤΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ...ΑΜΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙ Κ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΣ ΤΟ ΠΕΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ...ΤΟ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΙΣΑ ΙΣΑ ΤΗΝ ΔΙΩΧΝΕΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ...Κ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΠΙΚΡΑΙΝΟΥΝ...ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟΣΑ Κ ΤΟΣΑ...ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΕΙ?ΤΟ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΕΝΑΣ Κ ΝΑ ΠΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΗΣ ΟΤΙ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΤΗΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΟΜΑΡΑ...ΔΩΣΕ ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ Κ ΑΠΕΔΕΙΞΕ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΟΤΙ ΤΗΣ ΕΧΕΙΣ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ..ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΕΣΤΩ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΙ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΤΗΣ Κ ΝΑ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΕΙ..ΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΝΑΡΚΩΤΙΚΩΝ ΚΑΝΟΥΝ ΜΠΑΜ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ..ΟΤΙ Κ ΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΑΝΟΙΧΤΩ...ΣΤΕΛΝΕΙ ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΣΙΓΡΑΦΟ...ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ...Η ΚΟΠΕΛΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ..ΕΝΑ ''ΜΕΓΑΛΟ'' ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΝ ΕΚΡΥΒΕ ΚΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΕ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ..

eytyxia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοριτσια ο φιλος μου ειναι 28 χρονων...εχει 2 δικα του σπιτια,2 αυτοκονητα και δικη του επιχειρηση..ειναι 90 κιλα και πολυ σοβαρος(αυτο που λεμε παιδι για σπιτι)...δε νομιζω να εχετε δει ποτε χρηστη ουσιων να ειναι ετσι...εγω τουλαχιστον ποτε!!!!

MarialenaK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κανε αυτο που σου λεει η καρδια σου αλλα συζητα με τον πατερα σου τους ενδοιασμους του πρωτα και οτι κ να κανεις εχε τα κ ατα στο πισω μερος του μυαλου σου, οι γονεις μας δεν θεωρω οτι μας λενε ποτε κατι γιατι θελουν το κακο μας αντιθετως...
Παντως για την ιστορια να σου πω οτι πριν παντρευτω τον αντρα μου η μανα μου ηταν τελειως αρνητικη και ο λογος ο γνωστος:¨"δεν κανει αυτος ο ανθρωπος για σενα"!! Τελικα ειχε δικιο... Βεβαια δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις οι ιδιες!! Καλη τυχη μεσα απο την καρδια μου!!

αννα-μαμα


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
MarialenaK έγραψε:Κανε αυτο που σου λεει η καρδια σου αλλα συζητα με τον πατερα σου τους ενδοιασμους του πρωτα και οτι κ να κανεις εχε τα κ ατα στο πισω μερος του μυαλου σου, οι γονεις μας δεν θεωρω οτι μας λενε ποτε κατι γιατι θελουν το κακο μας αντιθετως...
Παντως για την ιστορια να σου πω οτι πριν παντρευτω τον αντρα μου η μανα μου ηταν τελειως αρνητικη και ο λογος ο γνωστος:¨"δεν κανει αυτος ο ανθρωπος για σενα"!! Τελικα ειχε δικιο... Βεβαια δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις οι ιδιες!! Καλη τυχη μεσα απο την καρδια μου!!

ΧΟΧΟ ΠΟΛΥ ΑΣΤΕΙΟ ΑΥΤΟ....ΤΟ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΕ ΔΙΚΙΟ...

αννα-μαμα


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="eirinaki"]
αννα-μαμα έγραψε:
eytyxia έγραψε:Γεια σας..εχω ενα σοβαρο προβλημα και θα ηθελα την βοηθεια σας.ειμαι 21 χρονων,εχω μια σχεση εδω και 2 χρονια και ο πατερας μου δε λεει να αποδεχτει τον φιλο μου με τιποτα...δεν τον ξερει και δεν θελει και να τον μαθει λεει.με τον φιλο μου περναμε πολυ δυσκολα γιατι ο πατερας μου δεν με αφηνει να ζησω και να χαρω τη σχεση μου..ημαστε συνεχεια με το αγχος..δεν με αφηνει ουτε μια εκδρομη να παω μαζι του.μου λεει πολλα που με πληγωνουν και με κανει να νιωθω πολυ ασχημα...θελω να μου πειτε την γνωμη σας γιατι δεν αντεχω αλλο αυτη την κατασταση....θελω να ζησω τη ζωη μου οπως θελω και δεν με αφηνει....[/quo?

ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΙΓΟ ΤΟ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ?ΜΗΠΩΣ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΕΛΕΙ?ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΗ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ ΓΙ ΑΥΤΟΝ.ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ Η ΔΕ ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙΣ?Π.Χ Ο ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ Ή ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Ή ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΓΕΝΙΚΩΣ(ΠΟΤΑ,ΟΥΣΙΕΣ,ΤΖΟΓΟΣ)ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΜΗΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΚΟΥΓΟΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΙ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΗ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙΣ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ ΩΣ ΠΑΡΑΛΟΓΑ ΑΥΣΤΗΡΟ

ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΝΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΟΥ ΚΛΕΙΣΤΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ...ΑΜΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙ Κ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΣ ΤΟ ΠΕΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ...ΤΟ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΙΣΑ ΙΣΑ ΤΗΝ ΔΙΩΧΝΕΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ...Κ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΠΙΚΡΑΙΝΟΥΝ...ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟΣΑ Κ ΤΟΣΑ...ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΕΙ?ΤΟ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΕΝΑΣ Κ ΝΑ ΠΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΗΣ ΟΤΙ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΤΗΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΟΜΑΡΑ...ΔΩΣΕ ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ Κ ΑΠΕΔΕΙΞΕ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΟΤΙ ΤΗΣ ΕΧΕΙΣ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ..ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΕΣΤΩ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΙ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΤΗΣ Κ ΝΑ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΕΙ..ΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΝΑΡΚΩΤΙΚΩΝ ΚΑΝΟΥΝ ΜΠΑΜ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ..ΟΤΙ Κ ΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΑΝΟΙΧΤΩ...ΣΤΕΛΝΕΙ ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΣΙΓΡΑΦΟ...ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ...Η ΚΟΠΕΛΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ..ΕΝΑ ''ΜΕΓΑΛΟ'' ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΝ ΕΚΡΥΒΕ ΚΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΕ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ..


ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΣΤΟΥΡΑ..ΤΕΣΠΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΔΙΩΧΝΕΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ?ΚΟΥΡΑΓΙΟ...

MarialenaK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΧΟΧΟ ΠΟΛΥ ΑΣΤΕΙΟ ΑΥΤΟ....ΤΟ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΕ ΔΙΚΙΟ...[/quote]

Γι΄αυτο μην υποτιματε ποτε την διορατικοτητα των γονιων μας!!!
ΧΑ ΧΑ!!! Γελαω για να μην κλαιω...

eytyxia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Πραγματικα δεν ξερω τι αλλο να κανω για να σταματησει ολη αυτη η ιστορια....το συζηταμε,το ξανα συζηταμε και παλι και παλι....και παντα καταληγουμε εγω να κλαιω και να σκαω και ο πατερας μου να φωναζει και να μου λεει οτι δεν τον θελει....εγω ομως τον θελω.....και δεν εχω αλλη αντοχη ουτε αλλη υπομονη....εξαντληθηκαν!!!!το μονο που θελω ειναι να ηρεμησω και να χαρω...να ζω ομορφα με τον καλο μου...οχι να εχω συνεχεια φασαριες και απαγορευσεις..δεν αντεχω αλλοοοοοοοοο.............την κυριακη πχ θελω να φυγω και να γυρισω δευτερα...και δεν θα με αφησει να παω πουθενα...ειναι τοσο αδικο αυτο..να μου στερει ωραιες στιγμες...δεν μπορω αλλο!!!!

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μήπως είναι παντρεμένος χωρισμένος και γι αυτό έχει θέμα ο πατέρας σου;Γιατί δύο αυτοκίνητα, δύο σπίτια, επιχείρηση θα είναι περιζήτητος γαμπρός Razz

Όπως και να χει το θέμα, μη φύγεις από το σπίτι σου αν δεν είσαι σίγουρη ότι θες να ζήσεις μαζί του ή ότι θέλει αυτός. Είσαι πολύ μικρή για να είσαι σίγουρη ότι θέλεις να δεσμευτείς τόσο πολύ από τώρα. Γιατί αν γίνει καμία στραβή και σου κλείσει ο πατέρας σου την πόρτα τι θα κάνεις μετα;

eytyxia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Χαχαχαχα....λες νε ειναι και να μην το ξερω....οχι βεβαια!!!!ημαστε και οι δυο απολυτα σιγουροι γι αυτα που νιωθουμε και γι αυτα που θελουμε....αν δεν ημασταν δεν θα το παλευαμε τοσο πολυ....αυτη η ιστορια κραταει 2 ολοκληρα χρονια!ξερω οτι αν μεινω μαζι του θα ειμαι απολυτα ευτυχισμενη και δεν προκειται να γινει καμια στραβη..ξερω οτι μπορει να με θεωρειται μικρη αυτο ομως δε σημαινει και οτι δεν ξερω τι θελω..και αυτο που ονειρευομαι παντα ειναι να κανω μια ευτυχισμενη οικογενεια με αυτον τον ανθρωπο..

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Νομιζω πως,αφου ο συντροφος σου ειναι τοσο καλος και σε κανει τοσο ευτυχισμενη, ολα θα λυθουν. Να προτεινω κατι, που στην περιπτωση μου επιασε??
Γιατι δεν φερνεις τον πατερα σου προ τετελεσμενων, εννοω γιατι δεν κανονιζεις να βρεθειτε εσυ, ο φιλος σου και ο πατερας σου(χωρις να το ξερει ο πατερας σου- για να τον γνωρισει και να μιλησουν? Στην χειροτερη περιπτωση θα σηκωθει να φυγει, αντε να τον βρισει κιολας. Στην καλυτερη ομως θα συζητησουν, θα γνωριστουν, και που ξερεις, ισως και να συμπαθηθουν ή εστω να καταλαβει ο πατερας σου πως οι φοβοι του ειναι υπερβολικοι.
Εγω αυτο εκανα, και πιστεψε με, ειχε καλυτερα απο τα επιθυμητα αποτελεσματα.

Οπως και να εχει μην φυγεις απο το σπιτι ειναι η γνωνη μου. Θα στενοχωρησεις τους γονεις σου( ναι και τον πατερα σου ακομη) και μονο χειροτερα θα κανεις τα πραγματα πιστευω....

eytyxia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Φοβαμαι να τον φερω προ τετελεσμενων..δεν ξερω πως θα αντιδρασει,αν και πιστευω πως θα ειναι ασχημη η αντιδραση του.καθε φορα που του λεω να γνωριστουν του γυρναει το ματι.....δεν ξερω τι να κανω..νιωθω τοσο πελαγωμενη....θα σκασω....

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ξερεις κατι βρε ευτυχία μου, πολλες φορες απο τετοιου ειδους φοβους και δισταγμους μονο χανουμε πραγματα. Εγω πιστευω πως δεν θα εχανες κατι αν το δοκιμαζες, εφοσον δεν υπαρχει κατι αλλο να κανεις. Με το να στενοχωριεσαι και να απελπιζεσαι( που ειναι βεβαια απολυτα φυσιολογικο και δικαιολογημενο) δεν βοηθας ομως καθολου την κατασταση...Δεν ξερω βρε κοπελα μου, ισως μερικες φορες το να περνουμε καποια ρισκο μας βγαινει σε καλο. Τουλαχιστον εγω ετσι πιστευω...
Η μητερα σου πιστευεις πως δεν μπορει να σε βοηθησει λεγοντας κι αυτη ορισμενα πραγματα στον πατερα σου? Τον εχουν τον τροπο τους οι μανες συνηθως...

eytyxia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ο πατερας μου μου το ξεκαθαρισε λεγοντας μου...μην τολμησει και εμφανιστει αυτος μπροστα μου!!!επισης η μαμα μου του μιλαει αλλα εκεινος περα βρεχει..του λεει οτι ειναι παραλογος και υπερβολικος αλλα αυτος τον χαβα του..ειμαι πραγματικα σε αδιεξοδο..δεν ξερω τι να κανω...καθε βραδυ κοιμαμαι με την ελπιδα οτι θα ξυπνησω και ολα θα ειναι διαφορετικα...θελω να φωναξω οτι ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ενταξει, αν πιστευεις πως δεν υπαρχει λογος να το κανεις, το καταλαβαινω απολυτα. Παντως σε καμια περιπτωση μην παραιτηθεις και υποχωρησεις σε αυτο που νιωθεις. Εχεις την αγαπη σου να περνεις δυναμη και αντοχη. Πιεζε με τον τροπο σου τον πατερα σου και καποια στιγμη θα καταλαβει το λαθος του.
Δυστυχως δεν ειναι ολες οι σχεσεις ευκολες και ροδινες. Μερικες πρεπει να περασουν απο τον δυσκολο δρομο μεχρι να νικησουν. Αλλα ειλικρινα το πιστευω, πως αν κατι ειναι αληθινο, στο τελος θα νικησει και δεν θα αλλοιωθει απο τις δυσκολιες και τα προβληματα, αντιθετα θα γινει βαθυτερο και δυνατοτερο Very Happy

eytyxia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εχεις δικιο και δεν προκειται να παραιτηθω....δεν γινετε αλλωστε..εγω γι αυτον τον ανθρωπο ζω και δεν φανταζομαι τη ζωη μου μακρυα του!!!!αλλα κουραστηκα....ειλικρινα κουραστηκα..να θελω να παω βολτα και να εχω το αγχος μηπως εχω φασαριες με τον πατερα μου,να θελω να κανονισω κατι με τον ανθρωπο μου..μια εκδρομη...οτιδηποτε και να πρεπει να υπολογιζω και τον πατερα μου σε αυτο και το ενδεχομενο να μην με αφησει.....2 χρονια τωρα αυτη η ιστορια....κουραστηκα...φτανει πια..ποσο να αντεξω να οριζει ο πατερας μου το τι θα κανω με τον ανθρωπο μου??

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις