Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
29 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 29 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 41]

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ax Zeta noikokyroula mou!!!
kala apotelesmata me ta paidakia sas koritsia pou eixate paei giatro.
egw den exw koimithei katholou,gkriniazei twra.

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπράβο Ζετάκι! Εγώ σπίτι με το μικρό , το μεσημέρι δεν κοιμήθηκα γιατί είχαμε διακοπή νερού κι έπρεπε να μαγειρέψω για τον άντρα μου...τώρα κοιμάται ο μικρούλης μου άλλα για μένα είναι νωρίς...

Ανέβασα καινούριες φωτό του μπέμπη μου στο φεις, τι έχω πάθει με αυτό το μωρό πανάθεμά με! Μπεμπεκάκι μου όλα τα κοριτσίστικα είναι κουκλίστικα ρουχαλάκια!

Εν τω μεταξεί όλη τη μέρα τρώω... μα ΟΛΗ ρε κορίτσια, με φαίνεται εκεί που τα έχασα όλα τα κιλά, εκεί θα τα ξαναβάλω...Κι αυτή η κοιλιά ρε παιδί μου...Παρεπιπτόντως, ακόμα μουδιασμένο το νιώθω το σημείο ακριβώς πάνω απο την τομή...το νιώθει καμιά άλλη με καισαρική αυτό?

Πάω να βγάλω λίγο γαλατάκι να το βάζω στην κατάψυξη κι έρχομαι!

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
να εχω πραγματα στο ψυγειο κ τα κανω ολα..
εμεις πηγαμε σημερα,τα διαβασες?θα παρει τωρα χαπι αλλα οταν ξανακανουμε εξετασεις μπορει να το κοψουμε..η μπεμπα καλα!!

γιατι γκρινιαζει?εχεις τον αντρα σ εκεθ να σε βοηθησει?εμενα οταν ειναι εδω κ κλαιει δεν ξετει τι να την κανει κ με φωναζει!!

ναι βρε κοριτσια αφησα την κουραση στην ακρη κ αφιυ η μικρη το ζηταει το ζιζι δεν τα παρατησα..εξαλου ποσο θα κρατησει λεω..δεν ξερω κιολλας...

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα κορίτσια!
Σήμερα 7,30 με 9 πήγα τα δύο μεγάλα κούνιες και ένα κοριτσάκι 4 ετών έσπασε το κεφάλι του. Μέχρι να τρέξει ο μπαμπάς του το έπιασα εγώ να το βάλω στο παγκάκι και σε δευτερολεπτα έγινε μέσα στο αίμα η μπλούζα μου. Έχω σκάσει από εκείνη την ώρα.
Χρύσα η κοιλιά στο σημείο της τομής θα είναι μουδιασμένη. Εμένα κάνα εξάμηνο είναι έτσι σε κάθε καισαρική.

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
spyros3 έγραψε:να εχω πραγματα στο ψυγειο κ τα κανω ολα..
εμεις πηγαμε σημερα,τα διαβασες?θα παρει τωρα χαπι αλλα οταν ξανακανουμε εξετασεις μπορει να το κοψουμε..η μπεμπα καλα!!

γιατι γκρινιαζει?εχεις τον αντρα σ εκεθ να σε βοηθησει?εμενα οταν ειναι εδω κ κλαιει δεν ξετει τι να την κανει κ με φωναζει!!

ναι βρε κοριτσια αφησα την κουραση στην ακρη κ αφιυ η μικρη το ζηταει το ζιζι δεν τα παρατησα..εξαλου ποσο θα κρατησει λεω..δεν ξερω κιολλας...
ναι Ζετακι μ τα διαβασα αλλα επειδη εχει γκρινια δε μπορω να γραψω πολλα. αντε,ευχομαι να μη χρειαστει να συνεχισει το χαπι!
κι εμενα ο αντρας μ μοε φωναζει ''ελα!παρ την!'' ισα να φαω μια μπουκια το βραδυ κ να κατουρησω την κραταει,αντε να κανω κ ενα μπανιο..
Χρυσα μου αυτη θα μου τα φαει ολα,το εχω πει..κι εγω περναω φωτος στο λαπτοπ κ τις επεξεργαζομαι να τις παω για εκτυπωση. κριμα που δεν εχω φεις να εβλεπα κ τις δικες σας..!!αχ! εμενα ανεβασε η ξαδερφη μ μια της μικρης κ μαζεψε τα πρωτα της like!!!

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κ γιατι δεν κανεις?εγω το κανα για μας κ τους φιλους..κ ο αντρας μ στην αρχη δεν ηθελε αλλα τωρα μεβαλε κ του εφτιαξα κ αυτουνουχρυσα τελειες οι φωτο σας κ οπ ς σου εγραψαν ο γιος μοιαζει του μπαμπα του ε?
η μικρη κοιμηθηκε κ περιμενουμε κ τον σπυρο..εχουμε ξαπλωσει ολοι,εμεις με τα κινητα κ ο γιος παλευει..

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
giati leei oti afto xalaei spitia..
i mikri xtypietai.. egw nystazw.. o antras m roxalizei.. xaxxa!

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΑΝΟΥλΕΣ Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #2 - Σελίδα 3 446177 ΜΑΝΟΥλΕΣ Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #2 - Σελίδα 3 446177 Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bebek6 έγραψε: ΜΑΝΟΥλΕΣ Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #2 - Σελίδα 3 446177 ΜΑΝΟΥλΕΣ Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #2 - Σελίδα 3 446177 Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep
κ ξανα μανά.......

eleni2526


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια!!!!!τι κανετε???

mamavi


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια μου, χθες έφαγα το διαδίκτυο να βρω τρόπο να κοιμίζω την μικρή όλη μέρα που νυστάζει μεν αλλά δεν κοιμάται. Τα δοκίμασα όλα αλλά δεν.. μόνο να την ξαπλώσω μπρούμυτα για να μην πολυκουνιέται δεν δοκίμασα. Ευτυχώς το βράδυ κοιμάται και την παλεύω.

Σήμερα θα πάμε τα δυο μας για καφέ στον βαφτησιμιό μου διότι ο μπαμπάς μας δουλεύει όλη μέρα.

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπραβο Μαμαβι μου!να ερθω κι εγω για καφεδακι?

elbono


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα κουκλες!!!εμενα ευτυχως κοιμαται κ βγηκα για δουλειες την αφησα με τον μπαμπα της!!! Very Happy

mamavi


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bebek6 έγραψε:μπραβο Μαμαβι μου!να ερθω κι εγω για καφεδακι?

Μπεμπεκάκι δεν το είδα πριν φύγω να σε κεράσω έναν καφέ Very Happy Πήρα λίγο τον αέρα μου αλλά το παιδί μου μόνο από αγκαλιά σε αγκαλιά και περιπατητό - κουνιστό αλλιώς κλάμα. Κοινώς την έχω πατήσει άσχημα και δεν το βλέπω να γλιτώνω με τίποτα.

Εσείς τι πιστεύετε, τα μωρά τα εκπαιδεύεις ή τα αφήνεις ελεύθερα και αν τα εκπαιδεύεις (ύπνος, βόλτα, φαγητό) από ποιά ηλικία και μετά;

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κ απο μας κοριτσια,τι κανετε?
εμεις ειμαστε καλα κ με το θεμα του θηλασμου πιστευω οτι τον ξαναβρηκαμε.την βαζω καθε 2 ωρες κ οτι φαει..αν την αφησω στις 2,5 ωρες θα ζητησει..αν δεν την καλυβε δεν θα εκλαιγε?τι λετε κ εσεις?!!νιωθω κ το γαλα να τρεχει σε καθε ρουφηγμα της αρα...

μπεμπεκ τι ωραιο μωρακι ειναι αυτο με το κιτρινο λουλουδακι του?!!φτου φτου!!φαινεται τοσο μικρη!!

μαμαβι εμενα κ τα 2 παιδια μ εφτιαξαν το δικο τους προγραμμα απο μωρα..αυτα αποφασισαν ποτε θα κοψουν τα βραδινα γευματα (κ τα 2 λιγο μετα τις 40 μερς) κ τον υπνο τους..ειναι μικρα για να πεις οτι θα βαλεις ενα προγραμμα..

τα υπολοιπα κοριτσια μας τι κανουν?

αυριο ειναι τα 6μηνα του θειου μ κ θα παμε στο εσπερινο κ μετα να φτιαξουμε τον χωρο οπου θα πιουμε αυριο τον καφε

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα ομαδούλα! Τί κάνετε? Από το πρωί ήθελα να μπω να σας πω ότι τον πήραν με το ΕΣΠΑ τον Γιάννη μου. Γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!! Μου έφυγε ένα βάρος. Κατα τα άλλα είμαστε καλά αλλά είμαι ολομόναχη γιατί είναι υπηρεσία ο άντρας μου και τα έχω παίξει. Έχω τρελό πονοκέφαλο. Μου έχει έρθει και περίοδος από προχθες και είμαι σκ@τ@. Πίνω έναν καφεδάκο για να συνέλθω λιγάκι.

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μπραβο βρε ματινακι,συγχαρητηρια!!!
περιοδος ε?!!κ εμενα μ ηρθαν κανονικοτατα κ αυτον τον μηνα...θηλαζεις ε?πεσ μ για το προηγουμενε μ μην εσυ που ξερεις για τον θηλασμο..
πιες κ κανενα παυσιπονο..

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να'μαι κι εγωωωω!!!τι κανετε?ειχε αδεια ο αντρας μου και πλακωθηκαμε στις δουλειες!!!ξυλα-χαλια-μπαλκονια-πλυντηρια-σιδερωματα κτλ κτλ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
τι κανετε?πως ειναι τα μικρα μας?εμεις καναμε και το πρωτο εμβολιο χθες!ειναι 4800 η μικρη μου,εκει λιγο στεναχωρεθηκα γιατι αυτο το μηνα πηρε μονο 700 γραμμαρια ενω τον προηγουμενο 1100 Sad τεσπα...ειναι μινιατουριτσα η κουκλινα μου μωρε...

supermom

supermom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamavi έγραψε:

Εσείς τι πιστεύετε, τα μωρά τα εκπαιδεύεις ή τα αφήνεις ελεύθερα και αν τα εκπαιδεύεις (ύπνος, βόλτα, φαγητό) από ποιά ηλικία και μετά;

Όπως είπε κ η Ζέτα υπάρχουν μωρά που μπαίνουν μόνα τους σε πρόγραμμα οπότε εξαρτάται. Η γνώμη μου είναι ότι αν βλέπεις ότι δεν μπαίνουν σε πρόγραμμα τα εκπαιδεύεις. Το θέμα είναι πότε θεωρεί ο καθένας ότι το παιδί είναι αρκετά μεγαλό για να το "εκπαιδεύσεις" κ επίσης τι περιμένεις από το παιδί. Προσωπικά όσον αφορά το βραδινό ξύπνημα για φαγητό θεωρώ ότι δεν μπορείς να το ρυθμίσεις (όταν θηλάζεις εννοώ), μπορεί το παιδί να φτάσει κ ενός έτους κ να ξυπνάει για να φάει. Καλά, Ζέτα, δεν το συζητώ πόσο τυχερή είσαι που τα μωρά σου το έκοψαν τόσο νωρίς.. Το φαγητό, από την στιγμή που μπαίνουν οι στέρεες τροφές μπορείς να το ρυθμίσεις κ να τρώει το παιδί συγκεκριμένες ώρες. Αν συνεχίσεις τον θηλασμό όμως μπορεί το παιδί να θηλάζει ακατάστατα. Κ για τον ύπνο σίγουρα εκπαιδεύονται (εννοώ να κοιμούνται μόνα τους, χωρίς αγκαλιά, στο κρεβάτι τους) .το από πότε...είναι νομίζω προσωπικό θέμα. Νομίζω ότι μέχρι να γίνουν 10 περίπου μηνών είναι πολύ μικρά για να τα εκπαιδεύσεις με την έννοια ότι αυτό προϋποθέτει κ λίγο κλάμα από το μωρό που σε ηλικία μικρότερη των 10 μηνών εμένα μου φαίνεται σκληρό...θα μου πεις κ τι αλλάζει στους 10 μήνες; Γιατί όχι στους 8; Γί αυτο λέω ότι είναι προσωπικό...

Μαμαματίνα συγχαρητήρια!

supermom

supermom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευάκι εσύ νομίζω μου είχες πει σε άλλο θέμα πώς καθαρίζουμε το φίλτρο του πλυντηρίου ρούχων με ξύδι(Wink. Δεν μπορώ να το βρω...μπορείς να το γράψεις εδώ please;

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
supermom έγραψε:Ευάκι εσύ νομίζω μου είχες πει σε άλλο θέμα πώς καθαρίζουμε το φίλτρο του πλυντηρίου ρούχων με ξύδι(Wink. Δεν μπορώ να το βρω...μπορείς να το γράψεις εδώ please;

βαζεις σοδα φαγητου στη θηκη (εγω βαζω σε ολες και απορρυπαντικου και μαλακτικου) και ριχνεις ασπρο ξυδι.αφριζει πολυ να ξερεις! και μετα ριξε κι εναν βραστηρα νερο καυτο (παλι αφριζει) και υστερα βαζω μια πλυση 90βαθμων με αδειο καδο και αστραφτει! αν βαλεις μια κουπα σοδα υπολογισε 2 κουπες ξυδι!θα καταλαβεις ποσο πιο καθαρο ειναι οταν στην επομενη πλυση θα μυριζει 100% το μαλακτικο σου!!! Wink

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
spyros3 έγραψε:κ γιατι δεν κανεις?εγω το κανα για μας κ τους φιλους..κ ο αντρας μ στην αρχη δεν ηθελε αλλα τωρα μεβαλε κ του εφτιαξα κ αυτουνουχρυσα τελειες οι φωτο σας κ οπ ς σου εγραψαν ο γιος μοιαζει του μπαμπα του ε?
η μικρη κοιμηθηκε κ περιμενουμε κ τον σπυρο..εχουμε ξαπλωσει ολοι,εμεις με τα κινητα κ ο γιος παλευει..

Ζετάκι μου τι να κάνουμε, μοιάζει του μπαμπά στη φάτσα, λέω στα μυαλά θα μοιάζει της μαμάς γιατί αλλιώς τη βάψαμε...

bebek6 έγραψε:giati leei oti afto xalaei spitia..
i mikri xtypietai.. egw nystazw.. o antras m roxalizei.. xaxxa!

Το σπίτι αμα είναι να χαλάσει , θα χαλάσει μπεμπεκάκι μου... Το φεις είναι απλά το μέσο. Δε φταίει αυτό , φταίει το πως το χρησιμοποιείς..,

mamavi έγραψε:Καλημέρα κορίτσια μου, χθες έφαγα το διαδίκτυο να βρω τρόπο να κοιμίζω την μικρή όλη μέρα που νυστάζει μεν αλλά δεν κοιμάται. Τα δοκίμασα όλα αλλά δεν.. μόνο να την ξαπλώσω μπρούμυτα για να μην πολυκουνιέται δεν δοκίμασα. Ευτυχώς το βράδυ κοιμάται και την παλεύω.

Σήμερα θα πάμε τα δυο μας για καφέ στον βαφτησιμιό μου διότι ο μπαμπάς μας δουλεύει όλη μέρα.


Με το σλινγκ κοιμάται καθόλου? Αμα κοιμηθεί βαθιά πάνω σου όταν τον βάζεις κάτω ξυπνάει? Εμάς κοιμάται βαθιά μόνο όταν είναι μπρούμυτα ή ανάσκελα φασκιωμένος όμως, αλλιώς ξυπνάει από τα χέρια του και κλαίει και μετά νευριάζει κιόλας και είναι πιο δύσκολο να ξανακοιμηθεί. Έχει κοιμηθεί και μόνος του άπειρες φορές, του βάζω την πιπίλα και όταν ξαναγυρίσω να τον κοιτάξω έχει κοιμηθεί..άλλα σήμερα ας πουμε έχει πολλή γκρίνια και τον έχω πάνω μου στο σλινγκ και κοιμάται, αργότερα θα τον αφήσω στην κούνια του μπρούμυτα. Βεβαιώσου ότι δε ζεσταίνεται, εμένα είναι ικανός αν ζεσταίνεται να ξυπνήσει από βαθύ ύπνο και να κλαίει και να κάνω ώρα να καταλάβω το γιατί.

mamamatina έγραψε:Καλησπέρα ομαδούλα! Τί κάνετε? Από το πρωί ήθελα να μπω να σας πω ότι τον πήραν με το ΕΣΠΑ τον Γιάννη μου. Γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!! Μου έφυγε ένα βάρος. Κατα τα άλλα είμαστε καλά αλλά είμαι ολομόναχη γιατί είναι υπηρεσία ο άντρας μου και τα έχω παίξει. Έχω τρελό πονοκέφαλο. Μου έχει έρθει και περίοδος από προχθες και είμαι σκ@τ@. Πίνω έναν καφεδάκο για να συνέλθω λιγάκι.

Συγχαρητήρια για το Γιάννη σου. Για την περίοδο, τι να σου πω, εγώ δε θέλω να μου έρθει καθόλου...

Σηκωθήκαμε το πρωί και πήγαμε Λάρισα με ακόμα ένα ζευγάρι και γυρίσαμε κατά τις 5 . Ο μπουμπούκος είχε λίγο γκρίνια άλλα είχα το σλινγκ μαζί μου και με έσωσε..Βλέπω ότι πετάει την πιπίλα και βάζει με μανία το χέρι του μέσα και το δαγκώνει, τα ούλα του όμως δεν είναι καθόλου πρησμένα...Ίσως να οφείλεται εκεί και η γκρίνια...θα δείξει.

Ευάκι μου μη στεναχωριέσαι για το κορίτσι σου , είναι μια χαρά... το παρακολουθείς άλλωστε...δεν είναι ότι το παιδί δεν παιρνει καθόλου βάρος, απλά δεν πήρε όσο τον προηγούμενο...φυσιολογικό το θεωρώ εγώ...

Αυτά τα νέα μας κορίτσια, είμαι πτώμα και ίσως να πέσω κι εγώ τώρα λίγο να κοιμηθώ, μιας και ο άντρας πάει για μεροκάματο, και οι γονείς μου λείπουν. Πρέπει να αρχίσω να δουλεύω... άρχισα να αγχώνομαι πολύ για τα οικονομικά μας...έχουμε και βαφτίσια μπροστά..τέλοσπάντων...φιλάκια...

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα κι απο μας!δεν εχω πολυ χρονο,ειναι λιγο γκρινιαρα..

Ματινακι πολυ χαρηκα που πηγαν καλα τα πραγματα τελικα με εσπα.

Ζετα μ,σ ευχαριστω!!κ για το αλλο..συλλυπητηρια κ κουραγιο.

Χρυσα μου εγω συμφωνω αλλα δε μ ακουει.. αμα ηθελα να του την κανω δεν εβρισκα αλλο τροπο?

Ευακι μην ανησυχεις.θα γινει μια κομψη κοπελα!φτιαχνει κορμι απο τωρα!

εμενα σημερα αφου μου χαμογελασε εριξε κ ενα γελιο ξεκαρδιστο αλλο πραγμα!!! λιωνω για παρτη της!

φιλακια κ αν δεν ξαναμπω,καλο βραδυ!!!!!!

Αυγολεμονη


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χρυσα το σημειο της καισαρικης το νιωθεις μετα απο 6 μηνες μου το πε ο γιατρος.
προγραμμα η κορη μου εκανε στις 3 βδομαδες μτα βραδυα οταν της εδινα και συμπληρωμα εκανε 10ωρα ο γιος μου τωρα με ξενο απο τις 2 βδομαδες κανει 8ωρο ευτυχως ολα τα αντεχω αλλα αμα δεν κοιμαμαι δεν επικοινωνω.
εμας μπρουμυτα κοιμαται αλλιως ξυπνα και η κορη μου ετσι ηταν μονος του δεν κοιμαται θελει αγκαλια κουνημα μετα τον βαζουμε μετα ξυπνα συνηθως 3-4 φορες αν ειναι κουρασμενος 1 και τον κουναμε στο κρεβατι ειναι σπασιμο νευρων η αληθεια
το βραδυ νομιζω εκπεδευεται πιο ευκολα τον κρατας προηγουμενες 3 ωρες ξυπνιο τον ταιζεις καλα καθε βραδυ την ιδια ωρα κλεινεις το φως αμα τον βοηθησεις θα κοιμηθει πιο ευκολα αλλα υπομονη καθε παιδακι ειναι διαφορετικο

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι μωρε και η μεσαια μου ετσι ηταν μικροφτιαγμενο!κι ακομη ειναι!11 κιλα 3 χρονων!αλλα που να σταθει γραμμαριο πανω της που ολη μερα τρεχει πανω κατω!και η μικρη μια απο τα ιδια!ολη μερα κλωτσαει και κουνιεται!η γιατρος τρελαθηκε!2 μηνων μωρο παρακολουθει 180 μοιρες,σηκωνει το κεφαλι της,σηκωνει τον κορμο της αν της κραταω τα χερακια και της λεω σηκω,γελαει,ανταποκρινεται με λογο -αγκου και ακχου!!!τα αλλα δε την νοιαζουν αρκει να παιρνει και να μη χανει!αλλα να μωρε βλεπω την ανηψια μου και λαχταραω κι εγω ενα μωρακι με διπλες και μαγουλα και κωλαρακι για δαγκωμα!!!
χρυσα μη στεναχωριεσαι κοριτσι μου και ολα θα φτιαξουν!
μπεμπεκακι I love you
μου λειψατε!!!!ειχα μερες να μπω!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις