Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
204 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 204 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

mamamia12

mamamia12
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
DHMHTRA TON AGAPAS AKOMA?AN THES APANTAS..

ΔΗΜΗΤΡΑ26


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mamamia12 έγραψε:DHMHTRA TON AGAPAS AKOMA?AN THES APANTAS..
πραγματικα δεν ξερω μπορω να τον αγαπαω και να τον μισω ταυτοχρονα?

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΝΑΙ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΟΝΑΕΙ...ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΩ ΕΓΩ......ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΟ ..ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΔΕΙ....(ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΓΕΝΟΣ ΘΗΛΥΚΌ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ) ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΓΝΩΜΗ....ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ..........ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ.....ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΤΟ ΤΡΑΒΗΞΕΙΣ ΚΙ ΑΥΤΟ....ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ...ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΤΟ ΝΙΩΘΕΙ ......ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΝΤΕΛΕΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΛΥΨΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΕΓΩΙΣΤΙΚΟ ΣΟΥ ΚΟΜΜΑΤΙ....ΕΝΩ ΑΝ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΦΤΥΣΕΙΣ ΕΝΤΕΛΩΣ....ΙΣΩΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ...ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΥΕΤΕΡΟ ΝΟΗΜΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΟΤΕ Ε???ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΑΛΥΘΦΕΙ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΟ ΣΟΥ ΚΟΜΜΑΤΙ....ΚΙ ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΣΤΕ ΜΑΖΙ....ΑΠΛΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΠΑΜΠΑΣ...ΕΧΕΙ ΑΛΛΗ ΟΥΣΙΑ...ΑΝ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΓΝΩΜΗ..ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΤΙΜΩΡΙΑ ΤΟΥ......ΟΛΑ ΓΥΡΙΖΟΥΝ....ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΚΟΥΝΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΑΣ ΔΑΧΤΥΛΑΚΙ......

ΔΗΜΗΤΡΑ26


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
φαντασου οτι ζω σε ενα μικρο χωριο... ειπα οτι πλεον δεν ξερω πως νιωθω για αυτον και για το ποιο ονομα θα παρει ειναι αλλο θεμα με την αναγνωρισει ειτε το κανει με το καλο η με το ζορι,γιατι δεν το επελεξα εγω να μεινω εγκυος...εγινε πριν τεσσερις μηνες που εχασα τον ανθρωπο που αγαπουσα περισσοτερο και απο τη ζωη μου δεν ειχα τιποτα να πιαστω,ερχεται αυτο και το καταλαβαν ακομα και οι γονεις μου οτι ηρθε για να δωσει ξανα νοημα στη ζωη μου δεν μου ειπανε τιποτα αρνητικο για το αν θα το κρατουσα μονη μου.

ΔΗΜΗΤΡΑ26


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΔΗΜΗΤΡΑ26 έγραψε:φαντασου οτι ζω σε ενα μικρο χωριο... ειπα οτι πλεον δεν ξερω πως νιωθω για αυτον και για το ποιο ονομα θα παρει ειναι αλλο θεμα με την αναγνωρισει ειτε το κανει με το καλο η με το ζορι,γιατι δεν το επελεξα εγω να μεινω εγκυος εγινε. πριν τεσσερις μηνες που εχασα τον ανθρωπο που αγαπουσα περισσοτερο και απο τη ζωη μου δεν ειχα τιποτα να πιαστω,ερχεται αυτο και το καταλαβαν ακομα και οι γονεις μου οτι ηρθε για να δωσει ξανα νοημα στη ζωη μου δεν μου ειπανε τιποτα αρνητικο για το αν θα το κρατουσα μονη μου.

Despoina83


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΔΗΜΗΤΡΑ26 έγραψε:
πραγματικα δεν ξερω μπορω να τον αγαπαω και να τον μισω ταυτοχρονα?
Νομίζω ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό...γκρεμίστηκε η εικόνα που είχες για εκείνον αλλα τα συναισθήματα δεν εξαφανίζονται από τη μια μέρα στην άλλη! μήπως όμως βρε κοπέλα μου ήταν αρνητική η πρώτη του αντίδραση.....δηλαδή αν του το ξανασυζητούσες μήπως πιο ήρεμος είχε άλλη στάση...?
Από εκεί και πέρα δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι ούτε το όνομα του , ούτε τα χρήματά του, τα παιδιά χρειάζονται ηρεμία και αγάπη και όχι απλά μια μαμά και έναν μπαμπά, όμως επειδή έχεις πλέον και ένα μωράκι να σκεφτείς θα πρέπει να διεκδικήσεις κάποια πράγματα με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.

mamamia12

mamamia12
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΝΟΙΩΘΟΥΜΕ ΕΤΣΙ..ΑΓΑΠΗ Κ ΜΙΣΟΣ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ!ΤΟ ΕΧΩ ΝΙΩΣΕΙ ΚΙ ΕΓΩ..ΟΜΩΣ ΠΑΝΤΑ ΥΠΕΡΙΣΧΥΕΙ Η ΑΓΑΠΗ ΙΔΙΩΣ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΟΥ,ΣΥΜΦΩΝΩ ΠΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ,ΜΗΝ ΠΑΣ ΔΙΚΑΣΤΙΚΑ.ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΙΕΝΑΙ ΠΙΟ ΑΞΙΟΣ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΠΑΡΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ.. Mad ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΤΟ ΜΩΡΟ>>ΛΟΓΩ ΧΡΗΜΑΤΩΝ? SOS...ΘΕΛΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟΣ ΕΚΒΙΑΣΜΟΣ - Σελίδα 2 990599

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Την ιδια απορια εχω κ εγω. Δεν θελει το παιδι γιατι δεν ειναι οικονομικα ετοιμος να το μεγαλωσει? Ή γενικα δεν ειναι ετοιμος να γινει πατερας? Μηπως ηταν το πρωτο σοκ? Ήδεν θελει γενικοτερα να κανει παιδια?

ΔΗΜΗΤΡΑ26


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλημερα!καταρχην εχουμε 30 χρονια διαφορα,ξερω ειναι μεγαλη αλλα θα σας πω το ποιο συνηθισμενο οτι δεν με νοιαζει δευτερον στα οικονομικα του βγαζει αλλα ειναι τρυπια τα χερια του ενοειται μονο για τον εαυτο του ομως αυτο το συνηθισα,τα χρηματα δεν ειναι το μελημα μου αυτη τη στιγμη γιατι καλος η κακος μονο λεφτα ερχονται απο παντου λογο του αδερφου μου,και τριτων ο βαγγελης ας τον λεω με το ονομα του γιατι δεν ξερω πως να τον χαρακτηριζω εχει ηδη 2 παιδια απο ενα διαλυμενο γαμο προ εικοσαετιας αυτο για να μην θεωρηθει οτι εφταιγα εγω. (αυτο λογο της διαφορας που εχουμε, επειδη ολοι οταν τον γνωρισαν ...σου λεει για τα λεφτα ειναι μαζι) και το τελευταιο οταν του ειπα για την εγκυμοσυνη πρωτα μου ειπε δεν ειμαι ακομα ετοιμος για παιδια μετα οτι δεν θελει και το τελευταιο εαν το κρατησω θα χωρισουμε. και δεν ξερω εαν ειναι η πρωτη του αντιδραση γιατι με το που εγινε αυτο μαζεψα τα πραγματα μου τα εβαλα στο αμαξι και εφυγα.

stalitsa1980

stalitsa1980
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
..einai ligo berdemeno to themataki...ishioun ola afta kai exartate ESI ti theleis! Efoson se stirizei i oikogeneia sou ki esi to theleis ola ta alla tha ftiaxoun.Eine diskolo na min eheis kanenan na se stirizei! Ohi aparetita an eine sizigos omos...E#si den eise moni sou,eheis tin oikogeneia sou kai an eine afto pou epelexes(kai poli kala ekanes) min skeftese ta ashima.Tha perasoun kapoies diskoles stigmes,eite sigrouseis ,eite diakstirio me afton,alla tha perasoun kai tha eheis ena ageloudi meta na thimase.Xereis poso efkola pernane ta hronia kai tha xehaseis ta shima? Ti axizei krata...Kaneis den eipe oti tha eine efkolo,alla ohi kai ektrosi amesos.Tin simeron imera ti tha poune pou den tha ehei baba eno i misi ellada eine horismeni? ti diafora tha ehei? Kai pou xeroume emeis oti se 5 hronia den vreis ton katallilo kai dehtei to pedi sou os diko tou?(min peite oti eime oneiropola-ehei ginei se TREIS files/gnostes mou mehri stigmis)

ΔΗΜΗΤΡΑ26


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
δεν μπορεις να φανταστεις ποσο νευριαζω οταν διαβαζω οτι εαν δεν εχει και τους 2 γονεις θα βγει ανισοροπο Laughing ενω με το να μεγαλωσει ενα παιδι μεσα στη γκρινια και ο ενας να μαχαιρωνει τον αλλο πισωπλατα ειναι πιο φυσιολογικο (αλλα να ειναι παντρεμενοι)για το τη θα λεει κοσμος....

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΔΗΜΗΤΡΑ26 έγραψε:δεν μπορεις να φανταστεις ποσο νευριαζω οταν διαβαζω οτι εαν δεν εχει και τους 2 γονεις θα βγει ανισοροπο Laughing ενω με το να μεγαλωσει ενα παιδι μεσα στη γκρινια και ο ενας να μαχαιρωνει τον αλλο πισωπλατα ειναι πιο φυσιολογικο (αλλα να ειναι παντρεμενοι)για το τη θα λεει κοσμος....

Αν τελικα σου κανει αναγνωριση, κοιτα να εχεις εσυ την αποκλειστικη γονικη μεριμνα, εγω εχω προβλημα τωρα, το αφησα ελευθερο το θεμα και για τα λεφτα και για να τη βλεπει οποτε θελει και για ολα(για χαρη του παιδιου, θεωρω τραγικο να ειναι το παιδι μεσν εκδικισης)και το αποτελεσμα ειναι οτι εχει να τη δει πανω απο 1 χρονο της μιλαει στο τηλ καθε 3-4 μερες(και αν) και δεν μπορω ουτε ενα χαρτι να υπογραψω χωρις συναινεση του πατερα ο οποιος δεν μου στελνει τα χαρτια βρισκοντας συνεχως δικαιολογιες, εχω δευτερο ραντεβου με δικηγορο το απογευμα να δω πως θα κινηθω, γιατι ειναι δεμενα τα χερια μου, απ οτι μου ειπε ο δικηγορος μαλλον θα κανουμε αιτηση για κακη γονικη μεριμνα απο μερους του για να την παρω εγω εξ ολοκληρου!

ΔΗΜΗΤΡΑ26


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
stalitsa1980 έγραψε:..einai ligo berdemeno to themataki...ishioun ola afta kai exartate ESI ti theleis! Efoson se stirizei i oikogeneia sou ki esi to theleis ola ta alla tha ftiaxoun.Eine diskolo na min eheis kanenan na se stirizei! Ohi aparetita an eine sizigos omos...E#si den eise moni sou,eheis tin oikogeneia sou kai an eine afto pou epelexes(kai poli kala ekanes) min skeftese ta ashima.Tha perasoun kapoies diskoles stigmes,eite sigrouseis ,eite diakstirio me afton,alla tha perasoun kai tha eheis ena ageloudi meta na thimase.Xereis poso efkola pernane ta hronia kai tha xehaseis ta shima? Ti axizei krata...Kaneis den eipe oti tha eine efkolo,alla ohi kai ektrosi amesos.Tin simeron imera ti tha poune pou den tha ehei baba eno i misi ellada eine horismeni? ti diafora tha ehei? Kai pou xeroume emeis oti se 5 hronia den vreis ton katallilo kai dehtei to pedi sou os diko tou?(min peite oti eime oneiropola-ehei ginei se TREIS files/gnostes mou mehri stigmis)
stalitsa το μονο που ειναι σιγουρο οτι οποιος αποφασισει να ειναι με μια γυναικα που εχει παιδια και δεν ειναι θετικος,απλα δεν ειναι ο καταλληλος!δεν σημαινει οτι με μια αποτυχημενη σχεση τελειωσε και η ζωη μας....αυτη ητανε και η χειροτερη κουβεντα που ακουσα απο τον βαγγελη ''θα καταστρεψεις τη ζωη σου''

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσάκι μου αρχικά συλληπητήρια για τον αδερφό σου.
Εύχομαι να έχεις μια πολυ καλή εγκυμοσύνη γιατί απ'ότι κατάλαβα έχεις σκοπό να κρατήσεις το μωράκι σου.
Όσον αφορά τον σύντροφό σου εγώ είμαι της άποψης να μην τον αφήσεις να ξεμπλέξει τόσο εύκολα από τις ευθύνες του. Βάσει νόμου είναι υποχρεωμένος να αναγνωρίσει το παιδί και θα σου πει ο/η δικηγορός σου ποιοι είναι αυτοί οι τρόποι. Δεν μπορώ όμως να κατανοήσω την συμπεριφορά ενός ανθρώπου αυτής της ηλικίας που θεωρητικά είναι κατασταλαγμένος και ξέρει τι θέλει. Αφού η οικογένειά σου είναι μαζί σου, μείνε μαζί τους.

ΔΗΜΗΤΡΑ26


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
andith έγραψε:
ΔΗΜΗΤΡΑ26 έγραψε:δεν μπορεις να φανταστεις ποσο νευριαζω οταν διαβαζω οτι εαν δεν εχει και τους 2 γονεις θα βγει ανισοροπο Laughing ενω με το να μεγαλωσει ενα παιδι μεσα στη γκρινια και ο ενας να μαχαιρωνει τον αλλο πισωπλατα ειναι πιο φυσιολογικο (αλλα να ειναι παντρεμενοι)για το τη θα λεει κοσμος....

Αν τελικα σου κανει αναγνωριση, κοιτα να εχεις εσυ την αποκλειστικη γονικη μεριμνα, εγω εχω προβλημα τωρα, το αφησα ελευθερο το θεμα και για τα λεφτα και για να τη βλεπει οποτε θελει και για ολα(για χαρη του παιδιου, θεωρω τραγικο να ειναι το παιδι μεσν εκδικισης)και το αποτελεσμα ειναι οτι εχει να τη δει πανω απο 1 χρονο της μιλαει στο τηλ καθε 3-4 μερες(και αν) και δεν μπορω ουτε ενα χαρτι να υπογραψω χωρις συναινεση του πατερα ο οποιος δεν μου στελνει τα χαρτια βρισκοντας συνεχως δικαιολογιες, εχω δευτερο ραντεβου με δικηγορο το απογευμα να δω πως θα κινηθω, γιατι ειναι δεμενα τα χερια μου, απ οτι μου ειπε ο δικηγορος μαλλον θα κανουμε αιτηση για κακη γονικη μεριμνα απο μερους του για να την παρω εγω εξ ολοκληρου!
υπαρχει περιπτωση να θελει και γονικη μεριμνα ?ουτε να γεννηθει δεν ηθελε μην ξεχνας οτι με εκβιασε για να κανω εκτρωση! πουλακι μου περιμενω να παω να κανω την αυχενικη την επομενη εβδομαδα να δω οτι ειναι καλα γιατι με εχει φαει το αγχος...και μετα απο την τελευταια προσπαθεια που θα κανω μαζι του για να μην φτασουμε στα ακρα θα παω στον δικηγορο.

Fiona84


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καταρχήν συλληπητήρια για τον αδελφό σου. Ευχομαι ολόψυχα κουράγιο. Η απόψη μου είναι ότι ο,τιδηποτε και εαν αποφασίσεις να κανεις να μην συμπεριλάβεις τον τεως συντροφο σου. Τα δειγματα που σου εχει δειξει ειναι αρκετα για να καταλαβεις και η ιδια, οτι ακομη και εαν κατοπιν ασφυκτικων πιεσεων, συναινουσε στο να κρατησετε το παιδι, δεν πιστευω οτι θα ζουσατε μαζι μια ομορφη και υγιη ζωη. Οι ανθρωποι δεν αλλαζουν ετσι απλα και ευκολα και καλο θα ηταν, οταν υπαρχουν σαφεις ενδειξεις για καποιον, να τις λαμβανουμε σοβαρα υπ οψιν, διαφορετικα χανουμε και το δικιο μας (τυπου τα γνωριζες, οποτε τι κλαιγεσαι?). Ανθρωπος που εν ετει 2012 δεν σε αφηνε να εργαζεσαι, σε εκβιαζει εαν θες να μεινεις μαζι του να ριξεις το παιδι κλπ, ειναι ανασφαλης και δεν εχει ιχνος συμπονοιας. Αν πραγματικα σε πονουσε και σε νοιαζοταν, θα υπελογιζε τι κοστος εχουν στην ψυχολογια σου ολα αυτα που σου κανει. Προφανως και δεν ενδιαφερεται για αλλον, εκτος απο τον εαυτο του και θελει διπλα του μια συντροφο-υποχειριο του για να την κανει ο,τι θελει. Εισαι μικρη ομως για να μπεις σε αυτο το τρυπακι και γνωμη μου ειναι να απεχεις. Σε καθε περιπτωση εαν νοιαζεται για σενα, ας γυρισει γονυπετης, ζητωντας συγγνωμη και τοτε το συζηταμε...
Τωρα οσον αφορα στο μωρο, θεωρω οτι εαν αποφασισεις να το κρατησεις (εισαι και οριακα λογω εβδομαδων) θα πρεπει να το κανεις, αλλα εχοντας στο μυαλο σου οτι εισαι μονη σου σε ολο αυτο και να μην ελπιζεις οτι θα αλλαξει ο συντροφος σου και οτι θα μαλακωσει και θα γυρισει σε σενα κλπ κλπ. Δεν θεωρω δηλαδη οτι μπορει να δημιουργηθει μια υγιης και ευτυχισμενη οικογενεια με εναν τετοιο ανθρωπο. Αν λοιπον εισαι αρκουντως ετοιμη και υπευθυνη να το κρατησεις, να το μεγαλωσεις και να αναλαβεις ολο αυτο το κομματι μονη σου, τοτε go for it. Μακαρι να εχεις και ατομα γυρω σου (γονεις κλπ) να σε βοηθησουν. Αλλιως κατ εμε μην το σκεφτεσαι. Θελω να πω οτι θα ειναι λαθος να το κρατησεις, ελπιζοντας και επενδυοντας σε εναν τοσο λαθος ανθρωπο, κανοντας αγωνα να τον συγκινησεις (με το ιδιο του το μωρο) και να τον φερεις πισω. Τι να τον κανεις τετοιο ανθρωπο, οταν δεν σε σεβεται? Θες και να κανεις οικογενεια μαζι του?
Κλεινοντας θελω να σου πω, οτι επειδη διανυεις μια δυσκολη περιοδο ψυχολογικα, ισως ενδομυχα εχεις συνδιασει στο μυαλο σου αυτο το μωρο με ολα αυτα που σου συμβαινουν και την διψα σου να ζησεις κατι ευχαριστο. Κατσε και σκεψου ωριμα, εαν μπορεις να το διαχειριστεις μονη σου ολο αυτο. Εγω προσωπικα προσπαθω να σκεφτομαι παντα με την λογικη και να αφηνω τους συναισθηματισμους απ εξω σε τοσο σοβαρες αποφασεις. Ειμαι 28 ετών και ειμαι και εγω στην 11η εβδοαμδα αλλα θα σου πω το εξης. Πριν 1.5 χρονο για προσωπικους λογους και επειδη δεν ημουν ετοιμη, ειχα ξαναμεινει εγκυος με τον ιδιο ανθρωπο και δεν το κρατησα. Και προσωπικα, περα απο συναισθηματισμους κλπ, ηταν η σωστη επιλογη για τοτε που την εκανα. Βεβαια εαν ησουν σε αλλη ηλικια, θα αλλαζε το πραγμα. Ομως εισαι ακόμη μικρη και εχεις ολη τη ζωη μπροστα σου, να βρεις ενα καλο παιδι, που θα σε εκτιμα και θα σε σεβεται και θα μοιραζεστε κοινα ονειρα, με απωτερο σκοπο μια ομορφη και ευτυχισμενη οικογενεια. Σκεψου τα αλλα σε καμμια περιπτωση μην στιγματισεις απο τοσο μικρη τη ζωη σου, μπλεκοντας σε αρρωστες καταστασεις. Ευχομαι ο,τι καλυτερο!!!

ΔΗΜΗΤΡΑ26


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
dora74 έγραψε:Κοριτσάκι μου αρχικά συλληπητήρια για τον αδερφό σου.
Εύχομαι να έχεις μια πολυ καλή εγκυμοσύνη γιατί απ'ότι κατάλαβα έχεις σκοπό να κρατήσεις το μωράκι σου.
Όσον αφορά τον σύντροφό σου εγώ είμαι της άποψης να μην τον αφήσεις να ξεμπλέξει τόσο εύκολα από τις ευθύνες του. Βάσει νόμου είναι υποχρεωμένος να αναγνωρίσει το παιδί και θα σου πει ο/η δικηγορός σου ποιοι είναι αυτοί οι τρόποι. Δεν μπορώ όμως να κατανοήσω την συμπεριφορά ενός ανθρώπου αυτής της ηλικίας που θεωρητικά είναι κατασταλαγμένος και ξέρει τι θέλει. Αφού η οικογένειά σου είναι μαζί σου, μείνε μαζί τους.
θεωρητικα!κατασταλαγμενος ενοειτε οτι θα μεινω με τους δικους μου αν και μετα απο 8 χρονια που εμενα μονη ειναι πολυ δυσκολο...

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΔΗΜΗΤΡΑ26 έγραψε:
andith έγραψε:
ΔΗΜΗΤΡΑ26 έγραψε:δεν μπορεις να φανταστεις ποσο νευριαζω οταν διαβαζω οτι εαν δεν εχει και τους 2 γονεις θα βγει ανισοροπο Laughing ενω με το να μεγαλωσει ενα παιδι μεσα στη γκρινια και ο ενας να μαχαιρωνει τον αλλο πισωπλατα ειναι πιο φυσιολογικο (αλλα να ειναι παντρεμενοι)για το τη θα λεει κοσμος....

Αν τελικα σου κανει αναγνωριση, κοιτα να εχεις εσυ την αποκλειστικη γονικη μεριμνα, εγω εχω προβλημα τωρα, το αφησα ελευθερο το θεμα και για τα λεφτα και για να τη βλεπει οποτε θελει και για ολα(για χαρη του παιδιου, θεωρω τραγικο να ειναι το παιδι μεσν εκδικισης)και το αποτελεσμα ειναι οτι εχει να τη δει πανω απο 1 χρονο της μιλαει στο τηλ καθε 3-4 μερες(και αν) και δεν μπορω ουτε ενα χαρτι να υπογραψω χωρις συναινεση του πατερα ο οποιος δεν μου στελνει τα χαρτια βρισκοντας συνεχως δικαιολογιες, εχω δευτερο ραντεβου με δικηγορο το απογευμα να δω πως θα κινηθω, γιατι ειναι δεμενα τα χερια μου, απ οτι μου ειπε ο δικηγορος μαλλον θα κανουμε αιτηση για κακη γονικη μεριμνα απο μερους του για να την παρω εγω εξ ολοκληρου!
υπαρχει περιπτωση να θελει και γονικη μεριμνα ?ουτε να γεννηθει δεν ηθελε μην ξεχνας οτι με εκβιασε για να κανω εκτρωση! πουλακι μου περιμενω να παω να κανω την αυχενικη την επομενη εβδομαδα να δω οτι ειναι καλα γιατι με εχει φαει το αγχος...και μετα απο την τελευταια προσπαθεια που θα κανω μαζι του για να μην φτασουμε στα ακρα θα παω στον δικηγορο.

η αναγνωριση πανω γραφει οτι θα απολαμβανει ολα τα πλεονεκτηματα και δικαιωματα ως γνησιο τεκνο του, αυτο συνεπαγεται οτι εγω δεν μπορω να κανω τιποτα χωρις τη συναιναση του αν δεν εχω διαταγμα δικαστηριου οτι εχω την αποκλειστικη γονικη μεριμνα, εγω αν γυρναγα το χρονο πισω δεν θα εκανα τελικα αναγνωριση, γιατι την καναμε οταν η μικρη ηταν ενος ετους, και γω ελεγα δεν γινεται να μη γραφει ονομα πατρος!το αγνωστου πατρος εχει καταργηθει, απλα δεν γραφει κατι, π.χ. στο πιστοποιητικο γεννησεως και φαντασου οτι ειναι μονο πανω μου γραμμενη, δηλ. εχω ανοιξει εγω οικογενειακη μεριδα και την εχω δηλωσει, αυτος δεν την εχει δηλωσει πουθενα!

stalitsa1980

stalitsa1980
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΔΗΜΗΤΡΑ26 έγραψε:doritaki μου συμφωνω απολυτα...απλα καποιοι δεν καταλαβαινουνε οτι δεν ητανε δικη μου επιλογη να χωρισουμε και να το περασω μονη, απλα δεν μου αφησε κανενα περιθωριο!την ιστορια μου την διαβασατε...3.5 χρονια μαζι!χωρια οτι πριν 2 χρονια ειχα ενα ατυχημα εσπασα τη σπονδυλικη στηλη ημουνα 2 ολοκληρους μηνες αναπηρη στο νοσοκομειο και καθε μερα ητανε εκει,δεν το συζητω ποσο καιρο εκανα να αναρωσω (σωματικα,ψυχολογικα)και ητανε διπλα μου ποια θα μπορουσε να φανταστει μετα απο αυτον τον ανθρωπο τετοια συμπεριφορα?
afto ondos pou grafeis exigei to poso sigouri isoun giafton ton anthropo kai dikeologei polla gia kapoa atoma pou den katalavenoun.Ennoeote oti den perimenes na siberiferthei etsi! An to ixeres oti itan tetoios den tha isoun mazi tou kai prin meineis egios!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την stalitsa1980 στις Πεμ Σεπ 13, 2012 3:07 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : prosthesi lexis)

stalitsa1980

stalitsa1980
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΔΗΜΗΤΡΑ26 έγραψε:
stalitsa1980 έγραψε:..einai ligo berdemeno to themataki...ishioun ola afta kai exartate ESI ti theleis! Efoson se stirizei i oikogeneia sou ki esi to theleis ola ta alla tha ftiaxoun.Eine diskolo na min eheis kanenan na se stirizei! Ohi aparetita an eine sizigos omos...E#si den eise moni sou,eheis tin oikogeneia sou kai an eine afto pou epelexes(kai poli kala ekanes) min skeftese ta ashima.Tha perasoun kapoies diskoles stigmes,eite sigrouseis ,eite diakstirio me afton,alla tha perasoun kai tha eheis ena ageloudi meta na thimase.Xereis poso efkola pernane ta hronia kai tha xehaseis ta shima? Ti axizei krata...Kaneis den eipe oti tha eine efkolo,alla ohi kai ektrosi amesos.Tin simeron imera ti tha poune pou den tha ehei baba eno i misi ellada eine horismeni? ti diafora tha ehei? Kai pou xeroume emeis oti se 5 hronia den vreis ton katallilo kai dehtei to pedi sou os diko tou?(min peite oti eime oneiropola-ehei ginei se TREIS files/gnostes mou mehri stigmis)
stalitsa το μονο που ειναι σιγουρο οτι οποιος αποφασισει να ειναι με μια γυναικα που εχει παιδια και δεν ειναι θετικος,απλα δεν ειναι ο καταλληλος!δεν σημαινει οτι με μια αποτυχημενη σχεση τελειωσε και η ζωη μας....αυτη ητανε και η χειροτερη κουβεντα που ακουσα απο τον βαγγελη ''θα καταστρεψεις τη ζωη σου''
Aftos sou eipe otidipote na se tromaxei giati fovate opoioudipote eidous efthini kai ton epiase shedon misos giati tou piges kodra me afto pou tou pes.Opote den eine na vasizese se oti sou eipe.Kai pou xero ego oti den eise trela eftihismeni meta apo liga hronia me kapoio palikari kai skeftese ti douleia eihes me afton? Tora ton agapas kai eise pligomeni kai tha itheles na allaxei apopsi,kata vathos eine afto pou thes kai eine logiko asheta an ton mmiseis taftohrona,alla meta apo diskolies pou tha iparxoun,ta pragmata tha ftiaxoun kai tha ta vlepeis allios.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την stalitsa1980 στις Πεμ Σεπ 13, 2012 3:17 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : paraleipsi arthrou)

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δημητρα μου η διαφορα ηλικιας (τεραστια κατ'εμε) κ ενας αποτυχημενος γαμος με 2 παιδια εξηγει γιατι δεν θελει κ ενα 3ο. Με τα παιδια του τι σχεσεις εχει? Κ η ηλικια τους? Ειναι ισως κατανοητο να μη θελει να εχει παιδι μικροτερο απο τα εγγονια του (αν υπαρχουν). Ομως δεν θα επρεπε να σου το εχει πει απο την αρχη που αποφασισατε να μεινετε μαζι οτι αυτος θελει απλα να συζησετε κ οχι γαμους οικογενεια κ παιδια? Για μενα το πρωτο του λαθος ειναι αυτο. Τη διαφορα ηλικιας κ το γιατι επελεξες να εισαι με αυτον τον ανθρωπο κ μαλιστα χωρις να εχεις την οικονομικη σου ανεξαρτησια δεν θελω να τα σχολιασω γιατι καθε ανθρωπος λειτουργει διαφορετικα. Απο την αλλη εσυ δεν ειχες εκφρασει ποτε την επιθυμια για παιδια? Σε μια σχεση 3.5 ετων λογικα θα πρεπει να το ειχες κανει. Αν (λεω αν) εβλεπες οτι δεν θελει κ παλι εμενες πιστευοντας οτι μια απροοπτη εγκυμοσυνη θα τον αλλαζε ειναι δικο σου το λαθος. Απο δω κ περα ομως θα πρεπει να στηριχτεις στα δικα σου ποδια. Ειναι καλο το οτι σε στηριζουν οι γονεις σου. Αφου επιλεγεις να κρατησεις το παιδακι θα πρεπει να ξερεις οτι θα ειναι δυσκολα στην αρχη αλλα με υπομονη κ αγαπη ολα γινονται. Ειναι στο χερι σου να μην νιωσει ποτε μειωνεκτικα σε σχεση με αλλα παιδακια που εχουν κ τους δυο γονεις τους. Οσο για την αναγνωρηση αν θες μπορεις να την κυνηγησεις αλλα θα συμφωνησω κ εγω οτι πρεπει να φροντησεις να εχεις την αποκλειστικη κηδεμονια του παιδιου. Καλο κουραγιο!

ΔΗΜΗΤΡΑ26


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
doritaki έγραψε:Δημητρα μου η διαφορα ηλικιας (τεραστια κατ'εμε) κ ενας αποτυχημενος γαμος με 2 παιδια εξηγει γιατι δεν θελει κ ενα 3ο. Με τα παιδια του τι σχεσεις εχει? Κ η ηλικια τους? Ειναι ισως κατανοητο να μη θελει να εχει παιδι μικροτερο απο τα εγγονια του (αν υπαρχουν). Ομως δεν θα επρεπε να σου το εχει πει απο την αρχη που αποφασισατε να μεινετε μαζι οτι αυτος θελει απλα να συζησετε κ οχι γαμους οικογενεια κ παιδια? Για μενα το πρωτο του λαθος ειναι αυτο. Τη διαφορα ηλικιας κ το γιατι επελεξες να εισαι με αυτον τον ανθρωπο κ μαλιστα χωρις να εχεις την οικονομικη σου ανεξαρτησια δεν θελω να τα σχολιασω γιατι καθε ανθρωπος λειτουργει διαφορετικα. Απο την αλλη εσυ δεν ειχες εκφρασει ποτε την επιθυμια για παιδια? Σε μια σχεση 3.5 ετων λογικα θα πρεπει να το ειχες κανει. Αν (λεω αν) εβλεπες οτι δεν θελει κ παλι εμενες πιστευοντας οτι μια απροοπτη εγκυμοσυνη θα τον αλλαζε ειναι δικο σου το λαθος. Απο δω κ περα ομως θα πρεπει να στηριχτεις στα δικα σου ποδια. Ειναι καλο το οτι σε στηριζουν οι γονεις σου. Αφου επιλεγεις να κρατησεις το παιδακι θα πρεπει να ξερεις οτι θα ειναι δυσκολα στην αρχη αλλα με υπομονη κ αγαπη ολα γινονται. Ειναι στο χερι σου να μην νιωσει ποτε μειωνεκτικα σε σχεση με αλλα παιδακια που εχουν κ τους δυο γονεις τους. Οσο για την αναγνωρηση αν θες μπορεις να την κυνηγησεις αλλα θα συμφωνησω κ εγω οτι πρεπει να φροντησεις να εχεις την αποκλειστικη κηδεμονια του παιδιου. Καλο κουραγιο!
καλησπερα κοριτσια!δεν σας ξεχασα ειμαι χωρις ιντερνετ κα υπολογιστη μια βδομαδα καηκαν ολα.... ημασταν μαζι τοσα χρονια λες να μην ετυχε να μιλησουμε για οικογενεια??? και ενοειτε ητανε θετικος αλλα μονο στα λογια τελικα...ηξερε καιτην αποψη μου για τοην εκτρωση οτι δεν εκανα και δεν θα εκανα ποτε. μιλαω παντα για μενα δεν κρινω καμια ενοειτε.οι κορες του ειναι 15 και 16

ΔΗΜΗΤΡΑ26


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
α! και συζητησαμε και για γαμους και για παιδια και θα το καναμε στα λογια παντα....

Νάσια*

Νάσια*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσι μου και με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!!!!
Μόλις σήμερα διάβασα την ιστορία σου και μπορώ να σου πώ ότι ανατρίχιασα γιατί περίπου τα ίδια πέρασα κι εγώ πριν 9 χρόνια!!!!!!
Ήμουν με έναν άνθρωπο για 9 χρόνια (από τα 18 μου), είμασταν πολύ αγαπημένοι (νομίζαμε δηλαδή τελικά)στα 7 χρόνια σχέσης αποφασίσαμε να αρραβωνιαστούμε και λίγο πριν τον γάμο έμεινα έγκυος!!!! Ξαφνικά η μάνα του αποφάσισε ότι ήταν πολύ νέα για να γίνει γιαγιά και του φούσκωσε τα μυαλά ότι δεν θα πείραζε να κάνω έκτρωση και να κάνουμε παιδί αργότερα αφού "ήμουν πλέον δοκιμασμένη ότι μπορούσα να κάνω παιδιά" (δικά της λόγια αυτά)!!!!!! Έτσι μου έθεσε αυτός το δίλημμα "ή εγώ ή το μωρό" κι επειδή χρειαζόταν κι ένα επιχείρημα για να στηρίξει αυτόν τον εκβιασμό βρήκαν πάτημα στο ότι είμαι αλλεργική (αν είναι δυνατόν να χρησιμοποιηθεί ένα τέτοιο πράγμα σαν σοβαρό επιχείρημα) και ότι απαιτούσαν την έκτρωση επειδή θα έκανα ένα παιδί με "κουσούρια".
Τον παράτησα λοιπόν κι έφυγα....κι εμένα οι γονείς μου με στήριξαν! Τα δικά μου τα "λουλούδια" έκαναν κι άλλα χειρότερα στην πορεία μετά που έφυγα αλλά δεν είναι της παρούσης.....
Είναι δύσκολο αυτό που περνάς αλλά για μένα που έχω βρεθεί εκεί που είσαι αυτό που έκανες είναι το σωστότερο!!!!! Ούτε η διαφορά ηλικίας μου λέει τίποτα.......σαν μεγαλύτερος έπρεπε να έχει περισσότερο μυαλό στο κεφάλι του!!! Έπρεπε να σταθεί σαν άντρας δίπλα σου, αφού δεν το έκανε δεν αξίζει να ασχολείσαι μαζί του!!!!! Ξέρω ότι η καρδιά σου είναι μοιρασμένη στα δύο επειδή είναι ο πατέρας του παιδιού σου και είμαι σίγουρη ότι τον αγαπάς αλλά τώρα πρώτη προτεραιότητά σου είναι το παιδάκι σου που θα έρθει σε λίγο καιρό στον κόσμο και θα σε κάνει να ξεχάσεις όλα τα άλλα!!!!!!
Είναι κρίμα που δεν σε στηρίζει - αυτός θα χάσει άλλο ένα θαύμα στην ζωή του αφού λες ότι έχει ήδη άλλα δύο παιδιά - αλλά από την άλλη τί στήριγμα θα ήταν για σας ένας τέτοιος άντρας που το'βαλε έτσι στα πόδια???????
Κι εγώ ήθελα να τον κυνηγήσω δικαστικά και να διεκδικήσω ένα όνομα (τουλάχιστον) για το παιδί μου αλλά τελικά τώρα που έχουν περάσει τόσα χρόνια σκέφτομαι ότι μπορεί και να μην το είχα κάνει αν έφταναν τα πράγματα εκεί.....δεν ξέρω αν θα άξιζε να τον είχα ακόμα στην ζωή μου έστω και με αυτόν τον τρόπο!
Τώρα έχω ξαναφτιάξει την ζωή μου με έναν άνθρωπο που με αγαπάει πάρα πολύ κι έχω δύο κόρες....
Ο πρώην αρραβωνιαστικός μου ακόμα μου αποδεικνύει (μετά από 9 χρόνια) πόσο καλά έκανα που έφυγα όταν έπρεπε!
Εύχομαι να πάνε όλα καλά για σένα και για το παιδί σου....θα είναι δύσκολα αλλά πραγματικά πιστεύω ότι όλα θα βρούν τον δρόμο τους αρκεί να είσαι δυνατή για το παιδί σου και για σένα!!!!!!



Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δημητρα μου....ενα ειναι το συμπερασμα......ο μονος χαμενος απο ολη αυτη την ιστορια ειναι και θα ειναι αυτος...!!!!εισαι πολυ πιο δυνατη και πολυ πιο αντρας απο αυτον,.....και οπως σου ειπα και πιο πανω πιστευ πως μια δικαστικη διαμαζη το μονο που θα επιφερει ειναι εξοδα....κι αλλη ψυχολογικη πιεση και στεναχωρια....και ενα αποτελεσμα ισως υπερ σου....αλλα θα ειναι κατι που μπορει να τραβηξει και χρονια....γιατι να το κανεις αυτο στον εαυτο σου....δεν θα τον εκδικηθεις ετσι.....απλα εξαφανίσου....πιστευω θα ειναι η χειροτερη τιμωρια του...να μην ξερει που εισαι και τι κανεις....τιποτα.....δεν αξιζει....να μου ελεγες οτι ητανε 25 χρονων παλικαρακι που τρομοκρατηθηκε κλπ κλπ...καπου να το καταλαβω ...αλλα 53 χρωνων ανθρωπος...ε οχι ρε φιλε....συγνωμη.......

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις