Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
31 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 31 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 40]

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
crazymommy έγραψε:Αχ κοριτσάκια μου ζεσταίνομαι ελεεινά!!! Πάω να ξαπλώσω λιγάκι! Σας φιλώ γλυκά και αν δε μπω, να έχετε ένα πολύ όμορφο σ/κ!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #10 - Σελίδα 30 417472

αντε φιλακια καλο σκ .

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ πάντως κορίτσια αν ποτέ ξαναμείνω έγκυος δεν πρόκειται να συμμετάσχω σε άλλη ομάδα.Δεν έχω την......δεν βρίσκω την κατάλληλη λέξη.....να ξαναδεθώ με άλλες κοπέλες.
Προσωπική άποψη,έτσι???? Very Happy


Σας φιλώ!!Ξύπνησε το ταλιμπανάκι μου!!!!Ώρα για νέες περιπέτειες!!!
Τα λέμε!!!Καλό ΣΚ σε όλες!!!!!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
crazymommy έγραψε:
αλικακι έγραψε:Άσχετο...εσύ Τιτίκα πώς και δεν έχεις μπει σε καμιά ομαδούλα εγκυμοσύνης???
Τώρα που είδα το Αλικάκι το θυμήθηκα,χιχιχιχιχ!!!!!

Χμμ... μήπως δεν έχει σχηματιστεί η ομάδα της ακόμη;
Πάντως, δεν είναι απαραίτητο να θέλεις να μπεις, μπορεί το να το συζητάς συνεχώς να σε αγχώνει κάπως, είναι θέμα προσωπικό της καθεμίας μας το αν θα το θέλει...

το πιστευετε οτι με αγχωνει πολυ το θεμα της εγκυμοσυνης;μου βγηκαν λιγο στραβα τα πραγματα στη μυρσινη μεχρι τελευταια στιγμη και δε θελω να περασω παλι τα ιδια.οποτε οσο λιγοτερο το συζηταω τοσο καλυτερα μου φαινεται οτι ειναι.δε ξερω μπορει στη πορεια να αλλαξω κιολας γνωμη.αλικη εσυ που το εχεις πιο φρεσκο η αυχενικη στις ποσες βδομαδες γινεται;θυμασαι;

Αυτό λέω κι εγώ, αν σε αγχώνει δε χρειάζεται να μπαίνεις! Η αυχενική γίνεται στην 11η-13η εβδομάδα... Όλα καλά θα πάνε!!! Επίσης, το ότι η προηγούμενη εγκυμοσύνη μπορεί να είχε κάποια στραβά δε λέει τίποτα απολύτως για την επόμενη! Εγώ είχα θέμα τότε με την αυχενική και έκανα και αμνιοπαρακέντηση. Αυτή τη φορά όλα πήγαν καλά (ελπίζω να μην έχουμε καμιά έκπληξη όταν γεννηθεί!!!!!!)...

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
αλικακι έγραψε:Δηλαδή εσύ Τιτίκα τα πλένεις όλα μαζί???Με τα δικά σας????

οχι τα δικα της βγαινουν μια πλυση απο μονα τους απλα αν καποια βδομαδα εχει φορεσει και ρουχα που ξεβαφουν δε τα βαζω μαζι με την πλυση αυτη τα βαζω μαζι με πλυση δικια μας που ειναι τζιν και σκουρα μπλουζακια.



Αααα,κατάλαβα!!!Πάντως τα παιδάκια μας μεγάλωσαν,τέρμα πια ο κίνδυνος μικροβίων!!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:Εγώ πάντως κορίτσια αν ποτέ ξαναμείνω έγκυος δεν πρόκειται να συμμετάσχω σε άλλη ομάδα.Δεν έχω την......δεν βρίσκω την κατάλληλη λέξη.....να ξαναδεθώ με άλλες κοπέλες.
Προσωπική άποψη,έτσι???? Very Happy


Σας φιλώ!!Ξύπνησε το ταλιμπανάκι μου!!!!Ώρα για νέες περιπέτειες!!!
Τα λέμε!!!Καλό ΣΚ σε όλες!!!!!!

Δεν είναι απαραίτητο να μπαίνεις συχνά επίσης! Αλλά είπαμε, όπως εκφράζει την κάθε μία!!!

Σας φιλώ γλυκά όλες σας!!!!!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
crazymommy έγραψε:
grammatiki έγραψε:
crazymommy έγραψε:
αλικακι έγραψε:Άσχετο...εσύ Τιτίκα πώς και δεν έχεις μπει σε καμιά ομαδούλα εγκυμοσύνης???
Τώρα που είδα το Αλικάκι το θυμήθηκα,χιχιχιχιχ!!!!!

Χμμ... μήπως δεν έχει σχηματιστεί η ομάδα της ακόμη;
Πάντως, δεν είναι απαραίτητο να θέλεις να μπεις, μπορεί το να το συζητάς συνεχώς να σε αγχώνει κάπως, είναι θέμα προσωπικό της καθεμίας μας το αν θα το θέλει...

το πιστευετε οτι με αγχωνει πολυ το θεμα της εγκυμοσυνης;μου βγηκαν λιγο στραβα τα πραγματα στη μυρσινη μεχρι τελευταια στιγμη και δε θελω να περασω παλι τα ιδια.οποτε οσο λιγοτερο το συζηταω τοσο καλυτερα μου φαινεται οτι ειναι.δε ξερω μπορει στη πορεια να αλλαξω κιολας γνωμη.αλικη εσυ που το εχεις πιο φρεσκο η αυχενικη στις ποσες βδομαδες γινεται;θυμασαι;

Αυτό λέω κι εγώ, αν σε αγχώνει δε χρειάζεται να μπαίνεις! Η αυχενική γίνεται στην 11η-13η εβδομάδα... Όλα καλά θα πάνε!!! Επίσης, το ότι η προηγούμενη εγκυμοσύνη μπορεί να είχε κάποια στραβά δε λέει τίποτα απολύτως για την επόμενη! Εγώ είχα θέμα τότε με την αυχενική και έκανα και αμνιοπαρακέντηση. Αυτή τη φορά όλα πήγαν καλά (ελπίζω να μην έχουμε καμιά έκπληξη όταν γεννηθεί!!!!!!)...

αντε ρε μη λες βλακειες σταματα.ναι σιγουρα καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη.αααα οποτε πλησιαζω σιγα σιγα προς την αυχενικη πωπω αγωνια τρελη παλι.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φιλάκιααααααααα!!!!!!!!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:Φιλάκιααααααααα!!!!!!!!

φιλιαααα

mangio

mangio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τσααααααα ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #10 - Σελίδα 30 688264 !!!!!
Καλέ , τι κάνετε?Πού είστε, πώς περνάτε???Εχω να μπω 100χρονια , αφού έκανα 2 φορές λάθος τον κωδικο μου, ελεος!!!!
τι κανουν οι εγγυουλες μας????
τρελομαμα, τιτικα, ζουζουνιτσα???
πωπω. το ξεφτιλισα το θεμα, ντροπη μου να μη μπαινω!!
προλαβα κ διαβασα 5-6 σελιδες,παλι καλα!!!
οι κοιλιτσες φουσκωνουν?? Τρελομαμα, μεσα οκτωβρη δε μπαινεις στο μηνα σου??
Αλικακιον, τι κανεις Razz ??μεταξυ μας τωρα, ευτυχως που δε σου μοιαζει ο γιος Razz !!Τι νομιζεις, οτι τα ξεχασα όλα τοσο καιρο που δε μπαινω??
Βιβηκα, τι κανει το λιονταρακι σου κ σενα??
Σωτηρουλα, τι κανει το αγορι σου??
Γεωργια, αντε καλοφαγωτα τα λεφτα!!κ μενα ο δικος μου απο Ιουνιο ειναι απληρωτος!
Να σας πω κ τα νεα μας!!Ξαναπηγα στη δουλεια, λιγες μερες πριν εσπασα το δαχτυλο του ποδιου μου, χθες εβγαλα τις γαζες(νιωθω ακοαμ το δαχτυλο να κρεμετα κ οτι θα ξεκολλησει), εκνευριστικα πολυ που δεν μπορουσα να περπαταω κ να οδηγαω, αλλα τι να πουν κ αλλοι??ο γιοκας πολυ πεισμα, οπως τα περισσοτερα 2χρονα, δυστυχως τρωει σοκολατες συχνα ασχετα αν δεν υπαρχουν στο σπιτι χαλαει τον κοσμο(ποιανου να εμοιασε ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #10 - Σελίδα 30 4872 ), ειναι ακομα τσιλιβιθρονι 11370(τον προηγουμενο μηνα)κ γενικως ειμαστε μια ωραια ατμοσφαιρα Laughing !!
επειδη λεγατε για κολληματα κλπ, να σας πω οτι ηρθε πριν λιγες μερες μια μαμα 4χρονου μαθητη μου, το παιδι ψηλο κ γεροδεμενο ηταν κολλημενο στην αγκαλια της μανας κ μολις εκεινη κουνουσε 1 εκατοστο, εκεινος χαλουσε τον κοσμο με τις φωνες κ ταχτυπηματα των ποδιων του!αφου τα άλλα μαθητακια μου ελεγαν:μα κυρια πολλη φασαρια δεν εχει σημερα?? εν τελει, επειτα απο 1 ολοκληρη ωραπ ου καθοταν η μαμα κ καθυστερουσε το μαθημα μου, της ειπα ευγενικα πλεον ευθεως οτι πρεπεινα φυγει, διοτι στο νηπιαγωγειο δεν επιτρεπουμε τετοια, δεν ειναι παιδικος σταθμος.τι ηταν να τον αφησει απο την αγκαλια της(μιλαμε για κολλημενη μαμα πλεον ,οχι παιδι) αρχιζε να ουρλιαζει κ να χτυπιεται!!κοριτσια, η μαμα δεν προλαβε να κανει 10βηματα γιανα φυγει κ το παιδι ειχε σταματησει!!! την άλλη μερα:γεια σου κυριααααα, λες κ ηταν χροοοοονια στα θρανια!!!
μπορουμε λοιπον να ξεκολλησουμε το μυαλο μας κ να κανουμε κ τα παιδια μας αυτονομα κ ανεξαρτητα! Δεν θα παθει κατι το παιδι αν κλαψει λιγο,πονηρα ειναι ολα τους!!
σας αφηνω για πρωτη μερα επιστροφης!πολλα εγραψα παλι!!
τα άλλα κοριτσια τι κανουν?? φεις μπαινετε??
φιλια σε ολες!!καλο σ/κ!!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα,κοπελιες!!!
Βρε Mangio???Έτσι είπαμε????Μαύρη πέτρα έριξες πίσω σου???Και εσύ????
Ελπίζω να μπαίνεις κανονικά τώρα και να μην έκανες απλά αρπαχτή,όπως είχε πει και η Γεωργία για μένα!!!! Very Happy
Καλά βρε συ...πώς τα κατάφερες και έσπασες το δάχτυλο???Δεν είχα ιδέα...
Περαστικούλια σου!!!Χάρηκα που σε διάβασα!!!Να μπαίνεις τώρα έτσι???
Άντε φιλιά πολλά σε σένα και σε όλες!!!
ΥΓ.Το αστειάκι το αγνοώ,γιατί μου λειψες και στην χαρίζω,χοχοχοοχοχ!!!

mangio

mangio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσακια , γεια σας και πάλι!!!
τι κανετε σημερα??? ησυχια βλεπω!!!
εμενα κοιμαται ο μικρος κ εγω ετοιμαζομαι για μαζεματα, διοτι ελειπα μεχρι κ πριν λιγο, τι ζεστη Παναγια μου!!!
Αλικακιον μου, τι κανεις??
Νι, εσπασα το δαχτυλο πριν....23 μερες, σκονταψα καπου κ βγηκε απο τη θεση του, μου το γυρισε ο γιατρος στο νοσοκομειο affraid !! μου ειπε να το τυλιγω με το διπλανο του για 1 μηνα για να δεσει, αλλά χτες εβγαλα γαζες κ λευκοπλαστ!!Λες κ έλεγα στα παιδια:"Πατηστε με, πατηστε με"!!!! Αφου πιστεψα οτι δεν θα δεσει ποτε!!3 φορες με πατησαν βαρβατα, μαραθηκα στον πονο!!κ ακομα δεν μπορω φυσικα κλειστο παπουτσι, ποναει απο πανω, το μικρο εσπασα, κατι ειναι και αυτο!! Αλλα θα μπαινω τωρα, αφου το λες εσυ χιχιχι Razz !!
Να περασετε καλα ολες!!!!φιλια!!!

τουρτιτσα

τουρτιτσα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσακια μουουουουουουουυουου!!
τι κανετε?σας εχασα βρε και μου λειψατε πολυ.σας σκεφτομαι καθημερινα κυριως τα πρωινα,λεω τωρα θα ειναι μεσα και θα τα λενε οι γλωσσουδες.εγω δεν εχω ιντερνετ ακομα στο σπιτι γι αυτο δεν μπαινω.ελπιζω πολυ συντομα να εχω και να ξαναβρουμε τους ρυθμους μας.

τιτικα μου τι διαβασα εισαι εγκυος???????
μπραβο ρε πολυ χαρηκα με το καλο.ποσο?πως εισαι?

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έλα βρε Γεωργία μου!!!!Πού είσαι???Ξανακαλωσήρθες!!!!!Μετακομίσατε???Αχ,άντε να βάλεις ίντερνετ να μαζευτούμε πάλι όπως παλιά!!!!!
Πολύ χάρηκα!!!Τα κοριτσάκια σου καλά?????Καλή προσαρμογή στην καινούρια σου πόλη!!!


Mangio,βλέπω ξαναπόσταρες!!!!Έτσι μπράβο!!!Να μ ακούς εμένα!!!χοχοοχοχοχ!!!!!!!!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέραααααααααααα!!!!!!!!!! Very Happy

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρααααααα στην ομάδααααααα!!!!!! Καλό μήνα και καλή εβδομάδαααααα!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Λοιπόν, τι βλέπω, είχαμε και επανεμφανίσεις, χιχιχι! Άντε κορίτσια, καλώς επιστρέψατε πάλι!!!!!!

Ντοριτάκο μου ακόμα σε παιδεύει το δαχτυλάκι, εεε; Κουράγιο!!! (μα κι αυτά τα πιτσιρίκια, βαλτά είναι;;; Shocked ) Τουλάχιστον έχει ζέστη ακόμα και ο καιρός είναι μια χαρά για πέδιλο/σαγιονάρα!!! Άντε, περαστικάκια!!!!! Όσο για τα κολλήματα που έγραψες, πράγματι έχεις δίκιο, όταν μιλάμε πια για νηπιαγωγείο... Αλλά φαντάζομαι ότι για τη μαμά του παιδιού θα ήταν η 1η φορά που το άφηνε μόνο του, οπότε της ήταν κάπως δύσκολο ψυχολογικά... Μην της θυμώνεις, θα το συνηθίσει!!! Very Happy

Γεωργία (τουρτίτσα) μου ελπίζω να τακτοποιηθήκατε στο νέο σας σπίτι!!! Όλα καλά; Οι μικρούλες σου; Τα φιλιά μου να τους δώσεις!!!!!

Αλικάκιιιιιι!!! Πήγατε για μπανάκι, μπράβο σας!!! Όντως ο καιρός ήταν τέλειος και εδώ για μπάνιο και νομίζω ότι η μισή Αθήνα πήγε παραλία την Κυριακή (εμείς δεν πήγαμε διότι είχαμε να πάμε σε μία βάφτιση, αλλά είδαμε την κίνηση στην εθνική...). Πάντως και την Πέμπτη που είχα πάει για μπανάκι η θάλασσα ήταν τέλεια!!! Άντε, κάντε όσο μπορείτε, να το ευχαριστηθείτε!!! Και για μένα ισχύει αυτό φυσικά, όσο προλαβαίνω ακόμη διότι μέσα στο π/σ/κ έχω την εντύπωση ότι είχα κάπως περισσότερες συσπασούλες και ίσως να πρέπει να μαζευτώ...

Σήμερα εκτός απροόπτου θα βρεθώ με τη μαία μου και πάλι, θα αρχίσουμε να βολτάρουμε στα μαιευτήρια, να συνηθίζω σιγά-σιγά στην ιδέα ότι έεεεεερχεταιιιιιιι και το 2ο! Πράγματι, μέσα του μήνα μπαίνω στο μήνα μου Ντοριτάκο μου! Και τώρα που ξέρω τι με περιμένω νομίζω πως είμαι πιο αγχωμένη για τον τοκετό! Shocked Τεσπα, ας μην το σκέφτομαι τώρα...

Η μικρή μου έκανε έναν εμετάκο στον ύπνο της η καημενούλα και είχε γίνει χάλια όταν ξύπνησε! Την πήγα παιδικό διότι κατά τ' άλλα ήταν καλοδιάθετη, άλλωστε ήπιε και το γάλα της και δε φάνηκε να την ενοχλεί, μπορεί να ήταν τυχαίο... Αλλά το παρακολουθούμε, μήπως είναι καμιά γαστρεντερίτιδα!!!

Όσο για μένα, θα σας αφήσω σε λιγάκι διότι έχω να πάω σε δουλίτσες πάλι... Αυτό το ΙΚΑ πια... και ένα σωρό άλλα που έχουν μαζευτεί, αλλά δε νομίζω να τα προλάβω σήμερα, μη ζοριστώ κιόλας!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα,Αλικάκι μου!!
Γαστρεντεριτιδα??Να το παρακολουθήσετε,ναι και εύχομαι να ήταν τυχαίο.Μήοως έφαγε πολύ το βράδυ??Λέω εγώ,τώρα...
Άντε κοντεύεις!!Κουράγιο!!Σε ποιά εβδομάδα είσαι τώρα ,δηλαδή???

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:Καλημέρα,Αλικάκι μου!!
Γαστρεντεριτιδα??Να το παρακολουθήσετε,ναι και εύχομαι να ήταν τυχαίο.Μήοως έφαγε πολύ το βράδυ??Λέω εγώ,τώρα...
Άντε κοντεύεις!!Κουράγιο!!Σε ποιά εβδομάδα είσαι τώρα ,δηλαδή???

Όχι, δεν έφαγε πολύ το βράδυ και κυρίως υγρά πρέπει να ήταν αυτά που έβγαλε (είχε πιει το γάλα της πριν κοιμηθεί)... Έχει όμως συναχάκι και ένα μικρό βηχαλάκι (την Παρασκευή μύριζε η αναπνοή της και θυμήθηκα το Τιτικάκι που μου έλεγε ότι όταν μυρίζει ετοιμάζεται να αρρωστήσει... Mad ). Κάτι έχει αρπάξει, ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό και σίγουρα δε θέλω γαστρεντερίτιδα, είναι που είναι μια σταλίτσα, θα μου αποκάμει εντελώς!!!

Τώρα είμαι στην 34η εβδομάδα!!!! Πλησιάζουμε, πφφφφφφ!!!!!!!!!

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα καλο μηνα καλη βδομαδα
καταρχας χαρηκα που ειδα γεωργια ,ντορα επιτελους πισω
κοριτσακια μου ολα καλα?
εγω σπιτι απο σημερα αλλαααααα...ειμαστε αρρωστοι...βηχα,μπουκωμα,συναχι ,λιγα δεκατααααα


ο γιατρος ειπε εισπνοες,μουκοσολβαν,οτριβιν και βλεπουμε,μου εκανε χτες την νυχτα απο τον βηχα και εμετο,το τι φλεγμα βγηκε δεν περιγραφετε.Ελπιζω να μην κρατησει βδομαδα.

Δεν μπορω ουτε για δουλειες να βγω αλλα και ουτε να παω σπιτι να μαζεψω.τωρα μενω στην μαμα μου γιατι το σπιτι μου ειναι μες στις κουτες.

Τι αλλα νεα εσεις?

πες τε μου τι να κανω με βηχα,μυξα γιατι εχουμε καιρο να παθουμε και δεν θυμαμαι τιποτα.

Αν κανει πυρετο ,ελπιζω οχι δλδ θα ξαναπαρω γιατρο.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κάλώς το Βιικουλίνι μας!!!Περαστικά βρε κοριτσάκι μου!Εύχομαι να περάσει γρήγορα.Τις μυξούλες σας τις βγάζετε,ε??Να υποθέσω ότι ο σούπερ Διονυσάκης τις φυσάει μόνος!

Αλικάκι μου,πω,πω,εσύ γεννάς βρε!!! Very Happy

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε;εμεις και παλι αρρωστες.λαρυγγιτιδα ξανα πεμπτη παρασκευη σαββατο πυρετο και σημερα το πρωι εσκασε και το αυτι της που ειχε υγρο.παλι κορτιζονη και αντιβιωση για το αυτι.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:καλημερα καλο μηνα καλη βδομαδα
καταρχας χαρηκα που ειδα γεωργια ,ντορα επιτελους πισω
κοριτσακια μου ολα καλα?
εγω σπιτι απο σημερα αλλαααααα...ειμαστε αρρωστοι...βηχα,μπουκωμα,συναχι ,λιγα δεκατααααα


ο γιατρος ειπε εισπνοες,μουκοσολβαν,οτριβιν και βλεπουμε,μου εκανε χτες την νυχτα απο τον βηχα και εμετο,το τι φλεγμα βγηκε δεν περιγραφετε.Ελπιζω να μην κρατησει βδομαδα.

Δεν μπορω ουτε για δουλειες να βγω αλλα και ουτε να παω σπιτι να μαζεψω.τωρα μενω στην μαμα μου γιατι το σπιτι μου ειναι μες στις κουτες.

Τι αλλα νεα εσεις?

πες τε μου τι να κανω με βηχα,μυξα γιατι εχουμε καιρο να παθουμε και δεν θυμαμαι τιποτα.

Αν κανει πυρετο ,ελπιζω οχι δλδ θα ξαναπαρω γιατρο.

καλημερα περαστικα βιβη.μασκες δεν σου ειπε να του κανεις;τι βηχας ειναι;υγρος;

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα,Τιτίκα μου!Ακόμη αρρωστούλα η μικρή??Τι έγινε ρε κοριτσάκια,έπιδημία στην ομάδα έπεσε??

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:Καλημέρα,Τιτίκα μου!Ακόμη αρρωστούλα η μικρή??Τι έγινε ρε κοριτσάκια,έπιδημία στην ομάδα έπεσε??

αστα να πανε κοριτσακι μου.ευτυχως που γλυτωσαμε τα χειροτερα με το αυτι

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
αλικακι έγραψε:Καλημέρα,Τιτίκα μου!Ακόμη αρρωστούλα η μικρή??Τι έγινε ρε κοριτσάκια,έπιδημία στην ομάδα έπεσε??

αστα να πανε κοριτσακι μου.ευτυχως που γλυτωσαμε τα χειροτερα με το αυτι


Τι εννοείς ότι έσκασε το αυτί??/Έσκασε και βγήκε το πύον???

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:
αλικακι έγραψε:Καλημέρα,Τιτίκα μου!Ακόμη αρρωστούλα η μικρή??Τι έγινε ρε κοριτσάκια,έπιδημία στην ομάδα έπεσε??

αστα να πανε κοριτσακι μου.ευτυχως που γλυτωσαμε τα χειροτερα με το αυτι


Τι εννοείς ότι έσκασε το αυτί??/Έσκασε και βγήκε το πύον???

σημερα το πρωι το αυτι της ειχε ενα ξεραμενο πραγμα μεσα και εξω.μου ειπε η παιδιατρος οτι ευτυχως δεν ηταν κανενα τυμπανο μαλλον ειχε φυσαλιδες μεσα και εσκασαν.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις