Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
116 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 116 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ... - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ... Πεμ Σεπ 13, 2012 11:12 pm

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μαμακα μου έγραψε:
A.A έγραψε:ωραία όλα αυτα που λέμε και σωστά αλλα να σας ρωτήσω τα εξής:
1.όταν λέτε να βάλει όρια στην μάνα του τι έννοείτε??? αν η πεθερα δηλαδή έχει την τρέλα της τοτε θα ακούσει στα όρια που της βάζει ο γιός της?
2.η φράση ότι δεν λύνετε κόβετε εύκολη να λέγετε είναι όντως εύκολη στην πράξη και δεν φέρνει άλλα προβλήματα? γιτι οκ για την κοπέλα είναι απλα μια άγνωστη η πεθερά αλλα για τον άντρα της ... που είναι η μάνα του και που με τα λάθη της και την βλακεία της πάντα θα του είναι η μάνα του τι να κάνει δηλαδή?
Πρέπει να τσακώνετε με την γυναίκα του για την πεθερά? γιατι αν κόψει κάθε επαφή η κοπέλα με την οικογένεια του άντρα της τότε σίγουρα θα αρχήσουν άλλου είδους προβλήματα και μην μου πείτε ότι δεν!!!
3.θα τσακωθει 1-2-3 ο άντρας της με την μάνα του αλλα όταν αυτη δεν καταλάβει δηλαδή τι να κάνει ο άνθρωπος μπορει και αυτος να της τα λέει αλλα αυτη να έιναι αγύριστο κεφάλι τι όρια να ακουσει τέτοιος άνθρωπος!!!
Εγω τώρα κάνω ερωτήσεις
τελικα τι είναι σωστό και τι λάθος????
Τις ξεγράφεις ή παίζεις την πάπια απλά για να προφυλάξεις τον γάμο σου!!!

καθε περιπτωση καλη μου ειναι διαφορετικη και θελει διαφορετικη προσεγγιση.ας μην τα βαζουμε οοολα σε ενα κουβα.
οταν ειναι τρελη η πεθερα παμε πασο ,ειναι τρελη τελος συγχωρειται λογο τρελας.
δεν μπορει ομως ο γιος να πει στην μανα του οτι ξερεις κατι για πχ αν η γυναικα μου δεν ειναι νοικοκυρα τι σε νοιαζει εσενα?εγω πουζω μαζιτης δεν με νοιαζει.αν ξανασχολιασεις θα κανεις πολυ καιρο να ξαναμιλησουμε.

και οχι δεν κοβουμε ετσι απλα ενα παιδι απο την μαμα του.ειναι παιδι της και ειναι μανα του. και σαφως στον πρωτο τσακωμο θα ερθει και το καρφακι....

δεν λεω οτιειναι ευκολο να μπουν ορια,αλλα ειναι αναγκαια σε καθε σχεση της ζωης μας, ξεκινωντας απο τα παιδια μας και φτανοντας στα πεθερικα-γονεις.

θελει υπομονη και συμβιβασμο και απο τις 2 μεριες.και ας μην ξεχναμε.ειμαστε στο ιδιο στρατοπεδο, στην ιδια οικογενεια ανηκουμε Very Happy

συμφωνούμε έχεις δίκαιο σε όλα αλλα και πάλι επιμένω ότι είναι πολύ δύσκολο και πρακτικά και συναισθηματικά!!!
και ναι είναι όπως το ειπες θέλει υπομονή και συμβιβασμό!

27ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ... - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ... Παρ Σεπ 14, 2012 12:36 am

Daenerys

Daenerys
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σε αυτό που λέτε για τα γενέθλια εγγονιού και γιου έχετε δίκιο. Σε αυτή την περίοδο που συνέβησαν όλα αυτά μεσολάβησαν τα πρώτα γενέθλια του μωρού. Η δική μου λύση ήταν οτι δεν έκανα τα γενέθλια στο σπίτι αλλά σε μαγαζί, έτσι ώστε να μην στερήσω από την πεθερά τα γενέθλια αλλά να μην χρειαστεί να έρθω κι εγώ σε επαφή μαζί της. Αν γινόταν στον σπίτι είμαι σίγουρη οτι δεν θα ερχόταν από δική της επιλογή γιατί όταν μου τα έσουρε ένα από αυτά που μου είπε οτι δεν ήθελε να ξαναπατήσει το πόδι της στο σπίτι (δεν ένιωθε άνετα στο σπίτι μας γιατί δεν μένουμε σε νοίκι και δεν ένιωθε οτι είχε και αυτή δικαίωμα σε αυτό...). Τα έκανα λοιπόν έξω. Είπαμε ένα καλησπέρα και ένα να μας ζήσει και τέλος. Εκεί που μου ήρθε να ξεράσω ήταν όταν μου απευθύνθηκε με όλα τα υποκοριστικά που μπορούσε να σκεφτεί. Δεν φαντάζεστε πόσο ψεύτικα μου ακούστηκαν και ήταν σαν να με κορόιδευε μέσα στην μούρη μου. Βέβαια και πάλι εγώ με τον άντρα μου δεν περάσαμε καλά, γιατί είχαμε συνέχεια τον νου μας μην γίνει καμιά στραβή, μην ανοίξει το στόμα της και πει καμιά μ@@@κία, γιατί ήταν και οι γονείς μου εκεί (οι οποίοι παρεμπιπτόντως έχουν σταθεί αξιοπρεπέστατοι σε όλη αυτή την κατάσταση. Παρ'όλο που έμαθαν τι έχει υποθεί γι'αυτούς ούτε για μια στιγμή δεν έκαναν υστερίες, ούτε θέλησαν να απαντήσουν στην πεθερά μου και εννοείτε ότι δεν άλλαξαν τίποτα απέναντι στον άντρα μου. Να σημειωθεί ότι η μητέρα μου με τον άντρα μου έχουν εξαιρετικές σχέσεις, είναι περισσότερο φιλαράκια παρά συμπεθεριά. Τι να πω. Πάντως έχω την αίσθηση οτι αυτό είναι κάτι το οποίο ζήλεψε η πεθερά μου και ήταν μί από τις αιτίες που την έκαναν να ξεσπάσει.)

Όσον αφορά Χριστούγεννα και Πάσχα, δεν το συζητώ καθόλου. Μπορεί να έχω την διάθεση να θυσιάζω τις γιορτές και τα γενέθλια για να μην έχει μουρμούρα ο άντρας μου, αλλά κάποτε θα πρέπει να περνάμε κι εμείς καλά. Άλλωστε τι; Με φαντάζεστε να κάθομαι στο εορταστικό τραπέζι μαζί με τους γονείς μου και με τον άντρα μου και να μοιράζομαι ευχές με τα πεθερικά μου;;; Η υποκρισία και η ψευτιά σε όλο της το μεγαλείο. Ευχαριστώ δεν θα πάρω. Αυτό το έχω πει και στον άντρα μου. Μπορώ να μην μιλάω, μπορώ να κάνω υποχωρήσεις για να χαίρονται κι αυτή το εγγόνι, αλλά ψέματα δεν μπορώ να λέω. Αυτή είναι η κατάσταση, αυτοί την δημιούργησαν, και όσο πιο γρήγορα το καταλάβουν και το χωνέψουν τόσο πιο γρήγορα θα ησυχάσουμε όλοι. Όπως εγώ δεν μουρμουράω στον άντρα μου για να μην τον στεναχωρώ έτσι πρέπει να κάνει και η πεθερά μου.

28ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ... - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ... Παρ Σεπ 14, 2012 12:44 am

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Daenerys έγραψε:Σε αυτό που λέτε για τα γενέθλια εγγονιού και γιου έχετε δίκιο. Σε αυτή την περίοδο που συνέβησαν όλα αυτά μεσολάβησαν τα πρώτα γενέθλια του μωρού. Η δική μου λύση ήταν οτι δεν έκανα τα γενέθλια στο σπίτι αλλά σε μαγαζί, έτσι ώστε να μην στερήσω από την πεθερά τα γενέθλια αλλά να μην χρειαστεί να έρθω κι εγώ σε επαφή μαζί της. Αν γινόταν στον σπίτι είμαι σίγουρη οτι δεν θα ερχόταν από δική της επιλογή γιατί όταν μου τα έσουρε ένα από αυτά που μου είπε οτι δεν ήθελε να ξαναπατήσει το πόδι της στο σπίτι (δεν ένιωθε άνετα στο σπίτι μας γιατί δεν μένουμε σε νοίκι και δεν ένιωθε οτι είχε και αυτή δικαίωμα σε αυτό...). Τα έκανα λοιπόν έξω. Είπαμε ένα καλησπέρα και ένα να μας ζήσει και τέλος. Εκεί που μου ήρθε να ξεράσω ήταν όταν μου απευθύνθηκε με όλα τα υποκοριστικά που μπορούσε να σκεφτεί. Δεν φαντάζεστε πόσο ψεύτικα μου ακούστηκαν και ήταν σαν να με κορόιδευε μέσα στην μούρη μου. Βέβαια και πάλι εγώ με τον άντρα μου δεν περάσαμε καλά, γιατί είχαμε συνέχεια τον νου μας μην γίνει καμιά στραβή, μην ανοίξει το στόμα της και πει καμιά μ@@@κία, γιατί ήταν και οι γονείς μου εκεί (οι οποίοι παρεμπιπτόντως έχουν σταθεί αξιοπρεπέστατοι σε όλη αυτή την κατάσταση. Παρ'όλο που έμαθαν τι έχει υποθεί γι'αυτούς ούτε για μια στιγμή δεν έκαναν υστερίες, ούτε θέλησαν να απαντήσουν στην πεθερά μου και εννοείτε ότι δεν άλλαξαν τίποτα απέναντι στον άντρα μου. Να σημειωθεί ότι η μητέρα μου με τον άντρα μου έχουν εξαιρετικές σχέσεις, είναι περισσότερο φιλαράκια παρά συμπεθεριά. Τι να πω. Πάντως έχω την αίσθηση οτι αυτό είναι κάτι το οποίο ζήλεψε η πεθερά μου και ήταν μί από τις αιτίες που την έκαναν να ξεσπάσει.)

Όσον αφορά Χριστούγεννα και Πάσχα, δεν το συζητώ καθόλου. Μπορεί να έχω την διάθεση να θυσιάζω τις γιορτές και τα γενέθλια για να μην έχει μουρμούρα ο άντρας μου, αλλά κάποτε θα πρέπει να περνάμε κι εμείς καλά. Άλλωστε τι; Με φαντάζεστε να κάθομαι στο εορταστικό τραπέζι μαζί με τους γονείς μου και με τον άντρα μου και να μοιράζομαι ευχές με τα πεθερικά μου;;; Η υποκρισία και η ψευτιά σε όλο της το μεγαλείο. Ευχαριστώ δεν θα πάρω. Αυτό το έχω πει και στον άντρα μου. Μπορώ να μην μιλάω, μπορώ να κάνω υποχωρήσεις για να χαίρονται κι αυτή το εγγόνι, αλλά ψέματα δεν μπορώ να λέω. Αυτή είναι η κατάσταση, αυτοί την δημιούργησαν, και όσο πιο γρήγορα το καταλάβουν και το χωνέψουν τόσο πιο γρήγορα θα ησυχάσουμε όλοι. Όπως εγώ δεν μουρμουράω στον άντρα μου για να μην τον στεναχωρώ έτσι πρέπει να κάνει και η πεθερά μου.

Καταλαβαίνω απόλυτα τι εννοείς και έχεις δίκαιο που δεν θέλεις να παίζεις το θέατρο του παραλόγου και εγω κάτι παρόμοιο περνώ όπως σου έχω πεί και στα πρώτα γενέθλια του παιδιού το ίδιο κάναμε πήγαμε κάπου έξω για φαγητό και ένοιωθα αυτο το σφήξημο μήπως και γίνει κάποια στραβή και γενικός όποτε συναντηθούμε έτσι νοιώθω και δεν το διασκεδάζω αλλα ρε παιδι μου πόσο άδικο είνάι αυτό στεναχωριέμαι γιατι θέλω και εγω σαν φυσιολογικός άνθρωπος να χαρώ αυτες της στιγμές και να της διασκεδάσω σαν φυσιολογικός άνθρωπος!!! έλεος δηλαδή πρέπει πάντα να έχω αυτο το βάρος μέσα μου!!! πολύ άσχημο αίσθημα!! όλα αυτα εμείς τα δημιουργούμε και μαυρίζουμε της ψυχές μας ενω τα πράγματα είναι τόσο απλά!!! και η ζωή τόσο σύντομη!!! αχχχχχχχχχχχχ

29ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ... - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ... Παρ Σεπ 14, 2012 1:15 am

Daenerys

Daenerys
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
A.A έγραψε:

Καταλαβαίνω απόλυτα τι εννοείς και έχεις δίκαιο που δεν θέλεις να παίζεις το θέατρο του παραλόγου και εγω κάτι παρόμοιο περνώ όπως σου έχω πεί και στα πρώτα γενέθλια του παιδιού το ίδιο κάναμε πήγαμε κάπου έξω για φαγητό και ένοιωθα αυτο το σφήξημο μήπως και γίνει κάποια στραβή και γενικός όποτε συναντηθούμε έτσι νοιώθω και δεν το διασκεδάζω αλλα ρε παιδι μου πόσο άδικο είνάι αυτό στεναχωριέμαι γιατι θέλω και εγω σαν φυσιολογικός άνθρωπος να χαρώ αυτες της στιγμές και να της διασκεδάσω σαν φυσιολογικός άνθρωπος!!! έλεος δηλαδή πρέπει πάντα να έχω αυτο το βάρος μέσα μου!!! πολύ άσχημο αίσθημα!! όλα αυτα εμείς τα δημιουργούμε και μαυρίζουμε της ψυχές μας ενω τα πράγματα είναι τόσο απλά!!! και η ζωή τόσο σύντομη!!! αχχχχχχχχχχχχ


Αμάν αυτό αχχχχχχχχ... Δεν τα είχα φανταστεί έτσι τα πράγματα. Με τις παρεξηγήσεις δεν τα πάμε καλά ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου. Να φανταστείς ότι πριν αν γεννήσω το παιδί είχαμε καθήσει και είχαμε πει ότι τον χειμώνα θα μας βοηθούσε με το παιδί η πεθερά μου (δουλεύουμε και οι δύο και κάποιος θα έπρεπε να προσέχει το μωρό) κάτι που ξέραμε οτι επιθυμούσε και η ίδια από τα λεγόμενά της, και το καλοκαίρι επειδή εδώ θα είχε ζέστη και κτλ το μωρό θα το είχε η μητέρα μου στο χωριό για να κάνει τα μπάνια του να έχει την δροσιά. Ουσιαστικά δηλαδή το μωρό θα μου το μεγάλωνε η πεθερά μου, και δεν είχα πρόβλημα με αυτό γιατί και εμπιστοσύνη της είχα και τα πάντα (σύμφωνα πάντα με την εικόνα που είχα μέχρι και την στιγμή της υστερίας).
Τελικά όμως καταλήξαμε να πηγαίνει η μητέρα μου πέρα δώθε χωριό - αθήνα ΣΚ - καθημερινές, να μας έχουν φύγει ένα σωρό λεφτά (ο άντρας μου δεν δεχόταν να πληρώνει εξ'ολοκλήρου τα έξοδα η μητέρα μου) και να βλέπουμε το μωρό πάρα πολύ λίγο.
Θεωρούσαμε ότι ήμασταν από τους τυχερούς που είχαμε δύο γιαγιάδες για το παιδί μας, που θα μας βοηθούσαν και θα φρόντιζαν το παιδί μας όταν εμείς δεν θα μπορούσαμε. Όμως τώρα νιώθω οτι στην πιο κρίσιμη στιγμή η πεθερά μου μας πούλησε και αυτή την στιγμή έχουμε μια γιαγιά εν ενεργεία που τα έχει φτύσει.

30ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ... - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ... Παρ Σεπ 14, 2012 1:29 am

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="Daenerys"]
A.A έγραψε:

Καταλαβαίνω απόλυτα τι εννοείς και έχεις δίκαιο που δεν θέλεις να παίζεις το θέατρο του παραλόγου και εγω κάτι παρόμοιο περνώ όπως σου έχω πεί και στα πρώτα γενέθλια του παιδιού το ίδιο κάναμε πήγαμε κάπου έξω για φαγητό και ένοιωθα αυτο το σφήξημο μήπως και γίνει κάποια στραβή και γενικός όποτε συναντηθούμε έτσι νοιώθω και δεν το διασκεδάζω αλλα ρε παιδι μου πόσο άδικο είνάι αυτό στεναχωριέμαι γιατι θέλω και εγω σαν φυσιολογικός άνθρωπος να χαρώ αυτες της στιγμές και να της διασκεδάσω σαν φυσιολογικός άνθρωπος!!! έλεος δηλαδή πρέπει πάντα να έχω αυτο το βάρος μέσα μου!!! πολύ άσχημο αίσθημα!! όλα αυτα εμείς τα δημιουργούμε και μαυρίζουμε της ψυχές μας ενω τα πράγματα είναι τόσο απλά!!! και η ζωή τόσο σύντομη!!! αχχχχχχχχχχχχ


Αμάν αυτό αχχχχχχχχ... Δεν τα είχα φανταστεί έτσι τα πράγματα. Με τις παρεξηγήσεις δεν τα πάμε καλά ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου. Να φανταστείς ότι πριν αν γεννήσω το παιδί είχαμε καθήσει και είχαμε πει ότι τον χειμώνα θα μας βοηθούσε με το παιδί η πεθερά μου (δουλεύουμε και οι δύο και κάποιος θα έπρεπε να προσέχει το μωρό) κάτι που ξέραμε οτι επιθυμούσε και η ίδια από τα λεγόμενά της, και το καλοκαίρι επειδή εδώ θα είχε ζέστη και κτλ το μωρό θα το είχε η μητέρα μου στο χωριό για να κάνει τα μπάνια του να έχει την δροσιά. Ουσιαστικά δηλαδή το μωρό θα μου το μεγάλωνε η πεθερά μου, και δεν είχα πρόβλημα με αυτό γιατί και εμπιστοσύνη της είχα και τα πάντα (σύμφωνα πάντα με την εικόνα που είχα μέχρι και την στιγμή της υστερίας).
Τελικά όμως καταλήξαμε να πηγαίνει η μητέρα μου πέρα δώθε χωριό - αθήνα ΣΚ - καθημερινές, να μας έχουν φύγει ένα σωρό λεφτά (ο άντρας μου δεν δεχόταν να πληρώνει εξ'ολοκλήρου τα έξοδα η μητέρα μου) και να βλέπουμε το μωρό πάρα πολύ λίγο.
Θεωρούσαμε ότι ήμασταν από τους τυχερούς που είχαμε δύο γιαγιάδες για το παιδί μας, που θα μας βοηθούσαν και θα φρόντιζαν το παιδί μας όταν εμείς δεν θα μπορούσαμε. Όμως τώρα νιώθω οτι στην πιο κρίσιμη στιγμή η πεθερά μου μας πούλησε και αυτή την στιγμή έχουμε μια γιαγιά εν ενεργεία που τα έχει φτύσει.[/quote

δύσκολα τα πράγματα!! σε καταλαβαίνω αλλα προσπάθα για το καλο της οικογένειας σου!! εσύ ξέρεις καλύτερα και τις αντοχες σου!!
Ελπίζω να πάνε όλα καλα!! όσο για τα δικά μου μια τα ίδια με εσένα !! τι να πείς!! υπομονή!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις