Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
21 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 21 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

irininis


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
elenisakis έγραψε:Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια να ειστε ολες καλα....η αληθεια ειναι πως ακομα δεν ξερω πως νιωθω υπαρχουν στθγμες που λεω οκ θεου θελημα..ισως να ειναι κσλυρερα σαν αγγελακι..ισως να το προφυλαξε απο κατι χειροτερο..και στιγμες ποτ με πνιγουν τα γιατι..που μου ερχετε η σκηνγ του χειρουργειου να το νθωθω βα φευγει και να μην μπιρω να κανω κατι..να σκεφτομαι τα ονειρα κσι να με πιανει απελπισια..πως θα αντεξω οταν θα ερθει ο φεβρουαριος..θα ηταν ο πιο χαρουνενος μηνας και τωρα τπτ



ελενη μου σε καταλαβαινω απολυτα εχω περασει και εγω κατι αναλογο και μπορω να καταλαβω ποσο πονας.Εγω λογο πολυ αστατου κυκλου και με περιοδο μεχρι και 3 μηνων δεν ειχα καταλαβει οτι ειμαι εγκυος οταν πλεον το καταλαβα ημουν 5 μηνων και σε πολυ μικρη ηλικια οπως καταλαβαινεις σοκαριστικα αλλα μετα ειπα οκ αυτο ηταν απο μκρη στα βασανα που λενε εβαλα μπροστα γαμους και τα σχετικα και ετρεχα στους γιατρους γιατι οπως καταλαβαινεις 5 μηνες χωρις καμια εξεταση επρεπε να δω οτι ολα πανε καλα...προς εκλπηξη μου ολα ηταν τελεια παρολου που καπνιζα,ετρεχα σηκωνα βαρη και γενικα οτι κανουμε στην καθημερινοτητα μας οταν δεν ξερουμε για εγκυμοσυνη.Λογο της προχωρημενης καταστασης οπως καταλαβαινεις αρραβωνιασματα και γαμοι εγιναν πολυ γρηγορα μεσα σε 1 μηνα και πανω που ειπαμε οτι ηρεμησαμε με ολο αυτο το τρεξιμο καιθα κατσω να χαλαρωσω και να απολαυσω το υπολοιπο της εγκυμοσυνης μου ενα πρωι γυρω στις 6 και οντας μολις μια εβδομαδα στον 8ο μηνα ξυπανω μουσκεμα....ειχαν σπασει τα νερα..ετσι απλα και εντελως φυσιολογικα...τρεχουμε στο νοσοκομειο και μπαινω για να γεννησω μεχρι να με ετοιμασουν ειχε παει 11 διαστολη ειχα πολυ μικρη και το μωρο ηταν στραβα ειχε αρχισει να βγαινει πρωτα το χερακι του φαντασου..με βαζουν για καισαρικη γιατι εκ των πραγματων δεν γινοταν αλλιως...στις 12 μπηκα χειρουργειο 12:15 ειχα γεννησει ενα πανεμορφο κοριτσακι μολις 1,500gr αλλα υγιεστατο οπως ελεγαν...επειδη ειχα παει ομως σε ιδιοτικη κληνικη δεν μπορουσαν να τοκρατησουν εκει και ετσι το μετεφεραν σε δημοσιο νοσοκομειο σε εντατικη μοναδα προορων νεογνων....η αγωνια μου οπως καταλαβαινεις μεγαλη και η στεναχωρια μου επισης γαιτι μεχρι να εβγαινα απο το νοσοκομειο δεν θα μπορουσα να την βλεπω... pale αλλα ελεγα θα περασουν οι μερες και θα την σφιξω στην αγκαλια μου...και ενω περνουσαν οι μερες και ολα πηγαιναν καλα ειχε αρχισει να παιρνει βαρος και να αναπνεει χωρις μασκα οξυγονου(ολα αυτα λογο του ηταν προορο) την τεταρτη ημερα και μετα αποκαθημερινη επικοινωνια με το νοσοκομειο οπου νοσηλευοταν το μωρακι μου,μου λενε οτι κατι δεν παει καλα..την εβαλαν για αξονικη και διαπιστωσαν εγκεφαλικη αιμοραγια...οπως καταλαβαινεις εχασα την γη κατω απο τα ποδια μου..οσο περνουσαν οι μερες η κατασταση χειροτερευε με αποτελεσμε ολο του το κορμακι να αιμοραγει εσωτερικα ολα του τα οργανα υπολοιτουργουσαν και οι γιατροι μου ελεγαν οτι αν τα καταφερει θα ειναι θαυμα αλλα θα ειναι εγκεφαλικα αναπηρο...ηθελα να ανοιξει η γη και να με καταπιει...δεν μπορουσα ναπιστεψω αυτο που μου συνεβαινε..ελεγα ''γιατι σε εμενα?'' οπως λεμε ολες μας πιστευω σε αυτες τις περιπτωσεις.εζησε 18 μερες θελω να πιστευω χωρις πονο...η μονη στιγμη που καταφερα να την αγγιξω ηταν 5 λεπτακια μολις γεννησα μετα την εβλεπα απο το κρυο τζαμι της θερμοκητιδας διασοληνομενη και ταλαιπωρημενη...και εγω να μην μπορω να κανω τιποτα να την φοηθησω...αυτο ηταν το μεγαλυτερο μαρτυριο απο ολα...δεν μπορεσα ουτε μια αγκαλια να την παρω και να της πω ποσο την αγαπω και οτι ειμαι εκει μαζι της, διπλα της, για παντα...στο τελος μου την εδωσαν σε ενα χαρτινο κουτι για να παω να την θαψω....λες και ηταν κανενα αδεσποτο....το σοκ μου ηταν τεραστιο....δεν μπορεις ουτε καν να φανταστεις πως ειναι η πρωτη φορα που περνεις αγκαλια το αγγελουδι σου να ειναι μεσα σε μια χαρτινη κουτα φαρμακων...να σου πω ομως το ποιο σημαντικο παρολα αυτα που περασα και σεηλικα μολις ''17 χρονων'' δεν το εβαλα κατω και μετα απο 3 χρονια εκανα τον γιοκα μου περασα βεβαια και εκει καποια θεματακια αλλα τελος καλο ολα καλα...τωρα ειναι 8 χρονων αντρακλας και ειναι το αλλο μου μισο...μην στεναχωριεσαι και μην απελπιζεσαι και καθε εμποδιο για καλο δεν λενε αλλωστε?τωρα παω για το τριτο..... Very Happy

eirini7


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θεέ μου.......κορίτσια είστε ηρωίδες..λυπάμαι πάρα πολύ...

irininis


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
eirini7 έγραψε:Θεέ μου.......κορίτσια είστε ηρωίδες..λυπάμαι πάρα πολύ...


απλα σε αυτες τις περιπτωσεις μαζευεις τα κομματια σου και συνεχιζεις ελπιζοντας για το καλυτερο...!!!

mamamia12

mamamia12
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elenisakis έγραψε:Γεια σας ειμαι η Ελενη....σαν σημερα πριν μια εβδομαδα τελειωσε το ονειρο μου....τον ιουνιο εμαθα πως ειμαι εγκυος στηβ αρχη σοκαρθστικα γιατι δεν το περιμενα..το εμαθα δυο μερες πριν κλεισω ενα μηνα αρραβωνιασμενη..μετα το πρωτο σοκ ηρθε η χαρα..πολυ χαρα..ολα πηγαιναν καλα ουτε συμπτωματα ενοχλητικα ουτε τπτ..στις 7 εβδομαδες βλεπω λιγο αιμα αλλα τελικα δεν ηταν τπτ λιγες μερες ξαπλα και χαπια και ολα καλα..φτανουμε στην αυχενικη ολα σουπερ..η χαρα απι ολους απεριγραπτη..καναμε σχεδια..ονειρευομασταν..μετρουσα αντιστροφα για το ποτε θα ερθει η στιγμη να το νιωσω λαι ξαφνικα στις 28 αυγουστου καταληγω με πονους εντονους και συσπασεις στην κλινικη..μου βαζουν ορο και ολα καλα μενω προλυπτικα και ανυπομωνω να γυρισουμε σπιτι αδικα ομως μετα αρχιζει τι αιμα πολυ αιμα....κανοθμε εξετασεις και βρισκουμε μικροβιο..ο γιατρος λεει μην ανυσηχεις ελεγχετε και οντως την πρωτη βδομαδα η αντιβιωση πιανει και φαινεται να το νικαμε..ομως καναμε λαθος..οι εξετασεις δειχνουν την τιμη να ανεβαινει..δυστυχως δεν γινετε τπτ..ο γιατρος μας λεει πως πρεπει να παρει το μωρο γιατι αλλιως κινδυνευω και γω..δεν μπορουσαμε ομως να τι δεχτουμε χασαμε την γη κατω απο τα ποδια μας..το μωρακι μας ηταν ηγιεστατο..αλλα το μικροβιο εκανε ζημια στον σακο..αποφασιζουμε να πανε θεσ/νικη οχι οτι δεν πιστευαμε τον γιατρο νας απλα λεγαμε μεγαλυτερο νοσοκομειο ισως πιο εξεληγμενο..ισως..ισως..ισως..πηγαμε αλλα ο γιτρος μας εδωσε κατι εξετασεις και εξω απι την πορτα..ολα καλα ελεγε..μα πως ολα κσλα γινετε να νοσηλευομαι 16 μερες και ξαφνιξα ολα καλα..ο ενας να λεει για διακοπη και ο αλλος ολα καλα..ολοι ελεγαν καχυποπτη εχεις γινει χαλαρωσε..δεν πριλαβαμε να κανουμε εξετασεις..σαββατο ξημερωματα παλι πονοι παλι αιμα..τρεχουμε στο νοσοκομειο..με τα φαρνακα σραματανε ολα..μονο λιγο αιμα..αρχιζουμε να ελπιζουμε παλι..το μωρακι στον υπερηχο μια χαρα..ζωηρο περα απι καθε αλλη φορα..απογευνα σαββατου..ολοι χαλαροι μιλουσαμε γελουσαμε λεγαμε για τον μπεμπη μας και ξαφνικα ολα σταματανε..νιωθω μουσκεμα και μετα ακουω την νοσοκομα να λεει δυστυχως ειναι αμνιακο σπασαν τα νερα..αυτο ηταν ολα παγωσαν..δεν ενιωθα τπτ..κενο..ο γιατρος λεει λυπαμαι αλλα δεν εχουμε ελπιδες..κυριακη απογευμα ξεκιναν οι πονοι..αυτη η αναμονη οτι χειροτερο..δευτερα πρωι στις δεκα ημουν στι χειρουργειο..πονουσα πιο πολυ ψυχικα..μεσα σε λιγα λεπτα το μωρακι βγηκε ηταν πολυ μικρο αλλωστε ημιυν στην 18 εβδομαδα..αδειασα..και οχι οπως το περιμενα..αδεια κοιλια αδεθα αγκαλια
αντιο μικρε μου αγγελε..σε περιμεναμε πολυ ολοι αλλα ισως εθσαι καλυτερα σαν αγγελακι..θα σε σκεφτομαι παντα κι ας μηβ σε κρατησα αγκαλια κι ας μην σε ενιωσα..σε αγαπησα ομως..περιμεβα πως και πως να σε δω σε καθε υπερηχο να ακουσω τηβ καρδιυλα σου..συγνωμη ψυχη μου που δεν καταφερα να σε φερω στην ζωη
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad POSO LUPAMAI Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

nikoletta10

nikoletta10
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eirini7 έγραψε:Θεέ μου.......κορίτσια είστε ηρωίδες..λυπάμαι πάρα πολύ...

Ειρήνη μου δεν θεωρώ μόνο τον εαυτό μου ηρωίδα,πιστεύω πως ΟΛΕΣ οι γυναίκες είμαστε ηρωίδες είτε με τον έναν είτε με τον άλλο τρόπο.
Και εσύ είσαι ηρωίδα για τους δικούς σου λόγους πίστεψέ με.
Ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ κοπελα μου λυπαμαι ειλικρινα,οποια μανουλα το εχει βιωσει και μια απο αυτες ειμαι και εγω ειναι οτι χειροτερο πραγματικα.Οτι και να πω ειναι περιττο ο χρονος μονο κανει καλο και εμενα αυτος λιγο με γιατρεψε και τωρα ειμαι παλι εγκυος!ευχομαι οταν νιωσεις ετοιμη ξανα να προσπαθησετε παλι και ολα να πανε τελεια,μην χασεις την επλιδα!

Efita

Efita
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ειλικρινά λυπάμαι πολύ! Προσπάθησε να το ξεπεράσεις το συντομότερο, καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο, αλλά πρέπει να κοιτάξεις μπροστά. Εύχομαι σύντομα να ακούσουμε ευχάριστα νέα από σένα. Smile Θετικό!! Μια βδομαδα χωρις το αγγελουδι μου........ - Σελίδα 2 990599

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοπέλα μου σου εύχομαι ολόψυχα να αγκαλιάσεις ένα αγγελουδάκι πολύ σύντομα!

eirini7


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
irininis έγραψε:
eirini7 έγραψε:Θεέ μου.......κορίτσια είστε ηρωίδες..λυπάμαι πάρα πολύ...


απλα σε αυτες τις περιπτωσεις μαζευεις τα κομματια σου και συνεχιζεις ελπιζοντας για το καλυτερο...!!!

σου εύχομαι πραγματικά ό,τι καλύτερο κορίτσι μου!

elenisakis


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ για την συμπαρασταση ευχομαι στην καθε μια ξεχωρισρα οτι καλυτερο για τις ζωες σας

eirini7


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nikoletta10 έγραψε:
eirini7 έγραψε:Θεέ μου.......κορίτσια είστε ηρωίδες..λυπάμαι πάρα πολύ...

Ειρήνη μου δεν θεωρώ μόνο τον εαυτό μου ηρωίδα,πιστεύω πως ΟΛΕΣ οι γυναίκες είμαστε ηρωίδες είτε με τον έναν είτε με τον άλλο τρόπο.
Και εσύ είσαι ηρωίδα για τους δικούς σου λόγους πίστεψέ με.
Ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

μακάρι καμία να μη χρειαζόταν να αποδείξει αν είναι ηρωίδα ή όχι..αλλά δυστυχώς στη ζωή έρχονται τέτοιες στιγμές...να χαίρεσαι τα κοριτσάκια σου μέσα από την καρδιά μου να είναι πάντα γερά!

eirini7


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenisakis έγραψε:Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ για την συμπαρασταση ευχομαι στην καθε μια ξεχωρισρα οτι καλυτερο για τις ζωες σας

όλα καλά από εδώ και πέρα!!κουράγιο..

elenisakis


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
irininis έγραψε:
elenisakis έγραψε:Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια να ειστε ολες καλα....η αληθεια ειναι πως ακομα δεν ξερω πως νιωθω υπαρχουν στθγμες που λεω οκ θεου θελημα..ισως να ειναι κσλυρερα σαν αγγελακι..ισως να το προφυλαξε απο κατι χειροτερο..και στιγμες ποτ με πνιγουν τα γιατι..που μου ερχετε η σκηνγ του χειρουργειου να το νθωθω βα φευγει και να μην μπιρω να κανω κατι..να σκεφτομαι τα ονειρα κσι να με πιανει απελπισια..πως θα αντεξω οταν θα ερθει ο φεβρουαριος..θα ηταν ο πιο χαρουνενος μηνας και τωρα τπτ



ελενη μου σε καταλαβαινω απολυτα εχω περασει και εγω κατι αναλογο και μπορω να καταλαβω ποσο πονας.Εγω λογο πολυ αστατου κυκλου και με περιοδο μεχρι και 3 μηνων δεν ειχα καταλαβει οτι ειμαι εγκυος οταν πλεον το καταλαβα ημουν 5 μηνων και σε πολυ μικρη ηλικια οπως καταλαβαινεις σοκαριστικα αλλα μετα ειπα οκ αυτο ηταν απο μκρη στα βασανα που λενε εβαλα μπροστα γαμους και τα σχετικα και ετρεχα στους γιατρους γιατι οπως καταλαβαινεις 5 μηνες χωρις καμια εξεταση επρεπε να δω οτι ολα πανε καλα...προς εκλπηξη μου ολα ηταν τελεια παρολου που καπνιζα,ετρεχα σηκωνα βαρη και γενικα οτι κανουμε στην καθημερινοτητα μας οταν δεν ξερουμε για εγκυμοσυνη.Λογο της προχωρημενης καταστασης οπως καταλαβαινεις αρραβωνιασματα και γαμοι εγιναν πολυ γρηγορα μεσα σε 1 μηνα και πανω που ειπαμε οτι ηρεμησαμε με ολο αυτο το τρεξιμο καιθα κατσω να χαλαρωσω και να απολαυσω το υπολοιπο της εγκυμοσυνης μου ενα πρωι γυρω στις 6 και οντας μολις μια εβδομαδα στον 8ο μηνα ξυπανω μουσκεμα....ειχαν σπασει τα νερα..ετσι απλα και εντελως φυσιολογικα...τρεχουμε στο νοσοκομειο και μπαινω για να γεννησω μεχρι να με ετοιμασουν ειχε παει 11 διαστολη ειχα πολυ μικρη και το μωρο ηταν στραβα ειχε αρχισει να βγαινει πρωτα το χερακι του φαντασου..με βαζουν για καισαρικη γιατι εκ των πραγματων δεν γινοταν αλλιως...στις 12 μπηκα χειρουργειο 12:15 ειχα γεννησει ενα πανεμορφο κοριτσακι μολις 1,500gr αλλα υγιεστατο οπως ελεγαν...επειδη ειχα παει ομως σε ιδιοτικη κληνικη δεν μπορουσαν να τοκρατησουν εκει και ετσι το μετεφεραν σε δημοσιο νοσοκομειο σε εντατικη μοναδα προορων νεογνων....η αγωνια μου οπως καταλαβαινεις μεγαλη και η στεναχωρια μου επισης γαιτι μεχρι να εβγαινα απο το νοσοκομειο δεν θα μπορουσα να την βλεπω... pale αλλα ελεγα θα περασουν οι μερες και θα την σφιξω στην αγκαλια μου...και ενω περνουσαν οι μερες και ολα πηγαιναν καλα ειχε αρχισει να παιρνει βαρος και να αναπνεει χωρις μασκα οξυγονου(ολα αυτα λογο του ηταν προορο) την τεταρτη ημερα και μετα αποκαθημερινη επικοινωνια με το νοσοκομειο οπου νοσηλευοταν το μωρακι μου,μου λενε οτι κατι δεν παει καλα..την εβαλαν για αξονικη και διαπιστωσαν εγκεφαλικη αιμοραγια...οπως καταλαβαινεις εχασα την γη κατω απο τα ποδια μου..οσο περνουσαν οι μερες η κατασταση χειροτερευε με αποτελεσμε ολο του το κορμακι να αιμοραγει εσωτερικα ολα του τα οργανα υπολοιτουργουσαν και οι γιατροι μου ελεγαν οτι αν τα καταφερει θα ειναι θαυμα αλλα θα ειναι εγκεφαλικα αναπηρο...ηθελα να ανοιξει η γη και να με καταπιει...δεν μπορουσα ναπιστεψω αυτο που μου συνεβαινε..ελεγα ''γιατι σε εμενα?'' οπως λεμε ολες μας πιστευω σε αυτες τις περιπτωσεις.εζησε 18 μερες θελω να πιστευω χωρις πονο...η μονη στιγμη που καταφερα να την αγγιξω ηταν 5 λεπτακια μολις γεννησα μετα την εβλεπα απο το κρυο τζαμι της θερμοκητιδας διασοληνομενη και ταλαιπωρημενη...και εγω να μην μπορω να κανω τιποτα να την φοηθησω...αυτο ηταν το μεγαλυτερο μαρτυριο απο ολα...δεν μπορεσα ουτε μια αγκαλια να την παρω και να της πω ποσο την αγαπω και οτι ειμαι εκει μαζι της, διπλα της, για παντα...στο τελος μου την εδωσαν σε ενα χαρτινο κουτι για να παω να την θαψω....λες και ηταν κανενα αδεσποτο....το σοκ μου ηταν τεραστιο....δεν μπορεις ουτε καν να φανταστεις πως ειναι η πρωτη φορα που περνεις αγκαλια το αγγελουδι σου να ειναι μεσα σε μια χαρτινη κουτα φαρμακων...να σου πω ομως το ποιο σημαντικο παρολα αυτα που περασα και σεηλικα μολις ''17 χρονων'' δεν το εβαλα κατω και μετα απο 3 χρονια εκανα τον γιοκα μου περασα βεβαια και εκει καποια θεματακια αλλα τελος καλο ολα καλα...τωρα ειναι 8 χρονων αντρακλας και ειναι το αλλο μου μισο...μην στεναχωριεσαι και μην απελπιζεσαι και καθε εμποδιο για καλο δεν λενε αλλωστε?τωρα παω για το τριτο..... Very Happy

πολυ δυσκολες καταστασεις..πολυ χειροτερο αυτο απο τι δικο μου νομιζω..λυπαμαι πολυ γι'αυτο που σου συνεβει και χαιρομαι παραλληλα που προχωρησες..να χαιρεσε την οικογενεθα σου

mamamia12

mamamia12
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eirini7 έγραψε:
irininis έγραψε:
eirini7 έγραψε:Θεέ μου.......κορίτσια είστε ηρωίδες..λυπάμαι πάρα πολύ...


απλα σε αυτες τις περιπτωσεις μαζευεις τα κομματια σου και συνεχιζεις ελπιζοντας για το καλυτερο...!!!

σου εύχομαι πραγματικά ό,τι καλύτερο κορίτσι μου!
eirhnh ti uperoxh foto exeis sto profil sou...einai o gios sou?de xortaino na thn vlepo..einai koukli kai polu glukas Very Happy

eirini7


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamamia12 έγραψε:
eirini7 έγραψε:
irininis έγραψε:
eirini7 έγραψε:Θεέ μου.......κορίτσια είστε ηρωίδες..λυπάμαι πάρα πολύ...


απλα σε αυτες τις περιπτωσεις μαζευεις τα κομματια σου και συνεχιζεις ελπιζοντας για το καλυτερο...!!!

σου εύχομαι πραγματικά ό,τι καλύτερο κορίτσι μου!
eirhnh ti uperoxh foto exeis sto profil sou...einai o gios sou?de xortaino na thn vlepo..einai koukli kai polu glukas Very Happy

όχι δεν έχω ακόμα παιδάκι Crying or Very sad
αλλά είναι όντως γλύκας Smile Smile

mamamia12

mamamia12
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eirini7 έγραψε:
mamamia12 έγραψε:
eirini7 έγραψε:
irininis έγραψε:
eirini7 έγραψε:Θεέ μου.......κορίτσια είστε ηρωίδες..λυπάμαι πάρα πολύ...


απλα σε αυτες τις περιπτωσεις μαζευεις τα κομματια σου και συνεχιζεις ελπιζοντας για το καλυτερο...!!!

σου εύχομαι πραγματικά ό,τι καλύτερο κορίτσι μου!
eirhnh ti uperoxh foto exeis sto profil sou...einai o gios sou?de xortaino na thn vlepo..einai koukli kai polu glukas Very Happy

όχι δεν έχω ακόμα παιδάκι Crying or Very sad
αλλά είναι όντως γλύκας Smile Smile
σου ευχομαι συντομα να κανεις κι εσυ ενα τετοιο κουκλακι!!

nikoletta10

nikoletta10
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eirini7 έγραψε:
mamamia12 έγραψε:
eirini7 έγραψε:
irininis έγραψε:
eirini7 έγραψε:Θεέ μου.......κορίτσια είστε ηρωίδες..λυπάμαι πάρα πολύ...


απλα σε αυτες τις περιπτωσεις μαζευεις τα κομματια σου και συνεχιζεις ελπιζοντας για το καλυτερο...!!!

σου εύχομαι πραγματικά ό,τι καλύτερο κορίτσι μου!
eirhnh ti uperoxh foto exeis sto profil sou...einai o gios sou?de xortaino na thn vlepo..einai koukli kai polu glukas Very Happy

όχι δεν έχω ακόμα παιδάκι Crying or Very sad
αλλά είναι όντως γλύκας Smile Smile

Σου εύχομαι πολύ σύντομα να κρατάς κι εσύ το παιδάκι σου αγκαλιά........

eirini7


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamamia και nikoletta σας ευχαριστώ πολύ!!!! Μια βδομαδα χωρις το αγγελουδι μου........ - Σελίδα 2 417472 Μια βδομαδα χωρις το αγγελουδι μου........ - Σελίδα 2 417472

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad αχ κοριτσακι μου κουραγιο κ υπομονη τα λογια ειναι περιτα ευχομαι συντομα να το ξεπερασεις κ αν ερθει αλλο ενα μωρακη υγειεστατο κ να το παρεισ αγκαλια

nikoletta10

nikoletta10
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eirini7 έγραψε:mamamia και nikoletta σας ευχαριστώ πολύ!!!! Μια βδομαδα χωρις το αγγελουδι μου........ - Σελίδα 2 417472 Μια βδομαδα χωρις το αγγελουδι μου........ - Σελίδα 2 417472


I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you

Άσχετο βέβαια αλλά σ' εσένα δεν έχω στείλει pm με τα στοιχεία του γιατρού μου..καλά δεν σε θυμάμαι;;;;;;

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κουράγιο καλή μου, έχω νιώσει κι εγώ την απώλεια σε μικρότερη εβδομάδα όμως και το συναίσθημα απλά δεν περιγράφεται...
ό,τι και να σου πω είναι λίγο, σίγουρα δε θα φύγει ποτέ αυτή η ανάμνηση αλλά ο πόνος θα γίνει μικρότερος με τον ερχομό ενός άλλου!!
εύχομαι όταν νιώσεις έτοιμη να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους!!

eirini7


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nikoletta10 έγραψε:
eirini7 έγραψε:mamamia και nikoletta σας ευχαριστώ πολύ!!!! Μια βδομαδα χωρις το αγγελουδι μου........ - Σελίδα 2 417472 Μια βδομαδα χωρις το αγγελουδι μου........ - Σελίδα 2 417472


I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you

Άσχετο βέβαια αλλά σ' εσένα δεν έχω στείλει pm με τα στοιχεία του γιατρού μου..καλά δεν σε θυμάμαι;;;;;;

ναι!μόλις επικοινωνήσω θα σου πω εντυπώσεις!

nikoletta10

nikoletta10
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eirini7 έγραψε:
nikoletta10 έγραψε:
eirini7 έγραψε:mamamia και nikoletta σας ευχαριστώ πολύ!!!! Μια βδομαδα χωρις το αγγελουδι μου........ - Σελίδα 2 417472 Μια βδομαδα χωρις το αγγελουδι μου........ - Σελίδα 2 417472


I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you

Άσχετο βέβαια αλλά σ' εσένα δεν έχω στείλει pm με τα στοιχεία του γιατρού μου..καλά δεν σε θυμάμαι;;;;;;

ναι!μόλις επικοινωνήσω θα σου πω εντυπώσεις!

ΟΚ!!!!ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!

Νάσια*

Νάσια*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ κορίτσι μου κάνε κουράγιο....μόνο αυτό θα σου πώ......ο χρόνος θα σου απαλύνει τον πόνο!!!!!! Δεν θα ξεχάσεις ποτέ αλλά σίγουρα θα μαλακώσει μέσα σου η πίκρα....
Το έχω νιώσει κι εγώ, στις 25 εβδομάδες αποχωρίστηκα τον μπεμπάκο μου, γέννα κανονική (48 ωρών τοκετός) κι έφυγα από την κλινική χωρίς παιδί!!! Τώρα έχω δύο κοριτσάκια!!!!!

Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά από δω και πέρα και ο Θεός να σου δώσει δύναμη!!!!!!!!!

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kouragio koritsaki m...
To exw niwsei k egw ton pono s...

Wmos smr exw 3 paidakia...

Tha s stilei o theoullis ninaki min fwvasai...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις