Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
14 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 14 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 40 από 40]

976ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 40 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Τρι Δεκ 04, 2012 11:17 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κορίτσια! Εμένα σήμερα ο γιατρός μου είπε οτι για τις εβδομάδες του ο μπέμπης είναι λίγο μεγαλύτερος! Αυτό τι να σημαίνει δηλαδή; Εγώ είμαι σίγουρη για το πότε ήταν η τελευταία περίοδος και το βγάζω 18 εβδομάδων ενώ ο γιατρός μου το έβγαλε οτι είναι 19 εβδομ. και 2 ημερών! Μήπως απλά είναι ανεπτυγμένο το έμβρυο;

977ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 40 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Τρι Δεκ 04, 2012 11:52 am

Kately12


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπερα και απο μενα κοριτσια! Να συστηθω επισημως και εγω. Ειμαι η Κατερινα, ειμαι 27 ετων, (δηλαδη τα κλεινω στις 12/12,αρα τοξοτης) και με τον αντρα μου παντρευτηκαμε περυσι τον Νοεμβριο. Ανυπομονω για το μπεμπακι μου γιατι η αληθεια ειναι πως το να γινω μανουλα ηταν το μεγαλυτερο μου ονειρο απο παντα! Εγω δουλευω επισης σε μια ξενων συμφεροντων ιδιωτικη εταιρια και προς το παρον ειμαι καλα(δεν εχω παραπονo)Τον αλλο μηνα μαλιστα αλλαζω και τμημα μετα απο εξι χρονια οποτε ολα οκ!
Τρελαινομαι για ταξιδια στο εξωτερικο και προσπαθω να πηγαινω τουλαχιστον μια φορα τον χρονο! (μην φανταστειτε οτι ειμαι καμια ζαμπλουτη απλα εκει ξοδευω προς το παρον τις αποταμιευσεις μου!) Ελεγα ενοψει του μπεμπε μηπως πηγαινα κανενα ταξιδακι τον ιανουαριο αφου μετα δεν θα μπορω για αρκετο διαστημα, αλλα απο την αλλη σκεφτομαι το πως θα'μαι και επιπλεον δεν τολμω να το πω και στον γιατρο μου..
Εσεις το εχετε συζητησει καθολου αυτο?
Η ιδεα να τα πουμε και απο κοντα μου αρεσε!! Οσο και αν μιλαμε εδω δεν ειναι το ιδιο! Ειμαι μεσα λοιπον!!

978ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 40 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Τρι Δεκ 04, 2012 11:54 am

Kately12


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Α! Και πηρα σημερα και τα αποτελεσματα της κυστικης ινωσης και ολα τελεια! Καμια γενετικη ανωμαλια!(μακρια απο μας!)

979ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 40 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Τρι Δεκ 04, 2012 12:08 pm

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια μην τρελενεστε με τα μεγεθη των μωρων σας... Οι γιατροι αναγκαστηκα υπολογιζουν το ποσο περιπου πρεπει να ειναι το μωρο με γνωμονα την τελευταια περιοδο... Ωστοσο η συλληψη μπορει να εγινε στην αρχη ή στα μεσα ή στο τελος του κυκλου... Και σε αυτη τη φαση τα νινακια ακομη και 1 μερα παιζει ρολο στο ποσο ανεπτυγμενα ειναι.... Ολα ειναι καλα... μην αγχωνεστε!!

Kately νομιζω στο 2ο τριμηνο δεν υπαρχει απολυτως κανενα προβλημασ το να ταξιδεψεις με αεροπλανο αν ολα πηγαινουν ομαλα στην εγκυμοσινη σου.

980ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 40 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Τρι Δεκ 04, 2012 12:19 pm

Kately12


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
stefy έγραψε:Κοριτσια μην τρελενεστε με τα μεγεθη των μωρων σας... Οι γιατροι αναγκαστηκα υπολογιζουν το ποσο περιπου πρεπει να ειναι το μωρο με γνωμονα την τελευταια περιοδο... Ωστοσο η συλληψη μπορει να εγινε στην αρχη ή στα μεσα ή στο τελος του κυκλου... Και σε αυτη τη φαση τα νινακια ακομη και 1 μερα παιζει ρολο στο ποσο ανεπτυγμενα ειναι.... Ολα ειναι καλα... μην αγχωνεστε!!

Kately νομιζω στο 2ο τριμηνο δεν υπαρχει απολυτως κανενα προβλημασ το να ταξιδεψεις με αεροπλανο αν ολα πηγαινουν ομαλα στην εγκυμοσινη σου.

Thanks Στεφανια μου!

981ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 40 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Τρι Δεκ 04, 2012 12:24 pm

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεωργία μου, μη στεναχωριέσαι καθόλου ,κι της κουμπάρα μου πάντα ήταν μικρότερο μια εβδομάδα κι στο τέλος γέννησε ένα υγιέστατο κοριτσάκι 3100, όλα καλά θα πάνε θα το δεις..
Κατερίνα κι σε μας αρέσουν πολύ τα ταξιδάκια κι θα φύγουμε 20 με 24 Δεκέμβρη με τον άντρα μου, να ξεκουραστουμε λίγο γιατί μας περιμένει αγώνας μετά,τη Μαρία θα μου την κρατήσει η μάνα μου, το δεύτερο τρίμηνο είναι η καλύτερη περίοδος για ταξιδια.

982ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 40 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Τρι Δεκ 04, 2012 12:31 pm

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
voula1980 έγραψε:
grammatiki έγραψε:γεια σας κοριτσακια μου τι κανετε;πηγα σημερα για την μικρη καμπυλη σακχαρου ολα καλα ευτυχως.ευχομαι καλα αποτελεσματα σε ολες που θα επισκεφτουν αμεσα τον γιατρο τους και να δουν και το σπορακι τους επιτελους.αντε βουλα μπας και μαθεις και εσυ φυλο επιτελους.πηγα σημερα και πηρα ενα μπουστακι της carriwell τελικα για ολους τους μηνες της εγκυμοσυνης και μετα θα παρω αυτο που ελεγε η ναντια για τον θηλασμο.σημερα το αισθανομουν πολυ βαρυ το στηθος μου και με πονουσε.βεβαια φοραω ακομη σουτιεν με μπανελα οποτε δε ξερω μπορει να με ενοχλει και αυτο
Μπράβο κοριτσάκι μου , ναι ανυπομονώ να μάθω το φύλο κι φυσικά αν είναι όλα καλά..Μη φοράς μπανέλα μωρέ..Ναι τα μπουστακια κι εμένα με χόρεψαν πολύ..Εμένα μου πέρασε ο πόνος στο στήθος αλλά είναι πολύ πρησμένο..

και το φυλο θα μαθεις και ολα τελεια θα πανε φυσικα.ναι τελος οι μπανελες μπουστακια και παλι μπουστακια.σταθερο κρατημα και χωρις αυτη την αβολη μπανελα

983ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 40 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Τρι Δεκ 04, 2012 11:00 pm

minampouf


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Despinaki_86 έγραψε:Κοριτσια μου καλημέρα!!
Χθες κοιμηθηκα απ τις 9.30 μιλάμε για πολύ ύπνο!! Εχω να παω σινεμα σημέρα μετά την δουλειά κι έπρεπε να μαζεψω δυνάμεις!
Βούλα μου κι εμείς με air condition κ τζακι είμαστε αλλά παλευεται! Θα το σκεφτώ πολύ για θέρμανση φέτος...
Μίνα επιτελους μια Θεσσαλονικια! Καλώς όρισες! Κι εγώ γενεσις θα γεννησω κι εχω πητ 18/5. Το πρώτο σου? Φυλομαντεψια έχουμε?
παλευω να δω που απανταμε Shocked χαχαχχαα ειναι το τριτο μου παιδακι!!!!!!!!!!τα αγορια μου ειναι 11 και 6 και τωρα περιμενουμε το μικρουλη μας!δεν ξερω ακομα τι ειναι,20.12 εχω ραντεβου για το α τεστ και τοτε μου ειπε ο γιατρος θα μαθουμε!δεσποινακι πρωτα ο θεος μαζι στο γεννεσις!!!!

984ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 40 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Τετ Δεκ 05, 2012 12:41 am

GeorgiaM

GeorgiaM
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσακια ευχαριστουμε για τον καθησυχασμο!Απλα να..οταν εισαι πρωτομανα αυτα παθαινεις..μα κ ο γιατρος μου δεν ειπε τιποτα,ολο με το γελιο ηταν..και αυτον πρεπει να εμπιστευομαστε ετσι δεν ειναι;

985ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 40 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Τετ Δεκ 05, 2012 2:13 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια θα ήθελα να με διαφωτήσετε σχετικά με ένα θέμα. Εγώ έπαθα κάποια αποκόλληση και πήγα στο γιατρό σε δημόσιο και πήρα ο,τι βεβαίωση χρειαζόταν και τους υπερήχους ακόμη, μετά πήγα στο ικα σε γυναικολόγο και πήρα και από κει βεβαίωση, μετά έπρεπε να ξαναπάω στο ικα για να δηλώσω τραπεζικό λογαριασμό για να μου βάλουν το επίδομα ασθενείας και αφού το έκανα λέει η υπάλληλος του ικα να καναπάω (έλεος) Δευτέρα στο ικα για τον εργοδότη (!). Τι είναι αυτό ρε παιδιά πάλι; Εγώ βλέπω οτι υπάρχει ήδη το χαρτί που γράφει ''αντίγραφο για τον εργοδότη'' τι θέλουν πάλι στο ικα για τον εργοδότη;Το κακό είναι οτι πήγε η μάνα μου εκεί και δεν ρώτησε περαιτέρω και εγώ παίρνω τηλ και δεν το σηκώνει κανείς!

986ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 40 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Τετ Δεκ 05, 2012 3:35 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τζένη μου δεν μπορω να σε διαφωτισω όλα αυτα με το ικα με μπερδεύουν κι εμένα! Να ναι όλα καλά με τν αποκόλληση μόνο αυτό να σκεφτεσαι!

Στεφυ μου ωραια δουλειά και πολύ τυχερή που δουλεύεις με ξένους! μπράβο σου!

Μίνα μαζί στο γενεσις,πηγα έκανα και ξενάγηση εγώ! Ούτε εμείς ξέρουμε φύλο αλλά 12 του μηνός ξαναπαμε! Ποιον γιατρό έχεις?

Γεωργία το θεωρώ υπερβολικο όλο αυτό με το τσιγάρο που σου παν κ σου δημιούργησαν άδικα ενοχές! Τον γιατρό μας που εμπιστευομαστε πρέπει ν ακούμε!

Κατερινακι ο γιατρός μου μου χει πει στο δεύτερο τριμηνο άνετα ταξίδια κ με αεροπλάνο!

Νομίζω πως μετά τις 50 σελίδες τελειωνει το θέμα και πρέπει ν ανοιξουμε το 2ο!!! Στεφυ θα τ ανοιξεις κι αυτό να μας πάει γούρι??

987ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 40 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Τετ Δεκ 05, 2012 3:40 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΤΟΙΜΟ!!! ΨΑΞ ΤΕ ΤΟ! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2

988ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 40 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Τετ Δεκ 05, 2012 3:42 am

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα Κορίτσια, Μήνα μπράβο σου 3 παιδιά, πως ήταν με τα δύο μαζί?
Εγώ έχω μια κορούλα που είναι δώδεκα μηνών κιεχω ένα άγχος αν θα τα καταφέρω , δεν έχω βοήθεια.

989ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 40 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Τετ Δεκ 05, 2012 7:43 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tzeniko έγραψε:Κορίτσια θα ήθελα να με διαφωτήσετε σχετικά με ένα θέμα. Εγώ έπαθα κάποια αποκόλληση και πήγα στο γιατρό σε δημόσιο και πήρα ο,τι βεβαίωση χρειαζόταν και τους υπερήχους ακόμη, μετά πήγα στο ικα σε γυναικολόγο και πήρα και από κει βεβαίωση, μετά έπρεπε να ξαναπάω στο ικα για να δηλώσω τραπεζικό λογαριασμό για να μου βάλουν το επίδομα ασθενείας και αφού το έκανα λέει η υπάλληλος του ικα να καναπάω (έλεος) Δευτέρα στο ικα για τον εργοδότη (!). Τι είναι αυτό ρε παιδιά πάλι; Εγώ βλέπω οτι υπάρχει ήδη το χαρτί που γράφει ''αντίγραφο για τον εργοδότη'' τι θέλουν πάλι στο ικα για τον εργοδότη;Το κακό είναι οτι πήγε η μάνα μου εκεί και δεν ρώτησε περαιτέρω και εγώ παίρνω τηλ και δεν το σηκώνει κανείς!

οταν πηρες αδεια απο το ικα σου εδωσαν ενα χαρτι να το συμπληρωσει ο εργοδοτης το πηγες στη δουλεια σου να το συμπληρωσουν και μετα αυτο το χαρτι να το πας στα διοικητικα του ικα να το συμπληρωσουν και αυτοι;
καποια λεφτα σου βαζουν και η εργοδοτης

990ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 40 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Τετ Δεκ 05, 2012 9:17 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
grammatiki έγραψε:
tzeniko έγραψε:Κορίτσια θα ήθελα να με διαφωτήσετε σχετικά με ένα θέμα. Εγώ έπαθα κάποια αποκόλληση και πήγα στο γιατρό σε δημόσιο και πήρα ο,τι βεβαίωση χρειαζόταν και τους υπερήχους ακόμη, μετά πήγα στο ικα σε γυναικολόγο και πήρα και από κει βεβαίωση, μετά έπρεπε να ξαναπάω στο ικα για να δηλώσω τραπεζικό λογαριασμό για να μου βάλουν το επίδομα ασθενείας και αφού το έκανα λέει η υπάλληλος του ικα να καναπάω (έλεος) Δευτέρα στο ικα για τον εργοδότη (!). Τι είναι αυτό ρε παιδιά πάλι; Εγώ βλέπω οτι υπάρχει ήδη το χαρτί που γράφει ''αντίγραφο για τον εργοδότη'' τι θέλουν πάλι στο ικα για τον εργοδότη;Το κακό είναι οτι πήγε η μάνα μου εκεί και δεν ρώτησε περαιτέρω και εγώ παίρνω τηλ και δεν το σηκώνει κανείς!

οταν πηρες αδεια απο το ικα σου εδωσαν ενα χαρτι να το συμπληρωσει ο εργοδοτης το πηγες στη δουλεια σου να το συμπληρωσουν και μετα αυτο το χαρτι να το πας στα διοικητικα του ικα να το συμπληρωσουν και αυτοι;
καποια λεφτα σου βαζουν και η εργοδοτης

Οχι ακόμα. Τελικά απάντησαν στο τηλ. και μου είπαν οτι θα ξαναπάω Δευτέρα για να βγει μεχρι τότε η απόφαση για τα χρήματα. Μη μου πεις οτι θα χρειαστει μετά τον εργοδότη να ξαναπάω?! Ρε παιδιά τι ταλαιπωρία είναι αυτή?

991ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 40 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Τετ Δεκ 05, 2012 9:32 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tzeniko έγραψε:
grammatiki έγραψε:
tzeniko έγραψε:Κορίτσια θα ήθελα να με διαφωτήσετε σχετικά με ένα θέμα. Εγώ έπαθα κάποια αποκόλληση και πήγα στο γιατρό σε δημόσιο και πήρα ο,τι βεβαίωση χρειαζόταν και τους υπερήχους ακόμη, μετά πήγα στο ικα σε γυναικολόγο και πήρα και από κει βεβαίωση, μετά έπρεπε να ξαναπάω στο ικα για να δηλώσω τραπεζικό λογαριασμό για να μου βάλουν το επίδομα ασθενείας και αφού το έκανα λέει η υπάλληλος του ικα να καναπάω (έλεος) Δευτέρα στο ικα για τον εργοδότη (!). Τι είναι αυτό ρε παιδιά πάλι; Εγώ βλέπω οτι υπάρχει ήδη το χαρτί που γράφει ''αντίγραφο για τον εργοδότη'' τι θέλουν πάλι στο ικα για τον εργοδότη;Το κακό είναι οτι πήγε η μάνα μου εκεί και δεν ρώτησε περαιτέρω και εγώ παίρνω τηλ και δεν το σηκώνει κανείς!

οταν πηρες αδεια απο το ικα σου εδωσαν ενα χαρτι να το συμπληρωσει ο εργοδοτης το πηγες στη δουλεια σου να το συμπληρωσουν και μετα αυτο το χαρτι να το πας στα διοικητικα του ικα να το συμπληρωσουν και αυτοι;
καποια λεφτα σου βαζουν και η εργοδοτης

Οχι ακόμα. Τελικά απάντησαν στο τηλ. και μου είπαν οτι θα ξαναπάω Δευτέρα για να βγει μεχρι τότε η απόφαση για τα χρήματα. Μη μου πεις οτι θα χρειαστει μετά τον εργοδότη να ξαναπάω?! Ρε παιδιά τι ταλαιπωρία είναι αυτή?

οχι μετα τον εργοδοτη εισαι κομπλε λογικα στις 15 θα σου μπουν τα λεφτα.καθε 15 και τελος του μηνα τα βαζουν

992ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 40 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Παρ Δεκ 07, 2012 7:50 am

xrisili

xrisili
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ???????????????

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 40 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις