Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
98 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 98 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Τρι Οκτ 09, 2012 12:36 am

sofia1973


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mhtsaina έγραψε:Έχω να παρατηρήσω κάτι που μου ήλθε ξαφνικά στο μυαλό όσο διάβαζα τα γραφόμενά σου κοπέλα μου. Μιλάς για τον άντρα σου σαν να ήταν το άτακτο παιδί σου και όχι ο σύντροφός σου. Κι αυτό με βάζει στη διαδικασία να ρωτήσω αναπόφευκτα: πώς ήταν η σχέση σας σαν ζευγάρι, πριν το παιδί και πριν όλα τα δυσάρεστα που συνέβησαν ακολούθως; Θέλω να πω, πώς τον αντιμετώπιζες;

μου φαινεται περιεργο που εβγαλες αυτο το συμπερασμα. αν προσεξες λεω οτι χωρις αυτον και την καλη ψυχολογια στην οποια με εβαλε δεν θα καταφερνα να κανω μωρο. επισης αναφερω οτι δεν τον ενοιαζαν και πολυ οι προετοιμασιες του γαμου και γι΄αυτο απευθυνθηκα στην μαμα του για οτι αφορουσε τις δικες τους υποχρεωσεις. απο που καταλαβες οτι τον ειχα για το ατακτο παιδι? ανωριμος ηταν και δυστυχως φανηκε με το μωρο.

27Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Τρι Οκτ 09, 2012 12:50 am

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μη με παρεξηγείς σε παρακαλώ, εκεί ακριβώς ήθελα να καταλήξω κι εγώ. Συμφωνώ, ανώριμος είναι ο άντρας σου, αλλά ξέρεις πού έγκειται η ανωριμότητά του κατά τη γνώμη μου; Στο ότι έψαχνε πάντα ανθρώπους να προσκολληθεί και να τους μετατρέψει σε "μαμά" του, όπως ήταν και η σχέση του με τη μητέρα του προφανώς. Δεν υποννοώ λοιπόν κάτι για τη δική σου συμπεριφορά, αλλά ότι εκείνος τεχνηέντως προσπαθούσε να σε μετατρέψει σε "μαμά" του. Όταν ήλθε το παιδί, ήταν ακόμη πιο δυσκολο να συμβεί αυτό που επιθυμούσε, οπότε ξαναγύρισε στις μητρικές αγκάλες. Και αυτό τον κάνει τελείως αναξιόπιστο σαν σύντροφο. Χρειάζεσαι, κι εσύ και το παιδάκι σου, έναν σύντροφο αληθινό, να σου επιτρέψει να νιώθεις σαν σύντροφος και όχι σαν μάνα όλης της οικογένειας. Που να σε αντιμετωπίζει σαν την γυναίκα που είσαι, θαρραλέα και άξια, και όχι σαν υποκατάστατο μαμάς. Αυτό ήθελα να πω μόνο, κι ότι δεν αξίζει να στενοχωριέσαι πια και να περιμένεις να αλλάξει κάποιος που δεν μπορεί να αλλάξει, τουλάχιστον για όσο θα τον περιθάλπτει η μαμά του.

28Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Τρι Οκτ 09, 2012 1:54 am

sofia1973


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mhtsaina δε σε παρεξηγω. αυτο λεω και εγω. επειδη η μαμα του μαλλον δεν τους εξασφαλισε τη στοργη που χρειαζοταν και ειχει αναγκη, προσπαθει να ΄εξαγορασει΄ την αγαπη και την προσοχη της. αλλα σε λιγο θα εξαγοραζει την αγαπη του μωρου.

29Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Τρι Οκτ 09, 2012 2:01 am

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Όχι κορίτσι μου, δεν θα μπορέσει να το εξαγοράσει και ξέρεις γιατί; Διότι θα βρίσκει εμπόδιο στο δρόμο του εσένα. Μη μασάς καθόλου! Όσο για κάτι άλλο που είδα να γράφεις στο ποστ σου, μια υπεύθυνη δήλωση υπό το καθεστώς μάλιστα ψυχικής βίας δεν μπορεί να ανατρέψει δικαστικές αποφάσεις για τον ορισμό της επικοινωνίας πατέρα και τέκνου, οπότε μην τον αφήσεις να σε πιέζει με τέτοιες βλακείες, σπασμωδικές κινήσεις είναι. Κράτα την ψυχραιμία σου, σταμάτα να προσπαθείς να κατανοήσεις τη συμπεριφορά του, στρέψε όλη αυτή την ενέργεια προς τον εαυτό σου και προχώρα. Όλα καλά θα πάνε, θα το δεις! Κι όταν αργότερα θα κοιτάς πίσω σου, θα νιώθεις τεράαααστια ανακούφιση, θα το δεις! Ξέχασέ τα όλα και φτιάξε τη ζωή σου από την αρχή

30Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Τρι Οκτ 09, 2012 2:03 am

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΗΛΙΑΣ


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΑΧ ΤΙ ΘΕΜΑ ΚΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ..ΠΑΘΟΥΣΑ ΚΙ ΕΓΩ..ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΡΟΛΑΒΑ ΚΙ ΕΦΥΓΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΟΣΟ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΚΟΝΤΑ ΣΚΟΡΠΙΣΕ ΠΟΛΥ ΦΑΡΜΑΚΙ..ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ.ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΓΙΝΩ ΕΤΣΙ..

31Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Πεμ Οκτ 25, 2012 4:03 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δυστυχώς δεν ήταν η πεθερά αυτή που έφερε τον χωρισμό αλλά ο ίδιος ο άντρας σου, η πεθερά ήταν μια αφορμή, από αυτές που μπορει στην κοινή πορεία ενός ζευγαριού να εμφανιστούν κατά καιρούς. Έμείς ανοίγουμε την πόρτα και στο καλό και στο κακό όμως. Σου εύχομαι να γνωρίσεις έναν άλλον άνθρωπο που θα κάνει και εσένα και το παιδί σου να ευτυχίσετε. Ποτέ δεν είναι αργά! Wink

32Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Πεμ Οκτ 25, 2012 4:09 am

Panantonis

Panantonis
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δεν πειράζει.Θα βρείτε άλλους τώρα και θα συνεχίσετε τη πορεία της ζωής σας μέχρι να πεθάνετε.

33Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Πεμ Οκτ 25, 2012 4:26 am

pontikoula1

pontikoula1
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
sofia1973 έγραψε:ειμαι σιγουρη οτι εχετε δικιο. σε λιγο καιρο ολα θα ειναι πιο ηρεμα. παντα βεβαια θα βρισκει τροπους να με πονεσει γιατι ξερω οτι λατρευει το μωρο. εχει και μεγαλη φαντασια στο να βρισκει πραγματα για να με πονεσει εχει εξ΄αλλου και καθοδηγηση. αλλα θα επρεπε να δει ποτε η ζωη του ηταν πιο ομορφη. μεχρι πριν μου κανει ασφαλιστικα μετρα, αλλα και τωρα ακομη ελπιζω οτι θα ερθει μια μερα και θα μου πει 'μου λειπετε τοσο πολυ που δεν ακουω και δεν πιστευω κανεναν, παρα μονο εσενα'. δυστυχως περναει απο το ενα λαθος στο αλλο και κουραστηκα να τον βοηθαω. λεει οτι προσπαθησε πολυ να τα ξαναβρουμε. μπορει και να το εκανε. δεν ενοιωσα ομως αγαπη στις πραξεις του και δεν τον ξαναεμπιστευτηκα γιατι παντα με πουλουσε μπροστα στους δικους του πολυ ευκολα. εγω θελω να πιστευω οτι με αγαπαει και ειναι εγωιστης. ομως το συμπερασμα ειναι οτι χαλασε η ζωη μας τοσο ευκολα. και επειδη ακομη ειμασταν στην αρχη της ζωης μας, δεν ειχαμε δηλαδη φθαρει, γι΄αυτο πληγωνουμε ο ενας τον αλλον οσο πιο πολυ μπορουμε.

μακρυααααααααααααααα

καλυτερα που εγινε τωρα
πιστεψε με θα ξαναφτιαξεις την ζωη σου.θα βρεθει καταλληλος ανθρωπος που θα σ αγαπαει κι εσενα καιτο παιδι σου.

απο την στιγμη που σ υποστηριζουν και σε βοηθανε οι γονεις σου μην φοβασαι ΤΙΠΟΤΑ

ολη η ζωη μπροστα σου

παντως κατι τετοιους πρεπει να τους απομακρυνουμε απο μας

σου ευχομαι τα καλυτερα!!!

34Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Πεμ Οκτ 25, 2012 4:30 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Panantonis έγραψε:Δεν πειράζει.Θα βρείτε άλλους τώρα και θα συνεχίσετε τη πορεία της ζωής σας μέχρι να πεθάνετε.

Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ - Σελίδα 2 966307

35Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Πεμ Οκτ 25, 2012 5:09 am

sofia1973


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ακομη ειμαι σαν χαμενη. εχθες μου κοινοποιηθηκε η αποφαση του να παμε στα δικαστηρια για να ρυθμιστει η επικοινωνια με το μωρο. και μονο η σκεψη των δικαστηριων, με αγχωνει. του ζητησα να μην υπαρχει μεταξυ μας δικαστηριο, ψεματα και αντιδικιες. φαινεται και αυτος χαμενος απο την εξελιξη της ζωης του. ωστοσο μου ειπε οτι θα διεκδικησει να βλεπει το μωρο του και θα κανει οτι χρειαστει.

36Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Πεμ Οκτ 25, 2012 6:53 am

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
sofia1973 έγραψε:ακομη ειμαι σαν χαμενη. εχθες μου κοινοποιηθηκε η αποφαση του να παμε στα δικαστηρια για να ρυθμιστει η επικοινωνια με το μωρο. και μονο η σκεψη των δικαστηριων, με αγχωνει. του ζητησα να μην υπαρχει μεταξυ μας δικαστηριο, ψεματα και αντιδικιες. φαινεται και αυτος χαμενος απο την εξελιξη της ζωης του. ωστοσο μου ειπε οτι θα διεκδικησει να βλεπει το μωρο του και θα κανει οτι χρειαστει.

Επείδη ο πρώην σου φαίνεται να αλλάζει συνεχώς γνώμη, ανάλογα με τα κέφια της μαμάς του καλύτερα να πάτε δικαστικα κ να είσαι καλλειμέμενη κ εσυ...Γιατί αργότερα δεν ξέρεις τι θα κατεβάσει το μυαλό του...Ξεμπέρδευε όσο πιο γρήγορα μπορείς με όσο πιο τυπικές διαδικασίες γίνεται...Για καλό δικό σου κ του παιδιού σου...

37Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Δευ Νοε 05, 2012 4:25 am

eitsik


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλή μου κοπέλα δε σου φταίει η πεθερά σου αλλά ο "άντρας" σου. νίκησες τον καρκίνο και επιβεβαίωσες τη ρήση του Αϊνστάιν ότι η βλακεία είναι ανίκητη...έχεις τους γονείς σου δίπλα και θα τα καταφέρεις γιατί έχεις ήδη αποδείξει πόσο δυνατή είσαι.
όσο για τον μαλάκα δε νομίζω να του αξίζει ούτε να τον σκέφτεσαι. το μόνο που πρέπει να έχεις στο μυαλό σου είναι η ψυχική υγεία και η ευτυχία του παιδιού σου

38Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Πεμ Νοε 29, 2012 2:30 am

soyltana


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
sofia moy zw akrivws tin idia katastasi alla akrivws kai exw kai ena koritsaki 5 minwn.i monadiki diafora einai oti egw den anteksa kai efyga.an theleis epikoinwnise mazi moy mesw email.exoyme tosa na poyme.eimai to idio xameni kai egw..fovamai

39Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Πεμ Νοε 29, 2012 3:42 am

pontikoula1

pontikoula1
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
soyltana έγραψε:sofia moy zw akrivws tin idia katastasi alla akrivws kai exw kai ena koritsaki 5 minwn.i monadiki diafora einai oti egw den anteksa kai efyga.an theleis epikoinwnise mazi moy mesw email.exoyme tosa na poyme.eimai to idio xameni kai egw..fovamai
μην φοβαστε κοριτσια, η ζωη μπροστα σας ειναι θα αλλαξουν τα πραγματα και ειμαι σιγουρη προς το καλυτερο
κουραγιο και τις καλυτερες ευχες μου

40Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Πεμ Νοε 29, 2012 4:11 am

bettoulina

bettoulina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω θα εστιασω μονο στην σοφουλα,αντρας και μανα θα το καταλαβουν αλλα θα ειναι αργα!!
δεν εχει σημασια αν την στηριζει η οικογενεια της...η ιδια νιωθει μονη..ο ανθρωπος που πιστευε οτι θα γερασουν μαζι δεν ειναι τωρα πια κοντα της..ναι,εχει το μουμπουκι της...δεν ξερετε ομως τι συναισθηματα την διαπερνουν!!..χαιρεται που το βλεπει και ταυτοχρονα στεναχωριεται γιατι το δικο της μωρο δεν θα εχει οικογενεια...απλα πραγματα την περνουν απτο μυαλο...πως θα ειναι η βαπτιση,το παιδι μου θα εχει τα βαπτισια που ονειρευομουν?..θα ειναι εκει ο μπαμπας του??? και τωρα ερχονται χριστουγεννα .....και θα κλαιει...θα κλαιει σιωπηλα...και αλλα πολλα...
σε νιωθω σοφουλα

41Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Πεμ Νοε 29, 2012 5:16 am

pontikoula1

pontikoula1
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
νομιζω οτι σε τετοιες περιπτωσεις πρεπει να προσπαθησουμε να κανουμε τον ανθρωπο να νιωθει καλυτερα

οχι να τον ριξουμε ακομα πιο βαθια

42Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Πεμ Νοε 29, 2012 6:22 am

bettoulina

bettoulina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
pontikoula1 έγραψε:νομιζω οτι σε τετοιες περιπτωσεις πρεπει να προσπαθησουμε να κανουμε τον ανθρωπο να νιωθει καλυτερα

οχι να τον ριξουμε ακομα πιο βαθια

δεν εχω τετοια προθεση....περναω τα ιδια..ξερω πως ειναι.... και πιστεψε με δεν εχω αναγκη ν ακουσω ωραια λογια εκ του ασφαλους...θελω καποιον να με νιωσει...

43Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Πεμ Νοε 29, 2012 7:14 am

veny


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
den diavasa ola ta sxolia alla mono thn istoria...k ena 8a sou pw koritsi mou .. autos o antras den axizei na legetai antras alla kyriws den axizei na legetai mpampas. vale ena terastio X k proxwra th zwh sou me to mwraki sou...sou euxomai na sou pane ola kala apo edw k mpros sth zwh sou.kai oti xreiasteis mh distaseis na zhthseis th voh8eia mas apo edw , eite gia to paidi sou eite apla gia enan an8rwpo na milhseis..
an 8eleis steile mou k pm..

44Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Πεμ Νοε 29, 2012 1:02 pm

sofia1973


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
bettoulina έγραψε:εγω θα εστιασω μονο στην σοφουλα,αντρας και μανα θα το καταλαβουν αλλα θα ειναι αργα!!
δεν εχει σημασια αν την στηριζει η οικογενεια της...η ιδια νιωθει μονη..ο ανθρωπος που πιστευε οτι θα γερασουν μαζι δεν ειναι τωρα πια κοντα της..ναι,εχει το μουμπουκι της...δεν ξερετε ομως τι συναισθηματα την διαπερνουν!!..χαιρεται που το βλεπει και ταυτοχρονα στεναχωριεται γιατι το δικο της μωρο δεν θα εχει οικογενεια...απλα πραγματα την περνουν απτο μυαλο...πως θα ειναι η βαπτιση,το παιδι μου θα εχει τα βαπτισια που ονειρευομουν?..θα ειναι εκει ο μπαμπας του??? και τωρα ερχονται χριστουγεννα .....και θα κλαιει...θα κλαιει σιωπηλα...και αλλα πολλα...
σε νιωθω σοφουλα

ακριβως οπως τα εγραψες!!!!!!

45Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Πεμ Νοε 29, 2012 1:07 pm

pontikoula1

pontikoula1
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
bettoulina έγραψε:
pontikoula1 έγραψε:νομιζω οτι σε τετοιες περιπτωσεις πρεπει να προσπαθησουμε να κανουμε τον ανθρωπο να νιωθει καλυτερα

οχι να τον ριξουμε ακομα πιο βαθια

δεν εχω τετοια προθεση....περναω τα ιδια..ξερω πως ειναι.... και πιστεψε με δεν εχω αναγκη ν ακουσω ωραια λογια εκ του ασφαλους...θελω καποιον να με νιωσει...
sorry αλλα απο που ξερεις οτι μιλαω εκ του ασφαλους....πολυ γρηγορα βγαζεις συμπερασματα.καλη τυχη

46Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Παρ Νοε 30, 2012 12:11 am

bettoulina

bettoulina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
pontikoula1 έγραψε:
bettoulina έγραψε:
pontikoula1 έγραψε:νομιζω οτι σε τετοιες περιπτωσεις πρεπει να προσπαθησουμε να κανουμε τον ανθρωπο να νιωθει καλυτερα

οχι να τον ριξουμε ακομα πιο βαθια

δεν εχω τετοια προθεση....περναω τα ιδια..ξερω πως ειναι.... και πιστεψε με δεν εχω αναγκη ν ακουσω ωραια λογια εκ του ασφαλους...θελω καποιον να με νιωσει...
sorry αλλα απο που ξερεις οτι μιλαω εκ του ασφαλους....πολυ γρηγορα βγαζεις συμπερασματα.καλη τυχη


δεν αναφερομουν σε σενα...μιλαω γενικα..

47Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Παρ Νοε 30, 2012 1:07 am

bettoulina

bettoulina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
sofia1973 έγραψε:
bettoulina έγραψε:εγω θα εστιασω μονο στην σοφουλα,αντρας και μανα θα το καταλαβουν αλλα θα ειναι αργα!!
δεν εχει σημασια αν την στηριζει η οικογενεια της...η ιδια νιωθει μονη..ο ανθρωπος που πιστευε οτι θα γερασουν μαζι δεν ειναι τωρα πια κοντα της..ναι,εχει το μουμπουκι της...δεν ξερετε ομως τι συναισθηματα την διαπερνουν!!..χαιρεται που το βλεπει και ταυτοχρονα στεναχωριεται γιατι το δικο της μωρο δεν θα εχει οικογενεια...απλα πραγματα την περνουν απτο μυαλο...πως θα ειναι η βαπτιση,το παιδι μου θα εχει τα βαπτισια που ονειρευομουν?..θα ειναι εκει ο μπαμπας του??? και τωρα ερχονται χριστουγεννα .....και θα κλαιει...θα κλαιει σιωπηλα...και αλλα πολλα...
σε νιωθω σοφουλα

ακριβως οπως τα εγραψες!!!!!!

το ξερω κοριτσι μου

48Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Παρ Δεκ 07, 2012 12:11 pm

sophia1972


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
sofia1973 έγραψε:Ειναι η πρωτη δημοσιευση που κανω και την αφιερωνω στην πεθερά μου. Πείτε μου αν τις αξιζει να παρει την πρωτη θεση αναμεσα σε ολες τις πεθερες του κοσμου!!
Τον μαρτιο του 2011 αποφασίσαμε με τον τοτε συντροφο μου να συγκατοικησουμε και να προχωρησουμε σε προγγενητικο ελεγχο με σκοπο να κανουμε οικογενεια. Τα αποτελεσματα δραματικα. πιθανοτητα να κανω μωρο 0,01%. πριν απο 15 χρονια ειχα κανει χημιοθεραπεια και τα αποτελεσματα για μενα ηταν περιπου αναμενομενα. ωστοσο ο συντροφος μου μου απεδειξε τοτε οτι με λατρευει και λεγοντας μου τα σωστα λογια, με εκανε να νοιωσω οτι ολα μπορουμε να τα καταφερουμε. στεναχωρεθηκα πολυ αλλα μεσα σε 20 ημερες μενω εγκυος. μετα απο μια πολυ δυσκολη εγκυμοσυνη (μου συνεβησαν ολα οσα θελεις να μη σου συμβουν) γεννησα το Φλεβαρη τον μπιμπικο μου. 5.120 kg με φυσιολογικο τοκετο. μια πολυ δυσκολη γεννα την οποια εχω σκοπο να σας περιγραψω καποια στιγμη. χρειαστηκε να κανω μεταγγιση με αποτελεσμα να ειμαι πολυ αδυναμη. τα ραμματα ηταν απειρα κι ο πονος που ακολουθησε της γεννας απιστευτα πολυς. επιστρεφω σπιτι και επειδη μενω κοντα με την μητερα μου, ειχα παρα πολυ βοηθεια. ερχοταν απο το πρωι και εφευγε οταν ερχοταν ο αντρας μου το απογευμα. προσεχε εμενα και το μωρο, μαγειρευε, επλενε και οτι αλλο χρειαζοταν. ηθελα να πετυχω τον αποκλειστικο θηλασμο και τα κατεφερα με την βοηθεια της κυριως. φανταστειτε οτι το μωρο μολις το εφερα σπιτι ειχε αναγκη για 750 ml γαλα. και εδω ερχεται η πεθερουλα μου. πιστευα οτι ειχα καλη σχεση μαζι της. την εμπιστευομουν και μου συμπαραστεκοταν αρκετα. επελεξε να ερχεται μια φορα την εβδομαδα σπιτι για περιπου 2 ωρες. τοσο ηθελε, τοσο εκανε. ο αντρας μου προερχεται απο μια οικ χωρισμενων με ξυλοδαρμους απο τον πατερα του προς την πεθερα μου. συτο με εκανε να την συμπονω. ωστοσο αυτη ζηλεψε παρα πολυ την δικη μου μητρικη οικ γιατι ειμαστε πολυ δεμενη και στηριζουμε ο ενας τον αλλον. ελεγε διαφορα οταν ερχοταν σπιτι τα οποια δυστυχως τα παρεβλεπα και τα οποια ειχαν αποδεκτες τους γονεις μου. μεχρι να σαραντησω ανοιξαν τα ραμματα λογω του βαρους του μωρου και ξαναμπαινω στο χειρουργειο οταν το μωρο ηταν 2 μηνων και χρειαστηκε να μεινω στην μαμα μου 2 βραδια για να με βοηθησει. επιστρεφω σπιτι μου και αρχιζω να κανονιζω τον θρησκευτικο γαμο και τη βαφτιση του μωρου. δεν εδειξε κανενα ενδιαφερων για το γεγονος λεγοντας μαλιστα οτι αυτη δεν ξερει πως γινονται οι γαμοι παρα μονο οτι δεν θα μου παρει κανενα δωρο γιατι δεν εχει λεφτα. ο γαμος θα γινοταν σε ενα νησι επειδη το επιθυμουσα εγω και ειχε συμφωνησει και ο αντρας μου. παρουσια ολων λεω οτι το σοι της νυφης θα μεινει σε αλλο απο αυτο του γαμπρου. να σημειωσω οτι η πεθερα μου πριν απο λιγε ημερες ειχε ερθει και μου ειπε οτι η κορη της δεν θελει εμενα και το μωρο (αλλη πονεμενη ιστορια) και καταλαβα οτι της δημιουργει προβλημα με το γαμο. ετσι επελεξα τη λυση με τα διαφορετικα ξενοδοχεια. θα με ρωτησετε τωρα αν ο αντρας μου ηταν ενημερος. ηταν τοσο αδιαφορος με ολα αυτα που φαινοταν να μην τον νοιαζει τιποτα. μεχρι που η μανουλα του του ειπε οτι ΄την εδιωξα απο την κλινικη, οτι δεν την καλεσα στο γαμο, οτι παντρευτηκε την πεθερα του, οτι αυτην δεν τη βοηθησε κανεις οποτε εμενα γιατι να με βοηθησει η μαμα μου και αλλα πολλα' !!!!!!!!!!!
την πιστεψε σε ολα!!!! μεσα σε 10 μερες εφυγε ο αντρας μου απο το σπιτι αφηνοντας το μωρο 2,5 μηνων και κατηγορωντας εμενα και τους γονεις μου για οτι μπορειτε να φανταστειτε. εγω ακομη δεν μπορουσα να περπατησω απο τα νεα ραματα. αυτη δεν ηρθε ουτε να με ρωτησει τιποτα. παρα μονο την επομενη που εφυγε ο γιος της απο το σπιτι, πηγε στη μαμα μου και την εβρισε. επρεπε λεει να μη με βοηθαει και αφου εκανα το γιο της να στεναχωριεται επρεπε να μου εδινε και κανενα χαστουκι!!!!!!!!!!
αυτο που τα κανει ολα δραματικα ειναι οτι ο αντρας μου στους φιλους του λεει οτι δεν της το επετρεπε αλλα σε μενα τη δικαιολογει και λεει οτι επιλεγει την μαμα του!!!
για 4 μηνες του επετρεπα να ερχεται σπιτι και να βλεπει το μωρο. η μαμα του, του ζητησε να παρει διαζυγιο για να μπορει να το βλεπει και αυτη. και φυσικα την ακουσε. εκανα πολλες προσπαθειες να τον σταματησω και του εδωσα ευκαιριες να καταλαβει το λαθος του. αυτος επισης πιστευει οτι προσπαθησε να τα ξαναβρουμε ωστοσο μου εκανε ασφαλιστικα μετρα με την αιτιολογια οτι δεν τον αφηνω να βλεπει το μωρο. εξω απο τα δικαστηρια συμφωνησε να το βλεπει 2 φορες την εβδομαδα. συνεχιζει να λεει οτι του το στερω και οτι αν θελω να γινει η βαφτιση του μωρου να υπογραψω μια κενη υπ δηλωση και να βαλει αυτος τουε ορους της επικοινωνιας και φυσικα το ονομα. ειχε επιλεξει και ειχε ανακοινωσει σε ολους οτι θελει το ονομα του μπαμπα μου (γιατι τον υπεραγαπουσε). προσπαθει να εξαγορασει την αγαπη και την προσοχη της μαμας του (η οποια παρατουσε ολα της τα παιδια οταν ειχε προβληματα, δεξια και αριστερα) με το να της εξασφαλισει να βλεπει το μωρο. ξερετε ολα ηταν τελεια στη ζωη μας. αγαπουσα τον αντρα μου οπως και αυτος εμενα. οι γονεις μου τον λατρευαν. το λαθος εγινε οταν αυτος πηγε στην μανα του και της ειπε ' μαμα βρηκα μια οικογενεια που με αγαπα και με προσεχει σαν δικος της παιδι' και αυτη σκυλιασε!!!!!!!
το χειροτερο ειναι οτι βλεπω το μωρο μου και δεν μπορω να το απολαυσω.
σας κουρασα αλλα ζοριζομαι πολυ. εχει ανατραπει ολη μου η ζωη!

ΑΓΑΠΗΤΗ ΣΟΦΙΑ...ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ. ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΧΩΡΙΣΕ ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ 3 ΚΑΙ 5 ΕΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥ!!ΕΦΤΙΑΞΕ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ ΕΠΙΠΛΩΜΕΝΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΕΜΑΘΑ ΤΥΧΑΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ "ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ"...ΚΙ ΕΓΩ ΝΙΩΘΩ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΕΤΣΙ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑΒΓΑΛΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΤΙΣ ΟΣΕΣ ΚΑΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΖΗΣΑΜΕ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΜΕ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΛΙΟΓΡΙΑ...

49Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Παρ Δεκ 07, 2012 2:42 pm

maraki213


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
aggeliki5579 έγραψε:Καταρχην κοπελα μου λυπαμαι πολυ που εχεις περασει τοσες δυσκολιες...εγω δεν θα προσπαθησω να ερμηνευσω ουτε την συμπεριφορα της πεθερας σου,ουτε των γονιων σου,ουτε του αντρα σου...στεκομαι μονο σε αυτο που σου ειπε ο αντρας σου: ΄΄επιλεγω την μαμα μου!!!΄΄.
Απο την στιγμη λοιπον που ενας αντρας επιλεγει να εγκαταλειψει την γυναικα του και το νεογγενητο παιδι του και θελει να επιστρεψει στην μαμα του...η θεση του ειναι στην μαμα του!!

Μαζεψε τα κομματια σου,συνελθε,βρες τον εαυτο σου,τηρησε ολες τις αποφασεις του νομου που εχουν να κανουν με την επικοινωνια πατερα-παιδιου και προχωρα..
Μην περιμενεις να φτιαξει η μεταξυ σας κατασταση και μην το επιδιωξεις γιατι εφοσον ανοιξε την πορτα του σπιτιου σας με τοση ευκολια μια φορα,θα το κανει συνεχεια..
Απολαυσε την ηλικια του παιδιου σου γιατι δεν θα ξαναγυρισει,τωρα ειναι μωρο και πρεπει να γευεσαι την καθε στιγμη μαζι του..

Βαλε ενα τεραστιο Χ στο παρελθον οσο κι αν ποναει και γινε δυνατη για το παιδι σου...

Αυτη ειναι η γνωμη μου και σου ευχομαι να πανε ολα καλα στην ζωη σου...
Κ εγώ θα συμφωνήσω!!!Απλά να σκέφτεσαι οτι όλα για κάποιον λογο συμβαίνουν κ εσύ από όλα αυτά απέκτησες τον απίθανο μπέμπη σου!να είναι γερός κ να τον καμαρώνεις!Σου εύχομαι πολύ σύντομα να δεις πως ένα παιδί όποιος κ αν είναι ο μπαμπάς του μόνο χαρά μπορεί να φέρει στη μανούλα του!!!

50Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Παρ Δεκ 07, 2012 11:59 pm

Ρουλακι

Ρουλακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Συγγνωμη που θα στο πω κοριτσακι μου αλλα η πεθερα σου φταιει 1% και ο αντρας σου 99%. Κοιτα τον ευατο σου και το παιδακι σου.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις