Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
87 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 87 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

1Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Empty Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Κυρ Σεπ 30, 2012 6:17 am

sofia1973


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ειναι η πρωτη δημοσιευση που κανω και την αφιερωνω στην πεθερά μου. Πείτε μου αν τις αξιζει να παρει την πρωτη θεση αναμεσα σε ολες τις πεθερες του κοσμου!!
Τον μαρτιο του 2011 αποφασίσαμε με τον τοτε συντροφο μου να συγκατοικησουμε και να προχωρησουμε σε προγγενητικο ελεγχο με σκοπο να κανουμε οικογενεια. Τα αποτελεσματα δραματικα. πιθανοτητα να κανω μωρο 0,01%. πριν απο 15 χρονια ειχα κανει χημιοθεραπεια και τα αποτελεσματα για μενα ηταν περιπου αναμενομενα. ωστοσο ο συντροφος μου μου απεδειξε τοτε οτι με λατρευει και λεγοντας μου τα σωστα λογια, με εκανε να νοιωσω οτι ολα μπορουμε να τα καταφερουμε. στεναχωρεθηκα πολυ αλλα μεσα σε 20 ημερες μενω εγκυος. μετα απο μια πολυ δυσκολη εγκυμοσυνη (μου συνεβησαν ολα οσα θελεις να μη σου συμβουν) γεννησα το Φλεβαρη τον μπιμπικο μου. 5.120 kg με φυσιολογικο τοκετο. μια πολυ δυσκολη γεννα την οποια εχω σκοπο να σας περιγραψω καποια στιγμη. χρειαστηκε να κανω μεταγγιση με αποτελεσμα να ειμαι πολυ αδυναμη. τα ραμματα ηταν απειρα κι ο πονος που ακολουθησε της γεννας απιστευτα πολυς. επιστρεφω σπιτι και επειδη μενω κοντα με την μητερα μου, ειχα παρα πολυ βοηθεια. ερχοταν απο το πρωι και εφευγε οταν ερχοταν ο αντρας μου το απογευμα. προσεχε εμενα και το μωρο, μαγειρευε, επλενε και οτι αλλο χρειαζοταν. ηθελα να πετυχω τον αποκλειστικο θηλασμο και τα κατεφερα με την βοηθεια της κυριως. φανταστειτε οτι το μωρο μολις το εφερα σπιτι ειχε αναγκη για 750 ml γαλα. και εδω ερχεται η πεθερουλα μου. πιστευα οτι ειχα καλη σχεση μαζι της. την εμπιστευομουν και μου συμπαραστεκοταν αρκετα. επελεξε να ερχεται μια φορα την εβδομαδα σπιτι για περιπου 2 ωρες. τοσο ηθελε, τοσο εκανε. ο αντρας μου προερχεται απο μια οικ χωρισμενων με ξυλοδαρμους απο τον πατερα του προς την πεθερα μου. συτο με εκανε να την συμπονω. ωστοσο αυτη ζηλεψε παρα πολυ την δικη μου μητρικη οικ γιατι ειμαστε πολυ δεμενη και στηριζουμε ο ενας τον αλλον. ελεγε διαφορα οταν ερχοταν σπιτι τα οποια δυστυχως τα παρεβλεπα και τα οποια ειχαν αποδεκτες τους γονεις μου. μεχρι να σαραντησω ανοιξαν τα ραμματα λογω του βαρους του μωρου και ξαναμπαινω στο χειρουργειο οταν το μωρο ηταν 2 μηνων και χρειαστηκε να μεινω στην μαμα μου 2 βραδια για να με βοηθησει. επιστρεφω σπιτι μου και αρχιζω να κανονιζω τον θρησκευτικο γαμο και τη βαφτιση του μωρου. δεν εδειξε κανενα ενδιαφερων για το γεγονος λεγοντας μαλιστα οτι αυτη δεν ξερει πως γινονται οι γαμοι παρα μονο οτι δεν θα μου παρει κανενα δωρο γιατι δεν εχει λεφτα. ο γαμος θα γινοταν σε ενα νησι επειδη το επιθυμουσα εγω και ειχε συμφωνησει και ο αντρας μου. παρουσια ολων λεω οτι το σοι της νυφης θα μεινει σε αλλο απο αυτο του γαμπρου. να σημειωσω οτι η πεθερα μου πριν απο λιγε ημερες ειχε ερθει και μου ειπε οτι η κορη της δεν θελει εμενα και το μωρο (αλλη πονεμενη ιστορια) και καταλαβα οτι της δημιουργει προβλημα με το γαμο. ετσι επελεξα τη λυση με τα διαφορετικα ξενοδοχεια. θα με ρωτησετε τωρα αν ο αντρας μου ηταν ενημερος. ηταν τοσο αδιαφορος με ολα αυτα που φαινοταν να μην τον νοιαζει τιποτα. μεχρι που η μανουλα του του ειπε οτι ΄την εδιωξα απο την κλινικη, οτι δεν την καλεσα στο γαμο, οτι παντρευτηκε την πεθερα του, οτι αυτην δεν τη βοηθησε κανεις οποτε εμενα γιατι να με βοηθησει η μαμα μου και αλλα πολλα' !!!!!!!!!!!
την πιστεψε σε ολα!!!! μεσα σε 10 μερες εφυγε ο αντρας μου απο το σπιτι αφηνοντας το μωρο 2,5 μηνων και κατηγορωντας εμενα και τους γονεις μου για οτι μπορειτε να φανταστειτε. εγω ακομη δεν μπορουσα να περπατησω απο τα νεα ραματα. αυτη δεν ηρθε ουτε να με ρωτησει τιποτα. παρα μονο την επομενη που εφυγε ο γιος της απο το σπιτι, πηγε στη μαμα μου και την εβρισε. επρεπε λεει να μη με βοηθαει και αφου εκανα το γιο της να στεναχωριεται επρεπε να μου εδινε και κανενα χαστουκι!!!!!!!!!!
αυτο που τα κανει ολα δραματικα ειναι οτι ο αντρας μου στους φιλους του λεει οτι δεν της το επετρεπε αλλα σε μενα τη δικαιολογει και λεει οτι επιλεγει την μαμα του!!!
για 4 μηνες του επετρεπα να ερχεται σπιτι και να βλεπει το μωρο. η μαμα του, του ζητησε να παρει διαζυγιο για να μπορει να το βλεπει και αυτη. και φυσικα την ακουσε. εκανα πολλες προσπαθειες να τον σταματησω και του εδωσα ευκαιριες να καταλαβει το λαθος του. αυτος επισης πιστευει οτι προσπαθησε να τα ξαναβρουμε ωστοσο μου εκανε ασφαλιστικα μετρα με την αιτιολογια οτι δεν τον αφηνω να βλεπει το μωρο. εξω απο τα δικαστηρια συμφωνησε να το βλεπει 2 φορες την εβδομαδα. συνεχιζει να λεει οτι του το στερω και οτι αν θελω να γινει η βαφτιση του μωρου να υπογραψω μια κενη υπ δηλωση και να βαλει αυτος τουε ορους της επικοινωνιας και φυσικα το ονομα. ειχε επιλεξει και ειχε ανακοινωσει σε ολους οτι θελει το ονομα του μπαμπα μου (γιατι τον υπεραγαπουσε). προσπαθει να εξαγορασει την αγαπη και την προσοχη της μαμας του (η οποια παρατουσε ολα της τα παιδια οταν ειχε προβληματα, δεξια και αριστερα) με το να της εξασφαλισει να βλεπει το μωρο. ξερετε ολα ηταν τελεια στη ζωη μας. αγαπουσα τον αντρα μου οπως και αυτος εμενα. οι γονεις μου τον λατρευαν. το λαθος εγινε οταν αυτος πηγε στην μανα του και της ειπε ' μαμα βρηκα μια οικογενεια που με αγαπα και με προσεχει σαν δικος της παιδι' και αυτη σκυλιασε!!!!!!!
το χειροτερο ειναι οτι βλεπω το μωρο μου και δεν μπορω να το απολαυσω.
σας κουρασα αλλα ζοριζομαι πολυ. εχει ανατραπει ολη μου η ζωη!

2Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Κυρ Σεπ 30, 2012 6:34 am

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καταρχην κοπελα μου λυπαμαι πολυ που εχεις περασει τοσες δυσκολιες...εγω δεν θα προσπαθησω να ερμηνευσω ουτε την συμπεριφορα της πεθερας σου,ουτε των γονιων σου,ουτε του αντρα σου...στεκομαι μονο σε αυτο που σου ειπε ο αντρας σου: ΄΄επιλεγω την μαμα μου!!!΄΄.
Απο την στιγμη λοιπον που ενας αντρας επιλεγει να εγκαταλειψει την γυναικα του και το νεογγενητο παιδι του και θελει να επιστρεψει στην μαμα του...η θεση του ειναι στην μαμα του!!

Μαζεψε τα κομματια σου,συνελθε,βρες τον εαυτο σου,τηρησε ολες τις αποφασεις του νομου που εχουν να κανουν με την επικοινωνια πατερα-παιδιου και προχωρα..
Μην περιμενεις να φτιαξει η μεταξυ σας κατασταση και μην το επιδιωξεις γιατι εφοσον ανοιξε την πορτα του σπιτιου σας με τοση ευκολια μια φορα,θα το κανει συνεχεια..
Απολαυσε την ηλικια του παιδιου σου γιατι δεν θα ξαναγυρισει,τωρα ειναι μωρο και πρεπει να γευεσαι την καθε στιγμη μαζι του..

Βαλε ενα τεραστιο Χ στο παρελθον οσο κι αν ποναει και γινε δυνατη για το παιδι σου...

Αυτη ειναι η γνωμη μου και σου ευχομαι να πανε ολα καλα στην ζωη σου...

3Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Κυρ Σεπ 30, 2012 6:43 am

dina kardoyla

dina kardoyla
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω αυτο που εχω να σου ευχηθω κοπελα μου ειναι να χαιρεσε το μωρακι σου κ αυτους αστους να χαιρονται ο ενας τον αλλον καποια στιγμη θα καταλαβει τι εκανε κ θα την μισησει την μανα του αλλα θα ειναι αργα Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ 679259 ,φυσικα κ δεν θα υπογραψεις τιποτα αυτο εννοειται δεν αξιζουν ουτε την στεναχωρια σου ουτε την σκεψη σου εσυ κοιτα το παιδακι σου που ητανε θειο δωρο για σενα κ την υγεια σου εχεις πολυ καλη οικογενεια κ θα σε στηριξουν σε ολα αρχοντας king θα μεγαλωσει ο μπεμπη σου εστω κ χωρις τον πατερα του φιλια Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ 417472

4Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Κυρ Σεπ 30, 2012 6:48 am

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dina kardoyla έγραψε:εγω αυτο που εχω να σου ευχηθω κοπελα μου ειναι να χαιρεσε το μωρακι σου κ αυτους αστους να χαιρονται ο ενας τον αλλον καποια στιγμη θα καταλαβει τι εκανε κ θα την μισησει την μανα του αλλα θα ειναι αργα Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ 679259 ,φυσικα κ δεν θα υπογραψεις τιποτα αυτο εννοειται δεν αξιζουν ουτε την στεναχωρια σου ουτε την σκεψη σου εσυ κοιτα το παιδακι σου που ητανε θειο δωρο για σενα κ την υγεια σου εχεις πολυ καλη οικογενεια κ θα σε στηριξουν σε ολα αρχοντας king θα μεγαλωσει ο μπεμπη σου εστω κ χωρις τον πατερα του φιλια Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ 417472
ΣΥΜΦΩΝΩ.

5Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Κυρ Σεπ 30, 2012 6:59 am

sofia1973


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
αχ σας ευχαριστω για την ανταποκριση. εχετε δικιο οτι πρεπει να το ξεχασω. απλα ο δρομος μπροστα μου μου φαινεται βουνο. μεχρι τωρα ολες τις δυσκολιες που ειχα στη ζωη μου τις ξεπερασα και τις αντιμετωπισα σαν εμπειριες ζωης που με εκαναν δυνατοτερη χωρις να χασω την ευαισθησια μου και την ανθρωπια μου. αλλα αυτη η τελευταια ήθρε απο το πουθενα. γι αυτο δε το αντεχω. με τοσες δυσκολιες που εχω περασει εγινα δυστυχης για πρωτη φορα στη ζωη μου τωρα και αυτο απο ανθρωπινη συμπεριφορα.

6Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Κυρ Σεπ 30, 2012 7:05 am

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sofia1973 έγραψε:αχ σας ευχαριστω για την ανταποκριση. εχετε δικιο οτι πρεπει να το ξεχασω. απλα ο δρομος μπροστα μου μου φαινεται βουνο. μεχρι τωρα ολες τις δυσκολιες που ειχα στη ζωη μου τις ξεπερασα και τις αντιμετωπισα σαν εμπειριες ζωης που με εκαναν δυνατοτερη χωρις να χασω την ευαισθησια μου και την ανθρωπια μου. αλλα αυτη η τελευταια ήθρε απο το πουθενα. γι αυτο δε το αντεχω. με τοσες δυσκολιες που εχω περασει εγινα δυστυχης για πρωτη φορα στη ζωη μου τωρα και αυτο απο ανθρωπινη συμπεριφορα.
ΝΑ ΓΙΝΕΙς ΠΑΛΙ ΕΥΤΗΧΙΣΜΕΝΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΓΕΛΟ ΣΟΥ!ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ!!! Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ 417472

7Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Κυρ Σεπ 30, 2012 7:05 am

eirini31


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
aggeliki5579 έγραψε:Καταρχην κοπελα μου λυπαμαι πολυ που εχεις περασει τοσες δυσκολιες...εγω δεν θα προσπαθησω να ερμηνευσω ουτε την συμπεριφορα της πεθερας σου,ουτε των γονιων σου,ουτε του αντρα σου...στεκομαι μονο σε αυτο που σου ειπε ο αντρας σου: ΄΄επιλεγω την μαμα μου!!!΄΄.
Απο την στιγμη λοιπον που ενας αντρας επιλεγει να εγκαταλειψει την γυναικα του και το νεογγενητο παιδι του και θελει να επιστρεψει στην μαμα του...η θεση του ειναι στην μαμα του!!

Μαζεψε τα κομματια σου,συνελθε,βρες τον εαυτο σου,τηρησε ολες τις αποφασεις του νομου που εχουν να κανουν με την επικοινωνια πατερα-παιδιου και προχωρα..
Μην περιμενεις να φτιαξει η μεταξυ σας κατασταση και μην το επιδιωξεις γιατι εφοσον ανοιξε την πορτα του σπιτιου σας με τοση ευκολια μια φορα,θα το κανει συνεχεια..
Απολαυσε την ηλικια του παιδιου σου γιατι δεν θα ξαναγυρισει,τωρα ειναι μωρο και πρεπει να γευεσαι την καθε στιγμη μαζι του..

Βαλε ενα τεραστιο Χ στο παρελθον οσο κι αν ποναει και γινε δυνατη για το παιδι σου...

Αυτη ειναι η γνωμη μου και σου ευχομαι να πανε ολα καλα στην ζωη σου...

ΣΥΜΦΩΝΩ!!

8Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Κυρ Σεπ 30, 2012 7:10 am

dina kardoyla

dina kardoyla
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
sofia1973 έγραψε:αχ σας ευχαριστω για την ανταποκριση. εχετε δικιο οτι πρεπει να το ξεχασω. απλα ο δρομος μπροστα μου μου φαινεται βουνο. μεχρι τωρα ολες τις δυσκολιες που ειχα στη ζωη μου τις ξεπερασα και τις αντιμετωπισα σαν εμπειριες ζωης που με εκαναν δυνατοτερη χωρις να χασω την ευαισθησια μου και την ανθρωπια μου. αλλα αυτη η τελευταια ήθρε απο το πουθενα. γι αυτο δε το αντεχω. με τοσες δυσκολιες που εχω περασει εγινα δυστυχης για πρωτη φορα στη ζωη μου τωρα και αυτο απο ανθρωπινη συμπεριφορα.
αχ Σοφια μου δυστυχως τις μεγαλυτερες πικρες τις παιρνουμε απο ανθρωπους κ συνηθως αυτους που αγαπαγαμε κ εμπιστευομασταν κ εγω τελευταια πικραθηκα οχι απο τον αντρα μου βεβαια (δεν το συζητω δεν συγκρινετε απλα θα το αναφερω..)απο μια φιλη κ καλα.. που τελικα σε πουλαει για το τιποτα μα εντελως για το τιποτα κ εγω αισθανομαι οτι δεν πρεπει να εμπιστευτω κανεναν πια ουτε να επενδυσω σε ανθρωπους απογοητευτηκα επεσα απο τα συννεφα αλλα ειμαι σιγουρη οτι την συνεχεια της ζωης μας δεν την ξερουμε ολα ανατρεπονται κ τα καλα κ τα κακα δυνατη να εισαι κ ολα καλα θα πανε ΕΛΠΙΔΑ η μαγικη λεξουλα!!!!

9Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Κυρ Σεπ 30, 2012 7:37 am

Naselen

Naselen
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Όπως είπες και εσύ έχεις περάσει πολλές δυσκολίες αλλά ο μπαμπάς μου πάντα μου έλεγε "δεκα φορές πέφτουμε έντεκα σηκωνόμαστε¨. Συμφωνώ με όλα τα κορίτσια πρέπει να βρείς τη δύναμη να προχωρήσεις μαζί με το μωράκι σου. Όλα γίνονται για κάποιο λόγο και να σου πω κάτι, καλύτερα τώρα παρά μετα. Σου εύχομαι τα καλύτερα και να σου πάνε από εδώ και πέρα όλα μοναδικά στη ζωή σου. Θα χαρώ πολύ να μαθαίνω νέα σου

10Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Κυρ Σεπ 30, 2012 7:44 am

nikos-danah


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΑΧ ΚΟΠΕΛΑ ΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΕ ΠΟΛΥ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ Sad ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ!Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΑΧΑΡΑΚΤΗΡΙΧΤΟΣ.Η ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΕΞΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΨΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΒΑΛΤΟ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ!ΟΣΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΠΕΡΝΑΣ ΤΩΡΑ,ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΒΟΥΝΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!! Wink ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΑΡΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΞΑΝΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ!ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΟΤΑΝ Η ΘΛΙΨΗ ΘΑ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ!
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΟΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.ΣΕ ΑΥΤΟ ΚΑΘΕΤΗ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΕΙ.ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΝΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΕΥΘΥΝΕΙ.
ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΣΕ ΑΓΑΠΑΝΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ! Very Happy Wink

11Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Κυρ Σεπ 30, 2012 8:05 am

elena1983


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ανεκδιήγητη η πεθερά, μαλάκας ο άντρας! Sorry κιόλας! Αφού επιλέγει τη μάνα του, ας τον να ζήσει με τη μάνα του! Το χω δει το εργάκι! Μακριάαααααααααααααααα

12Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Κυρ Σεπ 30, 2012 8:55 am

sofia1973


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ειμαι σιγουρη οτι εχετε δικιο. σε λιγο καιρο ολα θα ειναι πιο ηρεμα. παντα βεβαια θα βρισκει τροπους να με πονεσει γιατι ξερω οτι λατρευει το μωρο. εχει και μεγαλη φαντασια στο να βρισκει πραγματα για να με πονεσει εχει εξ΄αλλου και καθοδηγηση. αλλα θα επρεπε να δει ποτε η ζωη του ηταν πιο ομορφη. μεχρι πριν μου κανει ασφαλιστικα μετρα, αλλα και τωρα ακομη ελπιζω οτι θα ερθει μια μερα και θα μου πει 'μου λειπετε τοσο πολυ που δεν ακουω και δεν πιστευω κανεναν, παρα μονο εσενα'. δυστυχως περναει απο το ενα λαθος στο αλλο και κουραστηκα να τον βοηθαω. λεει οτι προσπαθησε πολυ να τα ξαναβρουμε. μπορει και να το εκανε. δεν ενοιωσα ομως αγαπη στις πραξεις του και δεν τον ξαναεμπιστευτηκα γιατι παντα με πουλουσε μπροστα στους δικους του πολυ ευκολα. εγω θελω να πιστευω οτι με αγαπαει και ειναι εγωιστης. ομως το συμπερασμα ειναι οτι χαλασε η ζωη μας τοσο ευκολα. και επειδη ακομη ειμασταν στην αρχη της ζωης μας, δεν ειχαμε δηλαδη φθαρει, γι΄αυτο πληγωνουμε ο ενας τον αλλον οσο πιο πολυ μπορουμε.

13Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Κυρ Σεπ 30, 2012 9:53 am

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sofia1973 έγραψε:ειμαι σιγουρη οτι εχετε δικιο. σε λιγο καιρο ολα θα ειναι πιο ηρεμα. παντα βεβαια θα βρισκει τροπους να με πονεσει γιατι ξερω οτι λατρευει το μωρο. εχει και μεγαλη φαντασια στο να βρισκει πραγματα για να με πονεσει εχει εξ΄αλλου και καθοδηγηση. αλλα θα επρεπε να δει ποτε η ζωη του ηταν πιο ομορφη. μεχρι πριν μου κανει ασφαλιστικα μετρα, αλλα και τωρα ακομη ελπιζω οτι θα ερθει μια μερα και θα μου πει 'μου λειπετε τοσο πολυ που δεν ακουω και δεν πιστευω κανεναν, παρα μονο εσενα'. δυστυχως περναει απο το ενα λαθος στο αλλο και κουραστηκα να τον βοηθαω. λεει οτι προσπαθησε πολυ να τα ξαναβρουμε. μπορει και να το εκανε. δεν ενοιωσα ομως αγαπη στις πραξεις του και δεν τον ξαναεμπιστευτηκα γιατι παντα με πουλουσε μπροστα στους δικους του πολυ ευκολα. εγω θελω να πιστευω οτι με αγαπαει και ειναι εγωιστης. ομως το συμπερασμα ειναι οτι χαλασε η ζωη μας τοσο ευκολα. και επειδη ακομη ειμασταν στην αρχη της ζωης μας, δεν ειχαμε δηλαδη φθαρει, γι΄αυτο πληγωνουμε ο ενας τον αλλον οσο πιο πολυ μπορουμε.

Να σου πω κατι εντελως φιλικα? Αντε και γυρισε και σου ειπε οτι πιστευει μονο εσενα και του λειπετε και ολα καλα,εσυ θα εισαι ησυχη απο κει και περα?Καθε φορα που θα στραβωνει κατι,δεν θα φοβασαι μηπως ανοιξει την πορτα και φυγει παλι?
απο τα λεγομενα σου,φαινεται ξεκαθαρα οτι τον αγαπας ακομη και οτι θα ηθελες να γυρισει..και πραγματικα ευχομαι αυριο το πρωι,να εξαφανιστουν ολα σας τα προβληματα και να γινετε μια ευτυχισμενη οικογενεια..εσυ θα του εχεις εμπιστοσυνη?
ακομη και η πεθερα σου να μην υπηρχε,ο αντρας σου σε πουλησε παρα πολυ ευκολα και γρηγορα...συγνωμη που γινομαι σκληρη αλλα τετοιου ειδους ΄΄αντρες΄΄ που δεν εχουν το θαρρος να σηκωσουν κεφαλι στην μαμα τους,ψαχνουν να βρουν αλλου ΄΄θυματα΄΄ ωστε να δειξουν τον ανδρισμο τους εκει...οποτε δεν θα μου κανει εντυπωση αν γυρισει,αν ξερει βεβαια οτι εσυ τον περιμενεις...θα γυρισει,θα καλυψει την ανδρικη του αυτοπεποιθηση και στα δυσκολα θα την ξανακανει..οποια γυναικα εχει βιωσει κατι αναλογο,καταλαβαινει τι λεω..αν σε αγαπαει πραγματικα,δεν ξερω(δεν ειμαι στην καρδια του) αλλα το φτωχο μου το μυαλο μου λεει οτι καρδιοχτυπας μερα και νυχτα για να εισαι με αυτον που αγαπας,δεν αντεχεις την απουσια του,τον υπερασπιζεσαι,τον προστατευεις,τον βαζεις πανω απ΄ολα...τα εκανε ο αντρας σου αυτα για σενα?

Αυτη την στιγμη πρεπει να σκεφτεις με την λογικη και οχι με το συναισθημα...

14Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Κυρ Σεπ 30, 2012 12:09 pm

sofia1973


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εχεις απολυτο δικιο. ειναι πολυ ευκολο να ξαναγυρισει. αρκει να του το πω. οντως ψαχνει να δειξει τον ανδρισμο του γιατι στην οικογενεια του δεν ειχε καποιο σημαντικο ρολο.
δεν τον εμπιστευτηκα ομως και γι΄αυτο τραβαω μονη μου το λουκι. ειναι ανωριμος και ουτε καν βλεπει που τον οδηγουν οι πραξεις του. και φυσικα χρειαζεται καποιον για να του φταιει. απλα ολα αυτα δεν ειχαν γινει φανερα μεχρι να μπει η μανα του στο σπιτι μας και να αποκτησει αποψη για τη ζωη μας. δυστυχως δεν καταλαβα τιποτα. και αναπολω μονο τις καλες στιγμες αλλα και αυτες που ονειρευτηκαμε να ζησουμε μαζι και με το μωρο μας.

15Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Κυρ Σεπ 30, 2012 3:07 pm

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
sofia1973 έγραψε:εχεις απολυτο δικιο. ειναι πολυ ευκολο να ξαναγυρισει. αρκει να του το πω. οντως ψαχνει να δειξει τον ανδρισμο του γιατι στην οικογενεια του δεν ειχε καποιο σημαντικο ρολο.
δεν τον εμπιστευτηκα ομως και γι΄αυτο τραβαω μονη μου το λουκι. ειναι ανωριμος και ουτε καν βλεπει που τον οδηγουν οι πραξεις του. και φυσικα χρειαζεται καποιον για να του φταιει. απλα ολα αυτα δεν ειχαν γινει φανερα μεχρι να μπει η μανα του στο σπιτι μας και να αποκτησει αποψη για τη ζωη μας. δυστυχως δεν καταλαβα τιποτα. και αναπολω μονο τις καλες στιγμες αλλα και αυτες που ονειρευτηκαμε να ζησουμε μαζι και με το μωρο μας.

Συνηθως τετοια ατομα χρειαζονται ψυχολογικη ή και ψυχιατρικη βοηθεια, απ οτι καταλαβα εχει περασει δυσκολα και συνηθως τα θυματα βιας γινονται βιαια γιατι αυτο γνωριζουν, τωρα εσυ αν θελεις να τον βοηθησεις μπορεις να παρεις μια γνωμη ψυχολογου πως μπορεις να τον βοηθησσεις!τι σου λεω τωρα ε??ή μπορεις να τον αφησεις στην ησυχια του να βγαλετε το διαζυγιο και οτι δικαιουτε συμφωνα με το νομο, μπορει εσενα να σου φαινεται ξαφνικο ολο αυτο αλλα οι ανθρωποι με ψυχολογικα/ψυχιατρικα προβληματα, που σιγουρα εχουν οικογενειακως, κανουν περιεργα κλικ στο μυαλο τους!

16Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Κυρ Σεπ 30, 2012 8:36 pm

Livia_Kb

Livia_Kb
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα σε όλους!!!!
Καλή μου Σοφία, καταρχήν να σου πω να χαίρεσαι το μικρό σου αγγελούδι και να το δεις να γίνεται στη ζωή του όπως επιθυμείς…
Θα συμφωνήσω με όλες τις κοπέλες παραπάνω. Έχω να σου πω λοιπόν ότι πάλεψες με τον ίδιο τον χάρο και τον νίκησες και το τρόπαιο σου ήταν το μωράκι σου. Ισοπέδωσες τις πιθανότητες, και κάθεσαι ακόμη και παρακαλάς να γυρίσει αυτός που διάλεξε την μαμά του;
Συγνώμη για τον τόνο μου. Πριν δύο μέρες χάσαμε τον αδερφό της μαμάς μου, 49 ετών. Άφησε πίσω του 2 μικρά παιδιά. Αυτός δεν μπόρεσε να βγει νικητής. Αυτές οι μάχες είναι άνισες και όσοι τα καταφέρνουν είναι ήρωες.
Ένας τέτοιος είσαι κι εσύ. Κοίταξε λοιπόν να χαρείς την κάθε στιγμή με το μικρό σου αστεράκι γιατί ο χρόνος δεν γυρίζει πίσω και η κάθε στιγμή είναι μοναδική. Άφησε τον με την μάνα του και ζήσε…… Να είσαι χαρούμενη για αυτά που έχεις, μην λυπάσαι για κάτι που έχασες – σκέψου μόνο τι αξίζει…..!!!!

17Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Κυρ Σεπ 30, 2012 11:05 pm

sofia1973


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Συνηθως τετοια ατομα χρειαζονται ψυχολογικη ή και ψυχιατρικη βοηθεια, απ οτι καταλαβα εχει περασει δυσκολα και συνηθως τα θυματα βιας γινονται βιαια γιατι αυτο γνωριζουν, τωρα εσυ αν θελεις να τον βοηθησεις μπορεις να παρεις μια γνωμη ψυχολογου πως μπορεις να τον βοηθησσεις!τι σου λεω τωρα ε??ή μπορεις να τον αφησεις στην ησυχια του να βγαλετε το διαζυγιο και οτι δικαιουτε συμφωνα με το νομο, μπορει εσενα να σου φαινεται ξαφνικο ολο αυτο αλλα οι ανθρωποι με ψυχολογικα/ψυχιατρικα προβληματα, που σιγουρα εχουν οικογενειακως, κανουν περιεργα κλικ στο μυαλο τους![/quote]


η αληθεια ειναι οτι προσπαθησα να το προσεγγισω απ΄αυτη την πλευρα. πηγαμε σε ψυχολογο και σε συμβουλο γαμου. στο ψυχολογο μια ερχοταν μια οχι. στο συμβουλο γαμου δεν ανανεωσε το ραντεβου. μετα απο καθε επισκεψη ειχε καποια βελτιωση η οποια δυστυχως δεν κρατουσε. ο λογος για τον οποιο προσπαθησα ισως περισσοτερο απο οτι θα εκαναν αλλοι ειναι γιατι πιστευω οτι αυτη η συμπεριφορα οφειλεται σε βιωματα παιδικα και σε ελλειψη ενδιαφεροντος απο την οικογενεια. αλλα θα πρεπει να θελεις να σωθεις για να σε σωσει καποιος.

18Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Κυρ Σεπ 30, 2012 11:13 pm

hhmaria


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
υπάρχει ενα γερμανικο ρητο

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΝΑ ΤΕΛΟΣ ΜΕ ΠΟΝΟ ΠΑΡΑ ΕΝΑΣ ΠΟΝΟΣ ΧΩΡΙΣ ΤΕΛΟΣ!

δεν θα μιλήσω για την πεθερα σου, αλλα για τον αντρα σου..
αν είναι τοσο κολλημενος με την μαμά του δεν σου αξιζει!..
δεν ειναι ωριμος, λυπάμαι, αλλα με τετοια συμπεριφορα τι να τον κάνεις στην ζωή σου;;
σκεψου μακροπροθεσμα! μην κολλάς στο οτι δεν προχωρησε ο γαμος σου...

http://www.kordelitsa.com

19Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Κυρ Σεπ 30, 2012 11:26 pm

sofia1973


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[quote="Livia_Kb"]Καλημέρα σε όλους!!!!
Καλή μου Σοφία, καταρχήν να σου πω να χαίρεσαι το μικρό σου αγγελούδι και να το δεις να γίνεται στη ζωή του όπως επιθυμείς…
Θα συμφωνήσω με όλες τις κοπέλες παραπάνω. Έχω να σου πω λοιπόν ότι πάλεψες με τον ίδιο τον χάρο και τον νίκησες και το τρόπαιο σου ήταν το μωράκι σου. Ισοπέδωσες τις πιθανότητες, και κάθεσαι ακόμη και παρακαλάς να γυρίσει αυτός που διάλεξε την μαμά του;
Συγνώμη για τον τόνο μου. Πριν δύο μέρες χάσαμε τον αδερφό της μαμάς μου, 49 ετών. Άφησε πίσω του 2 μικρά παιδιά. Αυτός δεν μπόρεσε να βγει νικητής. Αυτές οι μάχες είναι άνισες και όσοι τα καταφέρνουν είναι ήρωες.
Ένας τέτοιος είσαι κι εσύ. Κοίταξε λοιπόν να χαρείς την κάθε στιγμή με το μικρό σου αστεράκι γιατί ο χρόνος δεν γυρίζει πίσω και η κάθε στιγμή είναι μοναδική. Άφησε τον με την μάνα του και ζήσε…… Να είσαι χαρούμενη για αυτά που έχεις, μην λυπάσαι για κάτι που έχασες – σκέψου μόνο τι αξίζει…..!!!!

σ΄ευχαριστω που ειχες τη διαθεση να μου γραψεις. με εκανες να συγκινηθω. συλυπητηρια

20Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Δευ Οκτ 01, 2012 12:39 am

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσι μου, ο άντρας σου είναι αχαρακτήριστος αλλά δυστυχώς όχι ο μοναδικός. Από την στιγμή που διάλεξε την μητέρα του να πάει στο καλό. Όταν κάποια στιμγή αυτή φύγει από την ζωή και επιστρέψει στον δημιουργό της, ο άντρας σου θα δει μπροστά του το απόλυτο κενό. Θα καταλάβει τι έκανε αλλά φυσικά θα είναι πολύ αργά. Να δω μετά τι θα βρει να πει σε αυτό το πλασματάκι που θα τον κοιτάει στα μάτια και θα του λέει "που ήσουνα τόσα χρόνια και δεν ήσουν με την μαμά?"
Αφού έχεις την υποστήριξη της οικογένειάς σου, κοίτα να μεγαλώσεις το παιδάκι σου με ηρεμία και μην φοβάσαι τίποτα. Ο Θεός θα τον τιμωρήσει για την αμαρτία του και αυτόν και την "μανούλα" του...

21Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Δευ Οκτ 01, 2012 1:14 am

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tin skulla epidi den eixen kali zwi ayti,ithelen na sas kanei olous skata...

{Makria agapi m makria...}

22Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Δευ Οκτ 01, 2012 1:36 am

sofia lara

sofia lara
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΣΥΓΧΑΡΙΤΗΡΙΑ ΣΤΟΝ ΠΡΟΗΝ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΚΈΡΔΙΣΕΙ ΕΠΆΞΙΑ ΤΗΝ ΠΡΏΤΗ ΘΈΣΗ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ ΤΟΥ Μ Α Λ Α Κ Α Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ 50580 ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΆ ΔΕ ΘΑ ΜΠΩ ΣΤΟΝ ΚΌΠΟ ΝΑ ΤΗ ΣΧΟΛΙΆΣΩ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΤΟΥΣ,ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΎΝ ΠΡΟΒΛΉΜΑΤΑ.ΈΠΡΑΞΕ ΟΠΩΣ ΞΈΡΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΤΌΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΆΝΟΥΝ....ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΆ ΜΟΥ ΣΥΓΧΑΡΙΤΗΡΙΑ ΠΆΝΕ ΟΜΩΣ ΣΕ ΣΈΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΑΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΈΝΕΙΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΣΕ ΣΤΗΡΊΖΕΙ.ΚΟΠΈΛΑ ΜΟΥ ΜΙΚΡΌ ΤΟ ΚΑΚΌ,ΕΥΤΥΧΩΣ ΞΕΦΥΓΕΣ ΑΠΟ ΈΝΑΝ ΗΛΊΘΙΟ ΆΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΜΌΝΟ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΌΣΦΕΡΕ.ΞΈΡΩ ΕΙΣΑΙ ΈΤΟΙΜΗ ΝΑ ΣΚΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΕΝΑΧΏΡΙΑ ΣΟΥ,ΟΜΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΛΎΤΕΡΑ ΑΚΌΜΑ.ΕΧΑΣΕΣ ΈΝΑΝ ΆΝΤΡΑ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙΣ ΈΝΑΝ ΑΝΤΡΑΚΛΑ (ΈΣΤΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΎΝΙΑ) ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΌΚΕΙΤΑΙ ΠΟΤΈ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΔΏΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΤΉΡΙΓΜΑ ΣΟΥ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΈΡΑ.ΕΎΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ 334590

23Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Δευ Οκτ 01, 2012 12:13 pm

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ κοριτσακι μου τι περασες καταρχην να σου ζησει το μωρακη σου κ εσυ να μν στεναχωριεσαι δνε κανει πρεπει να εισαι διπλα του κ σε καταλαβενει το μωρο οταν στεναχωριεσαιδεν πεζεται η γυναικααα ποποπο δνε λεω τπτ αλλο ντροπη της

24Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Δευ Οκτ 08, 2012 10:41 pm

mariantzz

mariantzz
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοιτα να εισαι δυνατη για το αγγελουδι σου...πολλες πεθερες ειναι ετσι,δεν θα μπω σε παραπανω λεπτομερειες,αλλα και η δικια μου κανει οτι περναει απο το χερι της να με χωρισει ...και σιγα σιγα το πετυχενει....
κοιταξε τη ζωη σου και το παιδακι σου...και αφου ειναι και οι οικογενεια σου μαζι σου,ολα θα ειναι πιο ευκολα με τον καιρο...
αστον αλλον να παντρευτει με τη μανουλα του!!

25Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Empty Απ: Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕ Δευ Οκτ 08, 2012 11:37 pm

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έχω να παρατηρήσω κάτι που μου ήλθε ξαφνικά στο μυαλό όσο διάβαζα τα γραφόμενά σου κοπέλα μου. Μιλάς για τον άντρα σου σαν να ήταν το άτακτο παιδί σου και όχι ο σύντροφός σου. Κι αυτό με βάζει στη διαδικασία να ρωτήσω αναπόφευκτα: πώς ήταν η σχέση σας σαν ζευγάρι, πριν το παιδί και πριν όλα τα δυσάρεστα που συνέβησαν ακολούθως; Θέλω να πω, πώς τον αντιμετώπιζες;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις