Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
101 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 101 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Empty Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Δευ Ιαν 31, 2011 2:11 am

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσια θα ηθελα να πω σε καποιον τη στενοχωρια μου βασικα το ξενερωμα μου θα ηθελα να συζητησω.
γενικα τον τελευταιο καιρο παιρναω μια κριση με τον αντρα μου βασικα εγω την περναω γιατι αυτος ειναι μια χαρα και χθες μου ελεγε ποσο πολυ με αγαπαει και βασικα μου ειπε οτι με αγαπαει πραγματικα με ολη τη σημεσια της λεξης και πολλα αλλα. τεσπα αρα το θεμα το εχω εγω. τωρα ειναι η καθημερινοτητα ειναι η κουραση ειναι οτι ο ερχομος του παιδιου φερνει αλλαγες τεσπα ειναι κατι που με συζητηση θα περασει ετσι ακι αλαλιως στα 10 σχεδον χρονια που ειμαστε με τον αντρα μου περασαμε απο πολλες φασεις. α αντρας μου ειναι απο αλλη πολη και ηρθε η πεθερα μου να μας δει για λιγες μερες. προχτες μου ελεγε για καποια συγγενη της που δεν εχει κανει ακομη παιδια και οτι τα χριστουγεννα φτασαν κοντα στο χωρισμο αλλα τα ελεγε με στυλ κατηγοριας. και της λεω και γω μην πας μακρια μπορει και σε κοντινα σου προσωπα να συμβαινουν παρομοια πραγματα κια οτι οι γονεις πρεπει αν συμβουλευουν παρα πολυ τα παιδια τους. τεσπα για να μην τα πολυλογω αυτη αδιαφορησε γιαυτο που της ειπα γιατι ποτε δεν μου εχει πει κατι μια συμβουλη ποτε μα ποτε ουτε εχω ακουσει αν πει κατι στον αντρα μου συνεχεια ιεναι μεσα στη μιρλα και στη γκρινια για τη φτωχια της και τα φτωχα παιδικα της χρονια για τους φτωχους συγγενης της για το ποσο καλη ειναι αυτη και ολος ο κοσμος τη ζηλευει και φυσικα για την πεθερα της που ειναι 90 χρονων και τρεχει ολη μερα γιατι εχει κοτουλες και τετοια τεσπα. επειδη ψιλονεριασα( λιγο θελουμε και μεις οι νυφες χωρις βεβαια να της τοδειξω) της εξηγω με παρα πολυ φουσκωμα και σαλτσα πως νιωθω για τον αντρα μου και οτι περναμε σοβαρη κρισητο εκανα γιατι ηθελα να δω την αντιδραση της. και κοριτσια αυτο που μου απαντησε και καλο με στενοχωρημενο υφος ηταν οτι αν θεωρειτε οτι πρεπει αν χωριστε καντε το!!!! εμεινα!!!!!!!!!!!!!!!! αντι να μου πει βρε κοριτσι μου περνατε κριση ειναι αυτο ειναι εκεινο, να με συμβουλεψει ή να πει θα πω και γω στο γιο μου 2 κουβεντες ΤΙΠΟΤΑ και απο κει και περα μια χαρα σαν αν μην συμβαινει τιποτα!!!!! εμεινα πραγματικα και λεω αν τελιακ γινει κατι δεν υπαρχει κανεις ανθρωπος να συμβουλεψει τον αντρα μου!!!!και ξενερωσα και στενοχωρηθηκα

2Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Δευ Ιαν 31, 2011 2:31 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία Σ. έγραψε:καλημερα κοριτσια θα ηθελα να πω σε καποιον τη στενοχωρια μου βασικα το ξενερωμα μου θα ηθελα να συζητησω.
γενικα τον τελευταιο καιρο παιρναω μια κριση με τον αντρα μου βασικα εγω την περναω γιατι αυτος ειναι μια χαρα και χθες μου ελεγε ποσο πολυ με αγαπαει και βασικα μου ειπε οτι με αγαπαει πραγματικα με ολη τη σημεσια της λεξης και πολλα αλλα. τεσπα αρα το θεμα το εχω εγω. τωρα ειναι η καθημερινοτητα ειναι η κουραση ειναι οτι ο ερχομος του παιδιου φερνει αλλαγες τεσπα ειναι κατι που με συζητηση θα περασει ετσι ακι αλαλιως στα 10 σχεδον χρονια που ειμαστε με τον αντρα μου περασαμε απο πολλες φασεις. α αντρας μου ειναι απο αλλη πολη και ηρθε η πεθερα μου να μας δει για λιγες μερες. προχτες μου ελεγε για καποια συγγενη της που δεν εχει κανει ακομη παιδια και οτι τα χριστουγεννα φτασαν κοντα στο χωρισμο αλλα τα ελεγε με στυλ κατηγοριας. και της λεω και γω μην πας μακρια μπορει και σε κοντινα σου προσωπα να συμβαινουν παρομοια πραγματα κια οτι οι γονεις πρεπει αν συμβουλευουν παρα πολυ τα παιδια τους. τεσπα για να μην τα πολυλογω αυτη αδιαφορησε γιαυτο που της ειπα γιατι ποτε δεν μου εχει πει κατι μια συμβουλη ποτε μα ποτε ουτε εχω ακουσει αν πει κατι στον αντρα μου συνεχεια ιεναι μεσα στη μιρλα και στη γκρινια για τη φτωχια της και τα φτωχα παιδικα της χρονια για τους φτωχους συγγενης της για το ποσο καλη ειναι αυτη και ολος ο κοσμος τη ζηλευει και φυσικα για την πεθερα της που ειναι 90 χρονων και τρεχει ολη μερα γιατι εχει κοτουλες και τετοια τεσπα. επειδη ψιλονεριασα( λιγο θελουμε και μεις οι νυφες χωρις βεβαια να της τοδειξω) της εξηγω με παρα πολυ φουσκωμα και σαλτσα πως νιωθω για τον αντρα μου και οτι περναμε σοβαρη κρισητο εκανα γιατι ηθελα να δω την αντιδραση της. και κοριτσια αυτο που μου απαντησε και καλο με στενοχωρημενο υφος ηταν οτι αν θεωρειτε οτι πρεπει αν χωριστε καντε το!!!! εμεινα!!!!!!!!!!!!!!!! αντι να μου πει βρε κοριτσι μου περνατε κριση ειναι αυτο ειναι εκεινο, να με συμβουλεψει ή να πει θα πω και γω στο γιο μου 2 κουβεντες ΤΙΠΟΤΑ και απο κει και περα μια χαρα σαν αν μην συμβαινει τιποτα!!!!! εμεινα πραγματικα και λεω αν τελιακ γινει κατι δεν υπαρχει κανεις ανθρωπος να συμβουλεψει τον αντρα μου!!!!και ξενερωσα και στενοχωρηθηκα

βρηκεσ και εσυ ανθρωπο να ζητησεις συμβουλη!!
οι πεθερες ακομη και αν καποια στιγμη κανουν τις καλες..ποτε δεν αγαπανε τη ωυφη σαν κορη τους..ειναι παντα μια ξενη γυναικα που τους περνει το γιο...μην επενδυεις σε αυτη και μην ασχολεισαι...απλα να εισαι τυπικη και ευγενικη μαζι τησ και ως εκει...το σιγουρο ειναι πως δεν μπορει να βοηθησει τη ζωη σου σε κανενα επιπεδο..

3Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Δευ Ιαν 31, 2011 2:34 am

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maraki mou min stenaxoriese gia tpt na koitaksei esu o antroulis sou kai to paidaki sou na eistwe kala kai tpt allo apo oti exw katalavei tin exei piraksei para poli to oti o gios tis tin afise kai irthe stin kavala an thimame kala na zisei mazi sou,kai tha elega oti ooooooooooligon ti zilevei pou to paidi tis einai makria kai oxi na skeftete oti afou einai kala kai eutixismeno to paidi mou eimai kai egw kala!min ksenerwneis me tetia pragmata na skeftese oti einai liges meres pou tha mini ekei kai meta tha figei kai tha exeis tin iremia sou!sta lew giati kai emena panw katw ta idia kanoun me esena alla egw exw ena kako provlima oti menoun apo panw mas,gi auto sou lew graftine ekei pou den pianei melani!

4Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Δευ Ιαν 31, 2011 2:34 am

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ρεσυ με ενοχλησε το ειπε αν θεωρειτε οτι ειναι καλυτερος ο χωρισμος τοτε χωριστε, το λες ποτε ρεσυ αυτο???? και δεν της ειπα εγω οτι θελω να χωρισω!!!!φαντασου. υστερα αυτος ο ανθρωπος θα βοηθησει αν υπαρξει προβλημα!!!

5Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Δευ Ιαν 31, 2011 2:37 am

ntina

ntina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bou-boukitsa έγραψε:
βρηκεσ και εσυ ανθρωπο να ζητησεις συμβουλη!!
οι πεθερες ακομη και αν καποια στιγμη κανουν τις καλες..ποτε δεν αγαπανε τη ωυφη σαν κορη τους..ειναι παντα μια ξενη γυναικα που τους περνει το γιο...μην επενδυεις σε αυτη και μην ασχολεισαι...απλα να εισαι τυπικη και ευγενικη μαζι τησ και ως εκει...το σιγουρο ειναι πως δεν μπορει να βοηθησει τη ζωη σου σε κανενα επιπεδο..

πόσο δίκιο έχεις!!!έτσι ακριβώς είναι και εγώ με την πεθερά μου αλλά και με τον πεθερό μου έχω πολλά προβλήματα αλλά από τότε που έκανα το γιο μου έπαψα να ασχολούμαι μαζί τους και έχω βρει την ησυχία μου

6Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Δευ Ιαν 31, 2011 2:38 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σε καταλαβαινω αλλα απο την αλλη οταν εχουμε πολλες απαιτησεις απο τους αλλους συχνα απογοητευομαστε γιατι περιμενουμε να εχουν τον ιδιο τροπο σκεψης με εμας. Και εμενα η πεθερα μου ισως να ελεγε το ιδιο αλλα αυτο δεν εχει να κανει με τον ρολο της αλλα με το τι ανθρωπος ειναι. Πραγματικα δεν ανακατευεται πουθενα και γι' αυτο βγαίνει συνηθως κερδισμενη και την εμπιστευομαστε πολυ. Γιατι απλα ακουει και δεν λεει την γνωμη της. Ισως να ηταν λαθος λοιπον να συμβουλεψει εσενα γιατι θα φαινοταν σαν να προσπαθουσε να σε επηρεασει. Ασε που δεν νομιζω οτι πρεπει να ανακατευουμε τριτους οσο κοντινοι συγγενεις και να ειναι στα ενδοοικογενειακα μας προβληματα σοβαρα η ασημαντα. Σου λεω την αποψη μου για να σου παρουσιασω μια αλλη πλευρα του ιδιου νομισματος. Εφοσον αγαπιεστε με τον αντρα σου δεν εχεις να φοβασαι τιποτα και κανεναν. Να φοβοσουν αν ειχες μια πεθερα που συμβουλευει το παιδι της γιατι απο τετοιες συμβουλες εχουν καει πολλοι γιοι που εχουν ακουσει τις μαμαδες τους. Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! 417472

7Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Δευ Ιαν 31, 2011 2:38 am

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρία Σ. έγραψε:ρεσυ με ενοχλησε το ειπε αν θεωρειτε οτι ειναι καλυτερος ο χωρισμος τοτε χωριστε, το λες ποτε ρεσυ αυτο???? και δεν της ειπα εγω οτι θελω να χωρισω!!!!φαντασου. υστερα αυτος ο ανθρωπος θα βοηθησει αν υπαρξει προβλημα!!!
den to les alla i zilia einai zilia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

8Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Δευ Ιαν 31, 2011 2:40 am

ntina

ntina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαρία Σ. έγραψε:ρεσυ με ενοχλησε το ειπε αν θεωρειτε οτι ειναι καλυτερος ο χωρισμος τοτε χωριστε, το λες ποτε ρεσυ αυτο???? και δεν της ειπα εγω οτι θελω να χωρισω!!!!φαντασου. υστερα αυτος ο ανθρωπος θα βοηθησει αν υπαρξει προβλημα!!!

σε παρόμοια φάση πριν από κάποιο καιρό την ίδια αντίδραση είχαν και μένα τα πεθερικά μου και μάλιστα μου είπαν ότι το δωμάτιο στο σπίτι γιαυτό δεν το έχουν αδιάσει ακόμα και το έχουν αφήσει όπως πριν παντρευτεί ο γιος του!!μην τυχόν και χωρίσει και δεν έχει που να μείνει!!!τι έχεις να πεις?
βέβαια εγώ δεν στεναχωρήθηκα καθόλου πραγματικά δεν αξίζει κούκλα μου να σκας

9Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Δευ Ιαν 31, 2011 2:41 am

ntina

ntina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MariaM έγραψε:Να φοβοσουν αν ειχες μια πεθερα που συμβουλευει το παιδι της γιατι απο τετοιες συμβουλες εχουν καει πολλοι γιοι που εχουν ακουσει τις μαμαδες τους. Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! 417472

σωστή!!!!!!

10Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Δευ Ιαν 31, 2011 2:42 am

Ιφιγένεια


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καθάρισε πρώτα το μυαλουδάκι σου από τις αρνητικές σκέψεις για να χαλαρώσεις είναι η γνώμη μου!
Πρώτον, μην βασίζεσαι σε κανέναν τρίτο για την εξέλιξη της σχέσης σας. Εσύ και ο άντρας πρέπει να έχετε τον δικό σας κώδικα επικοινωνίας και κανένας δεν μπορεί να τον σπάσει .
Δεύτερον, βρες τα με τον εαυτό σου πρώτα και μην κάνεις βεβιασμένες ενέργειες. Σκέψου τι μπορείς να κάνεις πρώτα ΕΣΥ για να αλλάξεις την ψυχολογία σου έτσι ώστε να έχεις την δύναμη να δεις "απ'έξω¨" την σχέση σου με τον άντρα σου. Αφιέρωσε λίγο χρόνο σε σένα! Κάνε μια κούρα ομορφιάς! Κάνε κάτι..Χωρίς να γνωρίζω πολλά πολλά νοιώθω ότι είναι αυτό που λες..λίγο η κούραση , λίγο η ρουτίνα , λίγο το ότι δεν είσαι πια μόνο εσύ το επίκεντρο στην ζωή του άντρα σου, δεν θέλει και πολύ κούκλα μου να χαλαστείς !!Γιατί ναι όλες χαιρόμαστε τον ερχομό του παιδιού μας αλλά ώρες ώρες εμείς οι γυναίκες είμαστε πολύ παραπονιάρες ρε γαμώτο!!!
Καλή δύναμη και αξίζει να το παλέψεις γιατι τα καλύτερα τώρα είναι που γίνατε οικογενειούλα!

11Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Δευ Ιαν 31, 2011 2:49 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σε γενικές γραμμές είχες πρόβλημα με την πεθερά σου? Σου έδειξε ποτε οτι δεν σε ήθελε πχ?? Γιατί όλες μα όλες οι πεθερές θα δώσουν δίκιο στο γιο τους, ακόμα και οι καλύτερες, όλες θα πιστευουν ότι εσυ είσαι η παράξενη και ο γιος τους δεν περναει και πολύ καλά.. Τώρα, το να σου πει να χωρίσετε εφοσον το θεωρείτε σωστό, τι να σου πω, μεγάλη βλακεία που το ξεστόμισε. Ειδικα όταν υπάρχει και παιδί στη μέση.
Εγώ προτιμώ να μην της αναφέρω τις διάφορες προστριβές που έχουμε με τον άντρα μου (τις κλασικές χαζομάρες, όχι τίποτα σοβαρό) γιατί ξέρω ότι πάντα θα δίνει δίκιο σε αυτόν και με εκνευρίζει αυτο. Και δεν έχω κανένα πρόβλημα με την πεθερά μου, είμαστε μια χαρά, είναι πολύ καλός άνθρωπος. Απλά είναι όλες τους λίγο προκατειλημμένες ότι και καλά ο γιος τους κουράζεται και η νύφη τους έχει υποχρέωση να τον ξεκουράζει..
Ο άντρας σου πώς το πήρε? Το ξέρει?

12Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Δευ Ιαν 31, 2011 3:18 am

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΚΘΟΛΟΥ ΑΚΟΜΗ ΟΤΑΝ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΕΝΙΚΑ.

13Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Δευ Ιαν 31, 2011 3:27 am

mamana

mamana
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Βρε Μαρια τι καθεσαι κ συζητας μαζι της τετοια θεματα μονο κ μονο για να της την πεις,ασχολησου με το παιδι σου κ τον αντρα σου,χαλαρωσε κ ψαξε να βρεις γιατι εχεις στραβωσει ετσι.

14Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Δευ Ιαν 31, 2011 4:20 am

eleni_23

eleni_23
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
brikes anthropo na tis zitisis sumbouli.Autes to mono pou theloun einai na xorisoume apo to gio tous oso kai xaroumenes na deixnoun(merikes). apo peira sto leo..Apa pa makrua kai (oxi)agapoimenoi...

15Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Δευ Ιαν 31, 2011 4:51 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία Σ. έγραψε:ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΚΘΟΛΟΥ ΑΚΟΜΗ ΟΤΑΝ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΕΝΙΚΑ.

καλε μην του πεισ τιποτα τετοιο,,,πως σου ειπε να χωρισετε δηλ...σιγα μη του βαλεις και ιδεες....
και αφου αν καταλαβα καλα ο αντρα σου τα βλεπει ολα ροδινα και σε αγαπαει και ολα καλα...μη το πας τοσο μακρια το θεμα....αν κατι σε ενοχλει πεσ το και ως εκει..
και θα σου πω κατι που ελεγε η γιαγια μου...
''προβλημα που δεν εχει καταλαβει ο αντρασ ..δεν ειναι προβλημα...ειναι στο μυαλο μας(της γυναικας εννοουσε)''' νομιζω πως ειχε καποιο δικιο...ολες μας εχουμε παραπονα κατα καιρους ..αλλα ολα περνανε...

16Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Δευ Ιαν 31, 2011 5:29 am

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Θεωρω μεγαλη χαζομαρα κ εγωισμο να μαλωσεις με τον αντρα σου για την μητερουλα του!Δηλαδη εκεινη μπορει να λεει κ να πιστευει τα τρελα της εσυ θα μαλωνεις με τον αντρα σου κ θα απομακρυνεστε;;;Οχι μεγαλο λαθος!Εσεις οι 2 ειστε μια ομαδα κ ολοι οι αλλοι ειναι τριτοι!
καταλαβαινω οτι ο ερχομος του παιδιου σε αγχωνει κ φοβασαι μηπως δεν ανταπεξελθετε!Τον πρωτο καιρο θελει πολυ υπομονη αλλα θα περασει κ θα ειστε πιο δεμενοι απο ποτε!Γιατι ο δεσμος του παιδιου ειναι ισχυρος μεταξυ του ζευγαριου εφοσον υπαρχει αγαπη!

κ κατι αλλο δεν ειναι σωστο κατα την γνωμη μου να εκθειαζεις τους προβληματισμους σου για την σχεση σου με την πεθερα σου!Τα του ζευγαριου θεματα, κατα την γνωμη μου μενουν εκει κ οχι παραπερα!

17Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Δευ Ιαν 31, 2011 5:33 am

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΝ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΑΝΑΠΤΗΞΕΙΣ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΜΕ ΤΗ ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΑΣ ΜΠΡΑΒΟ ΤΗΣ!!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΗΤΑΝ Η ΠΙΟ ΚΑΚΟΗΘΕΣΤΑΤΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΕΙ!!!

18Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Δευ Ιαν 31, 2011 6:11 am

vasso

vasso
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ξεχνα την μωρε την κπμπλεξικη αν μπορεισ μην δινεις σημασια γιατι μπορει να δημιουργηθει πραγματικο προβλημα με τον αντρα σου Crying or Very sad

19Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Δευ Ιαν 31, 2011 6:22 am

Eley8eria

Eley8eria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Βρε κορίτσι μου, έχετε τεράστιες διαφορές με την πεθερά σου και παίζει και το χάσμα γεννεών στην μέση.
Αδικα στεναχωριέσαι, τι να κάνουμε υπάρχουν άνθρωποι και άνθρωποι..
Μακριά και αγαπημένοι ειναι το μυστικό με τα πεθερικά να το ξέρεις..

Εμένα με απασχολεί πιο πολύ το άλλο, να στρώσετε την κατάσταση με τον αντρα σου μαζι.. μην εγκαταλείπετε..

Φιλάκια

http://www.eri-captaincook.blogspot.com

20Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Δευ Ιαν 31, 2011 6:27 am

kallia28


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="ntina"]
Μαρία Σ. έγραψε:

σε παρόμοια φάση πριν από κάποιο καιρό την ίδια αντίδραση είχαν και μένα τα πεθερικά μου και μάλιστα μου είπαν ότι το δωμάτιο στο σπίτι γιαυτό δεν το έχουν αδιάσει ακόμα και το έχουν αφήσει όπως πριν παντρευτεί ο γιος του!!μην τυχόν και χωρίσει και δεν έχει που να μείνει!!!τι έχεις να πεις?
βέβαια εγώ δεν στεναχωρήθηκα καθόλου πραγματικά δεν αξίζει κούκλα μου να σκας

πλάκα κάνεις!!!

http://www.savetheplanet.gr

21Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Δευ Ιαν 31, 2011 6:29 am

kallia28


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
πάντως οσο καλα κι αν τα πηγαινεις με τα πεθερικα παντα το μερος του παιδιου τους θα παρουν ειτε εχει δικιο ειτε οχι

http://www.savetheplanet.gr

22Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Δευ Ιαν 31, 2011 7:28 am

princess 05/05/10

princess 05/05/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ισως δεν καταλαβα καλα τον τροπο που σκεφτόσουν και το κίνητρο αυτής της συζήτησης που έκανες με τη πεθερά σου...κατ αρχήν θεωρω οτι τα πεθερικά δεν πρέπει να παίρνουν θέση σε τέτοιες συζητήσεις με νύφες και γαμπρούς και μενα αν ο αντρας μου έλεγε κατι τετοιο στη μανα μου αυτο θα ήθελα να του απαντήσει..να κανετε οτι θεωρείτε εσεις καλο για εσας και απο κει και περα να ερχοταν η μανα μου να συμβουλεψει εμενα να δει πως νιωθει το παιδι της..και στο κατω κατω και μεις μανες ειμαστε εσεις δε θα θέλατε πρωτα να μιλήσατε με το παιδι σας να ερχόταν η νύφη ο γαμπρός σας και σας πετουσε τετοια κεραμίδα???εννοειτε πως πρεπει να συμβουλευουμε τα παιδια μας αλλα ΟΧΙ να ανακατευόμαστε στα πόδια τους ..θεωρω οτι μια διακριτική πεθερα ειναι οτι καλύτερο απο μια πεθερα που αν θες να χωρισεις για λόγους που κανεις εκτός απο το ζευγάρι δεν καταλαβαίνει να την εχεις να σου λεει τι πραγματα ειναι αυτα και τι θα πει ο κοσμος και αυτα τα διαζυγια κατεστρεψαν τον κοσμο και ενα σωρο...ο καθενας ξερει τι τραβαει μονος του στην κρεβατοκαμαρα του και το ζευγάρι ενηλικο ειναι να αποφασισει και αν θελει ας παει στη μαμα του να την συμβουλευτει...

σου ξαναλεω μπορει και να μη καταλαβα τι ακριβώς εγινε στην περιπτωση σου γι αυτο μη παρεις στραβα τη γνωμη μου...απλα πιστευω πως αν ο αντρας σου εχει προβλημα κ παει στη μανα του σα μανα θα τον συμβουλευσει οταν ειναι οι 2 τουσ

23Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Δευ Ιαν 31, 2011 7:33 am

Kateka

Kateka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Min tsantizesai koritsaki.Simfono apolitos me tin Kallia.Apo prosopiki empeireia oso kai na simfonisoun kapies fores mazi sou,sto telos to meros tou paidiou tous tha paroun.Ipomoni kai sizitisi mono me ton antra sou.Mono eseis oi 2 rha breite lisi metaksi sas.Kaneis allos!!!! Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! 215994

24Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Δευ Ιαν 31, 2011 7:41 am

princess 05/05/10

princess 05/05/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!

μου είπαν ότι το δωμάτιο στο σπίτι γιαυτό δεν το έχουν αδιάσει ακόμα και το έχουν αφήσει όπως πριν παντρευτεί ο γιος του!!μην τυχόν και χωρίσει και δεν έχει που να μείνει!!!τι έχεις να πεις?

αυτο ειναι οντως τραγικο και οντως δε λεγετε αλλα το θεωρω αλλη περιπτωση

25Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Δευ Ιαν 31, 2011 8:19 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κακως δινεις βαση στη γνωμη της!και κακως της εδωσες λαβη να χωνεται στα οικογενειακα σας!ειναι σα να εχεις μια γειτονισσα που γουσταρει τον αντρα σου και της λες οτι μπορει και να χωρισετε!ε τι θα σου πει?να χωρισετε για να τον εχει αυτη!και μεχρι να γινει αυτο θα του τριβεται!και που θα παει?!θα τον πεισει!!!
ετσι ειναι και οι μανες τους!δε μας θελουν και μας θεωρουν αχρηστες!μολις παρουν πρεφα οτι παιζει να χωρισουμε τριβουν τα χερακια τους και προσπαθουν να επισπευσουν τις διαδικασιες! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις