Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
109 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 109 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Δευ Ιαν 31, 2011 11:31 am

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευάκι έγραψε:κακως δινεις βαση στη γνωμη της!και κακως της εδωσες λαβη να χωνεται στα οικογενειακα σας!ειναι σα να εχεις μια γειτονισσα που γουσταρει τον αντρα σου και της λες οτι μπορει και να χωρισετε!ε τι θα σου πει?να χωρισετε για να τον εχει αυτη!και μεχρι να γινει αυτο θα του τριβεται!και που θα παει?!θα τον πεισει!!!
ετσι ειναι και οι μανες τους!δε μας θελουν και μας θεωρουν αχρηστες!μολις παρουν πρεφα οτι παιζει να χωρισουμε τριβουν τα χερακια τους και προσπαθουν να επισπευσουν τις διαδικασιες! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
gia alli mia fora
Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect

27Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Δευ Ιαν 31, 2011 1:51 pm

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:... Και εμενα η πεθερα μου ισως να ελεγε το ιδιο αλλα αυτο δεν εχει να κανει με τον ρολο της αλλα με το τι ανθρωπος ειναι.
....Ισως να ηταν λαθος λοιπον να συμβουλεψει εσενα γιατι θα φαινοταν σαν να προσπαθουσε να σε επηρεασει.
... Να φοβοσουν αν ειχες μια πεθερα που συμβουλευει το παιδι της γιατι απο τετοιες συμβουλες εχουν καει πολλοι γιοι που εχουν ακουσει τις μαμαδες τους. Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 2 417472

Θα συμφωνήσω απόλυτα.
Η γυναίκα σού απάντησε βάσει λογικής και όχι συναισθήματος. Έτσι πιστεύω εγώ. Σε πολλές περιπτώσεις -όχι στη δική σου, μην το πάρεις στραβά- όπως πχ ενδοοικογενειακή βία, σωματική ή ψυχολογική, αδιαφορία, κερατώματα, συχνοί καβγάδες (και μάλιστα μπροστά στα παιδία) κάποιου είδους εθισμού του ενός από το ζεύγος πχ χαρτοπαιξία, ναρκωτικά, και άλλα πολλά, το διαζύγιο είναι η καλύτερη λύση...
Κι ένας ξένος το ίδιο μπορεί να σου απαντούσε. Αυτός τι όφελος θα είχε? Γουστάρει τον άντρα σου????

Στην τελική, "κατηγορούσες" το παιδί της. Και μόνο από άποψη ΑΜΥΝΑΣ να το πάρεις, δε νομίζω ότι μπορούσε να δώσει καλύτερη απάντηση... Έμμεσα κατηγορούσες αυτή για τον τρόπο που τον μεγάλωσε...

Δεν πρέπει να νομίζεις ότι αν κάποια στιγμή χρειαστεί να συμβουλέψει το γιο της, θα του πει "χώρισε", παίρνοντας ως δεδομένο ένα απλό περιστατικό/γεγονός. Είναι αλλιώς η θεωρία και αλλιώς η πραγματικότητα...
Αν ποτέ ερχόταν εκείνη η στιγμή -κούφια η ώρα- σίγουρα θα αντιδρούσε πολύ διαφορετικά.

Τώρα βέβαια, εγώ δεν την ξέρω τη γυναίκα, μπορεί να έχεις και δίκιο...
Αλλά όπως είπαν και οι άλλες μην περιμένεις τίποτα από αυτή.
Και πολύ περισσότερο, μην περιμένεις από τον άντρα σου, να αλλάξει στα πόσα? 30? 30φεύγα? Η μαμά μου μου λέει ότι ο άνθρωπος γεννιέται, δε γίνεται.
Ή νομίζεις ότι θα φοβιθεί μην τον κάνει "ντα" η μαμά του, επειδή εσύ της έκανες παράπονα ότι δεν περνάς και πολύ καλά τελευταία?

Έλα τώρα...
Καταλαβαίνω ότι κι εσύ ήθελες να τα πεις να ξεσκάσεις, αλλά να που εγινες διπλάσιο μπαλόνι! Πες τα σε εμάς, στις φίλες σου, όχι στην πεθερά...

28Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Τρι Φεβ 01, 2011 1:06 am

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσια εχετε δικιο στο οτι ανεφερα ενα θεμα δικο μας σε αυτη τη γυναικα. ομωε επειδη ξερω τι σχεση που εχει η νυφη με τη μαμα μου και οτι θεμα και να εχει οτιδηποτε το συζητα μαζι της λες και ειναι κορη της και πανε μαζι βολτες κτλ κτλ θεωρησα οτι δεν ηταν κακο να αναφερω κατι του σπιτιου μας στην μητερα που μεγαλωσε τον αντρα μου. ισως απλα να περιμενα να μου πει οτι βρε κοριτσι μου κανε υπομονη ειναι η αρχη ειναι η καθημερινοτητα ειναι ολα αυτα και να ηρεμουσα. οπως κανει η μαμα μου και σε μενα και στην νυφη μου και απο μπαλονια που ειμασετ καταληγουμε να γυρναμε σπιτι ηρεμες και αν αγαπαμε περισσοτερο τους αντρες μας. εκεινη τη στιγμη ειχα αυτο αναγκη. θεωρω ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να συμβουλεψεις καποιον για ενα απλο θεμα να ΧΩΡΙΣΕΙ ΤΡΑΓΙΚΟ θα το ελεγα!!!!!!!!!τεσπα ΟΜΩΣ ΧΘΕΣ τα πραγματα ξεφυγαν παρα πολυ
ΧΘΕΣ ειχαμε δευτερο σκηνικο. ΕΓΙΝΕ ΧΑΜΟΣ κοριτσια εζησα το θεατρο του παραλογου χθες δεν πιστευα στον εαυτο μου ποσο πολυ δυπροσωπος μπορει αν ειναι ενας ανθρωπος πραγματικα ειχα μεινει καγκελο και την παρακολουθουσα να δινει την καλυτερη παρασταση της μπροστα στο γιο της. θα την ζηλευαν ολοι οι ηθοποιοι. εχω μεινει πραγματικα.

29Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Τρι Φεβ 01, 2011 1:18 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία Σ. έγραψε: επειδη ξερω τι σχεση που εχει η νυφη με τη μαμα μου και οτι θεμα και να εχει οτιδηποτε το συζητα μαζι της λες και ειναι κορη της και πανε μαζι βολτες κτλ κτλ θεωρησα οτι δεν ηταν κακο να αναφερω κατι του σπιτιου μας στην μητερα που μεγαλωσε τον αντρα μου.

Βρε κοπέλα μου όποια γυναίκα και να συγκρινεις με την μαμά σου θα απογοητευτείς. Αυτο ισχύει και για τον άντρα σου. Κακα τα ψέματα, μανα είναι μονο μία.

30Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Τρι Φεβ 01, 2011 2:34 am

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μαράκι μου φυσικα μανα ειναι μονο μια και φυσικα δεν ειμαι της αποψης οτι πρεπει να κοψουν οι αντρες απο τις μαναδες τους ομως αλλο το ενα αλλο το αλλο. να συγκρινω τοτε με άλλες πεθερες που βλεπω και να πω οτι πετυχα και γω το λαχειο που το παντα ερχεται για 5 μερες και αν δεν κανει ενα τσακωμο αν δεν ριξει ενα κλαμα δεν μπορει. και επειτα σκεφτομαι αν την ειχα κοντα το μονο συγουρο ηταν οτι θα χωριζα με τον αντρα μου γιαυτο και ο αδερφος του αντρα μου που μενει κοντα με την πεθερα μου τους εχει κανει ολους περα. ειχα ολη την καλη διαθεση να εχω καλες σχεσεις και παντα ειμαι με τα δωρα μου και με ολα οταν παω. ακομη και οταν δεν παω τους στελνω λεφτα για αν αγορασουν δωρο για τις γιρτες και το κανω απο την καρδια μου ΟΧΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ. αυτο το εχω αφησει πισω γιατι δεν εχω μαθει να ειμαι συνεχεια με εντασεις και αυτη θελει να ειμαστε μονο ετσι.

31Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Τρι Φεβ 01, 2011 2:51 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία Σ. έγραψε:μαράκι μου φυσικα μανα ειναι μονο μια και φυσικα δεν ειμαι της αποψης οτι πρεπει να κοψουν οι αντρες απο τις μαναδες τους ομως αλλο το ενα αλλο το αλλο. να συγκρινω τοτε με άλλες πεθερες που βλεπω και να πω οτι πετυχα και γω το λαχειο που το παντα ερχεται για 5 μερες και αν δεν κανει ενα τσακωμο αν δεν ριξει ενα κλαμα δεν μπορει. και επειτα σκεφτομαι αν την ειχα κοντα το μονο συγουρο ηταν οτι θα χωριζα με τον αντρα μου γιαυτο και ο αδερφος του αντρα μου που μενει κοντα με την πεθερα μου τους εχει κανει ολους περα. ειχα ολη την καλη διαθεση να εχω καλες σχεσεις και παντα ειμαι με τα δωρα μου και με ολα οταν παω. ακομη και οταν δεν παω τους στελνω λεφτα για αν αγορασουν δωρο για τις γιρτες και το κανω απο την καρδια μου ΟΧΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ. αυτο το εχω αφησει πισω γιατι δεν εχω μαθει να ειμαι συνεχεια με εντασεις και αυτη θελει να ειμαστε μονο ετσι.

To σίγουρο ειναι οτι δεν ταιριαζεται και εισαι τυχερη που μενει μακρυα. Παρα πολυ τυχερη! Ετσι ειναι οι περισσότερες πεθερες εκτος απο λίγες στις οποιες ανηκει και η δικη μου πεθερα. Δεν μπορω ομως να πω απο την αλλη οτι ο αντρας μου δεν έχει καποιο παραπονο απο τη μαμα μου γιατι πολλες φορες και εγω νευριαζω μαζι της. Ειναι στον ανθρωπο και οχι τοσο στον ρολο. Αν στον ανθρωπο αρεσει να δημιουργει εντασεις και να ανακατευεται θα το κανει παντου και στα παιδια του και στους συγγενεις και στους φιλους και στους ξένους. Το θεμα ειναι να προσπαθησεις να μην σε επηρεάζει τόσο για να μην κανει κακο στην σχεση σου με τον αντρα σου. Με τον καιρο θα το καταφέρεις. Δουλεψε την και κανε χαβαλε. Αν παίρνεις πιο χαλαρα την κατασταση και δεν τσιμπας δεν θα πετυχαίνει τον σκοπο της.
Τις πεθερες στην Ελλαδα και τα κίνητρα τους ποτε δεν θα τα καταλαβω. Πολλες μαμαδες δεν καταλαβαινουν οτι κανουν κακο στο γιο τους και στην οικογενεια του και εγω ως μανα το θεωρω απαραδεκτο και δεν μπορω να φανταστω τον εαυτο μου να επεμβαινει στο μελλον στις επιλογες του γιου μου. Σιγουρα θελω το καλο του αλλα την προσωπικη του ευτυχια θα την βρει μεσα απο τις δικες του επιλογες και οποιαδήποτε δικη μου παρεμβολη ισως τον αποπροσανατολισει. Αν τον κατευθυνω με βαση τις δικες μου επιλογες ειναι σαν να βαζω τα θελω μου πανω απο τα δικα του. Τοσο δυσκολο ειναι να το σκεφτούν; Που ειναι η ανιδιοτελης αγαπη της μανας; Μαλλον φταίει το χασμα γενεων και μαλλον δεν θα τις καταλαβω ποτε. Αλλά το σιγουρο ειναι ότι δεν θα τις αντιγραψω.

32Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Τρι Φεβ 01, 2011 5:53 am

princess 05/05/10

princess 05/05/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MariaM έγραψε:
Μαρία Σ. έγραψε:μαράκι μου φυσικα μανα ειναι μονο μια και φυσικα δεν ειμαι της αποψης οτι πρεπει να κοψουν οι αντρες απο τις μαναδες τους ομως αλλο το ενα αλλο το αλλο. να συγκρινω τοτε με άλλες πεθερες που βλεπω και να πω οτι πετυχα και γω το λαχειο που το παντα ερχεται για 5 μερες και αν δεν κανει ενα τσακωμο αν δεν ριξει ενα κλαμα δεν μπορει. και επειτα σκεφτομαι αν την ειχα κοντα το μονο συγουρο ηταν οτι θα χωριζα με τον αντρα μου γιαυτο και ο αδερφος του αντρα μου που μενει κοντα με την πεθερα μου τους εχει κανει ολους περα. ειχα ολη την καλη διαθεση να εχω καλες σχεσεις και παντα ειμαι με τα δωρα μου και με ολα οταν παω. ακομη και οταν δεν παω τους στελνω λεφτα για αν αγορασουν δωρο για τις γιρτες και το κανω απο την καρδια μου ΟΧΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ. αυτο το εχω αφησει πισω γιατι δεν εχω μαθει να ειμαι συνεχεια με εντασεις και αυτη θελει να ειμαστε μονο ετσι.

To σίγουρο ειναι οτι δεν ταιριαζεται και εισαι τυχερη που μενει μακρυα. Παρα πολυ τυχερη! Ετσι ειναι οι περισσότερες πεθερες εκτος απο λίγες στις οποιες ανηκει και η δικη μου πεθερα. Δεν μπορω ομως να πω απο την αλλη οτι ο αντρας μου δεν έχει καποιο παραπονο απο τη μαμα μου γιατι πολλες φορες και εγω νευριαζω μαζι της. Ειναι στον ανθρωπο και οχι τοσο στον ρολο. Αν στον ανθρωπο αρεσει να δημιουργει εντασεις και να ανακατευεται θα το κανει παντου και στα παιδια του και στους συγγενεις και στους φιλους και στους ξένους. Το θεμα ειναι να προσπαθησεις να μην σε επηρεάζει τόσο για να μην κανει κακο στην σχεση σου με τον αντρα σου. Με τον καιρο θα το καταφέρεις. Δουλεψε την και κανε χαβαλε. Αν παίρνεις πιο χαλαρα την κατασταση και δεν τσιμπας δεν θα πετυχαίνει τον σκοπο της.
Τις πεθερες στην Ελλαδα και τα κίνητρα τους ποτε δεν θα τα καταλαβω. Πολλες μαμαδες δεν καταλαβαινουν οτι κανουν κακο στο γιο τους και στην οικογενεια του και εγω ως μανα το θεωρω απαραδεκτο και δεν μπορω να φανταστω τον εαυτο μου να επεμβαινει στο μελλον στις επιλογες του γιου μου. Σιγουρα θελω το καλο του αλλα την προσωπικη του ευτυχια θα την βρει μεσα απο τις δικες του επιλογες και οποιαδήποτε δικη μου παρεμβολη ισως τον αποπροσανατολισει. Αν τον κατευθυνω με βαση τις δικες μου επιλογες ειναι σαν να βαζω τα θελω μου πανω απο τα δικα του. Τοσο δυσκολο ειναι να το σκεφτούν; Που ειναι η ανιδιοτελης αγαπη της μανας; Μαλλον φταίει το χασμα γενεων και μαλλον δεν θα τις καταλαβω ποτε. Αλλά το σιγουρο ειναι ότι δεν θα τις αντιγραψω.

makari na kataferoume na mi kanoume ta strava kai ta lathi twn manadwn mas kai twn petherikwn mas..

33Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Τρι Φεβ 01, 2011 11:31 pm

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αυτο σκεφτομαι και γω οτι βλεποντας αυτες θα πρεπει να μαθαινουμε και να μην κανουμε τα ιδια λαθη και μεις κα γενικα οσο μπορουμε να αποφευγουμε τα πολλα πολλα για να διατηρουμε καλες τις σχεσεις μας.

34Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Τετ Φεβ 02, 2011 12:27 am

rirena

rirena
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΜΕ ΤΟ ΑΚΟΥΣΜΑ ΤΩΝ ΛΕΞΕΩΝ ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΠΕΘΕΡΟΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΑΣΩ, ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΛΠΙΖΩ Ο ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΡΦΑΝΟΣ ΧΑΧΑΧΑΧΑ, Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΧΙ ΜΑΜΑΚΙΑΣ ΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΤΟΝ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗ, ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ 13 ΜΗΝΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΟΥ!!! ΤΕΤΟΙΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΠΕΡΝΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΝΕ!!!!

35Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Τετ Φεβ 02, 2011 1:24 am

mikroulaxristos

mikroulaxristos
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
akoma mia kompleksara kakia pethera!! ma itan apantisi auti pou sou edose vre agapi mou??? Mad
astin min dineis simasia koukla mou!! esu koita na iremiseis ligo,na kseperaseis ayta pou noiotheis tora giati einai sigoyra apo kourasi kai apo tin allagi pou fernei ena moro, kai ego stin idia fasi eimai kai malista kai ego milisa polu me ton antra mou... ksero oti auti ti stigmi ola mas fainontai vouno,alla an koitaksoume ti pragmatika exoume mesa sto spiti mas(enan antra pou mas agapaei kai ena gluko moraki) tha ta ksexasoume ola siga siga...
apo pethera oi perissoteres kammenes einai...ego apo tin mexri tora mou empeiria kateliksa sto na koitao to spiti mou kai kanenan allon!!!(e kala den milame gia anthroipous pou agapo kai einai konta mou kai me stirizoun..).oloi oi alloi....den me aforoun pia!!! ti??thelei i pethera mou na einai dipla mou kai na voithisei ME TON TROPO pou thelo ego?????? ok as einai. den thelei??????????? ok,kala kanei!!!! varethika..

36Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Τετ Φεβ 02, 2011 7:58 am

alexmina83

alexmina83
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΖΕΙ ΜΑΚΡΙΑ ΣΑΣ Η ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΑΣ.Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΠΕΘΕΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΕ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΤΑ ΠΑΝΔΕΙΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΤΗΣ ΜΟΥ ΦΕΡΕΤΑΙ ΑΨΟΓΑ ΚΑΙ ΑΝ ΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΤΣΑΚΩΘΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Η ΜΟΥ ΦΩΝΑΞΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΣ, ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΜΟΥ. ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ.ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ. Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 2 4872

37Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Η πεθερα μου!!!!!!!!!!!!! Τρι Αυγ 21, 2012 3:44 am

fonitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κατ αρχην συμφωνω κι εγω, τα προβληματα του ζευγαριου δεν θα πρεπει να εκτιθονται στα ματια των πεθερικων. αλλο να πας να κουβεντιασεις κατι με τη μανα η τον πατερα σου. η σχεση ειναι αλλιως και αλλιως οι συμβουλες.ασε που με αυτον τον τροπο ανοιγεις και δινεις πατηματα να μπαινει αναμεσα σας. καλο θα ειναι να μπουν ορια απο την αρχη.
οι γονεις του αντρα μου, γνωριζομαστε απο την αρχη της σχεσης, δεν εχουν ιδεα ποτε, γιατι και αν μαλωνουμε. ακομη και μια φορα που κατι πηρε χαμπαρι η μητερα του και με ρωτησε απ εξω απ εξω, της το ειχα αρνηθει γιατι ετσι κι αλλιως δεν την αφορουσε. σε εκεινη την περιπτωση μαλιστα ειχε λαθος ο αντρουλης μου και επειτα το παραδεχτηκε. τινα εκανα?να της κατηγορουσα το παιδι της? καλυτερα να μη γνωριζει ή αν γνωριζει να μιλαει κατευθειαν μαζι του.
συμβουλες εννοειται πως ζηταμε καποιες φορες, αλλα και παλι τις αποφασεις τις παιρνουμε εγω κι εκεινος οταν κανεις αλλος δεν ειναι μπροστα.
ισως να σου απαντησε ετσι απο ζηλια, ισως κακοπροεραιτα ισως ομως και γιατι την ξαφνιασες και ηθελε να παει με τα νερα σου για να μη σε εκνευρισει χειροτερα, δεν ξερεις πως μπορει να σκεφτηκε και γιατι σου απαντησε ετσι.
εχε στο μυαλο σου οτι εσυ κι ο αντρας σου ειστε πια ενα και ολοι οι αλλοι ειναι απεξω. μην του μιλησεις κατηγορωντας τη μητερα του γιατι το πιο πιθανο ειναι να παρει το μερος της (το κανουν αντανακλαστικα αυτο...χωρις να σημαινει οτι ειναι μαμακηδες). μπορεις ομως να του το αναφερεις ως περιστατικο σε ασχετη φαση που θα ειστε και οι δυο ηρεμοι και θα ειστε καλα μεταξυ σας ως παραδειγμα του τι θα μπορουσε να πει καποιος για να σας δημιουργησει προβληματα και πως καλο θα ηταν να μιλατε παντα μεταξυ σας για ολα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις