Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
108 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 108 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Και πεθερά και κουνιάδα.... Empty Και πεθερά και κουνιάδα.... Πεμ Σεπ 06, 2012 9:54 pm

nenakinena


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα σας.Σας διαβάζω αρκετό καιρό.Γράφτηκα και εγώ λοιπόν για να σας πω ένα από τα μεγαλύτερα προβλήματά μου!Μάλλον όχι ένα!Δύο!!Την πεθερά και την κουνιάδα μου. Έχω έναν γιο 2 μηνών. Από την ημέρα που γέννησα με έχουν πρήξει.Τα ξέρουν όόόλα.Πότε να το ταΐζω πότε να το κάνω μπάνιο και γιατί το μωρό τρώει πολύ και γιατί λίγο και γιατί είμαι συνέχεια μαζί του και πάρα πολλά άλλα!Ο άντρας μου φυσικά στον κόσμο του.Δεν τους λέει τίποτα.Ενώ του έχω πει ότι μου την σπάνε αυτά μου λέει ότι το κάνουν επειδή αγαπάνε το παιδί.Περισσότερο απο εμένα??χαχαχαχα ας γελάσω...Μια μέρα είχα δώσει το μωρό αγκαλιά στην κουνιάδα μου και της κάνω σε κάποια φάση δωστον μου (κάτι ήθελα να κάνω) και κορίτσια μου τον έσφιξε και μου λέει οχι δεν σου το δίνω και της είπα δωστον μου τώρα είπα.Φρίκαρα εκείνη την στιγμή.'Ηθελα να της χώσω μπουνιά..Το αποκορύφωμα ήταν όμως πρίν 3 μέρες που είχαμε παει βόλτα όλοι μαζί για καφέ και το φίλαγε η κουνιάδα μου στο πρόσωπο στα χέρια παντού και μετά απο λίγο είδα ότι είχε έρπη Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil.Δεν ξέρω τι θα κάνω.Έχω τρελαθεί.Ξαναμίλησα με τον άντρα μου αλλά δεν βλέπω να λέει κάτι πάλι...Αχ τι να κάνω κορίτσια? Άμα μιλήσω εγώ θα γίνει χαμός.Αλλά εκεί πηγαίνει, αφού ο άντρας μου δεεεν.. Sad Sad Πείτε μου τι να κάνω....Συγνώμη για το μεγάλο ποστ.. Και πεθερά και κουνιάδα.... 534787 No

Asabache

Asabache
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kalimera
afou o antras den kanei tipota pata podi esu kai na tous peis < kita na deis egw kserw pws na megalosw to paidi mou > kai na tis apagorepseis na filaei to mwro ti einai auta diladi

nenakinena


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Asabache έγραψε:kalimera
afou o antras den kanei tipota pata podi esu kai na tous peis < kita na deis egw kserw pws na megalosw to paidi mou > kai na tis apagorepseis na filaei to mwro ti einai auta diladi
σε ευχαριστώ για την απάντησή σου! Εννοείτε ότι δεν πρόκειται να ξανά φιλήσει το μωρό!Συνέχεια τους το λέω ότι ξέρω πως να μεγαλώσω το παιδί μου αλλά αυτές τίποτα..

Asabache

Asabache
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
pw!!!! pws mou tin dinoun tetia atoma kai pe8era mou etsi einai den kserw ti alo na einai periptosi to 8ema sou

nenakinena


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Asabache έγραψε:pw!!!! pws mou tin dinoun tetia atoma kai pe8era mou etsi einai den kserw ti alo na einai periptosi to 8ema sou
και εσύ πεθεροπληκτη εε?? άσε το ξέρω ότι είναι περίπτωση... πότε θα φάνε καμία σφαλιάρα δεν ξέρω. Απορώ με τον εαυτό μου πως κρατιέμαι ακόμα..Εγώ δεν ήμουν έτσι. Ίσως φοβάμαι μην τσακωθώ με τον άντρα μου...Αλλά δεν πάει άλλο....

Asabache

Asabache
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kai egw auto fobomoun stin arxi kai den milousa mexri pou genisa otan mou arpakse to mwro apo ta xeria enw to 8ilaza egine to ela na deis eixa kai epiloxia kata8lipsi

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μακρια απο αυτες.....αφου ο καλος σου δεν λεει να τους μιλησει,μην σκας. οταν σε παιρνουν τηλ να ερθουν, να προφασιζεσαι οτι καπου εχεις να πας ή οτι κοιμαται το μωρο ή οτι περιμενεις καποιαφιλη σου.οτι τεσπα σου ερθει...
αν ερχονται χωρις τηλ, πες τους ' α ηρθατε, συγνωμη αλλα μολις ετοιμαζομασταν να φυγουμε. αλλη φορα να παιρνετε τηλ, μην ερχεστε τζαμπα.' και ντυσου παρε τομωρο και βολτα στην πλατεια. μια δυο θα το παρουν αποφαση και θα κοψουν.
οκ αντιλαμβανομαι οτι ειναι ανηψακι και εγγομακι τους και οτι το λαχταρανε,αλλα να μην στο δινει?? Twisted Evil
και να φιλαει????και μαλιστα με ερπη?απαραδεκτη.....
απαραδεκτος και ο καλος σου που δεν μιλαει βεβαια, μιλα και απομακρυνσου...
να σου ζησει!

nenakinena


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Asabache έγραψε:kai egw auto fobomoun stin arxi kai den milousa mexri pou genisa otan mou arpakse to mwro apo ta xeria enw to 8ilaza egine to ela na deis eixa kai epiloxia kata8lipsi
πω πω τι να πω...πως μπορούν και φέρονται έτσι..δεν ντρέπονται λίγο...τι να πω...

Asabache

Asabache
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
h dikia mou pe8era malon den ntrepete na krinw apo to ntisimo san 15xroni ntinete

nenakinena


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Asabache έγραψε:h dikia mou pe8era malon den ntrepete na krinw apo to ntisimo san 15xroni ntinete
Α κατάλαβα...

Asabache

Asabache
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nenakinena έγραψε:
Asabache έγραψε:h dikia mou pe8era malon den ntrepete na krinw apo to ntisimo san 15xroni ntinete
Α κατάλαβα...

Και πεθερά και κουνιάδα.... 4872

nenakinena


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
μαμακα μου έγραψε:μακρια απο αυτες.....αφου ο καλος σου δεν λεει να τους μιλησει,μην σκας. οταν σε παιρνουν τηλ να ερθουν, να προφασιζεσαι οτι καπου εχεις να πας ή οτι κοιμαται το μωρο ή οτι περιμενεις καποιαφιλη σου.οτι τεσπα σου ερθει...
αν ερχονται χωρις τηλ, πες τους ' α ηρθατε, συγνωμη αλλα μολις ετοιμαζομασταν να φυγουμε. αλλη φορα να παιρνετε τηλ, μην ερχεστε τζαμπα.' και ντυσου παρε τομωρο και βολτα στην πλατεια. μια δυο θα το παρουν αποφαση και θα κοψουν.
οκ αντιλαμβανομαι οτι ειναι ανηψακι και εγγομακι τους και οτι το λαχταρανε,αλλα να μην στο δινει?? Twisted Evil
και να φιλαει????και μαλιστα με ερπη?απαραδεκτη.....
απαραδεκτος και ο καλος σου που δεν μιλαει βεβ αια, μιλα και απομακρυνσου...
να σου ζησει!
Σε ευχαριστώ για την απάντηση.Το έχω σκεφτεί αυτό αλλά δεν το κάνω γιατί ξέρω τι θα γίνει..Θα έρθουν μαζί μου βολτα.Για τέτοια κατάσταση μιλάμε..Η άμα πάρουν τηλ και τους πω ότι θα πάω βολτα παίρνει η κουνιάδα μου τον άντρα μου και του λέει πάρε και την μαμά βολτα δεν έχει βγει καθόλου.Θα κάτσω να του μιλήσω με το καλό μπας και βάλει μυαλό αλλιώς δεν ξέρω ούτε και εγώ τι θα γίνει. Να σου ζήσει και εσένα Smile

αννα-μαμα


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
nenakinena έγραψε:Καλημέρα σας.Σας διαβάζω αρκετό καιρό.Γράφτηκα και εγώ λοιπόν για να σας πω ένα από τα μεγαλύτερα προβλήματά μου!Μάλλον όχι ένα!Δύο!!Την πεθερά και την κουνιάδα μου. Έχω έναν γιο 2 μηνών. Από την ημέρα που γέννησα με έχουν πρήξει.Τα ξέρουν όόόλα.Πότε να το ταΐζω πότε να το κάνω μπάνιο και γιατί το μωρό τρώει πολύ και γιατί λίγο και γιατί είμαι συνέχεια μαζί του και πάρα πολλά άλλα!Ο άντρας μου φυσικά στον κόσμο του.Δεν τους λέει τίποτα.Ενώ του έχω πει ότι μου την σπάνε αυτά μου λέει ότι το κάνουν επειδή αγαπάνε το παιδί.Περισσότερο απο εμένα??χαχαχαχα ας γελάσω...Μια μέρα είχα δώσει το μωρό αγκαλιά στην κουνιάδα μου και της κάνω σε κάποια φάση δωστον μου (κάτι ήθελα να κάνω) και κορίτσια μου τον έσφιξε και μου λέει οχι δεν σου το δίνω και της είπα δωστον μου τώρα είπα.Φρίκαρα εκείνη την στιγμή.'Ηθελα να της χώσω μπουνιά..Το αποκορύφωμα ήταν όμως πρίν 3 μέρες που είχαμε παει βόλτα όλοι μαζί για καφέ και το φίλαγε η κουνιάδα μου στο πρόσωπο στα χέρια παντού και μετά απο λίγο είδα ότι είχε έρπη Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil.Δεν ξέρω τι θα κάνω.Έχω τρελαθεί.Ξαναμίλησα με τον άντρα μου αλλά δεν βλέπω να λέει κάτι πάλι...Αχ τι να κάνω κορίτσια? Άμα μιλήσω εγώ θα γίνει χαμός.Αλλά εκεί πηγαίνει, αφού ο άντρας μου δεεεν.. Sad Sad Πείτε μου τι να κάνω....Συγνώμη για το μεγάλο ποστ.. Και πεθερά και κουνιάδα.... 534787 No

ενταξει ας μην ειμαστε υπερβολικοι...δε θα της απαγορευσουμε να φιλαει και το ανιψακι της τωρα...καλο ειναι την ωρα που σε ενοχλει κατιο να το λες.απλα και ξεκαθαρα.μην το πολυφιλας σε παρακαλω γιατι εχεις ερπη και μπορει να κολλησει ή ο γιατρος μου ειπε να προσεχουμε γιατι ειναι μικρο και κυκλοφορουν ιωσεις.βρες δικαιολογιες για να τις κανεις να το καταλαβουν δε χρειαζεται να τις δειρεις κιολας.ασε που εισαι πολυ νεα μαμα και ολα θα σε ενοχλουνε αλλα μετα το χρονο πιστεψε με θα χαλαρωσεις..

ak.fassa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αννα-μαμα έγραψε:
nenakinena έγραψε:Καλημέρα σας.Σας διαβάζω αρκετό καιρό.Γράφτηκα και εγώ λοιπόν για να σας πω ένα από τα μεγαλύτερα προβλήματά μου!Μάλλον όχι ένα!Δύο!!Την πεθερά και την κουνιάδα μου. Έχω έναν γιο 2 μηνών. Από την ημέρα που γέννησα με έχουν πρήξει.Τα ξέρουν όόόλα.Πότε να το ταΐζω πότε να το κάνω μπάνιο και γιατί το μωρό τρώει πολύ και γιατί λίγο και γιατί είμαι συνέχεια μαζί του και πάρα πολλά άλλα!Ο άντρας μου φυσικά στον κόσμο του.Δεν τους λέει τίποτα.Ενώ του έχω πει ότι μου την σπάνε αυτά μου λέει ότι το κάνουν επειδή αγαπάνε το παιδί.Περισσότερο απο εμένα??χαχαχαχα ας γελάσω...Μια μέρα είχα δώσει το μωρό αγκαλιά στην κουνιάδα μου και της κάνω σε κάποια φάση δωστον μου (κάτι ήθελα να κάνω) και κορίτσια μου τον έσφιξε και μου λέει οχι δεν σου το δίνω και της είπα δωστον μου τώρα είπα.Φρίκαρα εκείνη την στιγμή.'Ηθελα να της χώσω μπουνιά..Το αποκορύφωμα ήταν όμως πρίν 3 μέρες που είχαμε παει βόλτα όλοι μαζί για καφέ και το φίλαγε η κουνιάδα μου στο πρόσωπο στα χέρια παντού και μετά απο λίγο είδα ότι είχε έρπη Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil.Δεν ξέρω τι θα κάνω.Έχω τρελαθεί.Ξαναμίλησα με τον άντρα μου αλλά δεν βλέπω να λέει κάτι πάλι...Αχ τι να κάνω κορίτσια? Άμα μιλήσω εγώ θα γίνει χαμός.Αλλά εκεί πηγαίνει, αφού ο άντρας μου δεεεν.. Sad Sad Πείτε μου τι να κάνω....Συγνώμη για το μεγάλο ποστ.. Και πεθερά και κουνιάδα.... 534787 No

ενταξει ας μην ειμαστε υπερβολικοι...δε θα της απαγορευσουμε να φιλαει και το ανιψακι της τωρα...καλο ειναι την ωρα που σε ενοχλει κατιο να το λες.απλα και ξεκαθαρα.μην το πολυφιλας σε παρακαλω γιατι εχεις ερπη και μπορει να κολλησει ή ο γιατρος μου ειπε να προσεχουμε γιατι ειναι μικρο και κυκλοφορουν ιωσεις.βρες δικαιολογιες για να τις κανεις να το καταλαβουν δε χρειαζεται να τις δειρεις κιολας.ασε που εισαι πολυ νεα μαμα και ολα θα σε ενοχλουνε αλλα μετα το χρονο πιστεψε με θα χαλαρωσεις..

Καλημέρα και από εμένα.
Εγώ θα διαφωνήσω μαζί σου καλή μου αννα-μαμα. Η μαμά ποτέ δεν χαλαρώνει όταν έχει να κάνει με το νεογέννητο μωρό της. Κι έτσι πρέπει να είναι! Είναι πολύ μικρό το μωρό και πρέπει να προσέχουν. Στην ανάγκη, αν δεν καταλαβαίνουν μην τους μιλάς nenakinena!!! Μόνο οι γονείς αγαπούν το μωρό όπως πρέπει και έχουν καθήκον να το προστατέψουν. Εγώ αυτό ξέρω. Κι επειδή είμαι ομοιοπαθούσα, θα σε δικαιολογήσω κι αν τους κόψεις την καλημέρα! Είχα το ίδιο πρόβλημα με την μητέρα μου και την αδερφή μου. Αποτέλεσμα? Μια έρπη μέσα στο στόμα του μωρού και διανυκτέρευση στο ΙΑΣΩ ΠΑΙΔΩΝ με ιογενή λοίμωξη του αναπνευστικού! Sad Sad Sad Sad
Η κοπέλα θα κάνει αυτό που κρίνει εκείνη σωστό για το μωρό της, δεν θα κάνει την καλή για να τα πάει καλά με την πεθερά και την κουνιάδα της!!!

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσάκι μου θα έπρεπε ο άντρας σου να τους κόψει τον πολύ αέρα. Τι θέλει δηλαδή? Να κολλησει έρπη το μωρό που το φίλαγε στο πρόσωπο (άκουσον άκουσον η απαράδεκτη) για να καταλάβει ότι ΔΕΝ φιλάμε τα μωρά στο μουτράκι τους? Αν δεν το κάνει καλή μου καλύτερα να αναλάβεις εσύ και να γίνεις κακιά παρά να έχεις το άγχος κάθε φορά που θα σου κατσικώνονται εκεί. Οκ είναι γιαγιά και θεία αλλά όλα τα πράγματα έχουν όρια και καιρός είναι να τα μάθουν.!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις