Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 16]

301ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Κυρ Οκτ 21, 2012 9:31 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Elenathens έγραψε:Μου ηρθε ιδεα!
Στο fb να βαλουμε και φωτο εγκυμοσυνης και απο τους πρωτους μηνες απο τα μπεμπεκακια!
Να δουμε και τις αλλαγες που εχουν γινει!

κοριτσακι εχουμε ξεσκιστει να βαζουμε φωτο και βιντεο!ξετρελαθηκαμε ολες χαχαχαχ
κανε με φιλη να σε βαλω και τωρα αν θες
tatiana papadopoulou-sardi

302ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Κυρ Οκτ 21, 2012 10:42 am

jerrysofaki


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
δεν το σκέφτηκα καν για τα παιδικά τα γιαουρτάκια! απλά δεν ήξερα αν είναι καλύτερο το πρόβειο ή το αγελαδινό...

και εμείς έχουμε μπει σε ρυθμό και πίνουμε νεράκι με το εκπαιδευτικό ποτηράκι,μάλιστα βλέπω ότι μερικές φορές ρο ζητάει και από μόνος του: του το εχω κοντά του και που και που παίρνει και πίνει !!!

Εμείς σήμερα φάγαμε με παααρα πολύ όρεξη τα λαχανικά μας. απίστευτο...μάλλον έτυχε!

ανυπομονώ να μας ζυγίσει ο γιατρός, αν και νομίζω ότι έχει κάπως ξεφουσκώσει το μωρό. έκοψε και τα νυχτερινά γεύματα ..

αυτά. για το δοντάκι σας είπα στο fb, ε? έκανα μεγάλη χαρά η χαζομαμά! ήθελα να βγω να το φω Very Happy

φιλιάααα

303ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Κυρ Οκτ 21, 2012 11:10 am

Elenathens

Elenathens
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τατιανα μολις ειδα οτι με εκανε! Μπαινω να χαζεψω τις φωτο και να ανεβασω οτι μπορω!

304ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Κυρ Οκτ 21, 2012 10:49 pm

PERIMPALOU2


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ax ελενα κι εμενα το ιδιο κανει,οποτε ειναι μπουκωμενη κανει μπρρρρρρ και κανει σιντριβανι παντου.εχει τοσο γελιο...βεβια το καθαρισμα μετα ειναι σπασιμο νευρωννννν

305ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Δευ Οκτ 22, 2012 2:40 am

Elenathens

Elenathens
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
PERIMPALOU2 έγραψε:ax ελενα κι εμενα το ιδιο κανει,οποτε ειναι μπουκωμενη κανει μπρρρρρρ και κανει σιντριβανι παντου.εχει τοσο γελιο...βεβια το καθαρισμα μετα ειναι σπασιμο νευρωννννν

Εχεις fb.;

306ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Δευ Οκτ 22, 2012 11:58 pm

Renu


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Να μάστε κι εμείς μετα απο αρκετό καιρό. Δεν έχω προλάβει να διαβάσω ολα όσα έχετε γράψει αυτές τις μερες. Εμείς πλέον έχουμε ονοματακι. Δε μας φωνάζουν πια μπεμπη αλλα Στέλιο. Προχθές τη Κυριακή βαφτίστηκε και δεν έκλαψε καθόλου. Ολα πήγαν τέλεια!
Κατα τα αλλα βγάλαμε 2ο δοντακι και προσπαθούμε να σηκωθούμε. Για την ωρα στηριζόμαστε στα γόνατα και ανασηκωνομαστε.
Εχουμε ομάδα στο FB?

307ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Τρι Οκτ 23, 2012 3:34 am

explorerefi

explorerefi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ανοίγω σήμερα το ντουλάπι και βλέπω μαμούνια παντού!!! Είχε πι΄πασει ένα αλεύρι... Μέχρι και στον φιδέ είχαν πάει που βάζω στην μικρή. Χάλια μάνα είμαι...........
Από το noulac πρέπει να πίνει λιγότερο? Γιατί σήμερα δεν τρώει πολύ.
Δοντάκι ακόμα τίποτα.


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

308ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Τετ Οκτ 24, 2012 2:39 am

XRYSA M


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
explorerefi έγραψε:Ανοίγω σήμερα το ντουλάπι και βλέπω μαμούνια παντού!!! Είχε πι΄πασει ένα αλεύρι... Μέχρι και στον φιδέ είχαν πάει που βάζω στην μικρή. Χάλια μάνα είμαι...........
Από το noulac πρέπει να πίνει λιγότερο? Γιατί σήμερα δεν τρώει πολύ.
Δοντάκι ακόμα τίποτα.


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ΑΧ ΕΦΗ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ!ΕΓΩ ΤΑ ΠΕΤΑΞΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑ ΠΟΛΕΕΣ ΦΟΡΕς ΤΟ ΝΤΟΥΛΑΠΙ ΜΕ ΞΥΔΙ ΚΑΙ ΖΕΣΤΟ ΝΕΡΟ

309ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Πεμ Οκτ 25, 2012 3:25 am

explorerefi

explorerefi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Το ίδιο έκανα και εγώ με ξύδι και πέταξα μόνο τα ανοιχτά πακέτα. Τα άλλα τα σκούπισα με ξίδι.
Έχει από χτες που όταν βγάζει τις συνιθισμένες γουλίτσες μυρίζουν ξινίλα. Έχει καμιά σας ιδέα τι μπορεί να είναι? Πρώτη φορά. Χτες ξεκινήσαμε μοσχάρι. Παίζει αυτό κανένα ρόλο?


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

310ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Πεμ Οκτ 25, 2012 3:48 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έφη σου έστειλα προσωπικό μήνυμα το είδες;;;

311ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Πεμ Οκτ 25, 2012 4:04 am

explorerefi

explorerefi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
τατιανα έγραψε:Έφη σου έστειλα προσωπικό μήνυμα το είδες;;;

Το είδα, τι πρέπει να κάνω όμως?

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

312ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Πεμ Οκτ 25, 2012 5:15 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κανε με Φιλη στο φεισμπουκ να σε βάλω στην ομάδα.
Εκει μιλάμε τώρα γιαυτο ερημωσε εδω!

313ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Δευ Οκτ 29, 2012 1:04 am

maria maroui

maria maroui
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
που είσαστε καλέ????? σας έχασα....

314ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Δευ Οκτ 29, 2012 2:41 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρία σου είχα στειλει κ σένα πμ.
Είμαστε στο φεισμπουκ όλες.

315ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Δευ Οκτ 29, 2012 3:07 am

freedompath85


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα κορίτσια!Έχω κι εγώ μια μπουμπού γεννημένη τον Απρίλιο του '12.
Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε ξεκινήσει στερεές τροφές.Εμείς ακόμα θηλάζουμε και γενικά τα έχω βρεί πολύ σκούρα!Δεν έχει πρόγραμμα ύπνου,θέλει να θηλάζει πολύ συχνά το βράδυ,κοιμάται σχεδόν όλη τη νύχτα μαζί μας και σχεδόν καθόλου στο κρεβατάκι της(λόγω θηλασμού μου είναι δύσκολο να τη βάλω σε πρόγραμμα ύπνου),δεν δέχεται με τίποτα ξένο γάλα,φτύνει όλο το ρυζαλευρο και δεν έχει κατεβάσει ούτε μια μπουκιά εδώ και δύο εβδομάδες που την προσπαθώ.Δεδομένου οτι είναι αλλεργική στο αγελαδινό δίνω μονο υποαλλεργικά προιόντα.Έχω και ένα αγοράκι 22 μηνών τον θήλασα 40 μέρες μόνο,μπήκε στο δωματιό του απο τριών μηνών και απέκτησε απο νωρίς σταθερό πρόγραμμα ύπνου,στις στερεές τροφές μπήκαμε χωρίς κανένα θέμα.
Αν μπορεί να με βοηθήσει καμία ευχαριστώ προκαταβολικά,έχω πραγματικά απελπιστεί!!!

316ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Δευ Οκτ 29, 2012 3:10 am

maria maroui

maria maroui
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τατιανα έγραψε:Μαρία σου είχα στειλει κ σένα πμ.
Είμαστε στο φεισμπουκ όλες.
δεν το ειχα δει.σου εστειλα αιτημα φιλιας στο fb.

317ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Δευ Οκτ 29, 2012 4:48 am

γκαλαιτζογλου


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
freedompath85 έγραψε:Καλημέρα κορίτσια!Έχω κι εγώ μια μπουμπού γεννημένη τον Απρίλιο του '12.
Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε ξεκινήσει στερεές τροφές.Εμείς ακόμα θηλάζουμε και γενικά τα έχω βρεί πολύ σκούρα!Δεν έχει πρόγραμμα ύπνου,θέλει να θηλάζει πολύ συχνά το βράδυ,κοιμάται σχεδόν όλη τη νύχτα μαζί μας και σχεδόν καθόλου στο κρεβατάκι της(λόγω θηλασμού μου είναι δύσκολο να τη βάλω σε πρόγραμμα ύπνου),δεν δέχεται με τίποτα ξένο γάλα,φτύνει όλο το ρυζαλευρο και δεν έχει κατεβάσει ούτε μια μπουκιά εδώ και δύο εβδομάδες που την προσπαθώ.Δεδομένου οτι είναι αλλεργική στο αγελαδινό δίνω μονο υποαλλεργικά προιόντα.Έχω και ένα αγοράκι 22 μηνών τον θήλασα 40 μέρες μόνο,μπήκε στο δωματιό του απο τριών μηνών και απέκτησε απο νωρίς σταθερό πρόγραμμα ύπνου,στις στερεές τροφές μπήκαμε χωρίς κανένα θέμα.
Αν μπορεί να με βοηθήσει καμία ευχαριστώ προκαταβολικά,έχω πραγματικά απελπιστεί!!!
να σου ζησει καταρχην!και εμεις καπου στα ιδια ειμαστε,κοιμομαστε μαζι θηλαζει αρκετα ολη νυχτα ααπλα τωρα που ξεκινησαμε το απογευματινο του το δινω κατα τις 7 με 7.30 οποτε τον κραταει καλυτερα!θελει υπομονη να μαθει να τρωει και να συνηθησει τις γευσεις.εμενα τωρα ξεκινησε να τρωει φρουτοκρεμα και αυτο γευσεις που του αρεσουν μονο!ισως αν ξεκινησετε τα φρουτα της αρεσουν!

318ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Δευ Οκτ 29, 2012 5:07 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
freedompath85 έγραψε:Καλημέρα κορίτσια!Έχω κι εγώ μια μπουμπού γεννημένη τον Απρίλιο του '12.
Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε ξεκινήσει στερεές τροφές.Εμείς ακόμα θηλάζουμε και γενικά τα έχω βρεί πολύ σκούρα!Δεν έχει πρόγραμμα ύπνου,θέλει να θηλάζει πολύ συχνά το βράδυ,κοιμάται σχεδόν όλη τη νύχτα μαζί μας και σχεδόν καθόλου στο κρεβατάκι της(λόγω θηλασμού μου είναι δύσκολο να τη βάλω σε πρόγραμμα ύπνου),δεν δέχεται με τίποτα ξένο γάλα,φτύνει όλο το ρυζαλευρο και δεν έχει κατεβάσει ούτε μια μπουκιά εδώ και δύο εβδομάδες που την προσπαθώ.Δεδομένου οτι είναι αλλεργική στο αγελαδινό δίνω μονο υποαλλεργικά προιόντα.Έχω και ένα αγοράκι 22
Αν μπορεί να με βοηθήσει καμία ευχαριστώ προκαταβολικά,έχω πραγματικά απελπιστεί!!!

Γεια σου κ να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!
Καταρχήν μην μπαίνεις στο τρυπακι να συγκρίνεις τα παιδιά σου, το κάθε ένα είναι διαφορετικό κ αν το ένα κοιμόταν με το ξένο γάλα δεν σημαίνει ότι κ αυτό θα κοιμάται!
Έτσι είμαστε κ εμείς, κοιμάμαι μαζί της άλλες νύχτες θηλαζει 2-3 φορές κ άλλες ούτε ξέρω πόσες! Τώρα βγάζουν δοντακια κ χρειάζονται παρηγοριά.
Επίσης αυτό που σου είπε η Γεωργία το απογευματινό ίσως βοηθήσει λίγο.
Εγώ δεν έδωσα καθόλου ρυζαλευρο. Ξεκίνησα με φρούτα Μετα λαχανικά κ πλέον τρώμε κ κρέας κ σχεδόν όλα τα φρούτα κ λαχανικά. Μπορείς για απογευματινό να δώσεις κεχρι είναι χωρίς γλουτενη κ πιο γευστικο από το ρυζαλευρο.
Μην αγχωνεσε όλες τα ίδια περνάμε, θηλασε το παιδάκι σου είναι ότι καλύτερο μπορείς να κανείς για αυτήν κ Υπομονή!!

319ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Τρι Οκτ 30, 2012 4:16 am

freedompath85


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!Χθές τα πήγαμε πολύ καλύτερα με το ρυζάλευρο!Αύριο έχουμε και παιδίατρο οποτε φαντάζομαι να μας δώσει και φρούτα σιγά σιγά.
Ειδα τις φωτο απο τα μωράκια σας και είναι όλα κουκλιά,να τα χαίρεστε!
Αλήθεια κινητικά που βρίσκονται τα ζουζούνια σας;

320ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Σαβ Νοε 03, 2012 3:26 am

Elenathens

Elenathens
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
freedompath85 έγραψε:Καλημέρα κορίτσια!Έχω κι εγώ μια μπουμπού γεννημένη τον Απρίλιο του '12.
Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε ξεκινήσει στερεές τροφές.Εμείς ακόμα θηλάζουμε και γενικά τα έχω βρεί πολύ σκούρα!Δεν έχει πρόγραμμα ύπνου,θέλει να θηλάζει πολύ συχνά το βράδυ,κοιμάται σχεδόν όλη τη νύχτα μαζί μας και σχεδόν καθόλου στο κρεβατάκι της(λόγω θηλασμού μου είναι δύσκολο να τη βάλω σε πρόγραμμα ύπνου),δεν δέχεται με τίποτα ξένο γάλα,φτύνει όλο το ρυζαλευρο και δεν έχει κατεβάσει ούτε μια μπουκιά εδώ και δύο εβδομάδες που την προσπαθώ.Δεδομένου οτι είναι αλλεργική στο αγελαδινό δίνω μονο υποαλλεργικά προιόντα.Έχω και ένα αγοράκι 22 μηνών τον θήλασα 40 μέρες μόνο,μπήκε στο δωματιό του απο τριών μηνών και απέκτησε απο νωρίς σταθερό πρόγραμμα ύπνου,στις στερεές τροφές μπήκαμε χωρίς κανένα θέμα.
Αν μπορεί να με βοηθήσει καμία ευχαριστώ προκαταβολικά,έχω πραγματικά απελπιστεί!!!

Καλησπερα!
Να σου ζησει το μωρακι σου!
Ουτε εμενα το δεχτηκε το ρυζαλευρο και εμεις ειχαμε θεματα με το γαλα και καταληξαμε στο humama ha που ειναι υποαλλεργικο και μερικως υδρολυμενο! Μια καλη λυση ειναι να παρεις την κρεμουλα της humama για διατροφη ha που ειναι υποαλλεργικη και δεν εχει μεσα γαλα! Θα την δεχτει καλυτερα απο το ρυζαλευρο! Ρωτα το γιατρο σου!εγω σωθηκα παντως!

321ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Παρ Νοε 09, 2012 12:51 pm

sissympempis

sissympempis
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
koritsia moy exw kai egw kairo na grapsw edw..emeis pleon eimaste megalh antres..mpoysoylaei shkwnete kai skarfalwnei pantou den ka8ete poy8ena..exoyme tria dontia ,trwme laxanika ,mosxari,kotopoulo,frouta..shmera phgame paidiatro..einai 8600 69 ekatosta kai ksekiname farin lakte..mia xara to zouzouni mou kai 8a toy ksekinhsw kai kanena zymariko..

322ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Τρι Νοε 13, 2012 6:40 am

freedompath85


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Elenathens έγραψε:
freedompath85 έγραψε:Καλημέρα κορίτσια!Έχω κι εγώ μια μπουμπού γεννημένη τον Απρίλιο του '12.
Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε ξεκινήσει στερεές τροφές.Εμείς ακόμα θηλάζουμε και γενικά τα έχω βρεί πολύ σκούρα!Δεν έχει πρόγραμμα ύπνου,θέλει να θηλάζει πολύ συχνά το βράδυ,κοιμάται σχεδόν όλη τη νύχτα μαζί μας και σχεδόν καθόλου στο κρεβατάκι της(λόγω θηλασμού μου είναι δύσκολο να τη βάλω σε πρόγραμμα ύπνου),δεν δέχεται με τίποτα ξένο γάλα,φτύνει όλο το ρυζαλευρο και δεν έχει κατεβάσει ούτε μια μπουκιά εδώ και δύο εβδομάδες που την προσπαθώ.Δεδομένου οτι είναι αλλεργική στο αγελαδινό δίνω μονο υποαλλεργικά προιόντα.Έχω και ένα αγοράκι 22 μηνών τον θήλασα 40 μέρες μόνο,μπήκε στο δωματιό του απο τριών μηνών και απέκτησε απο νωρίς σταθερό πρόγραμμα ύπνου,στις στερεές τροφές μπήκαμε χωρίς κανένα θέμα.
Αν μπορεί να με βοηθήσει καμία ευχαριστώ προκαταβολικά,έχω πραγματικά απελπιστεί!!!

Καλησπερα!
Να σου ζησει το μωρακι σου!
Ουτε εμενα το δεχτηκε το ρυζαλευρο και εμεις ειχαμε θεματα με το γαλα και καταληξαμε στο humama ha που ειναι υποαλλεργικο και μερικως υδρολυμενο! Μια καλη λυση ειναι να παρεις την κρεμουλα της humama για διατροφη ha που ειναι υποαλλεργικη και δεν εχει μεσα γαλα! Θα την δεχτει καλυτερα απο το ρυζαλευρο! Ρωτα το γιατρο σου!εγω σωθηκα παντως!

ευχαριστώ πολύ την πήρα ήδη και θα της την δοκιμασω!

323ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Τρι Δεκ 04, 2012 1:53 pm

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑλησπερα κοριτσια! Χροναι και ζαμανια!!!
Εχω πολυ καιρο να σας γραψω ομως με 2 παιδια τα εχω βρει σκουρα και πεφτω για υπνο με τις κοτες!
Ο μπεμπης αρχισε να μπουσουλαει, να πιανεται και να σηκωνεται. Δοντακι ακομα δεν εβγαλε και ειναι λιγουλακι γκρινιαρης αλλα οκ την παλευει το μωρο μου Smile
Τρωει κρεατακι και αυριο θα ξεκινησουμε κοτοπουλακι. Φρουτα τρωει παρα πολυ και απο ρυζαλευρο τελικα τρωει το Βανιλια Nutricia καπου καπου και κυριως μπισκοτοκρεμα Hipp βιολογικη. Επισης του πηρα και απο την ιδια εταιρια βιολογικη κρεμα δημητριακων που την δινω το απογευμα μαζι με λιγα φρουτα.
Ειπα θα κανω τραχανα με λαχανικα αλλα δεν εμεινε χρονος!
Ειναι τωρα 69ποντους και 8300 και ακομα θηλαζουμε! Πιπιλα δεν θελει (αφου εχει εμενα), μπουκαλι δεν παιρνει δυστυχως κι ετσι οπου παμε παμε πακετο Smile
Ο μεγαλος ζηλευει σε φυσιολογικα πλαισια ευτυχως (ακομα).
Εσεις τι νεα?

324ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Τετ Δεκ 05, 2012 12:59 am

maria maroui

maria maroui
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημέρα momirene!! μιά χαρά το μικρούλι σου. χαρα στο κουράγιο σου με 2 νινιά!!! εγώ έχω ψιλοφρικάρει και με το ένα... κι εμείς είχαμε παιδίατρο και είμαστε 8700 και 70 πόντους. μια χαρά μας βρήκε κατά τα άλλα.
η δικιά μου έχει προτίμηση στο κατσικάκι και τα φρουτα δεν τα έχει σε πολύ εκτίμηση.. ξεκινήσαμε και αυγό αλλά το σταματήσαμε για λίγο γιατί της έβγαλε σπυράκια, θα το προσπαθήσουμε πάλι σε 10 μέρες.

325ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Τετ Δεκ 05, 2012 3:54 am

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΝΑ ρωτησω κατι? το κοτοπουλο με τι το κανετε? σουπα με ρυζι? Μπορει να φαει πχ κουσκουσακι, πλιγουρι? 7 μηνων ειμαστε και σε λιγες μερες θα μπει στον 8ο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 16]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις