Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
6 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 6 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Κάτω τα κουνούπια!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Κάτω τα κουνούπια!!!! Πεμ Μάης 27, 2010 12:53 pm

Kathy

Kathy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Η κουνουπιέρα όσο το παιδί δεν σηκώνεται είναι καλή,όταν όμως το παιδί αρχίζει να σηκώνεται και να ψαχουλεύει είναι επικίνδυνη.

27Κάτω τα κουνούπια!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Κάτω τα κουνούπια!!!! Πεμ Μάης 27, 2010 1:00 pm

xenia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
επειδή το δερματάκι του μωρού είναι ευαίσθητο δεν ήθελα με τίποτα να το επιβαρύνω με κρέμες κ.α.!Έτσι κατέληξα στο cer' 8 (για παιδια) απ'το φαρμακείο! είναι μικρα τσιρότα που τα κολλαω στην κούνια, σε σημείο που δεν τα βλέπε,ι σε απόσταση max 1 μέτρο απ'τον ζούζουνο. και φυσικά όχι πάνω στο δερματάκι ή τα ρουχαλάκια του μικρούλη μου!είναι φυτικά και αρκετά αποτελεσματικά!δοκίμασέ τα!δυο-δυο τα κολλάω!αλλά κάθε βράδυ τα ανανεώνω για σίγουρα αποτελέσματα!

28Κάτω τα κουνούπια!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Κάτω τα κουνούπια!!!! Πεμ Μάης 27, 2010 1:03 pm

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΥΝΟΥΠΙΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΥΣΕΙΣ. ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΠΕΙΔΗ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΝΑ ΞΕΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΛΙΣΣΕΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ; ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΥΝΟΥΠΙΑ. ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ; ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ; :?: :?: :?:

29Κάτω τα κουνούπια!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Κάτω τα κουνούπια!!!! Πεμ Μάης 27, 2010 1:08 pm

catherine


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
xenia έγραψε:επειδή το δερματάκι του μωρού είναι ευαίσθητο δεν ήθελα με τίποτα να το επιβαρύνω με κρέμες κ.α.!Έτσι κατέληξα στο cer' 8 (για παιδια) απ'το φαρμακείο! είναι μικρα τσιρότα που τα κολλαω στην κούνια, σε σημείο που δεν τα βλέπε,ι σε απόσταση max 1 μέτρο απ'τον ζούζουνο. και φυσικά όχι πάνω στο δερματάκι ή τα ρουχαλάκια του μικρούλη μου!είναι φυτικά και αρκετά αποτελεσματικά!δοκίμασέ τα!δυο-δυο τα κολλάω!αλλά κάθε βράδυ τα ανανεώνω για σίγουρα αποτελέσματα!

Το ίδιο κάνω κι εγώ. Επίσης υπάρχει και η κρέμα της frezyderm την οποία εγώ φέτος που είναι πιο μεγάλος θα του την βάζω κανονικά στο δερματάκι του όταν βγαίνουμε το βράδυ. Πέρσι όμως τέτοια εποχή που ήταν νεογέννητο εκτός από τα τσιρότα έβαζα σε βαμβακάκι από αυτή την κρέμα και την τοποθετούσα στο κάτω μέρος της κούνιας... Συμβουλή της κουμπάρας μου που βγήκε αποτελεσματική...

30Κάτω τα κουνούπια!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Κάτω τα κουνούπια!!!! Πεμ Μάης 27, 2010 1:27 pm

Kathy

Kathy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
faye έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΥΝΟΥΠΙΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΥΣΕΙΣ. ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΠΕΙΔΗ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΝΑ ΞΕΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΛΙΣΣΕΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ; ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΥΝΟΥΠΙΑ. ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ; ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ; :?: :?: :?:

Όχι,εκεί έχεις θέμα.Και μάλλον θα αναφέρεσαι στις σφίγγες γιατί αυτές είναι που τσιμπάνε!

31Κάτω τα κουνούπια!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Κάτω τα κουνούπια!!!! Πεμ Μάης 27, 2010 1:45 pm

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΕΣ ΤΣΙΜΠΑΝΕ ΚΑΙ ΠΟΙΕΣ ΟΧΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΛΕΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ. ΔΕΝ ΤΙΣ ΦΟΒΑΜΑΙ.

32Κάτω τα κουνούπια!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Κάτω τα κουνούπια!!!! Πεμ Μάης 27, 2010 1:56 pm

Kathy

Kathy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
faye έγραψε:ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΕΣ ΤΣΙΜΠΑΝΕ ΚΑΙ ΠΟΙΕΣ ΟΧΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΛΕΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ. ΔΕΝ ΤΙΣ ΦΟΒΑΜΑΙ.
Πάντως να ξέρεις ότι οι μέλισσες τσιμπούν σπάνια.Όταν σε τσιμπήσουν βάζεις αμμωνία,όταν όμως έχεις να κάνεις με σφίγγες τότε οπωσδήποτε βάζεις ξύδι που είναι και το αντίδοτο του δηλητηρίου. Wink

33Κάτω τα κουνούπια!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Κάτω τα κουνούπια!!!! Πεμ Μάης 27, 2010 1:59 pm

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kathy έγραψε:
faye έγραψε:ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΕΣ ΤΣΙΜΠΑΝΕ ΚΑΙ ΠΟΙΕΣ ΟΧΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΛΕΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ. ΔΕΝ ΤΙΣ ΦΟΒΑΜΑΙ.
Πάντως να ξέρεις ότι οι μέλισσες τσιμπούν σπάνια.Όταν σε τσιμπήσουν βάζεις αμμωνία,όταν όμως έχεις να κάνεις με σφίγγες τότε οπωσδήποτε βάζεις ξύδι που είναι και το αντίδοτο του δηλητηρίου. Wink
ΝΑΙ ΕΣΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΞΕΧΩΡΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΜΕΛΙΣΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΦΙΓΓΑ; ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ Embarassed Embarassed Embarassed confused

34Κάτω τα κουνούπια!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Κάτω τα κουνούπια!!!! Πεμ Μάης 27, 2010 2:02 pm

areti1

areti1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
oute ego tis ksexorizo...xaxaxa...

35Κάτω τα κουνούπια!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Κάτω τα κουνούπια!!!! Πεμ Μάης 27, 2010 2:06 pm

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΣΤΑ ΘΡΑΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΤΙΣ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΜΕ. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑ

36Κάτω τα κουνούπια!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Κάτω τα κουνούπια!!!! Πεμ Μάης 27, 2010 2:06 pm

Kathy

Kathy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Στη Χαλκιδική μόνο σφίγγες έχει λόγω των Πεύκων.Αν δε χιόνισε κιόλας καθόλου για να καταστραφούν οι φωλιές τους τότε άστα να πάνε!!!

37Κάτω τα κουνούπια!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Κάτω τα κουνούπια!!!! Πεμ Μάης 27, 2010 2:07 pm

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Α ΤΟΣΟ ΩΡΑΙΑ. ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΑ ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΤΥΜΕΝΑ ΣΑΝ ΚΡΕΜΜΥΔΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΤΑΚΑΛΟΚΑΙΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΤΣΙΜΠΗΣΟΥΝ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

38Κάτω τα κουνούπια!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Κάτω τα κουνούπια!!!! Πεμ Μάης 27, 2010 2:10 pm

Kathy

Kathy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
faye έγραψε:Α ΤΟΣΟ ΩΡΑΙΑ. ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΑ ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΤΥΜΕΝΑ ΣΑΝ ΚΡΕΜΜΥΔΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΤΑΚΑΛΟΚΑΙΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΤΣΙΜΠΗΣΟΥΝ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Όχι μωρέ όλα καλά θα πάνε.Έχε πάντα μαζί σου ένα μπουκαλάκι ξύδι.Αποτρέπει το πρήξιμο και τον πόνο μέσα σε λίγα λεπτα!

39Κάτω τα κουνούπια!!!! - Σελίδα 2 Empty crillen Πεμ Μάης 27, 2010 10:17 pm

ageliki_k25


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγω εβαζα στη μεγαλη Crillen της Frezyderm...Κανονικά ειναι για όταν βρίσκεσαι σε εξωτερικούς χώρους αλλα η παιδιατρος μου ειχε πει οταν ειμαι σπιτι κ τη βαζω για βραδινο υπνο, να απλωνω λιγη ποσοτητα στα ρουχαλακια της οχι στο σωμα της ισα ισα για τη μυρωδια κ δεν την πλησιαζε κουνουπι. Το ιδιο θα κανω και κ για τη μικρη

40Κάτω τα κουνούπια!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Κάτω τα κουνούπια!!!! Πεμ Μάης 27, 2010 11:10 pm

Pavlina

Pavlina
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγώ του βάζω
το Μύρτιλο του
Κορρέ και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα
απολύτως πρόβλημα!
Βέβαια,αν τον
τσιμπήσει κανένα
κουνουπάκι,του βάζω αμέσως
Fenistil και όλα είναι
υπό έλεγχο!

41Κάτω τα κουνούπια!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Κάτω τα κουνούπια!!!! Παρ Μάης 28, 2010 12:58 am

ioanna

ioanna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΕΓΩ ΡΩΤΗΣΑ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝ ΒΑΛΟΥΜΕ ΕΝΑ ΑΟΣΜΟ ΥΓΡΟ ΕΝΤΟΜΟΑΠΟΘΗΤΙΚΟ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΕΣ ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ ΒΕΒΑΙΑ.
ΕΓΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ CREΕLEN THS FREZY DERM ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΑΛΕΡΓΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ ΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΑΜΟΣ ΑΠΟ ΚΟΥΝΟΥΠΙΑ.

42Κάτω τα κουνούπια!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Κάτω τα κουνούπια!!!! Τρι Ιουν 19, 2012 11:26 am

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΑ ΠΗΡΑ ΑΥΤΟ:


http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1110207&itmid=3497374


απο τα λητω......να σας πω τηνν αληθεια μεχρι στιγμης δεν εχω δει ουτε ενα κουνουπι ουτε ενα τσιμπιμα ουτε στο παιδι ουτε σε μας......και καλα οι υπερηχοι που εκπεμπει ειναι εκκωφαντικοι για τα κουνουπια και λοιπα πετουμενα και δεν πλησιαζουν......μεχρι στιγμης εχει αποτελεσμα....αλλα παραμενω λιγο επιφυλακτικη.....ακομα......δεν ξερω μου φαινεται 2 good 2 be true ..μονο 13€ και καμια επιβαρυνση για το παιδι....και ουτε συνεχεια αγορασε αντικουνουπικο......κλπ....θα δειξει.....παντως μεχρι στιγμης το προτεινω....

43Κάτω τα κουνούπια!!!! - Σελίδα 2 Empty κουνουπια Τρι Ιουν 19, 2012 12:00 pm

Ελενη+Λυδια

Ελενη+Λυδια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σας κοριτσια εγω ξερω την σιτρονελα το παιρνεις απο το φαρμακειο κανει καλη δουλεια....

44Κάτω τα κουνούπια!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Κάτω τα κουνούπια!!!! Τετ Ιουν 20, 2012 12:25 am

evagelitsas

evagelitsas
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
για εξωτερικούς χώρους βάλτε κάτι ειδικά κεριά,για εσωτερικούς χώρους βάλτε φιδάκια(με ανοιχτές τις πόρτες της βεράντας φυσικά...)

45Κάτω τα κουνούπια!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Κάτω τα κουνούπια!!!! Τετ Ιουν 20, 2012 1:00 am

www.KorinasWorkshop.gr

www.KorinasWorkshop.gr
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μεγάλο θέμα τώρα το καλοκαίρι οι ανεπιθύμητοι επισκέπτες!

* Κουνούπια: Η λεβάντα και το άρωμά της θα σε προστατέψει από τα τσιμπήματα. Άλειψε το σώμα σου με έλαιο λεβάντας και... μείνε ήσυχη για αρκετές ώρες. Στο πλύσιμο των ρούχων βάλε απορρυπαντικό λεβάντα. Στην ντουλάπα με τα ρούχα σας για τον σκόρο βάλε με άρωμα λεβάντας. Εναλλακτικά άναψε κεριά. Και πιο συγκεκριμένα, σιτρονέλας. Αποτελεί ένα από πιο συνηθισμένα και αποτελεσματικά όπλα.
Φτιάξε ατμόσφαιρα. Ρίξε σε μια συσκευή διάχυσης αιθέριο έλαιο ευκαλύπτου. Θα τα κρατήσει μακριά για περίπου 2 ώρες.
Κάψε δενδρολίβανο. Άδειασε μερικά αποξηραμένα φύλλα σε ένα γυάλινο τασάκι και... βάλ' τους φωτιά. Το άρωμα θα διώξει τα κουνούπια.
Γέμισε το μπαλκόνι σου με βασιλικούς (άνθη)που επίσης τα χαϊδεύεις κι ευωδιάζει το μπαλκόνι ενώ σου διώχνει τα κουνούπια.
Εκεί που είναι το μωράκι σου βάλε μια λάμπα εντομοαπωθητική (έχει στα Jumbo με 5.99 ευρώ η οποία βγάζει μπλε φωτισμό που σε ηρεμεί)και ούτε χημικά ούτε ανησυχία (2 λάμπες έχω σπίτι, κουνούπι δεν ζυγώνει!).

* Σφήκες και μέλισσες: Ενοχλητικοί «εισβολείς» απαιτούν άμεση και δραστική αντιμετώπιση!
Άδειασε ελληνικό καφέ σε ένα κομμάτι αλουμινόχαρτο, το οποίο θα τοποθετήσεις σε ένα γυάλινο τασάκι και... βάλ' του φωτιά. Το άρωμα που θα αναδυθεί θα διώξει τις σφήκες και τις μέλισσες.
Φτιάξε παγίδες: Βάλε σε μπουκάλια κομματάκια από κρέας ή ψάρι ή ρίξε λίγη πορτοκαλάδα. Τόσο οι σφήκες όσο και οι μέλισσες έλκονται από τη μυρωδιά κι εγκλωβίζονται στο μπουκάλι. Το μόνο που χρειάζεται να κάνεις από εκεί και πέρα είναι να... κλείσεις το καπάκι. Μ' αυτό τον τρόπο θα καταφέρεις να τις εξολοθρεύσεις άμεσα (και σίγουρα!).

http://www.KorinasWorkshop.gr

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις