Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
230 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 230 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 40 από 40]

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το μπλου τακ κανει εναν τοιχο χαλια μαυρα...Αυτα τα αυτοκολλητα ομως ειναι μια χαρα..Αν παρεις απ τα τζαμπο που ειναι φτηνα δεν θα στεναχωρεθεις και να τα πεταξεις μετα

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
doritaki έγραψε:Ηρθα κ εγω...
Σοφακι ξεραθηκα να γελαω!!!

Εγω ειμαι 82!Το βλεπω κ τρομαζω!Καποτε ημουν 65 ρε κοριτσια.Πως εγινα ετσι?Κ πως θα τα χασω ως το γαμο οεο???

Σμαρω ωραιο το αυτοκολλητο!Εγω ομως δεν μπορω να βαλω γιατι το σπιτι δεν ειναι δικο μας κ αν κ οταν φυγω θα πρεπει να τα αφαιρεσω ολα!Λεω να παρω σχεδιακια απο αφρολεξ απο τα τζαμπο που κολλανε με μπλου-τακ.

κ εγω καποτε ημουν 62 κιλα κ οταν εβγαινα με τον τοτε δεσμο μετεπειτα αντρα μου του εκανε εντυπωση που ετρωγα λιγο κ εσκαγα.τωρα του λεω με πηρες μινιατουρα κ με εκανες φαλαινα!!!!!!

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σοφία μήπως έφαγες βλακειούλες? Εγώ τότε ζορίζομαι, μετά τρώω μερικές σαλάτες και την βρίσκω την άκρη...

μπλου τακ δεν εχω χρησιμοποιήσει ποτέ να σου πω αλλά γι'αυτά τα αυτοκόλλητα λένε πως τα ζεσταίνεις με το σεσουαρ και βγαίνουν χωρις να αφήσουν τιποτα στον τοιχο.

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πριν 7 μιση χρονια που αρχισα να βγαινω με τον συζυγο ημουν 55 κιλα. Πριν την εγκυμοσύνη είχα φτάσει τα 70. Τώρα μια τρωω μια οχι γιατι λεω οτι δεν θελω να παρω πολλα κιλα και μολις γεννησω (λεμε τωρα) λεω να γραφτω πιλάτες που εχει και κοντα στο σπιτι. Ειναι πολυ μεγαλη η διαφορα για μενα. Πρωτη φορα στην ζωη μου ειμαι τοσα πολλα κιλα και επαθα ενα σοκ...

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εδω εχουμε κ λεμε πρωτη οταν μεναμε μαζι στην πεθερα μου τοτε


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


πριν παμε βραδακι παραλια για ποτο
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

εδω πρωτες κοινες μας διακοπες στο εξοχικο

τωρα κοριτσια δεν θελετε να με δειτε...αχαχαχαχαχ

monchichi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Βρε κορίτσια διαβάζω ώρες τις απάντήσεις σας γιατι ανακάλυψα πρόσφατα αυτό το post για μανούλες Ιανουαρίου Φέβρουαρίου! Παρεπιπτόντως
thequeen86 πολύ όμορφη μαμα είσαι!Καιέχουμε και Π.Η.Τ. 3 μέρες διαφορά εγω είμαι 19/2/2013.....
Οσο για κάποια κορίτσια που ανέφεραν για δυσκοιλιότητα, καλυτερα να βάζετε υπόθετα γκυκερίνης γιατι σκευάσματα απο το στόμα μέχρι να μεταβολιστούν απο τον οργανισμό μας ίσως απορροφάται μικρή ποσοτητα ουσιών τους και απο πλακούντα...κρίμα να ρισκάρουμε τα μωρα μας...Και πολύ νερό έτσι???

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
doritaki έγραψε:Ελενη κ εγω γαμοβαφτηση θα κανω κ εννοειται στο χωριο μου!!! 17/8/13!!!! Εχω κανονισει τα περισσοτερα απο τον Ιουλιο!!Εκκλησια, αιθουσα δεξιωσης, ορχηστρα, φωτογραφο κ κομμωτη!!! Στα μερη μου ετσι γινεται...Αιθουσα κλεινεις τουλαχιστον 1 χρονο πριν αλλιως μετα δεν βρισκεις! Μετα τη γεννα εντατικη διαιτα (κ γυμναστηριο αν θα εχω χρονο)γιατι αν οχι Απριλιο, σιγουρα Μαιο θα ψαχνω νυφικο... Κ πολυ αμφιβαλω αν θα εχω χασει τα κιλα!Μιλαμε για 20!!!
Εσυ για ποτε λες?Εχεις σκεφτει καθολου?Καλυτερα στο χωριο σου να το κανεις κ εσυ.Να μην ταλαιπωρηθει πολυ κ η μανουλα σου αφου δεν μπορει.


καλημέρα κοριτσια .....
χθες πήγα στο γιατρό και ξαναείδα τον μπέμπη μου ...SmileSmileSmileμεγάλωσε αρκετά , 850 γρ. μου ειπε οτι ειναι ...μου φανηκαν αρκετα αλλα ειπε οτι ειναι φυσιολογικά..μου εδωσε και μια κρεμουλα και ενα κολπικο γιατι μου βρηκε λιγους μυκητες...αυτο που με ανησυχησε ηταν οτι καθε φορα που παω στο γιατρο κ μου μετραει πιεση , ανεβαινει...ενω στην α΄και β΄ επιπεδου , που μου την μετρησαν ηταν φυσιολογικη ...αυτο με ανησυχησε λιγακι, μου ειπε να την μετραω καθημερινα για το φοβο της προεκλαμψιας ...SadSadSad επισης τα κιλά μου ειναι +2,5 και μου λεει οτι μεχρι 10 το πολυ πρεπει να παρω συνολικα...ας ελπισω να μην φτασω μεχρι εκει ...μου ειπε ότι παμε για φυσιολογικο τοκετο κανονικα, εκτος αν υπαρξουν επιπλοκες στο τελος , κατι που μπορει να ισχυσει και σε καποια χωρις πολλα κιλα...

Δώρα μου εγώ δεν ξέρω από τώρα που θα κάνω την γαμοβάφτιση ....και φυσικά δεν είναι κάτι που πρέπει να γίνει άμεσα, αλλά έχω και το θέμα της μαμάς μου και θέλω να προλάβει να με δει νυφούλα ...απλά επειδή το παιδί θα χρονίσει χειμώνα δεν θα μπορώ να κάνω γάμο χειμωνιάτικα, λογω υγειας της μανουλας μου, και διαφορων πρακτικων δυσκολιων..
δεν χρειαζεται να κλεισω απο τωρα εκκλησια και μαγαζι γιατι ειτε γινει τριπολη ειτε κομοτηνη, δεν εχουμε παρα πολυ κοσμο , οποτε θα μας βολεψει και μια μικρη εκκλησια και πιο μικρη αιθουσα...θα δειξει φυσικά....
με το καλο του χρονου να ντυθεις νυφουλα και ολες μας να παρουμε την ευλογια αυτη ...SmileSmile...οσες το επιθυμουν φυσικα

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω παντως δεν θελω γαμοβαφτιση...Να τακτοποιηθουμε στο δικο μας τ σπιτακι να βαλουμε και λιγα λεφτα στην ακρη και μετα...Δεν μας βιαζει τιποτα..Εξαλλου παντρεμεοι ειμαστε

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα μολις γυρισα απο τη λαικη!πηρα κατι ωραιοτατες παντοφλες για τη κλινικη 5 ε!πηρα και πολυ ωραια χορτα γιατι εβγαλε ο αντρας μου με το ψαροντουφεκο ενα ψαρι γυρω στα 2 κιλα!ονειροοοοοοο!εσεις τι λετε?για δυσκηλοιοτητα?ΣΩΘΗΚΑ με τα χορτα!!!!!!

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
monchichi έγραψε:Βρε κορίτσια διαβάζω ώρες τις απάντήσεις σας γιατι ανακάλυψα πρόσφατα αυτό το post για μανούλες Ιανουαρίου Φέβρουαρίου! Παρεπιπτόντως
thequeen86 πολύ όμορφη μαμα είσαι!Καιέχουμε και Π.Η.Τ. 3 μέρες διαφορά εγω είμαι 19/2/2013.....
Οσο για κάποια κορίτσια που ανέφεραν για δυσκοιλιότητα, καλυτερα να βάζετε υπόθετα γκυκερίνης γιατι σκευάσματα απο το στόμα μέχρι να μεταβολιστούν απο τον οργανισμό μας ίσως απορροφάται μικρή ποσοτητα ουσιών τους και απο πλακούντα...κρίμα να ρισκάρουμε τα μωρα μας...Και πολύ νερό έτσι???


Αχαχαχαχ απλα εδειξα το πως ημουν οταν γνωρισα τον αντρα μου.με πηρε πιπινη κ με καταντησε κακτο.αχχαχχαχχα

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
filitsaki έγραψε:καλημερα μολις γυρισα απο τη λαικη!πηρα κατι ωραιοτατες παντοφλες για τη κλινικη 5 ε!πηρα και πολυ ωραια χορτα γιατι εβγαλε ο αντρας μου με το ψαροντουφεκο ενα ψαρι γυρω στα 2 κιλα!ονειροοοοοοο!εσεις τι λετε?για δυσκηλοιοτητα?ΣΩΘΗΚΑ με τα χορτα!!!!!!

καλε στειλε μου κ εμενα ενα πιατο κατα δω

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
thequeen86 έγραψε:
filitsaki έγραψε:καλημερα μολις γυρισα απο τη λαικη!πηρα κατι ωραιοτατες παντοφλες για τη κλινικη 5 ε!πηρα και πολυ ωραια χορτα γιατι εβγαλε ο αντρας μου με το ψαροντουφεκο ενα ψαρι γυρω στα 2 κιλα!ονειροοοοοοο!εσεις τι λετε?για δυσκηλοιοτητα?ΣΩΘΗΚΑ με τα χορτα!!!!!!

καλε στειλε μου κ εμενα ενα πιατο κατα δω
χορτα η ψαρι?

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
filitsaki έγραψε:
thequeen86 έγραψε:
filitsaki έγραψε:καλημερα μολις γυρισα απο τη λαικη!πηρα κατι ωραιοτατες παντοφλες για τη κλινικη 5 ε!πηρα και πολυ ωραια χορτα γιατι εβγαλε ο αντρας μου με το ψαροντουφεκο ενα ψαρι γυρω στα 2 κιλα!ονειροοοοοοο!εσεις τι λετε?για δυσκηλοιοτητα?ΣΩΘΗΚΑ με τα χορτα!!!!!!

καλε στειλε μου κ εμενα ενα πιατο κατα δω
χορτα η ψαρι?

και τα 2 εννοειται.κ σκεψου οτι καποτε οταν τα εφτιαχνε η μανα μου εκοβα λασπη

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κορίτσια και εγώ δεν έτρωγα καθόλου χόρτα όταν ήμουν μικρή αλλά τώρα τρελαίνομαι ...SmileSmileSmile

είχα βγει για καφέ με μία φίλη μου και με την ευκαιρία μπήκα σε δύο φαρμακεία και μέτρησα την πίεση ....11,3 και 7,8 στο 1ο και 11,3 και 8 στο 2ο...

και χθες στο γιατρο ειχε παει 15 με 8...λετε να εναι το συνδρομο της λευκης μπλουζας??

και ειχα αγχωθει πολυ χθες με την πιεση...

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mpompiras έγραψε:κορίτσια και εγώ δεν έτρωγα καθόλου χόρτα όταν ήμουν μικρή αλλά τώρα τρελαίνομαι ...SmileSmileSmile

είχα βγει για καφέ με μία φίλη μου και με την ευκαιρία μπήκα σε δύο φαρμακεία και μέτρησα την πίεση ....11,3 και 7,8 στο 1ο και 11,3 και 8 στο 2ο...

και χθες στο γιατρο ειχε παει 15 με 8...λετε να εναι το συνδρομο της λευκης μπλουζας??

και ειχα αγχωθει πολυ χθες με την πιεση...

μπαααα η πιεση ανεβαινει οταν περπαταμε

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπορει να ειναι απ τον γιατρο γιατι και εγω οποτε πηγαινω ειναι γυρω στο 130 η συστολικη ενω στο σπιτι σπανια ξεπερναει το 115....Πολυυυυυ σπανια...
Ψαρακι εχω κια εγω σημερα αλλα μαλλον λαχανο θα φαω σαλατα

-------

http://forum.eimaimama.gr/viewtopic.forum?t=14921

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 40 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις