Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
88 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 88 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

1Θελω να φυγω..... Empty Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 9:18 am

mariantzz

mariantzz
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημερα στην παρεα...
Ειμαι η μαμα Α. Και απο καιρο ηθελα να σας γραψω την δικη μου ιστορια,για να ακουσω και απο εσας μηπως τελικα εγω τα βλεπω τοσο τραγικα τα πραγματα...
Με τον αντρα μου ειμαστε περιπου 5 χρονια μαζι και εχουμε ενα αγγελουδι 3 ετων..
Δεν θα μπω σε πολλες λεπτομερειες για το ποσα εχω περασει και τι εχω αντεξει για να καταφερουμε να παντρευτουμε διοτι αυτο ειναι ενα αλλο ξεχωριστο κεφαλαιο...
Το προβλημα μου ειναι το εξης....
Θελω να παρω το παιδι μου και να φυγω απο δω,βαρεθηκα την αδιαφορια του,βαρεθηκα να μην ακουω μια καλη κουβεντα και πανω απο ολα?βαρεθηκα να κοιμαμαι μονη μου..
Αυτο ακριβως απο οταν γεννησα και μετα κοιμομαστε χωριστα,στην αρχη αυτος στον καναπε με την δικαιολογια <<βλεπω τηλεοραση,μην ξυπνησω το μωρο>>
Και γω στο δωματιο με το παιδι.στην αρχη δεν το πηρα στραβα,λεω οκ...σκεφτεται το παιδι μην το ανυσηχησει...στην πορεια ομως αυτο καταντησε πολυ εκνευριστικο.
Τωρα εχουμε φτασει στο σημειο να κοιμομαστε και σε χωριστα δωματια.
Βγαινουμε χωριστα,διοτι αυτος βαριεται,προτιμαει το pc η to ps3…
Και γω βγαινω με τη φιλη μου,η καποιες φορες βγαινω και μονη μου.
Τα προβληματα απο την οικογενεια του ειναι συνεχομενα,και ειδικα απο τη μανα του.
Η οποια δεν εχει δικαιολογια για αυτα που κανει,αλλα και το οτι εχει τετοια επαφη με την πρωην γυναικα του αντρα μου και φροντιζει επιδικτικα να το δειχνει στους κοινους μας γνωστους,εμενα προσωπικα με ενοχλει παρα πολυ αυτο.
Ειμαι 28 χρονων,δεν ειμαι 50 να ανεχομαι ολη αυτη την αδιαφορια και τη γκρινια και τα μουτρα τα ψυχολογικα τους και της κρισεις πανικου και ολααααα..
Μανα εγινα,δεν πεθανα.....θελω να ζησω,θελω να ακουσω μια καλη κουβεντα,
Δεν ειναι οτι με ενδιαφερει να βγενουμε να καθομαστε μεχρι πρωιας σε club και βλακειες,
Θελω να παιρνουμε το παιδι μας και να παμε ενα περιπατο,σαν οικογενεια ,μια βολτα,ενα φαγητο....κατι!!!
Ολο το καλοκαιρι ουτε μια φορα μαζι μας για ενα μπανιο,μονη πηγαινα με τα ποδια φορτομενη με τσαντες γιατι το παιδακι μου δεν εφταιγε σε τιποτα να κλειστει κατακαλοκαιρο σε 4 τοιχους,αυτος ποτε μαζι μας.βαριοταν...
Εν ολιγης καπως ετσι εχουν τα πραγματα,ο αντρας μου κανει το διακοσμητικο μεσα στο σπιτι,χωρις να βοηθαει σε τιποτα,ο καθενας για την παρτη του και η χαζη για ολους...
Βαρεθηκα ομως,κουραστηκα...και το μονο που θελω ειναι να φυγω!!!!
Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας..

2Θελω να φυγω..... Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 9:25 am

dina kardoyla

dina kardoyla
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mariantzz έγραψε:
Καλημερα στην παρεα...
Ειμαι η μαμα Α. Και απο καιρο ηθελα να σας γραψω την δικη μου ιστορια,για να ακουσω και απο εσας μηπως τελικα εγω τα βλεπω τοσο τραγικα τα πραγματα...
Με τον αντρα μου ειμαστε περιπου 5 χρονια μαζι και εχουμε ενα αγγελουδι 3 ετων..
Δεν θα μπω σε πολλες λεπτομερειες για το ποσα εχω περασει και τι εχω αντεξει για να καταφερουμε να παντρευτουμε διοτι αυτο ειναι ενα αλλο ξεχωριστο κεφαλαιο...
Το προβλημα μου ειναι το εξης....
Θελω να παρω το παιδι μου και να φυγω απο δω,βαρεθηκα την αδιαφορια του,βαρεθηκα να μην ακουω μια καλη κουβεντα και πανω απο ολα?βαρεθηκα να κοιμαμαι μονη μου..
Αυτο ακριβως απο οταν γεννησα και μετα κοιμομαστε χωριστα,στην αρχη αυτος στον καναπε με την δικαιολογια <<βλεπω τηλεοραση,μην ξυπνησω το μωρο>>
Και γω στο δωματιο με το παιδι.στην αρχη δεν το πηρα στραβα,λεω οκ...σκεφτεται το παιδι μην το ανυσηχησει...στην πορεια ομως αυτο καταντησε πολυ εκνευριστικο.
Τωρα εχουμε φτασει στο σημειο να κοιμομαστε και σε χωριστα δωματια.
Βγαινουμε χωριστα,διοτι αυτος βαριεται,προτιμαει το pc η to ps3…
Και γω βγαινω με τη φιλη μου,η καποιες φορες βγαινω και μονη μου.
Τα προβληματα απο την οικογενεια του ειναι συνεχομενα,και ειδικα απο τη μανα του.
Η οποια δεν εχει δικαιολογια για αυτα που κανει,αλλα και το οτι εχει τετοια επαφη με την πρωην γυναικα του αντρα μου και φροντιζει επιδικτικα να το δειχνει στους κοινους μας γνωστους,εμενα προσωπικα με ενοχλει παρα πολυ αυτο.
Ειμαι 28 χρονων,δεν ειμαι 50 να ανεχομαι ολη αυτη την αδιαφορια και τη γκρινια και τα μουτρα τα ψυχολογικα τους και της κρισεις πανικου και ολααααα..
Μανα εγινα,δεν πεθανα.....θελω να ζησω,θελω να ακουσω μια καλη κουβεντα,
Δεν ειναι οτι με ενδιαφερει να βγενουμε να καθομαστε μεχρι πρωιας σε club και βλακειες,
Θελω να παιρνουμε το παιδι μας και να παμε ενα περιπατο,σαν οικογενεια ,μια βολτα,ενα φαγητο....κατι!!!
Ολο το καλοκαιρι ουτε μια φορα μαζι μας για ενα μπανιο,μονη πηγαινα με τα ποδια φορτομενη με τσαντες γιατι το παιδακι μου δεν εφταιγε σε τιποτα να κλειστει κατακαλοκαιρο σε 4 τοιχους,αυτος ποτε μαζι μας.βαριοταν...
Εν ολιγης καπως ετσι εχουν τα πραγματα,ο αντρας μου κανει το διακοσμητικο μεσα στο σπιτι,χωρις να βοηθαει σε τιποτα,ο καθενας για την παρτη του και η χαζη για ολους...
Βαρεθηκα ομως,κουραστηκα...και το μονο που θελω ειναι να φυγω!!!!
Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας..
πολυ στεναχωρα κοπελα μου αυτα που περνας σε δικαιολογω που θες να φυγεις εχεις καθησει να του μιλησεις να τον ρωτησεις γιατι φερεται ετσι να του το πεις τα ισια μηπως δεν με θες ποια μηπως να χωρισουμε τους δρομους μας να δεις τι θα σου πει Rolling Eyes

3Θελω να φυγω..... Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 9:26 am

????????


Επισκέπτης
αμαν βρε κοπελα μου πωπω την κολλητη μου θυμηθηκα που στο τελος απ το πολυ pc τον επιασε να βλεπει και τσοντες με το τετραχρονο κοριτσακι διπλα του να κοιμαται

ωχ τι δυσκολα

ταρακουνησε τον παντως πριν κανεις το βημα μηπως και

ευχομαι ολα να πανε καλα

και βεβαια δεν πεθανες και 50 να ησουν ματια μου

καλη αποφαση

4Θελω να φυγω..... Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 9:41 am

mariantzz

mariantzz
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
του εχω μιλησει παρα πολλες φορες και συνεχεια,ο αντρας μου ειναι απο τους ανθρωπους που δεν μιλαει...
δηλαδη κανω μονολογο ως συνηθως..
οταν καταφερνω να παρω καποια απαντηση ειναι η εξης <<δεν εχω χρονο να κανω αυτα που θελω,και για αυτο δεν ειμαι καλα>>
και σας ρωταω εγω τωρα...να του απαντησω????η να αρχισω να φωναζω?
που δεν εχω χρονο να κανω τιποτα απολυτως,και αυτος μου λεει αφου το παιδι το πρωι ειναι παιδικο,κατσε και ξεκουρασου...ναι ρε φιλε,εχεις δικιο....γιατι το φαγητο θα γινει μονο του,το σπιτι θα καθαριστει απο την υπηρετρια,τα ρουχα θα πλυθουν,θα απλωθουν και θα μαζευτουν ετσι μαγικα..............
νιωθω οτι χανω τη ζωη μου και τον εαυτο μου,και κατα συνεπεια αν ειμαι χαλια ολη μερα,πως θα ειναι το παιδακι μου χαρουμενο??
αλλα απο την αλλη να μεγαλωσει και ο γιος μου χωρις πατερα?οπως εγω?

5Θελω να φυγω..... Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 9:54 am

Efita

Efita
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω. Δεν έχω περάσει κάτι αντίστοιχο με τον άντρα μου βέβαια, είναι άψογος με τα παιδάκια μας, αλλά χτύπησες κάποιες ευαίσθητες χορδές μου και μου θύμησες κάποιες καταστάσεις από το παρελθόν. Έτσι είναι, θέλεις να ζήσεις και το παιδάκι σας θέλει να ζήσει στιγμές ξεγνοιασίας με τη μαμά και τον μπαμπά μαζί. Μπορώ να ρωτήσω κάτι; Τι ηλικία έχει ο άντρας σου; Από ότι κατάλαβα είχε προηγηθεί και άλλος γάμος. Έχει παιδιά από τον προηγούμενο γάμο και πώς είναι μαζί τους; Τέλος η οικογένειά σου γνωρίζει την κατάσταση και αν ναι, ποιά είναι η γνώμη της; Εάν δεν θέλεις να μου απαντήσεις το καταλαβαίνω, αλλά αυτά που σε ρωτάω είναι σημαντικό να τα σκεφτείς και να τα απαντήσεις στον εαυτό σου, αν δεν το έχεις κάνει ήδη βέβαια. Θα σου δώσουν μία άλλη διάσταση του θέματος. Φιλικά πάντα και δεν θέλω να παρεξηγηθώ. Δεν είμαι ξερόλας, απλά κάτι παρόμοιο έχω ζήσει και εγώ κάποτε..... Smile

6Θελω να φυγω..... Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 10:10 am

mariantzz

mariantzz
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
δεν ειναι μεγαλος ηλικιακα τωρα ειναι 31,ο προηγουμενος γαμος θα το πω οσο πιο ευγενικα και μετρημενα ηταν μονο για συμφερον,απο την πλευρα αυτηνης...και δεσμευση ος προς τον αντρα μου απο την οικογενεια του.για να μεινει μονιμα ελλαδα και να μην ξαναπαει εξωτερικο....
οι δικοι μου ψιλοξερουν καποια πραγματα,αλλα οχι ολα...ο μπαμπας μου λεει να κανω υπομονη και να μην τα σκεφτομαι...η μαμα απο την αλλη μπροσπαθει να με πεισει για το ιδιο..οχι για να μεινω σε ενα γαμο συμβιβασμου,απλα γιατι πρεπει να κανω υπομονη για το παιδακι μου...

7Θελω να φυγω..... Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 10:24 am

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δήλωσέ την πρόθεσή σου στον κύριο.

Ξεκαθάρισε με απόλυτη σαφήνεια ποιες είναι οι υποχρεώσεις και τα δικαιώματα ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΣΑΣ μέσα στο γάμο.

Ενημέρωσε ότι αν δεν τηρηθεί η συμφωνία που ζητάς από το άλλο μέρος, δε θα δώσεις παράταση, δε θα υπάρξει άλλη ευκαιρία και τα πράγματα θα αλλάξουν δια παντός.

Μείνε συνεπής στα λεγόμενά σου και πραγματοποίησε αυτά για τα οποία έχεις δεσμευτεί.

Κι αν όλα αυτά σου φαίνονται σαν όροι τήρησης συμβολαίου θα σου πω ότι ο γάμος είναι ένα άτυπο συμβολαιο που ορίζει δικαιώματα κι υποχρεώσεις του κάθε συμβαλλόμενου κι ότι αν ένας από τους δύο δεν προωθεί την ευμάρεια της επιχείρησης , η επιχείρηση κλείνει.

It takes two to tango καλή μου.

Καλή επιτυχία.

8Θελω να φυγω..... Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 10:36 am

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ! ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ! ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΕΠΕΜΒΑΙΝΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ: ΕΙΧΕ ΧΩΡΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΗΝ ΠΛΕΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΣΕ ΓΝΩΡΙΣΕ? ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΗ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ? ΟΧΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΣΤΟΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΓΙΣΤΗ? ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΑΝΤΙ ΝΑ ΕΠΙΛΥΣΟΥΝ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΤΟ ΑΓΝΟΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ! ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΟΥ ΒΑΖΩ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΙΔΕΕΣ! Crying or Very sad

9Θελω να φυγω..... Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 10:42 am

Efita

Efita
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mariantzz έγραψε:δεν ειναι μεγαλος ηλικιακα τωρα ειναι 31,ο προηγουμενος γαμος θα το πω οσο πιο ευγενικα και μετρημενα ηταν μονο για συμφερον,απο την πλευρα αυτηνης...και δεσμευση ος προς τον αντρα μου απο την οικογενεια του.για να μεινει μονιμα ελλαδα και να μην ξαναπαει εξωτερικο....
οι δικοι μου ψιλοξερουν καποια πραγματα,αλλα οχι ολα...ο μπαμπας μου λεει να κανω υπομονη και να μην τα σκεφτομαι...η μαμα απο την αλλη μπροσπαθει να με πεισει για το ιδιο..οχι για να μεινω σε ενα γαμο συμβιβασμου,απλα γιατι πρεπει να κανω υπομονη για το παιδακι μου...

Υπομονή για το παιδάκι σου πρέπει να κάνεις αλλά μόνο εσύ ξέρεις πόση και πότε έχουν ξεπεραστεί τα όρια. Εξάλλου τα παιδάκια θέλουν ευτυχισμένους γονείς. Προσπάθησε μέσα από κουβέντα να καταλάβεις τι τον απασχολεί και συμπεριφέρεται έτσι και εξήγησέ του πώς σε κάνει να νιώθεις η συμπεριφορά του. Πες του ακόμη ότι σκέφτεσαι να φύγεις, όχι με την μορφή απειλής αλλά ότι βρίσκεσαι σε αδιέξοδο και θέλεις να αλλάξεις την δεδομένη κατάσταση. Ίσως να μην έχει καταλάβει σε τι σημείο σε φέρνει με αυτήν την συμπεριφορά. Μερικές φορές αυτό που εμείς θεωρούμε αυτονόητο ο άλλος δεν το καταλαβαίνει και ακόμη και τα πιο απλά πράγματα θέλουν εξήγηση και συζήτηση τελικά.

10Θελω να φυγω..... Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 10:44 am

Efita

Efita
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αφρουλα έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ! ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ! ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΕΠΕΜΒΑΙΝΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ: ΕΙΧΕ ΧΩΡΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΗΝ ΠΛΕΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΣΕ ΓΝΩΡΙΣΕ? ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΗ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ? ΟΧΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΣΤΟΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΓΙΣΤΗ? ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΑΝΤΙ ΝΑ ΕΠΙΛΥΣΟΥΝ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΤΟ ΑΓΝΟΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ! ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΟΥ ΒΑΖΩ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΙΔΕΕΣ! Crying or Very sad

Δίσταζα να σου το πω, αλλά θα συμφωνήσω. Είσαι σίγουρη ότι δεν τρέχει κάτι άλλο;

11Θελω να φυγω..... Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 10:53 am

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Για ποιον λογο θα πρεπει να στερηθει τον πατερα του αν χωρισετε?Μια χαρα μπορει να βλεπει και τους δυο σας και να ειναι πολυ ευτυχισμενο.Αρκει να κρατησετε κοσμια σταση μεταξυ σας...Εξαλλου ποιος σου λεει οτι τωρα ειναι περισσοτερο ευτυχισμενο που ναι μεν ειστε μαζι αλλα δεν ειστε ζευγαρι και εσυ εισαι στεναχωρημενη και δεν αντεχεις αλλο?

12Θελω να φυγω..... Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 10:54 am

mariantzz

mariantzz
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
βρε κοριτσια δεν εχω καταλαβει να υπαρχει κατι αλλο,αν και ποτε δεν ξερεις,ναι οταν γνωριστικαμε ειχε χωρισει,ο γαμος ουτος η αλλως κρατησε 3 μηνες,και 3 χρονια που ηταν μαζι σαν συμφητητες.
αυτο που λετε εσεις μου το ειπε και ενας φιλος μου,οταν του ειπα την ιστορια το πρωτο που με ρωτησε ηταν ''εχει γκομενα?''
δεν ξερω τι εχει,αν εχει,και γιατι να εχει...αλλα στην τελικη προβλημα του...
εγω θελω να αρχισω να γελαω ξανα.....να σταματησω να ειμαι κλεισμενη σε 4 τοιχους και το μονο που κανω ειναι να τρωω....και να πινω καφεδες...........

13Θελω να φυγω..... Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 11:00 am

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΗΔΗ. ΘΑ ΦΥΓΕΙΣ, ΘΑ ΧΩΡΙΣΕΙΣ! ΑΠΛΑ ΤΩΡΑ ΜΑΖΕΥΕΙΣ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ! ΑΝ ΗΤΑΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΣΟΥ ΣΤΟ ΠΛΕΥΡΟ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΕΣ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ! ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ! ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΝΕΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣ! Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΠΙΛΕΓΕΙ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ!

14Θελω να φυγω..... Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 11:02 am

Efita

Efita
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mariantzz έγραψε:βρε κοριτσια δεν εχω καταλαβει να υπαρχει κατι αλλο,αν και ποτε δεν ξερεις,ναι οταν γνωριστικαμε ειχε χωρισει,ο γαμος ουτος η αλλως κρατησε 3 μηνες,και 3 χρονια που ηταν μαζι σαν συμφητητες.
αυτο που λετε εσεις μου το ειπε και ενας φιλος μου,οταν του ειπα την ιστορια το πρωτο που με ρωτησε ηταν ''εχει γκομενα?''
δεν ξερω τι εχει,αν εχει,και γιατι να εχει...αλλα στην τελικη προβλημα του...
εγω θελω να αρχισω να γελαω ξανα.....να σταματησω να ειμαι κλεισμενη σε 4 τοιχους και το μονο που κανω ειναι να τρωω....και να πινω καφεδες...........

Κούκλα μου αν υπάρχει άλλη, τώρα είναι πρόβλημά του και πρόβλημά σου. Αν το λύσετε το θεματάκι τότε θα είναι μόνο πρόβλημά του. Και τότε θα μπορείς και συ να γελάς όπως το δικαιούσαι και σου αξίζει άλλωστε. Δεν λέω ότι υπάρχει κάτι, αλλά μήηηπως; Γιατί το ότι δεν κοιμάται μαζί σου λόγο του μωρού κλπ κλπ... δεν μου ακούγεται καλά να σου πω τη γνώμη μου.

15Θελω να φυγω..... Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 11:03 am

Efita

Efita
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αφρουλα έγραψε: ΑΝ ΗΤΑΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΣΟΥ ΣΤΟ ΠΛΕΥΡΟ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΕΣ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ!

Και εγώ για αυτό ρώτησα τι σκέφτονται οι δικοί της...

16Θελω να φυγω..... Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 11:06 am

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα κοριτσι μου..
Ολες οι κοπελες παραπανω σου ειπαν ολα αυτα που σκεφτομουν κι εγω να σου πω..δεν ξερω αν πρεπει να μεινεις΄και να κανεις υπομονη για το παιδι ή αν τελικα ολη αυτη η κατασταση και η ατμοσφαιρα που επικρατει στο σπιτι σας κανει καλο στο μωρο σας..το ζητημα ολο να μην φτανει καποιος απο τους δυο στο σημειο να σκεφτει καν να φυγει...εκει νομιζω εχει χαθει ολο το παιχνιδι και πρεπει(αυτος που το βιωνει εντονοτερα) να παρει δραστικες αποφασεις για το καλο ολων..δεν μπορω να παρω θεση στο αν πρεπει να μεινεις ή να φυγεις,γιατι δεν ειμαι μεσα στην οικογενεια σας,ουτε βιωνω την καθημερινοτητα σας για να μπορω να ξερω...αυτο που μπορω να πω με σιγουρια ειναι οτι πρεπει να κανεις κατι για να αλλαξει ολο αυτο που ζεις...και ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να αποφασισεις το καλυτερο και για σενα και για το παιδακι σου...Καλη τυχη κοπελα μου...

17Θελω να φυγω..... Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 11:07 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω απο αυτα που γραφεις καταλαβα οτι τον πατερα του ηδη τον στερειται το παιδι... οποτε δεν αποτελει δικαιολογια το " να μην φυγω για να μην μεγαλωσει χωρις πατερα το παιδι" . Ο πατερας του ειναι ηδη απων. Μαζεψε τα μπογαλακια σου παρε το παιδακι σου μαζι και φυγετε! Τωρα που εισαι μικρη ακομη να ξαναφτιάξεις τη ζωη σου με εναν άλλον ανθρωπο...

18Θελω να φυγω..... Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 11:12 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Εγω απο αυτα που γραφεις καταλαβα οτι τον πατερα του ηδη τον στερειται το παιδι... οποτε δεν αποτελει δικαιολογια το " να μην φυγω για να μην μεγαλωσει χωρις πατερα το παιδι" . Ο πατερας του ειναι ηδη απων. Μαζεψε τα μπογαλακια σου παρε το παιδακι σου μαζι και φυγετε! Τωρα που εισαι μικρη ακομη να ξαναφτιάξεις τη ζωη σου με εναν άλλον ανθρωπο...


Οσο πιο πολυ το αναβαλεις τοσο πιο δυσκολο θα ειναι μετα και τοσο πιο δυσκολο θα ειναι να ξαναφτιαξεις τη ζωη σου... Φυγε τωρα γαιτι θα βαρας το κεφαλι σου στον τοιχο μετα... Αφου λες και οτι εχεις κανει ηδη τοσες προσπαθειες κι εκεινος ειναι στον κοσμο του δεν σου μενει τιποτε αλλο να κανεις. Στο λεω μεσα απο τη καρδια μου σαν την πιο καλη συμβουλη που μπορω εγω σαν Στεφανια να σου δωσω "Φυγε τωρα που σου μενει χρονος να ξαναφτιαξεις τη ζωη σου με εναν αλλον ανθρωπο ". Στο λεω μ αγαπη. Ειλικρινα...

19Θελω να φυγω..... Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 11:13 am

Efita

Efita
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
aggeliki5579 έγραψε:Καλησπερα κοριτσι μου..
Ολες οι κοπελες παραπανω σου ειπαν ολα αυτα που σκεφτομουν κι εγω να σου πω..δεν ξερω αν πρεπει να μεινεις΄και να κανεις υπομονη για το παιδι ή αν τελικα ολη αυτη η κατασταση και η ατμοσφαιρα που επικρατει στο σπιτι σας κανει καλο στο μωρο σας..το ζητημα ολο να μην φτανει καποιος απο τους δυο στο σημειο να σκεφτει καν να φυγει...εκει νομιζω εχει χαθει ολο το παιχνιδι και πρεπει(αυτος που το βιωνει εντονοτερα) να παρει δραστικες αποφασεις για το καλο ολων..δεν μπορω να παρω θεση στο αν πρεπει να μεινεις ή να φυγεις,γιατι δεν ειμαι μεσα στην οικογενεια σας,ουτε βιωνω την καθημερινοτητα σας για να μπορω να ξερω...αυτο που μπορω να πω με σιγουρια ειναι οτι πρεπει να κανεις κατι για να αλλαξει ολο αυτο που ζεις...και ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να αποφασισεις το καλυτερο και για σενα και για το παιδακι σου...Καλη τυχη κοπελα μου...

Respect Respect

20Θελω να φυγω..... Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 11:14 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οι αντρες μπορουν να ξαναφτιαξουν την ζωη τους μεσα σ ενα βραδυ,,, δεν ειναι τιποτα γι αυτος.. Για τις χωρισμεενς γυναικες με παιδι δεν ειναι καθολου το ιδιο...δυστυχως...

21Θελω να φυγω..... Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 11:25 am

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
stefy έγραψε:Οι αντρες μπορουν να ξαναφτιαξουν την ζωη τους μεσα σ ενα βραδυ,,, δεν ειναι τιποτα γι αυτος.. Για τις χωρισμεενς γυναικες με παιδι δεν ειναι καθολου το ιδιο...δυστυχως...
Με συγχωρείς, αλλά αυτά δεν είναι επιχειρήματα κατάλληλα για την περίσταση. Και καλό είναι να μην προτεινουμε χωρισμό έτσι αβασάνιστα. η Αγγελική το είπε σωστά: δεν είμαστε μέσα στο σπίτι τους και δεν μπορούμε να ξέρουμε

22Θελω να φυγω..... Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 11:33 am

sofia1973


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ειναι δυσκολα αυτα που περνας. η μοναξια μεσα σε ενα γαμο ειναι χειροτερη απο οτι εκτος. αυτες οι συμπεριφορες ειναι για ζευγαρια που εχουν ζησει τουλαχιστον 20 χρονια μαζι και εχουν βαρεθει ο ενας τον αλλον. η αποφαση μαλλον εχει ληφθει. επειδη ομως ο δρομος ειναι δυσκολος, φροντιζε να εξηγησεις στους δικους σου αυτα που περνας ωστε να τους εχεις κοντα σου. ειμαι μονη εδω και 5 μηνες με ενα μωρο 8 μηνων. η μοναξια που ενιωθα ηταν πολυ ζορικη. και τωρα δεν ειναι ευκολα αλλα και εγω οπως και εσυ θελω να χαμογελαω. αυτος ειναι ο στοχος!!!

23Θελω να φυγω..... Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 11:36 am

mariantzz

mariantzz
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
θελω πραγματικα να σας ευχαριστησω ολες για τις απαντησεις σας.....
ειλικρινα παιρνω κουραγιο απο αυτα που διαβαζω...
δεν ξερω τι θα κανω...για να ειμαι πιο σαφης,δεν ξερω ποτε θα το κανω...
αλλα θελω να ξερετε οτι ειμαι πολυ χαρουμενη που εστω μεσα απο μια σελιδα,ενα φορουμ....μια παρεα μπορεσα να παρω κουραγιο!! Θελω να φυγω..... 262737

24Θελω να φυγω..... Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 11:43 am

mariantzz

mariantzz
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
sofia1973 έγραψε:ειναι δυσκολα αυτα που περνας. η μοναξια μεσα σε ενα γαμο ειναι χειροτερη απο οτι εκτος. αυτες οι συμπεριφορες ειναι για ζευγαρια που εχουν ζησει τουλαχιστον 20 χρονια μαζι και εχουν βαρεθει ο ενας τον αλλον. η αποφαση μαλλον εχει ληφθει. επειδη ομως ο δρομος ειναι δυσκολος, φροντιζε να εξηγησεις στους δικους σου αυτα που περνας ωστε να τους εχεις κοντα σου. ειμαι μονη εδω και 5 μηνες με ενα μωρο 8 μηνων. η μοναξια που ενιωθα ηταν πολυ ζορικη. και τωρα δεν ειναι ευκολα αλλα και εγω οπως και εσυ θελω να χαμογελαω. αυτος ειναι ο στοχος!!!

μακαρι να καταφερεις αυτα που θες στη ζωη σου για σενα και το παιδακι σου...θελω να ρωτησω κατι,και φυσικα αν θελεις μου απαντας...
πως πηρες την αποφαση?ενιωσες τυψεις για το μωρο σου?

25Θελω να φυγω..... Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 11:52 am

Efita

Efita
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια που πήρατε την απόφαση να αλλάξετε τη ζωή σας και δεν μείνατε "για το παιδί" ένα μεγάλο μπράβο. Όχι γατί χωρίσατε, αλλά δυστυχώς μερικές φορές μόνο ο χωρισμός είναι η λύση. Εγώ το έζησα χωρίς παιδιά και καταλαβαίνω ότι με τα παιδιά είναι ακόμη πιο δύσκολο. Μπράβο σας και μη μασάτε! Τα καλύτερα έρχονται! Smile Smile

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις