Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
44 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 44 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26Θελω να φυγω..... - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 11:59 am

Ιφιγένεια


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
θα κανω λιγο τον δικηγορο του διαβολου και δεν εισαι υποχρεωμενη να απαντησεις σε εμενα φυσικα. Αν πας λιγο τον χρονο πισω, θεωρεις οτι μπορει να επεσες με τα μουτρα στο παιδακι σου και με την σταση σου να κοιμασαι συνεχεια με το παιδακι σου του εδειξες οτι το παιδακι σου ειναι τα παντα? Οι αντρες ειναι μεγαλοσωμα παιδια και ειναι σημαντικο καθημερινα να τους δειχνουμε οτι αν δεν υπηρχαν αυτοι δεν θα υπηρχε αυτο το πλασματακι! Μηπως πιστευεις θα μπορουσε να οφειλεται και στην ζηλεια που σας βλεπει καλα μαζι?(εσενα και το παιδι εννοω)Ισως να θελει να δειξει την ενοχληση του με αυτον τον τροπο. Δεν τον δικαιολογω, αλλα ειναι γεγονος οτι οι αντρες ειναι παιδια!! Εχεις λοιπον 2 παιδακια, παρ'το αποφαση γλυκεια μου!!
Συγνωμη αν ειμαι υπερβολικη, απλα θελω να σε βαλω να σκεφτεις μηπως ειναι ετσι.Αν ειναι ετσι, ειναι πολυ πιο ευκολο να τον καθησεις και να του μιλησεις και να ριξεις εντεχνα ολο το φταιξιμο σε εσενα για αυτην την συμπεριφορα ...προσεξε! Δε λεω οτι φταις προς Θεου!!! Θα το παρουσιασεις ομως ετσι για να τον κανεις να σου ανοιχτει ...και αν πραγματικα μεσα του σε αγαπαει και δε θελει να σε χασει θα καταλαβει τις προθεσεις σου...ταπεινωσου στα ματια του (οσο σκληρο και αν σου φαινεται) για να τον κανεις να αισθανθει οτι εχει το πανω χερι! Ναι ξερω....ειναι σκληρα αυτα που λεω, ισως και λιγο δολια για μερικους, αλλα ειπαμε....οι αντρες ειναι Παιδια ! Αν λοιπον τα καταφερεις , αστον να πιστευει οτι εχει το πανω χερι....εσυ γνωριζεις κουκλα μου οτι ελεγχεις την κατασταση Very Happy

27Θελω να φυγω..... - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 12:05 pm

mariantzz

mariantzz
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
και ταπεινωθηκα.....και εριξα το φταιξιμο επανω μου...και το παιξα και καλη,και κακια,και στραβη,και χαζη...και τον αντιμετοπησα σαν γκομενα και οχι σαν γυναικα και ....συγνωμη κιολας για τον τροπο ....αλλα και τιμησα και την λαικη παροιμια....''ο αντρας θελει τη γυναικα κυρια στο σαλονι,.........στο κρεβατι.
πραγματικα πιστευω οτι δεν μπορει να αναλαβει ευθηνες....δεν αντεχει να κανι τιποτα..
και πλεον ειμαι σιγουρη οτι αυτος ο ανθρωπος δεν θα αλλαξει ποτε.
σιγουρα σε μια σχεση φταινε παντα και οι 2!
απλα καποιες φορες μπορει καποιος να φταει πιο λιγο απο τον αλλον..

28Θελω να φυγω..... - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 12:21 pm

mamamia12

mamamia12
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
markella01 έγραψε:Δήλωσέ την πρόθεσή σου στον κύριο.

Ξεκαθάρισε με απόλυτη σαφήνεια ποιες είναι οι υποχρεώσεις και τα δικαιώματα ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΣΑΣ μέσα στο γάμο.

Ενημέρωσε ότι αν δεν τηρηθεί η συμφωνία που ζητάς από το άλλο μέρος, δε θα δώσεις παράταση, δε θα υπάρξει άλλη ευκαιρία και τα πράγματα θα αλλάξουν δια παντός.

Μείνε συνεπής στα λεγόμενά σου και πραγματοποίησε αυτά για τα οποία έχεις δεσμευτεί.

Κι αν όλα αυτά σου φαίνονται σαν όροι τήρησης συμβολαίου θα σου πω ότι ο γάμος είναι ένα άτυπο συμβολαιο που ορίζει δικαιώματα κι υποχρεώσεις του κάθε συμβαλλόμενου κι ότι αν ένας από τους δύο δεν προωθεί την ευμάρεια της επιχείρησης , η επιχείρηση κλείνει.

It takes two to tango καλή μου.

Καλή επιτυχία.
ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΝΟΙΩΣΩ ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ,ΟΜΩΣ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΕ ΟΤΙ ΛΕΕΙ Η ΦΙΛΗ ΜΑΣ ΕΔΩ!!

29Θελω να φυγω..... - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 12:22 pm

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamamia12 έγραψε:
markella01 έγραψε:Δήλωσέ την πρόθεσή σου στον κύριο.

Ξεκαθάρισε με απόλυτη σαφήνεια ποιες είναι οι υποχρεώσεις και τα δικαιώματα ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΣΑΣ μέσα στο γάμο.

Ενημέρωσε ότι αν δεν τηρηθεί η συμφωνία που ζητάς από το άλλο μέρος, δε θα δώσεις παράταση, δε θα υπάρξει άλλη ευκαιρία και τα πράγματα θα αλλάξουν δια παντός.

Μείνε συνεπής στα λεγόμενά σου και πραγματοποίησε αυτά για τα οποία έχεις δεσμευτεί.

Κι αν όλα αυτά σου φαίνονται σαν όροι τήρησης συμβολαίου θα σου πω ότι ο γάμος είναι ένα άτυπο συμβολαιο που ορίζει δικαιώματα κι υποχρεώσεις του κάθε συμβαλλόμενου κι ότι αν ένας από τους δύο δεν προωθεί την ευμάρεια της επιχείρησης , η επιχείρηση κλείνει.

It takes two to tango καλή μου.

Καλή επιτυχία.
ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΝΟΙΩΣΩ ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ,ΟΜΩΣ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΕ ΟΤΙ ΛΕΕΙ Η ΦΙΛΗ ΜΑΣ ΕΔΩ!!
κι εγω συμφωνω

30Θελω να φυγω..... - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 12:26 pm

sofia1973


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mariantzz έγραψε:
sofia1973 έγραψε:ειναι δυσκολα αυτα που περνας. η μοναξια μεσα σε ενα γαμο ειναι χειροτερη απο οτι εκτος. αυτες οι συμπεριφορες ειναι για ζευγαρια που εχουν ζησει τουλαχιστον 20 χρονια μαζι και εχουν βαρεθει ο ενας τον αλλον. η αποφαση μαλλον εχει ληφθει. επειδη ομως ο δρομος ειναι δυσκολος, φροντιζε να εξηγησεις στους δικους σου αυτα που περνας ωστε να τους εχεις κοντα σου. ειμαι μονη εδω και 5 μηνες με ενα μωρο 8 μηνων. η μοναξια που ενιωθα ηταν πολυ ζορικη. και τωρα δεν ειναι ευκολα αλλα και εγω οπως και εσυ θελω να χαμογελαω. αυτος ειναι ο στοχος!!!

μακαρι να καταφερεις αυτα που θες στη ζωη σου για σενα και το παιδακι σου...θελω να ρωτησω κατι,και φυσικα αν θελεις μου απαντας...
πως πηρες την αποφαση?ενιωσες τυψεις για το μωρο σου?


φυσικαι και μπορω να σου πω. ειχαμε φτασει να μην επικοινωνουμε και πολυ με αποτελεσμα να βρουν τροπο καποιοι αλλοι (η πεθερα μου )και να μπει στο σπιτι μας. ετσι χαλασε πολυ ευκολα. του ζητσα να φυγει σε περιπτωσει που εξακολουθησει τα ιδια. το μωρο το σκεφτομουν συνεχως. αυτο που επαιξε μεγαλο ρολο ειναι οτι ηθελα να το βλεπω να χαμογελα και να ειναι σε ενα περιβαλλον αγαπημενο και ηρεμο. και τυο με τον μπαμπα του δεν θα το ειχαμε απο τη στιγμη που υπηρξε μια τοσο σημαντικη ριξη. σε μια συναντηση μονογονεικων οικ που πηγα μαι μαμα έλεγε για το παιδακι της 5 χρονων οτι οταν χωρισε αυτο συνεχως τη ρωτουσε αν ηταν χαρουμενη. ειχε αγωνια για την μαμα οτυ. ξερεις ποτε σταματησε να ρωταει? οταν την ειδε πραγματικα χαρουμενη. βαλε εναν στοχο και ακολουθησε τον. το ιδιο θα κανω και εγω και ο στοχος μου ειναι οι ομορφες αναμνησεις που θελω να εχει το μωρο μου!!!

31Θελω να φυγω..... - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 8:25 pm

eirini31


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
markella01 έγραψε:Δήλωσέ την πρόθεσή σου στον κύριο.

Ξεκαθάρισε με απόλυτη σαφήνεια ποιες είναι οι υποχρεώσεις και τα δικαιώματα ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΣΑΣ μέσα στο γάμο.

Ενημέρωσε ότι αν δεν τηρηθεί η συμφωνία που ζητάς από το άλλο μέρος, δε θα δώσεις παράταση, δε θα υπάρξει άλλη ευκαιρία και τα πράγματα θα αλλάξουν δια παντός.

Μείνε συνεπής στα λεγόμενά σου και πραγματοποίησε αυτά για τα οποία έχεις δεσμευτεί.

Κι αν όλα αυτά σου φαίνονται σαν όροι τήρησης συμβολαίου θα σου πω ότι ο γάμος είναι ένα άτυπο συμβολαιο που ορίζει δικαιώματα κι υποχρεώσεις του κάθε συμβαλλόμενου κι ότι αν ένας από τους δύο δεν προωθεί την ευμάρεια της επιχείρησης , η επιχείρηση κλείνει.

It takes two to tango καλή μου.

Καλή επιτυχία.

simfono apolita me tin markella01! eisai poli nea kai fisika kai sou axizei na hamogelas!euhomai ta kalitera gia sena kai to paidaki sou! milise stous goneis sou na katalavoun ti zeis kai pos pernas gia na tous eheis dipla sou kai stirigma sou. kali tihi koritsi mou!

32Θελω να φυγω..... - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 10:25 pm

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mhtsaina έγραψε:
stefy έγραψε:Οι αντρες μπορουν να ξαναφτιαξουν την ζωη τους μεσα σ ενα βραδυ,,, δεν ειναι τιποτα γι αυτος.. Για τις χωρισμεενς γυναικες με παιδι δεν ειναι καθολου το ιδιο...δυστυχως...
Με συγχωρείς, αλλά αυτά δεν είναι επιχειρήματα κατάλληλα για την περίσταση. Και καλό είναι να μην προτεινουμε χωρισμό έτσι αβασάνιστα. η Αγγελική το είπε σωστά: δεν είμαστε μέσα στο σπίτι τους και δεν μπορούμε να ξέρουμε

Δεν σχολιασα την γνωμη κανενος ειπα την δικη μου. Αν η κοπελα ακουσει απο ολες την ιδια γνωμη δεν εχει νοημα κανενα.... ουτε το να ακουει αυτα που θελει να ακουσει... Οπως δεν σχολιασα εγω την γωμη καμιας ετσι δεν θελω κι εγω να σχολιαζεις την γνωμη την δικη μου. Σωστη ή λαθος ειναι γνωμη μου και δεν θα το κρινεις εσυ. Η κοπελα θα διαβασει ολες τις γνωμες και θα κρατησει για εκεινη οποια θελει.

33Θελω να φυγω..... - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 10:27 pm

Naselen

Naselen
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Mariantzz θα συμφωνήσω με τις κοπέλες. Εχω περάσει και εγώ από έναν γάμο με τραγικές κατστάσεις, δεν είχαμε βεβαια παιδιά παρόλα αυτά ήταν πολύ δύσκολο για μένα να πώ τέλος σε μια σχέση δέκα χρόνων. Διαβάζοντας όσα περνάς και βλέποντας τον τίτλο του ποστ σου είναι θέμα χρόνου να διαλυθεί αυτός ο γάμος. Το παιδί σου θέλει να σε βλέπει ευτυχισμένη ακόμα και μακριά από τον μπαμπά της θα δεις ότι τα παιδιά προσαρμόζονται πολύ γρήγορα, ασε που είναι σίγουρο ότι όταν θα χωρίσετε το παιδί θα βλέπει περισότερο τον πατέρα του γιατί όπως τα περιγράγεις είτε είναι σπίτι είτε όχι είναι πάντα απών. Εγώ το μόνο που θέλω να σου πω είναι να δεις το μετά. Απ΄ότι κατάλαβα δεν δουλεύεις, δεν ξέρω αν έχεις κάποιο εισόδημα ή κάποιο δικό σου σπίτι για να μείνεις εσύ και το παιδί. Αν δεν δουλεύεις πήγαινε το παιδί σε σταθμό και πιάσε οποιαδήποτε δουλειά, μην πας στους γονείς σου αν δεν έχεις σπίτι, καλό θα ήταν να νοικιάσεις, δεν θα αντέξεις με όσα θα έχεις στο κεφάλι σου τους γονείς σου όσο καλή και να είναι. Όλα αυτά θα πρέπει να είναι έτοιμα όταν θα αποφασίσεις να φύγεις. Και πρός θεού μην κάνεις κανένα λάθος και πάρεις το παιδί και φύγεις χωρίς να του έχεις πει τίποτα, αν θελήσει θα σε τρέχει για μια ζωή στα διαστήρια. Μάζεψε όση δύναμη έχεις και με σωστές και λογικές κινήσεις κάνε αυτό που πρέπει για το δικό σου αύριο. Εγώ να φανταστείς με όλα τα δίκια που είχα, αφού με εξάντλησε τελείως συναισθηματικά έκανα δύο χρόνια για να φύγω από εκεί μέσα. Αλλά όταν έφυγα, το έκανα με το κεφάλι ψηλά και ούτε γύρισα να κοιτάξω πίσω. Έχω περάσει και εγώ πάρα πολλά που αν τα πω γεμίζω σελίδες ολόκληρες. Σου εύχομαι δύναμη και υπομονή

34Θελω να φυγω..... - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 10:28 pm

mariantzz

mariantzz
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ευχαριστω για τα καλα σας λογια...
χτες ο υπνος μου ηταν ενας εφιαλτης....καθε λιγο και λιγακι πεταγομουν ορθια μες το πανικο....
απο τη μια εβλεπα το παιδακι μου να κλαιει και να φωναζει τον μπαμπα...και απο την αλλη εμενα να ειμαι μονη μου....και ο αντρας μου με μια αλλη γυναικα....
αισθανομουν πολυ ασχημα και στεναχωρημενη..
πρεπει να ανακτησω δυναμεις και να παρω τη ζωη στα χερια μου,και αυτο θα κανω....συντομα! Θελω να φυγω..... - Σελίδα 2 667478

35Θελω να φυγω..... - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 10:32 pm

mariantzz

mariantzz
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Naselen έγραψε:Mariantzz θα συμφωνήσω με τις κοπέλες. Εχω περάσει και εγώ από έναν γάμο με τραγικές κατστάσεις, δεν είχαμε βεβαια παιδιά παρόλα αυτά ήταν πολύ δύσκολο για μένα να πώ τέλος σε μια σχέση δέκα χρόνων. Διαβάζοντας όσα περνάς και βλέποντας τον τίτλο του ποστ σου είναι θέμα χρόνου να διαλυθεί αυτός ο γάμος. Το παιδί σου θέλει να σε βλέπει ευτυχισμένη ακόμα και μακριά από τον μπαμπά της θα δεις ότι τα παιδιά προσαρμόζονται πολύ γρήγορα, ασε που είναι σίγουρο ότι όταν θα χωρίσετε το παιδί θα βλέπει περισότερο τον πατέρα του γιατί όπως τα περιγράγεις είτε είναι σπίτι είτε όχι είναι πάντα απών. Εγώ το μόνο που θέλω να σου πω είναι να δεις το μετά. Απ΄ότι κατάλαβα δεν δουλεύεις, δεν ξέρω αν έχεις κάποιο εισόδημα ή κάποιο δικό σου σπίτι για να μείνεις εσύ και το παιδί. Αν δεν δουλεύεις πήγαινε το παιδί σε σταθμό και πιάσε οποιαδήποτε δουλειά, μην πας στους γονείς σου αν δεν έχεις σπίτι, καλό θα ήταν να νοικιάσεις, δεν θα αντέξεις με όσα θα έχεις στο κεφάλι σου τους γονείς σου όσο καλή και να είναι. Όλα αυτά θα πρέπει να είναι έτοιμα όταν θα αποφασίσεις να φύγεις. Και πρός θεού μην κάνεις κανένα λάθος και πάρεις το παιδί και φύγεις χωρίς να του έχεις πει τίποτα, αν θελήσει θα σε τρέχει για μια ζωή στα διαστήρια. Μάζεψε όση δύναμη έχεις και με σωστές και λογικές κινήσεις κάνε αυτό που πρέπει για το δικό σου αύριο. Εγώ να φανταστείς με όλα τα δίκια που είχα, αφού με εξάντλησε τελείως συναισθηματικά έκανα δύο χρόνια για να φύγω από εκεί μέσα. Αλλά όταν έφυγα, το έκανα με το κεφάλι ψηλά και ούτε γύρισα να κοιτάξω πίσω. Έχω περάσει και εγώ πάρα πολλά που αν τα πω γεμίζω σελίδες ολόκληρες. Σου εύχομαι δύναμη και υπομονή

αυτο ακριβως....ψαχνω δουλεια και δεν βρισκω,βλεπεις ειναι οι εποχη πολυ ασχημη,
αλλα ελπιζω να τα καταφερω....εισοδημα μηδεν...σπιτι εχω....απο το μπαμπα...τουλαχιστον..
πρεπει να μην κανω βιαστηκες κινησεις...εχεις δικιο σε αυτο,θα κανω υπομονη και σιγα σιγα θα τα καταφερω....

36Θελω να φυγω..... - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 10:39 pm

Naselen

Naselen
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="mariantzz"

αυτο ακριβως....ψαχνω δουλεια και δεν βρισκω,βλεπεις ειναι οι εποχη πολυ ασχημη,
αλλα ελπιζω να τα καταφερω....εισοδημα μηδεν...σπιτι εχω....απο το μπαμπα...τουλαχιστον..
πρεπει να μην κανω βιαστηκες κινησεις...εχεις δικιο σε αυτο,θα κανω υπομονη και σιγα σιγα θα τα καταφερω....[/quote]

Ναι κοριτσάκι μου κάνε υπομονή όσο μπορείς, εμείς θα είμαστε εδώ. Πέρασα χρόνια μαύρα κυριολεκτικά. Αλλά μόλις έφυγα λές και άνοιξαν οι ούρανοι μου ήρθαν όλα τα καλά μαζεμένα. Θα το δείς και εσύ, μην κάνεις βιαστηκές κινήσεις και πρό πάντων μην του δείχνεις και μην του λές τι έχεις μέσα στο μυαλό σου. Όλα φυσιολογικά, όταν βρίσκεις ευκαιρία, ήρεμα θα του λές τι σου αρέσει από τον άνθρωπό σου και άστον

37Θελω να φυγω..... - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 11:31 pm

sofia1973


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλημερα και απο μενα. ξερεις αν το παρεις αποφαση και απλα περιμενεις την καταλληλη στιγμη για να φυγεις θα ηρεμησεις και θα βιωνεις πιο ευκολα την καθημερινοτητα. και ετσι ολα θα ειναι πιο ευκολα. και που ξερεις με την αλλαγη της δικης σου συμπεριφορας μπορει κατι να αλλαξει και μεσα στο σπιτι σου.

38Θελω να φυγω..... - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω να φυγω..... Δευ Οκτ 08, 2012 11:45 pm

Evita1988

Evita1988
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δυσκολη κατασταση ... εχεις κανει τα παντα οπως λες κ δεν βλεπεις να αλλαζει το πραγμα... παρε το παιδακι σου κ ξανα αρχισε απο την αρχη οσο εισαι νεα...(ξερω δεν ειναι ευκολο) τα χρονια περνανε κ οπως ειπε κ μια κοπελα παρα πανω αν δεν αλλαξεις εσυ τη ζωη σου αυριο θα χτυπας το κεφαλι σ στο τοιχο... το παιδι θελει σιγουρα κ τους δυο γονεις αλλα να ειναι μαζι κ ευτυχισμενοι ... ευχομαι οτι καλυτερο

39Θελω να φυγω..... - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω να φυγω..... Πεμ Οκτ 11, 2012 12:11 pm

nikoletta10

nikoletta10
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω θα έλεγα να πάρεις το παιδάκι σου και να φύγεις για λίγες μέρες για να δείς αντιδράσεις και μετά πράττεις αναλόγως.Δώσε έτσι μια τελευταία ευκαιρία στον γάμο σου.
Το άλλο που μπορείς να κάνεις είναι να συνεχίσετε με έναν συμβατικό γάμο,δηλ.κατοπιν συμφωνίας θα μένετε μαζί για να έχει το παιδί και τους δυο σας αλλά ο καθένας θα κάνει την ζωή του,με την προϋποθεση να μην φέρνετε τους εκάστοται συντρόφους σας μεσα στο σπίτι.Το έχουν εφαρμόσει κάποιοι γνωστοί μου και το πράγμα κυλάει μια χαρά.Σαν το Καρβέλα και τη Βίσση ένα πράγμα αν με καταλαβαίνεις...

40Θελω να φυγω..... - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω να φυγω..... Πεμ Οκτ 11, 2012 10:36 pm

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
περασα κι εγω κατι αναλογο με εσενα μονο που εμενα δεν ηταν αδιαφορος προς το παιδι
το προβλημα ηταν μεταξυ μας
απειρες συζητησεις η μαλλον απειροι μονολογοι
ποτε με γκρινια και φωνες ποτε ηρεμα
αποτελεσμα το ιδιο
εεε δεν αντεξα μαζεψα τα πραγματα μου,πηρα και το παιδακι μου και πηγα στους γονεις μου

του εδωσα το τελεσιγραφο
η αλλαζεις η τελος

ηρθε παρακαλετος στους γονεις μου
ομως ηθελα να ερθει για μενα
ηθελα να ξερω αν με θελει ακομη η οχι

δεν ηθελα να ζω συμβατικα σε ενα σπιτι απλα για να χει το παιδι και τους 2 μας

εκατσα αρκετο καιρο στους γονεις μου
για να εχει χρονο να σκευτει τι θελει

περασαμε δυσκολα δεν μπορω να πω αλλα πλεον ειμαστε μαζι και παλι ευτυχισμενοι

41Θελω να φυγω..... - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω να φυγω..... Πεμ Οκτ 11, 2012 10:48 pm

mariantzz

mariantzz
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
αυτο σκεφτομαι και εγω,να φυγω εστω και για λιγες μερες...
και ισως να αλλαξει κατι,βεβαια ειχα φυγει αλλες 3 φορες στο παρελθον,και η μονη του κινηση ηταν να ρωτησει ποτε θα βλεπει το παιδι.
το λαθος ηταν μαλλον δικο μου,που ξαναγυρισα γρηγορα γιατι πολυ απλα δεν ειχα που να μεινω.
τωρα οσον αναφορα για την συνεχεια του γαμου σαν συμβατικο....δεν ξερω κατα ποσο θα το αντεχα....
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

42Θελω να φυγω..... - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω να φυγω..... Πεμ Οκτ 11, 2012 11:03 pm

MarialenaK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα!!! Διαβαζω απο χθες το θεμα σου αλλα δεν τολμουσα να σου γραψω γιατι ζω κ γω σε μια περιεργη φαση κ δεν ενοιωθα οτι θα μπορουσα να σου πω ΕΓΩ που τις συμβουλες μου δεν τις ακουω η ιδια...
Ενα λαθος που κανω κ εγω ειναι η προφαση οτι "μα πως θα αφησω την μικρη μου χωρις πατερα?". Αν εκεινος θελει να ειναι διπλα στο παιδι του θα ειναι ακομα κ αν δεν ζειτε μαζι... Το παιδι οσο μεγαλωνει καταλαβαινει τα παντα, αισθανεται την στεναχωρια σου κ μιμειται καταστασεις... Εισαι 28 χρονων οπως ειπες κ ειναι πολυ κριμα η προσωπικη κ ερωτικη σου ζωη να εχει λαβει τελος.
Το οτι εφυγες 3 φορες κ το μονο που εκανε ειναι να ρωταει για το παιδι(μπραβο του σε αυτο αλλα λεω για την αδιαφορια για την σχεση σας), σου δειχνει εμμεσα τι θελει αυτος ο ανθρωπος...
Μιλησε του ξεκαθαρα πες του οτι ειπες σε μας, τι αισθανεσαι, τι φοβασαι, τι σου λειπει κ αν λαβεις μια ιδια αντιμετωπιση νομιζω οτι δεν θα μπορεσεις να σωσεις κατι...
Σου ευχομαι καλη τυχη κ να αποφασισεις οτι θα ειναι πιο σωστο για σενα κ για το παιδι σου... Πρεπει να εισαι κ εσυ ευτυχισμενη για να ειναι το παιδι σου, αυτο να θυμασαι...

43Θελω να φυγω..... - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω να φυγω..... Παρ Οκτ 12, 2012 2:00 am

Νενεν

Νενεν
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σου και απο μενα... Εχω παρα πολυ καιρο να απαντησω σε θεμα του φορουμ παρολο που μπαινω καθημερινα σαν επισκεπτρια και μαθαινω τα νεα των κοριτσιων. Εδω και καιρο νιωθω τα ιδια με σενα. ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩ. Η βασικη διαφορα βεβαια στην περιπτωση μου ειναι οτι ο δικος μου δεν ειναι αδιαφορος ως προς τις οικογενειακες δραστηριοτητες. Το αντιθετο. ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΑΖΙ. Και αυτο μου σπαει τα νευρα. Γιατι δεν κανει τιποτα μονος του. Ετσι, εγω πρεπει να φτασω παντου. Και στη δουλεια και στο σπιτι και στη βολτα... Αν ειναι να αναλαβει τη μικρη για να παω σε ενα γιατρο ειμαι ολο αγχος γιατι ουτε τα μισα δεν θα κανει σωστα. Απεναντι μου εχει μια περιεργη σταση. Σεξουαλικα με διεκδικει, αλλα μονο τοτε... Αν δεν εχει διαθεση, μια τρυφερη κουβεντα, ενα χαδι, δεν υπαρχουν. Οχι οτι τα ζηταω πια... Αυτο που μου δειχνει ειναι οτι δεν με υπολογιζει, δεν υπολογιζει τη δικη μου κουραση μπροστα στην δικη του καλοπεραση. Τα εχει βαλει με τους δικους μου, για ολες τις παραξενιες της κορης μας φταιει η μανα μου που τη μεγαλωσε, κανεις αλλος δεν εχει ευθυνη... Ασχετο αν μπαμπας και κορη εχουν ιδιες αντιδρασεις οταν ειναι νευριασμενοι. Καρμπον. Μου φταινε ολα πανω του. Η μονομανια που τον εχει πιασει με την κριση, το υβρεολογιο που ειναι το μονο του επιχειρημα, η κακια που βγαζει...ΟΛΑ. Αρκετες φορες του ειπα να φυγει. Μου ειπε να το ξεχασω. Για την κατασταση μας φταινε λεει οι γονεις μου. Γιατι για αυτον εγω δεν εχω προσωπικη αποψη. Οταν τολμω να μην εχω ιδια γνωμη με τον ιδιο τοτε καποιος μου εχει βαλει λογια... Και η λυση ειναι να φυγουμε απο το σπιτι μας και να παμε να ζησουμε μακρια. Φυσικα αυτο ουτε που το συζητω. Δεν προκειται να φυγω απο το σπιτι με τιποτα. Γιατι απλα, οσον αφορα εμενα, δεν εχει μεινει τιποτα να διασωσω απο τη σχεση μας. Προσπαθησα καποιες φορες να προετοιμασω τη μικρη για την περιπτωση που ¨εμεις τα κοριτσια θα μενουμε εδω και ο μπαμπας θα κοιμαται αλλου και θα τον βλεπεις οποτε θες¨. Σοκ η μικρη και εγω εγκατελειψα την ιδεα. Μετα απο 2-3 μεγαλους καυγαδες το καλοκαιρι, μπροστα στους φιλους μας, με τους γονεις μου και καποιους γειτονες να ακουν ολη την ξεφτιλα μας, πηρα την αποφαση να προσπαθησω για μια πολιτισμενη συμβιωση για χαρη του παιδιου ενω ο ιδιος φερεται σαν να μην εχει συμβει τιποτα. Και αυτο ειναι που μου τη δινει πιο πολυ. Δεν γινεται να με προσβαλεις, να βριζεις, να φωναζεις και μετα ολα μελι γαλα. Εμενα με μεγαλωσαν και με εμαθαν να εχω αξιοπρεπεια, να υπολογιζω τη δημοσια εικονα μου, να μη μου αρεσει το ρεζιλικι. Εγω δεν γλυφω εκει που φτυνω... Και καπως ετσι εφυγα απο αυτη τη σχεση. Μενω βεβαια σε αυτο το γαμο. Για οσο αντεχω. Αυτο που με ποναει δεν ειναι ο θανατος της προσωπικης μου ζωης. Ειναι οταν η κορη μου παρακαλαει για ενα αδερφακι... Εχω εναν υπεροχο αδερφο. Πραγματικο στηριγμα. Και θα ηθελα να το εχει και η μικρη αυτο. Ομως δεν εχω το κουραγιο, δεν θελω αλλο παιδι, δεν ειμαι καλα ψυχολογικα για να κανω παιδακι ακομα και αν μου το επιτρεψει η υγεια μου... Και δεν ξερω αν ειμαι πολυ εγωιστρια ή πολυ δυστυχισμενη... Ζηταω συγνωμη για την τεραστια εξομολογηση, μου βγηκε πολυ αυθορμητα ολο αυτο...

44Θελω να φυγω..... - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω να φυγω..... Πεμ Οκτ 25, 2012 10:46 pm

mariantzz

mariantzz
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Συγνωμη που δεν μπηκα τοσες μερες για να ευχαριστησω οσους μου απαντησαν...τρεχω ολη μερα να βρω δουλεια....και να κανω τα ραντεβου με το δικηγορο μου για να προχωρησουμε στο διαζυγιο...

45Θελω να φυγω..... - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω να φυγω..... Πεμ Οκτ 25, 2012 10:50 pm

MarialenaK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημεραααααα!!!
Δηλαδη δεν διορθωθηκε τιποτα,ε? Δεν ξαναμιλησατε? Το πηρες αποφαση?
Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις, απλα με ειχε αγγιξει το θεμα σου πολυ!!

46Θελω να φυγω..... - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω να φυγω..... Παρ Οκτ 26, 2012 1:27 am

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Απ'ότι διάβασα συμφωνώ κι εγώ με τις κοπέλες που είπαν ότι ο άντρας σου είναι ήδη απών. Απλά το σώμα του είναι εκεί. Ο υπόλοιπος λείπει. Και μην νομίζεις ότι τα παιδιά δεν καταλαβαίνουν.. Το θέμα που ανέφερες με τον υπολογιστή το έχω περάσει κι εγώ. Ανακάλυψα ότι ο πρώην συζυγός μου στους 3 μήνες γάμου είχε ήδη δημιουργήσει διάφορα προφίλ σε site κοινωνικής δικτύωσης ως ελέθερος και κανόνιζε ραντεβού. Παιδιά δεν είχαμε (ευτυχως) κι έτσι μόλις τον ξεφτίλισα (στην κυριολεξία όμως) έκανα αίτηση διαζυγίου και ξεμπέρδεψα. Ψάξτο λίγο και αυτό..
Τώρα για το θέμα του παιδιού ναι κάποιες φορές και εγώ αισθανόμουν ότι τα κάνω όλα μόνη μου. Γίνομουν ΚΑΙ ο άντρας του σπιτιού, ώσπου είπα τέλος ως εδώ(με τον νυν σύζγυγο).Το έβαλα κάτω, τα συζητήσαμε και έχουμε βρει τον ρυθμό μας. Ο δικός σου κούκλα μου δεν είναι διατεθημένος να το παλέψει για σας. Είναι βολεψάκιας και για πάρτη του. Ως παιδί χωρισμένων γονιών θα σου πω ένα πράγμα. Ακόμη έχω εφιάλτες στα 38 μου από αυτά που πέρασα στο σπίτι μου με τον πατέρα μου που ήταν όλο φωνές, αδιαφορία κλπ. Όταν πλέον χώρισαν άρχισα να αναπνέω και να έχω ψυχική ηρεμία. Αυτό θα πρέπει να κοιτάξεις για το παιδί σου. Να είναι ήρεμο στην ψυχούλα του...

47Θελω να φυγω..... - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω να φυγω..... Παρ Οκτ 26, 2012 3:17 am

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νενεν κ Μαριατζζ καλη επιτυχια..
ο,τι καλυτερο να γινει!
Νενεν αυτο με το αδερφακι ειναι οντως ζορι..εκτος αν το κανεις μεσα σ εναν αλλο γαμο αν τελικα φυγεις.

48Θελω να φυγω..... - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω να φυγω..... Παρ Οκτ 26, 2012 3:51 am

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το παιδι σου θα ειναι χαρουμενο αν εισαι κ συ χαρουμενη, να πας και σ ενα παιδοψυχολογο να σε συμβουλεψει και να μιλησεις και με τους γονεις σου για να σε βοηθησουν.
Εγω μενω με τους γονεις μου και με βοηθουν πολυ, ευτυχως η μικρη μου ειναι 2,5 και δεν ρωταει πολλα ακομα αλλα ετσι κ αλλιως εχει να δει το μπαμπα της απο περυσι τον Ιουνιο 16 μηνες, μονο στο τηλ της μιλαει, οποτε δεν τον θυμαται και πολυ!
Μια χαρα ειναι η ζουζουνα μου!περνει πολυ αγαπη απο τη γιαγια, τον παππου, τους θειους της(τα αδερφια μου) και τη θεια της και την ξαδερφη της φυσικα, δεν εζησε και πολυ με τον μπαμπα της, ητανε μικρουλα, εχει μεγαλη σημασια να περνουν πολυ αγαπη τα παιδια και να εχουν σταθεροτητα στη ζωη τους με ή χωρις μπαμπα!

49Θελω να φυγω..... - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω να φυγω..... Παρ Οκτ 26, 2012 3:57 am

toxotina

toxotina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δεν εχω διαβασει ολα τα ποστς αλλα αναρωτιεμαι ποιος ο λογος της πληρους μεταλλαξης του αντρα σ?Παλιοτερα,ηταν πιο δραστηριος?Κανατε πραγματα μαζι κτλ?Μηπως τα τελευταια χρονια πασχει πχ απο καταθλιψη??Δεν ειναι φυσιολογικο ολη μερα να μην εχεις ασχολιες να μην λαχταρας σαν ανθρωπος μια βολτα κτλ.Η γνωμη μ ειναι πως πρεπει λιγο να τον φοβισεις για να τον δραστηριοποιησεις.Αν θεωρει την οικογενεια τ δεδομενη δειξτου πως τπτ δεν ειναι αυτονοητο σ αυτη τη ζωη.Αν παλι δε καταΦερεις τπτ τοτε πραγματικα για το καλο του παιδιου σ πρεπει να φυγεις.Τι μπορει ως γονιος να προσφερει στο παιδι τ ενας ανθρωπος που εχει φαινομενικα παραιτηθει απο τη ζωη κ χανει επεισοδια απο τη ζωη της γυναικα τ κ του παιδιου τ?Κανεις μας δε θα ηθελε ενα διακοσμητικο πατερα,αν ηταν ετσι θα εδινες στο γιο σ μια φωτογραφια τ πατερα τ κ τελος.Ευχομαι καλη δυναμη κ μακαρι τα πραγματα να πανε καλα

50Θελω να φυγω..... - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω να φυγω..... Παρ Οκτ 26, 2012 3:58 am

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και πιστεψτε με υπαρχουν χωρισμοι που δεν φταινε και οι δυο, ο ενας μονο μπορει να καταστεψει τα παντα!μεχρι προσφατα εδινα ευκαιριες αλλα κουραστηκα και γω πια!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις