Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
44 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 44 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

xrisoula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλημερα μανουλες!εψαχνα καιρο ενα τετοιο θεμα να γραψω και τωρα λεω να σας κουρασω λιγο να πω και εγω τον πονο μου!ειμαι με τον αντρα μου 13 χρονια,μεχρι πριν αρραβωνιαστουμε δεν ειχα καμια επαφη μαζι τους αν και μενουμε στην ιδια πολη.στους αρραβωνες μας τα δικα μου χρυσαφικα τα πληρωσε ο αντρας μου,οταν μειναμε μαζι σε σπιτι που μας εφταξαν οι γονεις μου δεν μας προσφεραν τιποτα ουτε καν ενα σετ πετσετες με 20 ε!ο αντρας μου εφερε μονο τα ρουχα του και οτι χρειαζοταν το σπιτι μας απ την αρχη τα πηραμε μαζι σαν ζευγαρι και με μεγαλη βοηθεια απο τους γονεις μου.οατν καναμε πολιτικο γαμο λογο εγκυμοσυνης δεν ειχαν λεφτα ουτε για το τραπεζι(λιγα ατομα εστω μονο για τους συγγενεις τους)γλυκα μπομπονιερες κ.α ολα οι γονεις μου,και ειχε το θρασος η πεθερα να ζητησει και παραπανω μπομπονιερες για να δωσει σε δικα της ατομα και η μαμα μου θεωρησε σωστο να της δωσει ε βεβαια δεν κρατηθηκα και της ειπα οτι αφου ηθελες να παρεις και εσυ να τις πληρωνες,απο το ενα μπηκε και απο αλλο βγηκε.οσο αφορα τωρα και στον ερχομο του παιδιου που περιμενουμε αποντες παλι,το μονο που πηρε ειναι 2 φορμακια,1 σετ σεντονια και 1 σετ πετστετες!βλεπετε ειναι αγορακι και θελει να ακουσει το ονομα του πεθερου!!!!απο οτι καταλαβατε οικονομικη βοηθεια?τι ειναι αυτο?νευριαζομαι με τον αντρα μου ομως που δεν τους βαζει στη θεση τους και τους δικαιολογει τις περισσοτερες φορες,(οι δικοι σου μου λεει ειναι καλυτερα οικονομικα,ειναι μορφωμενοι κ.α.)ε ποσα να αντεξεις βρε κοριτσια?συγνωμη αν σας κουρασα αλλα τα ειπα και οοουυυυφφφφφφφφ!!!!

????????


Επισκέπτης
kafedaki? έγραψε:
Πάντως είμαι της άποψης ότι δεν πρέπει να θεωρούμε ότι οι γονείς είναι υποχρέωση τους να βοηθάνε...Το θεωρώ μέγα λάθος.ΝΑ το κάνουν όποτε θέλουν και όταν νιώθουν.
Πόσο συμφωνώ με αυτήν την άποψη!!!
Κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να βοηθήσει μόνο και εφόσον το θέλει και έχει διάθεση, και ας είναι οι δικοί μας γονείς.
Σε καμία μας δεν νομίζω να άρεσε, το παιδί μας στα 40 του να γυρίσει να μας πει, μαμά ΠΡΕΠΕΙ να βοηθήσεις, έχεις δεν έχεις!!! ΑΘΛΙΟ!!! Αλλά και απο την άλλη δεν πρέπει να έχουμε και απαιτήσεις απο τα παιδιά μας.

PINAKIII

PINAKIII
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τι να λεμε τωρα...!μεγαλοοο θεμα
τερασ
τιο
οι γονεις μου ζουν περιπου 3 ωρες μακρια απο μας θα μπορουσαμε να πουμε οτι το να λεμε για τους δικους μας γονεις τους επαινουμε..οχι θα πω αυτο που ισχυει πραγματικα για το καθενα.οι γονεις μου που λετε δε μας δινουν μηνιαιο επιδομα παρολα ταυτα μου δινουν τα κρεατα του παιδιου το ψαρι απαραιτητα με εφοδιαζουν καθε φορα που ερχονται.φρουτα λαχανικα οσπρια λαδι ελιες κ γενικα οτι ζητησουμε κ να μην το κανουμε παλι φερνουν.
για το παιδι να μας παρουν παρκο επιπλα δωματιου γενικα τα παντα.ακομα και καρτα στο κινητο μου βαζουν αν μακουσουν να λεω οτι μου τελειωσε!
σας επαναλαμβανω δε ζηταω παρολο γιατα κρεατα κ το ψαρι που ειναι ντοπια και θελω το καλυτερο για τη μικρη.
το σπιτι που μενουμε ειναι του πατερα μου προς εμενα προικα ολοκαινουργιο μας εβαλε κλιματιστικα μας εφτιαξε τη κουζινα επεκταση δλδ κ τι να λεμε τωρα..
απ την αλλη οι κυριοι πεθεροι μας εβαλαν τις κουρτινες!!!αυτο!
τα επιπλα τα ειχε ο αντρας μου απο το σπιτι μου εμενα μονος του ειναι υψιλης ποιοτητας κ του ειπαν τοτε θα στα κανουμε δωρο εμεις ενα θα σας πω...το εβαλαν δανειο στο ονομα του και τωρα λενε δε μπορουμε να το πληρωνουμε καταλαβαινετε της σας λεω???για το δωρο που αυτοι του εκανα τοτε θα το πληρωσουμε εμεις...νομιζουν ομως!
ενταξει μας πληρωσαν το μαιευτηριο αλλα και οι δικοι μου το γιατρο οταν γεννησα αλλα τι να λεει αφου ημασταν στον ασσο μιας κ ειχαμε μια αποτυχημενη γεννα πριν 9 μηνες κανονικη καισαρικη κ δε μας εμεινε σαλιο.
το κορυφαιοοοοοοοο κανουμε βαφτιση τον ιουνιο οι δκοι μου λενε μιας κ δε κανατε θρησκευτικο ειχαμε 2 πενταρες για το γαμο σου θα τις δωσουμε για τη βαφτιση του εγγονιου μας.τα πεθερικα δε θα καλεσουν κανεναν παρα μονο 1 ατομα με τη δικαιολογια οτι δε θα ερθουν ο γνωστοι τους μιας κ θα γινει εκτος αθηνων.ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ!ελεος δε τη ξερουν αυτη τη λεξη?
ρεζιλι!με ρωτησε ποσο θα κοστιουν τα ξενοδοχεια αυτων που θα φιλοξενησω να τα αναλαβει αυτοι και μολις τους ειπα απο 40 να μας τα αφησει 30 ξερετε τι ειπε?15 δε γινεται?????
και ολα αυτα γιατι οπως και καθε χρονο προγραμματισζουν τις διακοπες τους τις 3μηνιαιες ναι καλα διαβασατε 3 μηνιαιες!χωρις σπιτι εκει που θα πανε γιατι λεει ειναι κουαρσμενοι.συνταξιουχιοι μη ξεχασω!κ εμεις με τον αντα μου εχουμε να παμε διακοπες απο το 2008 με ενα μισθο εγω ανεργη με παιδι και φουλ εξοδα!
ακουτε τι σας λεω ετοιμαζουν τις διακοποες τους κανουν λεει το σκατο τους παξιμαδι να πανε κ δε μαζευουν 2 λεφτα για τη βαφτιση του 1ου τους εγγονιου!

σας τρελανα!!!πωπω ταπα!

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εμεις οικονομικη βοηθεια δεν εχουμε απο θεμα χρηματων αλλα και μονο τα πεθερικα μου που μας φερνουνε πραγματα για τα παιδια ρουχα παπουτσια και τροφιμα ειναι πολυ μεγαλο πραγμα τον γαμο μας και τις γεννες μου σε ιδιωτικα μαιευτηρια τις πληρωσαμε μονοι μας με τα χρηματα της δουλειας μας μας ειπαν να μας βοηθησουν να μας πληρωσουν κατι αλλα δεν θελαμε ουτε εγω ουτε και ο αντρας μου και εκτος απο αυτο δεν ειναι αναγκασμενος κανενας να μας πληρωνει μεχρι τωρα δεν φτανει που μας μεγαλωσαν αξιολογα και μας προσφεραν οτι μπορουσαν οι ανθρωποι θα εχουμε και απαιτησεις αν ειναι δυνατον

????????


Επισκέπτης
Ρε κορίτσια, θέλω να ρωτήσω κάτι, μην βαράτε προς θεού!!! Μήπως οι άνυρωποι είναι με μία μικρή σύνταξη και δεν έχουν να δώσουν?? Λέω μήπως Rolling Eyes

PINAKIII

PINAKIII
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
σε ποιον αναφερεσαι?πχ σε μενα?

????????


Επισκέπτης
PINAKIII έγραψε:σε ποιον αναφερεσαι?πχ σε μενα?
Και σε σένα, και σε μία άλλη κοπέλα, που είπε ότι τα πεθερικά της δεν δίνουν. Λεω κοπέλα μου, μήπως και δεν έχουν να δώσουν Rolling Eyes

PINAKIII

PINAKIII
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αρχικα δεν απαιτω να δωσουν!ουτε το θεωρω δεδομενο..πο γονεις γενικα να δινουν!
οπως διαβασες παραπανω τα δικα μου πεθερικα πηγαινουν 3 μηνες διακοπες σε μερος που δεν εχουν καν σπιτι ενοικιαζουν δλδ..αυτο τα λεει ολα νομιζω!ποιος στις μερες μας κανει διακοπες 3μηνιαιες να μη πω και διακοπες γενικα μιας εβδομαδας?εγω εχω να κανω 5 χρονια!
για μενα εχει σημασια οτι δεν αντιλαμβανονται το προβλημα εμεις ζουμε με ενα μισθο και με οσο εξοδα εχει 1 μωρο και η ζωη σημερα και πηγαν και πηραν αυτοκινητο στη κορη τους 23 χρονων δε φταιει το κοριτσι ξεροντας πως εμεις δεν εχουμε αμαξι ειναι υπο διαλυση και μοντελο 1999 διπορτο με διαλυμενα πορτες κοντερ κ δε ξερω εγω τι αλλο και οταν τους το ειπε ξερεις τι απαντησαν??εσενα λεει σε βοηθησαμε παλια (οταν ηταν ανυπαντρος με τρακαρισματα κτλ)τωρα θα βοηθησουμε την αδερφη σου.η αδερφη ανεργη το οποιο σημαινει δεν εχει να συντηρησει αμαξι οποιος αραγε θα το αναλαβει?και του ειπαν κιολας οτι αμα σου χαλασει το δικο σου να πας στη δουλεια με το λεοφωρειο ενω ρε παιδια να πηγαινει η μικρη για καφε με αμαξι??????κ εμεις με παιδι αμα μας τυχει τπτ να ψαχνουμε ταξι?
τι αλλο να σου λεω τωρα...

????????


Επισκέπτης
PINAKIII έγραψε:αρχικα δεν απαιτω να δωσουν!ουτε το θεωρω δεδομενο..πο γονεις γενικα να δινουν!
οπως διαβασες παραπανω τα δικα μου πεθερικα πηγαινουν 3 μηνες διακοπες σε μερος που δεν εχουν καν σπιτι ενοικιαζουν δλδ..αυτο τα λεει ολα νομιζω!ποιος στις μερες μας κανει διακοπες 3μηνιαιες να μη πω και διακοπες γενικα μιας εβδομαδας?εγω εχω να κανω 5 χρονια!
για μενα εχει σημασια οτι δεν αντιλαμβανονται το προβλημα εμεις ζουμε με ενα μισθο και με οσο εξοδα εχει 1 μωρο και η ζωη σημερα και πηγαν και πηραν αυτοκινητο στη κορη τους 23 χρονων δε φταιει το κοριτσι ξεροντας πως εμεις δεν εχουμε αμαξι ειναι υπο διαλυση και μοντελο 1999 διπορτο με διαλυμενα πορτες κοντερ κ δε ξερω εγω τι αλλο και οταν τους το ειπε ξερεις τι απαντησαν??εσενα λεει σε βοηθησαμε παλια (οταν ηταν ανυπαντρος με τρακαρισματα κτλ)τωρα θα βοηθησουμε την αδερφη σου.η αδερφη ανεργη το οποιο σημαινει δεν εχει να συντηρησει αμαξι οποιος αραγε θα το αναλαβει?και του ειπαν κιολας οτι αμα σου χαλασει το δικο σου να πας στη δουλεια με το λεοφωρειο ενω ρε παιδια να πηγαινει η μικρη για καφε με αμαξι??????κ εμεις με παιδι αμα μας τυχει τπτ να ψαχνουμε ταξι?
τι αλλο να σου λεω τωρα...
αυτο που ξεχωριζουν τα παιδια τους πως με τρελλαινει........δλδ οταν η κορη παντρευτει και κανει παιδι δε θα της δωσουν τιποτα επειδη της εδωσαν τωρα ας πουμε??????

PINAKIII

PINAKIII
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τι να σου πω τωρα?
εδω λεει τον βοηθησαν οταν ηταν ανυπαντρος και τωρα που εχει οικογενεια κ παιδι τι?
εγω ως νυφη τι βλεπω?τι με νοιαζει τι κανανε τοτε?
αν εκανα μια ζωη μετρημενη δεν θα ειχα απαιτησεις αλλα οταν βλεπω τετοια πραγματα και τετοια αδιαφορια ε ναι ρε κοριτσια πιστευω πως πρεπει να βοηθησει τη κατασταση κδε λεω να δωσει μετρητα..εστω να συμβαλει στη βαφτιση.στηριζονται στους δικους μου...εκει εχω καταληξει!

????????


Επισκέπτης
Καλα το 3μήνες διακοπές δεν το σχολιάζω καν, στις μέρες μας.
Ετσι όπως τα γράφεις έχεις τα δίκια σου κοπέλα μου, απλά, δείξε τους ότι τα καταφέρνετε και χωρίς αυτούς. Δεν μπορείς να παρέμβεις εαν θέλουν να δώσουν στην αδερφή του.

Lia21

Lia21
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Θα κάνω λίγο το δικηγόρο του διαβολου εγω τωρα .

Η γνώμη μου είναι ότι απο την στιγμή που αποφασίζουμε να ανοίξουμε ένα σπίτι είμαστε εμείς και μόνο εμείς υποχρεωμένοι να το σηντηρουμε.

Δεν έχουν ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ οι γονείς να είναι για παντα τα δεκανικια μας για όσο ζούμε .
Ολοι περνάνε δύσκολα οι εποχές δυστυχώς γίνονται συνέχεια απ το κακό στο χειρότερο αλλα αυτο είναι για όλους όπως εμείς ίσως ζοριζομαστε ίσως και αυτοί .

Δεν λέω να είναι πλούσιοι και εσείς να μην έχετε να φάτε και να μην βοηθούν αλλα απ όσο διαβάζω οι περισσότεροι είναι με σύνταξη .
Δεν τα γράφω με κακιά για καμία κοπέλα αλλα μην θελουμε και την πίτα γεμάτη και την σκυλα χορτατη
Δλδ οκ μην μας κάνουν κουμάντο στο σπίτι μας μην μας λένε την γνώμη τους για το πως θα μεγαλώσουμε τα. Παιδιά μας μην μην μην ( που δεν τα θεωρώ λάθος )
Αλλα μην έχουμε απαίτηση καμία απο αυτούς είτε πρόκειται για τα πεθερικά είτε για τους γονείς μας .

Το παν είναι να μας ΑΓΑΠΑΝΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ
παππούδες και γιαγιάδες που θα τα πάρουν αγκαλιά με αγαπη που θα τους τραγουδήσουν που θα τα πανε μέχρι της κουνιές και θα γίνουν μαζί τους πάλι παιδιά και αν θέλουν και μπορούν έστω μια σοκολάτα αρκεί να το κάνουν με την καρδιά τους ...

PINAKIII

PINAKIII
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
lia21 καλα τα λες..αγαπη πανω απ ολα αλλα δυστηχως η αδικια με σκοτωνει!
δε στηριζομαι σε κανεναν ουτε ζω με λεφτα αλλου ουτε καποιος μας δινει μετρητο να ζουμε.
τη λογικη τους αναλυω.ουτε ζητησα ουτε προκειται!ουτε στηριζομαι ουτε τπτ.
αναφερομαι στο πως σκεφτονται κ μονο.

Lia21

Lia21
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
PINAKIII έγραψε:lia21 καλα τα λες..αγαπη πανω απ ολα αλλα δυστηχως η αδικια με σκοτωνει!
δε στηριζομαι σε κανεναν ουτε ζω με λεφτα αλλου ουτε καποιος μας δινει μετρητο να ζουμε.
τη λογικη τους αναλυω.ουτε ζητησα ουτε προκειται!ουτε στηριζομαι ουτε τπτ.
αναφερομαι στο πως σκεφτονται κ μονο.

Στην αδικία απλα κλείσεις τα ματιά και άδιαφορεις
Και ψάχνεις Μονή σου με τον άντρα σου πως θα μπορέσεις να κανείς καλύτερη την ζωη σας..

ισμηνη

ισμηνη
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΝ ΤΡΕΛΕΝΕΣΤΕ!!!!
ποσο οικεια μου φαινονται ολα αυτα!!!
εγω πλεον με την μητερα μου δεν μιλαω εδω κ 3 χρονια κ για οικονομικους αλλα κ για λογους ιδεολογιας πια κ ψυχικης ηρεμιας...
ολα αυτα ειναι πταισματα,η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΗΤΕΡΑ μου εκλεψε απο προσωπικο λογαριασμο που ειχε αφησει στο ονομα μου ο πατερας μου πριν πεθανει ως δωρο για τον γαμο μου 4 χιλ ευρω...
ηξερα οτι υπηρχε αυτος ο λογαριασμος αλλα επειδη ηξερα οτι ηταν για τον γαμο μου δεν τον πειραξα ποτε κ οταν ηρθε η ωρα να παντρευτω κ τον ζητησα μου ειπε επειδη με σπουδασε 4 χρονια κ χαλασε για μενα πολλα περισσοτερα απο 4 χιλιαρικα τα κρατησε για παρτη της...λιγους μηνες πριν πηρε στην αδερφη μου 16000€ αυτ/το κ εκεινο το καλοκαιρι η αδερφη μου εκανε διακοπες 10 ημερων στην κρητη κ πηγε κ αεροπορικως να μην κουραζεται...
παρεπιμπτοντως η αδερφη μου ειναι ακομα φοιτητρια στο 10 ετος!!!!! ohhh yes σε ενα ΤΕΙ θεσ/νικη....
εχω κ αλλα αν θες....φιλακια!!!
απο την αλλη η πεθερα μου που δεν εχει στον ηλιο μοιρα ο πεθερος μου ειναι ανεργος 3 χρονια ηθελε στον γαμο να κανει οτι της αναλογουσε κ φυσικα δεν την αφησαμε...ασε που εδω κ εναν χρονο εμεις κ ο αδερφος του αντρα μου πληρωνουμε ολα τους τα εξοδα γιατι αλλιως απλα θα πεθεναν...
αρα ολα ειναι σχετικα μην αγχωνεστε υγεια πανω απ'ολα

ισμηνη

ισμηνη
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Lia21 έγραψε:
PINAKIII έγραψε:lia21 καλα τα λες..αγαπη πανω απ ολα αλλα δυστηχως η αδικια με σκοτωνει!
δε στηριζομαι σε κανεναν ουτε ζω με λεφτα αλλου ουτε καποιος μας δινει μετρητο να ζουμε.
τη λογικη τους αναλυω.ουτε ζητησα ουτε προκειται!ουτε στηριζομαι ουτε τπτ.
αναφερομαι στο πως σκεφτονται κ μονο.

Στην αδικία απλα κλείσεις τα ματιά και άδιαφορεις
Και ψάχνεις Μονή σου με τον άντρα σου πως θα μπορέσεις να κανείς καλύτερη την ζωη σας..
Respect Respect
συμφωνω απολυτα με την lia21

siaki85

siaki85
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΕΜΕΝΑ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΟΣΟ ΖΟΥΣΕ ΜΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΖΗΤΑΜΕ. ΑΚΟΜΑ Κ ΓΙΑ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΕΙΧΕ ΠΡΟΝΟΗΣΕΙ ΚΙ ΑΣ ΜΗΝ ΠΡΟΛΑΒΕ ΝΑ ΤΗ ΔΕΙ. Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ (ΠΟΛΥ ΑΝΕΤΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ) ΤΙΠΟΤΑ ΔΕ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ, ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΣΠΙΤΙ Κ ΕΙΜΑΙ ΕΥΓΝΩΜΩΝ ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΤΟ ΚΟΠΑΝΑΕΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΥΚΑΙΡΙΑ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕΙ Κ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΣΤΕΛΝΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΠΑΡΕΙ Κ ΜΕΤΑ ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙ ΛΕΦΤΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑΙ ΜΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΘΕΣΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΟΡΟΥΣ ΚΙ ΕΤΣΙ ΚΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΓΝΩΡΙΜΙΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΥΣΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ (ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΚΑΝΕΙ) ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ!! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ, ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΡΟΤΕΣ Κ ΚΑΤΙ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΝ, ΜΑΣ ΒΟΗΘΑΝΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΝ Κ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΧΡΥΣΩΣΕΙ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΑΣ ΓΕΜΙΖΟΥΝ ΕΝΑ ΑΜΑΞΙ ΜΕ ΚΡΕΑΤΑ, ΑΥΓΑ, ΠΕΡΙΒΟΛΙΚΑ. ΕΠΙΣΗΣ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Κ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ Κ ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΣΚΑΣΩ.

PINAKIII

PINAKIII
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κλεινουμε τα αυτια σαφως!αλλα να μη μας παρουν και για μα...ες!
βαρεθηκα να ακουω μη του δινεις σημασια ετσι ειναι αυτος-δεν αλλαζει ο ανθρωπος!τα ιδια και τα ιδια!
δλδ ειναι αργα να καταλαβεις τα λαθη σου? για μενα ποτε δεν ειναι!καθε μερα γινομαστε καλυτεροι ανθρωποι!και δεν αναφερομαι στα οικονομικα μονο!
δε μενοιαζει..ποτε να μη δωσουν...ας κανυν τη ζωη τους..δε μπορω εγω και κανενας μας να κανουμε κουμαντο στο πορτοφολι κανενος!
ας κανουμε αυτο που πρεπει χωρις να περιμενουμε απο κανεναν τπτ..και αν ειναι να ερθει με χαρα να το δεχτουμε!

xrisoula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
DimiKgianni έγραψε:
PINAKIII έγραψε:σε ποιον αναφερεσαι?πχ σε μενα?
Και σε σένα, και σε μία άλλη κοπέλα, που είπε ότι τα πεθερικά της δεν δίνουν. Λεω κοπέλα μου, μήπως και δεν έχουν να δώσουν Rolling Eyes

εαν αναφερεσαι σε εμενα θα ηθελα να πω οτι ειμαι της αποψης οτι σιγουρα καποιον ανθρωπο δεν τον μετρας ποτε συμφωνα με το πορτοφολι του.ασχετα αν εχει η οχι.οσο αφορα στη δικη μου περιπτωση αυτο που ειπα ειναι οτι 3 χρονια που μενω μαζι με τον αντρα μου δεν μας προσφερε ουτε 1 ε.θελω να πιστευω οτι δεν ειμαι και τοσο παραλογη.το χειροτερο ειναι η συμπεριφορα τους και οχι το οικονομικο θεμα!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις