Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
71 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 71 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Empty ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Παρ Οκτ 12, 2012 3:11 am

jennia

jennia
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι έγκυος 18 εβδομάδων, την προηγούμενη εβδομάδα έκανα εξέταση σακχάρου νηστείας μετά έφαγα (όπως μου είπς ο γιατρός) ένα τοστ και ένα χυμό και ξαναέκανα εξέταση σακχάρου μετά από δύο ώρες. Η εξέταση βγήκε καλή και μόλις ρώτησα το γιατρό για καμπύλη σακχάρου μου είπε ότι θα ξανακάνω το ίδιο και εφόσον βγει καλή σε θα με βάλει στη διαδικασία καμπύλης όπου πρέπει να πιω γλυκόζη γιατί λέει δεν είναι απλό. Ξέρει καμία κάτι σχετικό???

2ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Empty Απ: ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Παρ Οκτ 12, 2012 3:27 am

just_Annoula

just_Annoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κι εμένα το ίδιο μου είπε. Δεν υπάρχει λέει λόγος να επιβαρυνθεί ο οργανισμός μου με τέτοιου είδους εξέταση. Από την στιγμή που η συγκεκριμένη εξέταση Ζαχαρού βγήκε εντάξει!!

Μην ανησυχείς!!!

3ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Empty Απ: ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Παρ Οκτ 12, 2012 3:33 am

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ?
ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΞΕΤΑΣΗ?

4ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Empty Απ: ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Παρ Οκτ 12, 2012 4:56 am

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ζαχαρο?εδω ο ειδικος! 12 ωρες νηστικη απο βραδυς εννοουν να φας κατα τις 7-8 και το πρωι σηκωνεσαι και πας στο μικροβιολογικο σου περνουν αιμα σου δινουν η 50 η75 η100γρ ζαχαρη με νερο και σε μετραν αναλογα καθε 1 για 50 γρ 1 2 3 ωρες για 100 γρ.για τα 75 γρ δε ξερω δεν την εχω κανει ποτε.βαρετο ειναι οχι δυσκολο!

5ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Empty Απ: ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Παρ Οκτ 12, 2012 4:58 am

jennia

jennia
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σχετικά με την επιβάρυνση του οργνισμού από τη γλυκόζη. Δεν είναι απ' ότι μου είπε και η καλύτερη αίσθηση και ότι έχει γίνει πια και λίγο εμπόριο η όλη διαδικασία.

6ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Empty Απ: ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Παρ Οκτ 12, 2012 5:35 am

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
jennia έγραψε:Σχετικά με την επιβάρυνση του οργνισμού από τη γλυκόζη. Δεν είναι απ' ότι μου είπε και η καλύτερη αίσθηση και ότι έχει γίνει πια και λίγο εμπόριο η όλη διαδικασία.
ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ.3 ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕς ΚΑΙ ΣΤΙς 2 ΠΡΩΤΕς ΙΝΣΟΥΛΙΝΗ ΑΠΟ ΤΟ 3 ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΖΩ ΔΙΑΒΗΤΟΛΟΓΟ ΣΤΗΝ3 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΕΚΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΔΙΑΤΡΟΦΗ.ΤΙ ΝΑ ΠΕΙς?

7ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Empty Απ: ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Παρ Οκτ 12, 2012 5:36 am

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΤΙ ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΗ ΤΟΥ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ?ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ?
ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΟΛΕΣ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΦΟΒΗΣΕΙ.ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΙΣΙΟ ΘΑ ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΜΕΤΟ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΤΣΕΙ ΣΤΡΑΒΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΚΛΠ.ΠΗΓΑ ΤΟ ΗΠΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΕΙΧΑ Κ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΠΑΡΕΑ.2 ΩΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΝΑ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΤΡΥΠΗΜΑ.

8ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Empty Απ: ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Παρ Οκτ 12, 2012 5:41 am

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ έγραψε:ΤΙ ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΗ ΤΟΥ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ?ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ?
ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΟΛΕΣ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΦΟΒΗΣΕΙ.ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΙΣΙΟ ΘΑ ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΜΕΤΟ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΤΣΕΙ ΣΤΡΑΒΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΚΛΠ.ΠΗΓΑ ΤΟ ΗΠΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΕΙΧΑ Κ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΠΑΡΕΑ.2 ΩΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΝΑ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΤΡΥΠΗΜΑ.
ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΗ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗ ΚΑΤΑΝΝΟΩ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΤΡΩς ΜΙΑ ΚΡΕΠΑ ΓΛΥΚΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΞΕΦΤΙΛΗΣΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΖΑΧΑΡΟ.ΔΗΛ.ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΝ ΕΧΕΙς ΚΑΙ 150 Η160 ΖΑΧΑΡΟ?ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΧΕΙς ΣΥΝΕΧΕΙΑ ....

9ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Empty Απ: ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Παρ Οκτ 12, 2012 9:10 am

jennia

jennia
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ έγραψε:
ΤΙ ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΗ ΤΟΥ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ?ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ?
ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΟΛΕΣ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΦΟΒΗΣΕΙ.ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΙΣΙΟ ΘΑ ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΜΕΤΟ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΤΣΕΙ ΣΤΡΑΒΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΚΛΠ.ΠΗΓΑ ΤΟ ΗΠΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΕΙΧΑ Κ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΠΑΡΕΑ.2 ΩΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΝΑ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΤΡΥΠΗΜΑ.

Κι εγω γι' αυτό ρωτάω γιατί δεν ξέρω τι είναι!Ίσως εννοούν άυτό το συνεχές τρύπημα!!

10ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Empty Απ: ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Παρ Οκτ 12, 2012 9:18 am

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δεν ειναι τιποτα...μια απλη εξεταση ειναι που το νμονο που χρειαζεται ειναι να εχεις δυο με τρεις ωρες ελευθερες...αυτο...τι επιβαρυνση δηλαδη;;;

11ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Empty Απ: ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Παρ Οκτ 12, 2012 9:20 am

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και το ζαχαρο δεν ειναι τοσο απλη υποθεση οσο λετε...δεν γνωριζω απο ποιες τιμες κ πανω γινεται επικυνδινο αλλα νομιζω πως πρεπει να ελεγχεται

12ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Empty Απ: ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Παρ Οκτ 12, 2012 10:06 am

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
astrellita έγραψε:και το ζαχαρο δεν ειναι τοσο απλη υποθεση οσο λετε...δεν γνωριζω απο ποιες τιμες κ πανω γινεται επικυνδινο αλλα νομιζω πως πρεπει να ελεγχεται
ναι να ελεγχετε αλλα οκ ασ χαλαρωσουν και λιγο οι γιατροι!εγω ειμαι με ενα ρολοι στο χερι μη χασω την ωρα.

13ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Empty Απ: ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Παρ Οκτ 12, 2012 10:09 am

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
filitsaki έγραψε:
astrellita έγραψε:και το ζαχαρο δεν ειναι τοσο απλη υποθεση οσο λετε...δεν γνωριζω απο ποιες τιμες κ πανω γινεται επικυνδινο αλλα νομιζω πως πρεπει να ελεγχεται
ναι να ελεγχετε αλλα οκ ασ χαλαρωσουν και λιγο οι γιατροι!εγω ειμαι με ενα ρολοι στο χερι μη χασω την ωρα.

ξερω τι λες...και γω κανω διατροφη γιατι ειμαι στα ορια...ξερω ομως περιπτωση που κινδυνευσε η μαμα απο αυτο γιαυτο το λεω...καλυτερα να ειναι ψειρες οι γιατροι παρα ανευθυνοι...

14ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Empty Απ: ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Παρ Οκτ 12, 2012 10:12 am

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
astrellita έγραψε:
filitsaki έγραψε:
astrellita έγραψε:και το ζαχαρο δεν ειναι τοσο απλη υποθεση οσο λετε...δεν γνωριζω απο ποιες τιμες κ πανω γινεται επικυνδινο αλλα νομιζω πως πρεπει να ελεγχεται
ναι να ελεγχετε αλλα οκ ασ χαλαρωσουν και λιγο οι γιατροι!εγω ειμαι με ενα ρολοι στο χερι μη χασω την ωρα.

ξερω τι λες...και γω κανω διατροφη γιατι ειμαι στα ορια...ξερω ομως περιπτωση που κινδυνευσε η μαμα απο αυτο γιαυτο το λεω...καλυτερα να ειναι ψειρες οι γιατροι παρα ανευθυνοι...
α ναι αν μιλαμε για σοβαρες περιπτωσεις οκ δε το συζητω!μεχρι ποσο φτανεις?

15ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Empty Απ: ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Παρ Οκτ 12, 2012 11:36 am

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δεν εχω μηχανακι,το μετραω μονο νηστικη το πρωι...μεχρι 105 αλλα ο γιατρος το θελει μεχρι 94...εσυ;;;

16ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Empty Απ: ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Παρ Οκτ 12, 2012 2:10 pm

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια σαν διαδικασια δεν ειναι κατι δυσκολο ουτε επιβαρυνει τον οργανισμο.Σαν εξεταση ομως ειναι πολυ σημαντικη.Πολυ αυξημενο σακχαρο μπορει να βλαψει τοσο τη μητερα οσο κ το παιδι.Μεγαλωσα με παππου διαβητικο κ ξερω ποσο υπουλη ασθενεια ειναι.Σαν διαδικασια απλη.Η πληρης καμπυλη ειναι 5 μετρησεις (ανα μιση ωρα) ενω καποιοι ιατροι ζητανε μονο 3 (ανα 1 ωρα).Η γλυκοζη που ηπια εγω ηταν απαισια κ ηθελα να κανω εμετο.Δεν μου αρεσουν γενικα τα γλυκα ροφηματα κ ειδικα το πρωι θεονηστικη!Υπαρχουν ομως κοπελες που την πινουν ευχαριστα.Αυτο με το τοστ κ το χυμο δεν το εχω ξανακουσει παντως.

17ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Empty Απ: ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Παρ Οκτ 12, 2012 9:23 pm

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
astrellita έγραψε:δεν εχω μηχανακι,το μετραω μονο νηστικη το πρωι...μεχρι 105 αλλα ο γιατρος το θελει μεχρι 94...εσυ;;;
εχω φτασει 5-6 φορες μεχρι τωρα 103 και ο διαβητολογος το θαλει 94 και ο γυναικολογος 92!4μετρησεις τη μερα κανω!ποσο μηνων εισαι?

18ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Empty Απ: ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Σαβ Οκτ 13, 2012 3:21 am

sofia lara

sofia lara
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΥΤΉ Η ΕΞΈΤΑΣΗ ΓΊΝΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ?ΕΜΈΝΑ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΟΎΤΕ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΊΧΕ ΚΆΝΕΙ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΜΕΝΗ.ΑΚΟΎΩ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΆΝΟΥΝ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΈΜΑΙ ΜΗΠΩΣ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΝ ΞΈΧΑΣΕ ΟΠΩΣ ΕΊΧΕ ΞΕΧΆΣΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΣΤΊΓΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΌ ΠΟΥ ΣΕ ΔΈΝΟΥΝ ΜΕ ΚΑΤΙ ΖΩΝΕΣ ΌΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΣΟΥ. Η ΜΗΠΩΣ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΕ ΠΆΝΤΑ ΚΑΙ ΤΖΆΜΠΑ ΤΟΝ ΚΑΤΗΓΟΡΏ ΤΟΝ ΆΝΘΡΩΠΟ?

19ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Empty Απ: ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Σαβ Οκτ 13, 2012 3:25 am

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sofia lara έγραψε:ΑΥΤΉ Η ΕΞΈΤΑΣΗ ΓΊΝΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ?ΕΜΈΝΑ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΟΎΤΕ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΊΧΕ ΚΆΝΕΙ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΜΕΝΗ.ΑΚΟΎΩ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΆΝΟΥΝ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΈΜΑΙ ΜΗΠΩΣ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΝ ΞΈΧΑΣΕ ΟΠΩΣ ΕΊΧΕ ΞΕΧΆΣΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΣΤΊΓΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΌ ΠΟΥ ΣΕ ΔΈΝΟΥΝ ΜΕ ΚΑΤΙ ΖΩΝΕΣ ΌΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΣΟΥ. Η ΜΗΠΩΣ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΕ ΠΆΝΤΑ ΚΑΙ ΤΖΆΜΠΑ ΤΟΝ ΚΑΤΗΓΟΡΏ ΤΟΝ ΆΝΘΡΩΠΟ?
ΟΙ ΖΩΝΕς ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΑΝΤΙΚΕς ΚΑΙ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΙΓΜΑ ΕΠΗΣΕΙΣ.ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ?ΟΣΕς ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΚΑΜΠΥΛΗ!ΑΠΟΡΩ ΠΩς ΔΕΝ ΣΤΗΝ ΕΒΑΛΕ....ΠΟΣΟ ΓΕΝΗΘΗΚΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ?ΛΕΝΕ ΑΝ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 4 ΚΙΛΑ Η ΜΑΜΑ ΕΙΧΕ ΖΑΧΑΡΟ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΗΞΕΡΕ!

20ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Empty Απ: ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Σαβ Οκτ 13, 2012 3:36 am

sofia lara

sofia lara
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
3200 ΓΕΝΝΉΘΗΚΕ.ΕΜΈΝΑ ΜΕ ΕΊΧΕ ΣΤΕΊΛΕΙ ΝΑ ΚΆΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΌΤΑΝ ΕΊΧΑ ΠΡΩΤΟΠΑΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΎΝΗ.ΛΕΣ ΝΑ ΈΒΓΑΛΕ ΑΠΟ ΚΕΙ ΤΟ ΣΥΜΠΈΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΌΤΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΚΆΝΩ ΤΗΝ ΕΞΈΤΑΣΗ?Η ΜΠΟΡΕΊ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΎΣΕ ΤΑ ΚΙΛΆ ΠΟΥ ΕΠΕΡΝΑ (ΑΝ ΠΑΊΖΕΙ ΡΌΛΟ ΑΥΤΌ).ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΆΛΙ ΚΑΤΆ ΤΗ ΔΙΆΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΎΣΕ ΝΑ ΕΊΧΕ ΑΛΛΆΞΕΙ Η ΚΑΤΆΣΤΑΣΗ.ΠΑΝΤΩΣ ΑΚΟΎΩ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΥ ΤΗ ΣΙΧΑΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΉ ΤΗΝ ΚΑΜΠΙΛΗ.

21ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Empty Απ: ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Σαβ Οκτ 13, 2012 3:39 am

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sofia lara έγραψε:3200 ΓΕΝΝΉΘΗΚΕ.ΕΜΈΝΑ ΜΕ ΕΊΧΕ ΣΤΕΊΛΕΙ ΝΑ ΚΆΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΌΤΑΝ ΕΊΧΑ ΠΡΩΤΟΠΑΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΎΝΗ.ΛΕΣ ΝΑ ΈΒΓΑΛΕ ΑΠΟ ΚΕΙ ΤΟ ΣΥΜΠΈΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΌΤΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΚΆΝΩ ΤΗΝ ΕΞΈΤΑΣΗ?Η ΜΠΟΡΕΊ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΎΣΕ ΤΑ ΚΙΛΆ ΠΟΥ ΕΠΕΡΝΑ (ΑΝ ΠΑΊΖΕΙ ΡΌΛΟ ΑΥΤΌ).ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΆΛΙ ΚΑΤΆ ΤΗ ΔΙΆΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΎΣΕ ΝΑ ΕΊΧΕ ΑΛΛΆΞΕΙ Η ΚΑΤΆΣΤΑΣΗ.ΠΑΝΤΩΣ ΑΚΟΎΩ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΥ ΤΗ ΣΙΧΑΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΉ ΤΗΝ ΚΑΜΠΙΛΗ.
ΑΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΙΡΟΠΙ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΙΣΙΟ!ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΚΙΛΑ!ΤΙ ΝΑ ΠΩ?ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΑΛΛΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ Ο ΓΙΑΤΡΟς ΣΟΥ!ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙ ΣΟΥ!!!!

22ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Empty Απ: ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Σαβ Οκτ 13, 2012 5:48 am

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλο ειναι να γινετε η εξεταση παντως.
εγω νηστικη ειχα παντα 75-85 και εκανα καμπυλη στον πεμπτο- εκτο εφτασα με 50γρ γλυκοζης 180 μετα σε ολοι την εγκυμοσυνη εκανα ψιλο διατροφη να μην ανεβαινει πανω απο 130 φαγωμενη μετα απο μια ωρα και νηστικη 95 μου ειπε. αν δεν την ειχα κανει δεν θα το ηξερα και θα ετρωγα πολλα γλυκα.

23ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Empty Απ: ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Σαβ Οκτ 13, 2012 7:10 am

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sofia lara έγραψε:ΑΥΤΉ Η ΕΞΈΤΑΣΗ ΓΊΝΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ?ΕΜΈΝΑ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΟΎΤΕ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΊΧΕ ΚΆΝΕΙ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΜΕΝΗ.ΑΚΟΎΩ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΆΝΟΥΝ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΈΜΑΙ ΜΗΠΩΣ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΝ ΞΈΧΑΣΕ ΟΠΩΣ ΕΊΧΕ ΞΕΧΆΣΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΣΤΊΓΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΌ ΠΟΥ ΣΕ ΔΈΝΟΥΝ ΜΕ ΚΑΤΙ ΖΩΝΕΣ ΌΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΣΟΥ. Η ΜΗΠΩΣ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΕ ΠΆΝΤΑ ΚΑΙ ΤΖΆΜΠΑ ΤΟΝ ΚΑΤΗΓΟΡΏ ΤΟΝ ΆΝΘΡΩΠΟ?


Ειναι κ η καμπυλη σακχαρου κ ο ελεγχος για στιγμα σημαντικες εξετασεις.Για στιγμα κανονικα ελεγχεται κ ο μπαμπας.Αν εχεις κ εσυ κ ο μπαμπας στιγμα υπαρχει 50% πιθανοτητα να εχει κ το παιδι το στιγμα και 25%πιθανοτητα να εχει μεσογειακη αναιμια.Οσο για το σακχαρο μπορει να ανεβει ανεξελεγκτα στην εγκυμοσυνη ακομη κ αν στην αρχη ειναι στα κατωτερα ορια.Κ σιγουρα το οτι δεν παιρνεις πολλα κιλα δε σημαινει οτι δεν εχεις σακχαρο.Υπαρχουν κοπελες με διαβητη εγκυμοσυνης που δεν πηραν πανω απο 10 κιλα κ αλλες που πηραν πανω απο 20 με φυσιολογικο σακχαρο.Σε επομενη εγκυμοσυνη ή αλλαξε γιατρο ή φροντησε να εισαι πιο ενημερωμενη κ να τον ρωτας γιατι κανεις καθετι κ γιατι δεν κανεις ενα σωρο αλλα που κανουν οι υπολοιπες εγκυμονουσες.Αν απλα ξεχναει ειναι απαραδεκτος.Αν εχει συγκεκριμενο λογο-φιλοσοφια τοτε βλεποντας κ κανοντας...

24ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Empty Απ: ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Σαβ Οκτ 13, 2012 1:39 pm

sofia lara

sofia lara
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
doritaki έγραψε:
sofia lara έγραψε:ΑΥΤΉ Η ΕΞΈΤΑΣΗ ΓΊΝΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ?ΕΜΈΝΑ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΟΎΤΕ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΊΧΕ ΚΆΝΕΙ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΜΕΝΗ.ΑΚΟΎΩ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΆΝΟΥΝ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΈΜΑΙ ΜΗΠΩΣ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΝ ΞΈΧΑΣΕ ΟΠΩΣ ΕΊΧΕ ΞΕΧΆΣΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΣΤΊΓΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΌ ΠΟΥ ΣΕ ΔΈΝΟΥΝ ΜΕ ΚΑΤΙ ΖΩΝΕΣ ΌΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΣΟΥ. Η ΜΗΠΩΣ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΕ ΠΆΝΤΑ ΚΑΙ ΤΖΆΜΠΑ ΤΟΝ ΚΑΤΗΓΟΡΏ ΤΟΝ ΆΝΘΡΩΠΟ?


Ειναι κ η καμπυλη σακχαρου κ ο ελεγχος για στιγμα σημαντικες εξετασεις.Για στιγμα κανονικα ελεγχεται κ ο μπαμπας.Αν εχεις κ εσυ κ ο μπαμπας στιγμα υπαρχει 50% πιθανοτητα να εχει κ το παιδι το στιγμα και 25%πιθανοτητα να εχει μεσογειακη αναιμια.Οσο για το σακχαρο μπορει να ανεβει ανεξελεγκτα στην εγκυμοσυνη ακομη κ αν στην αρχη ειναι στα κατωτερα ορια.Κ σιγουρα το οτι δεν παιρνεις πολλα κιλα δε σημαινει οτι δεν εχεις σακχαρο.Υπαρχουν κοπελες με διαβητη εγκυμοσυνης που δεν πηραν πανω απο 10 κιλα κ αλλες που πηραν πανω απο 20 με φυσιολογικο σακχαρο.Σε επομενη εγκυμοσυνη ή αλλαξε γιατρο ή φροντησε να εισαι πιο ενημερωμενη κ να τον ρωτας γιατι κανεις καθετι κ γιατι δεν κανεις ενα σωρο αλλα που κανουν οι υπολοιπες εγκυμονουσες.Αν απλα ξεχναει ειναι απαραδεκτος.Αν εχει συγκεκριμενο λογο-φιλοσοφια τοτε βλεποντας κ κανοντας...



ΜΆΛΛΟΝ ΉΤΑΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ.ΜΑΣ ΕΊΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΚΆΝΑΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΣΤΊΓΜΑ ΣΤΟΝ 5ο ΜΉΝΑ,ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΈΓΙΝΑΝ ΠΟΤΈ.ΕΓΩ ΜΆΛΛΟΝ ΈΧΩ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΌΧΙ ΚΑΙ ΕΊΜΑΣΤΕ ΣΊΓΟΥΡΟΙ ΓΙ ΑΥΤΌ,ΑΛΛΑ ΈΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΥΠΕΝΘΥΜΊΣΕΙ.ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΡΆΓΜΑ ΓΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΕΛΘΌΝ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΜΕΝΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ.





ΜΆΛΛΟΝ ΉΤΑΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ.ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ

25ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Empty Απ: ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ Δευ Νοε 26, 2012 6:59 am

monchichi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Έκανε καμία κοπέλα καμπύλη και μετά ζαλίστηκε? Εγω μετα την εξεταση (2ωρη καμπύλη ειχα), λιποθύμησα χωρις να το καταλάβω - μαλλον μου επεσε το σάκχαρο πολύ-. Δεν με είχε ενημερώσει κανείς για την σοβαρότητα της εξέτασης και ήμουν μόνη μου.Να προσεχετε κορίτσια γιατι δεν είναι οτι καλύτερο να λιποθυμάς στην μέση του δρόμου, ασε που χτύπησα ασχημα και το κεφάλι μου... τι να πω...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις