Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΣΥΜΦΩΝΏ ΑΠΌΛΥΤΑ ΜΑΖΊ ΣΟΥ ΚΑΙ ΌΛΑ ΌΣΑ ΕΓΡΑΨΕΣ ΤΑ ΈΧΩ ΓΡΆΨΕΙ ΚΑΙ ΓΩ ΣΕ ΆΛΛΟ ΘΈΜΑ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΌ ΝΑ ΚΡΑΤΆΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΆΚΙΑ ΜΑΣ ΣΠΊΤΙ ΌΣΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΆ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΏΘΟΥΝ ΑΥΤΑ ΚΑΛΎΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΧΑΡΟΎΜΕ ΚΑΙ ΜΈΣ ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΟ.ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΫΠΌΘΕΣΗ ΟΜΩΣ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΎΜΑΣΤΕ ΜΑΖΊ ΤΟΥΣ,ΓΙΑΤΊ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΔΕΝ ΈΧΟΥΝ ΠΟΛΎ ΧΡΌΝΟ ΝΑ ΑΦΙΕΡΏΣΟΥΝ ΣΤΑ ΠΑΙΔΆΚΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΚΕΙΜΈΝΟΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΦΈΡΟΥΝ ΤΈΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΓΝΩΣΕΙΣ.ΕΝΑ ΤΆΙΣΜΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΌΛΤΑ ΕΜΈΝΑ ΔΕ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΊΠΟΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΜΑΘΕΙΣ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΈΡΕΤΑΙ ΑΝΘΡΏΠΙΝΑ.ΤΟ ΛΈΩ ΓΙΑΤΊ ΈΧΩ ΔΕΙ ΜΑΜΑΔΕΣ ΝΑ ΈΧΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΆ ΤΟΥΣ ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΜΑΘΗΜΕΝΑ ΚΑΙ ΌΤΑΝ ΠΆΝΕ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΎΝ ΝΑ ΣΥΝΥΠΆΡΞΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΥΠΌΛΟΙΠΑ ΠΑΙΔΙΆ ΟΎΤΕ ΝΑ ΑΚΟΎΝΕ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΤΟΥΣ. [/quote]

συμφωνω...εγω την εστειλα γιατι ακουσα αλλους ,δεν εκανα αυτο που ενιωθα...τελκα την σταματησα πολυ γρηγορα για λογους υγειας...την κρατησα σπιτι και ασχοληθηκα...τωρα πηγαινει προνηπιο και ειναι το μονο παιδακι στην ταξη απο οτι μου λεει η δασκαλα που ξερει να γραφει,μου αρεσε και ασχοληθηκα...αλλα και να μην ηξερε θα μαθαινε...και γω κατευθειαν νηπια πηγα...δεν επαθα τιποτα...για μενα αυτο που πρεπει να κανουν οι μαμαδες σπιτι ειναι μαθηματα συμπεριφορας ,τιποτα παραπανω...για να μαθει το παιδακι ν συμπερηφερεται σωστα πρεπει να βλεπει την αναλογη συμπεριφορα στο σπιτι του...φυσικα και οχι μονο μπραβο....πρεπει να επιβραβευοθμε τα παιδια για να αποκτησουν αυτοπεποιθηση αλλα φυσικα να υπαρχει και η τιμωρια εκει που πρεπει...αλλιως ειτε παει ειτε δεν παει στον παιδικο παλι κακομαθημενο θαναι...ολα ξεκινανε απο το σπιτι

sofia lara

sofia lara
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Α ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΟΠΈΛΑ ΜΟΥ.ΑΥΤΌ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΝΟΏ.ΜΠΡΆΒΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

????????


Επισκέπτης
ακριβως κι εγω συμφωνω αμα ειναι να το εχεις ολη μερα σε μια τηλεοραση τι νοημα που θα ειναι σπιτι

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
θα σου πω ενα παραδειγμα...πηγα μια μερα παιδιατρο οπυ ειμουν εκει 3 ωρες αναμονη...ηταν κ αλλες μαμαδες...λοιπον ηταν μια μαμα με το γυρω στα 3,5 αγορακι της...αυτο ειχε παρει ενα πλαστικο παιχνιδι και το κοπανουσε πανω σε ενα τραπεζακι καθολη την διαρκεια της αναμονης μας εκει με αποτελεσμα τα νευρα μας να γινουν ολιγον κροσσια...λοιπον ακου τι εκανε η μαμα: αγορακι μου σου ειπα μην το χτυπας γιατι θα στο παρω...μην χτυπας θα στο παρω και ξανα και ξανα...στην αρχη μετρουσα να δω ποσες φορες θα το πει...μετα τοχασα το μετρημα...παρτο επιτελους ευλογιμενη ελεγα απο μεσα μου...λοιπον πως αυτο το παιδι θα μαθει να συμπερηφερεται αφου η απειλη δεν εφαρμοζεται ποτε!!! γιαυτο προειπα πως ο παιδικος δεν μπορει να κανει πολλα σαυτο το θεμα...μονο οι γονεις...

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
astrellita έγραψε:και στην τελικη μην ακους κανεναν...εγω αυτο εκανα και την πατησα...το παιδι μου απεκτησε ευαισθησια στο αναπνευστικο η οποια ευτυχως δειχνει να εχει ξεπεραστει...πηρε του κοσμου την αντιβιωση...και τι καταλαβαμε;;; τιποτα...κανε αυτο που νιωθεις καλυτερο για το παιδι...τοτε την πηγαινα και μου την περναν με το ζορι απο την αγκαλια...πηγαινα να την παρω και εκλαιγε οταν με εβλεπε και ετρεχε πανω μου...τωρα πηγαινει ανετοτατα...μεγαλωσε...τωρα πια το χρειαζεται...καμια δασκαλα δεν μπορει να αντικαταστησει την αγαπη και την φροντιδα της μανουλας που τα παιδακια την εχουν τοσο αναγκη σε αυτες τις τρυφερες ηλικιες...εμενα με ειχαν πρηξει (πανε το παιδι να ξεκολλησει απο πανω σου,παντο για το καλο του,παντο για να χεις ελευθερο χρονο)εγω ομως ενιωθα πως δεν ηταν ετοιμη και βγηκα αληθινη...
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ, ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΗ, ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΧΑΡΑ Κ ΚΟΥΡΑΓΙΟ. ΕΙΧΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ ΤΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ, ΙΣΩΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Κ ΤΟΣΟ ΠΑΡΑΛΟΓΗ.

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sofia lara έγραψε:ΚΑΛΗΜΈΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΈΝΑ.ΚΑΤΑΡΧΉΝ ΝΑ ΠΩ ΣΤΗ ΜΑΜΆ ΚΑΤΕΡΊΝΑ ΟΤΙ ΟΟΟΟΛΑΑΑΑΑΑ ΜΑ ΌΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΆ ΣΤΗΝ ΑΡΧΉ ΈΧΟΥΝ ΕΝΑ ΘΈΜΑ ΜΕ ΤΟ ΣΧΟΛΕΊΟ ΚΑΙ ΚΛΑΊΝΕ.ΚΑΙ ΕΚΕΊ ΠΡΕΠΕΙ ΜΙΑ ΜΆΝΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΉ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΛΥΓΊΣΕΙ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΕΊ ΑΝ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΣΤΕΙΛΕΙ Η ΌΧΙ.ΚΑΤΆ ΔΕΎΤΕΡΟΝ,ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΌ ΤΟ ΠΌΣΟ ΕΎΚΟΛΑ ΚΟΛΛΆΝΕ ΙΩΣΕΙΣ ΜΕΤΑΞΎ ΤΟΥΣ,ΟΜΩΣ ΑΥΤΌ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΠΌΦΕΥΚΤΟ.ΕΊΤΕ ΤΩΡΑ ΕΊΤΕ ΤΟΥ ΧΡΌΝΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΠΕΡΆΣΕΙ ΑΥΤΉ ΤΗ ΦΆΣΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΌΡΘΙΟ-ΔΕΚΑ ΚΡΕΒΑΤΩΜΕΝΟ!!ΕΝΝΟΕΊΤΕ ΠΩΣ ΑΝ ΑΡΡΩΣΤΉΣΕΙ ΒΑΡΙΆ ΔΕ ΘΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΣΧΟΛΕΊΟ ΜΈΧΡΙ ΝΑ ΑΝΑΡΡΏΣΕΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΚΑΛΎΤΕΡΗ ΛΎΣΗ (ΓΙΑ ΜΈΝΑ) ΝΑ ΧΆΣΕΙ ΤΑ ΜΑΘΉΜΑΤΑ ΌΛΟΥ ΤΟΥ ΧΕΙΜΏΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΒΡΕΘΕΊ ΣΤΗΝ ΤΆΞΗ ΌΤΑΝ ΑΝΟΊΞΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ.ΤΟ ΣΧΟΛΕΊΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΆ Η ΕΎΚΟΛΗ ΛΎΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΜΆ (ΕΊΤΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙ,ΕΊΤΕ ΌΧΙ),ΟΎΤΕ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΠΟΙΗΣΗΣ.ΔΕ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΊ ΣΟΥ ΜΌΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩΓΡΑΦΊΣΕΙ,ΝΑ ΒΡΕΙ ΦΙΛΟΥΣ ΝΑ ΠΑΊΞΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΧΝΊΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΆΣΕΙ ΤΗΝ ΏΡΑ ΤΟΥ.ΤΟ ΣΧΟΛΕΊΟ ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΎΤΕΡΗ "ΜΙΚΡΉ ΚΟΙΝΩΝΊΑ" ΜΕΤΆ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΈΝΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΗ ΜΕΓΆΛΗ ΤΗ ΔΙΚΙΆ ΜΑΣ.ΕΚΕΊ ΛΟΙΠΌΝ ΘΑ ΜΆΘΕΙ ΑΞΙΕΣ (ΑΓΆΠΗ,ΕΙΡΉΝΗ,ΣΥΜΠΑΡΆΣΤΑΣΗ,ΔΙΚΑΙΟ.....),ΘΑ ΜΆΘΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΈΡΕΤΑΙ ΣΩΣΤΆ ΣΤΟΥΣ ΓΎΡΩ ΤΟΥ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΟΜΗΛΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΤΟΥ.ΘΑ ΜΆΘΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΆΖΕΤΑΙ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΑ ΆΤΟΜΑ ,ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ,ΝΑ ΑΥΤΟΕΞΥΠΗΡΕΤΗΤΑΙ,ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΥΓΕΝΙΚΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ.ΘΑ ΜΆΘΕΙ ΝΑ ΧΆΝΕΙ,ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΕΙ ΤΑ ΛΆΘΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΊ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΟ.ΜΠΟΡΕΊ ΝΑ ΑΚΟΎΓΟΝΤΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΆ ΌΛΑ ΑΥΤΑ,ΑΠΛΆ ΘΈΛΩ ΝΑ ΠΩ ΣΤΗ ΦΊΛΗ ΠΟΥ ΆΝΟΙΞΕ ΤΟ ΘΈΜΑ ΟΤΙ ΑΝ ΚΡΑΤΉΣΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΑΚΙ ΤΗΣ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΊΟ ΤΌΣΟ ΚΑΙΡΌ ΠΙΘΑΝΌΤΑΤΑ ΝΑ ΧΆΣΕΙ ΌΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΆΝΩ ΠΟΥ ΓΙΑ ΜΈΝΑ ΛΈΓΕΤΑΙ ΜΆΘΗΜΑ ΖΩΗΣ.ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΘΕΜΈΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΏΣΕΙ ΣΩΣΤΆ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΟΠΟΊΑ ΜΠΑΊΝΟΥΝ ΑΠΟ ΜΙΚΡΉ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΞΊΖΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΣΤΕΡΕΙΣΕΙ.ΔΕ ΘΈΛΩ ΝΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΏ ΓΙΑΤΊ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΑ ΈΧΟΥΝ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΒΑΘΜΌ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΆΚΙΑ ΤΟΥΣ,ΑΠΛΆ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΤΑ ΚΛΑΜΑ ΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΩΣΟΥΛΕΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟΥΜΠΑΡΟΥΝ ΓΙΑΤΊ ΈΧΟΥΝ ΝΑ ΚΕΡΔΊΣΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΑ. ΞΑΝΑΛΈΩ ΟΤΙ ΠΡΟΈΧΕΙ Η ΥΓΕΊΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΎ ΜΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΊΑ ΔΕΝ ΠΑΊΖΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΎΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΣΧΟΛΕΊΟ ΜΕ ΆΛΛΟ ΜΆΤΙ,ΝΑ ΚΑΤΑΛΆΒΟΥΜΕ ΟΤΙ ΠΡΟΣΦΈΡΕΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΆ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΑΠΑΣΧΟΛΕΊ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΗΓΑΊΝΟΥΜΕ ΟΠΌΤΕ ΘΈΛΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ.ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΚΡΥΝΑΡΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΒΛΈΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΆ ΤΟΥ ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΣ.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ...ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΘΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΟΣ Κ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ ΟΤΙ Ο ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ ΑΝΑΓΚΗΣ ΜΙΑΣ Κ Η ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ,ΓΥΜΝΑΣΙΟ,ΛΥΚΕΙΟ. ΟΠΟΤΕ ΜΙΛΑΜΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΓΙΑ <<ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ>>!!!ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΠΑΣΧΟΛΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ, ΚΟΛΑΣ, ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ, ΠΛΑΣΤΕΛΙΝΗ, ΧΕΙΡΟΤΕΧΝΙΕΣ ΚΤΛ. Κ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΘΑ ΞΑΝΑΠΩ ΕΔΩ ΟΤΙ <<ΕΓΩ>> ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΟΝΟ Κ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΤΗΣ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΕΧΤΩ ΤΙΣ ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΥΣ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ Κ ΕΚΕΙΝΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΚΙΝΕΖΕΣ.ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ Κ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΛΑΜΑ.

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κατερινακι μην ακους κανεναν...εσυ ξερεις το παιδακι σου καλυτερα απο ολους ...να κανεις αυτο που πιστευεις εσυ καλυτερο για το παιδακι σου...και αφου εφοσον κανετε και ολα αυτα στο σπιτι σιγουρα το παιδακι σου μαθαινει και διασκεδαζει μαζι σου πολυ περισσοτερο απο οτι στον παιδικο...

33ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ, ΛΥΣΗ ΑΝΑΓΚΗΣ Η ΕΠΙΛΟΓΗΣ? ΙΩΣΕΙΣ... - Σελίδα 2 Empty http://forum.eimaimama.gr/t15093-topic Τρι Οκτ 23, 2012 12:22 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥΣ...ΕΜΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΡΑΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΖΗΓΟ ΜΟΥ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ Κ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ, ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.
ΕΠΙΣΗΣ ΕΚΑΤΣΑ Κ ΕΨΑΞΑ ΜΕ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΑΠΑΣΧΛΟΛΕΙΤΕ Η ΜΙΚΡΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΠΟΧΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ Κ ΒΡΗΚΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΜΟΥΣΙΚΟΚΙΝΙΤΙΚΗ Κ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΗ, ΕΠΙΣΗΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΩ Κ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟ Κ ΤΕΛΟΣ ΙΣΩΣ Κ ΜΠΑΛΕΤΟ. ΘΑ ΔΟΥΜΕ....

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
astrellita έγραψε:κατερινακι μην ακους κανεναν...εσυ ξερεις το παιδακι σου καλυτερα απο ολους ...να κανεις αυτο που πιστευεις εσυ καλυτερο για το παιδακι σου...και αφου εφοσον κανετε και ολα αυτα στο σπιτι σιγουρα το παιδακι σου μαθαινει και διασκεδαζει μαζι σου πολυ περισσοτερο απο οτι στον παιδικο...
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Κ ΠΑΛΙ....

sofia lara

sofia lara
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΜΈΡΑ ΚΑΙ ΠΆΛΙ.ΔΕΝ ΉΞΕΡΑ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΣΧΟΛΕΊΣΑΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΒΑΘΜΌ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΆΚΙ ΣΟΥ.ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΑΡΚΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΝΑ ΤΟΥ ΜΑΘΕΙΣ ΜΌΝΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ "ΧΤΊΣΕΙΣ" ΣΑΝ ΆΝΘΡΩΠΟ.ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΑ ΝΙΆΤΑ ΜΟΥ ΤΟ ΣΠΟΎΔΑΣΑ ΤΟ ΕΠΕΓΓΕΛΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΏ ΜΕ ΤΟΝ ΊΔΙΟ ΤΡΌΠΟ ΝΑ ΜΕΓΑΛΏΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ.ΓΙ ΑΥΤΌ ΚΑΙ ΤΑ ΈΓΡΑΨΑ ΌΛΑ ΑΥΤΑ,ΜΟΥ ΦΆΝΗΚΕ ΕΠΙΠΌΛΑΙΟ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΣΟΥΣ ΜΗΝΕΣ,ΘΑ ΈΧΑΝΕ ΤΌΣΑ ΠΟΛΛΑ.......ΑΛΛΑ ΑΦΟΎ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΣΎ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΊΤΙ ΔΕΝ ΈΧΩ ΚΑΜΊΑ ΑΝΤΗΡΗΣΗ ΣΕ ΑΥΤΌ.

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sofia lara έγραψε:ΚΑΛΗΜΈΡΑ ΚΑΙ ΠΆΛΙ.ΔΕΝ ΉΞΕΡΑ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΣΧΟΛΕΊΣΑΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΒΑΘΜΌ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΆΚΙ ΣΟΥ.ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΑΡΚΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΝΑ ΤΟΥ ΜΑΘΕΙΣ ΜΌΝΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ "ΧΤΊΣΕΙΣ" ΣΑΝ ΆΝΘΡΩΠΟ.ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΑ ΝΙΆΤΑ ΜΟΥ ΤΟ ΣΠΟΎΔΑΣΑ ΤΟ ΕΠΕΓΓΕΛΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΏ ΜΕ ΤΟΝ ΊΔΙΟ ΤΡΌΠΟ ΝΑ ΜΕΓΑΛΏΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ.ΓΙ ΑΥΤΌ ΚΑΙ ΤΑ ΈΓΡΑΨΑ ΌΛΑ ΑΥΤΑ,ΜΟΥ ΦΆΝΗΚΕ ΕΠΙΠΌΛΑΙΟ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΣΟΥΣ ΜΗΝΕΣ,ΘΑ ΈΧΑΝΕ ΤΌΣΑ ΠΟΛΛΑ.......ΑΛΛΑ ΑΦΟΎ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΣΎ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΊΤΙ ΔΕΝ ΈΧΩ ΚΑΜΊΑ ΑΝΤΗΡΗΣΗ ΣΕ ΑΥΤΌ.
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΙΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΠΑΝΤΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΙΔΩΝ ΤΑ ΧΑΡΤΟΝΙΑ,ΟΛΩΣ ΤΩΝ ΕΙΔΩΝ ΟΙ ΜΠΟΓΙΕΣ, Κ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ.ΜΕ ΟΣΠΡΙΑ,ΖΥΜΑΡΙΚΑ Κ ΟΔΟΝΤΟΓΛΙΦΙΔΕΣ.

sofia lara

sofia lara
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="katerina780"]
sofia lara έγραψε:ΚΑΛΗΜΈΡΑ ΚΑΙ ΠΆΛΙ.ΔΕΝ ΉΞΕΡΑ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΣΧΟΛΕΊΣΑΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΒΑΘΜΌ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΆΚΙ ΣΟΥ.ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΑΡΚΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΝΑ ΤΟΥ ΜΑΘΕΙΣ ΜΌΝΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ "ΧΤΊΣΕΙΣ" ΣΑΝ ΆΝΘΡΩΠΟ.ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΑ ΝΙΆΤΑ ΜΟΥ ΤΟ ΣΠΟΎΔΑΣΑ ΤΟ ΕΠΕΓΓΕΛΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΏ ΜΕ ΤΟΝ ΊΔΙΟ ΤΡΌΠΟ ΝΑ ΜΕΓΑΛΏΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ.ΓΙ ΑΥΤΌ ΚΑΙ ΤΑ ΈΓΡΑΨΑ ΌΛΑ ΑΥΤΑ,ΜΟΥ ΦΆΝΗΚΕ ΕΠΙΠΌΛΑΙΟ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΣΟΥΣ ΜΗΝΕΣ,ΘΑ ΈΧΑΝΕ ΤΌΣΑ ΠΟΛΛΑ.......ΑΛΛΑ ΑΦΟΎ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΣΎ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΊΤΙ ΔΕΝ ΈΧΩ ΚΑΜΊΑ ΑΝΤΗΡΗΣΗ ΣΕ ΑΥΤΌ.
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΙΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΠΑΝΤΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΙΔΩΝ ΤΑ ΧΑΡΤΟΝΙΑ,ΟΛΩΣ ΤΩΝ ΕΙΔΩΝ ΟΙ ΜΠΟΓΙΕΣ, Κ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ.ΜΕ ΟΣΠΡΙΑ,ΖΥΜΑΡΙΚΑ Κ ΟΔΟΝΤΟΓΛΙΦΙΔΕΣ.[/
quote]


ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ, ΛΥΣΗ ΑΝΑΓΚΗΣ Η ΕΠΙΛΟΓΗΣ? ΙΩΣΕΙΣ... - Σελίδα 2 587529 ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ, ΛΥΣΗ ΑΝΑΓΚΗΣ Η ΕΠΙΛΟΓΗΣ? ΙΩΣΕΙΣ... - Σελίδα 2 875502

????????


Επισκέπτης
ΕΙΧΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ ΤΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.





ειδες που μας εχουν φτασει? οχι κοπελα μου με τιποτα να μην το φοβασαι αυτο!

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
arco iris έγραψε:ΕΙΧΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ ΤΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.





ειδες που μας εχουν φτασει? οχι κοπελα μου με τιποτα να μην το φοβασαι αυτο!
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ, ΘΕΛΩ ΠΑΝΤΑ ΟΠΩΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΤΟ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ, ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΓΙ ΑΥΤΗΝ Κ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΠΑΛΕΥΩ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ...

????????


Επισκέπτης
αυτο φαινεται καλη μου σε σενα, απλα λεω που μας εχουν χωσει στο τρυπακι να νομιζουμε οτι κρατωντας τα μαζι μας θα τα βλαψουμε κιολας!

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ARCO IRIS!!!!!!!!!!!!!!!

sofia lara

sofia lara
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
arco iris έγραψε:αυτο φαινεται καλη μου σε σενα, απλα λεω που μας εχουν χωσει στο τρυπακι να νομιζουμε οτι κρατωντας τα μαζι μας θα τα βλαψουμε κιολας!


ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΧΤΥΠΆΕΙ Η ΚΟΥΔΟΥΝΑ????ΠΑΝΤΩΣ ΕΠΕΙΔΉ ΝΙΏΘΩ ΛΙΓΟ ΆΒΟΛΑ,ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΊΣΩ ΟΤΙ ΠΟΤΈ ΔΕΝ ΥΠΟΝΟΗΣΑ ΟΤΙ ΘΑ ΚΆΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΌ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΆ ΜΑΣ,ΑΠΛΆ ΕΠΕΙΔΉ ΜΑΣ ΈΧΟΥΝ ΚΆΝΕΙ ΝΑ ΕΊΜΑΣΤΕ ΕΞΑΦΑΝΙΣΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΊΤΙ ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΙΣΩΣ ΔΕ ΔΏΣΟΥΜΕ ΤΟ 100% ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΞΊΖΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΦΉ ΤΟΥΣ.ΑΥΤΌ,ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΑΝΑΚΑΤΕΨΑ.

ΑΝΤΩΝΗΣ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Λοιπόν,ακούστε και την άποψη ενός άντρα.
Με τη γυναίκα μου παντρευτήκαμε για να κάνουμε οικογένεια δηλαδή παιδιά αλλιώς δεν υπήρχε λόγος να παντρευτούμε,περνούσαμε όμορφα και πριν παντρευτούμε.Από τότε που παντρευτήκαμε όμως περνάμε ακόμα καλύτερα και τώρα τέλεια.
Έχουμε ένα αγοράκι τριών ετών και σε ένα μήνα θα έχουμε άλλα δύο (αγόρι+κορίτσι) διδυμάκια !!
Η σύζυγος μου άφησε τη δουλειά της και επικεντρώθηκε στα παιδιά και στο σπίτι.
Και οι δύο θεωρούμε ότι οι παπούδες και οι γιαγιάδες δεν είναι τα κατάλληλα πρόσωπα για να μεγαλώνουν ένα μωρό.Όλες δε οι γιαγιάδες δεν είναι ίδες ούτε και οι παπούδες διότι για παράδειγμα η δική μου μητέρα είναι υπέργηρη ενώ η μητέρα της συζύγου μου έχει άλλες δύο κόρες ενώ ο πεθερός μου είναι δικηγόρος και δικηγορεί ενώ γυρίζει στο σπίτι τους στις 12 το βράδυ ενώ ο δικός μου πατέρας πέθανε το 1994.
Επίσης , θεωρούμε ότι οι παιδικοί σταθμοί έτσι όπως λειτουργούν και σε υποχρεώνουν να πληρώνεις τα μαλιοκέφαλα σου κάθε μήνα με το να παρκάρεις τα/το παιδί σου ,είναι μια μορφή σύγχρονου ορφανοτροφείου.Ο μύθος περί κοινωνικοποίησης του παιδιού είναι απλά ένας μύθος για να βγάζουν τρελλά λεφτά οι παιδικοί σταθμοί οι οποίοι δεν εννοούν να καταλάβουν ότι κάποια στιγμή θα πρέπει να εφαρμόσουν και το σύστημα της χρονοχρέωσης όπως υπάρχει σε ολόκληρη της Ευρώπη αλλά δεν το κάνουν για να μας κλέβουν δήθεν με τα υλικά και με τα φαγητά λες και δνε μπορούμε να δίνουμε εμείς στο παιδί μας να τρώει.
Εγώ που δεν πήγαν ούτε νηπιαγωγείο(το ίδιο και η σύζυγος) σπουδάσαμε,πήραμε μεταπτυχιακό και είμαστε κοινωνικοποιημένοι και όχι απολίτιστα και ακοινώνητα πλάσματα.
Άρα να το παιδί δεν πάει παιδικό σταθμό δεν θα πάθει ψυχολογικά !
Τα παιδιά και ιδιαίτερα στη τρυφερή ηλικία 0-6 το μόνο που θέλουν είναι εμείς !
Έτσι το να πας βόλτα,το να παίξεις στο κρεβάτι ή στο πάτωμα,το να κάνεις τον γαϊδαρο ,το να γαργαλάς το παιδί σου, το να παίζεις μαζί τους είναι η νούμερο ένα μορφή κοινωνικοποίησης.
Ο γάμος και τα παιδιά δεν είναι μια πράξη της στιγμής αλλά μια πράξη ευθύνης και υπευθυνότητας.
Επομένως το παιδί μας και αργότερα και τα δίδυμα θα πάνε μόνο στο νηπιαγωγείο που είναι και υποχρεωτικό.
Θα κερδίσουμε απέραντη και μη υπολογίσιμη σε χρήμα αγάπη ο ένας για τον άλλο και επίσης θα κερδίζουμε περίπου 1500 ευρώ το μήνα που είναι το κόστος ενός παιδικού σταθμού το μήνα για τρία παιδιά.
ΣΎΝΟΛΟ ΚΕΡΔΟΥΣ =18000 ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΕΠΙ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ =54000 ΕΥΡΩ Ή ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΤΟΤΕ ΤΟ ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΚΕΡΔΟΣ ΕΙΝΑΙ 36000 ΕΥΡΩ.
Τέλος, κάντε εμβόλια όλοι ,για τη γρίπη εννοώ όπως να κάνετε και στα παιδιά σας και αφήστε τις μπαρούφες ότι θα πάθουν κάτι και άλλες σχετικές ανοησίες.
Ιώσεις θα παθαίνουν ,το θέμα είναι να μην παθαίνουν πολλές που ειδικά στους παιδικούς σταθμούς οι ιώσεις βρίσκουν το καλύτερο καταφύγιο.
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ .

ΜΗΝ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ.
ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΦΙΛΟΥΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΦΙΛΙΕΣ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.
ΕΣΑΣ ΘΕΛΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ,ΟΧΙ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ.ΕΣΑΣ ΝΑ ΤΑ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΤΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ.

Η ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ ΠΕΡΙ ΣΥΝΤΑΞΗΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙ ΜΙΣΘΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ "ΠΡΟΦΑΣΕΙΣ ΕΝ ΑΜΑΡΤΙΑΙ"

ΣΥΝΤΑΞΗ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΑ @@@ ΜΑΣ, ΟΙ ΜΙΣΘΟΙ ΜΕΙΩΝΟΝΤΑΙ ΟΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΔΙΝΕΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΣΤΗ ΝΤΑΝΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ;

ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΛΎΨΕΙ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ Ή Η ΣΥΖΥΓΟΣ Ή ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΥΤΑΣΦΑΣΙΣΗ.
ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΑΣΦΑΛΙΣΤΡΑ,ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΕΤΑΞΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕ ΠΑΚΙΣΤΑΝΙΑ Ή ΓΥΦΤΟΤΣΙΓΓΑΝΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΜΙΑ.
Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΣΤΗ BUPA Ή ΣΤΗΝ INTERGLOBAL (ΑΓΓΛΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΊΕΣ) ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΙΑΤΡΟ -ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΚΑΙ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗ ΠΕΡΙΘΑΛΨΗ .ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΠΟΤΑ.

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ.
ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΠΛΗΡΩΝΑΜΕ 832 ΕΥΡΩ ΤΟ ΔΙΜΗΝΟ ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΣΥΖΥΓΟΣ 824 ΤΟ ΔΙΜΗΝΟ ,ΣΥΝΟΛΟ =1656 ΤΟ ΔΙΜΗΝΟ ΕΠΙ 6=9936 ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΣΥΝΤΑΞΗ "ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΑΣ" ΚΑΙ ΠΕΡΙΘΑΛΨΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΜΕΤΑΝΑΣΤΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΟΥΤΕ CENT.
ΠΗΓΑΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΔΕΝΟΦΛΕΓΜΟΝΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΒΑΛΑΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΔΥΟ ΤΣΙΓΓΑΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΝΑ ΠΛΥΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΙΡΟ ΤΟΥ ΝΩΕ ΚΑΙ ΒΡΩΜΑΓΕ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ,Ο ΔΙΑΔΡΟΜΟΣ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΑΣΑΝΣΕΡ.
ΤΩΡΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ 5166 ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΥΜΜΕΝΟΙ ΟΛΟΙ ΙΑΤΡΙΚΑ,ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΑ,ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΑ,ΕΞΩΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑΚΑ (ΓΟΝΕΙΣ,ΓΙΟΣ ΚΑΙ ΔΙΔΥΜΑ ΠΡΙΝ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΓΕΝΗΘΟΥΝ) !!!

ΑΛΛΑΞΤΕ ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΘΕΙΤΕ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ.
ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΜΕΓΑΛΗ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΤΙΣ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΧΑΡΕΣ ΤΟ 50% ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΠΟΥΔΟΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΜΕ ΜΩΡΑ ΚΑΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ,ΤΟ 40% ΜΕ ΑΛΒΑΝΟΒΟΥΛΓΑΡΕΣ ΝΤΑΝΤΑΔΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑ 10% ΜΕ ΚΟΙΜΙΣΜΕΝΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΠΟΥ ΧΑΣΜΟΥΡΙΟΥΝΤΑΙ ΕΝΩ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟΥΣ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΟΥΛΗΘΡΑ.
ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΣΑΣ ΤΡΩΝΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΑΣ ΟΙ ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΖΟΥΝ ΜΕ ΑΝΟΗΣΙΕΣ ΚΑΙ ΜΠΟΥΡΔΕΣ.

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αντωνη
εχεις καποιο θεμα με τους αλβανους;τους γυφτους;τους πακιστανους;
σε kαθε θεμα που απαντας,εκτος απ το οτι εισαι τρομερα προκλητικος,προσπαθεις να κανεις κηρυγμα,πετας κ το ρατσιστικο σχολιο σου.
κ επειδη οπως εχεις πει,εχεις εμπειρια απο εγκυμοσυνες,γεννες,ορμονες,θα πρεπε να ξερεις πως ως επι των πλειστων οι γυναικες εδω μεσα εχουν κατι απ αυτα(καλη ωρα οπως εγω).οποτε ας προσεχουμε λιγο πως εκφραζομαστε κ μη φτανουμε στα ορια του bullying k trolling μεσω ιντερνετ.

ΑΝΤΩΝΗΣ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ναι έχω θέμα .
Με χαλάει να νοσηλεύονται χωρίς να πληρώνουν ασφάλεια οι λαθρομετανάστες και να με βάζουν δίπλα τους όταν εγώ πληρώνω τα σκατομαλιακέφαλα μου.
Αν δεν σε πειράζει εσένα πήγαινε .Εγώ την επιλογή μου την έκανα για να πηγαίνω εκεί που μου αξίζει εμένα και η οικογένεια μου.
Ξναδιάβασε με προσοχή τι έγραψα για τους παιδικούς σταθμούς.
Επίσης δεν ανέχομαι να παιρνουν οι δημοτικοί σταθμοί ξένα παιδάκια όταν εγώ πληρώνω σαν κερατάς φόρους,δημοτικά τέλη και δημοτικούς φόρους. Πρώτα θα παίρνουν τα ελληνόπουλα και μετά όλων των άλλων αν υπάρχουν θέσεις.Τέλος οι μίζες,τα δωράκια και τα κάθε είδους λαδώματα στους δημοτικούς σταθμούς θα πρέπει να σταματήσουν σαν θεσμός μαζί με πολλά άλλα πράγματα σε αυτή τη χώρα που την κατήντησαν χειρότερη και από μπουρδέλο .

LitsaM


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
...ήρθε η ώρα για τον server να επέμβει... νομίζω;;;

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ναι λιτσα.πως μπορουμε να ενημερωσουμε;

ΑΝΤΩΝΗΣ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΟΠΑ ΡΕ !
ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΑΠΕΙΛΕΙΣ ΜΕ ΤΟ SERVER ΤΩΡΑ ;
ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ ,Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΟΥ ΕΦΘΑΣΕ ΣΤΗΝ ΑΦΕΤΗΡΙΑ ΤΟΥ SERVER ; Ο SERVER ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ .

LitsaM


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
θα το δει μόνος του Μυρτώ και θα καταλάβει

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κε Αντώνη ευχαριστούμε για την ενημέρωση όσον αφορά τις ασφαλιστικές εταιρείες. Όπως επίσης και για το κακό που κάνουν πάλι αυτοί οι κακοί μετανάστες. Χίλια μπράβο που κρατάτε τη γυναίκα στο σπίτι να εκπληρώσει τους γενετήσιους σκοπούς της.Εγώ πάλι που είμαι, για εσάς μια αχάριστη μάνα, δουλεύω και στέλνω το παιδάκι μου στον παιδικό σταθμό στον οποίο περνάει πολύ ωραία. Θα ήθελα βέβαια να την έστελνα λιγότερες ώρες αλλά δεν παραπονιέμαι

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις