Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
10 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 10 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλα που μας ενημερωσες βρε γιατι ειχα απορια που εισαι...

https://www.facebook.com/myrodeve

ΑΝΤΩΝΗΣ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
MYRO εκτός του ότι είσαι αυθάδης και αναιδεστάτη , δεν έχω καταλάβει γιατί θα πρέπει να δεχθώ την άποψη σου και την άποψη πολλών ομοϊδεατών σου σχετικά με το θέμα των παιδικών σταθμών και να αποδεχθώ ότι ο κανόνας είναι να τα πηγαίνετε τα παιδάκια σας σε παιδικούς σταθμούς και ότι αυτό είναι το σωστό ενώ δεν αποδέχεστε μερικές ευτυχώς και όχι όλες ότι τα ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ.

????????


Επισκέπτης
εγω συμφωνω οτι οι γονεις ειναι το μονο που χρειαζονται τα παιδια ως τα 5........αλλα δεν προσεβαλα κανεναν ουτε ειπα για ορφανοτροφεια, ουτε για μαγκες, ουτε για Αλβανοβουλγαρες..........παραδεξου τουλαχιστον οτι εισαι καυστικοτατος!!!!!

και καλο ταξιδι!!!!!!!

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εξεφρασα ΑΠΛΑ την αποψη μου δεν ασχοληθηκα καν με το να σε πεισω για κατι δεν με απασχολει καθολου...
και καμια εδω μεσα δεν σου ειπε οτι το φυσιολογικο ειναι να μεγαλωνουν στους παιδικους,καμια μανουλα δεν το θελει αυτο..αλλα οταν δεν υπαρχει αλλη επιλογη γινετε κ αυτο...
κ δεν χρειαζομαι μαθηματα παιδαγωγικης απο εσενα για το τι θελουν τα παιδια ειμαι παιδαγωγως κ τα ξερω απο πρωτο χερι..

https://www.facebook.com/myrodeve

????????


Επισκέπτης
myro ας μην αναλωθουμε αλλο, ο ανθρωπος θελει μαλλον να προκαλει ....... και δεν θα προσεξε οτι το φορουμ λεγεται ΕΙΜΑΙ ΜΑΜΑ

αντωνη περιμενουμε και τη συζυγο τουλαχιστον!!!!!!!!!

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αντώνη, όσοι παραπονούνται για τα σχόλιά σου, το κάνουν όχι γιατί τους προκαλείς κανένα βαθύτερο προβληματισμό, αλλά επειδή μπαίνεις εδώ, λες τη γνώμη σου ακόμη και όταν δεν σου έχει ζητηθεί, ακόμη και σε άσχετα θέματα με το ποστ που σχολιάζεις, ξεσπάς τα απωθημένα σου παντού και όταν διαμαρτυρηθεί κάποιος για το ύφος των σχολίων σου, τότε επιστρατεύεις την ελευθερία σκέψης και λόγου και νομίζεις ότι έτσι τους αποστόμωσες. Ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο βρίσκεσαι σε αυτό το forum. Δεν θα ήταν σκοπιμότερο και φυσικότερο να είναι η γυναίκα σου μέλος παρά εσύ; Προσωπικά, θα προτιμούσα να διαβάζω και τη δική της άποψη, έστω πού και πού. Κι επίσης θα προτιμούσα να εκφράζεις τις απόψεις σου - οι οποίες είναι απόλυτες, αλλά αυτό δεν είναι το πρόβλημα - με τρόπο ωραιότερο και χωρίς να προσβάλλεις και να θίγεις κοπέλες που ασκούν το αντίστοιχο δικό τους δικαίωμα να δημοσιεύουν θέματα ή να σχολιάζουν σε ποστ. Κι αυτή είναι η δική μου γνώμη.

????????


Επισκέπτης
mhtsaina



my respect!!!!!!!!!!!

ΑΝΤΩΝΗΣ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγώ είμαι αυθημερόν στη Θεσσαλονίκη για επαγγελματικό ραντεβού, η γυναίκα μου έγγγυος σε δίδυμα στην Αθήνα μαζί με τον 3ων ετών γιό μας και επιστρέφω αργά το απόγευμα στην Αθήνα.Η γυναίκα μου έχει τις ίδιες απόψεις με μένα ,ο γιός μας είναι ένα καταπληκτικό παιδί,κοινωνικότατο και ευγενέστατο με όλους παρόλο που είναι τριών ετών όπως είπα και που για να το κατορθώσουμε αυτό απλά η γυναίκα μου και εγώ κάνουμε άριστη δουλειά όπως όλοι μας λένε μεταξύ των οποίων και η γυναικολόγος της αλλά και η παιδίατρος μας που τυγχάνει να είναι και φίλες μας.
Αυτό οφείλεται στο ότι το παιδί ανοίγει και κλείνει τα μάτια του με τους γονείς του δίπλα του και όχι με τους παππουδογιαγιάδες,τους παιδικούς σταθμούς και τις νταντάδες πασών των Ανατολικών χωρών και της Ασίας.
Τα παιδάκια έχουν ανάγκη να ζουν με τους γονείς τους και η αναφορά των παιδικών σταθμών ως "ορφανοτροφεία" είναι περισσότερο χιουμοριτσική παρά κυριολεκτική έτσι ώστε να δώσω έμφαση πως οι παιδικοί σταθμοί είναι απλά το σύγχρονο Parking παιδιών.
Όσοι δεν μπορούν να τα έχουν μαζί τους ας τα πηγαίνουν εκεί ή ας τα αφήνουν στις γιαγιαδοπαππούδες τους ή ας ζουν με νταντάδες,δεν μου καίγεται καρφάκι για το τι κάνει η κάθε γυναίκα και άντρας.Είναι επιλογή του καθενός.Απλά σας εκφράζω τον προβληματισμό μου και την δική μας επιλογή και σίγουρα δεν το έχυμε μετανιώσει γιατί μεγαλώνουμε έναν άγγελο ,ένα παιδί καθόλου επιθετικό όπως πολλά "σκατόπαιδα" που βλεπουμε γύρω μας ,ένα παιδί επαναλαμβάνω ευγενέστατο που έχει μάθει από τώρα να σέβεται και να γνωρίζει ότι οι γονείς δηλαδή εμείς,είμαστε πρώτα γονείς και μετά φίλοι του σε αντίθεση με άλλα παιδιά.
Ξεμπλόκαρε το μυαλό σου και δες την πραγματικότητα εσύ και άλλες κοπέλες στο forum.
Α, και να κάνετε όλοι τα εμβόλια της γρίππης και ειδικά τα παιδιά μέχρι τριών σε δύο δόσεις και πάνω από τρία όπως και οι ενήλικες και φυσικά και για πνευμονία (για 5 έτη) και ότι άλλο υπάρχει.
Όλοι μας οι φίλοι εκτός από ένα ζευγάρι που το μεγαλώνουν και αυτοί ενσυνείδητα μόνο τους έχουν παιδιά που ταλαιπωρούνται στους παιδικούς σταθμούς με δεκάδες ιώσεις κάθε χρόνο ενώ ο δικό μας πέρυσι είχε μόνο δύο ιώσεις,η μία πολύ γρήγορη της μιας ημέρας.
Οτι μπορεί ο καθένας κάνει σε αυτή τη ζωή.Εμείς ενσυνείδητα έχουμε επιλέξει να πάει κατ' ευθείαν στο νηπιαγωγείο ,ήδη ξέρει να μετράει μέχρι το 20 και ξέρει σχεδόν αλβάβητο και είναι μόνο τριών ετών.
Το να πηγάινει στο σταθμό (το λέει και η λέξη) και να βλέπει τη κοκκινοσκουφίτσα ή να κάνει χειροτεχνία ,το κάνει και στο σπίτι με κοκκινοσκουφίτσα εμένα και λύκο τη μαμά του !!!!!
Γελάει μέχρι δακρύων ενώ το έχω πάει παντού σε θεάματα για την ηλικία του με πιο πρόσφατο το Disney on ice.Αν με ρωτήσεις για τον φασολάκι, όχι δεν θα τον πάω στον φασολάκι.
Μαζί πάμε παιδική,παιδότοπους,παίζουμε ,τώρα του μαθαίνω και σκάκι !!!!!
Εσυ κάτσε να δουλεύεις μη χάσεις τη σύνταξη σου και άστο να μεγαλώνει στους σταθμούς ,είναι επιλογή του καθενός.
Βέβαια αν βγάζεις 3000 ευρώ το μήνα καλά κάνεις αλλά αν βγάζεις 1000 ευρώ και δίνεις τα 500 στο σταθμό τότε μάλλον χρειάζεσαι upgrade στον εγκέφαλο σου .

LitsaM


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
...νομίζω ότι όλες καταλάβαμε περί τίνος πρόκειται...
ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ, ΛΥΣΗ ΑΝΑΓΚΗΣ Η ΕΠΙΛΟΓΗΣ? ΙΩΣΕΙΣ... - Σελίδα 4 604962 ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ, ΛΥΣΗ ΑΝΑΓΚΗΣ Η ΕΠΙΛΟΓΗΣ? ΙΩΣΕΙΣ... - Σελίδα 4 604962 ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ, ΛΥΣΗ ΑΝΑΓΚΗΣ Η ΕΠΙΛΟΓΗΣ? ΙΩΣΕΙΣ... - Σελίδα 4 604962 ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ, ΛΥΣΗ ΑΝΑΓΚΗΣ Η ΕΠΙΛΟΓΗΣ? ΙΩΣΕΙΣ... - Σελίδα 4 604962 ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ, ΛΥΣΗ ΑΝΑΓΚΗΣ Η ΕΠΙΛΟΓΗΣ? ΙΩΣΕΙΣ... - Σελίδα 4 604962 ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ, ΛΥΣΗ ΑΝΑΓΚΗΣ Η ΕΠΙΛΟΓΗΣ? ΙΩΣΕΙΣ... - Σελίδα 4 604962 ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ, ΛΥΣΗ ΑΝΑΓΚΗΣ Η ΕΠΙΛΟΓΗΣ? ΙΩΣΕΙΣ... - Σελίδα 4 604962

ΑΝΤΩΝΗΣ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ευτυχώς όχι όλες αλλά κάτι λιγότερο από τις μισές .

MarialenaK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΑΝΤΩΝΗΣ έγραψε:Εγώ είμαι αυθημερόν στη Θεσσαλονίκη για επαγγελματικό ραντεβού, η γυναίκα μου έγγγυος σε δίδυμα στην Αθήνα μαζί με τον 3ων ετών γιό μας και επιστρέφω αργά το απόγευμα στην Αθήνα.Η γυναίκα μου έχει τις ίδιες απόψεις με μένα ,ο γιός μας είναι ένα καταπληκτικό παιδί,κοινωνικότατο και ευγενέστατο με όλους παρόλο που είναι τριών ετών όπως είπα και που για να το κατορθώσουμε αυτό απλά η γυναίκα μου και εγώ κάνουμε άριστη δουλειά όπως όλοι μας λένε μεταξύ των οποίων και η γυναικολόγος της αλλά και η παιδίατρος μας που τυγχάνει να είναι και φίλες μας.
Αυτό οφείλεται στο ότι το παιδί ανοίγει και κλείνει τα μάτια του με τους γονείς του δίπλα του και όχι με τους παππουδογιαγιάδες,τους παιδικούς σταθμούς και τις νταντάδες πασών των Ανατολικών χωρών και της Ασίας.
Τα παιδάκια έχουν ανάγκη να ζουν με τους γονείς τους και η αναφορά των παιδικών σταθμών ως "ορφανοτροφεία" είναι περισσότερο χιουμοριτσική παρά κυριολεκτική έτσι ώστε να δώσω έμφαση πως οι παιδικοί σταθμοί είναι απλά το σύγχρονο Parking παιδιών.
Όσοι δεν μπορούν να τα έχουν μαζί τους ας τα πηγαίνουν εκεί ή ας τα αφήνουν στις γιαγιαδοπαππούδες τους ή ας ζουν με νταντάδες,δεν μου καίγεται καρφάκι για το τι κάνει η κάθε γυναίκα και άντρας.Είναι επιλογή του καθενός.Απλά σας εκφράζω τον προβληματισμό μου και την δική μας επιλογή και σίγουρα δεν το έχυμε μετανιώσει γιατί μεγαλώνουμε έναν άγγελο ,ένα παιδί καθόλου επιθετικό όπως πολλά "σκατόπαιδα" που βλεπουμε γύρω μας ,ένα παιδί επαναλαμβάνω ευγενέστατο που έχει μάθει από τώρα να σέβεται και να γνωρίζει ότι οι γονείς δηλαδή εμείς,είμαστε πρώτα γονείς και μετά φίλοι του σε αντίθεση με άλλα παιδιά.
Ξεμπλόκαρε το μυαλό σου και δες την πραγματικότητα εσύ και άλλες κοπέλες στο forum.
Α, και να κάνετε όλοι τα εμβόλια της γρίππης και ειδικά τα παιδιά μέχρι τριών σε δύο δόσεις και πάνω από τρία όπως και οι ενήλικες και φυσικά και για πνευμονία (για 5 έτη) και ότι άλλο υπάρχει.
Όλοι μας οι φίλοι εκτός από ένα ζευγάρι που το μεγαλώνουν και αυτοί ενσυνείδητα μόνο τους έχουν παιδιά που ταλαιπωρούνται στους παιδικούς σταθμούς με δεκάδες ιώσεις κάθε χρόνο ενώ ο δικό μας πέρυσι είχε μόνο δύο ιώσεις,η μία πολύ γρήγορη της μιας ημέρας.
Οτι μπορεί ο καθένας κάνει σε αυτή τη ζωή.Εμείς ενσυνείδητα έχουμε επιλέξει να πάει κατ' ευθείαν στο νηπιαγωγείο ,ήδη ξέρει να μετράει μέχρι το 20 και ξέρει σχεδόν αλβάβητο και είναι μόνο τριών ετών.
Το να πηγάινει στο σταθμό (το λέει και η λέξη) και να βλέπει τη κοκκινοσκουφίτσα ή να κάνει χειροτεχνία ,το κάνει και στο σπίτι με κοκκινοσκουφίτσα εμένα και λύκο τη μαμά του !!!!!
Γελάει μέχρι δακρύων ενώ το έχω πάει παντού σε θεάματα για την ηλικία του με πιο πρόσφατο το Disney on ice.Αν με ρωτήσεις για τον φασολάκι, όχι δεν θα τον πάω στον φασολάκι.
Μαζί πάμε παιδική,παιδότοπους,παίζουμε ,τώρα του μαθαίνω και σκάκι !!!!!
Εσυ κάτσε να δουλεύεις μη χάσεις τη σύνταξη σου και άστο να μεγαλώνει στους σταθμούς ,είναι επιλογή του καθενός.
Βέβαια αν βγάζεις 3000 ευρώ το μήνα καλά κάνεις αλλά αν βγάζεις 1000 ευρώ και δίνεις τα 500 στο σταθμό τότε μάλλον χρειάζεσαι upgrade στον εγκέφαλο σου .

Και μιλας ΕΣΥ για αυθαδεια Αντωνη????
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!! Να΄σαι καλα που μου επιβεβαιωνεις οτι υπαρχουν κ ανθρωποι στην εποχη μας με αυτην την κριση που απλα ζουν στο ροζ συννεφακι τους!!! Αμα ερθεις λοιπον προς τα κατω, θα δεις εδω ανθρωπους που πασχιζουν να ζησουν την οικογενεια τους κ αυτα τα 500 που εσυ λες κ απαξιεις δεν τα βρισκουν απο αλλου...
Εκτος βρε αν μας τα δωσεις εσυ!! Αλλα κανε μου μια χαρη κανε μια μικρη αυξηση για να παρουμε κ την στολη κοκκινοσκουφιτσας κ λυκου!!!
Κ ευχαρισουμε που απαιτεις με τον ιδιο αθλιο τροπο σου τι εμβολια θα κανουμε στα παιδια μας αλλα πιστεψε με με τα λεφτα που βγαζουμε με τον ιδρωτα μας κ τις θυσιες μας τα παμε σε παιδιατρο κ ενημερωνομαστε!!!
Τωρα το αν τα δικα μας παιδια θα γινουν "σκατοπαιδα" επειδη πανε σε παιδικο σταθμο θα το δειξει η πορεια... Λογω σοβαρων προβληματων υγειας πηγα σε παιδικο σταθμο απο ενος ετους κ παρολα αυτα δεν θα το πιστεψεις αλλα σπουδασα κιολας κ εχω κανει κ οικογενεια κ ειμαι ικανη να την ζησω κ να δωσω στο παιδι μου τις αρχες που πρεπει να εχει!!
Κ η πραγματικοτητα ποια ειναι βρε Αντωνη δεν μας ειπες!! Να κατσω σπιτι με το παιδι μου κ να μην δουλευω ουτε καν για αυτα τα 500 ευρω που λες?? Ε, ναι κ οταν ερθει η ωρα να φαει θα του πω "παιδι μου, τοση ευγενεια, γνωση και παιχνιδι που σου προσεφερα σημερα, θες κ φαι?? Κορη μου χρειαζεσαι upgrade του εγκεφαλου σου"!!! ΧΑΧΑΧΑ!!!!

fonitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
arco iris έγραψε:myro ας μην αναλωθουμε αλλο, ο ανθρωπος θελει μαλλον να προκαλει ....... και δεν θα προσεξε οτι το φορουμ λεγεται ΕΙΜΑΙ ΜΑΜΑ

αντωνη περιμενουμε και τη συζυγο τουλαχιστον!!!!!!!!!

χωρις παρεξηγηση, θα ηθελα να πω οτι στο συγκεκριμενο φορουμ δεν απαγορευεται να συμμετεχουν και ατομα που δεν ειναι μαμαδες... ειναι αλλωστε πολλες οι κοπελες (μια εκ των οποιων κι εγω) που δεν το χουμε καταφερει ακομη, οποτε θεωρω λιγο ακυρο τον υπαινιγμο. επιπλεον, αν και στο συγκεκριμενο φορουμ δεν το εχω συναντησει ακομη, υπαρχουν και μπαμπαδες που μεγαλωνουν μονοι τα παιδια τους και συμμετεχουν σε παρομοια φορουμς για ενημερωση κτλ.

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ωραία Αντώνη αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω: ΕΣΥ για ποιον λόγο βρίσκεσαι εδώ; Ποια δική σου ανάγκη καλύπτει το forum; Ας πούμε, εγώ είμαι εδώ γιατί θέλω να αποκτήσω ένα παιδί και μαθαίνω πράγματα από τις μητέρες εδώ μέσα. Εσύ, ειδικά αφού έχεις φτιάξει την οικογένειά σου (και μπράβο σου που έχεις τέτοια οικογένεια και με το καλό να υποδεχθείτε και τα νέα μέλη), τι κάνεις εδώ; Τι αποκομίζεις;

fonitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
βρε παιδια....ηρεμια...συζητηση κανουμε και ισως καποιες αποψεις να ακουγονται απολυτες αλλα ο καθενας εχει δικαιωμα να εκφραζεται. καλο θα ηταν να εκφραζομαστε λιγο πιο προσεκτικα για να μη θιγουμε τους συμφορουμιτες μας. οι εντασεις λογω διαφωνιας δεν εχουν και τοσο ουσια.
κι εσυ βρε ΑΝΤΩΝΗΣ μην καταδικαζεις ετσι αβασανιστα...οκ κατανοω την αποψη σου και συμφωνω, οταν υπαρχει η δυνατοτητα, το καλυτερο για το παιδι ειναι να μεγαλωνει με τη μανα και τον πατερα κι οχι σε παιδικο σταθμο, αλλα υπαρχουν τοσες και τοσες περιπτωσεις που αυτο ειναι πραγματικα δυσκολο.

ΑΝΤΩΝΗΣ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ουδέν σχόλιον !
Το θέμα για μένα κλείνει εδώ.
Ο καθένας είναι υπεύθυνος των πράξεων του.
Τα παιδιά δεν τα κάνουμε για να τα μεγαλώνουν οι άλλοι ,οι όποιοι άλλοι.
Η άποψη ότι όλα ξεκινούν απο το πορτοφόλι του καθενός είναι πέρα για πέρα εσφαλμένη.Όλα ξεκινούν και τελειώνουν στον εγκέφαλο μας αγαπητή μου κυρία.
Τα παιδιά έτσι και αλλιώς θα μεγαλώσουν,το θέμα είναι πως θα μεγαλώσουν και τι βιώματα θα έχουν και αν θέλετε να ξέρετε, η ηλικία των 0-5 είναι η πιο σημαντική ηλικία πριν την εφηβεία τους ,ίσως και σημαντικότερη από την εφηβεία τους.
Τα χάχανα σας με αφήνουν παγερά αδιάφορο,κρατήστε τα για να τα ανταλλάξετε με άλλες κυρίες ιδίων απόψεων με των δικών σας.

fonitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μα οταν λεω "δυνατοτητα" δεν αναφερομαι αποκλειστικα στο οικονομικο. ειναι και πρακτικα ζητηματα που εμποδιζουν καποιους γονεις να εχουν τις ιδανικες συνθηκες στο μεγλωμα των παιδιων τους. μια κοπελια νωριτερα αναφερθηκε σε ζητηματα υγειας.

MarialenaK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΑΝΤΩΝΗΣ έγραψε:Ουδέν σχόλιον !
Το θέμα για μένα κλείνει εδώ.
Ο καθένας είναι υπεύθυνος των πράξεων του.
Τα παιδιά δεν τα κάνουμε για να τα μεγαλώνουν οι άλλοι ,οι όποιοι άλλοι.
Η άποψη ότι όλα ξεκινούν απο το πορτοφόλι του καθενός είναι πέρα για πέρα εσφαλμένη.Όλα ξεκινούν και τελειώνουν στον εγκέφαλο μας αγαπητή μου κυρία.
Τα παιδιά έτσι και αλλιώς θα μεγαλώσουν,το θέμα είναι πως θα μεγαλώσουν και τι βιώματα θα έχουν και αν θέλετε να ξέρετε, η ηλικία των 0-5 είναι η πιο σημαντική ηλικία πριν την εφηβεία τους ,ίσως και σημαντικότερη από την εφηβεία τους.
Τα χάχανα σας με αφήνουν παγερά αδιάφορο,κρατήστε τα για να τα ανταλλάξετε με άλλες κυρίες ιδίων απόψεων με των δικών σας.

Τεκμηριωσε μας για ποιο λογο το κριτηριο "πορτοφολι" που εχουμε καποιες ειναι εσφαλμενο κριτηριο??
Εχεις εσυ καμια λυση να καθομαστε σπιτι με τα παιδια μας κ καθε τελος του μηνα να παιρνουμε κ χρηματα για να ζουμε??

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Στη γλώσσα του Διαδικτύου, η λέξη τρολ ή τρολλ (troll) περιγράφει κάποιον χρήστη του Ίντερνετ με πονηρά προκλητικές, σκόπιμα ανόητες ή επιτηδευμένα εκτός θέματος θέσεις και απόψεις σε μία online ανοιχτή κοινότητα, όπως ένα φόρουμ συζήτησης, ταχυδρομική λίστα, chat room ή μπλογκ, με πρωταρχική πρόθεση να προκαλέσει και να ερεθίσει άλλους χρήστες ή με κάθε τρόπο να επιφέρει διαταραχή σε μια διαδικτυακή συζήτηση για οποιοδήποτε θέμα και να πετύχει μια αλυσίδα αντιδράσεων από άλλους χρήστες. Η συμπεριφορά αυτή πολλές φορές συνοδεύεται από αμφιλεγόμενη διαμάχη των υπολοίπων περί του σκοπού του.
Ένα ιδιαίτερα επίμονο και ενοχλητικό τρολ μπορεί να αποτρέψει άλλους χρήστες από το να συμμετάσχουν σ' έναν κοινό διάλογο, ενώ μπορεί να προκαλέσει ακόμα και τη διάλυση μιας διαδικτυακής κοινότητας. Αν ένα τρολ αγνοηθεί από την υπόλοιπη κοινότητα (πρόκειται συνήθως για το πιο αποτελεσματικό μέτρο), συνήθως αρχίζει να παράγει όλο και πιο ενοχλητικά και προσβλητικά μηνύματα με μόνο στόχο να προκαλέσει αντίδραση. Αν αυτή δεν έρθει, τότε το τρολ συνήθως εγκαταλείπει την κοινότητα.

Η συμμετοχή ή απάντηση σε συζήτηση που συμμετεχει το τρολ, σατιρικά περιγράφεται ως "τάισμα" του τρολ, γι' αυτό και υπάρχει η συνήθης παραίνεση «μην ταΐζετε τα τρολ» (Αγγλ. "Don't feed the trolls") ωστε να μην προκληθούν αντιδράσεις που θα ικανοποιήσουν το τρολ, ή περαιτέρω δυσάρεστες τροπές.

Εκτός από την αδιαφορία, σε πολλές περιπτώσεις υπάρχουν χρήσιμα τεχνικά μέσα για την καταπολέμηση ενός χρήστη - τρολ, όπως η άμεση αφαίρεση των μηνυμάτων του, η τεχνική με κατάλληλα φίλτρα προστασίας ώστε αυτά να καθίστανται αυτομάτως αόρατα, ή η φραγή του αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα ώστε να μην έχει τη δυνατότητα να γράψει απολύτως τίποτα. Σε chat rooms οι διαχειριστές ("operators" ή "moderators") έχουν τη δυνατότητα να απομακρύνουν το τρολ από ένα "δωμάτιο" συζήτησης (kick) ή και να του απαγορεύσουν την επανείσοδο (ban). Δραστικότερη είναι η μέθοδος κατά την οποία το τρολ τίθεται αμέσως εκτός chat room με την απλή είσοδό του σε αυτό με συγκεκριμένο ψευδώνυμο ή από συγκεκριμένη IP (akick). Τέλος, αν η περίπτωση του τρολ είναι πολύ «βαριά», δεν του επιτρέπεται καν η σύνδεση με το διακομιστή.

ναι ειναι copy paste απο βικιπαιδεια.
εχουμε κ να θηλασουμε μερικες εδω περα.αργοτερα που θα ειμαι ανεπροκοπη,αργοσχολη,κακια μανα κ θα στειλω τα παιδια μου παιδικο,θα γραφω κ δικα μου.κ εχω κ μεγαλο ταλεντο στο γραψιμο η ατιμη!

ΑΝΤΩΝΗΣ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μαρίαλένα ,
οταν κάνατε το παιδάκι σας δεν ξέρατε ότι θα αντιμετωπίσετε και τέτοια προβλήματα ; Οι άντρες σας τι κάνουν ; Και αν δεν έχετε άντρες ή είναι άνεργοι ,τότε δεν έχετε βοήθεια από τους δικούς σας ; Και σε τελική κάνατε παιδί για να το μεγαλώνουν οι άλλοι ;
Είναι πολύ μεγαλύτερο το κέρδος του να το μεγαλώνεις μόνη σου από το να στο μεγαλώνουν οι άλλοι .
Αν ατύχησες ή χώρισες ή είστε άνεργοι λόγω κρίσης είναι άλλο θέμα αυτό.
bye giati πετάω σε λίγη ώρα

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΝΤΩΝΗΣ έγραψε:Ουδέν σχόλιον !
Το θέμα για μένα κλείνει εδώ.
Ο καθένας είναι υπεύθυνος των πράξεων του.
Τα παιδιά δεν τα κάνουμε για να τα μεγαλώνουν οι άλλοι ,οι όποιοι άλλοι.
Η άποψη ότι όλα ξεκινούν απο το πορτοφόλι του καθενός είναι πέρα για πέρα εσφαλμένη.Όλα ξεκινούν και τελειώνουν στον εγκέφαλο μας αγαπητή μου κυρία.
Τα παιδιά έτσι και αλλιώς θα μεγαλώσουν,το θέμα είναι πως θα μεγαλώσουν και τι βιώματα θα έχουν και αν θέλετε να ξέρετε, η ηλικία των 0-5 είναι η πιο σημαντική ηλικία πριν την εφηβεία τους ,ίσως και σημαντικότερη από την εφηβεία τους.
Τα χάχανα σας με αφήνουν παγερά αδιάφορο,κρατήστε τα για να τα ανταλλάξετε με άλλες κυρίες ιδίων απόψεων με των δικών σας.
Λες και ξαναλές την ίδια άποψη και μετά ισχυρίζεσαι ότι δεν προσπαθείς να μας πείσεις. Ούτε εμείς εσένα, για τον τρόπο σου σου λέμε όλες όχι για την άποψή σου. Αν μίλαγες μόνο για τον εαυτό σου δε θα μας πείαζε, αλλά εσύ μιλάς και για όσους διαφωνούν μαζί σου, συγκεκιμένα ή γενικά και χαρακτηρίζεις κιόλας. Πώς να μη νευριάσουμε; Εμείς δε θίξαμε ούτε εσένα ούτε την οικογένειά σου.

????????


Επισκέπτης
δε νομιζω οτι ο κυριος ειναι τρολλ, παρολα αυτα θελοντας και μη σε λιγο θα τσακωθουμε για παρτη του

δεν ειπα οτι δεν εχει δικαιωμα να συμμετεχει, ξερω οτι εδω εχει και γυναικες που δεν ειναι ακομα μαμαδες, παρολα αυτα εγω πχ δε θα εμπαινα σε ενα φορουμ που λεγεται ΕΙΜΑΙ ΜΠΑΜΠΑΣ οκ?????

αυτααααααααα

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ημαρτον....οι ορμονες μου!!!!! τα νετρα μου!!!!κανω και προσπαθεια να μην καπνησω!!!ελεος κυριε αντωνης...οκ...ακουσαμε...τα εμπεδωσαμε αλλα αρκετα...και γω πιστευω πως το καλυτερο για τα παιδακια εως 4 ειναι στο σπιτι με την μανουλα εφοσον υπαρχει η δυνατοτητα...ημαρτον ομως,ειστε ιδιαιτερα προκλητικος...βλεπετε πως εδω κανεις δεν δεχεται τον τροπο που εκφραζετε την αποψη σας οποτε αφηστε μας εδω στην υσηχια μας και ψαξτε κανενα αλλο φορουμ να εκθεσετε τις απολυταρχικες αποψεις σας...αρκετα μας εχετε ταραξει...αμα πια...τοση ωρα διαβαζω κ δεν μιλαω...θα σκασω η γυναικα!!!

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μυρτω έγραψε:Στη γλώσσα του Διαδικτύου, η λέξη τρολ ή τρολλ (troll) περιγράφει κάποιον χρήστη του Ίντερνετ με πονηρά προκλητικές, σκόπιμα ανόητες ή επιτηδευμένα εκτός θέματος θέσεις και απόψεις σε μία online ανοιχτή κοινότητα, όπως ένα φόρουμ συζήτησης, ταχυδρομική λίστα, chat room ή μπλογκ, με πρωταρχική πρόθεση να προκαλέσει και να ερεθίσει άλλους χρήστες ή με κάθε τρόπο να επιφέρει διαταραχή σε μια διαδικτυακή συζήτηση για οποιοδήποτε θέμα και να πετύχει μια αλυσίδα αντιδράσεων από άλλους χρήστες. Η συμπεριφορά αυτή πολλές φορές συνοδεύεται από αμφιλεγόμενη διαμάχη των υπολοίπων περί του σκοπού του.
Ένα ιδιαίτερα επίμονο και ενοχλητικό τρολ μπορεί να αποτρέψει άλλους χρήστες από το να συμμετάσχουν σ' έναν κοινό διάλογο, ενώ μπορεί να προκαλέσει ακόμα και τη διάλυση μιας διαδικτυακής κοινότητας. Αν ένα τρολ αγνοηθεί από την υπόλοιπη κοινότητα (πρόκειται συνήθως για το πιο αποτελεσματικό μέτρο), συνήθως αρχίζει να παράγει όλο και πιο ενοχλητικά και προσβλητικά μηνύματα με μόνο στόχο να προκαλέσει αντίδραση. Αν αυτή δεν έρθει, τότε το τρολ συνήθως εγκαταλείπει την κοινότητα.

Η συμμετοχή ή απάντηση σε συζήτηση που συμμετεχει το τρολ, σατιρικά περιγράφεται ως "τάισμα" του τρολ, γι' αυτό και υπάρχει η συνήθης παραίνεση «μην ταΐζετε τα τρολ» (Αγγλ. "Don't feed the trolls") ωστε να μην προκληθούν αντιδράσεις που θα ικανοποιήσουν το τρολ, ή περαιτέρω δυσάρεστες τροπές.

Εκτός από την αδιαφορία, σε πολλές περιπτώσεις υπάρχουν χρήσιμα τεχνικά μέσα για την καταπολέμηση ενός χρήστη - τρολ, όπως η άμεση αφαίρεση των μηνυμάτων του, η τεχνική με κατάλληλα φίλτρα προστασίας ώστε αυτά να καθίστανται αυτομάτως αόρατα, ή η φραγή του αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα ώστε να μην έχει τη δυνατότητα να γράψει απολύτως τίποτα. Σε chat rooms οι διαχειριστές ("operators" ή "moderators") έχουν τη δυνατότητα να απομακρύνουν το τρολ από ένα "δωμάτιο" συζήτησης (kick) ή και να του απαγορεύσουν την επανείσοδο (ban). Δραστικότερη είναι η μέθοδος κατά την οποία το τρολ τίθεται αμέσως εκτός chat room με την απλή είσοδό του σε αυτό με συγκεκριμένο ψευδώνυμο ή από συγκεκριμένη IP (akick). Τέλος, αν η περίπτωση του τρολ είναι πολύ «βαριά», δεν του επιτρέπεται καν η σύνδεση με το διακομιστή.

ναι ειναι copy paste απο βικιπαιδεια.
εχουμε κ να θηλασουμε μερικες εδω περα.αργοτερα που θα ειμαι ανεπροκοπη,αργοσχολη,κακια μανα κ θα στειλω τα παιδια μου παιδικο,θα γραφω κ δικα μου.κ εχω κ μεγαλο ταλεντο στο γραψιμο η ατιμη!


προσκυναω!!! Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ο ΄΄αντωνης΄΄ εφυγε κοριτσακια μου! Παμε παρακατω!

????????


Επισκέπτης
ΟΚ !

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις