Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
40 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 40 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

reg reg

reg reg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
arco iris έγραψε:θα σου μιλησω λιγο αυστηρα και να με συγχωρεις, απλα γιατι η υποστηρικτικη αποψη εχει ακουστει........κι εγω οταν σε διαβασα ειπα "τον αγαπαει, την αγαπαει,. σα θελει η νυφη και ο γαμπρος....." ΟΚ και μπραβο.........σε λιγη ωρα ομως σκεφτηκα λιγο πιο βαθια.........

κατ αρχην το 7.5 χρονια αλλα τα 5 ο ενας Δυση κι ο αλλος Ανατολη κανει τα χρονια λιγοτερα, ποσες φορες βλεποσασταν? επισης αποφαση για γαμο δεν παιρνεις οταν τον αλλο τον βλεπεις μονο για βολτες, εννοω σε ιδανικες συνθηκες, αλλα οταν υπαρχει καθημερινοτητα και τριβη

παμε παρακατω........τωρα θα ακουστω σαν τη γιαγια σου πιθανως.......οι γονεις σου μεγαλωσαν ενα παιδι, εσενα, το σπουδασαν ιατρικη παρακαλω, με τα γνωστα ονειρα των γονιων που δε συμπεριλαμβανουν με τιποτα εργασια σε καφετεριες, το ακουν και βγαζουν σπυρια.........και να σου και ο αλλοεθνης!!!!!!! (λογικα θα υπαρχει ΚΑΙ θεμα θρησκειας που ειναι σοβαρο για τους γονεις)

εκεινος απ την αλλη οταν τον χρειαστηκαν οι δικοι του - σε πολυ σοβαρο θεμα δεν αντιλεγω- ηταν εκει, και τους στηριξε, και τωρα που αποφασισαν να την κανουν, παλι εκει ειναι! δεν ειπε πχ, εγω αγαπαω εδω, εδω θα μεινω!

κοπελα μου, απο ψυχης θα σου πω κατι και ας με διαψευσει οποια θελει..ξερεις ποσες απο μας νομισαμε στην ηλικια σου οτι βρηκαμε τον ερωτα της ζωης μας και ημασταν ετοιμες να παμε και ση Χονολουλου μαζι του??????? ΠΟΛΛΕΣ!!!!! ξερεις ποσες το σκεφτομαστε τωρα και γελαμε???????? ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ

για μενα και χιλια συγνωμη σε ολες τις ευτυχισμενες μανουλες και παντα ετσι να ειστε, ο γαμος κατω απο τα 28 πρεπει να απαγορευτει .......(καταλαβαινετε πως το λεω δε με γνωρισατε χτες, ετσι?)

στο δια ταυτα........τι δουλεια θα κανει εκει το αγορι σου????? γιατι εσυ εδω μπορει να μπεις και σε ενα διαγνωστικο κεντρο, δε θα μεινεις μια ζωη γκαρσονα, ενω στην Αγγλια????

δεν ξερω πουλακι μου, η παρορμηση της στιγμης μου ειπε ΠΩΠΩ ΑΓΑΠΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ ΔΕΝ ΤΟ ΑΦΗΝΟΥΝ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ και μολις κατασταλαξε μεσα μου και σκεφτηκα πιο βαθια, φοβηθηκα

να με συγχωρεις

(αντωνη, οι αλβανιδες ειναι ξερακιανες ολες , εμεις ειμαστε χοντρο------λες!!!!!!!)



Εγω τωρα σε γνώρισα αλλα θελω να σε γνωρίσω κιαλλο...και εγω ειχα την ιδια γνωμη με τη δικιά σου στην αρχη μεχρι που διάβασα το post σου...συμφωνώ σε ολα απόλυτα (εκτος στην ηλικία γάμου ειμαι 29. τα φτιάξαμε με τον αντρα μου στα 14 στα 19 καναμε αρραβώνα στα 21 γάμο στα 23 πρωτο παιδί και στα 28 δεύτερο και μια χαρα ευτυχισμένοι ειμαστε...παρ'ολο που στα29 μου εχω ζησει περισσοτερο με τον αντρα μου παρα με τους γονείς μου!!!)

art86

art86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καταρχην δεν εχω διαβασει ολα τα ποστ και δεν εχω σφαιρικη αποψη.αλλα αυτο που εχω να πω ειναι οτι οι ανθρωποι δεν χωριζονται σε αλβανουσ ελληνες ρωσους γαλλους κτλ...ολοι ανθρωποι ειμαστε και ολη εχουμε δικαιωμα στη ζωη στον ερωτα στην υγεια ..δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει αν τιθεται θεμα χωρισμου γιατι ο αλλος ειναι αλβανος..ανθρωπος δεν ειναι?το θεμα δεν ειναι σε πια εθνοκοτητα ανηκει αλλα αμα σε αγαπαει αμα εχεις βρει αυτα που ψαχνεις σε αυτον,δεν καταλαβαινω καποιους γονεις πραγματικα..αυτο που θα επρεπε να τους νοιαζει ειναι αν το παιδι τους περναει καλα με αυτον που ειναι αν ειναι ευτυχισμενο..θα προτιμουσαν δλδ να ειναι με καποιον που μαλωνουν και της συμπεριφερεται ασχημα αρκει να ειναι ελληνας.δεν το καταλαβαινω αυτο πραγματικα..ενας ξενος-μη ελληνας-ειναι λιγοτερο ανθρωπος.λυπαμαι που σε μια ελλαδα του 21ου αιωνα υπαρχουν τετοιες αποψεις..και δεν μιλαω συγκεκριμενα για αυτο το θεμα κ την κοπελα εδω αλλα αδραξα την ευκαιρια για να μιλησω για τον ρατσισμο γενικα ...πραγματικα απο μικρη ποτε δεν καταλαβα γιατι τα αλβανακια στο σχολειο απαγορευονταν να σηκωσουν την σημαια αλλα χαιρομασταν ολοι οταν ο δημασ ο καχιασβιλι κ η μανιανι κερδιζαν μεταλεια και καναν τον γυρο του σταδιου με τις σημαιες στον ωμο...αληθεια ποτε δεν το καταλαβα..το ξερω το πηγα αλλου το θεμα αλλα απλα εξεφρασα μια απορια.ελπιζω να μην με κραξετε...ο καθενας εχει διαφορετικη αποψη...αλλιως η ζωη θα ηταν βαρετη.....σεβαστες εννοειται-απο μενα -ολες οι αποψεις.δεν σημαινει οτι η αποψη μ ειναι η σωστη-απλα ειναι η αποψη μου κ θα την υποστηριξω

????????


Επισκέπτης
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Συμφωνώ και εγώ με την Στέλλα σε αυτά που είπε. είμαι κι εγώ μία από αυτές που γελάω τώρα με το τι πίστευα στην ηλικία σου για τον μεγάλο έρωτα που νόμιζα πως ζούσα. Αυτό δεν σημαίνει πως ισχύει το ίδιο και για σένα έτσι?
Το να φύγεις για μια άλλη χώρα χωρίς να έχεις τίποτα το σίγουρο είναι ένα πολύ μεγάλο βήμα και θέλει πολύ σκέψη. Αν υποθέσουμε πως εκεί τα πράγματα είναι ζόρικα, ο φίλος σου βρει μεν δουλειά αλλά εσύ όχι και τα οικονομικά σας είναι άθλια? Λυπάμαι που στο λέω αλλά όταν αρχίσουν τα προβληματα που δυστυχώς ξεκινάνε από το οικονομικό, ο έρωτας φεύγει από το παράθυρο. Συν το γεγονός ότι εκεί δεν θα έχεις την οικογένεια σου να σε υποστηρίξει φαντάζομαι ότι θα σου φανεί η κατάσταση περισσότερο βουνό απ'ότι σου φαίνεται τώρα. Προσπάθησε να το δεις ψύχραιμα το όλο θέμα, ας πούμε τι θα έλεγες στην κολλητή σου αν είχε το αντίστοιχο θέμα, ζύγισε τα υπέρ και τα κατά και εύχομαι ότι και να αποφασίσεις να είναι ότι καλύτερο για σένα.

dada9

dada9
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Βρε κοπελια εισαι 23 και τα 6 χρονια σχεσης τα ειχες απο αποσταση.
Ποτε προλαβες και γνωρισες αυτο τον ανθρωπο τοσο καλα, ωστε να θελεις να ζησεις μαζι του σε μαι αλλη χωρα?
Εισαι τυφλωμενη απο τον ερωτα τωρα, αλλα η ζωη δεν ειναι μονο ερωτας.
Να ζησεις μαζι του αλλα εδω, να εχεις ενα στηριγμα αν ερθουν δυσκολες καταστσαεις.
Δε διαβασα τα σχολια και δεν ξερω τι σου απαντησαν τα αλλα κοριτσια, αλλα μου φαινεται πολυ ανωριμο ολο αυτο που γραφεις και εισαι και μικρη ουτως η αλλως.

toxotina

toxotina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μα κ εγω θα ηθελα να ζησουμε Ελλαδα αλλα αυτο εξηγω :οτι δε γινεται λογω της δυσκολης οικονομικης καταστασης.Εγω ειμαι ανεργη κ εκεινος δεν εχει σταθερη δουλεια.Στην Αγγλια τουλαχιστον αυτος θα εχει σταθερη δουλεια(ειναι σιγουρο)κ ξαναλεω οτι ο ανθρωπος π τ προτεινε τη δουλεια ειπε οτι θα βοηθησει κ μενα σε αυτο τ θεμα.Δε μπορουμε ν μεινουμε Ελλαδα γτ ενα νοικοκυριο απαιτει χρηματα για να στηθει κ να συντηρηθει,πραγμα που δε μπορουμε να το καταφερουμε εδω με τα τωρινα δεδομενα

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αν πήγαινε πρώτα εκείνος να δει πως είναι τα πράγματα? Να βοηθήσει και εκείνος ο γνωστός που έχει να βρεις κάτι στον τομέα σου στην Αγγλία, τότε πιστεύω ότι θα είναι πιο εύκολο να φύγεις. Οι δικοί σου θα δουν ότι ενδιαφέρεται για σένα πραγματικά και υποθέτω πως θα αλλάξουν γνώμη..

toxotina

toxotina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dora 74 αυτη την ενναλακτικη την εχουμε σκεφτει ετσι ωστε ο δικος μ να δει πως ειναι τα πραγματα κ η ζωη εκει,να προσπαθησει με το μελλοντικο αφεντικο τ να μ βρουν δουλεια κ εγω παραλληλα οσο θ ειμαι Ελλαδα ν προετοιμασω το εδαφος σχετικα με τους δικους μ,να τους δωσω δηλ χρονο να το σκεφτουν,να το επεξεργαστουν κ να το χωνεψουν

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ωραία, έτσι θα έχεις και τον απαραίτητο χρόνο να προετοιμάσεις το έδαφος.

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να κάνεις αυτό που λέει η καρδιά σου. I love you

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
arco iris έγραψε:φοβαμαι να σου πω πανε μαζι του για ενα λογο

οσες κοπελες ξερω που στα 23 νομιζαν οτι βρηκαν τον ερωτα της ζωης τους ......δεν ηταν ετσι τελικα

μπορει να σου μιλησει και καποια που πετυχε διανα απο τοτε

μακαρι κοπελα μου ολα καλα να σου πανε

το ευχομαι

Respect Respect Respect

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τοξοτίνα, δε θέλω να σου πω τι να κάνεις, απλά ήθελα να τονίσω ότι αν αποφασίσεις να έρθεις στη Βρετανία δεν είναι απαραίτητο να παντρευτείς, δεν έχεις κάποιο οικονομικό ή νομικό όφελος ως παντρεμένη, οπότε θα μπορούσες απλά να συζήσεις με τον σύντροφό σου πριν προχωρήσεις σ'ενα βήμα τόσο σημαντικό όσο ο γάμος. Χώρια που φαντάζομαι ότι τον πρώτο καιρό έτσι κι αλλιώς θα έχετε πολλά έξοδα οπότε καλύτερα να κρατήσετε μερικά χρήματα....

toxotina

toxotina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamma tomato ευχαριστω για την πληροφορια!Βλεπω οτι μενεις κ Σκωτια!Ενδιαφερον...

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
toxotina τι κάνεις καλή μου;Άποφάσισες τι θα κάνεις τελικά;

mamamia12

mamamia12
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
toxotina έγραψε:αφρουλα θελω να τον ακολουθησω γτ τον αγαπαω κ αυτο ειναι βεβαιο.Απο την αλλη το καλυτερο μελλον που θελω να πιστευω οτι θα εχουμε δεν ειναι.Ποτε δε ξερεις πως θα στα φερει η ζωη κ σιγουρα δεν μ ειναι καθολου ευχαριστο να φυγω απο την Ελλαδα(ποσο μαλλον με τον καημο της οικογενειας μ που θα αισθανονται οτι τους προδωσα).Ομως τελικα,τιποτα δεν ειναι ευκολο σ αυτη τη ζωη κ τιποτα δε σ χαριζεται.Δοξα το θεο εχουμε την υγεια μας για να δουλεψουμε κ να καταφερουμε ν βελτιωσουμε λιγο τη ζωη μας γτ εδω τα πραγματα ειναι πολυ δυσοιωνα.
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΒΙΩΣΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΕΡΩΤΕΥΤΗΚΕ ΑΛΒΑΝΟ,ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΛΗ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΓΥΡΩ ΦΙΛΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΤΗΣ ΕΚΑΝΑΝ ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΡΙΝΑΝ ΠΟΛΥ ΑΡΝΗΤΙΚΑ,ΟΜΩΣ ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗ ΚΙ ΕΤΣΙ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ,ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΗΤΑΝ 9 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΕ ΠΕΡΙΣΤΑΣΙΑΚΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΕΜΠΕΛΗΣ,ΔΟΥΛΕΥΕ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΜΑΖΕΥΕ ΛΕΦΤΑ ΕΣΤΕΛΝΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΑΛΒΑΝΙΑ,Η ΚΟΠΕΛΑ ΣΠΟΥΔΑΣΕ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ,ΠΗΡΕ ΚΑΙ ΠΤΥΧΙΟ ΑΓΓΛΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΝ ΣΕ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟΤΑΤΟ ΓΑΜΟ ΜΕ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΑΛΒΑΝΟΥΣ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΕΣ,ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΓΛΕΝΤΙ ΟΛΟ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ!ΤΕΛΙΚΑ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΗΣ ΤΟΝ ΑΓΑΠΗΣΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΕΙΔΙ ΤΟΥΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕ ΠΩΣ ΕΙΧΕ ΑΛΗΘΙΝΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΟΥΣ,ΗΤΑΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΔΕΧΤΗΚΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΣΤΑ ΩΠΑ ΩΠΑ!ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΕΘΝΙΚΟΤΗΤΑ ΑΠΛΑ... ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ.Ο ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΚΕΡΔΙΖΕΤΑΙ!ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΑΝΤΩΝΗ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ. Wink ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΑΜΑΞΙ ΜΗΧΑΝΗ ΕΠΙΠΛΑ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ,ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΤΑΞΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙ,,ΑΥΤΟΣ ΒΑΦΤΙΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ.ΔΕ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟ ΠΑΠΠΟΥΤΣΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΠΑΛΩΜΕΝΟ!ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ??ΟΛΟΙ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΘΕΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ!

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμενα η γνωμη μου ειναι πως αλλο οταν εχεις σχεση και βγαινεις βολτες και καφεδες και ειναι ωραια και στην αρχη που ειναι το παθος ολα τελεια ειναι ! να δεις πως αλλαζουν τα πραγματα μολις θα μεινεις μαζι του !! θα απορεις ποιος ειναι αυτος! και ας μην παντρευτειτε ακομα παλι παντρεμενη θα νιωθεις μετα απο ενα διαστημα συγκατοικησης! δεν εχει καμια σχεση το πριν και το μετα πιστεψε με τα εχω ζησει και ο δικος μου ο αντρας τελειος ειναι τον ουρανο με τα αστρα αν ζητησω θα το κατεβασει, επισης δεν καταλαβαινω ομως τοσα χρονια που ειστε μαζι γιατι δεν σου ζητησε να παντρευτειτε νωριτερα και στο ζηταει τωρα τοτε δεν σαγαπουσε??? η ποσο καιρο του πηρε να το επεξεργαστει στο μυαλο του οτι σαγαπαει και οτι σε χρειαζεται και θελει να περασει την υπολοιπη ζωη μαζι σου! δεν με ενδιαφερει το γεγονος οτι ειναι αλβανος,θα μπορουσε να ειναι και ολλανδος και δεν ξερω τι αλλο. και αφου φευγουν οι γονεις του γιατι δεν μενει εδω αυτος που ζεις εσυ και ειναι η ζωη σου ,ολο και κατι θα εβρισκε να κανει..παρα θελει να χωρισει και εσενα απο τους δικους σου! η μηπως θελει να σε εχει σε ενα περιβαλλον χωρις αυτους και χωρις φιλους γιατι θα τους αφησεις και αυτους οταν φυγεις ...για να μπορει να σε ελεγχει και να σε κανει οτι θελει! εγω ειμαι λιγα χρονια μεγαλυτερη απο σενα και αν μου συνεβαινε εμενα αυτο θα ελεγα οχι!!!!! μεινε εδω αν μαγαπας,εδω ειναι η ζωη μου ,οι γονεις μου ,εχεις και προοπτικες για καλυτερη δουλεια. και να σου πω κατι εισαι πολυ μικρη για γαμο οχι τοσο ηλικιακα οσο συναισθηματικα γιατι εισαι τοσο καιρο μαζι του και δεν εκανες αρκετες σχεσεις ωστε να δεις λιγο πως ειναι τα πραγαματα και με αλλους ανθρωπους και κατα την γνωμη τη δικη μου ολο αυτο ειναι μια συνειθεια ετων και ισως να σας εφερε και κοντα το γεγονος οτι δεν τον ηθελαν οι δικοι σου και οταν κατι δεν μπορουμε να το εχουμε τοσο το αποζηταμε, εγω κοριτσακι μου θα σου πω να μην το σκεφτεσαι καν ακομα για γαμο. σκεψου καλα αποφασισε ζυγισε τα πραγματα σωστα οχι επιπολαια και κανε αυτο που ειναι καλυτερο για γενα αλλα οχι βιασυνες!!!

σε φιλω ελπιζω να μην σου χαλασα τη διαθεση και να μην σε κουρασα ,αλλα να σε βοηθησα να βρεις μεσα σου αυτο που ειναι καλυτερο και πιο σωστο για σενα Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημέρα toxotina μου. Δεν κατάφερα να διαβάζω όλες τις απαντήσεις γιατί είναι και πολλές αλλά νομίζω θα κάνω το δικηγόρο του διαβόλου.Σου μιλάω ως 9 χρόνια μεγαλύτερή σου και με κάποιες εμπειρίες επάνω στις σχέσεις. Αν εξαιρέσουμε τον άντρα μου, 2 φορές στο παρελθόν έφτασα στο σημείο να ορκιστώ ότι τον άνθρωπο που είχα δίπλα μου τον ήθελα να τον έχω για πάντα. Και τις 2 φορές οι γονείς μου ήταν αντίθετοι. Στην πρώτη περίπτωση επειδή ο "μεγάλος μου έρωτας" βρισκόταν γύρω στα 800 χλμ μακριά τους , άρα θα ημουν και γω τόσο μακριά και στη 2η επειδη υπήρχε θέμα θρησκείας. Μη σκεφτείς κάτι τρομερό. Εγώ με τον νεο ημερολόγιο , το παιδί με το παλιό ημερολόγιο. Για μένα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΕΘΝΙΚΟΤΗΤΕΣ. Αν ήσουν από την Αμερική πχ και έλεγες στους γονείς σου ότι αγαπάς παιδί από την Αλβανία θα σου έλεγαν οκ όσον αφορά την εθνικότητα, γιατί από ότι έχω καταλάβει, μονάχα στη χώρα μας ένας Αλβανός είναι Αλβανος, ένας Τουρκος είναι Τούρκος κλπ , ένω ένας Γάλλος είναι κελεπουρι. Στο θέμα μας τώρα: Και στις 2 περιπτώσεις δεν τους άκουσα. Συνέχισα τις σχέσεις μου. Ξέρεις τί έγινε? αρχισε να "δείχνει" ο χαρακτήρας τους στα μάτια μου κάποια στιγμή. Θέλω να πω ότι άλλο είναι να έχεις κάποιον και να βγαίνεις για καφε, να πηγαίνεις βόλτα να κάνεις έρωτα μαζί του και άλλο είναι να ξυπνάς με κάποιον κάθε πρωί, να ζεις μαζι του στο ίδιο σπίτι. Κάθε χρόνο και καθε μέρα που ζεις με κάποιον τον μαθαίνεις. Ποτέ δεν θα τον μάθεις γιατι συνέχεια θα σου βγάζει καινουργια πράγματα. Οι γονείς σου είναι αντίθετοι ναι. Να σου πω κάτι? τώρα , μετά απο 4,5 χρόνια γάμου με κάποιον που οι γονείς μου δεν ήταν αντιθετοι αλλά ουτε και οκ κατάλαβα ότι είχαν δίκιο. Είμαι καλύτερα έτσι. Ξέρω ότι έχω κάπου να ακουμπήσω όταν έχω τις μαυρες μου, όταν έχω μαλώσει με τον άντρα μου, όταν αισθάνομαι ότι κανείς δεν με καταλαβαίνει, όταν θέλω βοήθεια με το παιδί, όταν είμαι άρρωστη. Τους αφήνω έξω απο το σπιτι μου, γιατί δεν θέλω να ανακατεύομαι στα του σπιτιού μου, αλλά τους έχω δίπλα μυ για στήριξη. Σκέψου τώρα να φυγεις μαζί του, να ειστε καλά για λιγο, και μια μέρα να χωρίσετε. Και να βρεθείς στα 23-24-25(?) μονη σε εναν τελείως ξένο τόπο. Να θέλεις να μιλησεις με κάποιον και οι γονείς σου να σου έχουν κλεισει την πόρτα.... Σκέψου ότι όλα πάνε καλά και κάνετε ένα παιδάκι. Μένεις έγκυος και εκτός του άντρα σου δεν έχεις κάποιον να μοιραστείς την χαρά σου. Γεννάς, και δεν μπορεις να το πεις στους δικούς συ γιατι δεν μιλάτε. Και μην μου πεις ότι οι γονεις συγχωρουν τα πάντα γιατί ξέρω γονείς που τα παιδιά τους τους ξέγραψαν και έχουν να μιλησουν 20 χρονια.
Ξανα σκέψου το καλή μου. Ζύγισέ τα όλα καλά. άσε στην ακρη το συναίσθημα και βάλε και τη λογική στο παιχνίδι. Είσαι ακόμη μικρή. Δεν έχεις γνωρίσει άλλον, και τα έξι χρονια απο τα 7,5 τα είχες με τ παιδί από απόσταση!!! Μη με μισήσεις για ότι σου είπα, απλα σκέψου καλά

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω νομιζω πως εισαι σωστη τα ιδια πανω κατω της ειπα και εγω . καλαημερα κιολας Very Happy

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημέραααα Very Happy

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κορίτσια...
Και γω πάνω κάτω τα ίδια είπα...Όπως είπε και η elenidek και γω μια φορά στο παρελθόν νόμιζα ότι είχα βρει τον ανθρωπό μου και νόμιζα ότι οι γονείς μου επειδή δεν τον ήθελαν κ έβαζαν εμπόδια ότι δε θέλουν να ευτυχίσω κ χίλια δυο άλλα που σκέφτεσαι εκείνο τον καιρό...Τελικά όταν μου είπαν κάνε ότι θες, τότε με τον καιρό έβλεπα έναν άλλο άνθρωπο...Μετά από κανα χρόνο που οι γονείς μου σταμάτησαν να ασχολούνται χώρισα γιατί έβλεπα ότι είχαν δίκιο...Και δυστυχώς ή ευτυχώς βλέπω ότι οι γονείς πολύ σπάνια πέφτουν έξω...Τουλάχιστον οι δικοί μου δεν έπεσαν ποτέ έξω...

toxotina

toxotina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
το αγορι μ παντα μ ελεγε οτι θελει ν κανουμε οικογενεια μαζι κτλ απλα ημασταν πολυ μικροι γτ γνωριστηκαμε στα 16 κ εκτος αυτου δεν ειχε σταθερη δουλεια για να το πραγματοποιησουμε κιολας.Επισης εγω σπουδαζα(περυσι τελειωσα)κ ποτε δε θα παρατουσα τις σπουδες για ενα γαμο αλλα ουτε νομιζω πως θα μπορουσα να τα συνδυασω κ τα 2 εξισου καλα.Οποτε δεν ισχυει το γεγονος πως τωρα ξαφνικα τ ηρθε η ορεξη γ οικογενεια.Απο παντα την ειχε.Επιπροσθετα,δεν ειναι οτι θελει ν με χωρισει απο την οικογενεια μ γτ κ εκεινος μακρια απο τη δικια τ θα ειναι(η οικογενεια τ θα φυγει μονιμα στην Αλβανια σε λιγες μερες-ηδη φορτωνουν τα πραγματα τους κ ειναι στη φαση μετακομισης).Ισα ισα το αντιθετο μπορω ν πω οτι εγω τον χωρισα απο την οικογενεια τ γτ το διαστημα π ημασταν σε αποσταση ηταν Πατρα χωρις την οικογενεια τ(εμενε με το θειο τ)για να μπορει ν ερχεται πιο συχνα κ να με βλεπει.Αντιθετα,αν εμενε με την οικογενεια τ θα ηθελε 7 ωρες για να ερθει Αθηνα κ οχι 2,5.Οποτε θα ηταν ακατορθωτο.Ποσο μαλλον για ενα παιδι τοτε 16 χρ!!!

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τελικά καλή μου σε τι σκέψεις βρίσκεσαι; Έχεις καταλήξει κάπου;;

toxotina

toxotina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kafedaki? σιγουρα οι γονεις εχουν την καταλληλη εμπειρια για να κρινουν ατομα κ καταστασεις που εμεις δε μπορουμε να τα δουμε-ποσο μαλλον οταν ειμαστε ερωτευμενοι-Ομως οι δικοι μ γονεις δε θελησαν να τον γνωρισουν καν για ν μ πουν τη γνωμη τους.Υστερα απο δικη μ συνεχη πιεση καταφερα πριν χρονια να πραγματοπιηθει μια συναντηση κ μετα το τελος αυτης ρωτησα οπως ηταν φυσικο τη μαμα μ πως της φανηκε κ αν θα ηθελε να τον ξανασυναντησει για να τον γνωρισει καλυτερα εχοντας σχηματισει μια πιο ολοκληρωμενη γνωμη.Η απαντηση της ηταν αρνητικη.Τη ρωτουσα λοιπον επιμονα τι δεν της αρεσε εκ πρωτης οψεος.Κ κοριτσια θα τρελαθειτε ξερετε ποια ηταν η απαντηση της????Με ρωτησε με υφος γτ ειναι λιγο πιο κοντος απο μενα????Κ γτ φοραει πουλοβερ?Τοσο πολυ κρυωνε?(να σημειωσω ηταν Γεναρης τοτε)Δηλ τρελα πραγματα σταθηκε στην εμφανιση η οποια δεν ειχε κ τπτ κακο.Αν δε φορεσεις πουλοβερ το Γεναρη ποτε θα το βαλεις?Δεν της ζητησα να κανει τον κριτη στο next top model.Hθελα μονο ν μ μιλησει για καποια συμπεριφορα π ισως να μην της αρεσε,ν μ ελεγε οτι διεκρινε ισως κατι που δεν της αρεσε κτλ.Δε ξερω κατα ποσο θ τ εβλεπε αυτα σε μια συναντηση το πολυ 2 ωρων κ γι αυτο κ εγω κ ο δικος μ θελαμε ν γνωριστουν καλυτερα αλλα ματαια

toxotina

toxotina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τελικα εχω αποφασισει να φυγω κ να τους μιλησω οσο το δυνατον γρηγοροτερα.Μεσα στο επομενο 10ημερο κατεβαινω Αθηνα κ τους το λεω κ ο Θεος βοηθος!Θα μιλησω τις επομενες μερες πρωτα στη θεια μ κ επειτα στους δικους μ.Τερμα τ ψεματα...

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
toxotina έγραψε:kafedaki? σιγουρα οι γονεις εχουν την καταλληλη εμπειρια για να κρινουν ατομα κ καταστασεις που εμεις δε μπορουμε να τα δουμε-ποσο μαλλον οταν ειμαστε ερωτευμενοι-Ομως οι δικοι μ γονεις δε θελησαν να τον γνωρισουν καν για ν μ πουν τη γνωμη τους.Υστερα απο δικη μ συνεχη πιεση καταφερα πριν χρονια να πραγματοπιηθει μια συναντηση κ μετα το τελος αυτης ρωτησα οπως ηταν φυσικο τη μαμα μ πως της φανηκε κ αν θα ηθελε να τον ξανασυναντησει για να τον γνωρισει καλυτερα εχοντας σχηματισει μια πιο ολοκληρωμενη γνωμη.Η απαντηση της ηταν αρνητικη.Τη ρωτουσα λοιπον επιμονα τι δεν της αρεσε εκ πρωτης οψεος.Κ κοριτσια θα τρελαθειτε ξερετε ποια ηταν η απαντηση της????Με ρωτησε με υφος γτ ειναι λιγο πιο κοντος απο μενα????Κ γτ φοραει πουλοβερ?Τοσο πολυ κρυωνε?(να σημειωσω ηταν Γεναρης τοτε)Δηλ τρελα πραγματα σταθηκε στην εμφανιση η οποια δεν ειχε κ τπτ κακο.Αν δε φορεσεις πουλοβερ το Γεναρη ποτε θα το βαλεις?Δεν της ζητησα να κανει τον κριτη στο next top model.Hθελα μονο ν μ μιλησει για καποια συμπεριφορα π ισως να μην της αρεσε,ν μ ελεγε οτι διεκρινε ισως κατι που δεν της αρεσε κτλ.Δε ξερω κατα ποσο θ τ εβλεπε αυτα σε μια συναντηση το πολυ 2 ωρων κ γι αυτο κ εγω κ ο δικος μ θελαμε ν γνωριστουν καλυτερα αλλα ματαια
σε παρακολουθω καιρο και το μονο που εχω να σου πω ειναι να προσεχεις και να μην βιαζεσαι. μια ζωη σα σιριαλ(ακολουθει σεντονι κ σορρυ) - Σελίδα 2 417472

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις