Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
14 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 14 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

GeorgiaM

GeorgiaM
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χαθηκαμε..μου φαινεται..

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεωργία τι κάνεις?? εγώ είμαι κάθε μέρα εδώ αλλά δεν σας βλέπω ολες!!
Τι νέα? τι κάνει το νινι σου?
Η Νανσυ ξέρει κανεις που χάθηκε?

renaki_73


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΠΡΟΣΟΧΗ


Σύμφωνα με το αγγλικό πρότυπο η αυχενική διαφάνεια έχει ανώτατο όριο το 2.5
Σύμφωνα με το αμερικάνικο πρότυπο η αυχενική διαφάνεια έχει ανώτατο όριο
το 3.

Οποιαδήποτε απόκλιση από αυτά τα νούμερα προς τα πάνω ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Οι εξετάσεις είναι στατιστικές και μόνο.

ΕΠΙΣΗΣ, ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΗΨΗ ΧΟΡΙΑΚΗΣ ΛΑΓΝΗΣ Ή ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗΣ ΔΙΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΑΠΟΒΟΛΗΣ ΣΕ ΠΟΣΟΣΤΟ 1-2 %

Εναλλακτικά ,υπάρχουν εξετάσεις που αποκλείουν πιθανότητες χρωμοσωμικών ανωμαλιών 21 και 18 όπως εμβρυϊκά ηχοκαρδιογραφήματα,Dopplers,υπέρηχοι και ότι άλλο θα σας συμβουλέψει ο γιατρός σας και μόνο αυτός.

Να τονίσω ότι η αυχενική διαφάνεια στην 12η εβδομάδα μπορεί να διαφέρει από μια δεύτερη αυχενική διαφάνεια που ίσως κάνετε μετά από 1-2 μέρες και εξαρτάται από το μηχάνημα και το λογισμικό του αλλά και την συγκεκριμένη στιγμή που θα πραγματοποιηθεί.

Ακολουθούν και άλλες εξετάσεις όπως A-test , B' επιπέδου.

Ρωτήστε τους γιατρούς σας για λεπτομέρειες.



GeorgiaM

GeorgiaM
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλα ειμαστε ολες..ξαπλα κ τσαταρουμε..μετραμε τις μερες να παμε στους γιατρους μας!Εσυ Δεσποινακι;

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κι εγώ εχω ραντεβού την Τριτη στον γιατρό να πάρω κ τ αποτελ απ την papp-A αν και απ το τηλ μου είπε όλα καλά! θα ρωτήσω και για το φύλο αυτή τη φορά!
Που τσαταρετε καλέ? Είστε σε άλλο θέμα και δεν σας βρίσκω? κι η Ελσα χάθηκε!

GeorgiaM

GeorgiaM
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Despinaki_86 έγραψε:Κι εγώ εχω ραντεβού την Τριτη στον γιατρό να πάρω κ τ αποτελ απ την papp-A αν και απ το τηλ μου είπε όλα καλά! θα ρωτήσω και για το φύλο αυτή τη φορά!
Που τσαταρετε καλέ? Είστε σε άλλο θέμα και δεν σας βρίσκω? κι η Ελσα χάθηκε!

ολα καλα θα πανε..μακαρι να μας πει το φυλο..αδυμονω κ γω..μονο η Ελσα σιγουρεψε το αγορι της! ευχομαι να ρθει κ η σειρα μας! μιλαμε φβ με τα κοριτσια.. ΤΡΕΛΟΕΓΚΥΟΥΛΕΣ- ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ- - Σελίδα 4 215994 Wink

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ουουουυου!!!! Γεια σας κορίτσια, ήρθα κι εγώ να μπω στο δεύτερο τρίμηνο επιτέλους!!! Μόλις πάτησα με το ένα πόδι, είμαι 12 εβδομάδων και 2 ημερών!! Εκανα χτες και την αυχενική μου, πήγαν όλα κατ'ευχήν κι είδαμε και το νινί και πολύ χάρηκα!!!! Very Happy Very Happy Very Happy
ΤΡΕΛΟΕΓΚΥΟΥΛΕΣ- ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ- - Σελίδα 4 215994 ΤΡΕΛΟΕΓΚΥΟΥΛΕΣ- ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ- - Σελίδα 4 215994

Καλε διάβασα που λέγατε για φαγητα παρα πάνω... Εμένα μου την έχει δώσει κ θέλω όοοοολα τα ψωμοειδή και αλμυρά επίσης, είμαι απο τότε που με θυμάμαι αθεράπευτα γλυκαντζού αλλά με εκπλήσσει ο εαυτός μου που δε ζητάει μονίμως γλυκά αλλά αλμυρα και ψωμοειδή!!!!! Κοπανησα σήμερα το μεσημερι ψωμί με σαλάμι αέρος Θάσου... Ασε που διάβασα μετα τους κινδύνους για τα αλλαντικά και το σκυλομετάνιωσα που έφαγα... Μπα, δεν ξανατρώω, ασε που δεν προσφέρουν και τίποτα καλό... Μόνοσ την καταπιώνα μου προσφέρουν απόλααυση και στη μύτη μου που έχει γίνει λαγωνικού κι αυτό το αέρος μου την τρυπάει τη μύτη όταν τ ανοίξω!!!!

Κανα περίεργο συνδυασμό εχετε κάνει?? Εγώ μεχρι τώρα νορμαλ κατάσταση.... Ευτυχώς!

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ δεν μπορω να μπω έτσι κι αλλιώς στο chat στο fb γιατί είμαι απ το κινητό όλη μέρα!
Νάντια μου κι εγώ γλυκαντζου ήμουν πάντα αλλά τώρα με τραβάνε οι πίτες,τα ψωμακια τα μακαρόνια κ τέτοια. Επίσης ήμουν πάντα τσουπωτη όμως και προσπαθώ να ελεγχω τι τρώω γιατί εχω πάρει ήδη 2 κιλακια κ συνεχίζω...

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Despoinaki, κι εγώ τα ίδια...! Προσπαθώ να το ελέγχω, μια στο τοσο αφηνομαι αλλα προσπαθω καθημερινα να μη τρωω βλακείες, αλλα υγιεινα πρώτα απ όλα για να τρεφεται το μωρόσ σωστά με τα απαραίτητα αλλα και για να μην ..απλώσω... κι αντε μετά να μαζέψω!!!!!

ΥΓ: Πεθαίνω με αυτό το μωρό που χεις στο άβατάρ σου, τρελαίνομαιιιιι.....!!!!!!!!

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χαχαχαχα μα είναι γλύκα αυτό το νινι που κοιμαται!
Μόλις γυρίσαμε από σπίτι φίλων κ ομολογώ πως δεν κρατηθηκα κορίτσια έφαγα!! λίγη πίτσα,λίγη σπανακόπιτα,ένα γλυκακι. αλλά πεινουσα!!!

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ Δεσποινάκι μου, κι εγώ χτες παλιοσαβούριασα...πήγαμε σε σουβλαντζίδικο!... Πήρα 2 πιτες με σκετο καλαμακι χοιριν, το ζητησα πολυ ψημενο λογω εγκυμοσυνης, τελικα απ το δευτερο εφαγα το μισο κρεας αλλα ολη την πίτα... και αρκετες εως πολλές τηγανιτες πατατες... Τραγική! Το παραχ^&*α....

Είχα φάει κ λιγους γιγαντες το μεσημερι κ δεν πηγα κ τουαλετα χτες καθολου... αποτελεσμα συν 1 κιλο η ζυγαρια το πρωι!! Πο,πο ελπίζω να ναι κατακρατηση το περισσοτερο, σημερα θα φαω πιο σωστά... Τη λιγουριά μου μέσα! Mad Mad ΤΡΕΛΟΕΓΚΥΟΥΛΕΣ- ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ- - Σελίδα 4 679259 ΤΡΕΛΟΕΓΚΥΟΥΛΕΣ- ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ- - Σελίδα 4 679259

bettoulina

bettoulina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα εγγυουλες..με το καλο!!!
πουλαω ροζ καροτσακι,δεν ειναι καποιας γνωστης μαρκας,σχεδον καινουργιο!!χρσιμοποιημενο μονο 1 μερα..με τσαντα αλλαγης και ποδοσακο στους ιδιους χρωματισμους


Kαροτσάκι κατάλληλο από 0 + μηνών
Μπροστινές, περιστρεφόμενες ρόδες με δυνατότητα κλειδώματος
Ρυθμιζόμενη λαβή.
Τρεις θέσεις κλίσης της πλάτης συμπεριλαμβανομένης και της οριζόντιας
Τσάντα
Κάλυμμα για τα πόδια
Μεγάλο καλάθι αποθήκευσης
Aναστρέψιμη λαβή με δυνατότητα το μωρό να κοιτά μπροστά ή να κοιτά τη μαμά
Διαστάσεις: Υ 100cm, Μ 87cm, Π 53cm.

Βάρος 10kg



το αγορασα 130 ευρω...το πουλαω 100 γιατι μας φερανε δωρο καροτσι τριο που το χρειαζομουνα λογω του καθισματος αυτοκιντου!!

marilia1


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
geia sas vre omorfes!!!!!!!!!!!1na mai ki ego meta apo toses meres!

i ilektroniki mou katastrofi synehizetai,meta to laptop pou krashare telika kai anagazomai na vgazo ta matia moy me tin tableta kai ta greeklish, tora, apo tin triti den eho kai internet giati ehei vlavi i periohi!!!!ta nevra mou!!!

tora eimai exo gia kafedaki kai vrika wifi kai eipa as po mia kalispera sta koritsai!eiste oles kala?vlepo polles apousies,isos ta lete sto fb, emeis pou den ehoume sas hasame entelos ki esas kai ta omorfa neas sas,ta fagita sas pou zilevame klpklp klp!!!

ego mia hara,an exereseis oti ekana tis aimatologikes mou kai itan asta na pane,pali hamila (kalytera omos apo tis protes exetaseis/psilohalia aimoatokritis,feritini kai zaharo hamilo(afto ypotheto den peirazei kai toso....)tetarti eho rantevou me doctor kai tha doume!

na sas po?afto to amyglaleleo pou paliotera eihate anaferei,apo pou to agorasate??kalo einai?

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαριλια γειά σου!
Νομίζω πως με σίδηρο σώζονται τα χαμηλά σου αιματολογικα. Όντως έχουμε πολλές απουσίες αλλά στο μανούλες μαϊου 2013 έχει πλέον περισσότερη κίνηση.
Αμυγδαλελαιο σκέτο χωρίς έξτρα αρώματα εγώ πήρα από φαρμακείο τα 100ml 5 ευρω.

GeorgiaM

GeorgiaM
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τα ΣΚ ειναι δύσκολα..ολο και καμια βολτα θα μας βγαλουν τις απροσαρμοστες μιας κ ολη την βδομαδα δουλευουν κ μας αφηνουν μονες! Οσο για το αμυγδαλελαιο, νομιζω ακριβα το πηρες..εγω πηρα τα 100μλ -3ε και παλι θεωρω πως ειναι ακριβο αφου η Νανσυ πηρε τα 1000μλ μονο 9Ε!

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεωργια μου μάλλον έχεις δίκιο αλλά ο χρονος μου για έρευνα αγοράς είναι πολύ περιορισμενος! :-/

GeorgiaM

GeorgiaM
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα..τι κανετε; εμενα με εχουν πιασει παλι οι φοβιες μου..δε νιωθω τιποτα κ φοβαμαι..τι θα γινει μ ατυτο το αγχος μου δεν ξερω!

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Georgia μου,16 εβδομάδων είσαι τώρα? Ασε κι εγώ λέω πότε θα περάσει ο καιρός να το νιώθω, σε καταλαβαίνω α π ο λ υ τ α. Εγώ είμαι 12 εβδομάδων και 5 ημερών ακόμα... έχω καιρό μπροστά για να το αισθανθώ... Sad Sad Να, σημερα θα παω γυναικολογο, και ενώ την Πεμπτη μόλις που περασε το είδαμε στην αυχενική, εγώ ανυπομονω να κανω και στη γυναικολογο υπερηχο να δω οτι ολα ειναι καλα...!

Διάβαζα εδώ στο θεμα "ποτε νιωσατε το νινι σας" ότι οι περισσότερες το ενιωσαν κανονικα μετά τη 19η-20η εβδομάδα... Λίγες ήταν που το ενιωσαν πολύ νωρίτερα... Αλλες το νιωσαν σαν φτερούγισμα μονο στη δική σου εβδομάδα! Οπότε μην αγχωνεσαι, θα σε κλωτσήσει όπου ναναι!!!

GeorgiaM

GeorgiaM
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αχ Θεε μου ας με ταραξει στις κλωτσιες!!!

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ασε Γεωργία σε καταλαβαινω κι εγώ έτσι είμαι καμία φορα. Νομίζω ότι κάτι έχει πάθει εκεί μέσα και θα το μάθω αργά! τρέλα μάλλον.
Πότε πας γιατρό? εγώ αύριο!

GeorgiaM

GeorgiaM
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω τεταρτη..αν συμβει κατι εγω ηξερα πως βλεπεις αιμα..αλλα εδω μεσα διαβαζω κατι ιστοριες κ εχω φριξει!!!

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Έτσι είναι! Κι ο γιατρός μου αυτό μου χει πει μόνο αν δω αιμα ν ανησυχησω κι αυτό όχι πάντα. Η αν εχω πονακια έντονα και συνεχόμενα! Χρειάζεται και αισιοδοξια και χαμογελο γι αυτο κανε μια βολτίτσα η ακου λίγο μουσική και ξεχνά τα αυτα!

GeorgiaM

GeorgiaM
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πρεπει να βαζουμε Μοτσαρτ για το μωρο..εγω δεν την αντεχω πολύ ομως την κλασσικη μουσικη..λεω να βαλω τα ακουστικα για να ακουει μονο το μπεμπεκι! Wink

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Θα βάλεις τ ακουστικα στην κοιλία ν ακούει μόνο αυτό? χαχαχαχα πλάκα κανείς! εγώ πάντως ακούω αυτα που αρέσουν σε μένα για ν αρέσουν κ στο νινι να το παίρνω μαζί μου σε συναυλίες!

GeorgiaM

GeorgiaM
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Με τον Μοτσαρτ λεει ηρεμουν..τι να πω..αλλα εγω δεν μπορω ν ακουσω με τιποτα! Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις