Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
422 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 422 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 34 από 40]

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ασχετο αλλα ρωτησα τιμες στην κλινικη χθες.Απογοητευτικα...Συζητανε σοβαρα να κοψουν τις συμβασεις με τον ΕΟΠΥΥ.Δεν ξερουν ομως ποτε θα γινει.Αρα δεν ξερω τι να υπολογιζω κ εγω το καημενο!3κλινο με ΕΟΠΥΥ 930 για φτ κ 1110 για κτ.Επιπλεον μερα κοστιζει +100€.ΧΩΡΙΣ ΕΟΠΥΥ 1720 για φτ κ 2180 για κτ.Η τιμη περιλαμβανει παιδιατρο,αναισθησιολογο κ φαρμακα,καρδιοτοκογραφο την ωρα του τοκετου κ πανες-γαλατα για το μωρο.

Αν πας για καρδιοτοκογραφο νωριτερα ειναι 35€ τη φορα.Ομως μετα την 36η εβδομαδα πληρωνεις 1 φορα κ εχεις κ αλλες 2 δωρο.

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σοβαρα μιλας Δωρα?
Σε ποια κλινικη ρωτησες?
Πανε τα ονειρα μου για rooming in.
Λετε να κανω τοκετο στο σπιτι??? Επειγοντως την μαμη...

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
doritaki έγραψε:Ασχετο αλλα ρωτησα τιμες στην κλινικη χθες.Απογοητευτικα...Συζητανε σοβαρα να κοψουν τις συμβασεις με τον ΕΟΠΥΥ.Δεν ξερουν ομως ποτε θα γινει.Αρα δεν ξερω τι να υπολογιζω κ εγω το καημενο!3κλινο με ΕΟΠΥΥ 930 για φτ κ 1110 για κτ.Επιπλεον μερα κοστιζει +100€.ΧΩΡΙΣ ΕΟΠΥΥ 1720 για φτ κ 2180 για κτ.Η τιμη περιλαμβανει παιδιατρο,αναισθησιολογο κ φαρμακα,καρδιοτοκογραφο την ωρα του τοκετου κ πανες-γαλατα για το μωρο.

Αν πας για καρδιοτοκογραφο νωριτερα ειναι 35€ τη φορα.Ομως μετα την 36η εβδομαδα πληρωνεις 1 φορα κ εχεις κ αλλες 2 δωρο.
που μαλλον θα την κοψουν την συμβαση....
επομενως να λογαριαζουμε χωρις τον εοπυ και αν ειναι τοτε συμβεβλημενες καλυτερα μας μενουν λεφτακια!Σμαρω το ρουμινκ ιν χρεωνετε εχτρα?

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω αν δεν ημουν τοσο φοβιτσιαρα το σκεφτομουν πολυ..μου φαινεται παρα πολυ ομορφο να γεννας στο σπιτι..δεν ξερω γιατι!!!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
filitsaki έγραψε:το ψωμι????????????
πανευκολο!αλευρι νερο οσο παρει μαγια η προζυμι και αλατακι!η γιαγια μου λεει οτι το ψωμι ειναι ετοιμο απο ζυμωμα οταν ιδρωσει ο κ@λος σου!!!!

Κ αμα εγω δεν ιδρωνω ευκολα θα ζυμωνω δυο μερες ε??? Smile
Ναι αλλα τι τυπου αλευρι ποση μαγια κ τι ειναι αυτο το οσο παρει τελος παντων???Ποτε δεν το καταλαβα!Να ειναι μαλακη ή σκληρη η ζυμη?Να ξεκολλαει απο τα χερια?Το αφηνω κ να φουσκωσει μετα?ΕΙΜΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΣΧΕΤΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΖΥΜΗ!!! Embarassed

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
filitsaki έγραψε:το ψωμι????????????
πανευκολο!αλευρι νερο οσο παρει μαγια η προζυμι και αλατακι!η γιαγια μου λεει οτι το ψωμι ειναι ετοιμο απο ζυμωμα οταν ιδρωσει ο κ@λος σου!!!!


χααχαχαχ......να σαι καλα βρε Φιλιτσα μου ....αυτο λεει και η μανα μου , με μια μικρη σχετικη ιστορια ...θα σας την πω , αν και ειναι λιγο...... βρωμερη ... Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

βασικα εγω ειμαι σαρακατσανα , οποτε ζυμωτο ψωμι και πιτες ειναι η σπεσιαλιτε της ρατσας μου ....ηταν λεει παλιαααααα μια κοπελα που παντρευτηκε και πηγε στα πεθερικα ..επρεπε λεει να ζυμωσει ψωμι , αλλα αυτη δεν ηξερε απο ζυμωμα ...ρωτησε τοτε και της ειπαν οτι θα ειναι ετοιμο το ζυμαρι οταν ιδρωσει ο ...ποπος της ...οποτε και αυτη τι εκανε ??? ζυμωνε και καθε λιγο εβαζε το χερακι της, ξερετε που, για να δει αν εχει ιδρωσει ... *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304

ετσι εμαθε να ζυμωνει ...!!!!!!!!!

χαχαχααχ...καλο εεε ??? παλι να σαι καλα που μου το θυμισες ...

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mpompiras έγραψε:
filitsaki έγραψε:το ψωμι????????????
πανευκολο!αλευρι νερο οσο παρει μαγια η προζυμι και αλατακι!η γιαγια μου λεει οτι το ψωμι ειναι ετοιμο απο ζυμωμα οταν ιδρωσει ο κ@λος σου!!!!


χααχαχαχ......να σαι καλα βρε Φιλιτσα μου ....αυτο λεει και η μανα μου , με μια μικρη σχετικη ιστορια ...θα σας την πω , αν και ειναι λιγο...... βρωμερη ... Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

βασικα εγω ειμαι σαρακατσανα , οποτε ζυμωτο ψωμι και πιτες ειναι η σπεσιαλιτε της ρατσας μου ....ηταν λεει παλιαααααα μια κοπελα που παντρευτηκε και πηγε στα πεθερικα ..επρεπε λεει να ζυμωσει ψωμι , αλλα αυτη δεν ηξερε απο ζυμωμα ...ρωτησε τοτε και της ειπαν οτι θα ειναι ετοιμο το ζυμαρι οταν ιδρωσει ο ...ποπος της ...οποτε και αυτη τι εκανε ??? ζυμωνε και καθε λιγο εβαζε το χερακι της, ξερετε που, για να δει αν εχει ιδρωσει ... *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304

ετσι εμαθε να ζυμωνει ...!!!!!!!!!

χαχαχααχ...καλο εεε ??? παλι να σαι καλα που μου το θυμισες ...
σαρακατσανες και σμυρνιες σημειωσατε 1!!!!!!!τα ιδια λενε!!!!!!στις πιτες ακομα το παλευω!μια το φυλλο γινετε καλο μια μαπα!

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τα πεθερικα εφαγαν μετα?χαχαχαχαχαχα

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν ξερω αν χρεωνεται εξτρα Φιλίτσα το ρουμινγκ ιν. θα ρωτησω οταν παω.
Αλλα γιατι να χρεωνεται εξτρα??? Που δεν θα ειναι στο θαλαμο να σοτ ταιζει, να στο καθαριζει, να στο πλενει, να το φροντιζει και να στο πηγαινοφερνει αλλος? Δηλαδη θα πληρωσω εξτρα για να καθεται η κοπελα που θα μου το φροντιζε??? Χααχαχαχα εχει να ριξω καυγαδες οταν παω εκει!!!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Για να γεννησεις σπιτι θα πρεπει να υπαρχουν καποιες υποδομες στο συστημα υγειας κ απο αυτο (οπως κ απο πολλα αλλα) στην Ελλαδα πασχουμε!Θελει να εχεις ασθενοφορο σταντ μπαι εξω απο το σπιτι για να σε μεταφερουν σε νοσοκομειο αν στραβωσει κατι.Κ στην Ελλαδα ερχεται 2 ωρες αφου το καλεσεις!!!

Στο Γενεσις ρωτησα Σμαρω.Πηγα χθες να δω μια φιλη που γεννησε κ ειπα να κανω κ ερευνα.Ρουμινκ ιν μονο σε μονοκλινο.Δεν μπηκα καν στη διαδικασια να ρωτησω τιμη.Ρωτησα κ για 2κλινο απλο κ λουξ κ μου επεσαν τα μαλλια.Δε θελω να μαθω αλλα.α!κ αν θες να φυγεις νωριτερα την ευθυνη την παιρνεις εσυ κ ο γιατρος σου κ γλιτωνεις μονο 100€ τη μερα!

Α!Ευχαριστω κ για τη διευκρινιση για τον οδηγο μεγεθων!

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
discordia έγραψε:Δεν ξερω αν χρεωνεται εξτρα Φιλίτσα το ρουμινγκ ιν. θα ρωτησω οταν παω.
Αλλα γιατι να χρεωνεται εξτρα??? Που δεν θα ειναι στο θαλαμο να σοτ ταιζει, να στο καθαριζει, να στο πλενει, να το φροντιζει και να στο πηγαινοφερνει αλλος? Δηλαδη θα πληρωσω εξτρα για να καθεται η κοπελα που θα μου το φροντιζε??? Χααχαχαχα εχει να ριξω καυγαδες οταν παω εκει!!!
δεν πιστευω να ειναι εχτρα..

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Θελεις οπωσδηποτε να γεννησεις γενεσις?
νομιζω σην βιοκλινικη ειναι καπως καλυτερα τα πραγματα. και γλιτωνεις περισσοτερα αν φυγεις νωριτερα. και αν φυγεις νωριτερα ειναι κατι που το συζητας με τον παιδιατρο και σου λεει αυτος αν γινεται, οχι με δικη σου ευθυνη και στελνουν μαια στο σπιτι με 50 ευρω. (αυτο το τελευταιο με την μαια δεν ειναι 100% σιγουρο, αλλα μολις μαθω θα σας πω)
Μονοκλινο για τρεις μερες με εοπυυ στην βιοκλινικη 1150, χωρις εοπυυ 1400.
κατα τα αλλα ο εοπυυ δινει 600. που ειναι η διαφορα των 600 στην τιμη οεο??? εχει να ριξω καυγαδες οταν παω εκει!!!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Την ξερω κ εγω αυτη την ιστορια...Βλεπεις ειμαι κ εγω μιση σαρακατσανα!Μεγαλωσα κ με γιαγια στο σπιτι που ανοιγε κατι φυλλα για πιτα λεπτα σαν τσιγαροχαρτο κ αντι να μαθω κ εγω, κοιμομουν η μουλαρα κ ξυπνουσα οταν αρχιζε να μοσχοβολαει το σπιτι.

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
discordia έγραψε:Θελεις οπωσδηποτε να γεννησεις γενεσις?
νομιζω σην βιοκλινικη ειναι καπως καλυτερα τα πραγματα. και γλιτωνεις περισσοτερα αν φυγεις νωριτερα. και αν φυγεις νωριτερα ειναι κατι που το συζητας με τον παιδιατρο και σου λεει αυτος αν γινεται, οχι με δικη σου ευθυνη και στελνουν μαια στο σπιτι με 50 ευρω. (αυτο το τελευταιο με την μαια δεν ειναι 100% σιγουρο, αλλα μολις μαθω θα σας πω)
Μονοκλινο για τρεις μερες με εοπυυ στην βιοκλινικη 1150, χωρις εοπυυ 1400.
κατα τα αλλα ο εοπυυ δινει 600. που ειναι η διαφορα των 600 στην τιμη οεο??? εχει να ριξω καυγαδες οταν παω εκει!!!

Δε θα κερδισεις τπτ με τους καυγαδες!Ειναι θεμα συμβασης θα σου πουνε κ οτι μονο 600 τους δινει ο ΕΟΠΥΥ.Στο Γενεσις παντως η διαφορα ειναι σχεδον 900.
Γενεσις ή Διαβαλκανικο προτιμα ο γιατρος μου απ'οσο ξερω.Την αλλη Πεμπτη που εχω ραντεβου θα το συζητησουμε κ βλεπουμε.Θα παω αυτη τη βδομαδα κ απο το Διαβαλκανικο να δω πως ειναι αλλα μαλλον για γενεσις μας κοβω.Γεννησε κ η κουνιαδα μου εκει κ τα 2 παιδια της κ ο αντρας μου το εμπιστευεται περισσοτερο απο τα αλλα.

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η θεια μου που γεννησε στην Γερμανια ειχε μαια στο σπιτι καθε μερα για τους πρωτους 2-3 μηνες,2 φορες την εβδομαδα για ενα διαστημα ακομα και μετα μια φορα την βδομαδα για πολλους μηνες...και ξερετε το καλυτερο...ΤΖΑΜΠΑ ΕΝΤΕΛΩΣ

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Sofki έγραψε:Τα πεθερικα εφαγαν μετα?χαχαχαχαχαχα


όχι δεν εφαγαν, η ιστορία λέει οτι το πεταξε το ζυμαρι γιατι η πεθερα παρακολουθουσε απο κοντα...χααχχααχαχαχαχαχχα

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
filitsaki έγραψε:
mpompiras έγραψε:
filitsaki έγραψε:το ψωμι????????????
πανευκολο!αλευρι νερο οσο παρει μαγια η προζυμι και αλατακι!η γιαγια μου λεει οτι το ψωμι ειναι ετοιμο απο ζυμωμα οταν ιδρωσει ο κ@λος σου!!!!


χααχαχαχ......να σαι καλα βρε Φιλιτσα μου ....αυτο λεει και η μανα μου , με μια μικρη σχετικη ιστορια ...θα σας την πω , αν και ειναι λιγο...... βρωμερη ... Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

βασικα εγω ειμαι σαρακατσανα , οποτε ζυμωτο ψωμι και πιτες ειναι η σπεσιαλιτε της ρατσας μου ....ηταν λεει παλιαααααα μια κοπελα που παντρευτηκε και πηγε στα πεθερικα ..επρεπε λεει να ζυμωσει ψωμι , αλλα αυτη δεν ηξερε απο ζυμωμα ...ρωτησε τοτε και της ειπαν οτι θα ειναι ετοιμο το ζυμαρι οταν ιδρωσει ο ...ποπος της ...οποτε και αυτη τι εκανε ??? ζυμωνε και καθε λιγο εβαζε το χερακι της, ξερετε που, για να δει αν εχει ιδρωσει ... *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 536304

ετσι εμαθε να ζυμωνει ...!!!!!!!!!

χαχαχααχ...καλο εεε ??? παλι να σαι καλα που μου το θυμισες ...
σαρακατσανες και σμυρνιες σημειωσατε 1!!!!!!!τα ιδια λενε!!!!!!στις πιτες ακομα το παλευω!μια το φυλλο γινετε καλο μια μαπα!


εγώ στις πίτες εχω παρει το κολαι και μου βγαινει καλο το φυλλο ...ψωμακι ομως δεν εχω δοκιμασειποτε να φτιαξω ....θα προσπαθησω αν ανεβασω μια φωτο απο σπανακοτυρποτιτα που ειχα κανει στη γιορτη μου , ενω ημουν 5 εβδομαδων εγκυος και ανοιξα 15 φυλλα ...SmileSmileSmileSmile

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
doritaki έγραψε:Την ξερω κ εγω αυτη την ιστορια...Βλεπεις ειμαι κ εγω μιση σαρακατσανα!Μεγαλωσα κ με γιαγια στο σπιτι που ανοιγε κατι φυλλα για πιτα λεπτα σαν τσιγαροχαρτο κ αντι να μαθω κ εγω, κοιμομουν η μουλαρα κ ξυπνουσα οταν αρχιζε να μοσχοβολαει το σπιτι.


γεια σου ρε σναφ...!!!!! SmileSmileSmileSmileSmile

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν εχει σημασια αν θα κερδισω εγω κατι ή οχι. Απλα εχω αποφασισει οτι δεν θα δεχομαι σαν το προβατακι οτι μου λενε. Και θα ζητησω επιχειρηματα γιατι ο εοππυ δινει 600 κι αυτος μου κοβει απο 400 μεχρι 200 μονο και γιατι αλλες κλινικες, οπως το γενεσις κοβουν κι ακομη περισσοτερα. Ας μην αλλαξει τιποτα για μενα, αλλα να δουν οτι πλεον καποιοι αντιδρουν. Η αδρανεια και το ελα μωρε δε θα βγει τιποτα και να μιλησω ειναι 2 απο τους παραγοντες που μας εφεραν εδω που ειμαστε.

Πωπω στο θεμα της κλινικης παντως εχουμε εντελως διαφορετικη αποψη. Εμενα το γενεσις και το διαβαλκανικο ειναι τα χειροτερα μου. Αλλα οι αντιρρησεις μου εχουν σχεση και με τους γιατρους που ειχαν αναλαβει τις συγκεκριμενες περιπτωσεις, δεν μιλαω αποκλειστικα για τις κλινικες. Μην παρεξηγηθω κιολας.

Πρεπει να σηκωθω να κανω καμια δουλειαααα, αντε πειτε μου να κλεισω το πισι και να σηκωθωωωωω

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω θα παω πιο μετα για δουλιτσες...τωρα θα κεντησω λιγακι...

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θα ερθει μια φιλη μου το απογευμα και πρεπει λιγο να συμμαζεψω. αλλα δεν εχω καθολου ορεξη για δουλειες σημερα...
θελω να κοιμαμαι....

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω παω και ερχομαι κανονυας δουλιτσες!!!!

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
με αυτον τον τροπο φιλιτσα κανω 5 λεπτα δουλεια και 15 πισι οταν βαριεμαι οπως σημερα....
κλεινω λοιπον το πισι, τωρα πριν το μετανιωσω και σηκωνομαι...

φιλακια πολλα σε ολες θα τα πουμε μολις πιαστει η μεση μου!!!!
*Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 531909 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 531909 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 531909 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 531909 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 531909 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 531909 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 531909

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
discordia έγραψε:με αυτον τον τροπο φιλιτσα κανω 5 λεπτα δουλεια και 15 πισι οταν βαριεμαι οπως σημερα....
κλεινω λοιπον το πισι, τωρα πριν το μετανιωσω και σηκωνομαι...

φιλακια πολλα σε ολες θα τα πουμε μολις πιαστει η μεση μου!!!!
*Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 531909 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 531909 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 531909 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 531909 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 531909 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 531909 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 34 531909
οκ!!!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συμψωνω απολυτα με το να αντιδρασεις κ να ζητησεις το λογο που μειωνουν μονο τοσο λιγο τις τιμες.Απλα ειμαι σιγουρη οτι δε θα κερδισεις κατι.Για το διαβαλκανικο κ εγω δεν εχω ακουσει καλα λογια.Η φιλη που γεννησε χθες στο γενεσις εκανε το 1ο της στο διαβαλκανικο κ τπτ θετικο δεν εχει να πει!Ας δουμε κ τι θα πει ο γιατρος μου κ βλεπουμε.Α!Κ κατι που δε σκεφτηκα εγω να ρωτησω ειναι καθε ποτε κανουν χολερυθρινη στο παιδι κ ποσο τη χρεωνουν!Οι φιλοι μας ειπαν οτι στο διαβαλκανικο τους χρεωναν 25€!Αν μπορεις μαθε Σμαρω κ τετοιες λεπτομεριες γιατι οι αιματολογικες εξαιτασεις δεν ειναι μεσα στην τιμη.Κ αν χρειαστει φωτοθεραπια ή θερμοκοιτιδα ποσο παει?Στο γενεσις αναλογως την περιπτωση 150-250 την ημερα μας ειπαν!

Οσο για αυτο που περιγραφεις Σοφια μονο σε χωρες οπως η Γερμανια κ η Σουηδια θα το δεις.Εδω με τπτ!

Παω να ετοιμαστω γιατι εχω μαθημα στο Ιπποκρατειο σε λιγο.Θα τα πουμε το απογευμα!Φιλια!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 34 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις