Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
87 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 87 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1εχω ενα προβλημα... Empty εχω ενα προβλημα... Τετ Οκτ 31, 2012 9:56 pm

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα κοριτσια...ειμαι εγγυος στον 6ο...μενω σε μια πολη οπου δεν εχω κανεναν δικο μου ανθρωπο...ειμαι απο θεσσαλονικη και τα χριστουγεννα σκεφτομαι να ανεβω θεσσαλονικη με την κορη μου που ειναι σχεδον 5 χρονων και να μεινω εκει να γεννησω τον φεβρουαριο ωστε να χω λιγη βοηθεια απο τις γιαγιαδες...ο αντρας μου φυσικα θα μεινει πισω,θα μαστε χωρια...θελω να μεινω θεσσαλονικη μεχρι τουλαχιστον να βγει το καλοκαιρι γιατι αν επιστρεψω δεν θα μπορω να ανταπεξελθω χωρις καμμια βοηθεια με δυο παιδια...ειπα στην μικρη μου πως σε λιγο καιρο θα φυγουμε θεσσαλονικη κ θα μεινουμε πολυ καιρο εκει,χαρηκε πολυ αλλα οταν της ειπα οτι θα παει σε αλλο προνηπειο με αλλη δασκαλα μου ειπε ακριβως αυτο:μαμα σε παρακαλω δεν θελω ν αλλα ξω δασκαλα,να ερθει και η δασκαλα μου μαζι,μη μου λες ετσι γιατι δεν μπορω να το σκεφτομαι!!! αχ το πουλακι μου ...στεναχωρεθηκα παρα πολυ...για δικη μου ευκολια να αναστατωσω το παιδι;;;αλλα δεν εχω κ αλλη λυση...αχ!!!!τι να κανω;;;

αν παλι γεννησω εδω που ειμαι(χαλκιδα) τι θα κανω;;; πως θα βγαινω να ψωνησω τα καθημερινα με το βρεφακι;;;ο αντρας μου δουλευει παααααρα πολλες ωρες...οι γιαγιαδες αν κατεβουν δεν μπορουν να κατσουν εδω πανω απο μια εβδομαδα...εχω πολυ αγχος...δεν μου αρεσει ουτε να ειμαι χωρια με τον αντρα μου αλλα ουτε και να κατσω χωρις βοηθεια!!!

2εχω ενα προβλημα... Empty Απ: εχω ενα προβλημα... Τετ Οκτ 31, 2012 10:24 pm

????????


Επισκέπτης
Καλημέρα κορίτσι
Αυτό που λές είναι όντως δύσκολο. Στην Χαλκίδα δεν έχεις κανέναν? Όλο και κάποιος θα σε βοηθήσει, και ο άντρας θα μπορούσε το πρόγραμμα του να το προσαρμόσει, λέω εγώ τώρα. Το λέω αυτό, γιατί για το παιδί θα είναι πιο δύσκολο, μην ξεχνάς ότι θα υποστεί δύο χωρισμούς ταυτόχρονα, μία με τον μπαμπά της και μία με το σχολείο της και την δασκάλα της. Ένα παιδάκι δεν μπορεί να τα διαχειριστεί τόσο εύκολα. Θα μπορούσε ο άντρας σου να ψωνίζει ενδιάμεσα?!?!? Τι σου λέω κοπέλα μου και σένα, άμα δεν έχεις βοήθεια, δεν μπορείς να κάνεις και αλλιώς. Συγνώμη κι όλας. Embarassed

3εχω ενα προβλημα... Empty Απ: εχω ενα προβλημα... Τετ Οκτ 31, 2012 10:30 pm

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα astrellita!

καταρχας με το καλο το νεο μελος και να χαιρεσαι την κορουλα σου!

γιατι πελαγωσες; γιατι θες να φυγεις απο το σπιτι σου; δεν ξερω πως τα εχεις σκεφτει αλλα εγω θα σου πω οτι ΣΑΝ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΠΟΥΘΕΝΑ..! παλεψε το λιγο και θα δεις οτι δεν ειναι τοσο δυσκολο, η κορη σου ειναι 5χρ και θα σε βοηθαει αρκετα..Στην αρχη τα ψωνια τα χοντρα μπορεις να τα κανεις οταν εχει ρεπο ο αντρας σου και αργοτερα παιρνεις το μωρο στο σλινγκ και την κορη σου και πας οπου θες!ολα ειναι μια συνηθεια! εχουν δικιο μωρε και αυτα τα παιδια..Η κορη σου εχει το σχολειο της τις φιλες της και τη ζεστασια του σπιτιου της και δεν θελει να τα αποχωριστει αυτα ποσο μαλλον και τον πατερα της, ειναι λογικο.. εγω θα σου προτεινα να το παλεψεις και πιστευω πως θα τα καταφερεις, βεβαια εσυ ξερεις καλυτερα και θα κανεις οτι καλυτερο πιστευεις.. ελπιζω να μην σε προβληματισα κι αλλο σου λεω τι θα εκανα εγω! και εμενα 4,5 ηταν η κορη μου οταν ηρθε το μωρο και μην νομιζεις και μενα ο αντρας μου με βαρδιες δουλευει που σημαινει πως λειπει και πολλα απογευματα και πολλα βραδια απο το σπιτι...

ευχομαι ολα καλα! I love you



Έχει επεξεργασθεί από τον/την mama katerina στις Τετ Οκτ 31, 2012 10:36 pm, 1 φορά

4εχω ενα προβλημα... Empty Απ: εχω ενα προβλημα... Τετ Οκτ 31, 2012 10:34 pm

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσακι μου καθησε σπιτακι σου και προσπαθησε ολα θα γινουν!!ειναι πολυ δυσκολο αλλα καλυτερα να εχεισ εσυ την επιβλεψη των παιδιων σου παρα να ειναι και αλλοι στην μεση!!ασ προσαρμοσει και ο αντρασ σου τα ωραρια του αν αυτο ειναι εφικτο!να σε ρωτησω και κατι αλλο η μανουλα σου δεν μπορει να ερθει για λιγο τον πρωτο καιρο???

5εχω ενα προβλημα... Empty Απ: εχω ενα προβλημα... Τετ Οκτ 31, 2012 11:16 pm

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια, καλύτερα να έρθει η μαμά σου για τον πρώτο καιρό και μετά θα τα καταφέρνεις. Πολλές μαμάδες δεν έχουν κάποιον κοντά κι όμως τα βγάζουν πέρα, έτσι θα τα καταφέρεις κι εσυ! Θα βρεις τον δικό σου τρόπο και όλα θα πάνε καλά! Κρίμα είναι το παιδί να χάσει τη σειρά του αλλά και τον μπαμπά της για τόσους μήνες

6εχω ενα προβλημα... Empty Απ: εχω ενα προβλημα... Πεμ Νοε 01, 2012 12:20 am

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κ εγω ημουν σε κααααπως παρομοια θεση!
εμενα θεσσαλονικη κ μετακομισα σε αλλη πολη εξαιτιας της δουλειας του αντρα μου.
βεβαια,εγω οταν το εκανα αυτο ημουν εγκυος στο πρωτο μου μωρακι.γεννησα στην πολη αυτη κ ηρθε η μαμα μου για δυο βδομαδες..μετα δεν τη χρειαζομουν,μια χαρα τα εβγαζα περα.
απλως οποτε κουραζομουν κ ηθελα λιγο να ξεσκασω,επαιρνα τη μικρη κ πηγαινα θεσνικη για μια βδομαδα!)
τωρα με το δευτερο νινι,παλι γεννησα στην ιδια πολη,παλι ηρθε η μαμα μου,για 1 βδομαδα αυτη τη φορα.
σκεψου πως εγω εχω ενα κοριτσακι 1,5 χρονων κ ενα αγορακι που ειναι λεχουδι ακομα..θελω να πω πως αν το παιδι πηγαινε παιδικο σταθμο ή νηπιαγωγειο,θα ζοριζομουν πολυ λιγοτερο.κ τωρα παντως,προς το παρον τα βγαζω περα,δεν ειδα μεγαλα ζορια.χειροτερα τα περιμενα!
εγω θα σου ελεγα να το παλεψεις στη χαλκιδα.το μεγαλο σου παιδακι ειναι αρκετα μεγαλο για να καταλαβαινει κ να βοηθαει εστω κ λιγο.
απτην αλλη,μη νιωθεις τυψεις αν πας θεσσαλονικη(γιατι εξαλλου σα τη θεσσαλονικη δεν εχει,χιχι) γιατι δε θα το κανεις για την καλοπεραση σου,αλλα για να μην καταρρευσειςSmile

7εχω ενα προβλημα... Empty Απ: εχω ενα προβλημα... Πεμ Νοε 01, 2012 12:22 am

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσακι μου!θα συμφωνησω κι εγω με τις προηγουμενες κοπελες.κι εμεις μεναμε Θεσσαλονικη μακρια απο τους δικους μας κ δεν ειχαμε καμια βοηθεια γιατι ολοι τους δουλευαν και δεν μπορουσε να ερθει καθολου η μαμα μου να με βοηθησει και η πεθερα μου που δεν δουλευει δεν ηθελε να ερθει γιατι δεν μπορει να προσεχει μωρα.τον πρωτο καιρο ο αντρας μου πηρε ολη την αδεια που ειχε κρατησει απο την δουλεια του,μεχρι να μπουμε σε ενα προγραμμα με την μικρη.μετα αφου βρηκαμε λιγο τους ρυθμους μας,τα εκανα ολα με το μωρο.ακομα κ στον φουρνο για να παω φορτωνα την μικρη στο μαρσιπο και δρομο.για 19 μηνες παντου μαζι.καποιες φορες που η κουραση χτυπουσε κοκκινο με κατεβαζε ο αντρας μου στη μαμα μου για να ξεκουραστω λιγακι.να σου πω την αληθεια ομως οτι παλι μου ελειπε το σπιτι μου και ο αντρας μου και φυσικα για αυτον ηταν ακομη πιο δυσκολο κ στενοχωριοταν πολυ που δεν εβλεπε την μικρη.δεν την ειδε ννα κανει τα πρωτα της βηματα,να λεει μπαμπα για πρωτη φορα,γιατι η σκατουλα μου λες κ το εκανε επιτηδες,ολα τα καινουρια τα εκανε οταν λειπαμε.στο τελος μου ειπε δεν αντεχω αλλο να λειπετε.θα μεινουμε ολοι μαζι και ας ζοριζομαστε παραπανω.ευτυχως πριν 3 μηνες πηραμε την πολυποθητη μεταθεση κ ηρθαμε. κοντα στους δικους μας.κ παλι ομως το μωρο δεν το αφηνω με τις ωρες στην μαμα μου.εσυ αφου λες οτι μπορουν να ερχονται εστω για μια εβδομαδα καντο ετσι.για τον πρωτο καιρο τουλαχιστον ας ερχονται εναλλαξ οι δικοι σας για βοηθεια μεχρι να ξεπεταχτει λιγο κ το μωρο κ να τελειωσει κ η μικρη το σχολειο.κ μολις ανοιξει ο καιρος προς το καλοκαιρακι θα μπορεις να ανεβαινεις Θεσσαλονικη για να ξεσκας.ειναι κριμα να χωρισετε,ξερω πως ειναι δυσκολα,αλλα ολα γινονται με λιγη προσπαθεια!με το καλο το νεο μωρακι σας και ολα καλα νασας πανε!

8εχω ενα προβλημα... Empty Απ: εχω ενα προβλημα... Πεμ Νοε 01, 2012 12:32 am

????????


Επισκέπτης
Καλημέρα και απο εμένα.Με το καλό το μωράκι σου.Θα συμφωνήσω και εγώ με τις προηγούμενες απαντήσεις.Μείνε στο σπίτι σου σα στο σπιτι μας πουθενά μην αλλάξεις χώρο και για εσένα που θα είσαι μακριά απο τον άντρα σου και για την κόρη σου που θα είναι μακριά απο τον μπαμπά της και το σχολείο της.Σκέψου και τον μπαμπά όσες ώρες και να δουλεύει και αυτός θα θέλει να βλέπει την οικογένειά του.Στην αρχή θα είναι δύσκολο δε λέω αλλά αφού σαραντήσεις θα πέρνεις το μωράκι σου στο μάρσιπο και τη μπουμπούκα και θα πηγαίνεται όπου χρειάζεται δεν θα έχεις επεμβασεις απο κανέναν το μόνο που θα κάνεις είναι να φροντίζεις την οικογένειά σου και ας μην είναι όλα τέλεια στο σπίτι απο δουλειές εννοώ αλλα και αυτές θα δεις ότι θα τις καταφέρεις οταν μπείς σε ένα ρυθμό όλα καλά θα πάνε.Με ένα πόνο.

9εχω ενα προβλημα... Empty Απ: εχω ενα προβλημα... Πεμ Νοε 01, 2012 12:49 am

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχ κοριτσακια μου σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας...και γω αυτο θελω περισσοτερο αλλα ο αντρας μου δουλευει μεχρι τις 7:00-8:00 και πολλες φορες και σαββατα χωρις ενδιαμεσο ρεπο...και δεν εχω ουτε μια γειτονισσα που να μπορω να εμπιστευτω για λιγο το μωρο ή το παιδι...για να μεινω εδω θα πρεπει να μεσολαβησει και μια μετακομηση γιατι το σπιτι δεν μας χωραει,την οποια ειναι αδυνατον να κανω τωρα κυριως για οικονομικους λογους....αχχχχχχχχχχχ....κοντευω να σκασω και ο καιρος πλησιαζει...

10εχω ενα προβλημα... Empty Απ: εχω ενα προβλημα... Πεμ Νοε 01, 2012 12:58 am

tha ginw mama

tha ginw mama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω παλι νομιζω οτι μεσα σου ξερεις τι πρεπει να κανεις. και τι μπορεις δηλαδη.. ναι,αφενος ειναι καλυτερα στο σπιτι σου απο την αλλη ομως αν ειναι να αρρωστησεις απο την αυπνια και την κουραση και τοτε θα εναι 10 φορες δυσκολοτερο να τα βγαλεις περα- πηγαινε στους γονεις σου για ενα διαστημα. δεν τρεχει τιποτα. θα ξαναγυρισεις και θα ειναι ολα μια χαρα. απλα να ξερεις οτι μονο στο δικο σου σπιτι θα βρεις ρυθμο στις δουλειες . καλη τυχη!

11εχω ενα προβλημα... Empty Απ: εχω ενα προβλημα... Πεμ Νοε 01, 2012 1:04 am

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ααα και παρεληψα να σας πω οτι αν ανεβω θεσσνικη εχουμε το σπιτι μας εκει και ο αντρας μου θα ερχεται τα σαββατοκυριακα(μεγαλη ταλαιπωρια,το ξερω)στο οποιο ζουμε με την ελπιδα να επιστρεψουμε καποια στιγμη(ειμαστε και οι δυο απο θεσσνικη)...εδω στην χαλκιδα νοικιαζουμε...οποτε δεν θα χρειαστει να μεινω με τους γονεις,απλα θα τους εχω πιο ευκολους οταν χρειαζεται...πιο πολυ με στεναχωρει που θα διακοψω την μικρη απο το σχολειο που της αρεσει και φτου και απο την αρχη προσαρμογη!!!

12εχω ενα προβλημα... Empty Απ: εχω ενα προβλημα... Πεμ Νοε 01, 2012 1:09 am

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Συγγνώμη καλή μου αλλά αυτός ο άνθρωπος μόνος του στην Χαλκίδα να δουλεύει όλη μέρα, τι θα τρώει; Εγώ πιστεύω θα τους βρείτε τους ρυθμούς σας, αρκεί να υπάρχει θέληση και κατανόηση στο ζευγάρι... Δύσκολο να είσαι μόνη, δε λέω, αλλά καμιά φορά είναι έτσι τα πράγματα που δε γίνεται διαφορετικά. Θα λείπει ο μπαμπάς στα παιδάκια ακόμα κι αν δεν τον βλέπουν όλη μέρα λόγω δουλειάς! Με το καλό σου εύχομαι να έρθει το μωράκι σας και να είστε όλοι ευτυχισμένοι όποια κι αν είναι η επιλογή σου!

13εχω ενα προβλημα... Empty Απ: εχω ενα προβλημα... Πεμ Νοε 01, 2012 1:13 am

eirini31


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
astrellita mou na sou zisei to paidaki sou kai me to kalo kai to neo melos!
kopela mou, ego nomizo pos prepei na mineis sto spiti sou me ton antra sou. tha diskoleutis stin arhi alla meta tha vreis ton rithmo sou kai ola tha boun se mia seira.to paidaki sou einai megalo tha se voithaei kai otan sarantisi kai to moro tha boreis na pigeneis me to moro na psonizeis sto super market ta proina oso einai to pio megalo paidi sto sholeio.
nomizo pos merika super market kanoun kai tilefonikes paragkelies kai sou fernoun ta pragmata sto spiti apla prepei na tous peis akrivos ti theleis marka, posotita kai nomizo pos to kanoun gia pano apo 45 evro. pare tilefono kai psaxe to mia fili ,mou to eihe pei. an ginete pantos den tha anhonesai gia to super oso einai to moro mikro.

14εχω ενα προβλημα... Empty Απ: εχω ενα προβλημα... Πεμ Νοε 01, 2012 1:16 am

eirini31


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
http://www.ab.gr/index.php/services/entry/home_delivery
http://www.veropoulos.gr/eshop/

vrika auta sto internet gia to AB , kai ton veropoulo alla pare tilefono kai sta super pou eheis konta kai rota.

15εχω ενα προβλημα... Empty . Πεμ Νοε 01, 2012 1:31 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κ γω ειμαι της αποψης να μεινεις σπιτακι σου.τωρα σου φαινεται βουνο ολο αυτο<λιγο οι ορμονες της εγκυμοσυνης,λιγο η πραγματικη δυσκολια της καταστασης> αλλα σκεψου οτι εκτος απο το παιδι σου που θα χασει ολα αυτα που εχει,θα χασει και ο αντρας σου πολυτιμο στιγμες μακρια απο τα παιδια του.και μετα απο καποιο διαστημα πιθανον να σε φανε οι τυψεις...αυτο που σε τρομαζει τωρα μπορει να μην ειναι τοσο πολυ δυσκολο οταν ερθει η ωρα.κ εχουν δικιο οι κοπελες που ειπαν οτι το παιδι ειναι αρκετα μεγαλο ωστε να σε βοηθαει.καλη επιτυχια σε οτι κ να αποφασισεις.

16εχω ενα προβλημα... Empty Απ: εχω ενα προβλημα... Πεμ Νοε 01, 2012 1:41 am

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ευχαριστω κοριτσια...μαλλον θα καταληξω σε μια μεση λυση...θα ανεβω χριστουγεννα μεχρι να γεννησω τον φεβρουαριο και θα ξανακατεβω μολις 40ησω...θα κατεβασω και καμμια γιαγια μαζι ετσι ωστε να αρχησω να ψαχνω για σπιτι και θα ξαναστειλω την μικρη προνηπιο τον απριλιο...το τριμηνο που μεσολαβει σκεφτομαι να την κρατησω στο σπιτι μαζι μου...δεν ξερω πιο ειναι το καλυτερο και δυσκολευομαι να παρω μια σωστη αποφαση...ελπιζω και γω να τα βλεπω ολα βουνο λογο ορμονων...θα δειξει...γενικα ομως ειμαι απο αυτους τους ανθρωπους που αγχωνονται πολυ ευκολα.

17εχω ενα προβλημα... Empty Απ: εχω ενα προβλημα... Πεμ Νοε 01, 2012 3:39 am

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
astrellita έγραψε:ευχαριστω κοριτσια...μαλλον θα καταληξω σε μια μεση λυση...θα ανεβω χριστουγεννα μεχρι να γεννησω τον φεβρουαριο και θα ξανακατεβω μολις 40ησω...θα κατεβασω και καμμια γιαγια μαζι ετσι ωστε να αρχησω να ψαχνω για σπιτι και θα ξαναστειλω την μικρη προνηπιο τον απριλιο...

Νομίζω αυτή είναι μια καλή λύση...Αυτή έλεγα να σου προτείνω αλλά με πρόλαβες, την σκέφτηκες απο μόνη σου... Very Happy Very Happy Very Happy .Αυτό που σκεφτόσουν αρχικά δεν ήταν κ ότι καλύτερο, είναι πολύς ο καιρός μέχρι το καλοκαίρι και πιστεύω ότι δε θα στενοχωριοταν μόνο η μικρή αλλά κ σεις σαν ζευγάρι...Άσε που μπορεί ο καλός σου λόγω δουλειάς να μη μπορεί να έρχετε κάθε σαββατοκύριακο...

18εχω ενα προβλημα... Empty Απ: εχω ενα προβλημα... Πεμ Νοε 01, 2012 5:53 am

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοπελα μου με το καλο να δεχτεις τομωρακι σου! και εγω στη θεση σου δεν θα εφευγα παπο το σπιτι. καταρχην δεν μπορω μακρια απο τον αντρα μου αλλα ουτε και απο το σπιτι. και οντως για τη μικρη θα ειναι μεγσλη αλλαγη. αν ηταν πιο μικρη ναι θα σου ελεγα φουλ βοηθεια απο τις γιαγιαδες αν δεν μπορει να βοηθησει ο αντρας σου αλλα τωρα ειναι 5. δεν θα ιεναι τοσο δυσκολα πιστευω. αντε να ερθει και καμια βδομαδα η μια γιαγια και μια η αλλη ετσι για τον πρωτο καιρο να εχεις δυο χερια παραπανω.

http://stardustwork.blogspot.com

19εχω ενα προβλημα... Empty Απ: εχω ενα προβλημα... Πεμ Νοε 01, 2012 7:13 am

ΚΚΝ


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα! Ζω ακριβως αυτη την κατασταση. Απο την 6η εβδομαδα που αρχισα να εχω αιμορροια, επεστρεψα στο πατρικο μου στην [b]Βορειο Ελλαδα[/b] μαζι με το 3 ετων κοριτσακι μου. Ο αντρας μου εμεινε στο νησι λογω της δουλειας του. Δε μπορεσα να επιστρεψω εκει απο τοτε, λογω της αιμορροιας και μετα συσπασεων καθως ειμαι ξαπλωμενη σε ολη σχεδον την εγκυμοσυνη μου και δεν θα μπορουσα να ανταπεξελθω στη φροντιδα της μικρης μου, χωρις τη συνεχη βοηθεια των γονιων μου, αλλα και γιατι στο νησι που ζουσα η ιατρικη περιθαλψη δεν ηταν και στα καλυτερα της....Τωρα ειμαι στον 8ο περιπου μηνα, τον συζυγο μου τον βλεπω ανα 2 μηνες περιπου, δε μπορει ευκολα να ερθει, λογω νησιου, ακτοπλοϊας, δουλειας, αδειων κλπ..
Δεν θα σου πω οτι περνανε ευκολα οι μηνες, ουτε οτι περναω υπεροχα εδω, ουτε οτι δε μου λειπει και πανω απ'όλα οτι η μικρη μου δεν στενοχωρεθηκε που της λειπει ο πατερας της. Αλλα θα σου πω οτι αυτο που μας νοιαζει και συμφωνησαμε αμεσως με το συζυγο μου ειναι να παει καλα η εγκυμοσυνη, να γεννηθει με το καλο το δευτερο παιδακι μας και ολες αυτες οι "μικροθυσιες" θα γινουν απλα μιαν αναμνηση...
Συζητουμε συνεχεια με την 3,5, πια, ετων κορη μας, την εχουμε καθησυχασει και ας ειναι μικρη, καταλαβαινει μια χαρα..
Οσο για το θεμα του σχολειου, η δικη μου δεν παει ακομη, αλλα παλι πιστευω οτι αδικα ανησυχεις. Τα παιδια εχουν το χαρισμα να προσαρμοζονται πιο ευκολα απο εμας, θα γνωρισει νεους φιλους, δασκαλες και θα ειναι μια χαρα.. Να μιλατε μαζι της συνεχεια και να την καθησυχαζετε οτι δεν αλλαζει τιποτα στη ζωη της λογω αυτης της μετακινησης..
Αν εσυ νιωθεις οτι θα εισαι καλυτερα με τη βοηθεια των δικων σου και ο αντρας σου συμφωνει με αυτη τη μετακινηση, τοτε να κανεις αυτο που σου λεει το ενστικτο σου. Τα παιδια μας χρειαζονται ευτυχισμενους και χαρουμενους γονεις κι οχι αγχωμενους και νευρικους.
Μπορα ειναι και θα περασει.
Τις καλυτερες ευχες μου για την εγκυμοσυνη σου και για το κοριτσακι σου.

20εχω ενα προβλημα... Empty Απ: εχω ενα προβλημα... Πεμ Νοε 01, 2012 8:22 am

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΚΝ έγραψε:Καλησπερα! Ζω ακριβως αυτη την κατασταση. Απο την 6η εβδομαδα που αρχισα να εχω αιμορροια, επεστρεψα στο πατρικο μου στην [b]Βορειο Ελλαδα[/b] μαζι με το 3 ετων κοριτσακι μου. Ο αντρας μου εμεινε στο νησι λογω της δουλειας του. Δε μπορεσα να επιστρεψω εκει απο τοτε, λογω της αιμορροιας και μετα συσπασεων καθως ειμαι ξαπλωμενη σε ολη σχεδον την εγκυμοσυνη μου και δεν θα μπορουσα να ανταπεξελθω στη φροντιδα της μικρης μου, χωρις τη συνεχη βοηθεια των γονιων μου, αλλα και γιατι στο νησι που ζουσα η ιατρικη περιθαλψη δεν ηταν και στα καλυτερα της....Τωρα ειμαι στον 8ο περιπου μηνα, τον συζυγο μου τον βλεπω ανα 2 μηνες περιπου, δε μπορει ευκολα να ερθει, λογω νησιου, ακτοπλοϊας, δουλειας, αδειων κλπ..
Δεν θα σου πω οτι περνανε ευκολα οι μηνες, ουτε οτι περναω υπεροχα εδω, ουτε οτι δε μου λειπει και πανω απ'όλα οτι η μικρη μου δεν στενοχωρεθηκε που της λειπει ο πατερας της. Αλλα θα σου πω οτι αυτο που μας νοιαζει και συμφωνησαμε αμεσως με το συζυγο μου ειναι να παει καλα η εγκυμοσυνη, να γεννηθει με το καλο το δευτερο παιδακι μας και ολες αυτες οι "μικροθυσιες" θα γινουν απλα μιαν αναμνηση...
Συζητουμε συνεχεια με την 3,5, πια, ετων κορη μας, την εχουμε καθησυχασει και ας ειναι μικρη, καταλαβαινει μια χαρα..
Οσο για το θεμα του σχολειου, η δικη μου δεν παει ακομη, αλλα παλι πιστευω οτι αδικα ανησυχεις. Τα παιδια εχουν το χαρισμα να προσαρμοζονται πιο ευκολα απο εμας, θα γνωρισει νεους φιλους, δασκαλες και θα ειναι μια χαρα.. Να μιλατε μαζι της συνεχεια και να την καθησυχαζετε οτι δεν αλλαζει τιποτα στη ζωη της λογω αυτης της μετακινησης..
Αν εσυ νιωθεις οτι θα εισαι καλυτερα με τη βοηθεια των δικων σου και ο αντρας σου συμφωνει με αυτη τη μετακινηση, τοτε να κανεις αυτο που σου λεει το ενστικτο σου. Τα παιδια μας χρειαζονται ευτυχισμενους και χαρουμενους γονεις κι οχι αγχωμενους και νευρικους.
Μπορα ειναι και θα περασει.
Τις καλυτερες ευχες μου για την εγκυμοσυνη σου και για το κοριτσακι σου.

ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου...η δικη σου κατασταση ειναι πιο δυσκολη..και συ να χαιρεσαι το κοριτσακι σου και με το καλο να ερθει και το νεο μελος και να γυρησετε στον μπαμπα σας !!!

21εχω ενα προβλημα... Empty Απ: εχω ενα προβλημα... Πεμ Νοε 01, 2012 11:27 am

ΚΚΝ


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Να εισαι καλα κοριτσι μου. πρωτα ο Θεος θα ειμαστε ολοι μαζι την ανοιξη περιπου, γιατι δεν θα ηθελα να παω το νεογνο μεσα στο καταχειμωνο στο νησι.. Υπομονη, ολα για καλο τα κανουμε.

22εχω ενα προβλημα... Empty Απ: εχω ενα προβλημα... Πεμ Νοε 01, 2012 11:50 am

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κκν ελα στην ομαδα μας εγκυουλες νοεμβριου δεκεμβριου 2012....

αστελιτσα μαλλον δεν θα σου αρεσουν αυτα που θα γραψω. σου μιλαω οπως και σε μια φιλη μου,και ας μην σε ξερω. και με καμια κριτικη διαθεση.
οικογενεια σου ειναι ο αντρας σου και τα παιδια σας. και αν δεν υπηρχαν οι γιαγιαδες τι θα εκανες? την δικη μου μαμα δεν την βοηθησε καννενας. η μαμα της στην αρτα και η πεθερα της στο διδυμοτειχο.μια χαρα τα εβγαλε περα κυρια -χωρις αμαξι, χωρις οικονομικη ανεση-πηγαινε καθε μερα μαζι μας για ολα της τα ψωνια.
μην θεωρεις τον εαυτο σου σε δινη κατασταση.ειναι πολλες μανουλες που ειναι μονες τους. ο αντρας σου μια χαρα ωρα γυρναει. ο δικος μου φευγει πρωι και γυρναει μετα τις 10 βραδυ. και καθεται μια κυριακη στις 15 μερες. και γιατι να στερησεις απο την κορη σου το σχολειο της και τον πατερα της? και το μωρο? μακρια απο τον μπαμπα του? ξερεις οτι μπορει η μικρη σου να κατηγορησει το μωρακι σας για την φυγη σας? μην την ακους που λεει παμε, θα στα γυρισει μετα.και οσο εσεις λειψετε ο αντρας σου τι θα τρωει, ποιος θα τον πλενει, με ποιον θα λεει μια κουβεντα?
κατσε κοριτσακι μου σπιτι σου. κανε μετακομιση μετα την ανοιξη οχι μεσα στα κρυα.ε στριμωχτειτε λιγο δεν πειραζει. αλλα θα ειστε ολη η οικογενεια μαζι.
στα ειπα με καθε φιλικη διαθεση και χωρις καμια κριτικη. η αποφαση σαφως και ειναι δικη σου. σου ευχομαι τα καλυτερα για εσας και με το καλο το μωρακι σας!!!! Very Happy

23εχω ενα προβλημα... Empty Απ: εχω ενα προβλημα... Πεμ Νοε 01, 2012 12:52 pm

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δεν ειμαι σε δυνη θεση ,το ξερω ...σιγουρα υπαρχουν πολλες γυναικες με περισσοτερα παιδια και με περισσοτερα προβληματα...παρολα αυτα,απλα αναρωτιεμαι πιο θα ηταν το καλυτερο ωστε να υπαρχει μια ισορροπια...αν μεινω για παραδειγμα και ειμαι ξαγρυπνη μετα την γεννα(ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ)γιατι εκτων πραγματων ο συζηγος δεν θα μπορει να βοηθησει,με τι δυναμη θα πηγαινω την μικρη σχολειο αγκαλια με ενα μωρο;;;με τι δυναμη θα κανω τις δουλειες του σπιτιου,την φροντιδα του μωρου,τις ωρες με παιχνιδι με την κορη μου,τις οποιες δεν μπορω να της τις στερησω...πως θαναι τα μουτρα μου οταν ο συζηγος επιστρεφει απο την δουλεια;;; φοβαμαι πως η φθορα θαναι μεγαλυτερη σε αυτην την περιπτωση απο μια ολιγομηνη απουσια μας...δεν ξερω,το ψαχνω και γω...ο αντρας μου ειναι αυτος που το προτεινε...

24εχω ενα προβλημα... Empty Απ: εχω ενα προβλημα... Πεμ Νοε 01, 2012 10:43 pm

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
astrellita έγραψε:δεν ειμαι σε δυνη θεση ,το ξερω ...σιγουρα υπαρχουν πολλες γυναικες με περισσοτερα παιδια και με περισσοτερα προβληματα...παρολα αυτα,απλα αναρωτιεμαι πιο θα ηταν το καλυτερο ωστε να υπαρχει μια ισορροπια...αν μεινω για παραδειγμα και ειμαι ξαγρυπνη μετα την γεννα(ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ)γιατι εκτων πραγματων ο συζηγος δεν θα μπορει να βοηθησει,με τι δυναμη θα πηγαινω την μικρη σχολειο αγκαλια με ενα μωρο;;;με τι δυναμη θα κανω τις δουλειες του σπιτιου,την φροντιδα του μωρου,τις ωρες με παιχνιδι με την κορη μου,τις οποιες δεν μπορω να της τις στερησω...πως θαναι τα μουτρα μου οταν ο συζηγος επιστρεφει απο την δουλεια;;; φοβαμαι πως η φθορα θαναι μεγαλυτερη σε αυτην την περιπτωση απο μια ολιγομηνη απουσια μας...δεν ξερω,το ψαχνω και γω...ο αντρας μου ειναι αυτος που το προτεινε...

αχ κοριτσακι κατι εχεις παρεξηγησει. βρε συ αλλες εχουν 4 και 5 παιδια και ο αντρας τους δουλευει οοοολη μερα και χωρις βοηθεια τα φερνουν βολτα. οχι εμεις με 2 σε λιγο καιρο με το καλο. ακου.βρες μια μαμα συμμαθητριας της κορης σου οποτε το πρωινο το απεφυγες. δεν μπορει να μην μενει καποια κοντας σας.πηγαινε στο σχολειο και θα βρεις μαμα να σε βοηθησει. το μεσημερι μια χαρα βολτα θα κανετε με το μωρο.τις δουλειες σου θα τις κανεις οσο λειπει η μεγαλι σου το πρωι.και αν δεν γινουν ολες δεν πειραζει. και τελος ο αντρας σου καλυτερα να σε βλεπει κουρασμενη, νευριασμενη, με τα μουτρα στο υπογειο, παρα να μην σε βλεπει καθολου. ουτε εσενα ουτε τα παιδια του.
μην με παρεξηγεις που στα λεω ετσι χυμα, αλλα επειδη ειμαι δραστηρια εγω θεωρω οτι μπορεις και εσυ. αν μπορει ενας ανθρωπος, μπορουν ολοι.

25εχω ενα προβλημα... Empty Απ: εχω ενα προβλημα... Πεμ Νοε 01, 2012 10:57 pm

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μαμακα μου έγραψε:
astrellita έγραψε:δεν ειμαι σε δυνη θεση ,το ξερω ...σιγουρα υπαρχουν πολλες γυναικες με περισσοτερα παιδια και με περισσοτερα προβληματα...παρολα αυτα,απλα αναρωτιεμαι πιο θα ηταν το καλυτερο ωστε να υπαρχει μια ισορροπια...αν μεινω για παραδειγμα και ειμαι ξαγρυπνη μετα την γεννα(ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ)γιατι εκτων πραγματων ο συζηγος δεν θα μπορει να βοηθησει,με τι δυναμη θα πηγαινω την μικρη σχολειο αγκαλια με ενα μωρο;;;με τι δυναμη θα κανω τις δουλειες του σπιτιου,την φροντιδα του μωρου,τις ωρες με παιχνιδι με την κορη μου,τις οποιες δεν μπορω να της τις στερησω...πως θαναι τα μουτρα μου οταν ο συζηγος επιστρεφει απο την δουλεια;;; φοβαμαι πως η φθορα θαναι μεγαλυτερη σε αυτην την περιπτωση απο μια ολιγομηνη απουσια μας...δεν ξερω,το ψαχνω και γω...ο αντρας μου ειναι αυτος που το προτεινε...

αχ κοριτσακι κατι εχεις παρεξηγησει. βρε συ αλλες εχουν 4 και 5 παιδια και ο αντρας τους δουλευει οοοολη μερα και χωρις βοηθεια τα φερνουν βολτα. οχι εμεις με 2 σε λιγο καιρο με το καλο. ακου.βρες μια μαμα συμμαθητριας της κορης σου οποτε το πρωινο το απεφυγες. δεν μπορει να μην μενει καποια κοντας σας.πηγαινε στο σχολειο και θα βρεις μαμα να σε βοηθησει. το μεσημερι μια χαρα βολτα θα κανετε με το μωρο.τις δουλειες σου θα τις κανεις οσο λειπει η μεγαλι σου το πρωι.και αν δεν γινουν ολες δεν πειραζει. και τελος ο αντρας σου καλυτερα να σε βλεπει κουρασμενη, νευριασμενη, με τα μουτρα στο υπογειο, παρα να μην σε βλεπει καθολου. ουτε εσενα ουτε τα παιδια του.
μην με παρεξηγεις που στα λεω ετσι χυμα, αλλα επειδη ειμαι δραστηρια εγω θεωρω οτι μπορεις και εσυ. αν μπορει ενας ανθρωπος, μπορουν ολοι.

φυσικα και δεν σε παρεξηγω...αλλιως δεν θα εξεθετα το προβλημα για να παρω γνωμες...θα ελεγα δεκτες μονο οι γνωμες που μαρεσουν πολυ!!!!χαχαχα!!!! μαμα δυσκολα να βρω...δεν μπορω να υποχρεωνομαι και μαλιστα σε αγνωστους,αυτο ανεφερα πριν...πως δεν εχω ουτε γειτονισσα για μια ωρα αναγκης ,για ενα παιδιατρι βρε αδερφε!!!πριν στειλω την μικρη παιδικο πηγαιναμε πακετο παντου,στον οδοντιατρο καθοταν αγκαλια μου να φανταστεις...αυτοκολλητακια!!!τελος παντων...θα την βρω την ακρη μωρε...εχω περασει πολυ μεγαλυτερες δυσκολιες,ισως αυτες να με κουρασαν τοσο και να μου φαινονται ολα δυσκολα...θα δειξει...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις