Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
300 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 300 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26οικονομικη γεννα - Σελίδα 2 Empty Απ: οικονομικη γεννα Σαβ Νοε 03, 2012 6:54 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
antonia32 έγραψε:
tatijana έγραψε:
'κοριτσουμπι μου τι κανεις;; εγκυουλα ξανα η εχω λαθος πληροφορηση; ο ταλιμπανακος σου καλα;;;

Όχι δεν είμαι έγκυος,ήμουν το καλοκαίρι αλλα τα έχασα.Δίδυμα.Καλα είμαι μικρη μου.Εσυ;Ο μικρός σου;Οι δουλειές σου καλα;Εμένα καλα είναι. Razz

27οικονομικη γεννα - Σελίδα 2 Empty Απ: οικονομικη γεννα Σαβ Νοε 03, 2012 9:52 am

????????


Επισκέπτης
Εγώ γέννησα στο Πανεπιστημιακό Ιωαννίνων με τον ιατρό μου, 9 μήνες δεν μου ζήτησε ούτε ένα ευρώ, γέννησα με κεσαρική, και μια μέρα πριν γεννήσω, έστειλα τον σύζυξ στο γραφείο του, να ρωτήσει μήπως θέλει το κάτι της. Ο άνθρωπος όχι μόνο δεν δέχτηκε, αλλά είπε, " αφήστε τα τώρα αυτά, απο εδώ και πέρα εσείς θα τα χρειαστείτε περισσότερο" Shocked. Δεν τον άφησα έτσι όμως, ετοίμασα ένα τεράστιο καλάθι (ρουστικ) με 4 ακριβά κρασιά, ποικιλία γαλλικών τυριών, και δύο κρασοπότηρα για αυτόν και την γυναίκα του.... ύστερα μετά από 5 μήνες έμαθα ότι χώρισε.... λέτε να φταίγανε τα τυριά μου Embarassed Embarassed Razz

28οικονομικη γεννα - Σελίδα 2 Empty Απ: οικονομικη γεννα Σαβ Νοε 03, 2012 10:07 am

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
DimiKgianni έγραψε:Εγώ γέννησα στο Πανεπιστημιακό Ιωαννίνων με τον ιατρό μου, 9 μήνες δεν μου ζήτησε ούτε ένα ευρώ, γέννησα με κεσαρική, και μια μέρα πριν γεννήσω, έστειλα τον σύζυξ στο γραφείο του, να ρωτήσει μήπως θέλει το κάτι της. Ο άνθρωπος όχι μόνο δεν δέχτηκε, αλλά είπε, " αφήστε τα τώρα αυτά, απο εδώ και πέρα εσείς θα τα χρειαστείτε περισσότερο" Shocked. Δεν τον άφησα έτσι όμως, ετοίμασα ένα τεράστιο καλάθι (ρουστικ) με 4 ακριβά κρασιά, ποικιλία γαλλικών τυριών, και δύο κρασοπότηρα για αυτόν και την γυναίκα του.... ύστερα μετά από 5 μήνες έμαθα ότι χώρισε.... λέτε να φταίγανε τα τυριά μου Embarassed Embarassed Razz

μπα....τα κρασια εκαναν την ζημια. μηπως τα ηπιε με καμι αλλη και τον τσακωσε? χιχιχιιχι

29οικονομικη γεννα - Σελίδα 2 Empty Απ: οικονομικη γεννα Σαβ Νοε 03, 2012 12:14 pm

????????


Επισκέπτης
μαμακα μου έγραψε:
DimiKgianni έγραψε:Εγώ γέννησα στο Πανεπιστημιακό Ιωαννίνων με τον ιατρό μου, 9 μήνες δεν μου ζήτησε ούτε ένα ευρώ, γέννησα με κεσαρική, και μια μέρα πριν γεννήσω, έστειλα τον σύζυξ στο γραφείο του, να ρωτήσει μήπως θέλει το κάτι της. Ο άνθρωπος όχι μόνο δεν δέχτηκε, αλλά είπε, " αφήστε τα τώρα αυτά, απο εδώ και πέρα εσείς θα τα χρειαστείτε περισσότερο" Shocked. Δεν τον άφησα έτσι όμως, ετοίμασα ένα τεράστιο καλάθι (ρουστικ) με 4 ακριβά κρασιά, ποικιλία γαλλικών τυριών, και δύο κρασοπότηρα για αυτόν και την γυναίκα του.... ύστερα μετά από 5 μήνες έμαθα ότι χώρισε.... λέτε να φταίγανε τα τυριά μου Embarassed Embarassed Razz

μπα....τα κρασια εκαναν την ζημια. μηπως τα ηπιε με καμι αλλη και τον τσακωσε? χιχιχιιχι

χαχαχαχαχαχ πωπώωωωω λές???? οικονομικη γεννα - Σελίδα 2 606100

30οικονομικη γεννα - Σελίδα 2 Empty Απ: οικονομικη γεννα Πεμ Δεκ 27, 2012 9:31 am

joygeo


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοριτσακια...τελος γεναρη περιμενουμε το αγορακι μας!εχω αρχισει και βαραινω πολυ...το στομαχακι μου συνεχως το νιωθω να σκαει!!!εσεις πως πατε?καμια που θα γεννησει στο ελενα τοτε?????τι πραγματα θα χρειαστουμε...?

31οικονομικη γεννα - Σελίδα 2 Empty Απ: οικονομικη γεννα Πεμ Δεκ 27, 2012 10:16 pm

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω γεννησα στο αλεξανδρας με καισαρικη σε εφημερευων γιατρο(ηταν αψογοι και οι 2)
και δεν πληρωσα μια!!

τωρα οσον αφορα το τι θα χρειαστεις μιας και ειναι χειμωνας
σιγουρα ενα κουβερτακι με ενα δυο σεντονακια

φανελακια εσωτερικα του μωρου

φορμακια για απο πανω

παμπερς(στο αλεξανδρας δινανε αλλα καλο ειναι να εχεις μαζι σου)

πανακια για το ρεψιμο

καλτσουλες και γαντακια

πετσετα για το μπανακι του

κρεμες συγγαματος και μωρομαντιλα

βαμβακι και οινοπνευμα για τον αφαλο

οσο για σενα παρε μαζι σου ειδη προσωπικης υγιεινης,σερβιετες κτλ

δεν θυμαμαι κατι αλλο μιας και ολα αυτα στα λεω απο οτι εβλεπα κι εγω μγιατι εμενα ηταν σε θερμοκοιτιδα και δεν τον ειχα μαζι μου

σου ευχομαι με το καλο και με εναν πονο!






32οικονομικη γεννα - Σελίδα 2 Empty Απ: οικονομικη γεννα Παρ Δεκ 28, 2012 7:44 am

joygeo


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
χιλια ευχαριστω να εισαι καλα !καλη πρωτοχρονια και καλη χρονια!!!

33οικονομικη γεννα - Σελίδα 2 Empty Απ: οικονομικη γεννα Παρ Δεκ 28, 2012 12:05 pm

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμας του μιλησε ο αντρας μου κ του λεει δε βγαινουμε για τοσα κ τελικα ειπε θα κοψει...ποσο δεν ειπε αλλα μαλλον θα δωσουμε οσα θελουμε

34οικονομικη γεννα - Σελίδα 2 Empty Απ: οικονομικη γεννα Παρ Δεκ 28, 2012 11:18 pm

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω παντως εχω να πω οτι ειστε ολες πολυ τυχερες που εχετε δημοσια νοσοκομεια κοντα σας και εχετε αυτη την επιλογη.....

τι ποιο κοντινο δημισιο σε εμενα ειναι 80+ χλμ μακρυα.....οποτε δεν εχω αυτην την επιλογη....παλι σε ιδιωτικη κλινικη θα γεννησω....πριν 2.5 χρονια που γεννησα την μικρη μου ,μου ειχε βγει κλινικη - γιατρος -αναισθησιολογος - παιδιατρος 3500€....και αντε πες τοτε την γεννα την εβγαλα με τα λεφτα που πηρα απο το ικα.....τωρα με τον ΕΟΠΠΥ δεν εχω ιδεα ουτε τι γινεται...ουτε ποσα θα παρω....γι αυτο λεω να δουλεψω μεχρι τελικης πτωσης μπας και μαζεψω κανενα φραγγο...

35οικονομικη γεννα - Σελίδα 2 Empty Απ: οικονομικη γεννα Σαβ Δεκ 29, 2012 2:41 am

joygeo


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
να μην το δεχτεις να δωσεις τοσα χρηματα!!να δωσεις μονο οσα πρεπει και αν πρεπει...μην τους αφηνεις περιθερια γιατι μας πατανε κατ αυτον τον τροπο...με το καλο και εσυ καλη πρωτοχρονια!

36οικονομικη γεννα - Σελίδα 2 Empty Απ: οικονομικη γεννα Σαβ Δεκ 29, 2012 2:44 am

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
joygeo έγραψε:να μην το δεχτεις να δωσεις τοσα χρηματα!!να δωσεις μονο οσα πρεπει και αν πρεπει...μην τους αφηνεις περιθερια γιατι μας πατανε κατ αυτον τον τροπο...με το καλο και εσυ καλη πρωτοχρονια!


και τι να κανω...αφου δεν εχω αλλη επιλογη.....θελω να πιστευω οτι εχουνε ριξει τις τιμες απο τοτε......δεν εχω κανει κουβεντα...ειναι ακομα πολυ νωρις.....

37οικονομικη γεννα - Σελίδα 2 Empty Απ: οικονομικη γεννα Σαβ Δεκ 29, 2012 2:54 am

joygeo


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κανε κουβεντα νωριτερα γιατι μπορει να χρειαστει να αλλαξεις γιατρο...δεν χρειαζεται να ακολουθουμε πιστα,υπαρχουν και αλλοι γιατροι και ειμαστε πελατες!!!

38οικονομικη γεννα - Σελίδα 2 Empty Απ: οικονομικη γεννα Σαβ Δεκ 29, 2012 3:11 am

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
joygeo έγραψε:κανε κουβεντα νωριτερα γιατι μπορει να χρειαστει να αλλαξεις γιατρο...δεν χρειαζεται να ακολουθουμε πιστα,υπαρχουν και αλλοι γιατροι και ειμαστε πελατες!!!

γιατρο δεν αλλαζω με τιποτα!!!!!μαζι του γενναω και στο παγκακι με μηδενικη αποστειρωση....τοσο πολυ τον εμπιστευομαι...και ειναι και ο καλυτερος εδω....ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΟΥΣΤΗΣ ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ....ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟΣ ΦΙΛΟΣ...μπορει να μου κανονισει καμια καλυτερη τιμη στην κλινικη...(το ειχε κανει και την πρωτη φορα).....

39οικονομικη γεννα - Σελίδα 2 Empty Απ: οικονομικη γεννα Σαβ Δεκ 29, 2012 7:27 am

Ρουλακι

Ρουλακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω γεννησα στο ελενα με γιατρο που ειχα απ την αρχη, δεν ζητησε λεφτα, πληρωνα ομως επισκεψη στο ταμειο (ποσα δεν θυμαμαι, λιγα ηταν παντως)... ολες κι ολες 4-5 φορες τον ειχα δει (μιας και με παρακολουθουσε μεχρι τον 5ο μηνα γιατρος απ το ιασω, αλλα οταν μου ειπε οτι θα πληρωσω συνολικα περιπου 10000 ευρω οικονομικη γεννα - Σελίδα 2 534787 μου ηρθε σκοτοδεινη και λεω ε οχι δεν θα σκεφτομαι τι κουνια και τι καροτσι θα παρω στο μωρο μου και θα παω να σκασω 10000!!). Ε πηγα στο Ελενα, τον πηρανε τηλεφωνο, με ετοιμασανε, ηρθε, γεννησα. Μην φοβασαι τη γεννα, δεν ειναι τιποτα
! ακομα και σε περιπτωση επιπλοκης θα βρισκεσε στο καλυτερο μερος και για σενα και για το μωρο , και φυσικα θα ειδοποιηθει και ο επιμελητης! Το μονο που ισως να σου κανουν καλυτερη δουλεια αν πληρωσεις ειναι στα ραμματα (εγω δεν εχω παραπονο, με εκανε σαν καινουργια Razz )αλλα κι αυτα εκει που ειναι δεν φαινονται! Κι ετσι κι αλλιως αν κανεις κι αλλο μωρο, κοπτοραπτικη εκ νεου οποτε..μικρο το κακο! Με το καλο!!

40οικονομικη γεννα - Σελίδα 2 Empty Απ: οικονομικη γεννα Σαβ Δεκ 29, 2012 2:22 pm

PAMICHA

PAMICHA
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω ειχα εναν γιατρο στο μητερα. απο την αρχη μου επαιρνε 50 ευρω επισκεψηη. οταν τον ρωτησα ποσα ηθελε για την γεννα μου ελεγε συνεχως, αστα αυτα πιο μετα θα τα πουμε. τελοσ παντων πηγα 6 μηνων και τον ξαν α ρωτησα και μου ειπε 1300 χωρις αποδειξη και 1000 το μητερα. δηλαδη 2300. χαχαχαχα

την αλλη μερα πηγα θριασιο βρηκα εναν γιατρο μου ζητησε 500 ευρω, και κοιταξε μεχρι τελοος και οταν ηρθε η ωρα να γεννησω πηγα σε εφημερια και δεν εδωσα φραγκο. ..

http://otanexoesena.blogspot.gr/

41οικονομικη γεννα - Σελίδα 2 Empty Απ: οικονομικη γεννα Πεμ Ιαν 24, 2013 4:42 am

panagiota 12

panagiota 12
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
efffie έγραψε:συγνώμη αλλά δεν κατάλαβα,
ο εφημερεύων γιατρός ΄στο νοσοκομείο ζητάει τοσα λεφτα οικονομικη γεννα - Σελίδα 2 606100 ????
(που δεν τον ξέρεις κι ολας!)
εγώ πάντως που γέννησα στο Διαβαλκανικό με δίδυμα και καισαρική πήρε 1200 με αποδειξη
koritsia m egw gennhsa ton augousto sto elena kai edwsa mono 200 euro sto giatro tpt allo kai einai dieuthunths se mia klinikh apo tis 4 pou uparxoun

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις