Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
313 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 313 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

LitsaM


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τη γνώμη σας...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την LitsaM στις Τρι Νοε 06, 2012 8:19 am, 2 φορές συνολικά

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
η παράδοση αυτή εμένα μου αρέσει πολύ ΑΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΟ. Αν την πεθερά μου ή την μαμά μου την λένε Τριανταφυλλιά θεωρώ πως είναι κρίμα να ονομάσει κανείς έτσι ένα κοριτσάκι.

Κα΄νενα από τα 2 δεν με ενθουσιάζει και εμένα και εγώ θα έβγαζα άλλο όνομα. Καθώς θα την συνοδευει σε ΟΛΗ της την ζωή δεν θα ήταν καλό να ειναι όμορφο και ιδιαίτερο?

Να φαντασθείς εμείς που θα βγάλουμε άσχετο άκουσα στην τι βι το όνομα Αέλια και τώρα σκέφτομαι και αυτό!!!

LitsaM


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπράβο ρε Maryanastasia, μεσ' το μυαλό μου είσαι!

newmum

newmum
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμενα αυτο το εθιμο δεν μου αρεσει καθολου, εννοειται πως ψηφιζω να πεις το μωρο σου οπως εσυ θες και αν οι παππουδες ενοχληθουν θα τους περασει...

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τα λέω εγώ που η ΚΑΗΜΕΝΗ η μαμά μου ήθελε να με βγάλει Ηλέκτρα και Ηρα και μαριαλέννα και κάτι τέτοια και πέσανε όλοι να την φάνε και με βγάλανε Μαρία Αναστασία και με φωνάζουν Μαίρη.............................αηδίες και να με συγχωρείτε κιόλας!!!

Livia_Kb

Livia_Kb
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγώ πάλι θα σας απογοητεύσω κορίτσια και συγνώμη αν σας στενοχωρώ… είμαι της άποψης ότι πρέπει να δίνουμε τα ονόματα των γονιών μας στα παιδάκια μας, όχι για να μην τους στενοχωρήσουμε ή επειδή το περιμένουν αλλά σαν φόρο τιμής στους ανθρώπους που μας μεγάλωσαν. Είναι όμορφο να φωνάζεις το παιδί σου με το όνομα των γονιών σου όταν αυτοί δεν θα είναι πλέον κοντά σου….. Ο άντρας σου άκουσε το όνομα της μαμάς του, εσύ δεν θέλεις;

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και εγω ελεγα οτι το παιδι μου θα το ονομασω οπως εγω θελω..ουτε παππουδες ουτε γιαγιαδες...ολα αυτα μονο θεωρητικα,πριν μεινω καν εγκυος..ελα ομως που η ζωη τα εφερε αλλιως και εχασα την μαμα μου και το μωρο μου θα παρει σε λιγες μερες το ονομα της...Λουκας...δεν ειναι απο τα αγαπημενα μου ονοματα και δεν θα ακουει στο ονομα Στεφανος ή Αλεξανδρος που ονειρευομουν,αλλα και μονο οτι θα ξαναζει η μαμα μου καθε φορα που θα φωναζω το παιδι μου,νομιζω οτι εκανα την σωστη επιλογη.

Γνωμη μου ειναι να δωσεις αυτην την χαρα στους γονεις σου...

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω θεωρω οτι απο τη στιγμη που εβαλες της πεθερας σου στο πρωτο οι γονεις σου πιστευουν πως θα ακολουθησεις τον παραδοσιακο τροπο και δικαιως το φωναζουν το παιδι φωτεινουλα.απο κει και περα γνωμη μου παντα ειναι οτι αφου τιμησες την πεθερα για να μη στεναχωρεθει πρεπει να τιμησεις και την μαμα σου που αφου το θεωρει δεδομενο θα στεναχωρεθει σιγουρα...
κατα τα αλλα σε οποια κοπελα κανει την ιδια ερωτηση και ειναι το πρωτο της παιδι θα της ελεγα να βαλει οτι ονομα γουσταρει και να μην ασχολειται με ψευτοκαταθλιψεις πεθερων που το μονο που θα τις κανει να πεθανουν ειναι αν δε παρει το εγγονι το ονομα τους και οχι αν το μωρο ειναι αρρωστο,η λεχωνα εχει προβληματα και ο γιος της χειρουργειται..........αυτα απο ιδιαν πειρα......... Twisted Evil

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εμενα οι γονεις μου με βαφτισαν Λήδα ..ονομα άσχετο με των γιαγιαδων μου....πριν μεινω εγκυος ..κι επειδη εχω τεραστιο σκαλωμα με τις νεραιδες ηθελα αν κανω - οταν κανω κοριτσακια -θελω και 2 - να τα ονομασω το πρωτο ΝΕΦΕΛΗ & το δεύτερο ΝΙΟΒΗ ή Ιριδα που μου κανουν πολυ για νεραιδο-ονοματα....ΑΛΛΑ.....στο σοι του αντρα μου δεν υπαρχει κανενα κοριτσακι.....ο Πεθερος που παλευε να κανει ενα αλλα τελικα παλι αντρας του βγηκε...ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΑΝΤΡΑΣ! οποτε ηθελε να το πουμε ΧΡΙΣΤΙΝΑ οπως την πεθερα μου....δεν ειχα προβλημα γιατι ειχε ομορφο ονομα και θα τον εκανε κ ευτυχισμενο...και τον πεθερουλη μου ,που τον αγαπω πολυ....

Τωρα ειμαστε σε φαση προσπαθειων για 2 ..Την μαμα μου την λενε ΔηΜΗΤΡΑ και της εχω τρελή αδυναμία...και επισης αισθάνομαι πολυ ασχημα να εχω δώσει της πεθεράς μου , και το δεύτερο να ειναι ασχετο....ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΑΡΧΙΚΑ....!!!!!!!!! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

ΤΙ ΤΗΣ ΛΕΣ????????

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
LitsaM έγραψε:Μανούλες, το πρόβλημά μου είναι το εξής: στο 1ο μας κοριτσάκι δώσαμε το όνομα της πεθεράς μου, παρ' όλο που δεν μου άρεσε και τόσο σαν όνομα (Κυριακή).0 άντρας μου όμως μου το ζήτησε γιατί διαφορετικά θα την πληγώναμε. Τώρα έχουμε και πάλι κοριτσάκι και, ας πούμε ότι ήρθε η σειρά μου να διαλέξω... Την μαμά μου τη λένε Γεωργία και τον μπαμπά μου Φώτη και κανένα από τα δύο ονόματα δεν με ενθουσιάζει... Υπόψη ότι είμαι μοναχοπαίδι...
Πριν λίγες μέρες, η μεγάλη κόρη μου είπε ξαφνικά: μαμά, το μωράκι μας να το βγάλουμε Ελπίδα! Μου άρεσε πάρα πολύ σαν όνομα, λες και είναι τέλειο γι' αυτήν! Τι κάνω όμως με τους γονείς μου; Παλιά που είχαμε συζητήσει το θέμα μου λέγανε ότι δεν θα τους πείραζε να μην πάρουν το όνομά τους τα παιδιά μου και ότι αυτά είναι ξεπερασμένα κλπ. κλπ., αλλά από την ώρα που γεννήθηκε Φωτεινούλα την ανεβάζουν, Φωτεινούλα την κατεβάζουν...
Τι κάνω τώρα; Να κάνω μια νύξη; Μήπως θα τους πληγώσω; Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο;


να το δώσεις και να την φωνάζεις ΦΑΙΗ!!!!εμενα μου αρεσει παρα πολυ!!!!

marilia1


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
litsa mou,an po goneis sou apo otan ehei gennithei i beboula sou, foteinoula tin anevazoun, foteinoula tin katevazoun, mallon eheis argisei idi na tin kaneis tin sizitisi sou Shocked Razz

an den eheis skopo to paidi na to onomaseis etsi,safestata prepei na tous miliseis.......

ego pantos eimai tis apopsis oti EKTOS kai an to onoma ton papoudon einai ena 'provlimatiko' onoma, (katholou eviho,i telospanton ena onoma pou en dynami tha dimiourgisei provlima sto paidi sto mellon tou ,px kerasenia...pou eiha symmathitria) tote KATA TIN PROSOPIKI MOU APOPSI kai mono, einai omorfo na dinoume sta paidakia mas ta onomata ton pappoudon kai ton giagiadon,pernoun megali hara-OTI KAI NA LENEse emas tou styl den me peirazei,den me noiazei klp- kai episis to paidi niothei oti eho parei to onoma mia giagias mou/enos pappou mou.den vrisko kati kako s afto............kai pali KATA TIN PROSOPIKI MOU APOPSI kai mono, synithos einai poly arnitikoi oi goneis sto na dosoun onomata pappoudon/giagiadon, otan oi sheseis anamesa se zevgari/petherika den einai kales..........to eho dei APEIRES FORES

apo ekei kai pera,sygekrimena stin diki sou periptosi,enai pasifenes oti oi goneis sou-anexartita me to ti elegan protytera- ohi apla theloun i kori sou na onomastei foteini, to ehoun idi dedomeno mia kai tin fonazoun idi etsi......stin thesi sou,den tha to skeftomoun kan....

marilia1


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
.......kai hilia sygnomi gia ta greeklish,grafo apo tablet kai den ehei ellinika Embarassed

voulh


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Το Φανή που είναι και ωραίο όνομα πιστεύω δεν θα μπορούσε να υπάρξει σαν επιλογή? Όνομα παππούδων ή ό,τι θέλουμε; Τη γνώμη σας... 215994

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και το Φενια ειναι ωραιο..

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λήδα καταρχάς μπράβο στους γονείς σου που σου έδωσαν ένα τόσο ωραίο όνομα!!!Επίσης το Ιριδα και το Νεφέλη ειναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ!!!

κατά δευτερον άλλο αν μια μαμά φύγει νωρίς από την ζωή και θέλει κάποοιος να δώσει φόρο τιμής εκεί δεν κρίνω.


Οσο για την φίλη που είπε να τιμάμε τους ανθρωπους που μας μεγάλωσαν συμφωνω. Εμένα τον μπαμπά μου τον ΟΠΟΙΟ ΛΑΤΡΕΥΩ τον λένε Χαρίλαο. Το κοριτσάκι μου Χαρίκλεια ΔΕΝ ΤΟ ΒΓΑΖΩ. Δεν θέλει καν ο μπαμπάς μου. Την μαμά μου την έβγαλε ο αδελφός μου. Να έχουμε όλοι στο σοι το ίδιο όνομα κρίμα δεν είναι?

επίσης ΕΠΙΜΕΝΩ είναι κρίμα να βγάζουμε πχ Παρθένα ένα κοριτσάκι μόνο και μόνο επειδή το θέλει η πεθερά ή ο πεθερός. απλώς κρίμα.

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ααα και κάτι άλλο. Αν την μαμά κάποιου την λένε Τριανταφυλλιά και ονομάσω έτσι το παιδί και μετά το φωνάζω Ρόζι ε δε νομίζω πως έδωσα το όνομα της μαμάς μου...σημασία δεν έχει τι λέει η ταυτότητα αλλα΄τι ακούγεται.

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπορεις ν ατην βγάλεις Ελπίδα - Φωτεινη... και τα δυο ονοματα..... Για να μην τους στεναχωρησεις...

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Lida R έγραψε:
LitsaM έγραψε:Μανούλες, το πρόβλημά μου είναι το εξής: στο 1ο μας κοριτσάκι δώσαμε το όνομα της πεθεράς μου, παρ' όλο που δεν μου άρεσε και τόσο σαν όνομα (Κυριακή).0 άντρας μου όμως μου το ζήτησε γιατί διαφορετικά θα την πληγώναμε. Τώρα έχουμε και πάλι κοριτσάκι και, ας πούμε ότι ήρθε η σειρά μου να διαλέξω... Την μαμά μου τη λένε Γεωργία και τον μπαμπά μου Φώτη και κανένα από τα δύο ονόματα δεν με ενθουσιάζει... Υπόψη ότι είμαι μοναχοπαίδι...
Πριν λίγες μέρες, η μεγάλη κόρη μου είπε ξαφνικά: μαμά, το μωράκι μας να το βγάλουμε Ελπίδα! Μου άρεσε πάρα πολύ σαν όνομα, λες και είναι τέλειο γι' αυτήν! Τι κάνω όμως με τους γονείς μου; Παλιά που είχαμε συζητήσει το θέμα μου λέγανε ότι δεν θα τους πείραζε να μην πάρουν το όνομά τους τα παιδιά μου και ότι αυτά είναι ξεπερασμένα κλπ. κλπ., αλλά από την ώρα που γεννήθηκε Φωτεινούλα την ανεβάζουν, Φωτεινούλα την κατεβάζουν...
Τι κάνω τώρα; Να κάνω μια νύξη; Μήπως θα τους πληγώσω; Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο;


να το δώσεις και να την φωνάζεις ΦΑΙΗ!!!!εμενα μου αρεσει παρα πολυ!!!!


ή φενια!!!γλυκουλι ειναι!!!

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμενα προσωπικα ολο αυτο με τα ονοματα μου φαινεται απιστευτη βλακεια και δεν θελω να βγαλω ουτε των πεθερικων μου που και τα δυο ονοματα δεν μου αρεσουν καθολου ουτε των γονιων μου που εχουν αρκετα νορμαλ ονοματα.Δεν νομιζω πως τιμας με τον οποιοδηποτε τροπο τους γονεις ετσι σαν τα αδερφια και ξαδερφια της μαμας που οποτε βρισκομαστε σε ενα τραπεζι φωναζουμε με συνθηματικα για να μην γυριζουν ολοι μαζι.... Shocked Shocked
Τωρα απ την αλλη απ την στιγμη που εβαλες της πεθερας θεωρω πως πρεπει εστω να αφησεις τους γονεις σου να διαλεξουν ονομα για να ειναι δικαιο...

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
stefy έγραψε:Μπορεις ν ατην βγάλεις Ελπίδα - Φωτεινη... και τα δυο ονοματα..... Για να μην τους στεναχωρησεις...


κατά την άποψή μου πάντα τα 2 ονόματα είναι απλά παίδεμα. Εγώ όπου υπογράφω θέλω 2 ώρες και το Αναστασία δεν το ξέρει κανείς. μα κανείς. Και στο φόρουμ το έβαλα γιατί το Μαίρη ήταν πιασμένο.

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κορίτσια.

Κι εγώ κλίνω ελαφρώς προς την παράδοση, γιατί μου αρέσει να υπάρχει μια "συνέχεια" στην οικογένεια. Εφόσον βέβαια πάντα το όνομα είναι εύηχο και νορμάλ (οχι Παρθένα, Προκόπης και τέτοια εννοείται...)

Κι επίσης το θέμα με τα ουδέτερα ονόματα κατα την προσωπική μου άποψη έχει παραγίνει και λίγο μόδα. Δηλαδή μου ακούγεται πλέον χαζό που τα μισά κοριτσάκια στο νηπιαγωγείο τα λένε ή Νεφέλη ή Λυδία.. (ειδικά αυτά τα δύο ονόματα τα έχουν ξεσκίσει!)

Στην περίπτωσή σου, μια και έβγαλες την πεθερά, θα ήταν δίκαιο να βγάλεις κι απ τους δικούς σου.

Και όπως είπαν και κάποιες άλλες κοπέλες, συμφωνώ οτι το Φαίη και το Φένια είναι υπέροχες επιλογές για ονόματα!!! Οπότε και ο μπαμπάς σου θα χαρεί και θα του έχεις του παιδιού ένα όμορφο όνομα.

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμείς με τον άντρα μου βγάλαμε το όνομα του παππού του. Θέλαμε να τον τιμήσουμε γιατι το άξιζε κ κάνεις δεν έβγαλε το όνομα του! Οπότε σπάσαμε την παράδοση. Αλλά αν έκανα κόρη θα έβγαζα την πεθερά μου. Νομίζω οτι τελικά η επιλογή πρέπει να γίνεται από το ζευγάρι κατά το πως νιώθει κ οποίος δε συμφωνεί ξύδι. Θες να βγάλεις παππού. Θες να πεις το παιδί θεόπίστη, η τζέσικα κάντε οτι θέλετε αρκεί η επιλογή να αρέσει σε εσένα κ τον άντρα σου!

http://stardustwork.blogspot.com

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γειά σας κι από μένα! Αφού το πρώτο το δώσατε στα πεθερικά το δεύτερο καταβάθος το περιμένουν, όσο κι αν δεν το λένε. Κατά τη γνώμη μου πάντα, μην παρεξηγηθώ, δεν τους ξέρω τους ανθρώπους, απλά φαντάζομαι. Εμείς τους έχουμε κάνει ξεκάθαρο ότι τα ονόματα θα είναι άσχετα! κανένα πρόβλημα δεν έχουν. Very Happy

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maryanastasia έγραψε:
stefy έγραψε:Μπορεις ν ατην βγάλεις Ελπίδα - Φωτεινη... και τα δυο ονοματα..... Για να μην τους στεναχωρησεις...


κατά την άποψή μου πάντα τα 2 ονόματα είναι απλά παίδεμα. Εγώ όπου υπογράφω θέλω 2 ώρες και το Αναστασία δεν το ξέρει κανείς. μα κανείς. Και στο φόρουμ το έβαλα γιατί το Μαίρη ήταν πιασμένο.

Συμφωνω αλλα ειναι και μια λυση....

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
stefy έγραψε:
Maryanastasia έγραψε:
stefy έγραψε:Μπορεις ν ατην βγάλεις Ελπίδα - Φωτεινη... και τα δυο ονοματα..... Για να μην τους στεναχωρησεις...


κατά την άποψή μου πάντα τα 2 ονόματα είναι απλά παίδεμα. Εγώ όπου υπογράφω θέλω 2 ώρες και το Αναστασία δεν το ξέρει κανείς. μα κανείς. Και στο φόρουμ το έβαλα γιατί το Μαίρη ήταν πιασμένο.

Συμφωνω αλλα ειναι και μια λυση....

που χαθηκατε κυρια μου;; τι κανετε;;; αντε μαζευτειτε να κανουμε καμια μαμαδοσυναντηση να σας δουμε!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

http://stardustwork.blogspot.com

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις