Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
16 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 16 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

51ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! Δευ Σεπ 20, 2010 8:09 am

marianna

marianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια εγώ σήμερα πήγα στον γιατρό και είδαμε τα μωράκια μου και είναι πολύ καλά. Είμαι 25 εβδ και 6 μερών και το ένα μωρό είναι 850 γρ. και το άλλο 1000 γρ. Μου είπε ότι είναι πολύ καλά και ότι συνέχεια κάνουν γκριμάτσες. Μάλιστα το ένα το πετύχαμε σε φάση που χασμουρίοταν!!! χιχιχιχι είχε πολύ πλάκα!!!!


Υ.Γ. : να ρωτήσω τα κιλά είναι πολλά ή μου φαίνεται?? δεν θυμάμαι καθόλου πόσο ήταν η κόρη μου για να συγκρίνω.

52ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! Πεμ Σεπ 23, 2010 5:39 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marianna έγραψε:Υ.Γ. : να ρωτήσω τα κιλά είναι πολλά ή μου φαίνεται?? δεν θυμάμαι καθόλου πόσο ήταν η κόρη μου για να συγκρίνω.

Νομίζω ότι είναι πολύ καλά! Και για δίδυμα κιόλας! (το λέω γιατί συνήθως είναι πιο μικρούλια)
Αυτό που ξέρω είναι ότι κοντά στις 30 εβδομάδες τα μωράκια είναι περίπου 30εκ. και ζυγίζουν περίπου 1-1,5kg. με επιφύλαξη πάντα...

Εγώ που είμαι δίδυμη με την αδερφή μου, γεννηθήκαμε πρόωρα (η μάνα μόλις είχε μπει στον 9ο? κάτι τέτοιο) και βγήκα 2600 εγώ και 2900 η αδερφή μου.
Θεωρώ ότι βάσει όσων έχω ακούσει βγήκαμε πολύ καλές! Άρα κι εσένα καλά είναι!
Έχεις πάρει πολλά κιλά?

53ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! - Σελίδα 3 Empty :-) Παρ Σεπ 24, 2010 9:52 am

TaniaV

TaniaV
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα κοπελιές!

Αναμένουμε Δεκεμβριανό αγοράκι τοξοτακι, το πρώτο μας παιδάκι, πητ: 21/12
Από όσο ακούω κ έχω δει στις φίλες μου, έρχονται λιγο πιο νωρίς, γύρω στην μια βδομάδα πχ πριν την πητ.
Στις 28 βδομάδες που είμαι, ο μπέμπης ειναι 1320γρ, (είναι πολύ αυτό??) με αυξημένο αμνιακό υγρό, μου βρήκαν κ ανεβασμένη την καμπύλη ζαχάρου, ( και πως να μην ήταν με εκείνα τα δυο μπουκαλάκια σιρόπι αηδία που έπρεπε να πιω μονομιάς!).Τωρα ειμαι σε δίαιτα ( που δεν μπορώ να την τηρήσω αυστηρά :-/ ) με συνεχείς μετρήσεις κ ραντεβού. Η γυναικολόγος αποφάσισε οτι κατά 95%, επειδή είμαι ήδη υπέρβαρη κ το παιδί φαίνεται να γίνεται μεγάλο ( ο άντρας μου γεννήθηκε 5.5 κιλα, με φυσικό τοκετό στο σπίτι με μαία!!) οτι είναι καλύτερο να γίνει καισαρική.. και δεν χάρηκα.. αλλά το είχα μια υποψία pale
Αυτα για αρχη..tongue
Σας ευχομαι ολες καλη λευτερια με καλο τοκετο κ γερα μπεμπακια!!!!!
Τανια rabbit

54ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! Παρ Σεπ 24, 2010 11:38 am

ninaki.

ninaki.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Tziz έγραψε:Κι εγώ έτσι, από τον 5ο και μετά πήραμε την ανιούσα. Τώρα είμαι στον 7ο κι έχω πάρει ήδη 8-8,5 κιλά... "Κορυφή" έχω βάλει στον εαυτό μου τα 12-14 (ο γιατρός εννοείται ότι μου είπε 10).
Όσο για το βάρος της μικρής, σε ποια εβδομάδα ήσουν όταν έκανες τον β'?
Μην ξεχνάς ότι αυτό το νούμερο είναι κατά προσέγγιση. Δεν είναι απαραίτητα πραγματικό. Αλλά κι εμένα κάπου τόσο την είχαν βγάλει -αν θυμάμαι καλά- στην 24η βδομάδα που τον έκανα...
κοριτσια εγω ειμαι τωρα 28 εβδομαδων και 3 ημερων και σημερα που ζυγιστικα εχω παρει σχεδον 5 κιλα! ειναι φυσιολογικο η ειναι λιγο? παντως το μωρο μια χαρα μεγαλωνει... ασε που απο χτες ποιος με πιανει το ειδα και 4d!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! - Σελίδα 3 654316 υπεεεεεεροχο λεμε! ειχαμε σχετικα καλη θεση και ειδαμε μουτρακι!!!

55ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! Δευ Σεπ 27, 2010 11:45 pm

chriscat8


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ninaki τα κιλα που εχεις παρει ειναι οχι απλα καλα, τρικλαλα!!! Εγω ειμαι στην 27η κι εχω παρει 6 και ηθελα να μην εχω παρει πανω απο 10 σε ολη την εγκυμοσυνη, τωρα λιγο δυσκολο. Και λιγα κιλα να παρεις, το μωρο θα παρει απο εσενα οσα χρειαζεται και το βαρος που πρεπει να παρει θα το εχει παρει στο τελος, μην ανησυχεις. Εσυ κοιτα μονο να μη μενεις απο βιταμινες!!! Ηθελα να σε ρωτησω για τον 4d. Εγω ως τωρα εχω κανει μονο τον κλασσικο 2d υπερηχο στο νοσοκομειο. Ηταν ακριβος αυτος ο υπερηχος και τι παραπανω σου προσφερει εκτος βεβαια απ'το να δεις τα εξωτερικα χαρακτηριστικα του μωρου σου;

56ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! Τρι Σεπ 28, 2010 12:40 am

mpempa

mpempa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
chriscat8 έγραψε:Ninaki τα κιλα που εχεις παρει ειναι οχι απλα καλα, τρικλαλα!!! Εγω ειμαι στην 27η κι εχω παρει 6 και ηθελα να μην εχω παρει πανω απο 10 σε ολη την εγκυμοσυνη, τωρα λιγο δυσκολο. Και λιγα κιλα να παρεις, το μωρο θα παρει απο εσενα οσα χρειαζεται και το βαρος που πρεπει να παρει θα το εχει παρει στο τελος, μην ανησυχεις. Εσυ κοιτα μονο να μη μενεις απο βιταμινες!!! Ηθελα να σε ρωτησω για τον 4d. Εγω ως τωρα εχω κανει μονο τον κλασσικο 2d υπερηχο στο νοσοκομειο. Ηταν ακριβος αυτος ο υπερηχος και τι παραπανω σου προσφερει εκτος βεβαια απ'το να δεις τα εξωτερικα χαρακτηριστικα του μωρου σου;
kalhmera koritsia!!!!!!!!egw exw pht 23/12 k perimenw to prwto mou mwro pou einai koritsaki! Smile Smile loipon egw 22 evdomadwn pou ekana thn b epipedousugekrimena(21 evdomadwn k 6hmerwn)to mwraki mou eixe varos 386 grammaria.stis 25 evdomades k 4hmeres pou ekana to doppler to mwraki mou eixe varos 719 grammaria. ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! - Σελίδα 3 215994 thn deutera exw rantevou k tha dw poso tha zugizei!!!!!!!!

57ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! Τετ Σεπ 29, 2010 10:03 am

TaniaV

TaniaV
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλα, εμενα γιατι μου ειπε η γιατρος το ντοπλερ θα το κανω αργοτερα? ειμαι ηδη στην 29η.. χμ...

58ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! Τετ Σεπ 29, 2010 10:48 am

ninaki.

ninaki.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
chriscat8 έγραψε:Ninaki τα κιλα που εχεις παρει ειναι οχι απλα καλα, τρικλαλα!!! Εγω ειμαι στην 27η κι εχω παρει 6 και ηθελα να μην εχω παρει πανω απο 10 σε ολη την εγκυμοσυνη, τωρα λιγο δυσκολο. Και λιγα κιλα να παρεις, το μωρο θα παρει απο εσενα οσα χρειαζεται και το βαρος που πρεπει να παρει θα το εχει παρει στο τελος, μην ανησυχεις. Εσυ κοιτα μονο να μη μενεις απο βιταμινες!!! Ηθελα να σε ρωτησω για τον 4d. Εγω ως τωρα εχω κανει μονο τον κλασσικο 2d υπερηχο στο νοσοκομειο. Ηταν ακριβος αυτος ο υπερηχος και τι παραπανω σου προσφερει εκτος βεβαια απ'το να δεις τα εξωτερικα χαρακτηριστικα του μωρου σου;
βασικα επειδη τον εκανα για ιατρικο συνεδριο εκ μερους μιας εταιριας μηχανιματων υπερηχων δεν πληρωσα τιποτα και μου δωσαν και στιγμιοτυπα σε dvd. γενικα ειναι καλο γιατι κοιτανε παραμορφωσεις στο μωρο κτλ αλλα οχι κατι αλλο. ουτε κατι που διωρθωνεται. κοιτανε πρωτα με κανονικο υπερηχο στην καρδια κοιλοτητες μορφολογια κτλ(οπως παντα) και μετα μορφολογια του μωρου με το 4d! γενικα μου εχουν πει οτι κοστιζει αρκετα! παντως εμεις ειχαμε γυρισει πλαι προς τον πλακουντα και ειδαμε και αυτο... το πετυχαμε στην αρχη με μαζεμενα τα χερακια στο προσωπο μεχρι που καποια στιγμη τεντωθηκε και ειδαμε και φατσουλα!!! το αστειο ειναι οτι εκεινη την ωρα αν εισαι τυχερη και ειναι ξυπνιο το νιωθεις να κουνιεται και βλεπεις και τι εκανε!!! αστο χαζεψα τελειως... ασε που ειδα οτι μοιαζει περισσοτερο στον αντρα μου! Sad απο τη μαμα τιποτα??? σε απλο υπερηχο το εχουμε πετυχει και να χασμουριεται και να μας... μουτζωνει!

59ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! Τετ Σεπ 29, 2010 10:50 am

ninaki.

ninaki.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
για ντοπλερ βρε κοριτσια εμενα δεν μου εχει πει τιποτα..... μπηκαμε και στην 30 εβδομαδα τωρα... να τον ρωτησω η δεν το κανουν παντα?

60ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! Τετ Σεπ 29, 2010 11:29 am

chriscat8


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Το ντοπλερ βρε κοριτσια το κανουν μετα την 32η βδομαδα συνηθως περιπου την 34η. Εμενα για παραδειγμα με εχουν προγραμματισει για ντοπλερ την 36η αλλα θα εχω κανει κι ενα ακομα υπερηχο στην 30η!

61ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! Τετ Σεπ 29, 2010 11:37 am

mpempa

mpempa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
chriscat8 έγραψε:Το ντοπλερ βρε κοριτσια το κανουν μετα την 32η βδομαδα συνηθως περιπου την 34η. Εμενα για παραδειγμα με εχουν προγραμματισει για ντοπλερ την 36η αλλα θα εχω κανει κι ενα ακομα υπερηχο στην 30η!
emena epeidh einai oikogeneiakos mas filos o emvruologos mou ekane nwritera k tha kanw k ksana gia ton epomeno mhna!:)allwste enas uperhxos einai pou vlepei mesw kapoiwn metrhsewn an to mwro anaptussetai swsta!!!!!!!!!apla logw filias etwn me emvruologo k gunaikologo me prosexoun ligaki parapanw k oi duo!

62ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! Τετ Σεπ 29, 2010 11:41 am

mpempa

mpempa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
chriscat8 έγραψε:Το ντοπλερ βρε κοριτσια το κανουν μετα την 32η βδομαδα συνηθως περιπου την 34η. Εμενα για παραδειγμα με εχουν προγραμματισει για ντοπλερ την 36η αλλα θα εχω κανει κι ενα ακομα υπερηχο στην 30η!
apla egw ekana k ena dopler sthn 26h evdomada sxedon alla tha ksanakanw! Very Happy apla logw filias mou me emvruologo k gunaikologo me parakolouthoun stena k oi duo! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! - Σελίδα 3 215994

63ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! Σαβ Νοε 20, 2010 12:47 pm

TaniaV

TaniaV
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ουφ...σκαω κ ειπα να πω τον πονο μου...Τελικα, δε το γλυτωσαμε, θα ειμαστε προωροι... Απο τα ποσα 'προβληματακια' ( ζαχαρο, θρομβοφιλια, καρπιαιος σωληνας, αιμοραγιες, κ τωρα ενα πολυ πιεσμενο συκωτι , κ αλλα..) που βγηκαν αυτους τους 9 μηνες κ ειδικα το 3ο τριμηνο, η γιατρος δε παιρνει ρισκο αναμονης ως να αποφασισει μονος του ο μπεμπης να βγει.. οποτε απο πητ 21-12 θα μας ερθει στην 37-38η βδομαδα μαξιμουμ, κοινως αρχες Δεκεμβρη, κοινως σε 2 βδομαδεςShocked Shocked Shocked Καισαρικη με ραντεβου λοιπον, αμφιωολο αν θα παμε για επισκληριδιο η ολικη ναρκωση, κ την πρωτη μερα ο μικρος απαραιτητα στα προωρα για παρακολουθηση, μακρια μου... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! - Σελίδα 3 534787
Ελπιζω και ευχομαι ενα πανε ολα καλα κ για τους δυο μας... στην σκεψη της διαδικασιας της γεννας, χρειαζομαι πανα, για να το πω ευγενικα... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! - Σελίδα 3 679259
Παρεπιπτοντως, σπιτι να φερουμε τον μπεμπη ακομα δεν εχουμε ετοιμο, διοτι ειχαμε αρχισει μια ανακαινιση τον Ιουλιο, που επρεπε να εχει τελειωσει απο αρχες Οκτωβρη κ ακομα δεν!!!! Οποτε... τι να πω...σε εργοταξιο θα το φερω το παιδι..δε του εφτανε το ζορι μεσα στην κοιλια, να το φαει κ εκτος?? Θα φταιω εγω να τον σφαξω τωρα τον εργολαβο εν βρασμω η θα παω μεσα ( διοτι πολλα απο τα προβληματακια που μου βγηκαν, ηταν εξαιτιας της ελειψης ηρεμιας κ του αγχους που μου προκαλουσε αυτος τοσο καιρο,ενω προσεληφθη για να μην υπαρξει αυτο το αγχος κ αυτη η καθυστερηση κ το τρεξιμο της τελευταιας στιγμης...)?
Πφφφ...τα εχω παιξει..εχω κ αλλα θεματα κ ζορια για να γκρινιαξω, αλλα με κουρασα κιολας!
Θα επανελθω συντομα, εαν δεν τα σκασω μεσα μου, να τα σκασω εδω...
Αχ η πρωτη φορα μονο ειναι τοσο φοβιστικη??? ελπιζω μετα να το παρω το κολαει....
Φιλια μανουλες!!!!!!!!!!!!!!
χχχχχχχχχχχχχχ

64ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! Σαβ Νοε 20, 2010 2:16 pm

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
TaniaV έγραψε:Ουφ...σκαω κ ειπα να πω τον πονο μου...Τελικα, δε το γλυτωσαμε, θα ειμαστε προωροι... Απο τα ποσα 'προβληματακια' ( ζαχαρο, θρομβοφιλια, καρπιαιος σωληνας, αιμοραγιες, κ τωρα ενα πολυ πιεσμενο συκωτι , κ αλλα..) που βγηκαν αυτους τους 9 μηνες κ ειδικα το 3ο τριμηνο, η γιατρος δε παιρνει ρισκο αναμονης ως να αποφασισει μονος του ο μπεμπης να βγει.. οποτε απο πητ 21-12 θα μας ερθει στην 37-38η βδομαδα μαξιμουμ, κοινως αρχες Δεκεμβρη, κοινως σε 2 βδομαδεςShocked Shocked Shocked Καισαρικη με ραντεβου λοιπον, αμφιωολο αν θα παμε για επισκληριδιο η ολικη ναρκωση, κ την πρωτη μερα ο μικρος απαραιτητα στα προωρα για παρακολουθηση, μακρια μου... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Ελπιζω και ευχομαι ενα πανε ολα καλα κ για τους δυο μας... στην σκεψη της διαδικασιας της γεννας, χρειαζομαι πανα, για να το πω ευγενικα... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Παρεπιπτοντως, σπιτι να φερουμε τον μπεμπη ακομα δεν εχουμε ετοιμο, διοτι ειχαμε αρχισει μια ανακαινιση τον Ιουλιο, που επρεπε να εχει τελειωσει απο αρχες Οκτωβρη κ ακομα δεν!!!! Οποτε... τι να πω...σε εργοταξιο θα το φερω το παιδι..δε του εφτανε το ζορι μεσα στην κοιλια, να το φαει κ εκτος?? Θα φταιω εγω να τον σφαξω τωρα τον εργολαβο εν βρασμω η θα παω μεσα ( διοτι πολλα απο τα προβληματακια που μου βγηκαν, ηταν εξαιτιας της ελειψης ηρεμιας κ του αγχους που μου προκαλουσε αυτος τοσο καιρο,ενω προσεληφθη για να μην υπαρξει αυτο το αγχος κ αυτη η καθυστερηση κ το τρεξιμο της τελευταιας στιγμης...)?
Πφφφ...τα εχω παιξει..εχω κ αλλα θεματα κ ζορια για να γκρινιαξω, αλλα με κουρασα κιολας!
Θα επανελθω συντομα, εαν δεν τα σκασω μεσα μου, να τα σκασω εδω...
Αχ η πρωτη φορα μονο ειναι τοσο φοβιστικη??? ελπιζω μετα να το παρω το κολαει....
Φιλια μανουλες!!!!!!!!!!!!!!
χχχχχχχχχχχχχχ

tania v..εγώ είμαι από τις μανούλες του φλεβάρη..αλλά σου λέω ..επειδή είχα πρόωρο ...πως 37 και 38 εβδομάδες δεν είναι ΚΑΘΟΛΟΥ πρόωρο..και στις 36 ακόμη είναι τέλεια...θερμοκοιτίδα θα μπεί...αν μπει ..μόνο εφόσον έχει πολύ μικρό βάρος..αλλιώς απλά θα το παρακολουθούν...μην αγχ,ωνεσαι...ολα θα πάνε καλα!!..δεν ξέρω βεβαια όλο το ιστορικό σου αλλά όλα στο πρόγραμμα είναι...εμένα βγηκε 33..τίποτα δεν ηταν έτοιμο φυσικά..ουτε ρουχα..ούτε καρότσι...δωμάτιο όυτε για αστείο...
ολα βρισκουν το δρόμο τους..αρκει να εισαι εσύ καλά και το μωρό σου...
καλή τυχη σου εύχομαι!!

65ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! Κυρ Νοε 21, 2010 1:20 pm

TaniaV

TaniaV
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
σε ευχαριστω βουκιτσα!! να σαι καλα!! ελπιζω κ γω να πανε ολα καλα... σου ευχομαι κ σενα τα καλυτερα για την οικογενεια σου! flower

66ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! Δευ Νοε 29, 2010 5:58 am

mpempa

mpempa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
[quote="TaniaV"]σε ευχαριστω βουκιτσα!! να σαι καλα!! ελπιζω κ γω να πανε ολα καλα... σου ευχομαι κ σενα τα καλυτερα για την οικογενεια σου! flower [/koritsia pws phgainete?gennhse kammia??????????? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy egw oxi akomh!Smile

67ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! Τρι Νοε 30, 2010 3:06 pm

TaniaV

TaniaV
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Οσο πλησιαζουν οι μερες, αρχιζω και τα παιζω κ παραπανω...Φανταζομαι την καισαρικη κ φρικαρω.. Αν παμε με επισκληριδιο, δεν μουδιαζει κ η ακοη μου, οποτε σκεφτομαι οτι θα ακουω τα νυστερια, τα κοψιματα, τα νερα να βγαινουν, τους ηχους ολους που σιγουρα θα επιρρεασουν την ψυχολογια μου... Σκεφτομαι οτι αμα κλαιω οταν μπω μεσα , πως θα ηρεμησω για να σταματησω το κλαμα αν μου κανει επισκληριδιο? να με κοβει κ να κλαιω? Η γιατρος ειπε οτι το μωρο μου θα κατσει μια μερα στα προωρα για παρακολουθηση αρα δε θα το δω Sad(((
Με χαλαει πολυ αυτο, κ σκεφτομαι, να προλαβω να το δω εστω λιγο οταν βγει, να μην παμε για ολικη ναρκωση. Αλλα αν ειμαι σα το βλαμμενο απο το φρικαρισμα, θα με βαλει σε μεθη η σε ολικη, οποτε δε θα τον δω διολου παρα απο την επομενη μερα κ μετα.. Πφφφφ...Φοβαμαι πολυ .. Εχουν συμβει τοσα κ τοσα, σε τοσο κοσμο, πας για κατι που καταντησε ρουτινα κ μπορει να μη γυρισεις, ειτε εσυ, ειτε το μωρο... ΘΕλω τοσο να βγουμε καλα κ οι δυο απο την αλλη μερια.. αλλα γιατι φοβαμαι τοσο, δε ξερω...κ γιατι δε μπορω να το ελεγξω επισης δε ξερω...Παρασκευη θα ξερουμε κ πια μερα γενναμε... κ μου κοβονται τα ποδια στην ιδεα οτι περασε ο καιρος κ ηρθε η ωρα.. Εγω δε φοβομουν ποτε τιποτα.. τι επαθα τωρα?? πφφ κ ουφ.... Πως θα το σταματησω αυτο??? εισπνοες εκπνοες,, δε βοηθαει!! αχ.. βαχ...

68ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! Τετ Δεκ 01, 2010 1:22 am

newagemama

newagemama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αντε κορίτσια, με το καλό να μπείτε (ή να ξαναμπείτε) στο κλαμπ!

http://newagemama.wordpress.com

69ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! Τετ Δεκ 01, 2010 3:43 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
TaniaV έγραψε:Οσο πλησιαζουν οι μερες, αρχιζω και τα παιζω κ παραπανω...Φανταζομαι την καισαρικη κ φρικαρω.. Αν παμε με επισκληριδιο, δεν μουδιαζει κ η ακοη μου, οποτε σκεφτομαι οτι θα ακουω τα νυστερια, τα κοψιματα, τα νερα να βγαινουν, τους ηχους ολους που σιγουρα θα επιρρεασουν την ψυχολογια μου... Σκεφτομαι οτι αμα κλαιω οταν μπω μεσα , πως θα ηρεμησω για να σταματησω το κλαμα αν μου κανει επισκληριδιο? να με κοβει κ να κλαιω? Η γιατρος ειπε οτι το μωρο μου θα κατσει μια μερα στα προωρα για παρακολουθηση αρα δε θα το δω Sad(((
Με χαλαει πολυ αυτο, κ σκεφτομαι, να προλαβω να το δω εστω λιγο οταν βγει, να μην παμε για ολικη ναρκωση. Αλλα αν ειμαι σα το βλαμμενο απο το φρικαρισμα, θα με βαλει σε μεθη η σε ολικη, οποτε δε θα τον δω διολου παρα απο την επομενη μερα κ μετα.. Πφφφφ...Φοβαμαι πολυ .. Εχουν συμβει τοσα κ τοσα, σε τοσο κοσμο, πας για κατι που καταντησε ρουτινα κ μπορει να μη γυρισεις, ειτε εσυ, ειτε το μωρο... ΘΕλω τοσο να βγουμε καλα κ οι δυο απο την αλλη μερια.. αλλα γιατι φοβαμαι τοσο, δε ξερω...κ γιατι δε μπορω να το ελεγξω επισης δε ξερω...Παρασκευη θα ξερουμε κ πια μερα γενναμε... κ μου κοβονται τα ποδια στην ιδεα οτι περασε ο καιρος κ ηρθε η ωρα.. Εγω δε φοβομουν ποτε τιποτα.. τι επαθα τωρα?? πφφ κ ουφ.... Πως θα το σταματησω αυτο??? εισπνοες εκπνοες,, δε βοηθαει!! αχ.. βαχ...

Κοριτσάκι μου γιατί φοβάσαι τόσο;
Δεν είναι τίποτα η καισαρική.Στο χειρουργείο σου μιλάνε και δε σφάζουνε σαν ζώο.Στα περισσότερα γίνεται πλάκα μέσα.Εμένα μου βάλανε και τραγουδάκια και γενικά είχαμε ψωφίσει στο γέλιο.
Θα σου περιγράψω το δικό μου απο την ώρα της ένεσης και μέτά:
Κάτι μου έκανε έκανε ο αναισθισιολόγος στα πόδια και μου λέει τι αισθάνεσαι;Και του λέω μια πίεση μου κάνει το ίδιο στο χέρι και τινάχτικα γιατί με τσίμπαγε με βελόνα.Λέει είμαστε έτοιμοι...και ξεκινήσανε,απο'κει και πέρα η μαία και ο αναισθησιολόγος μου μιλάγανε συνέχεια.Κάποια στιγμή λέω πως πάμε;Και μου λέει ο γιατρός εγώ τη βλέπω.Δεν είχα καταλάβει ούτε οτι είχαν ξεκινήσει να κόβουν,ούτε τα νερά ούτε τίποτα.Σε κάτι λιγότερο απο 10 λεπτά μου λέει ο αναισθησιολόγος τώρα θα βγει,θα σου σφίξω το χέρι για να καταλάβεις πότε.Ξαφνικά ένοιωσα ένα τράνταγμα και άκουσα ένα νιαούρισμα και μου λέει ο γιατρός μου θέλεις να τη δεις;Και μου κατεβάσανε λίγο το σεντόνι και την είδα!!!Φαντάσου οτι χάθηκαν τα πάντα απο μπροστά μου,ούτε γιατροί ούτε μαίες ούτε χειρουργείο,ούτε καν τον λώρο δεν έβλεπα που δεν τον είχαν κόψει ακόμα.Έβλεπα μόνο το μωράκι μου.
Ηρέμισε και μην κάνεις το λάθος να σε πιάσει υστερία και σε κοιμήσουν και το χάσεις όλο αυτό.Είναι υπέροχο συναίσθημα,δεν συγκρίνεται με κανένα.Μη το χαλάσεις με τις φοβίες σου.
Με το καλό να έρθει το μωράκι σου! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! - Σελίδα 3 417472

70ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2010!! Παρ Δεκ 03, 2010 3:59 am

TaniaV

TaniaV
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
O MY GOD...ο κυβος εριφθη...Δευτερα απογευμα κανουμε εισαγωγη, Τριτη πρωι γενναμε!! οοο λα λα και τρα λα λα... εχει γινει το στομαχι μου κομπος κ η τουαλετα η μονιμη θεση μου!!! Αθηνα δε ξερω γιατι φοβαμαι τοσο, δεν ειναι κατι που το ειχα πριν, τωρα μου βγηκε, πριν κανενα μηνα.. Απλα μου ερχονται πολλες πιθανοτητες στο μυαλο που δεν ειναι απαραιτητα οι επιθυμητες κ με πιανει φρικη.. Τι να κανω.. δε ξερω πως να το αποθησω..Ο θεος βοηθος λοιπον.. καμια ασκηση να φυγει το στρες κ η μαμακια που με εχει φαει στον εγεφαλο εχει καμια να μου πει?? Λεω να παρω κανενα λαπτοπ μαζι κ να δω κανενα αστειο εργο το προηγουμενο βραδυ μπας κ ξεγελαστω! ο μαι γκαντ εις το απειρο πω πω, εφτασε η ωρα κ δεν την περιμενα!!! ουφ ουφ ουφ.... ΟΥΦ!!!! α κ Ο ΜΑΙ ΓΚΑΝΤ!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις