Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
90 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 90 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γειά σας, το μωρακι μου ηρθε στον κοσμο στις 13 Δεκεμβρη!!!
Αλλες μανουλες τον ιδιο μηνα;;;

marbe

marbe
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
και εψαχνα ενα τετοιο γκρουπ... Very Happy

γέννησα ενα ομορφο (κουκουβα κουκουβα) αγοράκι στις 7 Δεκεμβρη...

εσυ τι εχεις?

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έλα Βασούλα μου! Εγώ φυσικά!

Είμαστε με 10 μέρες διαφορά (εγώ στις 3/12)
Τοξοτάκια ατίθασα και γκρινιάρικα!
Πώς πάει ο δικός σου ο άντρακλας?
Κάπου διάβασα ότι κοιμάται σερί ε?

Marbe καλώς ήρθες στο club! Να μας ζήσουν τα μπουμπουκάκια μας!

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι?
Εγώ ακόμα την κοιμίζω στο πλάι.
Το βράδυ όμως αν καμιά φορά γκρινιάξει και ξυπνήσω, την αλλάζω πλευρό. Ή ακόμα και χωρίς να γκρινιάξει κάποιες φορές, γιατί τη βλέπω ότι ψιλοζορίζεται...

Εσείς τα αλλάζετε πλευρό, ή τα αφήνετε όλη νύχτα στην ίδια στάση?

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να τον χαιρεσαι Very Happy Very Happy αγορακι εκανα μια σκετη γλυκα που μας εχει παρει τα μυαλα Very Happy Very Happy

tziz μου τι κανει η μπουμπου μας;;;
να της δωσεις φιλακιαααααααα!!!!!!
Ναι κι εγω τον βαζω καμια φορα γιατι ζοριζεται αλλα μετα απο ωρες που εχει φαει!!!
Τωρα εφαγε στις 1 και 15 και τον εβαλα στο πλαι σε κανα δυωρο που θα γκρινιαξει θα τον γυρισω!!!!
Νααααααααααααααααααιιιιιιιιιιιι δοξα το θεο κοιμαται σερι τωρα!!!!

marbe

marbe
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ευχαριστούμε για τις ευχές και για το καλωσόρισμα!!!

Εμένα η παιδίατρος μου είχε πει να τον βάζω στο πλάι μόνο αν δεν έχει ρευτεί, οπότε συνήθως "ταλαιπωρούμαι" λίγο παραπάνω και περιμένω και μετά τον βάζω ανάσκελα...

Όταν λέτε κοιμάται σερί για πόσες ώρες μιλάμε;και γενικά τι ώρα τα βάζετε για ύπνο;και κάθε πόσες ώρες τρώνε;

Ευχαριστώ!!! Very Happy

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα
Ταλαιπωρουμαστε κι εμεις με το ρεψιμο παρα πολυ, μπορει να περασει και 20λεπτο και να μην ρευτει!!
Η παιδιατρος μου ειπε να τον κραταω 15 λεπτα αν δεν ρευτει και μετα να τον βαλω κατω αλλα τον κραταω παραπανω.
Κοιτα εχθες τι επαθα, τον κραταω ενα τεταρτο εγω και ενα τεταρτο ο ανδρας μου, τελικα δεν ρευτηκε και τον βαζω κατω μετα απο 35 λεπτα τι να σου πω το παιδι εκανε περιεργες κινησεις ετριβε το κεφαλακι στο στρωματακι τον σηκωνω και δεν προλαβα να τον βαλω στον ωμο και πεταει ενα ρεψιμο τι να σου πω, αρα θελει παραπανω να τον κραταω!!
Εμενα μου κοιμαται απο τις 1 εως στις 8 και μιση το πρωι αλλες φορες ξυπναει και στις 7!!
Μεχρι να στρωσει ομως βαραγαμε κατι ξενυχτια αλλοοοοο πραγμαααααα αφου εβαζα τα κλαματα απο την νυστα και την κουραση, απο τις 12 εως τις 7 το πρωι ξυπνιος, ειχε κανει την νυχτα μερα!!
Εσενα ποσο κοιμαται τις νυχτες;;

marbe

marbe
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Το έχω πάθει πολλές φορές αυτό με το ρέψιμο, και ειδικά μέσα στη νύχτα είναι πολύ βάρβαρο, αλλά χαλάλι του!!!
Very Happy
Κοιμάται από νωρίς δηλαδή γύρω στις 9 έχει κοιμηθεί, τον ξυπνάω στις 12 να φάει (γιατί όσες φορές δεν το έκανα ξύπνησε από μόνος του στις 2 - 2:30) και μετά από μόνος του ξαναξυπνάει κατά τις 5, για να φάει...

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια εμένα ρεύεται αμέσως. Πολλές φορές δεν προλαβαίνω να τη βάλω στον ώμο μου. Μόλις περάσω τα χέρια μου στις μασχάλες της να τη σηκώσω, γκρρρρρρ το ρέψιμο!
Αλλιώς σε καμιά 10αριά χτυπηματάκια στην πλάτη, έχει ρευτεί.
Παρόλαυτά, έχει τύχει και αφού έχει ρευτεί, μετά από λίγο να ξαναρευτεί και γενικά αν το καλοσκεφτείτε, εσείς πόσες φορές τη μέρα ρεύεστε? Μόνο μετά το φαγητό???? Δε νομίζω....

Ύστερα, εμένα κοιμάται το αργότερο 12 και ξυπνάει 8, άλλοτε 9... Αν της βάλω την πιπίλα και την κουκουλώσω, ίσως κοιμηθεί και παραπάνω, αλλά δε θέλω να την αφήνω πολλές ώρες χωρίς φαγητό.

Λοιπόν από τη στιγμή που θα ξυπνήσει, τα γεύματά της είναι ανά 4ωρο (ίσως λίγο νωρίτερα ή και αργότερα, ανάλογα την γκρίνια της) και τα φέρνω έτσι ώστε το τελευταίο να είναι μετά το μπανάκι και πριν να πέσει για ύπνο.
Συνολικά τέσσερα γεύματα την ημέρα (εκτός αν κάτσουν έτσι οι ώρες που μπορεί να είναι και πέντε) των 210 -240ml τη φορά.

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και μιας και το αναφέραμε, ξύπνησα στις 5 και πήγα να την τσεκάρω.
Ήταν τόσο ήσυχη που δεν άκουγα ούτε την ανάσα της. Τη χάιδεψα για να την κάνω να κουνηθεί! Πλευρό δεν την άλλαξα, γιατί δεν ήθελα να την ενοχλήσω και να ξυπνήσει.
Μισοξύπνησε στις 9, όπου, αν και την έκοψα ότι νύσταζε ακόμα, την άλλαξα και την τάισα και μετά την ξαναέβαλα για ύπνο - πάντα το κάνω αυτό. Έτσι κοιμάται μέχρι περίπου τις 12-13:00 που είναι το επόμενο τάισμα.
Το κάνω αυτό γιατί το μεσημέρι δεν κοιμάται, οπότε είναι ο μόνος τρόπος να κοιμηθώ κι εγώ λίγο παραπάνω ή να κάνω καμιά δουλειά.

Βασούλα ο μικρός σου πόσο είναι τώρα?
Εγώ της φοράω πλέον ρουχαλάκια για 6μηνών. Είναι 7,5κιλά και πρέπει να πλησιάζει τους 67-68 πόντους - δε χωράει πλέον στην αγκαλιά μου! Crying or Very sad

Και πόσο τρώει τη φορά??

marbe

marbe
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εμένα είναι 6.500 και 62 πόντους, τρώει κάθε 3-4 ώρες και πίνει 150 ml... μήπως γι' αυτό ξυπνάει τόσο συχνά;;;; Shocked
Θα πάρω τηλ την παιδίατρο να την ρωτήσω...
το 2ο μήνα δεν πήρε καθόλου βάρος γιατί τον θήλαζα μόνο, και ο καημένος δεν χόρταινε... Από τότε που πήρε ξένο γάλα πήρε και τα πάνω του...
Ευτυχώς που είχε γεννηθεί μεγάλο και δεν είχαμε άμεσο θέμα με το βάρος του... Rolling Eyes

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marbe παρολο που τον ταιζεις στις 12 σου ξυπναει στις 5 ε;;;

tziz ειναι περιπου 10 μερες πιο μικρο απο την δικη σου καπου στα 5.600 με 5.700 και περιπου 60 με 62 ποντους, τα κιλακια του μια χαρα ειναι εφοσον γεννηθηκε ενα μηνα πριν στα 2540!!
Μου πινει 180 με 190 σημερα ομως και τα δυο γευματα ήπιε 120 και δεν ξερω γιατι το κανε αυτο!!
Τziz κοιμαται τα βραδυα και ξεκουραζομαι επιση κοιμαται κι εμενα μετα το πρωινο στις 9 και μετα στις 12, τωρα ακομα κοιμαται και θα τον ξυπνησω σε λιγο.
Πηγαμε βολτα με μαμαδες και μωρακια δεν καταλαβε τιποτα κοιμοταν και κοιμαται ως τωρα!!!!!
Παντως tziz αυτο το γαλα το καινουργιο που το αλλαξαμε μου φαινεται πως δεν παιρνει βαρος το παιδι!!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ποιο γάλα του δίνεις?
Και γιατί λες ότι δεν παίρνει βάρος?

Εμένα στους δύο μήνες ήταν 6,5κιλά και 62 πόντους και στους τρεις ήταν 7 κιλά και 65,5
Πήρε μόνο μισό κιλό. Μήπως λοιπόν είναι γενικό το φαινόμενο?
Ο/Η παιδίατρος τι σου είπε?

Marbe είμαστε πολύ κοντά στις μετρήσεις!
Το μπουκάλι το στραγγίζει??
Αν ναι πρέπει να του φτιάξεις παραπάνω.
Εκτός αν παράλληλα θηλάζει, οπότε παίρνει και κάποια ml από εκεί.

marbe

marbe
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ποιο γάλα δίνεται στα μωράκια σας;

εμείς πίνουμε το s-26 gold, το οποίο τις πρώτες φορές το πήραμε 8,50 € και τώρα το παίρνουμε 14 και η μόνη διαφορά είναι το χρώμα του κουτιού...
(δε συνεχίζω να μην εκνευριστώ)..

Στην αρχή τον θήλαζα κιολας αλλά τώρα έχει κοπεί το γαλα μου, οπότε πίνει μόνο ξένο.. τις περισσότερες φορές το πίνει όλο.. μάλλον πρέπει να του φτιάξω παραπάνω και ας το πετάξω μετα....

να ρωτήσω κάτι αν επιτρέπεται; πόσο καιρό τα θηλάσατε; πολλές φορές μιλάω με μαμάδες φίλες μου και με κάνουν να πρέπει να απολογηθώ που του έδωσα ξένο γάλα από τώρα, αλλά τι να έκανα που με το δικό μου γάλα δεν έπαιρνε βάρος;;;
σίγουρα και στο επόμενο θα προσπαθήσω να το θηλάσω, αλλά αν δεν είναι αρκετό τι να κάνω?

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμάς στην αρχή μας έδωσε το Nutriben AC (για κολικούς) αλλά δεν έκανε κακάκια (κάθε τρεις μέρες) κι έτσι μετά από συζήτηση με δύο φαρμακοποιούς της πήρα το Novalac AC με το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένη. Όσο για τα χρήματα, άστα... 15,80€ το κουτί...
Και θέλει τουλάχιστον τρία την εβδομάδα...

Αφού το πίνει όλο, θα πρέπει να του φτιάξεις 180ml (έξι μεζούρες σκόνη) κι αν το πιει και αυτό όλο, τότε πήγαινε κι εσύ στα 210. Εμένα άλλοτε πίνει πόνο 210 άλλοτε θέλει 240. Μπορεί όμως να πιει και μόνο 180. Ανάλογα τα κέφια.
Το βράδυ φτιάχνω ένα 240άρι για να είμαι σίγουρη ότι θα χορτάσει και να μην ξυπνήσει. Αν το πιει το ήπιε, αλλιώς το πετάω. Αλλά σπάνια αφήνει πάνω από 30ml.

Εγώ έδωσα μητρικό 40μέρες, κοντά δυο μήνες...
Κι αυτό μη φανταστείς, δυο φορές τη μέρα αντλούσα με το θήλαστρο από 100-150ml τη φορά. Μετά το γάλα μειώθηκε, ώσπου έφτασα τα 40ml τη φορά (κι από τα δύο στήθη) και το έκοψα...
Στο στήθος μου δεν έκατσε η μικρή. Ελάχιστα την πρώτη βδομάδα. Μετά μόνο μπιμπερό. Πρωινό τάισμα μητρικό, μετά δύο-τρία ταίσματα ξένο, βραδινό μητρικό κ.ο.κ.
Στην αρχή ένιωθα κι εγώ πολύ άσχημα κι έλεγα "μακάρι να μπορούσα να γυρίσω το χρόνο πίσω και να προσπαθούσα πιο πολύ"
Όμως βλέπω και την αδερφή μου που μου έλεγε και κοκορευόταν "εγώ θα θηλάσω!" πόσο δύσκολα περνάει και λέω "καλύτερα έτσι, να έχω το κεφάλι μου ήσυχο".
Ταλαιπωρείται άσχημα. Δεν ξέρει αν το παιδί χόρτασε, κλαίει κάθε μία ώρα, κοιμάται στο στήθος της και δεν τρώει αρκετά, οπότε μόλις την ακουμπήσει κάτω αυτή ξαναγκρινιάζει κτλ κτλ.
Και χθες μου ανακοίνωσε πως κι εκείνη σιγά σιγά θα το κόψει... Ήταν και μικρό το μωράκι της, έκανε και ίκτερο, οπότε από την αρχή έδωσε ξένο.
Εμένα ήταν καλή στα κιλά και δεν είχα φόβο, αλλά δυστυχώς δεν καθόταν στο στήθος! Οπότε κι εγώ έδωσα ξένο μέχρι να πάρω το θήλαστρο. Μετά το γάλα δεν έφτανε.... Καταλαβαίνεις. Μπάχαλο.

Μη νιώθεις άσχημα. Δεν είσαι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία...

μαμαμια

μαμαμια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΝΑ ΜΑΙ Κ ΓΩ..ΓΕΝΝΗΣΑ28/12 ΜΙΑ ΠΡΙΓΚΗΠΙΣΑ ...ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΘΥΛΑΖΩ.ΒΕΒΑΙΑ ΤΗΣ ΔΙΝΩ Κ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΜΟΝΟ Κ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΩΡΑΙΟΣ Ο ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΜΕΣΗ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ:ΞΕΝΟ ΕΓΩ ΤΗΣ ΕΔΙΝΑ ΤΟ S-26 ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΒΓΑΖΕ ΟΛΟ.ΟΠΟΤΕ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΤΟ ΑΠΤΑΜΙΛ ΤΗΣ ΜΙΛΟΥΠΑ Κ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΛΕΕΙ ΓΑΛΑ ΓΙΑ ΧΟΡΤΑΤΑ ΜΩΡΑ.ΜΕ ΤΑ ΚΑΚΑΚΙΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΟ ΧΑΜΟΜΗΛΑΚΙ Κ ΓΩ ΠΟΥ ΟΑΤΝ ΤΡΩΩ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ Η ΑΚΤΗΝΙΔΙΟ Κ ΤΗΝ ΘΥΛΑΣΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΝΕΙ ΑΜΕΣΩΣ

marbe

marbe
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλώς μας ήρθες!!! και είδα ότι είσαι και γειτόνισσα!!!

Κι εμείς είχαμε θέμα με τα κακάκια στην αρχή, όσο τον θήλαζα αποκλειστικά, και μέχρι και υπόθετο βάλαμε...

Από τότε όμως που άρχισε το ξένο (παρεπιμπτόντως το s26 πίνει) ενεργείται από μόνος του τουλάχιστον μια φορά την ημέρα....

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να σου ζήσει η πριγκηπισσα mamamia

Κορίτσια είναι πολύ άσχημο αυτό που κάνουν πολλοί λες και οι μανούλες που δεν θηλάσαμε δεν το θέλαμε, εκνευριζομαι παρα πολύ, το ξερω πως ο θηλασμος ειναι το καλυτερο αλλά κάποιες δεν μπορέσαμε για κάποιους σοβαρούς λόγους και εχεις τον καθενα να σε κανει να νιώθεις άσχημα!!!
Εγω κοβω την συζητηση αποτομα και πολυ αυστηρα οταν μου την ανοιγουν!!!
Λες και εγω δεν αγαπαω το παιδι μου που τραβηξα τα παθη να το φερω στον κοσμο και δεν ηθελα οτι καλυτερο για αυτο!!!

..κι εγω πρωτα του εδινα το miloupa aptamil το υποαλλεργικο αλλα το αλλαξαμε με το freezolac AC λογω του οτι το έβγαζε τελευταια και του επεφτε βαρυ, ομως στεναχωρηθηκα γιατι επαιρνα αριστα κιλα το παιδι ενω τωρα με αυτο οχι και τόσο!!

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ααα ξεχασα να γαψω πριν για τα κακακια του, εμενα με το miloupa εκανε μια φορα την μερα και παντα στις 5 το πρωι, καποιες φορες περνουσε μια μερα και δεν εκανε.
Με το freezolac όμως τωρα κανει καθε μερα και απο 2 φορες αλλα εχουν πολύ περιεργη οσμη καμια σχεση οταν επινε το miloupa και αλλαξαν και χρωμα εγιναν πιο ανοιχτα!!!
Να χαρω εγω λεπτομερεια αλλα αφου πιασαμε κουβεντα για τα κακακια εγραψα κι εγω!!!

Kiki.Di

Kiki.Di
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Χαίρεται και από εμένα και τον μπέμπη μου! Γεννήθηκε στις 2/12 στις 36,5 βδομάδες.
Όσο για το ρέψιμο, επειδή έχουμε ΓΟΠ μετά από κάθε θηλασμό θα βγάλει γουλιές ή θα κάνει εμετό και θα ρευτεί κάθε φορά που τον σηκώνω από οριζόντια, κάθετα... Ας έχει ρευτεί πιο πριν 2 φορές...

zafirenia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
geia sas k apo mena koritsia...o dikos mou mikroulhs gennhthike stis 4 dekemvrh...twra eimaste 5500 k 63 pontous...kanei 5 geumata(apokleistiko thilasmo) k to vradu koimatai apo tis 11.30 ws tis 6 peripou seri...eutuxws einai rologaki to aggeloudi mou...Smile

marbe

marbe
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλως ήρθες κιεσύ!!!να τον χαίρεσαι το μικρούλη σου!!!

Είσαι πολύ τυχερή με το θέμα του ύπνου, να το θυμάσαι αυτό!!!! Very Happy

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλως ηρθατε κορίτσια να τα χερεστε τα ζουζουνια σας Very Happy Very Happy

ζαφειρενια ειμαστε τα ιδια κιλα και υψος περιπου και γεννηθηκαμε κ εμεις στις 36η!!!

Κοριτσια εγω ειμαι κομματια, νυσταζω και πρεπει στις 11 και 30 να τον κανω μπανιο και στις 12 να πιει γαλα, θα κανει να το πιει ενα τεταρτο και μετα ενα 20λεπτο να ρευτειιιιιιι
μια ειναι λυση θα βαλω τον ανδρα μου να τα κανει ολααααααααα!!!!!! Μαμάδες με μωρακια Δεκεμβριου 2010!!! 215994

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το θέμα με τα κακάκια...
Στην αρχή που της έδινα περισσότερο μητρικό τα έκανε αρκετές φορές μέσα στη μέρα. Μετά που άρχισε να υπερισχύει το ξένο, τα έκανε μόνο μία, εκτός από την περίοδο που της έδινα το Nutriben όπου δεν τα έκανε καθόλου...
Τώρα τα κάνει συγκεκριμένη ώρα -συνήθως το μεσημέρι- εκτός αν είμαστε κάπου αλλού - την επηρεάζει η αλλαγή περιβάλλοντος??

Όσο για τα μπεμπάκια σας είναι ή ψηλά ή αδύνατα...
Ανάλογα με το πώς το βλέπει κανείς....
Φυσικά υπάρχει και η εκδοχή του να είναι η δικιά μου χοντρομπουμπούκα!!! χιχιχιχιχι!!!
Εμένα στους 62 πόντους ήταν 6,5 κιλά
Εσάς στους 63 είναι 5,5
Understand???

zafirenia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mia xara einai h mpoympoyka soy...emeis parakaloysame na doyme ligo kreatomeno mpoytaki gia na filhsoume...xaxaxa

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zafirenia το ίδιο "πρόβλημα" έχει και η αδερφή μου που η μπέμπα της γεννήθηκε μόλις 2,5κιλά και είναι πιτσιποπάκι.
Γιαυτό περιμένουν πότε θα πάω εγώ επίσκεψη, για να φιλήσουν τις μπουτάρες της δικιάς μου!!!!

ΚΑΙ ΙΔΟΎ Η ΑΠΌΔΕΙΞΙΣ!!!
Βλ. avatar
Εδώ είναι τρίτη ή τέταρτη μέρα στο νοσοκομείο...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις