Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
79 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 79 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

μαμαμια

μαμαμια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΙΣ 28/12 ΕΦΕΡΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΥΓΙΕΣΤΑΤΗ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ.ΤΗ ΘΗΛΑΖΩ ΑΚΟΜΑ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΠΟΥ&ΠΟΥ..Η ΟΤΑΝ ΤΗ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ..ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 6 ΚΙΛΑ ΚΑΙ 60 ΠΟΝΤΟΥΣ.. ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΚΟΙΜΑΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΣΕΡΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 11.30-12 ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 5 ΠΟΥ ΘΑ ΦΑΕΙ Κ ΘΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΞΑΝΑ ΕΩΣ ΤΙΣ 9 ΠΕΡΙΠΟΥ Η Κ 10 ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ..ΤΩΡΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΛΙΓΟΥΣ ΚΟΛΗΚΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΛΑΕΙ ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ Η ΜΠΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ..!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ.. I love you

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χελόου γκέρλες εγκέν!!!

Λοιπόν είναι τώρα 4-5 μέρες που η μικρή μου βάζει τα κλάματα και μόνο που βλέπει κάποιον μπροστά της (εκτός από εμένα και μερικές φορές το Νίκο). Άτομα που τα έχει ξαναδεί πολλές φορές, φίλους, παππούδες, γιαγιάδες, όλους!
Τι σκ@τ@ έχει πάθει???
Εμείς λέγαμε πως έχουμε το καλύτερο παιδί! Πως είναι πάντα γελαστή και πηγαίνει σε όλες τις αγκαλιές!
Τώρα έκλαψε τόσο πολύ που δεν έπαιρνε ανάσα! Έγινε κόκκινη!
Τι μπορεί να φταίει?

Το άλλο πρόβλημα που έχω είναι ότι μου βγάζει συνέχεια γουλιές.
Ακόμα κι αν έχουν περάσει δυο και τρεις ώρες! Τώρα -μετά από το κλάμα που έριξε και κοκκίνησε- μου πέταξε έναν ωραίοτατο εμετό στο μπράτσο μου, άλλο πράμα! Κι έχει φάει από τις 8!
Μήπως τη μπουκώνω? Ή μήπως πρέπει να περιμένω περισσότερες ώρες να περάσουν μέχρι το επόμενο τάισμα?
Να αλλάξω γάλα???

Δεν ξέρω ρε κορίτσια. Καμάρωνα που η μπουμπού μου είναι τόσο καλή σε όλα της, και τώρα είναι λες κι έφαγα μούτζα! Καλά λένε μεγάλη μπουκιά φάε...

Είμαι πολύ στεναχωρημένη...
Όχι τόσο με τις γουλιές, αλλά με το ανεξήγητο κλάμα της...

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μήπως μπορεί να μου απαντήσει κάποια, έστω και βάσει της προσωπικής της εμπειρίας, τι συμβαίνει με το κλάμα όταν δει "ξένο" άνθρωπο από πάνω της?

Επίσης, όταν τη βάζω για ύπνο, τρίβει τη μούρη της πάνω στο πετσετάκι που της έχω (βάζω ένα πετσετάκι κάτω από το προσωπάκι της, για τα σάλια και τα γάλατα που μπορεί να βγάλει τη νύχτα).
Μήπως έχει φαγούρα ή το κάνει από τη νύστα??? Δεν είναι "ενοχλητικό" κι έχει αρκτεή πλάκα να τη βλέπω να το κάνει. Περισσότερο από περιέργεια ρωτάω...

Τέλος εδώ και αρκετό καιρό (2-3 βδομάδες) έχει ποοοοοοοολλάααααα σάλια... Ω ναι.... αναγκάζομαι να της φοράω σαλιάρα όλη μέρα για να μπορώ να τη σκουπίζω εύκολα και να μη βρέχει (στην κυριολεξία) τα ρούχα της. Τι γίνεται??? Βγάζει δόντια???
Είναι τίποτα άλλο???
Πολλές φορές μου κάνει "πρρρρρ" με τα χειλάκια της (αυτό που κάνουμε όταν κοροϊδεύουμε κάποιον) και από τα σάλια που έχει, με φτύνει κιόλας!!

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tziz έγραψε:Μήπως μπορεί να μου απαντήσει κάποια, έστω και βάσει της προσωπικής της εμπειρίας, τι συμβαίνει με το κλάμα όταν δει "ξένο" άνθρωπο από πάνω της?

Επίσης, όταν τη βάζω για ύπνο, τρίβει τη μούρη της πάνω στο πετσετάκι που της έχω (βάζω ένα πετσετάκι κάτω από το προσωπάκι της, για τα σάλια και τα γάλατα που μπορεί να βγάλει τη νύχτα).
Μήπως έχει φαγούρα ή το κάνει από τη νύστα??? Δεν είναι "ενοχλητικό" κι έχει αρκτεή πλάκα να τη βλέπω να το κάνει. Περισσότερο από περιέργεια ρωτάω...

Τέλος εδώ και αρκετό καιρό (2-3 βδομάδες) έχει ποοοοοοοολλάααααα σάλια... Ω ναι.... αναγκάζομαι να της φοράω σαλιάρα όλη μέρα για να μπορώ να τη σκουπίζω εύκολα και να μη βρέχει (στην κυριολεξία) τα ρούχα της. Τι γίνεται??? Βγάζει δόντια???
Είναι τίποτα άλλο???
Πολλές φορές μου κάνει "πρρρρρ" με τα χειλάκια της (αυτό που κάνουμε όταν κοροϊδεύουμε κάποιον) και από τα σάλια που έχει, με φτύνει κιόλας!!

AN KAI ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΑΜΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ,ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΒΑΣΕΙ "ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ" ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ!ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΝ ΜΙΑ ΦΟΒΙΑ ΣΕ ΑΓΝΩΣΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ,ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΠΕΜΠΤΟ ΜΗΝΑ...ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΟΙΚΕΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΓΝΩΣΤΑ ΑΤΟΜΑ!ΑΥΤΟ ΜΑΛΛΟΝ ΕΠΑΘΕ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΣΟΥ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΑΛΙΟ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ...ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΑ ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΟΤΙ ΚΑΚΩΣ ΣΥΝΔΕΟΥΜΕ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΜΕ ΤΑ ΣΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΠΛΩΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΠΛΗΡΩΣ ΟΙ ΣΙΕΛΟΓΟΝΟΙ ΑΔΕΝΕΣ.ΤΩΡΑ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ Η ΟΧΙ,ΘΑ ΣΕ ΓΕΛΑΣΩ! Razz ΠΑΝΤΩΣ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΠΙ ΣΤΟ ΣΑΛΙΟ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΔΟΝΤΙ ΒΓΗΚΕ ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ ΜΗΝΑ!
ΤΟ ΠΡΡΡΡΡΡΡ ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ!ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΓΩ ΜΟΝΙΜΑ,ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΝΙΟΤΕ ΣΥΝΟΔΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΦΤΥΣΙΜΟ!Ε ΡΕ ΤΙ ΤΡΑΒΑΜΕ!!! Razz



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Kalliopi στις Παρ Μαρ 25, 2011 3:51 pm, 1 φορά

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
.. κι εμενα ακριβως τα ιδια ακριβωςςςςςς σου λεω με τη διαφορα πως αν δει καποιο ξενο τον κοιταει σαν χανο και μετα απο λιγο του γελαει!!!

..κι εγω του βαζω πανακι το β ραδυ και τριβεται συνεχεια και απο σαλιαααα;;;;; σημερα του εβαλα 9 σαλιαρες!!!
Ααααα tziz και κατι αλλο κανει μπουνιτσες τα χερακια του και τα βαζει στο στομα, εσενα το κανει;;;

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kalliopi έγραψε:...ΤΟ ΠΡΡΡΡΡΡΡ ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ!ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΓΩ ΜΟΝΙΜΑ,ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΝΙΟΤΕ ΣΥΝΟΔΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΦΤΥΣΙΜΟ!Ε ΡΕ ΤΙ ΤΡΑΒΑΜΕ!!! Razz

Καλλιόπη μου δεν κλαίει μόνο σε άγνωστα πρόσωπα. Κλαίει και σε γνωστά πχ την πεθερά μου που τη βλέπει σχεδόν μέρα παρά μέρα. Κι άντε την πεθερά μου να τη φοβιθεί, το καταλαβαίνω τέτοια γκιόσα που είναι, Razz Razz
αλλά το κάνει ακόμα και στο Νίκο καμιά φορά... Μόνο σε μένα δεν κλαίει.

Το πρρρρ δεν το κάνει για παιχνίδι, μαλλον προσπαθεί να μιλήσει. Αλλά αυτό που ήθελα, ήταν απλά να τονίσω, πως με τόσα σάλια που έχει, πιτσιλάει τον τόπο...

vasoula έγραψε:.. κι εμενα ακριβως τα ιδια ακριβωςςςςςς σου λεω με τη διαφορα πως αν δει καποιο ξενο τον κοιταει σαν χανο και μετα απο λιγο του γελαει!!!

..κι εγω του βαζω πανακι το β ραδυ και τριβεται συνεχεια και απο σαλιαααα;;;;; σημερα του εβαλα 9 σαλιαρες!!!
Ααααα tziz και κατι αλλο κανει μπουνιτσες τα χερακια του και τα βαζει στο στομα, εσενα το κανει;;;

Εμένα τις μπουνίτσες τις έκανε μέχρι να κλείσει τον τρίτο. Τώρα εδώ και 2-3 βδομάδες, έχει ανακαλύψει ΤΟΝ ΑΡΙΣΤΕΡΟ αντίχειρα.
Όταν για κάποιο λόγο δε μπορεί να βάλει τον αριστερό αντίχειρα στο στόμα, τότε βάζει τον μέσο και τον παράμεσο ή μόνο το δείκτη απο το δεξί χεράκι... Ναι... τον δεξιό αντίχειρα δεν τον θέλει... Κουφό ε???

Αυτό που κάνει τώρα τελευταία είναι να μασάει την πιπίλα της με μανία και γενικά ότι μπορέσει έστω και κατά τύχη να βάλει στο στόμα της.
Της έφερε η πεθερά μου έναν "αγκαλίτσα" (αυτόν που ανάβει η μούρη του) που του πατάς το χεράκι και παίζει μουσική. Ε, την επιασα το Σάββατο με ΌΟΟΟΟΟΟΛΟ το χέρι του αγκαλίτσα μέσα στο στόμα να το πιπιλάει -μπλιαχ!- ώσπου βέβαια βραχυκύκλωσε και η μουσική δε σταματούσε να παίζει. Συνέχιζε... μέχρι που του έκανα ανατομία για να του βγάλω τις μπαταρίες....

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tziz έγραψε:

Καλλιόπη μου δεν κλαίει μόνο σε άγνωστα πρόσωπα. Κλαίει και σε γνωστά πχ την πεθερά μου που τη βλέπει σχεδόν μέρα παρά μέρα. Κι άντε την πεθερά μου να τη φοβιθεί, το καταλαβαίνω τέτοια γκιόσα που είναι, Razz Razz
αλλά το κάνει ακόμα και στο Νίκο καμιά φορά... Μόνο σε μένα δεν κλαίει.


ΜΠΟΡΕΙ ΑΠΛΩΣ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΤΕ ΜΩΡΕ! Very Happy ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΕ ΤΟ ΣΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ,ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι, το έχω υπόψη μου.
Απλά, όπως είπα με παραξένεψε το γεγονός ότι το κάνει και σε γνωστά πρόσωπα.
Το άλλο που σκέφτηκα είναι μήπως την τρόμαξε κανένας (κάποια στιγμή που δεν ήμουν μπροστά) και τώρα τους έχει πάρει όλους από φόβο...
Τες πα. Θα το παρακολουθήσω να δω.
Προς το παρόν, μόλις ηρεμήσει, τη δίνω αμέσως στην αγκαλιά των άλλων, ή τους ζητάω να την "προσεγγίσουν" με άλλο τρόπο, μπας και το ξεπεράσει. Δε θέλω να γίνει "μαμόθρεφτο" και κλαψιάρικο...

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:κλαίει.

Εμένα τις μπουνίτσες τις έκανε μέχρι να κλείσει τον τρίτο. Τώρα εδώ και 2-3 βδομάδες, έχει ανακαλύψει ΤΟΝ ΑΡΙΣΤΕΡΟ αντίχειρα.
Όταν για κάποιο λόγο δε μπορεί να βάλει τον αριστερό αντίχειρα στο στόμα, τότε βάζει τον μέσο και τον παράμεσο ή μόνο το δείκτη απο το δεξί χεράκι... Ναι... τον δεξιό αντίχειρα δεν τον θέλει... Κουφό ε???

Αυτό που κάνει τώρα τελευταία είναι να μασάει την πιπίλα της με μανία και γενικά ότι μπορέσει έστω και κατά τύχη να βάλει στο στόμα της.
Της έφερε η πεθερά μου έναν "αγκαλίτσα" (αυτόν που ανάβει η μούρη του) που του πατάς το χεράκι και παίζει μουσική. Ε, την επιασα το Σάββατο με ΌΟΟΟΟΟΟΛΟ το χέρι του αγκαλίτσα μέσα στο στόμα να το πιπιλάει -μπλιαχ!- ώσπου βέβαια βραχυκύκλωσε και η μουσική δε σταματούσε να παίζει. Συνέχιζε... μέχρι που του έκανα ανατομία για να του βγάλω τις μπαταρίες.... [/quote]

χαχαχα την κουκλιτσα μας του εβγαλε τα ματια του αγκαλιτσα Very Happy Εμενα δεν θελει καθολου την πιπιλα πολυ σπανια!!

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
zafirenia έγραψε:geia sas k apo mena koritsia...o dikos mou mikroulhs gennhthike stis 4 dekemvrh...twra eimaste 5500 k 63 pontous...kanei 5 geumata(apokleistiko thilasmo) k to vradu koimatai apo tis 11.30 ws tis 6 peripou seri...eutuxws einai rologaki to aggeloudi mou...Smile

Ζηλευω... Και εγω θηλάζω αποκλειστικά, αλλά παίρνει βάρος σχετικά αργά (γεννηθηκε 3000) και τωρα, 2,5 μην,ων ειναι 4550. Πόσο γεννήθηκε το μωρούλι σου?

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eleftherna έγραψε:Ζηλευω... Και εγω θηλάζω αποκλειστικά, αλλά παίρνει βάρος σχετικά αργά (γεννηθηκε 3000) και τωρα, 2,5 μην,ων ειναι 4550. Πόσο γεννήθηκε το μωρούλι σου?

Θα σου πω για της αδερφής μου τη μικρούλα για να σου φύγει το άγχος.
Γεννήθηκε 2550 και τώρα περίπου δύο μηνών, μετά βίας αγγίζει τα 4 κιλά.
Οπότε μην ανησυχείς... Κάθε μωράκι είναι διαφορέτικό.
Και να σκεφτείς πως της έδινε και συμπλήρωμα...

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tziz ο μικούλης σήμερα δεν μου ήπιε καθόλου γάλα, εχει ως τωρα 3 γευματα, το ενα 100 το αλλο 50 και το αλλο 110, αν δεν μουφαει και τωρα που θα ξυπνησει θα παρω τηλ την γιατρο, ειμαι πολυ στεναχωρημενη!!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βασούλα τα ίδια μου έκανε κι εμένα πριν λίγες μέρες.
Μήπως είναι φάση???

Εμένα πάλι το πρωί έφαγε γύρω στα 180 -θα σε γελάσω γιατί δεν το καλοκοίταξα το μπιμπερό- οπότε το μεσημέρι της έκανα 240 και το στράγγιξε!!! Τώρα το απόγευμα έκανα 210 και ήπιε πάλι τα 180.
Μια χαρά!

Υποψιάζεσαι πως μπορεί να έχει κάτι??
Είναι κακοδιάθετος?

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οχι μια χαρα ειναι και παιζει με τα παιχνιδακια του!!!!!!

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εφαγε πρίν 220 ευτυχως!!!

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας! κ εμενα ηρθε ο γιοκας μου στις 18 δεκεμβρη.σαββατογεννημενος σαν τον μπαμπα του!

pinelopi-ioanna


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
geia sas emena irthe o aggelos mou 17 dekembri kai wra 2:00 to mesimeri...

MeLiTiNi

MeLiTiNi
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεια σας...ο γιος μου γεννηθηκε 2 Δεκεμβριου Wink

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα και καλωσήρθατε στο θεματάκι μας Very Happy Very Happy

Να τα χαίρεστε τα κουκλιά σας!!!!!!!!

Πωπω τι ωραία Χριστούγεννα ήταν αυτά που μας πέρασαν κορίτσια;;; Αλλαγη του χρόνουν στο δεντρακι μας αγκαλίτσα με τα μωράκια μας!!!! Μια ώρα έκλαιγα Very Happy

Για πείτε για τα μωράκια σας....
Φωνάζουν;;;;;;;;; Εμένα πολύ εκτός του γκαι γκαι να να βαβα ει ει και φυσικα του γερμανικού ναιν ναιν σήμερα είχαμε το τα τα τα τα τα τα...... Very Happy Very Happy Very Happy

MeLiTiNi

MeLiTiNi
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
τωρα θα με πειτε πολυυυυυυυ τυχερη..... Μαμάδες με μωρακια Δεκεμβριου 2010!!! - Σελίδα 2 99132 ο γιος μου ειναι τοσοοοοοο ησυχος που οτι κι αν πω θα ειναι λιγο....για να κλαψει θα τον ενοχλει κατι υπερβολικα....οπου παω μου λενε καλε δεν ακουγεται καθολου....μαλλον εμοιασε στον αντρα μου γιατι εγω μικρη εκανα για 10 παιδια ...

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπράβο στον μικρούλη σου Very Happy Very Happy

Εγώ μέχρι 2,5 μηνών πίστευα πως θα δυσκολευόμουν πολύ, μέχρι τότε το μωράκι μου ήταν όλο γκρίνια και τις νύχτες ζήτημα αν κοιμόταν 1 ώρα, λόγω κολικών......μια μέρα ως δια μαγείας κοιμήθηκε σερί όλο το βράδυ, δεν έκλαιγε και γενικά ήταν ήσυχος...αυτό συνεχίζεται ώς τώρα.
Κάθεται στο καρότσι του, παίζει με τα παιχνιδακια του και το ίδιο και στην κούνια του!!!!!!!!

pinelopi-ioanna


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΕΜΕΝΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΦΩΝΑΖΕΙ ΑΡΚΕΤΑ..ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΕΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΙΝΟΥΜΕ ΜΑΧΗ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΑΛΑΞΙΕΡΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΕΥΡΙΑΖΕΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΩ ΣΤΑΘΕΡΟ...ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΙΣΕΙ ΝΑ ΓΥΡΝΑΕΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΥ ΞΑΠΛΩΜΕΝΟΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ...

pinelopi-ioanna


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΤΕ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 6 ΜΗΝΩΝ...ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΑΝΟΥΝΑ... cheers

ΜΟΜΜΥ

ΜΟΜΜΥ
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!
ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ 16-12-2010 ΕΝΑ ΑΝΤΡΑΚΙ ΣΚΕΤΗ ΓΛΥΚΑ!
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟ S26 GOLD, ΤΟ ΕΙΧΑΜΕ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΠΡΙΝ ΜΗΝΕΣ. ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΟΤΙ ΔΕ ΤΟ ΕΠΙΝΕ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ.ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΟ ΓΙΑΤΙ.
ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΜΜΙΑ?! [u]
ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΑΙΣΧΡΗ ΜΕΤΑΛΛΙΚΗ ΓΕΥΣΗ!!
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΡΟΤΙΝΩ ΤΟ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΓΑΛΑ ΤΗΣ FREZYDERM TO FREZYLAC. ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!! ΑΛΛΑ ΚΑΠΩΣ ΑΚΡΙΒΟ 18,80 ΕΥΡΩ. ΤΟ ΑΞΙΖΟΥΝ ΟΜΩΣ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΣΑΣ!

MeLiTiNi

MeLiTiNi
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εμεις ξεκινησαμε με το almiron....απα πααααααα Mad δεν του αρεσε καθολου....αλλα μωρακια ομως το πινουν ο δικος μου δεν το ηθελε...μετα πηγαμε στο frisolac....οσο και να πεινουσε δεν το επινε απλα εκλαιγε ασταματητα...Rolling Eyes τελικα καταληξαμε στο nativa το οποιο μονη μου εψαξα και το βρηκα χωρις να μου το προτεινουν...το πινει εδω και 5 μηνες....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις