Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
79 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 79 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αντωνη τα ξερω ολα αυτα που λες και τα ποσοστα και τις εξετασεις κι ολα!ο καθε γονιος επιλεγει οτι αυτος θεωρει καλυτερο για το παιδι ή τα παιδια του!Επισης εχει σημασια να βρεις κι εναν καλο επιστημονα κι ενημερωμενο για τις τελευταιες εξελιξεις αλλα και εμπειρο!

renaki_73


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ιωάννα μου συμφωνώ μαζί σου ,το ίδιο λέμε τελικά.
Εμείς βρήκαμε και γιατρό εξαιρετικό και team επίσης εξαιρετική και όλα αυτά.
Εδώ υπάρχουν όπως είδες και έγραψαν με 6mm αυχενική και γέννησαν υπέροχα παιδάκια.
Joker είναι.
Θα επαναλλάβω αυτό που η γιατρός μας είπε.
" ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ,ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΤΣΕΙ ΤΟ JOKER,ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΤΣΕΙ"

ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ ,ΜΑΣ ΕΙΠΕ !









[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]




ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ειναι αληθεια πως καποια πραγματα ειναι και θεμα τυχης αλλα να μην αγχωνουμε αλλο την ηδη στρεσαρισμενη μανουλα και τη φιλη της!
Ολα καλα θα τους πανε γιατι εχουν και τη δικη μας θετικη ενεργεια περα απο την επιστημη! Wink

renaki_73


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΣΙΓΟΥΡΑ......ΝΑΙ !
ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗΝ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΠΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ.
ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ Η ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ Η ΕΥΧΗ ΚΑΙ Η ΕΛΠΙΔΑ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.
ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΔΙΑΦΩΝΩ,ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ.
ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΜΦΩΝΏ ΑΝΕΥ ΟΡΩΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΕΟ,ΤΗ ΦΥΣΗ,ΤΟΝ ΑΛΛΑΧ,ΤΟΝ ΒΟΥΔΑ,ΤΟΝ ΖΑΡΑΤΡΟΥΣΤΑ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ.

ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΦΙΛΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΚΟΣΜΟ,ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.












[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχη, ελπιδα, θετικη ενεργεια οπως κι αν το πεις η προθεση μετραει!

renaki_73


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΈΤΣΙ ΕΙΝΑΙ, ΑΚΡΙΒΩΣ.
ΒΛΕΠΩ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΕΣΥ....

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΥΧΟΜΑΙ.

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σε ευχαριστω πολυ!Και σε εσας ευχομαι με το καλο να ερθουν τα διδυμακια σας και να χαιρεστε τον γιο σας!

renaki_73


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευχαριστούμε πολυυυυυυυύ

marikaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ενα μεγαλο ευχαρτιστω σε όλους όσους μπήκαν στον κοπο να μας ηρεμησουν και να μας πουν τις εμπειριες τους. Σημερα η Λενα(η φιλη μου και αμεσα ενδιαφερομενη)διαβασα όσα γραψατε και ομολογω ότι ηρεμησε αρκετα. Ευχομαι σε όλους μας γερα μωρακια χωρις καθολου προβληματα στην εγκυμοσυνη!!!!
Και πάλι σας ευχαριστω πολύ όλους!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

marikaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
...Κι εκει που ειχαμε ηρεμησει και πιστεψει ότι όλα θα πάνε καλά, καινουρια νεα. Η Λενα πηγε στη γυναικολογο να τη δει πριν την αμνιο, τη βρηκε μια χαρα, ο μπεμπης(ειδε και φυλο) μεγαλωνει φυσιολογικοτατα ΑΛΛΑ αυτο της ειπε δεν μας λεει και πολλά καθως πολλά παιδακια με συνδρομο Down δεν παρουσιαζουν κατι στον υπερηχο κι αναπτυσσονται φυσιολογικοτατα κι όμως εχουν προβλημα!!!! Τα ακουει αυτα η Λενα, παλι στα πατωματα. Της λέμε μη φοβασαι, θα παμε στον παπα ..... που σταυρωνει κι όταν κάποιος εχει καποιο προβλημα, ο σταυρος κολλαει πάνω του! Ολοι εμεις σιγουροι ότι ολα ειναι καλα. Παει την πρωτη φορα στον πατερ, δεν του λεει ομως ότι ειναι εγκυος, αλλά οτι ηρθε για να τη σταυρωσει και να παρει την ευλογια. Εκεινος τη σταυρωνει, φτανει και στην κοιλια, ο σταυρος ΔΕΝ ΚΟΛΛΗΣΕ! χαρα αυτη, χαρα κι εμεις! Ομως της μπηκε στο κεφαλι ότι έπρεπε να του πει για την εγκυμοσυνη για να επιμεινει στην κοιλια. Κι εστι πηγε ξανα στον πατερ. Του ειπε λοιπον ότι ειναι εγκυος, εχει καποια προβληματα κι ηρθε για να τη σταυρωσει. Κι ο ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΟΛΛΗΣΕ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΤΗΣ! Η Λενα τρελαθηκε. Ο πατερ της ειπε ότι ειναι αρκετα αγχωμενη, ισως κολλησε και για αυτο, να μη φοβαται και να ξαναπαει πριν την εξεταση! Η κοπέλα τα εχει παιξει και το καταλαβαινω απόλυτα!!!! Πιστευουμε πολύ στο Θεο και δε θελουμε να το θεωρησουμε σημαδι του...Πλεον φοβαμαι κι εγω παρα πολύ και δεν ξερω τι αλλο να της πω για να την ηρεμησω Sad Sad Sad Sad

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
marikaki έγραψε:...Κι εκει που ειχαμε ηρεμησει και πιστεψει ότι όλα θα πάνε καλά, καινουρια νεα. Η Λενα πηγε στη γυναικολογο να τη δει πριν την αμνιο, τη βρηκε μια χαρα, ο μπεμπης(ειδε και φυλο) μεγαλωνει φυσιολογικοτατα ΑΛΛΑ αυτο της ειπε δεν μας λεει και πολλά καθως πολλά παιδακια με συνδρομο Down δεν παρουσιαζουν κατι στον υπερηχο κι αναπτυσσονται φυσιολογικοτατα κι όμως εχουν προβλημα!!!! Τα ακουει αυτα η Λενα, παλι στα πατωματα. Της λέμε μη φοβασαι, θα παμε στον παπα ..... που σταυρωνει κι όταν κάποιος εχει καποιο προβλημα, ο σταυρος κολλαει πάνω του! Ολοι εμεις σιγουροι ότι ολα ειναι καλα. Παει την πρωτη φορα στον πατερ, δεν του λεει ομως ότι ειναι εγκυος, αλλά οτι ηρθε για να τη σταυρωσει και να παρει την ευλογια. Εκεινος τη σταυρωνει, φτανει και στην κοιλια, ο σταυρος ΔΕΝ ΚΟΛΛΗΣΕ! χαρα αυτη, χαρα κι εμεις! Ομως της μπηκε στο κεφαλι ότι έπρεπε να του πει για την εγκυμοσυνη για να επιμεινει στην κοιλια. Κι εστι πηγε ξανα στον πατερ. Του ειπε λοιπον ότι ειναι εγκυος, εχει καποια προβληματα κι ηρθε για να τη σταυρωσει. Κι ο ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΟΛΛΗΣΕ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΤΗΣ! Η Λενα τρελαθηκε. Ο πατερ της ειπε ότι ειναι αρκετα αγχωμενη, ισως κολλησε και για αυτο, να μη φοβαται και να ξαναπαει πριν την εξεταση! Η κοπέλα τα εχει παιξει και το καταλαβαινω απόλυτα!!!! Πιστευουμε πολύ στο Θεο και δε θελουμε να το θεωρησουμε σημαδι του...Πλεον φοβαμαι κι εγω παρα πολύ και δεν ξερω τι αλλο να της πω για να την ηρεμησω Sad Sad Sad Sad

Βρε κοπέλα μου καλή, αφού δεν μπορεί να ηρεμήσει γιατί δεν κάνει την αμνιοπαρακέντηση να είναι σίγουρη; Εγώ πρσωπικά είμαι σίγουρη ότι όλα είναι καλά, όσο για το σταυρό, ο Θεός δεν αναλαμβάνει το ρόλο του γιατρού να κάνει διαγνώσεις, απλώς μας στηρίζει και μας βοηθά να ακολουθήσουμε τη βουλησή Του. Είναι κρίμα να τυραννιέται η κοπελίτσα και να στεναχωριέται και το μωράκι στην κοιλίτσα.
Αν ο γιατρός που θα κάνει την άμνιο είναι καλός κι έμπειρος, δεν ειναι τιποτα και ο κίνδυνος απειροελάχιστος (παντως 1 στα 700 δεν είναι πολύ, πίστεψέ με)

marikaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
toutounaki έγραψε:
marikaki έγραψε:...Κι εκει που ειχαμε ηρεμησει και πιστεψει ότι όλα θα πάνε καλά, καινουρια νεα. Η Λενα πηγε στη γυναικολογο να τη δει πριν την αμνιο, τη βρηκε μια χαρα, ο μπεμπης(ειδε και φυλο) μεγαλωνει φυσιολογικοτατα ΑΛΛΑ αυτο της ειπε δεν μας λεει και πολλά καθως πολλά παιδακια με συνδρομο Down δεν παρουσιαζουν κατι στον υπερηχο κι αναπτυσσονται φυσιολογικοτατα κι όμως εχουν προβλημα!!!! Τα ακουει αυτα η Λενα, παλι στα πατωματα. Της λέμε μη φοβασαι, θα παμε στον παπα ..... που σταυρωνει κι όταν κάποιος εχει καποιο προβλημα, ο σταυρος κολλαει πάνω του! Ολοι εμεις σιγουροι ότι ολα ειναι καλα. Παει την πρωτη φορα στον πατερ, δεν του λεει ομως ότι ειναι εγκυος, αλλά οτι ηρθε για να τη σταυρωσει και να παρει την ευλογια. Εκεινος τη σταυρωνει, φτανει και στην κοιλια, ο σταυρος ΔΕΝ ΚΟΛΛΗΣΕ! χαρα αυτη, χαρα κι εμεις! Ομως της μπηκε στο κεφαλι ότι έπρεπε να του πει για την εγκυμοσυνη για να επιμεινει στην κοιλια. Κι εστι πηγε ξανα στον πατερ. Του ειπε λοιπον ότι ειναι εγκυος, εχει καποια προβληματα κι ηρθε για να τη σταυρωσει. Κι ο ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΟΛΛΗΣΕ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΤΗΣ! Η Λενα τρελαθηκε. Ο πατερ της ειπε ότι ειναι αρκετα αγχωμενη, ισως κολλησε και για αυτο, να μη φοβαται και να ξαναπαει πριν την εξεταση! Η κοπέλα τα εχει παιξει και το καταλαβαινω απόλυτα!!!! Πιστευουμε πολύ στο Θεο και δε θελουμε να το θεωρησουμε σημαδι του...Πλεον φοβαμαι κι εγω παρα πολύ και δεν ξερω τι αλλο να της πω για να την ηρεμησω Sad Sad Sad Sad

Βρε κοπέλα μου καλή, αφού δεν μπορεί να ηρεμήσει γιατί δεν κάνει την αμνιοπαρακέντηση να είναι σίγουρη; Εγώ πρσωπικά είμαι σίγουρη ότι όλα είναι καλά, όσο για το σταυρό, ο Θεός δεν αναλαμβάνει το ρόλο του γιατρού να κάνει διαγνώσεις, απλώς μας στηρίζει και μας βοηθά να ακολουθήσουμε τη βουλησή Του. Είναι κρίμα να τυραννιέται η κοπελίτσα και να στεναχωριέται και το μωράκι στην κοιλίτσα.
Αν ο γιατρός που θα κάνει την άμνιο είναι καλός κι έμπειρος, δεν ειναι τιποτα και ο κίνδυνος απειροελάχιστος (παντως 1 στα 700 δεν είναι πολύ, πίστεψέ με)

Σ' ευχαριστω πολύ για την απαντηση σου!!! Την εκλεισε την αμνιο την Παρασκευη ετσι κι αλλιως αλλα μεχρι τοτε οι μερες δεν περνουν και προς προτροπη όλως μας πηγε στον πατερ να τη σταυρωσει...

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τότε ας μη αγχώνεται. Δεν υπάρχει λόγος, άδικα στεναχωριέται, όλα καλά θα πάνε θα δείτε....

SPINAKOS7

SPINAKOS7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα και έμενα το A TEST ήταν πολύ χαμηλό 1 στα 350 αλλά η γυναικολόγος μου μου είπε να μην το δώσω σημασία γιατί αυτή η εξέταση έχει στατιστικό χαρακτήρα.Εγώ βέβαια να πω την αλήθεια στην αρχή είχα θυμώσει λίγο γιατί δεν έπρεπε να με βάλει στην διαδικασία για
A TEST αφού η εξέταση δεν είναι ακριβής.

marikaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ενας απο τους γιατρους που η Λενα πηρε τη γνωμη του, της ειπε οτι εκενος αν ηταν στο χερι του θα εβαζε ολες τις γυναικες ανεξαρτητου ηλικιας να κανουν αμνιο. Ειναι ο διευθυνητς τοης μαιευτικης της πόλης μας(ειμαστε επαρχια βεβαια). Της ειπε ότι εχει δει γυναικα 25χρονη να γενναει παιδακι με συνδρομο down με αριστη αυχενικη και κοπελες με ασχημα αποτελεσματα αυχενικων να κανουν αμνιο κι όλα καλά! Εκει της εξηγησε ότι ολα αυτα ειναι ποσοστα, κανεις δεν μπορει να σου πει με σιγουρια τι γινεται μεσα στην κοιλιτσα σου παρα μονο ο Θεος. Αν ειναι να σου τυχει, θα σου τυχει!!!!

SPINAKOS7

SPINAKOS7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγώ πιστεύω ότι όλα αυτά είναι χαζομάρες για να τα παίρνουν οι γιατροί, μην ξεχνάτε ότι η αμνιο είναι λίγο επικίνδυνη και δεν θα πρέπει μια έγκυος να υποστεί αυτή την ταλαιπωρία μονό όταν κρίνει ο γιατρός ότι πρέπει, και όχι σε κάθε εγκυμοσύνη.
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ

marikaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
SPINAKOS7 έγραψε:Εγώ πιστεύω ότι όλα αυτά είναι χαζομάρες για να τα παίρνουν οι γιατροί, μην ξεχνάτε ότι η αμνιο είναι λίγο επικίνδυνη και δεν θα πρέπει μια έγκυος να υποστεί αυτή την ταλαιπωρία μονό όταν κρίνει ο γιατρός ότι πρέπει, και όχι σε κάθε εγκυμοσύνη.
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ

Τι να σου πω...Βλεπω οτι ολο το θεμα ειναι καθαρα υποκειμενικο, πώς το βλέπω ο καθε γιατρος. Κι εγω φοβαμαι για την αμνιο, γιατι η Λενα εχει κι ενα κοριτσακι 2.5 χρονων και θα ειναι δυσκολο να μην το σηκωνει. Της ειπαν για 5 μερες μονο κρεβατι. Προσπαθουμε ολοι να μην της μεταδιδουμε την αγωνια μας γιατι ειμαστε ολοι αγχωμενοι

SPINAKOS7

SPINAKOS7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τι να πω, εύχομαι η αμνιο να είναι πολύ καλή, περιμένουμε νέα σου.

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marikaki πες στη φιλη σου να μην ανησυχει!Κι εγω ειχα τελεια αυχενικη αλλα μου βρηκαν κατι στο εντερο του μωρου χθες και σε λιγο θα κανω αμνιοπαρακεντηση!Ειμαι οσο γινεται πιο ηρεμη γιατι δεν εχω το δικαιωμα να στεναχωρω την ψυχουλα μεσα μου!
Ειμαι υπευθυνη για αυτο και θα κανω οτι καλυτερο για την υγεια του ειτε την ψυχικη (οντας ψυχραιμη) ειτε σωματικη (κανοντας αμνιο)!Κι ειμαι 27χρονων, στο λεω για αυτο που αναφερεις πιο πριν!

marikaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ioanna85 έγραψε:marikaki πες στη φιλη σου να μην ανησυχει!Κι εγω ειχα τελεια αυχενικη αλλα μου βρηκαν κατι στο εντερο του μωρου χθες και σε λιγο θα κανω αμνιοπαρακεντηση!Ειμαι οσο γινεται πιο ηρεμη γιατι δεν εχω το δικαιωμα να στεναχωρω την ψυχουλα μεσα μου!
Ειμαι υπευθυνη για αυτο και θα κανω οτι καλυτερο για την υγεια του ειτε την ψυχικη (οντας ψυχραιμη) ειτε σωματικη (κανοντας αμνιο)!Κι ειμαι 27χρονων, στο λεω για αυτο που αναφερεις πιο πριν!

Κοπελα μου σου ευχομαι απο καρδιας τα καλυτερα κι αν θες γραψε μας μετα την εμπειρια σου απο την εξεταση. Αυτο που μας προβληματισε ειναι οτι πηγε στον παππουλη και ο σταυρος κολλησε πάνω στην κοιλια της...Κι ενω πήγε για να ηρεμησει, τωρα ειναι πολυυυυυυυ χειροτερα γιατι φοβαται οτι κατι εχει το παιδι και ο σταυρος κολλησε... Ευχομαι όλα να πάνε καλά σε όλες...Καλα αποτελεσματα και σε εσενα και καλή επιτυχια στην εξεταση Very Happy Very Happy Very Happy

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα!Ο σταυρος δεν πρεπει να την ανησυχει, δεν ειναι ο ιερεας ο θεος να της πει αν ειναι καλα ή οχι το παιδι της!Λιγη πιστη στο γιατρο και στις εξετασεις!
Η αμνιοπαρακεντηση πηγε καλα! Εγινε κατα τις 4 το μεσημερι και παρεμεινα στο ιατρειο μεχρι τις 9 ξαπλωμενη!Μου δωσανε προληπτικα χαπια για συσπασεις και μετα αντιβιωση!Η ολη διαδικασια κρατησε λιγα μολις λεπτα με πολλη προσοχη απο την πλευρα του γιατρου!Τα παρακολουθουσα ολα στην οθονη του υπερηχου κι ημουν ησυχη οτι ολα πηγαν καλα!Ουτε που καταλαβα πονο, μια μικρη τσιμπια σα να σου παιρνουν αιμα!Πριν φυγω ξαναειδαμε το μωρο, μπηκα και στον καρδιοτοκογραφο κι ηταν ολα φυσιολογικα!Τωρα τελειως ξαπλα στο κρεβατι για 5μερες και αγωγη για 15!Περιμενω να ερθει η αυριανη μερα να εχω τα αποτελεσματα!
Αν θελετε κατι για τη διαδικασια ρωτηστε με...

marikaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σ' ευχαριστω παρα πολύ που μπηκες στον κοπο να μας απαντησεις...Η Λενα παιρνει ηδη χαπια γιατι κανει συσπασεις, τα οποια και θα συνεχισει για καποιες μερες μετα την εξεταση. Την αντιβιωση της ειπε ότι θα την παρει για 5 μερες.
Τα ποτελεσματα βγαινουν κιολας αυριο;;;;;Εισα πολύ τυχερη! Εμας μας ειπαν ότι επειδη πεφτει Σαβ/κο θα τα εχουμε Δευτερα, Τριτη πρωι το πολύ. καταλαβαινεις την αγωνια της...
Σου ευχομαι ΟΛΟΨΥΧΑ τα καλύτερα και καλά αποτελεσματα. Ευχομαι να κρατησουμε ολες στην αγκαλιτσα μας γερα τα μωρακια μας...Ο, τι καλύτερο και πάλι!!!!!

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ιωάννα μου εύχομαι τα καλύτερα! Ενημέρωσέ μας όταν μπορείς!

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εκανα το διευρυμενο πακετο και τα πρωτα αποτελεσματα βγαινουν σε 2 εργασιμες και τα πιο αναλυτικα σε 15 εργασιμες!
Φυσικα καταλαβαινω την αγωνια της αλλα θελει ψυχραιμια!Το χρωσταμε στα παιδακια μεσα μας!
Καλα αποτελεσματα και θα περιμενουμε νεα της!
Πανω απο ολα γερα μωρακια για ολες τις μανουλες!

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
toutounaki έγραψε:Ιωάννα μου εύχομαι τα καλύτερα! Ενημέρωσέ μας όταν μπορείς!

Σε ευχαριστω!!! Τελεια η αυχενικη και μετριο το Papp-A!!!Εχει τυχει σε καμια;;; - Σελίδα 2 417472

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις